Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

miluska.woolley
26. lis 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

treba byste rady samy prispely, nebo znate nekoho kdo by rad pomohl 😉 .

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
26. lis 2008

Ahoj Simco, snad O ta teplota zase rychle prejde! Gratuluju k dalsimu kruckovacimu pokroku 😀 S tou skolkou to pro nej musi byt slozite, kdyz si tam chudak ani nestiha zvyknout.
A co v praci, jak to jde?
Pohovor byl odlozen. Pani volala, jestli to muzeme prelozit na pristi tyden. To se mi stejne hodi vic. Ted jsem z toho stehovani cela strhana, tak bych asi neudelala nejlepsi dojem 🙂

Milusko, divala jsem se na tvuj odkaz. Ta akce je super. Jen premyslim, jak drahe by to bylo, kdybych to poslala odsud.
Ale my tady kus od nas take mame takovy dum. neni to tedy detsky dum. Ale neco jako odpocinkove misto pro rodice s detma, ktere jsou hodne moc postizene nebo umiraji. Sestry se jim tam staraji o deti a rodice si muzou na chvilku odpocinout. Nektere rodiny tam prijedou s tim, ze jim dite umre v takovem "lepsim" prostredi. Tak se podivam, jestli nedelaji neco tam....

Sean vysavac taky miluje!!! Vyhraje si s nim snad hodinu....

Holky, mam pocit, ze sean se mnou travi vice casu nez je zdravo! Chodi po dome s mou zehlickou na vlasy a zehli si svoje vlasky. Pak taky vi, ze pilnikem se piluji nehty, predstira, ze si na oblicej maze krem 🙂 Abych z neho neudelala nejakou "fairy" 😀 (tim nemyslim Helco tebe).
A taky me videl merit neco na zdi, tak si pak vzal metr a sel merit taky 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
27. lis 2008

Ahoj holky, ja si jedu pro pas pristi patek, tak jsem zvedava na jak dlouho bude vystaveny, taky se musim informovat jak potom do toho pasu zapsat toho naseho drobka, az se narodi.

Verco ja taky byla u midwife takze to mam od ni, ze je to hlavicka a ne prdylka 😀 No co, jeste mam cas, nijak neplasim. Postylku vam vyfotim at mi ji muzete pochvalit nebo zkritizovat 🙂

Zuzko ty si s Seanem uzijes, co? Budes musert zacit delat vic chlapskych veci at je muze okoukavat. Ale s tim metrem je to dobry zacatek 😉
Ja sama uz se tak na to mimco tesim! Tehotenstvi je paradni, nebo spis bych mela napsat ze bylo, ted zacinam byt nejak tezsi a nemuzu se ohnout a pod + poznavam co je to paleni zahy a nikam moc daleko nedojdu.. ale nejvic se vazne tesim az se to narodi a bude z toho novy clovicek.

Simco brzo se uzdravte a soushlasim s tebou, ze nam Verca dela chute - bramborovy salat a rizky - MNAM! 😝

miluska.woolley
27. lis 2008

AHoj holky, tak jsem se dneska teprve ted dostala k pocitaci. A to tu mam hlidani 😀 .

Simco, pasy jsou na 5 let uz delsi dobu, nam ho pro malou taky na konzulate nabizela. Ja si ji ale nakonec nechala jen zapsat do pasu, kdyz uz stejnak ma UK a D pas.
Oskar je teda sikulka, taky nakonec roku utece... Jak budete slavit?
Doufam ze z te teploty nakonec nic nebude, ze to budou jen zuby treba...

Zuzi, ja vim ze postovne od Vas by bylo asi drahy, ale treba znas nekoho v CR, kdo by se chtel zapojit. Ja to jdu dnes koupit a poslu v sobotu v CR. Vybrali jsme nakonec jednu holku a jednoho chlapecka... takovych akci je vsude spousty a ja si porad rikam, ze bych chtela prispet, takze tentokrat jsem to konecne udelala.

Myslim ze Sean proste opakuje to co delas, urcite to na nem nasledky nezanecha. No a nebo bude maximalne upravenej chlap a to taky neni na skodu 😉 .

Edit, jak te ctu, tak chci okamzite zase otehotnet...

editahlb
27. lis 2008

😀 No jo, prodavam to tady, co?

Holky pouzivaly jste na spani pro vase novorozenata takove ty spaci pytle nebo noco jineho na prikryti? A co se tyka "wet wipes" pry je lepsi si je doma vyrobit , nevite jak na to? Co pouzit? Diky 😉

miluska.woolley
27. lis 2008

Edito, my spime porad jeste ve spacim pytli, mala hodne cestuje a pod dekou spi jen pres den a porad se do ni zamotava. Ja bych mela v noci strach, ze se mi udusi.
Co se tyce vlhcenych ubrousku, tady se na zacatku nedoporucujou, pouzivala jsem detske vatove tampony s vodou nebo hermankovym cajem, nebo zinku s vodou. Pak jsem mela nejakou dobu myci olej s vodou ve spreji a nastrihanou plenu, ale ted jsem pohodlna, takze pouzivam stridave vlhke ubrousky, zinku, a kdyz je pokakana tak jde do umyvadla pod kohoutek.
Pokud ale vim, tak vetsina lidi pouziva vlhcene ubrousky od zacatku a taky se nic nestalo...

editahlb
27. lis 2008

Diky Milusko, no ja prave slysela ze ty kupovane vlhcene ubrousky nejsou zas az tak vhodne, kdyz se pouzivaji casto, zkusim tu vaticku s hermankem nebo jen vodu..

slunicko2
autor
27. lis 2008

dobry vecer holky 🙂
koukam, ze se mi vcera ten prispevek neulozil.

Simco, my taky telefonujeme a taky ceseme vlasy 🙂 nevim, jestli jsem to tu psala, ze nam splachl telefon do zachodu. Jenom na minutu jsem se otocila a ukazovala kamaradce nasi loznici. A nasla ho, jak lovi ruckama v zachode a lovi telefon. Nastesti se to vsechno vysusilo a telefon funguje.
Vidis, v podpatcich si te nedovedu predstavit 🙂 mam te zafixovanou ve sportovnim 🙂

Milusko, a kolik je babicce?
Ja mozna neco prece jenom poslu. nektere veci nemusi vazit tolik.

Helco, dnes se pokusim mrknout na to video. Treba to pujde i pri tomhle pripojeni.

Edi, jojo, nam taky bylo receno, ze ubrousky na novorozence nepouzivat. Taky jsem pouzivala vatove kulicky namocene ve vlazne vode. A docela dost dlouho. Ted uz jsem taky lenoch a pouzivam ubrousky, nekdy jde taky pod kohoutek 🙂
Ja jsem maleho napred balila do deky, hodne na pevno. To hned usnul. Pozdeji mel spaci pytel. Ted spi nekdy pod dekou, nekdy ve sleeping bag. On se taky hrozne mele.

forensica
27. lis 2008

Ahojky,

tak to jsem netusila ze vas tak tim salatem navnadim 😀 To jsem vam ale jeste nerekla ze ho budu delat prvne v zivote, takze mozna nebude az zas tak uzasny 😅

Edito, jsem s tebou. Ja se citim bajecne,ale jakmile chodim trochu dele tak me najednou zacnou bolet nohy (o tom ze mi i otecou ani nemluve) a jsem vyrizena. No asi uz mame v nasem stadiu narok, no 😉

Ja taky planuju pouzivat vatu. Ja si kupuju takovy ten velky valecek z vaty a pak si ty kousky striham a pouzivam na oblicej. Vyjde to levneji a tak v tom hodlam pokracovat u mimise, dokud me to bude bavit 🙂 Vlhcene ubrousky jsou myslim fajn kdyz je clovek nekde venku. Planuju taky pytel uz od zacatku, teda mam tu par zavinovacek tak asi zacnu s nima a pak se casem uvidi.

Zuzi, super jak pekne opakuje, to je legrace.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
fairy
27. lis 2008

Ahoj holky,
rak dneska jsme meli krasny den u Kati 🙂 Nikysek uz si zacina s Ellie hezky hrat nastavoval ji hracky je to tak roztomily 😵
Edit ja jsme taky pouzivala jen vaticku a vodu to nam rikali na te JIP ze to je nejsetrnejsi az pak pozdeji ty ubrousky.
ze zacatky sme ji balila do te rychlozavinovacky a pak do pytle v nem spi dodnes sice necestuje ale odkopava se.
Simco to jsem rada ze jsi to zvladla dobre v praci lodicky a na vysokem podpadku jsem an sobe nemela teda ani nepamatuji! Chudak Oskar to je fakt neco a ji a spi dobre a je veselej? No my jsme taky vzdycky poridili jen na pohotovosti tam je alespon pediatr je to fakt na nic tak snad se rychle dostanete do dobrych rukou.
Zuzko to je super jak te Sean napodobuje 🙂 dobre ze to telefon prezil, ja jsem takhle utopila muj u sterilizatoru na flasky no uz to ale nerozchodil ☹
Tak hezky vecer.

kaata
27. lis 2008

Ahojky. U nas to same, dost dlouho jsme pouzivali na myti jen vatu a vlaznou prevarenou vodu. A na spani ze zacatku swaddling - s tucickama taky jedine venku 😅 - a pak zavinovacka. To spal v moses basket. Po presunu do postylky asi v 5 mesicich jsme museli poridit spaci pytel, nebot taky silene cestoval - a bumpers musime mit dodnes, jinak jak jeho tak nas budi v noci jeho mohutne srazky se spruslema v postylce.

Zuzko, to je dobry s tim telefonem! To jsi teda dobra, ze jsi ho zachranila! Moje mamka si takhle jednou vyprala telefon v pracce a kdyz se ho snazila reklamovat, tak ji po jeho otevreni rekli, kde ze ho vykoupala 😀

Simco, ja si te snad ve vysokych podpatcich taky nedovedu predstavit! Ale je to prijemna zmena, vid? Ja na bezny noseni jedine placaty, ale do prace taky podpatky - a momentalne mi to ani nevadi, docela si to uzivam 😵 Jejda teda s tim Oskarem je mi to lito, uz se mu to teda chudakovi poradne vlece. Aby to pak nemelo dopad na jeho imunitu nebo vubec dlouhodobeji, co? Snad vam dobre poradi a poradne ho prohlidnou. Drzim palce. A co ty, tu anginu mas za sebou?

Jinak Nico s Ellinkou si teda opravdu zacinaji pekne vyhravat! Je to takovy hezky koukat, jak spolu "komunikuji" a hraji si se stejnyma hrackama - hrozne roztomily 😅

Edit, Verco, teda ted koukam, ze uz to obe mate opravdu za par! Tak si uzijte posledni "klidne" tydny!!! 😀

slunicko2
autor
27. lis 2008

Simco, urcite nekam zajdete. jestli ma takhle vysoke horecky uz dlouho. Sean mel jednu dobu on and off teploty, ale nic vysokeho. Nebo mu to rychle vylitlo a pak po horecne ani pamatky na par dni. Ale to bylo v dobe, kdy zoubkoval.
Drzim palce, at poridite!!!!!
no jo, ja zapomela, ze chodis do divadla a na salsu! Pamatuju si jenom to cvico 😔

Helco, utopila jsi mobil? Sean nastesti jenom land line phone. ale drahy! Tak jsem rada, ze to rozchodil. jeste jsem ho teda nepichla zpatky do base. Tak snad nedostanu ranu. Par dni jeste pockam!

Verco, neboj, salat dopadne na jednicku! ja ho delala poprve taky pred rokem nebo dvema. A stejne jako simca do nej davam malinko horcice a laku z okurek 🙂 To si boris da! 🙂

Me vata na oblicej nedela dobre. Vubec nevim proc 😕 Pro seana jsem kupovala ten pytel s tema vatovyma kulickama. Dlouho mi vydrzel. Ale ted uz se fakt desne mele u prebalovani. Taky ma ten zadek vetsi, ze! Takze ubrousky nebo zinka je jedine reseni. Zase ta zinka mi neprijde hygienicka. Musela bych jich mit nekolik na kazdy den. Sean kadi i trikrat denne.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
27. lis 2008

Kato, ze by nadech zlomyslnosti 😀 😀 Ale mas pravdu, ted uz to desne rychle leti 😅

Zuzi a Simco, no ja mam recept od mamky a on tam dava tu horcici a lak z okurek prejity varem tak to tak udelam. Uz mam vse nakrajene a uklizene u souseda. Zitra to smicham a usmazim rizecky.

Jen jsem teda zvedava jestli to go-karting projde. Oni totiz preferuji soukrome party, za to maji vic penez a tak vlastne normalni clovek je odkazan na milost den pred akci, kdy oni uz vi kdy maji misto pro nesoukromniky. Je to docela opruz,ale dnes mi rikala ze uz byly volne jen dva casy a to jeste byl cely den na to aby si je nekdo rezervoval. Tak tam brnknu presne v deset a budu doufat 😖

Simco, no to je teda neco ty poplatky 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
27. lis 2008

Kato, predpokladam, ze mamka s reklamaci neuspela 😀 Ja mam ten telefon taky v zaruce. Ale prace jsem si rikala, ze by jim to hned doslo. Vubec ovsem nechapu, jak se to mohlo vysusit. Protoze za tim sklickem to bylo jak v akvarku. Voda za tim byla jeste dva dny. Snad se neupecu, az to dam dobit do base 😝
To je fajn, ze si Nico a Ellie takhle vyhrajou. Tady byl dnes Alfie a bylo to o dost lepsi. Zadna rvacka, jen pusinkovani 😉

Verco, ja ho tam taky davam neprevareny. V podstate ten salat delam cely za studena.
S tema go carts je to neprijemne. Vsak bys take mela mit moznost si to zamluvit, vid? Drzim palce, at maji misto a oslava se povede!

Simco, to je sakra draha skolka 🙂
To jsi me pobavila s tim zapnutym mikrofonem. Chudakum, jim to tam teklo proudem v hale 😎
Neboj, druhy porod bude brnkacka!

forensica
27. lis 2008

No prave, ja mam 7 lidi, to znamena ze na tom vydelaji dobre £140 za necelou pulhodku a to jsem to chtela na hodinu takze dvojnasobek. No ale kdybych mela 10 tak uz by to mohla byt soukroma party i s predavanim poharu pro viteze a tak ale to pak stoji asi £70 na osobu! No opravdu z toho nemam radost, ale treba to zitra vyjde a misto bude. JInak snad i tak doufam kluci prijdou na ty rizecky i kdyz se zavodit nebude. Debilni system.

Mamka to dela tak (uz to ma od prababicky) ze osmazi do mekka cibulku a pak ji zalije tim lakem z okurek. No a pak to jen necha prejit rychle varem a vypne. Zbytek je zastudena. Nevim, je to tradice tak se ji budu drzet 🙂

Simco, dik, ja uz to nekde vyhrabala pred par mesici mam to v bookmarks. Vyborna vec 😉 To jako ta znama prenasela 3 tydny! No to uz je pomalu jak slonice ne 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
27. lis 2008

Jo tak, no me se to hned nezdalo 😀 ... Zkus, neni to moc velky rozdil a treba ti to bude tak chutnat...Nestras s 38tt, koukam ze mi uz naskocil 34 😅 ..Sakrys, to by znamenalo ze uz jen mesic a mimi bude tu! Musim jit poslouchat CD a zvysit usili 😀 Dobrou devcata!
Ja se tu uz hodiny prehrabuju v informacich o Wild life crime a specialne o ptacich a nejak z toho furt neumim udelat prezentaci. Krize 🙄

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
28. lis 2008

Dobre ranko, ja jsem v noci taky nejak moc nespala, teda na budik jsem se nekoukla, ale myslim ze uz jsem byla tak od 4 vzhuru 😨 Nechapu proc. Ale unavena nejsem, tak si nestezuju.

Tady je link na ty reusable wipes co jsm nasla: http://www.cheekywipes.com/ prijde mi to dobre, protoze jsou vetsi a ten "nalev" z vody a bylinek je podomacku pripraveny takze zadne chemikalie.

Simco dikec za ten link, hned to jdu omrknout, jsem vazne zvedava, jak ten porod nakonec dopadne (myslim kdy to na me prijde). Jak jsem rano nemohla spat tak jsem si predstavovala kontrakce, jake to asi je - no jsem idiot! 😀 Na parenting class jdeme az 20.12 tak do te doby to musim vydrzet v bezvedomosti. Helco ja jsem premyslela jake to asi bylo pro tebe kdyz jsi rodila s takovym predstihem, to muselo byt prekvapko...No urcite nic prijemneho.

miluska.woolley
28. lis 2008

Ahoj holky,
my dnes vezeme babicku zpatky a zustavame na vikend v cr.

SImco, jakou planujete pro O. oslavu? Mimochodem ma narozky ve stejny den jako Mark.

Verco, drzim palce, at to s tim go karting vyjde a salat a rizekcky se povedou. To s tim lakem do salatu je zajimavy, my ho tam nedavame 😕 . Holky, co vsechno davate do salatu?

Helco, Kato, to je super, ze si deti takhle krasne spolu hrajou, Ch. je tu zelena zavisti. No ale uz zacala jist a ani moc nekasle, takze pokud zase neco nechytneme, pujdem alespon na playgroup v pondeli.

Edit, ty ubrousky vypadaji zajimave. Ja mela nastrihanou plenku, v rozprasovaci prevarenou vodu s par kapkami toho myciho oleje, nastrikat prdelku, utrit a hadrik jsem hodila do kbeliku s plenkama a vyprala (taky v tom meshbag, ten pouzivam stejnak na separacky.)

Ju a mame fotky, snad se mi podari nejake pridat.

fairy
28. lis 2008

Dobry rano holky,
tak co Simco jak jste poridili? Doufam ze Vam alespon rekli co to asi bude a hlavne aby Vam oskarka vylecili!
Milusko ty s emas na vikend v CR kolik hodin vam vlastne trva cesta z Nemecka?
Jo ten telefon jsme utopila v pare ktera jde z toho sterilizatoru telefon byl vedle a proste to do toho nalezlo a uz mi nejde nabit zrovna to byl muj po dlouhe dobe novy telefon a mela jsem tam prvni fotky Ellie tak jsem to obrecela ☹
Edit a Verco teda fakt uz se Vam to blizi doufam ze budete mit obe pohodove porody!
Je tim salatem mi uz pripominate vanoce ja miluji salat a kapra to proste musi byt!
Tak se zatim mejte my jdeme na rhyme times. 🙂

forensica
28. lis 2008

Ahojky!
No tak salat udelany, chutna skoro jak od maminky 😝 Jeste jsem upekla korpusy na dort, udelala krem ale uz nestiham zdobit. Treba vecer nebo ho proste dostane zitra no. Rizky nasmazene. Vse uklizeno u souseda 😀
Cesnekovou pomazanku uz nestiham, udelam vecer, to je rychlovka.

Jo, go karting bude, v 11am, coz je uplne super! 🙂 Ale ze me to stalo nervu.

S tema ubrouskama, no nevim jesli na to nebudu lina ale podivam se na to, diky Edito!

forensica
28. lis 2008

Tak jsem ty ubrousky jeste v rychlosti okoukla a vypada to fakt dost dobre. Super ze se nemusi susit. Hmm, to by stalo za uvahu 😉