Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

evaj
4. kvě 2009

Ahojte,

Simce jeste jednou velika gratulace k Vanessce, snad uz budou brzo doma. A tesim se na podrobnosti, jak to tentokrate probihalo a na fotecky.
Co to je za blbost, ze ucitelky nesmi kontrolovat detem vsi? To je zase nejaka podarena health & safety????

Jani, ty tvoji okacci teda dostali zabrat s nestovicema. Snad brzo vyzdravi.

Magiso, snad bude malemu brzo lip.

Pietro byl dneska poprve v praci, zatim dobry. Pristi tyden ho hned vyslali do Spanelska, tak budu slamena vdova 😖

Taky se nam pokazilo pocasi, cely tento tyden maji byt prehanky a dneska byla i kosa - asi jen 13 stupnu. Cely vikend bylo krasne, tak dneska to byl trosku sok.

evaj
4. kvě 2009

Zuzko, uz jsi byla na te Uni?

kaata
4. kvě 2009

Ahojky, taky jeste jednou gratulace Simce a takys e tesim na podrobnosti! Doufam, ze vas uz pustili domu.

Zuzko, uplne s tebou citim s tim sokem, kdyz najednou Seana nebylo. Mne se to stane treba nekdy i kdyz jsme jen v nejake playgroup a najednou Nica treba 3 sekundy nikde nevidim. No tahle paranoia nas uz jako matky asi nikdy neopusti 😀 Jinak my jsme byli v Ikee zrovna vcera, uspesne jsme to zvladli a prezili a Nikyskovi koupili (mimo tisice dalsich veci co tam clovek jako vzdy nasbira 😀 ) stolecek se zidlickama. Jsem za to moc rada, nebot tam ted porad sedi a nosi si tam skladacky a vlacky a hraje si tam. No uvidime jak dlouho mu to vydrzi, ze...

Jinak jsme dneska meli prvni ferovy mohutny tantrum, rev rev, oblicejem k zemi a nic nefungovalo... docela zahul! 😝 😅

Verco ted jsem si jeste vzpomnela, jak jsi psala o ucpanem odpadu doma. My jsme meli neco podobneho uz dlouho zpatky, neodtykala voda ve vane a nic nezabiralo. Pak mi kamaradka kadernice poradila jak to muzu vysroubovat a zkontrolovat sama. A bylo to ucpane jakoby ztuhlym voskem...musela jsem to vyrezat nozem. Mike (dela v chemii) zkonstatoval, ze to je ztuhly parafin... nahormadeny po pouzivani Oilatum Nicovi do vody kazdy den. Ten parafin je obsazeny v hodne vecech pro deti, ale ten Oilatum je v podstate temer jen ten parafin. Takze prolit vzdy po skonceni horkou vodou urcite zabere. Ja jsem uz radsi prestala pozuiavt ten Oilatum 😀

Helci Ellinka je ted chudak dost nemocna. Prujem, zvraceni, letargie, dehydrovana. Puvodne ji diagnostikovali anginu, coz bylo spatne, je to nejaky virus, ale uz je na tom pry dnes lip, tak snad je to na dobre ceste.

Tak hezky tyden!

forensica
4. kvě 2009

Kato, no to je zajimave s tim Oilatem. Ja pozoruju ze vzdycky po pouziti kondicioneru to jde hur. Na malou zatim nepouzivame vubec nic, jen vodu.No snazim se to prolivat, a tak 1x za 14 dni davam caustic sodu. Dik za odpoved.

No vidis, ja zrovna v tydnu asi zase pokedu do Ikey. Kamoska se chce sejit a tam je vzdycky dost mista na prochaju a cumendu a taky ty jejich zakusky stoji za to. Idealni misto kdyz prsi 😀 Chci se tam podivat na high chair, Bjorn nasel na tu jejich antilope super review tak to chci omrknout nazivo.

Simco, sakrys tak uz nas nenapinej a napis a hlavne sem poves par obrazku. Jsme tu zvedave opice 🙂

Evi, super ze P uz pracuje. Tak drzim palec at se mu tam libi a vse probiha dle jeho predstav.

Jo, ja dodala po dlouhe dobe dve nove fotecky toho naseho bobka.

slunicko2
autor
4. kvě 2009

Kato, ja jsem dnes take koupila stolecek a dve zidlicky 🙂 Doufam, ze se u toho stolecku Sean nauci i jist a budu moc odlozit high chair! Take jsem mu tam koupila takovy dreveny vozicek, ten jejich plastovy rocker a pak masinky s kolejema 🙂
My uz mame tantrums nejakou dobu. Zatim to jde, ale treba mlati rukama do dveri!
Ja jsem si zrovna predtim nez se ztratil rikala, jak je to skvele, kdyz uz sam cupita a zabavi se! 🙂

Simca jeste dnes musela zustat v nemocnici. Tak snad zitra se dostanou domu!

Helco, at je male co nejdrive lepe! Chudinka!

Evco, vy si to s tim cestovanim vzdycky vyberete 🙂 Hlavne, at je v te praci spokojeny! Muzu te uklidnit, tady prsi uz cely tyden! Leze mi to krkem. Porad vymyslet, kam Seana vzit!

peppapig
5. kvě 2009

Ahou holky, tak jak jste prozily destivy Bank Holiday? teda uplne jsem to s tim destem zakrikla 😒 My jsme picnicovali v castych prehankach v Hampton Palace gardens, M si aspon uzila skakani v kaluzich (zacinam premyslet, ze peppa Pig na malou ma crazy vliv 😀 )

Taky doufam, ze mala chytne ty nestovice, jako mensi dite, muj muzik je dostal ve 25ti a polezel si 2 tydny v nemocnici, hrozne vysoke horecky atd, tak to pro nej nebyla sranda.

Verco, mala je uzasna, takova malinka bambulka. Ja jsem nedavno nasla v pc video M pri koupani, kdyz mela presne 6 mesicu, uplne me to vzalo, ze uz je to fuc, takova byla malinkata a potrebovala me pri sobe, povidala si cooo coooo a gggrrrr, ted uz me jen odhani a nejoblibenejsi slovo je NO. Kdyz ji reknu at nerika no, rekne NE. Bajecne se ted naucila prvni proper vetu na vsechno 'What's this' a obdobi 'Why' uz nam taky zacalo 🙂

fairy
5. kvě 2009

Ahoj holky,
konecne jsem si nasla chvilku abych se na vas mrkla.
Simco strasne moc jeste jendou gratulujeme k Vanessce moc se tesim na fotecky doufam ze uz jste dneska doma 😵
Ellie nam dava zabrat jak Kata psala neni ji moc dobre vcera uz to bylo celkem ok ale dneska se zase nak zhorsila, ale jit k GP vidim jako ztratu casu. nejdrive mi rekli ze ma chest infection druhy den angina chteli ji nacpat ATB a nakonec se tak zhrosila ze jsme jeli na A&E kde nam rekli ze ma naky virus. No uz od patku jen polehava moc neji ani nepije ale uz aleposn nezvraci a nema ty teploty jen ten desivy prujem. Zkousim ted ten ryzovy odvar tak snad zabere.
Zuzko to verim ze v tome hrklo je to des ta predstava ze by se nam prcek ztratil ani na to nemuzu pomyslet.
Verco mala Ti krasne roste 🙂
Tady je dneska pekne i ten bank holiday weekend se celkem vydaril az na vcerejsek ale my jsme stejne doma.
tak ja bezim mejte se holky.

lenka1705
5. kvě 2009

Ahoj holky, jsem tu nova. Jsem z Bristolu a mam 19 mesicni dceru Natalku. Jen jsem chtela pridat par radku o te au pair. My mame au pair od ledna, platime ji £65 za tyden za 25 hod. prace plus dve hlidani vecer. Take jsem ji pridavala na letenky (50%) ale nic jineho ji neplatim. Co jsem tak slysela od kamaradek, tak takovahle cena je normalni... Zdravotni si plati sama a toaletni potreby ji rozhodne nekupujeme. Kdyz se to zpocita i s jidlem a bydlenim, tak si myslim ze ty au pair to zase tak spatne nemaji. Nase au pair si nasla jeste nejake uklizeni, takze si docela vydela. No je to tezke, ale jsem rada, ze Natalka s ni mluvi cesky... 🙂 A odkud jste vy? Tak zatim pa

peppapig
5. kvě 2009

Ahoj lenka, vitej 🙂 Tak ja jsem taky jako au pair dostavala £65 na tyden, ale to uz je 8 let dozadu 🙂 Ja jsem nad au pair jeste nepremyslea, ani nas to zatim nenapadlo. Mala chodi do skolky par dni v tydnu a zatim to funguje. Musim, ale rict, ze to co my zaplatime za den (8h), vy zaplatite za tyden (25h), tak nevm nevim 😒

My zijeme v Southampton 🙂

slunicko2
autor
5. kvě 2009

Helco, drzim palce, at je male brzy lepe! Urcite uz musi byt dehydratovana :( A jak ty se citis?

Lenko, ja jsem se divala na stranky agentur a pak psala jedne tady u nas, abych vedela kolik platit. Kdyz to tak shrnu, tak nas au pair prijde na £450 az £500.. to obsahuje jeji kapesne, jidlo, spotreba elektriny, plynu plus sem tam jsem za ni platila, kdyz se jelo na vylet.

Peppo, ty si ale muzes zazadat o tax credits a podle vasich prijmu muzes dostat az 60 nebo 70% zpet za skolku. U au pair na to nemas narok, protoze neni registrovana jako childminder etc. Ja bych na tom byla lepe, kdyby byl maly ve skolce nebo u childminder. ale protoze mi pracovni doba nenavazuje na sebe, tak to nejde.

U nas porad prsi! Dnes jsem si koupila nove sterace, tak muze vesele prset dal 🙂

peppapig
5. kvě 2009

zuzko...£500 za au pair na mesic, mi prijde docela dost, ale asi zalezi na poctu hodin, ktere odpracuje. Ty vlastne na operku cekas, ze? Tax credits me rekli, ze mame dost a navic ja nepracuju, takze na skolku nam nic nedaji, zatim 😉

Pro sterace jsem taky starouse poslala nebo fakt vcera v desti na dalnici to nebylo prijemny ani pro me spolupasazera ☹

slunicko2
autor
5. kvě 2009

V tom mas ale i jidlo, eletrinu, plyn... jojo, na novou cekam.
Holky tady vedi, jak to s tou skolkou je. Nektere spolecnosti prispivaji, tusim. Kata nebo Simca to tak maji, nejsem si jista.
Navy treba prida az 60%.

Ja uz jsem sterace vymenila. tak se vsadim, ze ted prestane prset 🙂

miluska.woolley
5. kvě 2009

Ahoj holky, ja mam ted nejakou protivnou naladu, ani se mi nechce psat.... to bude tim pocasim. Zitra se jdeme podivat na domek, snad mi to spravi naladu.

Ellince prejeme brzke uzdraveni.

Kato mala taky porad sedi u stolecku, mysli si jak neni dulezita 😀. >Tantrums jsou u nas na dennim poradku a to poradne husty... Kato dosla i vubec ta knizka?

Verco Antilop mame doma my, vrele doporucuju, mela jsem moznost srovnat s jinyma a tahle je nejlepsi. Super se cisti, je stabilni... Mame ve sklepe jeste podobnou jako ma Kata, ta byla super kdyz mala nesedela, ale stejne poslouzi i autosedacka... jinak tu vsichni pejou ody na stokke, pro mne neprakticka, mala po ni splha, vyleza z ni, z meho pohledu pro nas ted nebezpecna.

vitam nove holciny..

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
5. kvě 2009

Milusko to jsem rada ze jsi s tou sedackou taky spokojena. No ja se na ni zajedu podivat, jeste mame par mesicu cas, i kdyz uz ted se K jaksi furt posazuje ale furt se u toho kolibe 😀

Simco, no V urcite bude v poradku. Ja mam taky selest na srdci a sportovala jsem za mlada jak das 🙂 Drzim palec. A sem s tema fotkama prosim 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
magisa
6. kvě 2009

simca - jee ta je baculka, moc se vam povedla a tech vlasku...ze by nevesta pro Wilika??? 😀

forensica- nase cela rodina zije ebayem 😵 Muj bracha se tento mesic stehuje zpatky do CR po 6 letech,tak hodne veci prodava zrovna pres nej

lenka- ahoj kocko, ja se hlasim taky a Bristolu.... 😵 Bydlim v kingswoodu a kde ty???

miluska.woolley
6. kvě 2009

Simco, meli jste uzv srdicka a ekg? Lotte zjistili taky selest,ale nakonec to byl nejaky neskodny, ani na kontrolu nemusime. Drzime palce at to mate taky tak.

Koukala jsem na fotku, ta je ale velika... moc vam to slusi...

janauk
6. kvě 2009

Ahoj holky,
chvilku tu nejsem a pak abych Vas pul dne docitala! 😉
Simco, moc moc gratuluji k Vanessce. Je nadherna a take mi prijde velika. Ja ted vsechny novorozenata zkoumam podle velikosti a predstavuju si porody. UUUFFFF. Jak to probehlo u tebe Simco? Snad to bylo snazzsi nez poprve! Vypadate jako moc stastna rodinka. Tak sned to s tim selestem neni nic vazneho.

Milusko, ja jsem take nejaka bez nalady. Je tu strasna kosa, rano mi to prislo skoro jako unor ☹ Ja jsem od soboty poradne nastydla a nejak se toho nemuzu zbavit, to na nalade neprida.

Lenko, ja bydlim kousek od Bristolu smer na Londyn, ale pracuju na Triangle v Cliftonu. Kde bydlis ty? A kde jsi rodila?

Zuzko, s tou kozou je to super napad! Ian mi rikal, ze kdyz byli mali tak ze maminka mela stejny napad a tak meli kozu Woodiho 😉

Magiso, jak je malymu?

Musim bezet, mejte se vsechny paradne.

forensica
6. kvě 2009

Simco, teda jak ji tak Chris drzi tak jsem si rikal jak se asi rodila takova velka hlavicka 😅 Ale pak na te druhe fotce uz je super roztomile baculate miminko, je tak akorat 😵 Bobek 😵

peppapig
6. kvě 2009

Cau holky,

zuzko, tak ja nevim s temi tax credits, asi se do toho zkusime zase podivat, ja totiz tohle papirovani a uradovani nenavidim a s radosti prenechavam me druhe polovicce 😝

Ja jsem taky pro M chtela koupit highchair z Ikea, ale muzikovi se nezdala, stejne by v ni nesedel on ze 🙄 Nakonec jsme koupili v MotherCare jednoduchou ze dvera a stale splnuje svuj ucel. Musim rict, ze kdykoliv jsme byli v Ikea Mia si v Antilop libovala.

Cau holky,

zuzko, tak ja nevim s temi tax credits, asi se do toho zkusime zase podivat, ja totiz tohle papirovani a uradovani nenavidim a s radosti prenechavam me druhe polovicce 😝

Ja jsem taky pro M chtela koupit highchair z Ikea, ale muzikovi se nezdala, stejne by v ni nesedel on ze 🙄 Nakonec jsme koupili v MotherCare jednoduchou ze dvera a stale splnuje svuj ucel. Musim rict, ze kdykoliv jsme byli v Ikea Mia si v Antilop libovala.

Simco, V je krasna, nadherna rodinna fotka, moc vam to vsem slusi rodinko! Drzim palce, at je pri kontrole vse v normalu!

Chtela jsem se zeptat, jdete nekdo na akci detsky den organizovany holkama z Koutku (fb)? Tak premyslim, ze se tam vydame, jeste uvidime, vypada to jako vydarena zabava pro deti i rodice 🙂

Jo a holky musim se vam pochlubit, Mia byla vcera cely den bez plinky, jen tak z niceho nic a sama si chodila na nocnik atd, dokonce jsme byly i venku na hristi a v obchode. Nocnik jeste pred par mesici bojkotovala, tak jsem to odlozila na leto po mensim rozhodovani a bambula me takhle vcera udelala proud 🙂

fairy
6. kvě 2009

Ahoj holky, moc Vas zdravim.
Teda koukam ze Vanessa je teda pekne miminko 🙂, vypada velmi zdrave a co ma tmavych vlasu to Oskar nemel vid?
No ja jsem zvedava jak bude vypadat nase druhe mimi 😵
Kde je vlastne ten detsky den?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
6. kvě 2009

Simco, mala je krasna! Ja teda rikat nebudu, ze je velika 🙂 Protoze Sean vazil jeste o pul kila vic 😀 Podle fotky ten tvuj porod asi zase nebyla prochazka ruzovou zahradou! Take doufam, ze ten selest bude zustane jenom "selestem" 😉

Helco, vcera jsem na tebe myslela, kdyz byla ve zpravach holcicka, ktera se narodila o tri mesice drive a ted musi papkat 3000 kalorii za den 🙂 Je ji ted tusim 16 mesicu.

Jani, tak kozu woodiho si teda porizovat nebudeme 🙂))) Travu jsem statecne posekala. Jeste teda pod tou trampolinou. Ze bych si od Verci pujcila slipky? 🙂

Milusko, uz se citis lepe? Tady bys na tom byla jeste hur... uz fakt vice jak tyden prsi a prsi. Uz mi dochazeji napady, kam brat maleho!

miluska.woolley
6. kvě 2009

Ahoj holky,

Vendul ty to tu koukam pises navicekrat....

Jani, doufam ze depka brzo prejde, ja se tesim na vikend do UK, tak mi tam snad taky prejde... a od zitra tu ma byt hezky.

slunicko2
autor
6. kvě 2009

peppa, pokud jde o tax credits, tak nic vyplnovat nemusis. Staci zvednout telefon, nahlasit jim zmenu a oni to jen prepocitaji. A az budes mit aktualni ty nursery vouchers, tak jsem si jista, ze ti tu nekdo poradi.

miluska.woolley
6. kvě 2009

Simi ja taky vlastne nic nerikam, nas melounek byl jeste vetsi, ale na te fotce s Ch. mi prisla velika. Jakou ma velikost oblecku?

Zuzi, snad ses to zlepsi, dnes jdeme koukat na prvni domek. Kozu nebrat!!! u know.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
6. kvě 2009

Simi, kdy letis k Zuzce? Sama nebo cela rodinka? Ja jsem premyslela ze bych taky vyrazila.

na domek koukame v Münchenu... ale zatim nekomentuju, vse se muze 100x zmenit.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz