Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janinek
27. dub 2011

@bubbly Gratulky! A drzim palce na dodelani kurzu hlavne. Jak daleko budes dojzidet, teda jake tam mas spojeni? VLakem na Stratford a pak DLR co Jubilee?

A neboj se, bylo to daleko a s Cernobylem se to neda srovnat. To te vic ozarily ty ultrazvuky ted, cos mela. porad nas neco ozaruje.

Hele, jak jsi nekde psala, ze nedostanes zadne pridavky ci tak, to jako ani ne takovou tu stovku tydne? Nebo jsi chtela neco dalsiho? Ja se v tom tady nevyznam vubec, jen vim, ze tech sto neco tydne daji kazdmeu, kdo si zazada.

@martja007 my mame od soboty take desny sajrajt na aute, nechce manzel prijti nalestit i to nase? U nas to je ale nejaky pyloprach viditelne.

Nebyla ta bila skvrna spis od ptaka ci kocky?

martja007
27. dub 2011

@janinek ahoj, prave, ze ta zidle byla postrikana cela, jako kdyz prsi, huste kapky, kocky ani ptaci tam nejdou..ale netvrdim, ze to je nejaka radiace, jen mi to prislo zvlastni, mivali jsme doma cerny destnik a ten nikdy bily nebyl, 😀 mozna prsel nejaky prach ci smog..

bubbly
28. dub 2011

@janinek diky, Greenwich ma campus jak na Avery Hill (pobliz Lewisham, vychod Londyn) a taky v Medway. Ja bydlim v Rochesteru, takze Medway campus je pro idealni, mam to 15 min. autobusem 🙂 Ja se v tech pridavcich taky nevyznam, clovek tady musi asi nejakou dobu pracovat. Ja jsem tu 4 roky, z toho odpracovano mam mozna tak ani ne dva. Ono az se male narodi tak nejaky child benefit dostava kazdy, ale to je nejakych £20, mozna mame narok na Child tax credit, ono to hodne zavisi na prijmu partnera. osobne si myslim ze je mylka jak lidi rikaji ze cizinci zijou z benefitu atd. To by prece mohl delat kazdy, prijet sem a zit zadarmo.

janinek
28. dub 2011

@bubbly Tak to budes mit pekne blizko, to je fajn.

Si nekam zkus zajit a potpej se na to, treba jako nevdana bys mela sanci. A mas neco odpracovano. Bylo to souvisle?

Ja myslim, ze nekteri cizinci to delaji, ze tu jsou na benefitech, ale nevim jak a podle jakeho klice. Na skole, co jsem ucila, ta indicka VS, vsechny ty holky chtely hrozne otehotnet a mit tu deti. A take jsme jich hodne tehotnych (a vdanych samoz) meli.

janinek
28. dub 2011

@martja007 U vas byl bily, u nas zluty, mame to vsude, na dome, na aute, odprona lepkava spinava vrstva.

martja007
1. kvě 2011

Cau, hlasim se ze spitalu, jsem tu od vcera vecer, mela jsem mild obcasne cramps a mimco hrozne nonstop skakalo, nic nepomahalo, jeste me ke vsemu bodalo dole nekde u cipku ci mocaku, jen jsem vcera cely den lezela...nakonec jsme zasli do spitalu, midwife ochotny asi jako v Cr, na monitoru mi namerili 3 minutovy pravidelny kontrakce, ale ja zadny necitila, jen skakajici mimco.. chteli delat cisare, nakonec kontrakce prestali, ale jsem porad tady, delaji monitory, obcas neco naskoci...
Je to tu humus, jsou tady 2 anglicanky, hrozne agresivni, v noci, hazeli po midwifes nabytek, pac uz 4 dny prenaseji a udajne neni misto na Labour ward na porod...

martja007
1. kvě 2011

Takze nevim co a jak, chci jit domu, uvidim co reknou...

martja007
1. kvě 2011

Jinak nechapu, co za kontrakce jsem mela, ty braxton hicks to nebyli, a pravdu rict, to jako kontrakce nevypadalo, jen mimco se hodne porad hybalo, ale bylo mi receno, ze nekdy je tezky rozlisit mezi pohybama a kontrakcema, coz me dost soklo, protoze ted nevim co sledovat a co to vubec je. Jinak v tom cipku ci mocaku mi picha porad, uz snad od 4 mesice, a zhorsilo se to tim jak mimco roste, ale to je ok, mimco tam ma nekde nohu a tlaci....

bubbly
1. kvě 2011

@janinek v tomhle my se taky nevyzname 😒 prave ze odpracovano mam ani ne dva roky, sice souvisle, ale nevim jestli to ma nejaky vliv, uvidime. Jak se jinak mate? jeste se nechystate na mimco? 😉
@martja007 drzim ti palce, uz to mas 'za par' takze to snad nejak doklepete a az se miminku bude chtit na svet urcite si o to rekne 😉 drz se

janinek
1. kvě 2011

@martja007 No to je nemile, drz se a at je to ok a jdes jeste domu pred porodem. Ty Anglicanky zurive musi byt des, hlavne se kryj, at take nehodi neco po tobe. A polohu uz vis?

@bubbly Dojdi se nekam na to zeptat, protoze rok na jednom miste (legalne) by te prece mel k necemu opravnovat. Ale nevim, jak je to se scitanim vasich obou prijmu. Zkus to zjistit, zase by byla skoda o to prijit, pokud mas normalne narok.

Jak jste si uzily vikend? martja chudak moc ne teda. My v patek koukali na svatbu, v sobotu jsem byla ve emste s kamaradkami a dneska jsme jeli na Windsor Castle konecne, jeste jsme tam nebyli. Akroat tam dnes byla nejaka Scout's Parade, takze krome milionu normalnich turistu tam jeste byly tisice (nekecam) skautu. Hrad ale opravdu nadherny, hlavne ty State Apartments vevnitr. A listek je na jmeno a plati rok, takze tam urcite pojedeme znovu s nejakou navstevou v lete, budeme jich mit hodne.

klaras
3. kvě 2011

@martja007 drzim palce at Vse dobre dopadne.nemocnice zni opravdu silene!!! 😖
\

janinek
3. kvě 2011

To teda.

Napis nam pak, az te pusti, at vime, ze jsi v poradku.

martja007
3. kvě 2011

@klaras
@janinek ahoj, jsem uz doma, nakonec pry kontrakce jsou a byly ale pustili me. Jen se ale docela stresuji, protoze mimco je ve Footling breech position a to pry nejhorsi co muze byt. Kdyz mi praskne voda, musim okamzite volat sanitku, jit na vsechny ctyri a zachrankou odjet do 5 min, jinak bude pozde pro mimco..vysvetlili mi to tak, ze pri odtoku plodovky pupecnik propadne do cipku, nebo mimco ho priskrti nozkama co ma dole, protoze uz ho nebude voda nadnaset...a samo si utne kyslik..tak docela stress situace, v Cr pri tomto stavu uz hospitalizuji a jen se ceka zda plodovka praskne...
Jsem cely tyden sama doma, bydlim v 1 patre bez vytahu a hrozny prikry schodiste, nechapu jak po ctyrech otevru dvere, dostanu se do sanity, nesmi se sedet, chodit nic...Ja jim ve spitalu frajersky tvrdila, ze pojedu taxikem v pohode, midwives na me zacali kricet, ze jen to neee, okamzite na zem a sanitu a emergency c section...jezkovy zraky ja jsem uplne ted na nervy, bojim se pohnout, ze voda praskne, dokonce mi rekli at ani moc nejdu do vany/sprchy, jinak nepoznam ze mi voda muzee zrovna odtect.....

janinek
3. kvě 2011

@martja007 No to je teda nadeleni. Jaktoze jsi sama?

Takze ted mas cekat do toho domluveneho terminu na cisare a doufat, ze voda nepraskne? Pevne nervy preji, i kdyz je mi jasne, ze musi byt desne tezke zustat ted klidna, co ti rekli tohle.

martja007
3. kvě 2011

@janinek manza je v praci, domu se dostane kolem 6pm, a znas chlapy, nejak jim nedochazi rizika, to vecny :u will be fine. Od vikendu uz bude doma plus paternity leave, jen ted vydrzet do patku..zitra jdu rano k local midwife,ale ta je o nicem, prave, ta me ujistovala, ze mim je hlavou dolu, ve ctvrtek me doufam kamoska hodi do spitalu na krev kvuli cisari, tak ji budu ukecavat at prijde I v patek. Proste musim doufat, ze to vydrzi. Stavaji se I pripady kdy se o breech poloze ani nevi, pac midwive si spletou hlavu se zadkem a zjisti to az pri porodu, aspon ja to vim ted, takze se pripravuji...ale jsem fakt stressed...fakt pocitam hodiny do next uterka....

janinek
3. kvě 2011

@martja007 Jo, tak ja to blbe pochopila, ze jsi uplne sama doma, nedoslo mi, ze myslis pres den. Coz teda neni o moc lepsi, ale tak uz jen tri dny a kousek, pak bude doma manzel. Jak dlouho ma tu paternity leave? A prijede ti pak po porodu nekdo pomoci, mamka nebo tak?

Mne to fakt pridje uhozene, ze teda mas takovou moznou komplikaci a poslou te s tim domu. Celkove teda cely ten prubeh, jak to popisujes. S tou polohou jsi to prece psala, jak ti to nikdo nebyl schopny poradne rict.

Poradili ti neco, co mas delat, aby teda mimco vydrzelo nebo ti jen rekli, at jsi v klidu (tuhle radu miluju nejvic)?

Manzel se te snazi asi uklidnit, mozna lepsi takhle, nez kdyby panikaril on a muselas ty uklidnovat sebe a jeho. A zkousi silu pozitivniho mysleni. A to i ja ted, moc na tebe myslim, at jste v poradku a voda vydrzi.

martja007
3. kvě 2011

@janinek musim se priznat, ja tam moc zustat nechtela, porad jsem je otravovala, kdy me pusti, vadili mi tam ty agresivni baby, celou noc jsem nespala, porad tam nekdo chodil, bylo nas 5 na pokoji...a taky jsem jeste neznala poradne ty rizika, ty mi rekli az pri odchodu. Ale Dr rekl, ze je happy for me to go home, ze sice mam nejake stahy ale ja je necitila, jen mimco porad poked hlavou a to se cely bricho napinalo a oni mi rekli, ze to jsou kontrakce. Ted toho lituji, jsem sice doma, ale pravdu rict, bojim se pohnout, psycho!
Rychle jsem skocila do sprchy a umyla vlasy a porad hlidala vodu, je fakt, ze to neslo uhlidat, snad ji jeste mam...

martja007
3. kvě 2011

@janinek paternity leave ma na dva tydny ode dne porodu. Jinak nebudu mit nikoho, mati neprijede, absolutne nemame misto, kde by spala, jen 1 pokojovy byt, nemame prakticky misto ani pro postylku,kocar nic...vcera jsem mimcovi udelala misto na oblecky v me skrini, fakt nemame misto na nic,.o nejakem prebalovacim pultu, skrince atd nemuze byt ani rec....natoz dalsi osoba v byte. Mamka byla u nas predloni a spala na sofa v obyvaku a zakopavali jsme o sebe a hadali se....takze neee, nikdo mi nepomuze, pokud se nam podari byt prodat a pote koupit 2 pokojak, pak muze prijet....

janinek
4. kvě 2011

@martja007 Tak ja je dnes?

Take bych se ted aneumela rozhodnout, ejstli byt v te blb enemocnici nebo doma, kor teda kdyz vlastne ti to rekli az pri odchodu. Tezko rict, jestli je lepsi se nervovat v teple domova nebo na blbem pokoji v nemocnici.

To mate fakt garsonku nebo 1 bedroom a obyvak? Takhle to mela sestrenice, to bylo fakt 1+kk (spis koutecek) s balkonem a jako bonus komora u dveri, teda asi metr na metr, ale aspon neco na lux atd. A prestehovali se az kdyz se narodilo druhe. Ale i tak netusim, jak tam na zacatku s druhym vubec prezili.

Ale ty to urcite vsechno pekne zvladnes, zase maly byt, mene uklidu! A casem urcite poridite vetsi.

martja007
4. kvě 2011

@janinek Ahoj, dnes celkem ok, byla jsem rano u midwife, to bylo nic, 5 minut job,jen mi rekla at se nestresuji.
Zato vcera vecer a v noci jsem zazivala ukrutny bolesti, protoze jsem se uz 2 dny prakticky nehybala, tak jsem se nadmula jak koza LOL, vcera v noci se to vystupnovalo do extremu, silena bolest v brichu od nadymani, nic mi nepomahalo, no ono se toho ani moc v 9 mesici delat neda. nemohla jsem lezet, chodit, nic. Manza zacal silet, ze rodim chtel do spitalu, ja jecela ze neee, nakonec jsem tam brnkla, ale ujistili me, ze nerodim..ve 2 v noci jsem brecela bolesti, ze jsme tam nakonec jeli. ale u vchodu jsme si to rozmysleli lol a jeli domu, tam jsem si peprmint tea a nejak se to zklidnilo....LOL ale fakt ta bolest byl horor, I kdyz ja vedela co to je, stava se mi normos, vcera to bylo psycho haha 😀

martja007
4. kvě 2011

@janinek k tomu bytu. Je to 1 pokojak, tedy obyvak a loznice a balkon, pro dva lidi idealni ale pro vice ne, snazime se ho prodat, ale uspech zadny zatim...

janinek
4. kvě 2011

@martja007 Jezis, to te lituji. Nema senjaky espumisan nebo neco? To smi tehotne i.

A co pronajimat a z toho splacet ten novy?Nase landlady podle me pronajima to nase a plati najem jinde, se stehovala kvuli skole pro kluky.

katkanova
4. kvě 2011

ahojte baby, chcela by som sa opytat, ci sa niektorej z vas podarilo dat si skontrolovat krcok vnutorne pred porodom - teda nie tesne pred - ale mam to uz za par a podla toho ake mavam bolesti sa mi zda ze uz sa cosi otvara, a neviem ci sa mi vobec oplati pytat sa midwife na to, kedze oni ani bohovi nechcu robit tie vnutorne vysetrenia - ale fakt by som chcela vediet ako na tom sme ... pozerali vas zvnutra niektoru takto popredu? dakujem za vsetky odpovede 😵

martja007
5. kvě 2011

@katkanova Cau, me prohlizeli v sobotu, ale ja mela kontrakce pravidelne po 3 min, tak se podivat museli, ale takhle normalne to nevim, nemyslim, ze to delaji standartne..

martja007
5. kvě 2011

@janinek na dalsi byt nejsou finance, musi tam byt deposit kolem 20 000, zalezi na cene a to mi nemame ani nikdy nebudeme mit...takze jedine prodat tenhle a pak koupit vetsi...
Od vcera nam na balkone zabradli sedi 2 holuby ci holubice a jeden z nich porad vletava do balkonovych dveri, I dnes rano uz od 5 hod.. nevim proc, jak, nic tam neni co by je mohlo lakat..a nikdy jsem nic takoveho nevidela.. 😕

katkanova
5. kvě 2011

@martja007 juuuj, uz tak ze po 3 min a predsa stale 2v1? no zda sa ze sa mam na co tesit :D dakujem a drzim palce nech to mas cim skor a cim lahsie 😉

janinek
5. kvě 2011

@martja007 To je fakt, ze vlastne tam je potreba ta prvni platba. Ze to je pak casto zacarovany kruh, kdyz chce clovek do noveho. A nejhorsi je pak, jak se dostane do toho retezce, ze proste akce kulovy blesk a 5 rodin se ma prestehovat, ale jak to nekde ztroskota, tak jsou v pytli vsichni. Jak to pak v praxi by fungovalo? To prodate a sepise se smlouva, ze treba za mesic dva se odstehujete, takze do te doby musite najit a koupit to nove? Ja tady ty realitky tak nesnasim. i kdyz pry u koupe je to lepsi, ale s pronajmy mi to prijde des. Nikdo nic nevi, jen slibuji vse zjistit, ale neudelaji to, no hruza.

My jsme prave v pronajmu, takze u nas to take potrva byt ve vlastnim. Sice mame vetsi, ale zase zbytecne drahe. Jenze my se psem musime jen dum, do bytu nemuzeme a mit mensi dum nez tohle, bude to nejaka desna hruza. Ale je super, ze mame pokoj pro hosty. I kdyz ho chceme zrusit a predelat, protoze tam mame velkou manzelskou postel pro hosty, ceske miry, rotoped a kos na pradlo a prkno a to je vse. A mame nvoe prkno, je nejake vetsi a hrozne mi tam prekazi a muzu se vzdy vzteknout, jak s nim mam hybat. Takze bychom chteli treba rozkladaci gauc nebo nafukovaci matraci nebo jen single bed, ale nechce se mi za to davat moc penez, kdyz ta postel byla draha a co s ni ted zase ze. A co jsem koukala na gauce v Ikee, tak jako vychazel na 300 liber a to se mi platit nechce. Kor kdyz za dva tri roky to bude detsky pokoj (snad) a kam pak s tim gaucem zase 🙂 I kdyz za ty tri roky treba uz nasetrime na hypo a budeme ve vetsim a tam bude kam ten gauc strcit, ale tak co ja vim, jak to bude.

Nejsou ti holubi treba domaci, nejsou okrouzkovani? Ze nekomu uleteli a snazi se dostat nekam domu. Ja mam teda z holubu dost schyzu, ze prenasi nemoci a tak. A nam letaji na terase a uplne je nesnasim. A mozna nepozna, ze to jsou dvere, tam neco nalep nebo poves, treba to pak pochopi.

martja007
5. kvě 2011

@janinek Ten byt co mame, tez neni z nejmensich, kdysi to byl council flat (8 let zpet) a ty jsou znamy dobrou velikosti, my ho predelali, mame novou koupelnu, kuchyn, vestaveny skrine...kdyz jsme ho pred 3 lety koupili, ten majitel snad 2 mesice nesplachl toilet! Humus horsi jak v ceskym vlaku!
Kuchyn je docela velka, obyvak vede na balkon, mame I loft ale ten neni vybetonovany, tak se tam neda chodit po tech tramech moc..ale I tak je to maly. Ale vzpominam, ze jsme predtim bydleli v pronajmu v nove bytovce a tam se doslova nedalo otocit..
Jinak s tim prodejem, to byva komplikovany, ten kdo si koupi nas byt pravdepodobne bude first time buyer, takze ok, ale zalezi na tom od koho bychom kupovali dum/byt my.
Jinak first time buyer dnes musi mit minimalne 25% deposit a to malokdo ma, v nasem pripade musi mit kolem 40.000 liber a to nema kazdy...proto to nejde prodat...

martja007
5. kvě 2011

@janinek My kdyz kupovali ten byt, tak jsi jeste nemusela mit 25% deposit, my meli jen 5% a to jeste vypujcenych, ale pak prisel za par mesicu credit crunch a podminky se zmenili. Jeste ze jsme to tak chytli predtim, jinak by jsme nikdy nemohli koupit ani garsonku nebo stan!
Jinak ti holuby nejsou krouzkovani, my bydlime v hodne ,,nature'' ulici, naproti nature park, kolem stromy, mame tu hodne animals, ptaku, vcel, veverek, lisek...a ti holuby zacali znicehonic. Byla jsem v obyvaku a vidim, ze na zabradli sedli 2 holuby, vypadalo to romanticky, takovy cukrousi a koukali na me dovnitr a jeden zacal narazet do sklenenych dveri opakovane. Manza je odehnal, ale cely vecer se vraceli a dnes to same, uz mame sklo poskrabane...

klaras
6. kvě 2011

@martja007 teda chudaku! Drz se!! Celkem se divim, ze si Te tam nenechali,i kdyz co se da cekat od NHS. Hlavne at to vse dobre dopadne.Mas to za par.