Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

verap
12. kvě 2009

Ahojky,

Dneska tu mam ticho, tak trochu napisu.

Trhani tri moudraku... au. Taky mne to ceka, ale chci si to nechat udelat soukromne a nejdrive by to byla jedna strana a pak druha, at se dovedu mezitim trochu najist.

At se vam deti brzo uzdravi....

Verco - horkou cokoladu moc rada zopakuji, dej vedet, az se vykuryrujes.

Jinak ja na zadne sraziky zatim nechodim, neni jeste o cem povidat, tak asi az se mala narodi, vetsinu rad hledam od vas 🙂
Porodu se nebojim, ja teda zatim na to vubec nemyslim, i kdyz uz za 15 tydnu, spise se tesim na malou 😉

Karibik spojujeme s navstevou tchanovcu, manzel je odtamtud, tak to stridame, jeden rok Cechy a druhy Karibik.
Jinak jsem taky z Moravy - Cesky Tesin.

miluska.woolley
12. kvě 2009

AHoj holky, nestiham docitat, doufam ze se mate vsechny krasne.

Ja jdu dneska babysittit ke kamosce a zitra ona k nam, jdeme do divadla, tak se tesim...

Edo na jak dlouho jste na morave? my budeme pristi ctvrtek v Praze!!!Posli mi prosim do IP email. Jinak si hezky uzivej u maminky.

Zuzi, jak to teda vypada se srazikem ve Skotsku? MM by na prodlouzeny vikend pry taky letel.

editahlb
12. kvě 2009

Ahoj, diky za uznani s tim nasim cestovanim, mela jsem z toho trochu strach, ale mala to zvladla na 1 s *. Nebo rovnou se trema ***. Jenom mi ji bylo lito jak vzdycky usnula 5 minut predtim,, nez jsme meli vystoupit / prestoupit. A nosila jsem ji v ergu, prislo mi to jednodussi nez s kocarkem (lide se za mnou otaceli - v Cechach to jeste asi neni zvykem..)

Kato proc pises o australskem pase? Ja myslela ze manza je Kypran? A s tema plinama - predstavte si, ze me prijela navstivit kamaradka co ma 4 mesicniho chlapecka a pro nej mela takovy pidi nocnik! Teda vy to mozna uz znate, ale ja na to zirala jak blazen! Maly mel na sobe jen ctvercovku s takovou gumickou kolem pasu (aby se to lip a rychleji stahovalo) a kdyz se maly zavrtel nebo po kojeni ten nocnicek prilozila a nekdy se vycural.. Me to teda prislo jako pekna kuriozita, ale ona mi trvrdila ze pry to funguje!

Verco jeste k tem pratelnym ubrouskum - ony jsou v te sade (od Cheekymonkies) asi po 30 kusech plus ti k tomu pribali dve takove umelohmotne krabicky s pratelnymi vlozkami a olejickem plus 2 takove nepropustne sacky kdyz nekam jdes - jedny na ciste a druhy na spinave, ale ja jsem od tech krabicek brzo upustila a pouzivam jenom ty ubrousky, ktere si vzdycky v horke vode navlhcim, tim malou utru a pak to hodim k plinam na prani. Chci rict, ze kdybych si to kupovala znovu, tak koupim jenom ty ubrousky a ty dva cestovni pytliky, ty jsou fajn. Treba by to takhle vyslo levneji.

A holky jeste mam pro vas jednu hadanku (kdo to uhodne ma u me cokoladu!) - hadejte co mi maminka dala jako darek pro Eiru. Pridam napovedu - uz ted se mi z toho zveda husi kuze..

Milusko odlitame s E 22. kvetna, to je pristi patek! Mohly by jsme se kdyz tak videt v ten ctvrtek
(treba i s Evou!) a nebo pak zase az nekdy od cervence..

janauk
12. kvě 2009

Ahoj holky,
teda ja take vubec nestiham docitat!
Dekuju moc za vzkazy ohledne scanu a porodu. No neda se rict ze ja bych na porod nejak moc myslela, nejak mi to jeste asi nesecvaklo, ze me to za 18 tydnu take ceka 😉
Verco,co jsi to mela s tou hypnozou?

Edit, zdravim na Moravu. Doufam ze mate hezke pocasi a uzivas si rodiny. To je poprve co mamka videla malou, ne? Teda klobouk dolu s tema prestupama, ja ti nevim jestli bych to zvladla a to sama 😀 ja se v ceskejch jizdnich radech do dnes nejak nevyznam.
Edit, scan byl fajn i kdyz nejak strasne moc rychlej 😒Ja si porad nejak neuvedomuju ze jsem tehotna! Uz se na prcka mooooc tesime. Jak dlouho budete na Morave a kdy jedete zpet do Walesu?

Peppo, co zuby?

Evo, drzim palce na testy. Jak dlouho se snazite? A jak se libi P v praci?

Verko, moc te to slusi a brisko mas fakt nadherny! Kde presne jste v Karibiku byli? Take bych jela hned nekam za slunickem ☹

Zuzko, ty jsi uplnej Premek Podlaha! Tak ted aby to na tebe nespadlo, tak nejak podobne totiz dopada moje DIY.

Verko, s tema kuratama mi ani nemluv. Ja kdyz koukala na ty porady v TV o kuratech-Jamie`s chicken run apod tak jsem neverila. Urcite podepisu. No jo chtelo by to zmenit mysleni lidi!

janauk
12. kvě 2009

Teda Edo,
to jsi mi nandala brouka do hlavy! To vis pro cokoladu ted skocim i pres plot 😀 No tak ja popremyslim.

Jinak ten nocnicek jsem videla u me kamaradky v Praze, co ma 4 mesicniho Oliska a take jsme neverila svym ocim!

miluska.woolley
12. kvě 2009

Edo koukam ze te kamoska s latkovanim a EC pekne vzdelava... to uz na mne bylo moc. Simca myslim taky bezplenkovala. Dej nam jeste nejaky clue k te hadance... ze by choditko, nebo perinku do kocarku?

holky omlouvam se, vecer doctu a budu reagovat.

janauk
12. kvě 2009

Edo a je to aspon sladce ruzove???
Muses mi prosim poslat link na ty pratelne ubrousky? Ja ted zacinam uvazovat o tech reusable nappies, proste jste me holky u vas naposledy nahlodaly!xx

forensica
12. kvě 2009

Edito, co treba nausnicky? Kouknu na ty ubrousky a jak to vyjde financne, diky 🙂 Ten nocnicek neznam, ale je pravda ze uz poznam na K vyrazu kdy bude curat tak bych to taky asi obcas doma vyuzila. Ale tak nejak bych se vyprdla 😀

slunicko2
autor
12. kvě 2009

ahoj holky,
je videt, ze se vam vsem dari skvele 🙂 Az teda u Kati na tu rymu!

Kato, Sean si ani nevsiml, ze tu Daz neni. Ale zase mama je mama, vid?

Milusko, se srazikem nic. Nikdo se nehlasil. Simca sem jede na soukromou dovcu s celou rodinou a jeji mamcou.

tak ted jsem se docetla, ze lide si pry na sekani travy namisto ovci porizuji klokany! 😀

editahlb
12. kvě 2009

Holky vyhrava Veronika, ja uz jsem psala jak jsem z toho ockovani nameko, zbytecne ji takhle trapit, nusnicky ji davat nechci! Na druhou stranuje mi lito mamy, moc pekne kvetinky ji vybrala a je to tady v cechach tradice - no znate to..

Pisu ted s malou u prsu tak jen kratce - nekdo se ptal kde na Morave jsem, myslim ty Verko, ze? Jsem z vesnicky mezi Valmezem a Vsetinem, je tady moc hezky, zelene kopce a pekne nareci, uz se mi styskalo 😵 Mamca mi napekla frgaly tak uz zase vypadam jak v 5 mesici, placam do sebe pate pres devate. 😀

miluska.woolley
12. kvě 2009

Jeee Edito, tak to je u nas stejny, moje babicka se pokazdy pta, kdy uz maly nechame pichnout usi aby ji mohla koupit nausnicky. Dovez mi frgal, dam si ho pristi tyden.

Zuzi, ten srazik by to teda chtelo zacit organizovat. Nebo prilet alespon ty k nam. Ja uvidim jak na tom budeme financne pokud koupime domek, dnes jsme byli neplanovane na jeden podivat a ten makler ma pro nas jeste druhy na sobotu, uzasne velke domky s relativne velkou zahradou (na Mnichov teda), jsem unesena. Jen jsou stare takze bysme si dali poradne DIY do tela.
Ale pokud nam zbyde na letenku, tak priletime.

editahlb
12. kvě 2009

Jani tady je adresa na ty zinky http://www.cheekywipes.com/ Do Walesu letime uz pristi patek, 22. kvetna, strasne rychlo to uteklo, ale v cervenci uz planujeme prijet zase zpatky, mame ted uz tady i psa, behal po vesnici, nikdo se o nej nestaral a ona byla tak mila! Kdyz ji malem prejelo auto tak jsme ji zavreli u nas na zahrade a jali se obvolavat utulky. Nikdo ji nechtel a tak zustala u nas. Rikame ji Punta. Ted se o ni stara sousedka a az odjedeme (cca na mesic a pak na podzim na tri) tak ji odvezu k mame🙂

Tema nusnickama jsem myslela samozrejme nausnicky 😅 Nastesti na me mama netlaci tak na to snad po case zapomene a ja nausnicky pridam k vecem co Eire schovavam, jako prvni bodycko, svorku z pupiku a pod. Ach jo, ted mama prisla a asi si to i precetla..

😒

editahlb
12. kvě 2009

🙂 Milusko frgal dovezu, tvarohovy

forensica
12. kvě 2009

Huraa, bude cokolada 😀 I kdyz se rada smirim s virtualni 😎 Me to hned napadlo a to proto ze zitra K ceka treti ockovani = 3 injekce. To zas bude hnusne ☹
My taky nebudem davat nausnicky, tady se na to pohlizi jako na chavs a ve Svedsku jako na ciganata. Takze nechci aby na sobe mela od mala nejake divne stigma.
Hypnoza co jsem delala se jmenuje hypnobabies, je to z US. Ted nemam moc cas se o tom rozepisovat, ale v podstate se od nejakeho 28-30tt poslouchaji 2 cdcka (1hodka dohromady) denne. Nauci to relaxovat v jakekoliv situaci, a nektere zeny dokazou takto rodit uplne bez bolesti (pry). Ja jsem s tim byla moc spojokena.

slunicko2
autor
12. kvě 2009

Edo, s tim psem je to roztomile! 🙂 Aspon budes mit spolecnost, az bude Osian hrat mimo domov a mala bude v posteli!
Edo, ja mam maleho takovy cely prvni autfit schovany! Premyslela jsem, ze koupim takovy ten tlusty ram co prodava ikea, jak se do nej daji treba jeansy. A ze bych to tam nejak nacancala 🙂
Pupecni snuru nemam, Sean ji nemel ani cm velikou :(

Milusko, to my klidne priletime. Stejne koukam, kam se podivat, az Daz dorazi domu. nekam na prodlouzeny vikend a tak. Tak by jsi nam tam mohla doporucit i nejaky pension nebo hotel 🙂 Obejdeme se bez auta, vid? Ja uz na prave strane nechci ridit a Daz taky ne.

Verco, prahnes po cokolade?

Ja se priznam, ze me se male holcicky s nausnickama nelibi 😝 Az pozdeji, kdyz maji uz dlouhe vlasky a jsou to poradne holcicky. Ale zase chapu, ze pak asi to pichnuti vnimaji vic. me ale zase doktorka napichla dirky spatne. Mam kazdou jinde.

Milusko, hodne stesti s vyberem domecku! uz neco vyberte 😀

evaj
12. kvě 2009

Ahoj holky,

vy jste toho teda nakecaly 😉

Doufam, ze vsem nemocnym se dari lip.

Edit, Milusko, na ctvrtek bychom mohli neco naplanovat. Asi az na vecer, pres obed mam jen hodku.
Edito, zatim uzivej maminky a domova.

Simco, diky za zpravy o Two left feet ☹ ja myslela, ze v UK je taky babyboom.... 😕

Vcera jsem byla zase na ovu sledovani......je to jak saga........vajicka rostou......jdu tam zase ve ctvrtek, aby se videlo co se deje. Takze P se vrati akorat vcas 😵 Jeste nemeli vysledky z imunologie.
Konecne mam pocit, ze se o mne nekdo stara. V UK to maji fakt na haku. Udelali mi jeden ultrazvuk, vajicka tam byli, tak usoudili, ze dobry. Ale musi se sledovat celou dobu, jestli dozraji, folikul praskne....takze celkem tam pujdu asi 5x.
Teplotu jsem merila uz driv a krivky normalni, ale nejak bez vysledku. Ted jsem zacala zase, ale segra mi rozbila teplomer 😠

Jani, snazime se uz 3 roky 😖 Zbyvam tu z nasi grupy posledni ☹ tak snad na nas brzo dojde rada... 😉

P prace - vypada to akcne, asi si to predstavuji jak Hurvinek valku. V srpnu uz chteji delat uzaverku z Prahy,ale Pietro je tu zatim sam. Si mysli, ze za 2 mesice nabere lidi, vyskoli je (pritom zatim ani on nevi, jak to funguje) a bude hotovo. Tak musi sefa vratit do reality. Je ted v Madridu na skoleni, rikal ze celkem zahul, 7 hodin prednasky ve spanelstine....

Milusko, stastnou ruku pri vyberu domecku!

Verko, tak to mate kazdy druhy rok exotickou dovolenou, mate to dobre zarizeny 😉

Verco, kde se daji sehnat ty hypnotizacni CD? Mozna by si je segra poridila.

slunicko2
autor
12. kvě 2009

Milusko, je teprve utery 🙂 Salzburgh si moc uzijte!

miluska.woolley
12. kvě 2009

HOlky u nas je to s nausnickama taky tak, ja je teda puvodne chtela, ale pry je ot chavs... no takze az je bude mala chtit, necha si je pichnout.

Zuzi az byste leteli, tak ti pomuzu neco najit, Mnichov ma uzasnou sit MHD, auto nepotrebujete. MOzna uz budeme v domecku, tak to byste mohli k nam.

Vero taky bych si dala rict tchanovce v Karibiku. Uz se tesim na malou 😵 .

Evi, v kolik koncis v praci? nevim jestli by Eda dorazila taky do Prahy?

evaj
12. kvě 2009

Milusko, koncim kolem 5.30

forensica
12. kvě 2009

Ja jsem koupila tu sadu skrz hypnobabies.com ale ted jim nejak nejede, tak se na to zkuste podivat jindy. Je to home study set, ohledne postovneho se s nima da domluvit aby to bylo daleko levnejsi nez oni maji napsane na jejich strankach. Uz ale nevim kde se to tam psalo. Ja jsem s tim osobne byla moc spokojena, urcite to udelalo veliky rozdil, i MW komentovaly jak jsem byla v pohode a docela pod kontrolou. Takze doporucuji.
K tem cheeky wipes, skoda ze nemam sici stroj, koukam ze by se daly spichnout z nejake levne latky taky. Jo a nasla jsem cupon co na ne da 10% slevu. Je to - hitched - .

Evi, to mam fakt radost ze se o tebe konecne staraji. Treba to s P ted zmaknete kdyz budete mit vysledovanou ovulku. Nam to tak vyslo s Bjornem 🙂

forensica
12. kvě 2009

Tady jsem aspon nasla videa na ktere jsem se divala nez jsem se rozhodla koupit ty CDcka http://www.pregnancybirthandbabies.com/birthvid...

Simco, kdy nam zvedavcum das popis porodu?

forensica
12. kvě 2009

Pardon, jeste jednou ja 😅
Konecne se to otevrelo, tohle je co mam http://www.hypnobabies.com/store/view_sub.php?i...
Ja bych vam to nekomu klidne mohla pujcit, ted to ma Simca ale predpokladam ze to na par mesicu potrebovat nebude (nez se rozhodnou na no.3 😀 ) .

editahlb
13. kvě 2009

Ja k tomu co pise Veronika jeste doporucim jogu a dychani, zvladla jsem kontrakce doma v pohode rozdychavat a k midwifes jsem jela fakt az jenom rodit (treti stadium). Ale taky je fakt, ze u me ten porod probehl hodne rychle, takze nevim jak bych na tom byla s konrakcema pres 12 hodin jak ot tady mely holky..

Jeste jednou k tem nausnickam - me se v podstate taky moc na miminkach nelibi, kdyz bude chtit, necha si je pichnout sama. Souhlasim s tebou Zuzko, vypada to uplne jinak kdyz uz maji vlasky.

Holky ja bych to ve ctvrtek na 5.30 nezvladla, je mi to lito ☹ , mame totiz pokazene auto a s malou by jsme se domu dostaly az pozde. Navic posledni bus ze Slaneho nebo Velvar jede uz v 16.30 😒 🙄 Ale rikam si ze od leta (cervence) jsme zasw tady jako na koni a na dyl, tak se treba muzeme videt pak. A nebo jste moc vitani k nam! Privezu frgale 😀

Verco budu na tebe myslet s tim ockovanim, bobek maly, at to obe psychicky pretrpite..A pak taky tu noc...

Evi a co ted P vlastne dela? Myslim, jak se jeho pozice jmenuje? Taky vam ted budu drzet palce at se na vas taky usmeje stesti! 🙂

Vyrizuju ted pro malou statni obcanstvi a rodny list, to je papiru!! Uz me to papirovani fakt leze krkem, nejdriv koupe domku, pak svatba, ted mala, vetsinu casu tady v Cechach stravim vyrizovanim a obihanim, uz se tesim az to bude vsechno za nama a ja si budu okopavat tu svoji zahradecku. Mama mi slibila na podzim pomoct zasadit stromky, rybiz a jahody takuz se ted tesim na pristi rok!!

forensica
13. kvě 2009

Edito, ani nemluv, jdeme tam za pul hodky a uz me je uplne spatne ☹ Ach jo.
Tak ubrousky jsem objednala, koupila jsem 3x ty ubrousky (dva baliky pro me, zdalo se mi ze 25 je malo 😅 ) a jeden balik jako darek a k tomu ty pytliky. Diky za doporuceni 🙂 Navic nad £40 je postovne zadara a jeste s tim kuponem jsem myslim usetrila dobre £7. 🙂
Ja jsem male jeste obcanstvi nevyrizovala. Nevim jestli je na to nejake casove udobi kdy se to musi ale porodne mi ted priklepli a to jsem co jsem hlavne chtela. Mozna jeste ty pridavky,ale na to asi to obcanstvi bude treba co.
Ribiz je super, roste to blazen. Muj byl 2x pred zdechnutim ale vzdycky se krasne vykresal a to je hned vedle kocouriho zachodu 😅 Doporucuju ale maliniky, to jede za vsech okolnosti 😝

slunicko2
autor
13. kvě 2009

Verco, tak vam preju, at to malou dnes neboli! A ty to zvladni bez psychickeho zhrouceni! 🙂

Edo, jeee, to si jeste pamatuju, jak ten busik jezdil nejpozdeji takhle po ctvrte. Cekala bych, ze by se to za tech 15 let ale uz zmenilo! Prece jen dnes uz se nekonci v praci ve dve, vid? 🙂

Holky, to nase zvire zase nespalo. Ve dve rano si to ke me pribehl do loznice a chtel si hrat, povidat si a porad na me koukal, jestli spim. Tak jsem ho odnesla k sobe do postele a tam zase tak na tri hodky usnul. Pak se opet vratil ke me a usnul asi do pul sedme.
Taky mame ted obdobi, kdy se vzteka uplne kvuli vsemu! Jak hned nevim co chce, tak je curbes! Az uz dorazi au pair a Darran, nebo si to tu hodim!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
13. kvě 2009

Ahoj holky,
zdravim z podmraceneho Bristolu 😒
Evo, drzim moc palce na snazeni. Ted uz to urcite vyjde. Je dobre ze se v CR konecne o tebe staraji!

Verco, teda ty jsi koumak. Ja bych na nausnice urcite neprisla. Me se to na malych holcickach teda vubec nelibi, je to fakt chavs ale v Cechach je to tradice 😒 Myslim ze je lepsi je nechat se rozhodnout kdyz jsou starsi. Ono to zas tak moc neboli. Ja jsem je jako mala nemela a pak jsem se v puberte zblaznila a mela jsme piercingy skoro vsude 😀
Jinak diky za info ohledne hypnozy. Ja to urcite prostuduju, jen mi prijde teda hodinka denne dost dlouho, jako myslim ze te obdivuju ze jsi si nasla od 28 tydne hodinku denne cas, ja jsem na tohle lempl ☹

Edito, snad si to maminka o tech nausnicich neprecetla. Diky moc za link na ty zinky. Takze mate novy prirustek do rodiny?!Takovi pristehovalci jsou nejlepsi, ona bude urcite moc vdecna! Jak Punta vypada?
Jeee a ted uplne debilni otazka. Co je to frgal? Neco jako kobliha?

Milusko, to s tema domeckama zni pozitivne! Tak hodne stesti!

Zuzko, takze budete mit doma klokana? 😀

janauk
13. kvě 2009

Tak koukam ze za tu dobu co mi trvalo mezi praci sepsat prispevek, vy jste toho zase dost napovidaly!

Verco, drzim palce na ockovani. Jak jsi to myslela s tim porodnym? To jsi si o porodne zazadala v Cechach? A jak je to z obcanstvim? To pak budou mit prcci cesky i britsky pas?
Edo, to papirovani musi byt sileny. Ja si rikala ze se svatbou to byl hnus a ted nas to ceka nanovo 😒 Tak ja snad take ty ubrousky koupim, moc se mi libi. Tak to bude prvni koupe pro miminko 😉
Zuzko, snad se Seanovi brzo ten spaen urovna, ty musis byt pak po zbytek dne jak vyvorana mys! Jak ti to dopadlo s tim pohovorem? A co v praci? Uz ti dali lepsi hodiny?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz