Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

verap
15. led 2009

saza - ja jsem par tydnu tehotna, akorat jsem byla ted v 8tt v nemocnici na krev (na ruzny veci, ale ne na potvrzeni tehu) a ptaji se te na ruzne veci. a pak az ten sken bude ve 12tt.

tady s tebou vetsinou do toho 12tt fakt nic nedelaji, zadne testy na potvrzeni tehu (moc, krev, atd)

slunicko2
autor
15. led 2009

Ahoj saza, vitej mezi nami 🙂
Velka gratulace k tehotenstvi!!!

Oni tady tehotenstvi do konce prvniho trimestru moc neresi. Nechavaji tomu tak nejak volny prubeh. Krev nebo moc na potvrzeni tehotenstvi nedelaji.
S tou midwife je to jine v kazdem okrese. Nekde te midwife uvidi jeste pred tim scanem. Vetsinou prijde k tobe domu a hodinu s tebou bude vyplnovat tvoje tehotenske desky. Nekdy to delaji az po scanu.

Myslim, ze kazda z nas si tu delala nekolik tehu testu, aby bylo fakt jasne, ze jsme tehotne 😀
Pokud nechces cekat az do 12tt na scan, pak muzes zavolat do early pregnancy clinic pobliz tebe a rict jim, ze jsi krvacela. Oni ti udelaji scan.

Nektere holky plati za soukromy scan vzdycky kdyz jedou do CR. Nebo prave jdou na tu early clinic.

Potom prvnim scanu ti kolem 16tt budou delat triple blood test. To je na vyvojove vady. Predtim ti ale jeste odeberou krev na HIV, krevni obraz apod.

Pece je tady o neco jina. Ale vesmes te neotravuji s internima prohlidkama a monitorem kazdy tyden na konci tehotenstvi.
Kazda z nas tu mame jinou zkusenost, protoze je to fakt jine od nemocnice k nemocnici 🙂

Ja jsem mela potize na zacatku tehu a pak ke konci a nemohla jsem si na peci stezovat.

Drzim palecky, at jsi s midwifes spokojena a scan ti dopadne dobre! kde vlastne bydlite?

saza007
15. led 2009

vera a slunicko

dakujem za odpovede, tak uz v tom mam trosku jasno.
Ja si si tiez robila asi 4-5 tehu testov, takze viem, ze som fakt tehotna (a okrem toho to aj citim 🙂 )
Budem teda kludne cakat na blood tests az po scane alebo zajdem do tej early p. clinic ak budem mat nejake obavy.
Uz sa tesim na scan!
Byvame v Londyne!

slunicko2
autor
15. led 2009

Sazo, hlavne si hlidej, aby na tebe nekdo nezapomel. Stava se, ze ti poslou pozvanku, ale tobe nedojde. NHS ma v papirovani docela bordel, hlavne v Londyne. Tak at neco neprosvihnes 🙂

Oni tady fakt do toho 12tt nic moc nedelaji. Ridi se tim (ted doufam, ze tu nikoho nerozesmutnim), ze 1 ze 7 zen potrati.
Me muj GP (uz u neho nejsem) rekl, ze klidne muzu potratit 3x nez se to povede... On sam ma 4 deti, a ja otehotnela po clomidu. Takze jsem z neho moc nadcena nebyla. I kdyz podle statistic mel pravdu 🙄

Ja jsem byla s peci behem tehu spokojena. Jen bych teda zavedla jeste scan hned na zacatku tehu, aby se vyvratilo mimodelozni a tak. V tom tu malinko pokulhavaji!

Drzim vam holky palce, at jde vsechno podle planu 😵

milibilly
15. led 2009

Ahoj holky!

Verco, pekne to s Bjornem zvladate, urcite jste si uz na malu zvykli. Musim si precist ten tvuj porod. Uz i tak jsem very "broody".
Milusko, dik za pochvalu Davci s Elmem. Bylo to na Silvestra u kamaradu, v 1 am se probudil a tak jsme ho vzali dolu.

Edito, uz odpocivej, za chvilku budes rodit!!!! Ptala jsi se na praci u nas, jo, v pohode, docela klid, tak si myslim, ze i k nam nejake propousteni musi prijit! ALe zatim nikdo nic.

Sazo, gratulujeme k tehotenstvi! Souhlasim se Zuzkou, kazda z nas ma jinou zkusenost, ja bych se taky pridala k drivejsimu scanu k vylouceni mimodelozniho tehotenstvi. Ja si taky na celkovou peci nemuzu stezovat.
Chtela bych se taky vyjadrit k plinam. Davca se na nocnicek posadi, ale tak na 2-3 sekundy, jinak nic. Snazim se ho zabavit, ale nechyta se. Taky na tom moc netrvam, ale nabizet mu to budu, snad mu to dojde. Hlavne nechci, aby se toho bal. Vidim, ze holcicky tady jsou zatim asi uspesnejsi, well done!

Ohledne reci, tak vyrecny jako Nico a spol neni, ale vsechno rozumi. Pa pa, bye , bye, mami, daddy, pali, hodne kyvani a ukazovani. Hodne mrceni a "jeho" reci.

Porad vsude lozi, sam musi zavrit stair gate (jako kdyby nam neveril, ze my to udelame!), ve skolce se mu libi, i ted ma obdobi, ze lepe ji, snad mu to vydrzi (ale o jidlo se klidne podeli!).

Za tyden jedeme do CR, doufam, ze bude snih. Ani nevim, jestli se tesim, vzdycky si delam hlavu z toho, kdyz mi doma nekdo neco radi atd. To jsem cela ja, nenecham si poradit.
Zuzko, uzivej si volna a s au-pair si nedelej starosti(ja vim, ono se to lehce rekne), urcite bude fajn.

Simco, gratulujeme k holcicce, tak budete mit parecek.

editahlb
15. led 2009

Ahoj holky, tak jsem tu abych si precetla ten Verci porod, ale nejdriv poslu prispevek. Hlavne tem co jsou v ocekavani: je tady v Uk vypsany novy grant, jmenuje je se pregnancy a health grant a pokud cekate miminko v obdobi od myslim 6.dubna tak na nej mate narok. Je to neco kolem £190. Check it out:
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...
Tim taky vitam Sazu a preju jen to nej nej nej! Souhlasim s tim, co ti tu uz psaly holky, taky jestli budes mit obavy, tak jdi nekam soukrome. Verca /Forensica ma kontakt na nejakou Polku gyndarku co ordinuje v Londyne se kterou ma dobre zkusenosti, tak to ona ti na ni kontakt urcite preda, vid Verco? 🙂 S tema plinkama jak je prat- ja teda jeste nevim, ale bylo mi doporuceno (nekolika maminama) pouzivat prvni 2 tydny pliny na jedno pouziti, protoze ty pratelne se pry ze zacatku nedaji vyprat, tak mozna zkus s tema pracima jeste chvili pockat.

Me dneska agentka dovezla vsechny pliny, co jsem objednala, nemam jich moc, asi 10ks motherease (BTP) a nejake kalhotky, plus terry towels a klasicke pliny, takze o vikendu jdu trenovat novorozenecky sklad 😅 Dalsich asi 8 bambooo pratelnych jsem koupila second hand.

Vcera jsme v praci za me nasli nahradu, byla jsem poprve u pohovoru, myslim, ze jsem byla vic nervozni nez vsichni ti kandidati, ale mam dobry pocit z toho koho jsme vybrali, takze super. Ja mam zitra posledni den, lunch s kolegama a pak 9 mesicu utrum. 😵 (kdosi mi rikal, at tech 9 mesicu nenazyvam dovolenou a jeste jsem nenasla nahradni vyraz 😀)

Jo Zuzko co je to skartovacka? Shredder?

Jdem dneska do kina na Slumdog millionaire, melo to v Observeru dost dobre review , a taky jsme si s Osianem rikali ze musi vyuzit toho, ze jsem po vecerech volni, nez se to obrati.. , ted jdu ale cist ten porod.. Tak zatim!

editahlb
15. led 2009

Teda Verco ja vazne cekala roman! 🙂 Ale diky moc, hlavne teda ohledne te plodovky, ja jsem si nebyla jista, kolik toho asi tak bude ale vzhledem k tvemu popisu si dokazu udelat predstavu 😀
Jinak krasa, myslim zes to zvladla vyborne, s tou unavou se nedalo asi nic jineho delat, ja si zrovna vcera v posteli rikala (byla jsem naprosto vyplivnuta, dostala jsem se domu po celedonnim pobihani s obrovskym pupkem a nateklyma nohama az asi v 11 vecer) ze teda ted zacit rodit tak asi zblnu. Vezmu si z tebe priklad a zkusim odpocivat, az to na me prijde, bude - li prilezitost. Vazne jsi to zvladla paradne, ja ti ted jen zavidim tu malou, co uz tam u sebe mas. Diky!

verap
15. led 2009

Ahoj holky,

O tom £190 grantu mi rikali v nemocnici, mam doma kupu letaku. Taky jsem dostala Bounty Mummy to be Essentials - ruzny kraviny a vzorky. Ty penize se urcite budou hodit.

Jinak s tou polskou gyndou - ja tam byla taky (kontakt od Vercy), delaji tam poradny ultrazvuk, jediny problem je v tom, ze ona teda anglicky neumi (mozna uz to trochu dohnala), ja ji musela rict snad 3x, ze se snazim otehotnet. A pak mi dala predpis na prasky, ktere uz se tady nevyrabi. Ale na ten ultrazvuk je to urcite dobre.

verap
15. led 2009

Jeste jsem se vas zapomnela zeptat, kdy jste to rekli v praci.... ja teda pockam to toho prvni utrazvuku ve 12tt a mozna pak, az mi poporoste bricho a uz to nepujde schovat 😀

slunicko2
autor
15. led 2009

tak jsem si zasedla k pocitaci, ze vas prectu a sean se mi totalne pozvrace. Zase zoubkujeme, chudak :(

weru
15. led 2009

Ahoj holky,

tak se nam to opet soboti! 🙂 Patky mam nejradsi.

Chudak sean, to je trapeni se zoubkama, at rychle vylezou.

Ted si nejsem jista, kdo se to ptal v jakem sektoru pracuju (Miluska?). No, v zajimavem - pracuju jako admin assist pro Royal Air Force - bookuju kurzy a vse kolem pro piloty, co k nam chodi na kurzy a vzhledem k tomu, ze nemam proper training, tak je obcas fakt zvlastni.
Dnes jsem byla na kurzu, tak zase jsem o neco chytrejsi.

Foren - jsem rada za to, co rikas. Jedna kamoska rodi za par tydnu, druha v lete, tak snad to taky tak dobre i pro ne.

evaj
15. led 2009

Ahoj holky,

hlasim ze zijeme a zdravim z Prahy 😎

Predne VELKE gratulace Verce ke Kristince!!!! A pak Simci, ze ceka holcicku, to je super. A taky jsem si jeste stihla vsimnout, ze tu je nova tehulka Verka!!! 😵 😵 Moc velka gratulace!!!
Doufam, ze mi nic jinyho neuniklo, jen jsem mrkla rychle na tuhle stranku.

My jsme se uspesne premistili, v byte teda porad chaos, protoze se drahy rozhodl vymalovat a teprve v nedeli jsme navstivili nas nejoblibenejsi obchod s nabytkem a postupne to Pietro sklada. Snad tento vikend i budeme spat na posteli a mit skrin 😵
Ja uz skoro dva tydny chodim do rachoty, jsem tam takova sama samicka bez tymu 😢 Pietro porad hleda, snad se neco dozvi zitra.

slunicko2
autor
15. led 2009

weru, to je zajimava prace 🙂 pracujes primo v RAF nebo v jine organizaci, ktera ta skoleni provadi?

Evco, to jsou fajn zpravy od tebe! Tou samickou myslis, ze tam sedis sama v mistnosti nebo jsi nezapadla to tymu? Drzim palce, at Pietro brzy sezene praci! Podarilo se vam pronajmout ten vas domecek?
Hlavne at jste spokojeny 🙂 A co nejaka ta klinika, jeste pockate?

evaj
15. led 2009

Cau Zuzko,

jak se Vam bydli v novem?

Tou samickou myslim, ze zadny tym nemam, ja jsem takova one-(wo)man-band 😉 Ale casem se seznamim s lidma.
Domecek je zatim pronajaty castecne, dalsi najemnici se hledaji.
Na kliniku zatim nebyl cas, musim si teprve vsechny doktory najit. Tys mi vlastne rikala o nejakem miste, ze? Muzes mi to prosim poslat do IP? Dik

forensica
15. led 2009

Ahojky, tak se mi podarilo utrhnout malou od prsu tak mam chvili cas vam napsat 🙂
Diky za pochvalu popisu, no delali jsme co jsme mohli. Ja myslim ze cely prozitek z porodu je v pristupu se kterym k nemu clovek jde. No a pak i jaky chytne tym v nemocnici.

Evi, parada ze jsi se ozvala! No s tou skrini to uz bude luxus 😀 Ja si pamatuju ze my kdyz jsme se nastehovali tak nam chybel kus ramu do dna postele a tak jsme nakonec spali v na matraci na zemi obkrouzeni posteli. Jsme uplne zirali jaky jsme meli vysoky strop 😀 No tak at se vam bajecne dari a snad Pietro neco brzo sezene. Uzivejte snehu, ja vam ho zavidim.

weru - zajimava prace, zda se..organizovat veci by me taky bavilo

S tou gyndarkou je to jak rika Verka, je to trosku problematicke na domluvu,ale je to starsi pani a myslim ze vi o cem mluvi. Vyhovovala mi vic jak nafoukana kraska gyndarka z Harley Street. Mam ten kontakt na ni nekde na druhem pocitaci tak to vyhrabnu, pokud to sem teda Verka neda sama. Je to v Greenwitchi, velice snadno se tam clovek dostane a cenove je to nesrovnatelne s UK soukromakama.

U nas dobry. Mala se nejak preorientovala na tahani koz. Da si 20 minut a pak za nejakou chvili chce top-up. Nejak se mi jeste nepodarilo vyzkoumat jestli ma fakt hlad ( i kdyz se zda ze opravdu dost taha) nebo se kozou jen utesuje. Jinak moc neplace, vetsinou me vzbudi blblanim a ja vim ze se dozaduje mlicka. Dodala jsem par aktualnich foto na nase stranky. Uz mame vic jak tyden, to to leti! http://bjrn.net/gallery/Kristina-2009?page=2 Uplne jsem zirala ale volala mi ta pani prez kojeni, jen aby se ujistila ze je vse v poradku a je klidne jeste prijde pokud budeme mit problem. Taky jsme tu meli MW, jsem moc spokojena, je to druha a ta byla taky moc vzdelana. V sobotu nam prijdou Kristinku zvazit tak jsem zvedava jestli uz pomalinku zacala nabirat.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
15. led 2009

Evco, bydli se suprove 🙂 Az na ten stary bojler a diru v podlaze pod kobercem 🙂 Moje mamka pracuje v Canadian Medical Centre. Je to ale soukrome, a nevim jak s cenama ☹ Ale maji webovky!
Jsem rada, ze jsi spokojena a ze nelitujes presunu! Manza taky urcite neco najde! 🙂

Verco, mam jednu kamaradku, jeji manzel je v RAF. A ta studuje kriminologii, tak jsem se ji o tobe zminovala a rada by si s tebou nekdy popovidala 🙂
S tou podporou kojeni je to fakt bezva. Ja toho priste taky vyuziju. Predtim toho na me bylo moc, jak jsem byla sama. Hormony all over the place...
U me dnes byla na navsteve kamaradka s 6 tydnu starou holcickou. Byla kouzelna, takova lehoucka 🙂

Simco, my taky trpime s tema zoubkama. A to jsem si zrovna vcera v duchu rikala, ze to nase zoubkovani vubec neni spatne.

Tak ja mizim. Zitra prijdou brzy rano opravit tu diru pod kobercem. A vecer jdu na Ann Summers party. Dobrou noc

miluska.woolley
16. led 2009

Ahoj holky, ja ted nejak moc nestiham docitat, doufam ze se mate vsechny hezky. Skoda ze jsem vcera prosvihla Evcu, ale nesel mi vubec konik ☹ .
my opet zoubkujeme, takze jsme predevcirem byli v noci vzhuru, pak to vcera dospavaly... vypada to ze se tlaci horni zuby, ale venku nejsou...

Zdravim Saza a gratuluju k tehotenstvi...

Veru, mala je uuuuuzasna, ja chci taky.

Zuzi, jakto ze na party nakonec nejdes? Ja psala nasi babysitterce, zitra chceme jit out, ale jeste se neozvala...

miluska.woolley
16. led 2009

Simco jeste jsem te chtela poprosit o ten recept na dort jeste jednou, ja to nekam ulozilla a nemuzu to najit...

slunicko2
autor
16. led 2009

milusko, volal daz, ze nekdo se vcera opil a dostal se do nejake rvacky, skoncil v nemocnici. Takze ma sluzbu dnes on :( a to mu dnes mela zacit dalsi dovolena 🙄 Takze ja musim sedet doma, zatim co holky se budou o dva domky dal vesele bavit 😠 Asi si tu otevru lahev bileho sama...

Jinak sean mela taky trable s tema hornima zubama. Dost dlouho jsem je tam videla pod dasni a nic. ted se mu takhle uz nekolik tydnu klube stolicka. ma dasen jeste pretazenou pres jeden ten ruzek a ne a ne se vyloupnout.

slunicko2
autor
16. led 2009

nejake quotes of Bushe 🙂
http://celebrity.aol.co.uk/celebquotes/

verap
16. led 2009

Ahojky,

Tady je akorat odkaz na tu polskou gyndarku, pokud mate nekdo zajem:

http://green-surgery.igabinet.com/a1229439585en...

verap
16. led 2009

Verco - hezke fotky, zrovna koukam 😉

forensica
16. led 2009

Milusko - no tak i poridte 😉
zuzi - ty quotes jsou fakt dobry 😀 😀 ..s kriminolozkou si rada pokecam, mame jich par ve tride co delaji combined honors..
veru - diky moc za pochvalu..jinak koukam ze se na te gynde vysvihli s webovkama co, velike zplepseni od te doby co jsem na ne nekoukla 🙂

miluska.woolley
16. led 2009

Zuzi, tak si vezmi S. s sebou. Kamoska nema deti, ze byste je daly spat vsechny do jednoho pokoje... Ja taky nemam hlidani, babysitterka lyzuje...

Veru, poridime, ale az zhubnu. Pri predstave ze ted otehotnim a jdu rodit s pul druhym metrakem.... nene...

slunicko2
autor
16. led 2009

na tech strankach je prijemne, ze vidis primo ji! Vypada to hezky moderne. Tak moderne nevypadala ani ta soukroma klinika, kde jsem byla ja 🙂
Ted by me zajimalo, kolik se tam plati za ten 3D scan. Jestli jako na tech soukromych klinikach tady nebo jestli jsou ceny lidovejsi?

slunicko2
autor
16. led 2009

MIlusko, u nas je problem, ze sean ma lehke spani ☹ takze pri party by teda rozhodne nespal. Snese jeste tak spat pri normalni zabave. Ale pri te Ann Summers se hrajou hry apod. Takze bych z toho stejne nic nemela. A kamaradka asi taky ne, protoze by budil i jeji deti.
Ona mi nabidla, at ho necham tady a vezmu si monitor. ale to nechci 😔

slunicko2
autor
16. led 2009

Mili, tak u vas se jeste nepropousti? Mozna ani nebude, testovat se musi porad ne? 🙂 Jinak to nemuzou prodavat 🙂
Koukam, ze jsou na tom oba mazankove stejne s delanim veci 🙂
Jak jsi nakonec prezila vanoce s tchyni. Koukala jsem na jeji vyplody na facebooku, a vrele bych ji doporucila, aby prestala hrat scrubble! ma moc velkou slovni zasobu 😀

3558
16. led 2009

ahojte dievcata. mam na vas prosbu. chcela by som sa spytat ako to je s benefitmi keby som dala vypoved v robote. teraz nam benefity vyratavali z oboch prijmov a mam child tax credit 545 rocne a child benefit 20 tyzdenne. a ja musim dat dva mesiace pred nastupom do prace vediet/to je teraz/presne kedy nastupujem. lenze maly bude mat 9 meisacov a nemyslim si, ze je pripraveny na to byt 8 hodin bezomna.proste chcela by som byt s nim aj na ukor toho ze dam vypoved.
preto sa pytam, ze ci by som dostavala vacsie benefity keby som ja nepracovala ale iba moj partner.
velmi pekne vam dakujem.

slunicko2
autor
16. led 2009

Ahoj zuzko, zalezi na vydelku. Pockej, dam ti sem link na online kalkulacku. Urcite by jsi mela mit narok na vice, jestlize ty budes bez prijmu. Ale asi to nebude zase tolik :(

http://entitledto.co.uk/

zkus tuhle kalkulacku. Nevim, jestli ti to teda vypocita do puntiku.