Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

verap
16. únor 2011

@janinek: Segra dorazi dnes pozde vecer. U mne zustane do 26.2, pak jde delat au-pair do Walesu, ona si to uz nasla doma.

Hold az dostanu konecne praci, tak se tu snad vrati. Ve ctvrtek se jdu zaregistrovat s dalsimi agenturami - tohle uz me nebavi, akorat same testy u agentur, vyplivnes za cestovne a pak se ti neozyvaji.

janinek
16. únor 2011

@verap Jee, tak to si ji moc neuzijes. A az najdes praci, tak by teda sla k tobe?

Jo, ty agentury jsou des. Ja teda znam jen na ty ucitele a ty jsem nesnasela.

bubbly
17. únor 2011

Holky tak to tady bohuzel je☹ Vcera jsem byla na anomal scan a zjistili mi ze mam nizko polozenou placentu. Mate s tom nekdo zkusenosti? Objednali si me znova na scan ve 34.t a tam se rozhodne, pokud se to neposune vys, budu rodit cisarem. Nastesti tam byli rozumni doktori, nejaka mlada Bulharka a Rek moc hezky mimochodem🙂 a ti byli fakt super.Narazit zas na nejakeho blba, tak me asi odvezou 😀

martja007
17. únor 2011

@bubbly Tak ja mam novou zkusenost. 🙂
Dnes jsem sla do spitalu na ty krevni testy, co me poslal v utery GP a protoze jsem vcera a dnes mela period pains, stavila jsem se v Maternity Day Unit, jestli bych se mohla poradit s midwife. Hned me vzali, byla jsem mile prekvapena- byli hodne busy, ale dali me na monitor asi na hodku, prohlidl me Dr zevnitr, delal nejaky cervical swab, pry zjistit jestli nebudu brzy rodit... Pak jsem asi 1.5 hodku cekala na vysledek, byl NEG.
Ted jsem doma, ale podbrisek boli stale, spis to citim, jako snad zanet mocaku.... no uvidim pres noc, ja tak nechci zpatky k GP... ☹

janinek
17. únor 2011

@bubbly Jee, tak at ti to dobre dopadne.

@martja007 Ty si, koukam, vybiras, co muzes, vid? Snad to neni ten mocak, ale to snad boli jinak nez period pains? I kdyz ja nidky mocak nemela, tak to asi neposoudim. A co jsem tak slysela, tak tady GP na mocak neveri, asi spolu s tim chronickym slepakem . Hlavne at ti je lepe a dobre, ze te teda dnes videl poradne doktor.

martja007
18. únor 2011

@janinek Cauky a dobry ranko,
Nakonec jsem k gp nesla, necham to tak, uz to trosku polevilo, dovedu si predstavit, ze by v tom moci stejne nic nenasli, hlavne kdyz se prolevam vodou...jinak ja na mocaky dost trpela jeste kdyz jsem zila v CR, skoro porad, tady asi tak 4x za 11 let! Ta bolest je podobna jako u menses- tedy aspon u me. Ale kdyby doslo o vikendu k nejhorsimu, mam tady ATB, specialne na mocak v tehu- dali mi je ve spitalu kdyz jsem tam byla na tech kapackach a je pak vubec nebrala...no a ve stredu mam midwife app, takze k Gp dnes neeeeee pleaseeee...

bubbly
18. únor 2011

No jo, martja si vybira vsechno, tak hlavne at je to v poradku. Jani, ja bych radsi rodila prirozene, ale cisar zase neni takova hruza, jen mam obavy, prece jen je to zakrok. Kamaradka co je ted taky tehu tady v UK rikala ze normalne nedelaji test na streptokoka, ktery se v CR bezne dela. Ona si ten test nechala udelat soukrome a mela ho pozitivni, tak ji dali antibotika. Nevite jak moc je streptokok nebezpecny v tehu?

janinek
18. únor 2011

@martja007 Ty jo, tak ted by me zajimalo, jestli mas teda tak hrozne MS bolesti nebo tak "jemny" mocak. Ale je fakt, ze tohle se blbe pomeruje. Kdyby me bolelo jak pri MS, tak by me nenapadlo, ze to je mocak, to bych cekala mnohem horsi. Ale je fakt, ze i pri MS nekdy lezu po zemi. Takze pri zanetu mockau bych cekala, ze hruzu hruz.

Dobre, ze ti je lepe. Snad ti to vydrzi.

@bubbly Tak u cisare asi nejhorsi pak to hojeni, ne? Ze by clovek mel lezet, ale s mimcem to jaksi nejde.

Ja mam hodne dioptrii, takze mi asi od 8 let bylo vtloukano, ze musim rodit cisarem. Opravdu nevim, k cemu mi ta informace v tom veku byla. Ale asi pet let zpatky mi uz doktor rikal, ze veda pokrocila a ze se pak uvidi, jak na tom budu pred porodem, ze bych mohla i prirozene, kdyz bude dobry tlak a tak.

U toho streptokoka pry pak davaji ATB pri porodu, vic nevim :(

bubbly
18. únor 2011

@janinek to nechapu co maji dioptrie spolecne s porodem a ty uz jsi rodila nebo te to teprve ceka?

janinek
18. únor 2011

@bubbly Pri porodu, jak tlacis, tak se ti zveda tlak v ocich. A muze z toho clovek i oslepnout. Ale to je jen v tech extremnich pripadech. Myslim, ze tak 95%, ne-li 99%, rodicek se to nebude tykat. Jen treba u me je to riziko vyssi. Stejne tak se vseobecne nesmim prastit vzadu do hlavy, protoze je vetsi sance, ze mi to neco udela se zrakem. A zase vetsina lidi by z toho mela jen bouli.

Jinak me tahle "radostna" udalost teprve ceka neznamo kdy.

martja007
18. únor 2011

@janinek Ms bolesti mam takove, ze si proste musim vzit painkiller v prvni den, pak uz to je ok. A ten mocak, no ani nepripominej... v cervnu jsem mela tak hroznej zanet, ze me manza vezl o pul jedny v noci na A&E, rvala jsem bolesti, nakonec po 5 hod cekani (nikdo jiny tam nebyl) se me tzv Dr zeptala zda na to trpim casto a jestli ano, jaky ATB mi zabiraji! Kdyz jsem ji jedny pojmenovala, tak mi na to rekla, ze ty oni tam nemaji a dala mi recept at si je vyzvednu v nemocnicni lekarne po obede.....
Jinak si pamatuji, ze mi tenkrat zrovna ten mocak zacal stejnejma bolestma jako u Ms a jako jsem mela vcera.

O tech ocich jsem to taky nekde ctla...

janinek
20. únor 2011

@martja007 Tak to mame asi podobne, ja jak kdy teda. Nekdy o tom ani nevim, jindy lezu po zemi.

A super historka teda z pohotovosti, to by me kleplo. Tak hlavne at se ti to ted z toho zase nevyklube.

Vim, ze takhle jeste v Praze jsme meli inteligentne lekarnu se super otviraci dobou. Ze se clovek rano doplazil k doktorovi a cestou od nej lekarna zavrena a az odpo. TO jsem tehdy mela super vubec cestu k doktorovi. Autem asi dve minuty, ale MHD jako dvema busy s prestupem a cekanim.Celkem tri stanice, ale trvalo to pres pul hodiny. Jak tady kdyz busem nekam by clvoek potreboval 🙂

bubbly
21. únor 2011

@janinek s tema ocima to je zajimavy, slysela jsem ze maji byt zavrene oci kdyz tlacis, ted jsem si vzpomnela ze mi kdysi jedna holka vypravela jak mela otevrene oci a pak je mela krvave jak mela popraskane zilky. Jinak promin jestli jsem moc zvedava, vy se na tehu teprve chystate?

bubbly
21. únor 2011

Jeste jsem se vas chtela zeptat kolik jste v tehu pribraly? Ja jsem ve 24t takze zacinam 6.mesic a priprala jsem vseho vsudy tak max. 3 kila! Jsem z toho docela nervozni, mimi se zda mit normalni velikost, bala jsem se ze bude male, ale vypada ze v poho. Spousta lidi si toho treba v praci a ve skole vubec nevsimli! Kdyz jim reknu, nikdo neveri. Me se zda ze brisko uz mam velke, je pravda ze jsem pred tehu mela vystavni bricho, ale i tak, cekala jsem ze uz bude vetsi. Mozna jsem jenom lucky.. 😒

janinek
21. únor 2011

@bubbly Nevim, jak je to s otviranim a zaviranim oci, ale tem zilkam verim. Pokdu ale nemas zadne problemy s ocima a normalni dioptrie, tak se tim vubec neznervoznuj. Ja mam fakt hodne, 12 a 13 a uz jako mala jsem mela 10, tak proto.

Zvedava nejsi 🙂 My se teprve casem chystame, tak nejak porad sjem tu z toho takova nesva, ale zase me spis povzbuzuje, ze jste to tady vsechny zvladly a mate zdrave pekne deticky.

A ze nepribiras, to by nemelo vadit, pokud pribira mimco. Mam kamaradku, ta take nic nepribrala skoro, nejak se ji to rozlozilo po celem tele a prisla mi i hubenejsi, krome bricha teda. Tak to bud spis rada. Ja mam teda bohuzel bricho take vystavni uz ted. I kdyz jak pomalu hubnu, tak je to lepsi, ale driv me obcas nekdou posutel v metru sednout, jak v CR, tak v Londyne, to bylo vzdy tak trapny. Ale ted uz dlouho ne. Ale je fakt, ze proste ja mam to bricho divne, proste divny tvar na to, ze to je jen tuk. Ze to vidim, ze proste kdyz nekdo ma podobnou postavu jak ja, tak ma to bricho jine.

bubbly
21. únor 2011

@janinek tak ja mela to bricho spis propadle, a dost jsem posilovala, takze mozna proto ted na me neni skoro nic videt. Jestli se teprve chystate otehotnet tak te muzi uklidnit, my do toho spadli tak, ze jsme si rekli ze to zacnem zkouset a behem mesice to bylo, takze jsem nemela ani nejak cas o tom premyslet. I svatba se kvuli miminku odklada, dost me mrzi ze jsem tu daleko od rodiny, ale jinak si myslim bude vsechno v poradku.

martja007
21. únor 2011

@bubbly ahoj,
ja prave jeste shodila kilca. Pred tehu jsem mela 62- 63 kg a jak jsem otehotnela a zacala blit, tak sli 3-4 kg dole, protoze jsem nemohla nic snist. Ted uz nebliji a jist muzu ale vahu mam 63 kg- takze stale moji normalni... Bricho jsem mela uplne neviditelny tak do pulky ledna (asi 23 tyden) a nosila jsem moje normalni jeans a atd. Ted uz bricho videt je, hlavne z profilu... 🙂

bubbly
21. únor 2011

@martja007 tak to jsi me uklidnila 🙂 me spis s.rou narazky nekterych jestli jsem vubec tehu a ze oni maji bricho vetsi nez ja a to nejsou tehotne atd. to ti ke klidu neprida. Ale i tak je to asi individualni, moje mamka byla taky hubena a u pritelovy mamky si toho nekteri nevsimli ani na konci. Jak se citis? Uz lip?

martja007
21. únor 2011

@bubbly Akorat mi volali z GP, ze maji vysledky tech mych blood testu z minuleho tydne, ze mam malo zeleza, at se stavim pro recept na tabletky. Tak to by snad nejak vysvetlilo moje stavy poslednich 3 tydnu. Sice se pise, ze u nedostatku zeleza se neomdliva, ale je tam unava a zavrate, tak snad to prestane, az zacnu ty tablety uzivat.
Jinak ja vypadala netehotne-jak rikam do toho 23 tydne, mam v praci kolegyni a ta je 9 dni za mnou v terminu a ma vetsi bricho nez ja.... zvetsili se ti prsa? me tedy nijak moc, ani me uz neboli- tedy nejsou citlive jako na zacatku.. 🙂

bubbly
23. únor 2011

@martja007 no nedostatek zeleza ti muze zkusobit slabost, tak snad uz to bude dobry. Tak ja zacinam od zitrka 25.tyden, prsa se mi zvetsili o cislo a mam je teda hodne citlive, az je to neprijemne. Ono s tim pribiranim, myslim ze neni nutne se prejidat a 'jist za dva' zalezi na kvalite jidla, ne na kvantite. Hodne maminek se cpe od zacatku. Jak to mas s pohybama miminka? Ja mam dny kdy ho citim velice malo, skoro vubec a pak jsou zase dny kdy sebou sije tri hodiny v kuse, ale to je pry normalni ze do nejakeho 28 tydne jsou pry pohyby nepravidelny. Nejake kopani jsem zatim nezazila, je to spis ze se hybe cely, bricho se mi vlni tak vsude, takze zadne kopance to nebudou

martja007
23. únor 2011

@bubbly Ahoj, akorat jsem dnes mela midwife 28 tyden appoitm a po ceste k ni jsem zase malem sebou svihla, divala se na to moje zelezo a pry je ok v norme, pry mam jen malo v zasobe feritinu..
Ty tabletky pry uzivat nemusim a ja si koupila jsem si vcera natural zelezo ve vode Spatone a to beru. Tak nevim... jako v kocourkove. Brala mi zase krev na zelezo a kdyz to bude low, tak musim zacit ty tablety, jinak ta voda Spatone je mnohem slabsi nez ty tablety- ale ty jsou pry hrozny zahul na zaludek a streva..
Jinak pohyby jsou spis jemny, tak kolem pupku, ze se mi vlni. Jinak taky zadny kopance nemam...
Jeste dva dny do prace.....

bubbly
23. únor 2011

@martja007 nevim jestli v tehle pripadech ma midwife vetsi slovo nez GP, protoze kdyz jsme spinila na zacatku tehu byla jsem 2x u GP ze spinim (to jsem jeste nechodila k midwife, k te az 8 tydne) aby mi zaridil dalsi vysetreni na EPU. On tam 2x volal a nikdy nic nevyridil, prej se mi se mi ozvou a daji appointment, tak jsem se nastvala a jela na soukr.gyndu, behem 4 tydnu se mi nikdo z EPU neozval. Kdyz jsem pak prisla v 8 tydnu k midwife, tak jsem ji rekla o mych problemech, tak byla vyjukana ze uz 4 tydny v kuse spinim a appointment na EPU jsem mela do druheho dne. Proste kdyz tam zavolala ta midwife tak ji bezproblemu vyhoveli, kdyz tam 2x volal GP,tak ho nikdo neposlouchal. Kdyz jsem ji rekla ze mi na soukr.gynde (ta doktorka je Polka) nasadili hormon.cipky na udrzeni, tak rikala ze se to uz v UK vubec nepouziva.Nevim, midwifes maji dost alternativni pristup, ale asi maji vic zkusenosti nez GP.

janinek
23. únor 2011

Ja jsem z vas nervozni jen to ctu.

Ta polska doktorka je ta, co tu uz holky o ni psaly? Nekde v Greenwichi nebo to je jina?

Ja sjem z toho vzdy hotov,a kdyz doktori reknou neco jineho vzdy. Ja to mela s temi zuby a pak mi jeste v Praze na chirurgii znicili ruku malem pri zanetu slach. Nevim, dke rpesne byla v pocatku chyba, jestli obvodak, co me poslal na chirurgii, kde me vezmou driv nez na orto, ale on mi nerekl, ze je potreba orto. Takze mi to mesic blbe lecili a kdybych si sama nesehnala ortopeda, tak urcite prestanu tou rukou uplne hybat a msuel abych na operaci. Zkratka v CR nemam zrovna nej zkusenosti se zdravotnictvim a to ho povazuji za mnohem lepsi nez tady :(

A jak to tady teda funguje, kdyz clovek otehotni, jde za GP a dela se krev / moc?

Jak popisujete pohyby, tak mi to pripomnelo, jak jsem v lete osahavala kamaradku. Bylo to uz hodne ke konci a malej krasne kopal, teda pro me krasne, pro maminku asi ne. Ale fakt to bylo uzasne si sahnout a citit ho. Pekne prede mnou zdrhal, asi vedel, ze ciham a nejsem ani mamka, ani tatka. Ona vzdy jee, tady ted, ja dala ruku a nic. Az asi na paty pokus teda me milostive nechal si to uzit. A predtim jsem jen koukala, jak se prave vlni brisko, jak se tam prevaloval.

bubbly
25. únor 2011

@janinek timhle jsem te samozrejme nechtela strasit, bohuzel tak to tady chodi, tak se s tim musime smirit. Jo v Greenwich je polska poliklinika, kde je i pediatrie a jine, ale plati se celkem dost. Kdyz otehotnis, nevim jestli postup je vsude stejny, ale ja to mela tak ze jsem prisla na recepci ze chci appoitment ze mam pozitivni tehu test. Recepcni si zapise datum posledni MS a jdes domu, Midwife si ti pak zavola v nejakem 8tt jdes teprve na prvni prohlidku, kde se dava moc a bere krev. Prvni UTZ scan je 12 tydnu, takze pokud nemas problemy nic s tebou nedelaji. Ja zacala spinit temer par dni po tom co jsem zjistila ze jsem tehu, (v nejakem 4-5tt) takze jsem se dost bala ze o male prijdu, bohuzel ten GP me spis vystresoval ze je to probihajici potrat. Me to kolikrat prijde ze ti doktori tam googli informace a sami nic nevedi, s timhle se v CR malokdy setkate, obvodak vetsinou vi o co jde, kdyz si nevi rady posle vas na dalsi vysetreni, jak jednoduche.. 🙂

janinek
26. únor 2011

@bubbly Ja se zvladam desit sama, naprosto nezavisle, neboj.

Toho GP fakt odstrelit. Chodis k nemu jeste?

Ja tady byla jen asi dvakrat, pokazde s vyrazkou. Oficialne jsem registrovana u doktora Anglicana, ale vzdy jsem emla mladou indickou doktorku, jinou. prvne jsem mela od prstynku porad vyrazku, to mi predepsala kortikoidy, v lekarne mi rekli, at si koupim to E45 nebo jak se to jmenuje, ze to je levnejsi nez ten krem na predpis. Pak me to preslo. Pak sjem sla znovu jindy s okem, prislo mi, ze mi zacina jecne zrno totiz. To byla jina doktorka adala mi oept kortikoidy, ze rekla, ze na oko nemaji prijit, ale ze si mam namazat trosku. Tak jsem to namazala jednou a pak uz radsi ne a nastesti to zmizelo a nerozjelo se to. Ona tvrdila, ze to jecne zrno neni a ja teda byla presvedcena, ze jo, protoze jsem to prave asi dvakrat mela a vzdy stejna situace - stres, napeti, snziena imunita a sup boule na vicku.

A pak jsem jeste byla kvuli doporuceni na gyndu a to nastesti bylo v pohode, ze jsem rekla, ze jsem byla v CR a potrebuji kontrolu ani ne za mesic, tak mi rekla, jak to vyridit s pojistovnou a pak jsem si vyzvedla dopis.

martja007
26. únor 2011

@bubbly ahoj, jeste k tem pohybum, ja vsude ctu, ze od 28.tydne se mimco ma hybat min 10x za dve hodiny, nekde dokonce pisou ze, i 10x za hodinu a pokud to tak neni, tak okamzite do nemocnice. To me desi, protoze moje se tedy tak casto nehybe, vetsinou vecer, po veceri, kdyz sedim v klidu, obcas 1-2 pres den a nekdy v noci, zalezi jak lezim.. Ale aby se hybalo tak jak se pise, to rozhodne ne.
Treba ve ctvrtek a v patek jsem byla v praci a nepohlo se vubec pres den, vcera az kolem 22 hod, to uz jsem brecela, ze se nehybe. Ptala jsem se dokonce i lidi v praci (matek) a dokonce i jedne zakaznice a vsichni mi tvrdili, ze se hybat musi porad... Mamka se mi vysmala, ze prece neni mozne aby se pohlo az 240x za den! Taky snad musi spat nekdy ne??
Tak nevim...... 😒
Jinak v praci jsem uz skoncila, zitra mi zacina materska officialne.

martja007
26. únor 2011

@janinek Ahoj, to jsou tedy zazitky s tema GP 😠 Ja osobne si pripadam vic znala a informovana co se tyka nemoci, nez oni!
Kdyz jsem mela ten spatny nalez na cipku pred 6 lety, nemela jsem jeste internet, a vse vycitala z knizek, tak si pamatuji, ze jsem tenkrat ubrecena sla k GP, at mi prosim vysvetli co to vubec znamena a on- byl to nejaky arabsky Dr se spatnou anglictinou tenkrat sahl po slovniku a nejake knizce diagnoz a predcital mi z toho. To jsem si mohla precist taky.. 😠

Jinak s tim jecnym zrnem, to mi ani nepripominej- to jsem mivala v CR hodne za mlada 😀 Jedine co na to zabira bylo Framykoin ocni masticka nebo taky ocni mast Maxitrol, ty to zastavili okamzite...Jednou mi to na oku zustalo- to jeste dlouho predtim, nez mi Dr dali jednu z tech masti a zustala mi ve vicku bulka, nijak mi nevadila(nebolela) ale tak po 2-3 letech se mi nejak zanitila a zvetsovala, sla jsem na ocni a takova mlada krava Dr, hned, ze mi musi ufiknout pulku vicka, a pry uz budu mit oko navzdy otevreny a vypoukly-- ze uz to mam velky a nelecitelny atd. Nastesti jina Dr me poslala jinam tam mi to jen propichli, vysali, vycistili a dali prave ten Maxitrol pro priste a fakt musim zaklepat, uz se mi to nedela...Jo a bylo to v Brne...

janinek
26. únor 2011

K tem pohybum, nedavno jsem nasla nejakou stranku, neco jako count your kicks nebo tak, tam vysvetlovali, jak se to ma sledovat, jak se hybou. Ze kazde se hybe jinak, jindy, na jine podnety. A ze kdyz se to naucis, tak pak prave vis, kdy kontrolovat, eventualne, jak ho "rozhybat".

Jinak ano, jak se dele nehybe, ma se jit do nemocnice. Jedne kamosce se chlapecek take moc nehybal cele tehotensvi, se mu asi nechtelo.

@martja007 A s tim framykoinem, no presne, je to nejaky ten ophtalmo cosi.

Tak super, ze uz jsi na materske a nemusis se vlacet do prace hrozne. Muzes chystat pokojik a vecicky 🙂

simonka99
26. únor 2011

@martja007 Ahoj k tym pohybom...v predoslom tehu som mala asi podobne babo ako ty teraz 🙂 tiez som cez den bola casto v strese,ze sa nehybe,najviac sa hybal v noci a bolo to tak cele tehu...A ja som proste mala poci,ze to tak ma byt.Kdezto v tomto tehotenstve mam ''party all the time''.Fakt mam pocit,ze snad ani nespinka...🙂

smajka
26. únor 2011

ahojte. ja som teraz v 33tt a maly sa hybe omnoho menej ako sa hybal moj prvy syncek. samko vystrajal stale a toto mimco je mozno aj o polovicu kludnejsie. podla mna je kazde miminko ine. ja teda dufam ze mu to ostane aj po narodeni 😀
ked som sa o tom radila s midwife - tak mi povedala, ze by som mala maleho citit aspon 10x denne.