Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

magisa
3. čer 2009

ahojky devcata 😎

tak nam dneska vazili Wilika a opet neco malo pribral, ma 4.22 kg a porostl o 2 cm takze ma 56 cm 😀 urco bude couhan po tatinkovy

Pochvalila me za kojeni, ze kdyz clovek opravdu chce, tak to jde..
Vcera jsem si dala male cerne pivko guiness a holky tak se mi hezky nalili prsa, ze jsem si dneska zasla do shopu koupit 4 cerne pivka v plechu a pekne si popijim 😀 😀

simco - tak mala uz nas s vahou davno predbehla a to je o 2 tydny mladsi 😅

zuzko - alergii na chlad mam i ja a proto se posledni tyto nadherne dny uplne rozplyvam..jen at nam to pocasicko dlouho vydrzi

kaata
3. čer 2009

Ahoj zase po case. Tak Miluska odfrcela za teplem, ani nevim, kam jeli?

Helco, doufam, ze uz je Ellie lip s tim dychanim! Je to vzdycky srdcervouci, kdyz je tem mrnouskum ouvej a my nemuzem poradne pomoct, co? Snad vam nepotvrdi alergii. Jinak se na vas zitra moc tesime!

Minuly patek na tom cesko-slovenskem pikniku bylo fajn, poznala jsem Vendulu s Miou a konecne jsem ponuchnala Verci Kristynku, takovy roztomily ranecek to jeste je. Ted v nedeli se chystame na Den Deti co organizuje cesko-slovenske Klubko kousek od nas. Tak jsem ted nejak sama cesko-slovenska akce 😀 Vendulo, dorazite nakonec taky?

Simco, s prdikama s vama soucitim! Nas trapily taky, uz zacinam zapominat, ale asi mesic to trvalo. Nejvic zabiralo klubickovani a ruzne zmeny poloh/chovani (to pak vzdycky nastala prdici kanonada a pak se spalo dobre.)

Magiso, krasne fotecky Williamka, vypada docela jako hubik, asi bude vazne po tatkovi 🙂 Super ponozko-boticky!

My se mame fajn, porad nekde venku, jak je hezky. U nas je v kurzu bazenek, piskoviste a ted klouzacka, co jsme minuly tyden poridili (doufam, ze ho rychle neomrzi!). Taky jsme zvladla tu dvoudenni pracovni cestu do Lucemburska - kluci to spolu zvladli v pohode, ja mela zpocatku paranoidni stavy, kdy jsem mela nutkani porad volat, ale nastesti jsem se udrzela a druhy den jsem si pak i docela slusne uzila (hlavne obed bez sbirani drobku a honeni ratolesti 😀 ).

verap
3. čer 2009

Ahojky,

Pomalu vas docitam, jsem ted v jednom kolem, dneska uz mam za sebou 5 interviews. Dve z nich byli super, jedna z nich slovenka.

Verco - akorat te opravim, pritel je muj manzel 😉 Stranka na knizky je www.readitswapit.com
Moc se nam u vas libilo, mam od tebe vylakat recept na tu cesnekovou pomazanku a co davas do pasta salad. Tak jsme vas vyjedli a obrali o knihy 🙂

Co noveho tehulky? Ja v tom vedru ani moc netrpim, nosim saty a flip flopsy do kanclu, zatim nikdo nic nerekl.

miluska.woolley
3. čer 2009

Ahoj holky, tak my se jdeme jen rozloucit, frcime do Portugalska na dovcu se svagrovcema a tchanovcema. Mejte se tu krasne, papa 🙂

janauk
3. čer 2009

Ahoj holy,
jsem na tom podobne jako Verka. Nestiham. Ale jsem moc rada ze jsem si vzala pondeli a utery volno, to slunicko mi dodalo energii!!!
Verko, to je super ze z 5 kandidatu se ti hned dva libili! Neprekvapuje me ze jedna z nich je slovenka. Ja mam z cizinkama take moc dobre zkusenosti.
Sazo, co zada? Me vse nejak boli v noci, ale asi je to tim ze nemuzu spat a tak nad vsim premyslim ☹ Kde jste byli v Italii? Ja mam Italii moc rada, byli jsme tam i na svatebni ceste.
Milusko, to je super s tim barackem. Snad na Vas pocka. Uzijte si dovolenou. Kde to vlastne jste?
Helco, jak ti je? Uz nevolnosti polevily? My na I Candy take koukali, myslim ze nam doporucovali Apple, ale uz mi to prislo dost drahy, tak nevim.

fairy
3. čer 2009

Ahoj holky tak dneska jsem nahodou potkala ve meste Simcu a okoukla Venessku je moc krasna a tolik vlasku no uz se tesim az budeme mit miminko je az neuveritelne jak nam ti prcci vyrostli!
Kato to je pryma ze mas tolik cesko-slovenskych akci my doufam taky prijedeme na tu nedelni jetse to zitra domluvime 🙂 Ta skuzavka zni pekne musime ji ozkouset!
Ellie uz je o moc lepsi a rekla bych ze i tim jak se ochladilo tak to pomohlo ale pro zmenu zoubkuje, to je furt neco!
Milusko krasnou dovolenou, vy jste furt nekde v trapu to se nikdo ma 😎
Jinak ja uz jsem o moc lepsi nevolnosti skoro vymizely. Jinak s tim kocarkem jelikoz uz mame ten Cherry tak by mi snad stacil base pro ten pear a mohla bych na to dat to co uz mam no musim to zajit vyzkoumat do obchodu. bylo by to asi nejlevnejsi reseni.
Jani dobre ze jsi si vzala volno uz mame asi po teplu.
Verco tak snad vyberes nahradu.
hezky vecer holky

forensica
3. čer 2009

Verko, ja jsem koza, vubec nevim proc jsem napsala pritel 😅 Pardon. Diky za odkaz!
Heli, to je dobre ze uz je E lip i kdyz zoubky asi taky nejsou nic moc co. Jakouze to skluzavku jste to dostali?Myslis ze to na cherry pujde? Me se ten frame zdal daleko lehci nez apple, aby to udrzelo tu vahu dvou mimisu. Ale bylo by super kdyby to slo 🙂
Simco, ja se tak poradne nevyspim kdyz mam malou na koze. Furt je to dost nepohodlne, tak nejak se nahybat jelikoz pak me zase kope do stehna kdyz jsem na tom boku. Ale je super ze ti tak pekne chrni 🙂

Milusko, no tak drzim palec s tim barackem. Ja jak byla v tom Eppingu vcera, tak me to taky moc nalakalo ze by jsme se fakt meli prestehovat do nejake zelenejsi oblasti. No ale rozhodne ne ted kdy z nam vse dozrava na zahrade 😀

Tak nas drobecek uz ma 7.80Kg a muzim priznat ze uz se teda dost pronese. A dnes objevila nozicky, jeden palec sel na chvili i do pusinky 😀

apollo505
4. čer 2009

Ahojky,
tak tady zase nakukuju a vůbec se teda neorijentuju, kdo je kdo 😀 .

Pokud mě přijmete mezi sebe, budu ráda.
Takže něco o mě:
Jmenuju se Katka, je mi 31 a mám 15. měsíční dceru Claudii Mary. Zatím bydlíme v Ostravě, ale letos se budeme stěhovat do UK, pravděpodobně South Wales - Port Talbot nebo někdo poblíž. Žiju s otcem své dcery Stevem a zlatým retrívrem Apollem 🙂 , který samozřejmě jede s náma. Protože ale musíme počkat na výsledky krevních testů Apolla a podobné hlouposti, tak se náš definitivní odjezd odkládá na dobu, až to všechno bude vyřízené.

Edi, tak to se určitě potkáme. 😉 A je vás češek nebo slovenek v Cardiffu více?

Slunicko, pojedu do PT hned první týden v červenci asi na 14 dní a pak možná v průběhu léta ještě jednou. Ale uvidíme, jak budou penízky 😝

Tak se mějte krásně.
Katka

slunicko2
autor
4. čer 2009

ahoj holky 🙂
Omlouvam se, vubec vas nestiham. Uklizim a pripravuju vsechno. Sean si navic uz nechce hrat moc sam, ale potrebuje moji asistenci 🙂 Musim rict, ze jak byl ted mesic a pul u Louise 3x tydne, ze je to na nem znat!

Zvladla jsem vas precist. Ale poradne se k vam pridam nekdy pristi tyden, az se to tu malinko uklidni 🙂
Taky jdu k GP, jedna piha se mi nejak nezda!

kato z PT, to zrovna tchanovci pojedou sem k nam 🙂

forensica
4. čer 2009

Ahojky Katko, klidne se pridej my jsme tu pratelska banda 😉

Verko, stranka funguje, jupii, uz po me chteji vymenit jednu knihu 🙂 Jo, mimochodem ten zakusek co jsi prinesla byl uuuuuzasny 😝 😝

Zuzko, tak at je ta piha jen divne vypadajici pihou 😉

editahlb
4. čer 2009

Ahoj holky,

Magis pozor na to mliko pri kojeni - nekde jsem cetla, ze nadmerna konzumace zesiluje detskou koliku, spis asi jez hodne vyvazene, a odstrikavani se urcite zlepsi - i kdyz musim rict ze i tak si dobra - ja nekdy odstrikala jen 20 ml a vic to neslo, ale pak se to casem zlepsilo (nebo jsem se to naucila), takze tvych 80 ml je fakt dobre. No ono se to uz samo lepsi, ze jo? 🙂

Simco gratuluju k vahovemu narustku, co se tyka prdiku - moje kamaradka v CR mela takovou trubicku, vypadalo to jako kratka slamka k piti (brcko) a to miminku obcas (ne casto) strcila do prdylky a prdiky jen litaly, viditelne to pomohlo, ale nema se to pry delat casto aby si mimco nezvyklo.

Milusko mejte se krasne na dovci a budu drzet palce s tim domkem, at na vas pocka!

😉

Katko jeste jednou mezi nas vitej! V Cardifu jeste znam dve cesky, seznamim te!

Musim bezet, nas otesanek ma taky hlad

🙂

janauk
4. čer 2009

Ahoj Holky.
Edit, jak vrcholi pripravy na svatbu? Snad Vam vydrzi slunicko!
Kato, vitej mezi nas. Ja bydlim kousek od Bristolu, coz je do Cardiffu jen hodinka.
Verco, jakej zakusek!?????? To mi pripomina ze je cas obeda 😉
Zuzko, hodne stesti s pihou.
Verco, ja vcera zapomnela reagovat na tvou historku s vasim kocourem a slepicema. Ja se mohla smichy potrhat!!! Ty kocicaci jsou ale troubove. Jak ti nasi!
Helco, to je dobre ze je male lip.
Mejte se krasne

verap
4. čer 2009

Ahojky,

Ja byla dneska u midwife na kontrolu, konecne jsem si vyzvedla i ty papiry, abych dostala ten £190 grant.

Mala kopala jako o zivot, pry jeste ale neni natocenou hlavickou dolu. Taky jsem pak zasla na krev (pry se bere ve 28tt, ani nevim, na co to bylo)

Verco - tak to jsem rada, ze chutnalo. Ta stranka na knizky je fakt super, uvidis, ze za chvili prestanes utracet a budes radsi vymenovat 🙂

Jani - zakusek byl kupovany, moje kucharske dovednosti jsou docela mizerne, doufam, ze to napravim, az budu na materske 🙂

saza007
4. čer 2009

Ahojte,

Jani - boli sme vo Venice, bolo vyborne, pocasie nam prialo, jedlo vyborne 🙂 To bola nasa posledna zahranicna 'break' pred prichodom babatka

Simca - ta trubicka, o ktorej pise Edit sa vola rektalna rurka - ja osobne s nou skusenosti nemam, ale poznam par ludi, co u pouziva (u deti)

My sme dnes doma taky maly lazaret - ja stale backache, aj ked cez den to vzdy trosku polavi, najhorsie su rana a moj muz ma zase nejake tummy buga, chudak beha hore dole jedna radost.. 😒

saza007
4. čer 2009

ozaj a neviete nahodou niekto ako sa do cestiny prelozi 'swede' - myslim tu korenovu zeleninu. Cely den sa snazim najst slovensky nazov a nie a nie na to prist...

apollo505
4. čer 2009

Holky, děkuji za milé přivítání.
Sazo, "swede" je česky tuřín 🙂 slovensky netuším..

forensica
5. čer 2009

Je Katko, me ani nenapadlo to nikdy prekladat a je fakt ze kdyby mi nekdo rekl at jim popisu turin tak netusim. A to mam zemedelku 😅

Sazo, to je naprd ze jste marodi. Ja si pamatuju ze v tehu me taky obcas bolela zada, ale pak jsem vypozorovala ze to urcite spis byly ty streching pains. Nikdy me nebolela pater, spis tak nejak v oblasti pod krizem, az spis mezi panevnima lopatama. Pak to vzdycky preslo, tak treba je to taky ono 😉

Nic, ja valim k zubari. Moc se tesim, jak si jiste dovedete predstavit. Normalne se mi udelaly 2 zbrusu nove kazy za 3 mesice!No jestli budeme mit vic jak 3 deti tak budu s takovym tempem ve 40ceti na proteze 😕
Tak si uzijte tento pekne uprseny den jak nejlepe dovedete! My jdeme na splk s jednou holcinou co jsem potkala v parku tak se moc tesim. pa

saza007
5. čer 2009

Verca, good luck u zubara! Viem si predstavit, ako sa tesis... ☹

editahlb
5. čer 2009

Ahoj! Good luck taky ode me, brrrrrr... at te to moc neboli! (kdo ti hlida malou kdyz jsi u zubare?)

Pripravy na svatbu vrcholi, dneska jsem na netu objednala male fialove marcipanove kvetinky, jinak budu zdobit ovocem (maliny, boruvky a listek maty), koupila jsem si cup cake knizku tak napadama jen hyrim 😎 - ted to jeste upect a nazdobit. Ale jinak uz se tady vazne rysuje finalni podoba, zahrada se ma k svetu a doma jakz takz uklizeno. No mame jeste tyden. Nejhorsi je, ze nemam kde odlozit Eiru 😅 , posledni tyden spi max 20 minut a to pak nic moc neudelam.

S tim turinem - videli jste epizodu Cerne zmije kde Baldrick mluvi jen o turinu? Docela vtipne 🙂 A kdyz uz jsme u filmu - videli jste Star Trek? Docela se mi to libilo!

saza007
5. čer 2009

Edit - my sme boli na Star Treku pred par tyzdnami - moj hubby je big fan. Mna osobne Star Trek velmi nezaujima, ale isla som snim - a musim povedat, ze film sa mi pacil. A mlady Spock - hottie!!!! 😀
Manzel sa smeje, co so mnou tie tehu hormony robia 😀 😀

magisa
5. čer 2009

Verco - jejda ti toho zubare teda vubec nezavidim 😅 , ja bych se mela odhodlat taky, ale kdyz se tolik bojiiim, vice nez porodu 😅
mam tu samou otazku jako edit, kdo ti hlida Kristy kdyz jdes k zubari???

Edit - ja jsem vcera objednavala kamaradce na jeji svatbu takove male zlute bonbonky na kterych je napsano Just married vypadaji uplne k sezrani 😀 😀

forensica
5. čer 2009

Dik za psychickou podporu, pomohlo to 😉 Nebolelo, jen jsem zbytek dopoledne slintala jednim umrtvenym koutkem 😀 Zrovna jsme se o tom bavily s kamaradkou jaky to byli v CR sadisti ti zubari, ze nam bezne vubec nic neumrtvovali kdyz jsme byly decka.
Malou vzdycky hlida Bjorn. On muze obcas pracovat z domu, tak si pozadal o dopoledne. Navic ja to vzdycky naplanuju tak aby spala tak fakt muze pracovat. Ale kdyby to bylo nutne jinak, tak tu taky nikoho nemam pro pripady kdyby Bjorn nemohl. Je to naprd.
Edito, tak to se teda cinite 🙂 Ohledne toho spani, me to jednu dobu taky K tak delala a pak se to spani zase trosku protahlo, nastesti 🙂

editahlb
5. čer 2009

Tak to rada slysim Verco 🙂 Predstav si, ze ona uz zacina zoubkovat, mate to taky tak? Ne ze by ji uz lezly zoubky, to jeste ne, ale strasne zacala slintat, vsechno porad kouse a spodni dasnicka je pekne bila a natekla 😒

Sazi mlady Spock je fakt dobry 😉, mnohem lepsi nez Sylars v Heroes, co?

Jsem tu jen na skok, varim veceri, tak zatim... CHtela jsem se vam pochlubit, ze u nas dneska jeste neprsi, ale uz je to tu ☹

apollo505
5. čer 2009

Ahoj holky,
mám takovou prosbičku. Poradíte mi nějaké spolehlivé letecké společnosti? Potřebovala bych se dostat do Bristolu nejlépe z Brna, Bratislavy nebo Katowic případně Krakowa. To proto, že do Prahy je to od nás dálka (z Ostravy) a do Cardiffu nic z ČR nelítá 😒 A z Londýna to mám pak daleko do Walesu.
Budu vděčná za každou radu. Už jsem zjišťovala Ryanair a EasyJet. Ale možná existuje ještě nějaká společnost, o které nevím..
Tak se zatím mívejte krásně 🙂
Jo a v ČR prší už týden a průměrné teploty jsou okolo 15°C 😠 a taky mám Dinu parádně nachlazenou 😖

forensica
6. čer 2009

Edito, K uz slinta asi mesic a furt nic z toho tak nevim. Rekla bych ze to je asi tim jak furt zuzla ruce a vse kolem 😀

Apollo fakt netusim jestli neco lita, promin. My tu ted taky mame hnus pocasi ( i kdyz ja jako zahradkar se raduju ze nemusim litat s konvi 😅 )

magisa
6. čer 2009

tak ja jsem pred chvili vstala, se mi podarilo usnout s Wiliamkem 😅 , v takovem hnusnem pocasi se stejne nic jinaciho neda delat 😀 😀

apollo - ahojky jmenuju se Mona a bydlim v Bristolu stejne jako JanaUK
A v Cechach bydlim v Karvnine, coz je do Ostravy jako skocit pres plot 😀 😀 .Ja jsem kdysi litala easyjetem z Prahy, ale jak pises je to pro nas z moravy dalka 😠 . Pak jsem hodne litala Ryanaierem do Katowic, ale bohuzel uz jsou ty lety zruseny 😠 😠 Takze ted litame Easyjestem do Krakowa a tam nas uz vzdycky nekdo z rodiny nebo kamaradu vyzvednou...O zadne jinaci spolecnosti nevim.
A kampak presne do Bristolu pojedes???Ja bydlim v Kingswoode coz je asi pul hodky od letiste,takze pohodicka.

verap
6. čer 2009

Ahojky,

Ja jsem se dneska nejak dala do uklidu, ted tu odpocivam...

Magisa - ja jsem z Ceskeho Tesina, takze hned za rohem.

Apollo - s litanim moc neporadim, ja litam z Brna do London Stanstead.

Zitra mi ma kolega dovezt postylku, tak jeste koukam po povleceni, zitra asi pujdu po obchodech, mate nejake tipy? Chci hezke, ale ne drahe 😉

forensica
7. čer 2009

Verko, ja mam z vertbaudet, obcas maji slevy tak ty dve zelena prosteradla byla myslim za £7. Ikea taky ma, zalezi jakou mas velikost postylky. Vic toho dobre na rok nepotrebujes 😉

Dneska ale cedi co, ani slipkam se moc nechtelo ven 😀

peppapig
7. čer 2009

Ahoj holky, tak konecne jsem se dostala k psani 😉 Jsem moc rada, ze Katka a Verco prisly na srazik v St James Parku, bylo to chaoticke, ale jsem rada, ze jsem slysela cestinu/slovenstinu a poznala nove stare tvare na zivo 😀 A samozrejme krasne deticky. Verunko mala K je nadherna, hned bych si ji zase pochovala. Holky, kdyz Verca vytahla malou z kocarku, tak se ozvalo jen hromadne Aaaaaaaaaaaaachhhhhhh deviti broody matek 😵 My jsme se domu dostaly pred 10pm, sly jsme s detma prozkoumat Hamleys hrackarstvi a pak jeste kafac a s malou jsem se prosla kolem London Eye, mela z toho velkou kulturni udalost 😵 😀 Okukovala vsechny 'artisty' okolo atd

Katko, tak my jsme se nakonec do Londyna na akci koutku nevypravili, ale snad me to jednou vyjde, ty vase akce zni super, je to parada, ze to holky takhle organizuji. Tak si to s N uzijte!! Pak nam musis poreferovat jak bylo.

Apollo vitej, hlasim, ze jsem taky ostravacka 🙂 S temi lety blizko do ostravy mame taky problem, drive byl let od Thomson fly z Bournemouth do Brna, ale spoj zrusili loni v lete. Tak my ted musime z Gatwick do Prahy (coz v Pendolinu s malou nezvladam) anebo ze Stanstead do Brna, tak nas muzik musi vzit autem na letiste pac busem je to dlouhe. Clovek si nevybere. ja jen nechapu, ze mesto investovalo do velke vystavby nove super haly v Ostrave a stale nic nelita do UK, jen Rusko, Praha a dovolene, nechapu jejich poliku 😠 Doufam, ze neco najdete.

Verko my meli do postylky set z babies r us, myslim, ze to bylo tenkrat v akci. Ted ma M stale malou perinu a povleceni z Ikea, maji tam docela pekne a docela fajn ceny.

Holky, M mi stale bojkotuje ten 'venkovni' nocnajs, proste se do neho nevycura. Jsem nani ale hrda neb zacala vykonavat i kakani do nocniku doma. Nevim jak na ni venku, ja se ji uz doma vubec na curani neptam, proste jde sama, kdy potrebuje, uz to dokonce zacala i vylivat do zachodu, jeste se i utre a umyje ruce, obcas mame mokro v koupelne, ale devce se uci. Ja myslim, ze kdyz ten nocnik venku nevidi, tak se proste pocura do kalhot nebo do sedacky ikdyz se ji ptam. No zatim nevim jak na to 😒

Tak preji peknou nedeli, pocasi stoji za nic, mam pocit, ze namm za chvilku odleti strecha, takovy je uragan. Tak jdu delat nedelni obidek.

apollo505
7. čer 2009

Ahojky při neděli 🙂

Všem moc děkuji za rady i nerady, už jsem se asi rozhodla pro Ryanair z Bratislavy do Bristolu. Cena nejlepší a to cestování na a z letiště taky nebude tak strašné 🙂

Magiso, v Bristolu jen přistaneme a budeme pokračovat směr Wales, takže se asi nepotkáme. Ale až tam budu na trvalo, tak určitě jo 😉 .

A ještě jsem se chtěla zeptat na něco. Moje malá je tady v čechách na sunaru, samozřejmě kromě normální stravy 😀. Dá se sunar koupit i v UK? Třeba pod jiným názvem....

Já vím že jsem otravná, ale jsem ze všeho trošku vyhukaná a chci být prostě připravena na všechno 😝.

Tak ještě jednou moc díky a pěknou neděli.

PS: koukala jsem na vaše fotky a začínám se tam těšit čím dál více 😀. Vypadáte všechny moc spokojeně a máte krásné dětičky! Taky si udělám album, ať víte, s kým máte tu čest 😉