Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

weru
8. bře 2011

@martja007
@janauk
@klaras Ahoj holky, ja si vas taky pamatuju z konika, Cairu taky, ale moc jsem na beremko nechodila, tak vy si me urcite nepamatujete. 🙂
Jj, v rijnu uz to budou 4 roky od svatby. Leti to,co?

@martja007 Jak si uzivas materskou? Zatim se to da vydrzet, ze jo? Ja uz bych mela konecne sbalit tasku do nemocnice. 😕

weru
8. bře 2011

Mela jsem na mysli beremko, odkud si vas pamatuju, ne konika. Ach jo, tehu hormony. 😀

eva_londyn
8. bře 2011

ahoj holky, tak koukam, ze se tu pomalu schazime z beremka 🙂 Tak ja se taky pridavam 😀

martja007
8. bře 2011

@weru
@eva_londyn Ahoj holky, to je super, ze jste tady! Jo Weru pamatuji a tebe Evi tez... 🙂
To neni mozny, ze jsme tady skoro vsichni az na Cairu, treba taky prijde... 🙂
Jeste si pamatuji na Anez a Nikky???
Evi, jeste jsi ve Watfordu? Blahopreji k tehotenstvi 🙂
A ty Weru, uz to mas za chvilku 🙂 ani ne za mesic....

eva_londyn
8. bře 2011

@martja007 dekuju, zatim je to zacatek, ale snad to nejrizikovejsi obdobi uz mam za sebou. Mimiska jsme vcera videli na utx...skakal tam jak olympijsky sportovec🙂 Z Watfordu jsme se prestehovali pred dvema roky do Highgate v Londyne, ale za dva mesice se stehujeme zase zpatky do Watfordu...bude se nam hodit vice mista 🙂

klaras
10. bře 2011

@eva_londyn GRATULUJU!!!!!!!!!

bubbly
10. bře 2011

@alegro ahoj, tady se snad zadne porodne nebere, ne?

alegro
11. bře 2011

ahoj.....no ja co som pocula tak ano...uz som si to ziszila....midwife ti mam vypisat a podpisat k tomu papier......a uprednostnene su-tie co tu nerobili... 🙂

bubbly
14. bře 2011

@alegro ty asi myslis Sure Start Maternity Grant, to je ale tusim jen pro lidi co jsou na benefitech

alegro
14. bře 2011

ahoj..ja myslim porodne,ktore dostavas len pri prvom dieta,ked sa ti narodi.......na slovensku to je napr.1000 eur......

janinek
15. bře 2011

Tak ale na Slovensku to je stejne, jako to byvalo v CR, ne? Celoplosne porodne vsem. V UK podle me nic takoveho neni. Jestli tady neco davaji, tak asi jen socialne slabym, kteri stejne pobiraji davky, ne? Jak se teda jmenuje, to co ti ma podepsat MW?

simonka99
15. bře 2011

@martja007 dlhsie si sa neozvala...je vsetko ok?

martja007
15. bře 2011

@simonka99 Ahoj, psala jsem ti 2x ip, porad mi vypadava internet, takze se mi ztezi neco podari napsat... 😠

martja007
15. bře 2011

Hura, napsalo se to.....

janinek
15. bře 2011

@martja007 A jak je?

Dobre, ze jsi sla na tu materskou driv s tim tvym dojizdenim, to jako fakt prace za trest s takovou dopravou.

bubbly
16. bře 2011

@janinek mas pravdu tady to neni jako v CR a na Slovensku, myslim ze neco jako ten Maternity Grant vyplaceji, ale to je fakt jen pro ty co pobiraji benefity a o to se tusim zada na jobcentre a ne u midwife. Navim na co si maminky v CR porad stezujou, tady je materska jen nekolik mesicu, zadne porodne kazdy at si poradi jak umi 🙂

janinek
16. bře 2011

@bubbly Ahoooj. Jak ti je?

Neboj, v CR jim to porodne uz take zkrouhli 😝

Vzpominam si, jak nam kdysi fr. lektor rikal, ze ve Francii je materska jen sest tydnu / mesicu (ted nevim, co z toho, ale pro nas devatenactilete nematky to byl starsny sok) a my to enchapaly. A rikal, ze pak maji vsichni rpave babicky ci "babicky", ze proste sousedka nebo tak, kdyz si nemuzou dovolit zustat doma. Protoze jesle a skolyk mas jen v urcite hodiny a to nestihnes z prace vcas. No vzdyt jako tady.

Narok na tu skolky zdarma 12 hodiny tydne, to prece nemuze nikomu pomoci, aby mohl nejak vyrazne prispivat do rodinneho rozpoctu.

klaras
16. bře 2011

Ahoj..je to super jak se tady z beremka schazime.Caira ma 2 deti,tak asi nema moc casu 🙂

martja007
17. bře 2011

Ahoj, konecne mi funguje internet 🙂
Jojo, klaras mas pravdu, joo nasla jsem cairu u tebe na FB a pridala si ji, jenze ona asi nevi kdo jsem, neni tam moznost ji poslat msg, muzes ji poslat msg, ze jsem to ja? Diky.
Jinak jak se vsichni mate?
@bubbly jak je, v kolikatem uz jsi a jak se citis?
Ja se stresovala par dni, ze mozna snad mam tu cukrovku, protoze porad ziznim a odpadavam, cukr mi vysel po jidle 7.8, ale pak sel dolu na 6.2. Vcera jsem mela appoitm s midwife a ta mi rekla, ze neeee, ze je ok- norm hodnoty, at se
prestanu stresovat a zajdu si na dobrou veceri. Jo a na pohyby mimca mi doporucila plechovku non dia Coly 😀
Jinak ted jsem zacala chodit na UVB phototherapy, od mala jsem mivala atopicky ekzem, ale vzdy se dal ukocirovat, ted co jsem tehu, tak horor, rozlezly vsude, zada uz mam uplne slity v mape, nohy atd...
Dermatolozka (polka) me vcera odeslala na to UVB, 10x. Nezdalo se mi, na solarko normalne nechidim a jeste ted v tehu, a mam desitky materskych znamenek, ale rekla, ze pokud to odmitnu, ze odmitam lecbu a vyradi me z kliniky....

bubbly
17. bře 2011

@janinek je to tady sila, lidem nezbyva nez platit childminder protoze kdyz oba delaji 9-5 tak nemaji sanci vyzvednout decka ani ze skoly jak jsou starsi.no ale nezbyva nam nic jineho.ono kdyz se to tak vezme byt 4 roky na materske je na zblazneni 🙂
@martja007 s tou cukrovkou bud v klidu 😉 Ja uz citim pohyby tak nejak pravidelne, zacinam 28.tyden. Co to bylo za doktorku?Jak te muze vyradit z kliniky kdyz odmitas lecbu?Ono slabe dezinfekcni solarko pry pomaha na ekzemy, ale nevim jak je to v tehotenstvi ☹

martja007
17. bře 2011

@bubbly Cauky, no je kozarka v nhs spitalu. Gp me tam poslala, pote co jsem fakt hrozny ekzem na ksichte, ted uz vsude po tele a pri moji prvnim appoitm mi kozni dala ATB a sterodni kremy. Jenze ja ty ATB nebrala, pac uz to byli asi ctvrty atb od zacatku tehu, jen jsem se mazala a to pomuze tak na 2-3 dny.
Vcera jsem mela kontrolu a ja se priznala ze jsem je nebrala no a ona se pissed off, ze pry mrham jejim casem atd. Navrhla mu fotolecbu a ja nebyla jista a ona, ze odmitam lecbu a ze me vyradi atd..

bubbly
17. bře 2011

@martja007 fakt jo?tak to je teda sila pristup! ty to fakt nemas jednoduche po zdravotni strance,opravdu nezavidim ☹ jak se dari mimcu?vsechny kontroly mas jinak v poradku?

martja007
17. bře 2011

@bubbly no to vis, polka- oni maji chovani jako cesti Dr, snad pozustatek komunismu ci co..V CR me taky doktori nadavali, nebo se chovali neurvale, proste se bojis neco zeptat, ted myslim ty starsi, co studovali za komancu ☹
Tak je I s prodavackama a sluzbama v CR. No a ta polka to si pripadas jak v Cr...musim napsat, ze teda takovou zkusenost s ang. Dr nemam a to jsem jich za mych 12 let v uk videla dost 😀
Tak jsem se rozhodla, ze to uvb zkusim...ono se to trochu komplikuje I tim, ze mi polska dr pri prve navsteve udelala swab ekzemu na cele a ukazalo to stafylokoka a ko differ......neco bakterii a ty ATB na to byli, jenze ja je vyhodila, byli tekuty a nesmi se uzit pozdejc nez 2 tydny a ona mi dalsi odmitla vcera dat! Kdyz jsem ji pokorne vysvetlovala, ze do me hustili ATB od zacatku a antisikness pills, ze jsem je odmitla kvuli mimcu, vubec ji to nezajimalo...takze tedka mam na cele zlatyho stafyloka a jeste nejaky jiny shit a ona nic...nastesti ta jeji sestricka (english) byla normalni a chapava, vcera mi pro jistotu ster udelala sama a pry pokud vyjde positivni, ze mi ATB dat musi....
Psycho co?

janinek
17. bře 2011

@martja007 Teda ty si v tom tehotenstvi vybiras, co mzues :( A ta doktorka je blba uplne, ze neumi jednat s pacienty normalne. At mas dobry ten ster a mas uz konecne klidneji. Aspon, ze uz nechodis do prace.

@bubbly Moc hezka fotka.

martja007
17. bře 2011

@janinek Ahoj, no vybiram snad uplne vsech
no...aspon, ze uz jsem doma...na materske
Nastesti me manza bude na uvb do spitalu vozit, autem to je sice 10 mins, ale busem dvakrat prestoupit a slapat asi 35 min do kopce, to byl dalsi duvod co se mi do te lecby nechtelo,trikrat,vlastne ctyrikrat tydne do spitalu (jeste mi zacinaji
antenatal classes v utery)
A polska dr na to pry to neni excuse, ze mi nabizi zadarmo unikatni lecbu a kdesi cosi, no fakt by mela jit na nejaky skoleni, jak se chovat k pacientum, tady neni v Polsku 😠

janinek
17. bře 2011

@martja007 No, ja se te chtela zeptat, jak se na tu kliniku dopravujes. Tak super, ze te manzel bude vozit. Ja mam take to nase 10 minut autem, ale MHD by to byl des. Ted jsem se pudila, kdyz jsem sla se psem na strihani, je to od nas kousek, tri minuty autem, ale neda se tam zaparkovat. Je to neco kolem 15 minut pesky, takze ve vysledku jen cestou zabiju vic jak hodinu - donest psa, odejit, cekat doma, prijit zpatky, CEKAT (minule pul hodiny, priste uz fakt volam a overim si to) a jit zpatky. Akce na cele odpoledne proste 🙂 V okoli nic inteligentiho neni, abych ty dve hodiny byla tam. Jenze zase pani ho striha lepe nez na Buckhurst Hillu, kde to trva hodinu a je tam Waitrose s parkovistem a Costa a jine. A take nema takove cekacky, jak v tom druhem salonu. Zase na rozdil do CR ho nemusim doma myt a moc cesat. A v lete jsme ho strihali jednou sami a vysledek sice usel, ale zabralo nam to se vsim cely den a jeste jsme se s nim porad dohadovali.

martja007
17. bře 2011

@janinek no prave, jeste ze me tam hodi autem, jinak zabity aspon 3-4 hodky denne..kvuli nejake pulminute lecby...je to o nicem, kdyz neridim, I do blbyho Tesca, to je autem 4 minuty, ale busem hodka a slapani na zastavku a ze zastavky do kopce 35 min...

janinek
17. bře 2011

@martja007 Jsem zapomnela, proc neridis, ze si bere auto manzel nebo nemas ridicak?

Ja se tu hrozne bala ridit, teda jeste ted bojim, ale nastesti mam ty svoje trasy a tam v poho. Donutilo me prave takhle take kvuli psovi, jak msuel na veterinu a je to deset minut autem nebo pet minut na metro, zastavku jednu jet, 15 minut pesky. A pak zase zpatky. Nastesti mohl chodit a nemusela jsem ho nosit, ale i tak jsem tim zabila vetsinu dne, protoze jsme sli dopo i odpo.Takz epo dvou takovyvh dnech jsem rekla, ze to musim vecer zkusit tam dojet s Martinem. Predtim sjem tu ridila jen na dalnici, coz je pohodicka, kdyz se clovek drzi vlevo.

A minule uz jsem zvladla vyjet od nas a dojet az do Ashfordu u Doveru, tak to jsem na sebe byla hrda. Pry bych uz i dojela sama na Stansted, ale to nevim, nevim 🙂 Nastesti to mame blizko a je to malo hruhacu, ty totiz nesnasim nejvic, ty 4proudove a vice kruhace, tam porad cekam kolizi.

Hlavne at ti ta lecba aspon pomuze.

bubbly
17. bře 2011

@janinek kde to bydlis ze jsi jela do Ashfordu? My jsme v Rochesteru, coz je od Ashfordu tak 40 min

martja007
17. bře 2011

@janinek nemam ridicak, blya jsem vzdy lina si ho udelat. Kdyz jsem zila v CR tak mi nijak nechybel, autobusovy spojeni bylo casty a dobry a tady v UK me to tak nijak nenapadlo, vsude jsem chodila pesky-taky jsem pred tim bydlela primo skoro u High Street a metro a autobusova stanice byla asi 5 min chuze. Ted co bydlime tady, tak je vse dalka, na nejblizsi zastavku to mam pul hodky a to pres zarostly nature park(hnus trava je tam vyssi nez ja) nebo pres takovou zkratku mezi plotama, kde je to strasidelny samo o sobe za bileho dne a nebo po silnici,ale to prida dalsich 20 min aspon.
Jinak manza nikdy bez auta nebyl, nechape kdyz jsem si stezovala na dlouhou cestu do prace...
Jednou mel auto na oprave a my museli do sousedni ctvrte busem- autem to vezme 10-15min, busama nam to zabralo 5 hodin se dostat domu..... 😀