Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

veroussek
10. srp 2011

@bubbly Ahojky, pohlaví zatím vědět nechceme, nebo spíš já nechci, manžel by chtěl...ale já právě chci to překvápko!!!

martja007
10. srp 2011

@bubbly cauky, jak bylo v Cesku??a co cestovani, jak jste zvladali?

janinek
10. srp 2011

@bubbly Vitej zpet. Jaka byla cesta a vubec, co rikali pribuzni na malou?

bubbly
11. srp 2011

Holky doma bylo super, odpocati, vsichni chovali, vozili, starali se, to byla jina pohoda nez tady v UK.Jsem s ni porad sama, tchanovci moc nejevi zajem,Rob porad v praci tak je to celkem nuda.Vcera u nas byla health visitor a pry mam postnatalni depresi.ha ha Tady se resi ptakoviny,ale aby vas nekdo poradne prohledl to ne,6 tydenni check nam dali az na 27.8. to uz male nebude 6 tydnu, ale 10 a prvni ockovani az na 30.8. Proste duchodci s bolavou patou daji appointment hned a my musime cekat tak dlouho.bez komentare

eva_londyn
11. srp 2011

ahoj holky, taky se po delsi dobe hlasim🙂
Vidim, ze miminka rostou jako z vody a mame nove tehulky 😅

@bubbly ty mas postnatalni depresi? to si asi spatne odpovedela na otazky 😀 😀 😀 Co ti a to dala? Ibuprofen? 😠
Ale je fakt, ze to tady neni obcas jednoduche, kdyz tady clovek nema zazemi a manza je hodne v praci. Nechodili jste na NCT classes? My se na ne prihlasili vicemene jen proto, abych se seznamila s dalsima maminama a mela s kym jit na kafe. Zatim se to rozjizdi a nejsme zadne nejvetsi kamosky, ale myslim, ze nebude problem pak spolu treba jit kocarkovat nebo na kafe.

janinek
11. srp 2011

@bubbly Jak ti tu PPD prosim te diagnostikovali? A verim, ze v CR bylo super, on si clovke potrebuje od mimca odpocinout, to je podle me normalni, ne deprese. Myslim,z e v cizine to mame tezsi, ze moc nemame ty babicky ci kamaradky na pohlidani.

A to nechapu, ze vam daji tu prohlidku tak pozde. Zkouselas je nejak donutit? Mne se docela vyplaci, kdyz neco chci, tak jako se proad dokoal ptat, jestli to nejde a pak mlcet a cekat. A koukala jsem na fotky na FB, no kocku mate.

@eva_londyn Ty jo, tobe se to krati. Jak ti je? A s temi classes to je urcite dobry napad, nemusite byt nej kamosky, ale je dobre mit s kym jit s kocarem. A hlavne treba poznas zase jine maminy a nejaka kamoska se tam vyvrbi 🙂

eva_londyn
11. srp 2011

@janinek no krati! Strasne rychle to uteklo...od minuleho tydne jsem na materske🙂 Ja bych ten kurz doporucila...sice neni levny, okolo £200, ale je tam 7 sezeni v male skupince (nas je 7 paru), kde jsou lidi v podobne vekove kategorii zazemi...zadne 16-lete single mums. 🙂
Jak se mas ty?

martja007
12. srp 2011

@janinek Ahoj, ty jsi tady dlooouhoo nebyla...byla jsi v Cr?
@bubbly

martja007
12. srp 2011

@bubbly ahoj, a to jak diagnostikovali???? 😕
Jinak my musime mit jine mlecko, na predpis, mala ma lactose intoleranci-udajne...tez jsme meli dalsi UZ kycli, poslali nam dopis, ja nechapala proc, pac nam rekli, ze vse ok a opet nas zvali, nakonec pry leva kycel nebyla mature, ale to nam tenkrat nerekli. Ted uz je to ok...

martja007
12. srp 2011

@eva_londyn Jeee uz to mas za par... 🙂 🙂 to to uteklo.....pamatuji jak jsi tady psala nekdy kolem 16 tydne a uz mas 36 tydnu! 🙂

janinek
12. srp 2011

@martja007 Nejak jsem nestihala, ale obcas nakoukla. Akorat si nepamatovala zase heslo 🙂

Do CR se teprve chystame, ale meli sjem ted hodne navstev, tak nebyl moc cas na nic.

Ty kycle teda nechapu, vas vysetrovali a nerekli proc? A jak se normalne vysetruji tady v UK? Delaji to vsem nebo podle jakeho klice? Ja vim, zes to tu tehdy resila uz.

S tou alergii me to mrzi, ale je to pry dost caste. Nekolik mych kamaradek to melo. Teda jejich mimca. Ale kolem roku by to melo zmizet. Jste vy dva alergici?

michelleuk
14. srp 2011

ahojte baby mate niektora skusenost s Home Office travel document alebo s one way travel document ??

verap
15. srp 2011

Ahojky, jsem byvala konikarka, ted uz tu moc nechodim, ditko odrusta a ja jsem zpatky v praci. Kazdopadne mam doma Graco highchair, kterou uz nepouzivam a taky velkou tasku hracek (zhruba pro 1 letou holcicku), takze kdybyste mel nekdo zajem, tak mi pisknete. Bydlim v East London. Nic za to nechci, budu rada, ze to nekdo jiny vyuzije.

bubbly
26. srp 2011

@martja007
@janinek
@verap
@eva_londyn ahojte uz jsem tu dlouho nebyla, prdola me dost zamestnava🙂 mam dotaz, nemate nekdo na prodej kvalitni sportak s dobryma kolama? Zkuste se prosim poptat. Ja mam travel system, ktery sice ma pushchair, ale kdybych to vedela tak to neobjednavam, takze cela trojkombinace brzo poleti z domu, klidne daruju kdyby nekdo chtel.

tital
29. srp 2011

@wacata37 Ahoj, vim ze tema uz je asi davno uzavrene, ale vidim u Tebe zminku o odstrkovadle Trunki 🙂 Uvazuji o nem pro meho synka. Muzes mi prosim napsat, je to odstrkovadlo dobre ? Je stabilni, kdyz je prazdne ? A co ty uchyty/rohy - drzi se za to deti dobre ? pripadaji mi kratke.... Diky moc.

eva_londyn
30. srp 2011

@bubbly jak se Ella ma? A jak se ma maminka?🙂 My zatim kocrek na prodej nemame a i lidi okolo me zatim na mimco cekaji, takze nepomuzu...co treba e-bay?
My zatim trpelive cekame, az se tomu nasemu prckovi zachce jit ven 🙂

bubbly
30. srp 2011

@eva_londyn evi uz to mas za par🙂 urcite se moc tesite, co tatinek? je nervozni?muj rob visel na telefonu asi od 36.tydne 🙂 my uz prozivame jine radosti a starosti, ella uz se smeje, hraje si, dneska prvni okovani, je to sikulka.

eva_londyn
30. srp 2011

@bubbly "muj" Rob se spis modli, kdykoliv mu volam, aby to jeste nebylo protoze ma v praci zahul, ale zitra dodelava nejaky projekt, tak snad se mu ulevi a to nase male muse prijit na svet 😕
Zitra jdu k midwife...pred 14 dny mi rikala, ze male uz ma hlavu v panvi...sice na zacatku, ale uz by se nemelo pretocit, tak uvidime co rekne zitra.

eva_londyn
30. srp 2011

@bubbly jak Ellinka zvladla to ockovani? A jak maminka? 😵

andy1909
30. srp 2011

@eva_londyn , ja mam termin zajtra a ked volam tomu mojmu tak ani nie ze ahoj ale uz? Kde v Lnd si? V ktorej nemocnici budes rodit?

eva_londyn
31. srp 2011

@andy1909 🙂 My jsme ve Watfordu, mesto severozapadne od Londyna, takze rodit budu tady ve Watford General. A ty?

bubbly
31. srp 2011

@eva_londyn ockovani v pohode, chvili rvala a doma uz se rehtala na cele kolo. Kdyz je miminko v dobre pozici tak by to melo jit hladce, drzim vam palce at to mate rychle za sebou 🙂

andy1909
31. srp 2011

@eva_londyn No ja som v SW Londyne a rodit budem v Tooting Broadw. v St. George's Hosp. Dnes som bola akurat na check up ale len u GP, vsetko vyzera byt ok, malinka sa uz vraj pekne zosunula dole tak uvidime kedy to pride, uz len cakame. Dalsiu appoit. mam az 41+3 u midwife ak dovtedy neporodim ale tak snad hej 🙂

eva_londyn
31. srp 2011

@andy1909 ja byla dneska u midwife a mimco je pry ze 3/5 engaged tak snad uz to nebude dlouho trvat. Ale rekla mi, abych se prece jen objednala znovu za 14 dni, tak jsem to bookla na 12.zari, kdy mam oficialni termin porodu 😉 Cekate holcicku? My nevime 😅

andy1909
31. srp 2011

@eva_londyn no ja tym, ze som mala check up len u gp tak oni ti toho moc nepovedia, povedala, ze mala uz dropla riadne dolu ale nic nejak extra neupresnila 🙂, inak vsetko bolo v norme. Brusko mam trosku mensie ako by som mala mat ale na scane mi povedali pred troma tyzdnami, ze mala vyzera byt dost dlha a uz vtedy mala okolo 3.150g, tak uvidime. Hej hej, my cakame dievcatko. Vy ste to chceli ako prekvapenie, ci sa drobec nechcel ukazat? 🙂

eva_londyn
1. zář 2011

@andy1909 chceme prekvapeni, I kdyz ted uz bych rada vedela, co to cekame, abych mohla nakupovat v jine barve nez bile, zlute a zelene🙂 My budeme mit spis vetsi miminko, dokonce jsme byli pred nekolika tydny na scanu, protoze merim vic nez bych mela, ale zadny obr se nepotvrdil...snad jen trochu vetsi brisko a dlouhe nohy🙂 Zrovna ted se snazi prokopnout ven!

aluskaasimon
1. zář 2011

Ahoj holky, vsem gratuluju moc k miminku, ci tehotenstvi. Taky bydlime v Anglii, jsme cerstve po svatbe a taky bychom radi miminko, hlavne ja teda, muj drahy to bere tak nejak vselijak - pry si musi zvyknout na tu myslenku. Kazdopadne schvaleno, ze zacneme nejpozdeji do 4 mesicu zkouset. Casem se chceme prestehovat do CR, nejlepe na jare pristiho roku, ale to uvidime jestli vyjde, manzel tu ma dobrou praci a tak se mu pochopitelne moc nechce. Chtela jsem se zeptat, jake mate zkusenosti s lekarskou peci v dobe tehotenstvi? Da se to?

eva_londyn
2. zář 2011

@aluskaasimon Pece tady je trochu "hit and miss". Pokud jsi tehotna, tak jdes k GP ten te pak da do kontaktu s midwife. Zalezi kde bydlis, my jsme treba bylipozvani na early pregnancy appointment do nemocnince, kde budeme rodit, ale ne kazda to dela. Prvni normalni scan se dela az ve 12. tydnu a pak jeste jeden ve 20. tydnu...to je vsechno. Pokud mas ale problem, tak jich muzes mit vice. Na prohlidky chodis vetsinou k midwife, ktera ti vicemene zmeri tlak a otestuje moc...zadne vnitrni vysetreni v podstate cele tehotenstvi nepodstoupis, coz je asi nejvetsi rozdil proti Cecham. Rekla bych ze tady maji k celemu tehotenstvi takovy vic laxni pristup a nechavaji veci na "prirode" 😒
Drzim moc palce se snazenim 🙂

andy1909
3. zář 2011

@eva_londyn No to my sme chceli vediet, co to bude aby sme sa vedeli pripravit, aj ked mam vela veciciek neutralnych ale predsa 🙂. A sice aj ked vieme, ze to bude dievcatko, na mene sme sa nedohodli este dodnes 🙂. Mozno aj mala si preto dava tak nacas, tak ako my si davame nacas s jej menom 🙂)

martja007
6. zář 2011

@eva_londyn
@bubbly
@janinek ahoj vsem, dlouho jsem u nebyla, byli jsme hospitalizovani ve spitalu minuly tyden-horor.
Zacalo to to tim, ze mala nas v noci vzbudila jakymsi pokaslavanim, jakoby tlacila a chrcela zaroven, myslela jsem, ze ma zacpu, rano mela horecku kolem 39 stupnu. Sli jsme k GP, ztrata casu-snad ani nemluvil anglicky, hruza-pry relax-dal nam paralen hahaha.
vubec to skoro nepomahalo, horecky litali nahoru, sice trosku sli po paralenu dolu(tak na hodku) pak znova 39. Prestala jist svych obvyklych 180ml-nechala vzdy tak 30-60ml. Mysleli jsme,ze to jsou snad zuby-tim jsme se uklidnovali, hodne slintala predtim. Nakonec jsem vystresovana zavolala NHS Direct, asi po 3-4 telefonatech zpet nam udelali appoitment ve Watford Hospital, nejaka Dr z Bangladeze nas rychle prohledla jako usi krk a pry nevi, ze zrejme nejaky virus.. Nakonec mala uz jen lezela uplne jak bez zivota, dala jsem ji na jeji oblibenou playmat a nic-jen lezela, ani hlavu nezvedla-to uz jsem silela. Horecky stale uz 5 dni 39st a zadne zlepseni. Nakonec me napadlo ji udelat testik na moc, pac ja jsem trpivala na mocak a ledviny (jako myslim zapal mocaku a 3x jsem mela i chyceny ledviny) a mam doma ty barevny testiky. Podarilo se mi odchytnout trosku moce a test okamzite ukazal vsechno mozny-jako krev, leukocyty, bilkovinu a to vysoky hodnoty... Tak jsem volala znovy ten NHS direct-zase nas spojili s Watfordem Hosp a pry kdyz teplota jde dolu a nahoru, tak to neni emergency blablabla. Nakonec jsme jeli do jineho spitalu, kde nas vzali behem 5 minut, peclive prohledli a okamzite nas hospitalizovali, Zara byla na kapackach, ATB do zily, po 3 dnech sla teplota dolu, tak nas pustili. Dokonce zminovali i podezreni na Meninggitidu a zminovali ze budou delat lumbalni punkci, ale nastesti ATB zabrali. Jeste ted jsme na ATB, dali nam je domu. Takze to byla pravdebodobne infekce v ledvinach a mocovych cestach.... nasli tam 2 bakterie...
takze plati, nenechte se odbyt v jednom spitalu... urcite zkusit jiny..