Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
18. dub 2010

Simco, no to jsem rada ze jsi ho nakonec neuskvarila...na vysvetlenou, ja si svuj mooncup sterilizovala minuly tyden ve vode az do te doby co jsem ucitila skvarici se gumu 😀

Evi, a placentu mas v dobre pozici? Treba je trosku u cipku a jak se tam odchlypuje tak to taky muze zpusobovat krvaceni. Snad bude vse dobre 🙂 Ohledne leta, my budeme v Jevanech na dovolene nekdy kolem 7.7. na tyden tak treba by jsme se mohli nekde srazit? Kdyby jsi mela tip na pujcovnu aut nekde v oblasti tak dej prosim vedet 😉

Nic, jdu sprtat. Venku je ale taaaaak kraaaasne ze se mi teda strasne chce ze 🙂

weru
18. dub 2010

Ahoj holky,

jaky byl vikend? U nas klidny, dnes jsem byla v Oxfordu na nakupech. Mela bych letet 2.5.domu, podivat se na malou, tak doufam, ze ta posrana sopka prestane chrlit popel. 😠 A taky mam zanet v zubu, tak musim k zubari. 😒

Simco, ja vim, ze kazdy porod je jiny, ale i tak. 😖 Segra cvicila s epinem, ale stejne k nicemu.

Verco, tak to jsi hrdinka a velky optimista. Nevedela jsem, ze ti taky pomahali pumpou.

Hezky nedelni vecer vam vsem. 😉

verde198
18. dub 2010

Caute,

Simco, tak to se urco uvidime 😉

Verco, s tou placentou netusim, ale Mudr me kontroloval, meril myslim delozni hrdlo 😕 a to bylo OK. Dneska je to v pohode, tak snad uz v pohode. Zacala se mi i celkem casto spoustet krev z nosu (trpela jsem na to jako mala a obcas i pred tehu), tak mi na to predepsal Ascorutin a mel by trosku posilit cevy tak treba uz zacal fungovat 😉
Na leto bychom mohly neco naplanovat, my budeme v jukej ten tyden od 13.7., ale pred tim muzeme udelat nejaky minisrazik v Praze 😉 a pak supersrazik v jukej 😉 😉

Pujcovna s dobrymi cenami je Alimex, maji depo v Holesovicich. Obcas ma nejaky akce i Hertz.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
19. dub 2010

Dik holky za typy, mrknu na to jen co udrzim otevrene oci 😀

No ja jsem presvedcena ze to ze mi museli pomahat bylo zpusobene tim Pethidinem. Zeslably mi kontrakce a taky me nechali 4 hodiny tlacit tak telo uz nemelo z ceho brat plus to ze jsem naspala jen nejakych 8 hodin za posledni 3 dny kvuli tem zkouskam. Ale nakonec mi pak dali neco na posileni kontrakci a malou tam vicemene jen Dr soupla, pry vubec netahala, byla tam proste jen nejak blbe natocena coz taky porodu jaksi nepomahalo ze. 😅 To ze tam davali pumpu jsem vubec necitila, nevidim v tom problem. Nastrih opichla a i pak siti takze brnkacka 😎

editahlb
19. dub 2010

Cau cau, diky za tip na ty Neratovice, musim se mrknout, kde to je, vzhledem k tomu ze jsem minule porodila za min nez hodinu po prijezdu do nemocnice si na dlouhe jizdy netroufam 😅

Evi diky za info ohledne toho zdrav. pojisteni, fakt se na to obihani uradu tesim 😖 Se srazikem v UK souhlasim, dejte kdyz tak vedet kdy tu jste a neco naplanujeme. Jinak jsem si ale jista ze se v CR uvidime casteji, budu te asi otravovat vecnyma otazka co a jak .. 🙂

my jsme meli taky krasny vikend, E se naucila rikat "Moui" = Moli (nas pes) a taky jsem na zahradni party do nekoho nechtene strcila, rekla sorry a E to hned opakovala "soorrrriiii", me to rozesmalo a tak ona ted chodi dokola a rika "soorrriii" a strasne se tomu smeje 😵 😵 Materstvi je nadherna vec 😵

Co to je mooncup a Simco co to je co jsi koupila na trenovani O s curanim? (jestli jsem to pochopila dobre)

Weru gratuluju ke statusu tety! 🙂 Jak se mala jmenuje? Ten segry porod zni fakt hrozne, ale nenechej se odradit, kazdy jsme jiny a u tebe to muze byt uplne jinak!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
19. dub 2010

Simco ty bys mohla jit pracovat do reklamy, takovy slogan! 😀 To jsou mi veci.. Diky za odkaz (y), mooncap jsem teda fakt videla poprve, prijde mi to trosku divne, vylivat to, ani tampony mi nejsou nijak prijemne, ale mozna ze kdybych to vyzkousela tak bych uz taky pak do vlozek nesla. Co ja vim. No ted MS nemam a snad zase aspon rok mit nebudu, takze to ted resit nemusim, ale aspon jsem chytrejsi 🙂

To mas dobre, ze se O uz do pliny curat nechce a ani by nemel, kdyz uz je nauceny na nocnik. Chvala vam obema! Kdovi jak se dari Zuzce a Seankovi a jestli on uz cura na nocnik. Chudak s tim taky zapasila.. Ja jsem E prestala na nocnik davat, protoze se ji to prestalo libit, tak abych neco nepokazila. Ale ted jak je venku hezky tak ji nechavam litat po zahrade v sukni a bez pliny, prekvapilo me v patek stala u stromu a rika "pu pu" a pak ypadlo hovinko 😀 Ja jsem netuzila ze uz rozumi co to slovo znamena, ale videlne rozumi 😉

holky a v Cewchach se clovek musi do porodnice jako prihlasit? To nemuzu proste jen nekam prijet rodit?

Ty Neratovice jsou od nas 40 minut, to asi nebudu riskovat. Nemocnice ve Slanym je mala a obklicena zeleni, parcikem a asi jenom 10 min od nas, lidi si ji docela chvali tak to snad nejak preziju..

Verco ja asi prestanu E davat rozinky, vzdycky po nich hrozne prdi a pak ji to v noci budi.. K s tim problemy nema?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
19. dub 2010

Ahoj holky, hlasim navrat po skvelem ale narocnem prodlouzenem vikendu v CR. Byla jsem v soku, jak jsou v CR vsechny deti v Lottky veku bez plen a plynne mluvi... dokonce i mamka s babickou se ptaly jakto ze ma Lotta jeste porad plenu...

nejak jsem vas v rychlosti prolitla, Weru gratuluju k tetkovani, vitam nove kocky...
Kdosi se ptal na basingstokke, Mili je v Reading, ale nechodi moc casto...

Edito ja bych z porodnice ve Slanem strach nemela, male okresky byvaji lepsi nez velke proflaknute porodky... a pridavam se k fanynkam a uzivatelkam Mooncup.

Holky o vikendu mne zacala bolet stydka kost a mam pocit ze mi mala tlaci na cipek, je to normalni? taky mi tvrdne bricho... no jsem zvedava co dr. na to zitra...
Chtela jsem si jit lehnout, ale nahore manici nahazujou v koupelne novou omitku, takze bych stejne neusnula...

forensica
19. dub 2010

Ahojky, tak zkouska dobry 🙂 Veskere papiry odevzdane, jen ta diplomka. Tu dolupnu dnes a poslu na kontrolu a bude.

Edito, no bude to asi neco podobneho jako tady s tou registraci do porodnice. Mozna si pak ke konci prevezmou peci ne? Ale s tou tvoji rychlovkou a jestli vam nasnezi zase jako u Eiry tak porodis doma a budes mit klid 🙂 Mooncup fakt dobry, ja kolikrat zapomenu ze ho tam mam 😅 NO tak az odrodis a odkojis, cca za 2 roky si o tom povime vic 😀 Super jak ti Eira krasne povida, K je stale jen na mama 🙂

Simco, ten dort je moc milounkej 🙂 Na to ja bych si teda ale netroufla, ja su desnej patlal 😀

forensica
19. dub 2010

Milusko, ja myslim ze ve 30tt uz by to normalni byt mohlo. Jsem zvedava co ti Dr povi. Je naprd jak kazde tehotenstvi je jine, clovek furt zaziva neco noveho 😅 Ohledne tech odplenenych deti mas pravdu, i mati mi rikala at uz davam K na zachod. Ale podle me to smysl nema, jelikoz oni to stejne ve skolce delat nebudou tak by z toho akorat mela v hlave gulas. Do skoly s plinou nepujde tak je to jedno 😉

editahlb
19. dub 2010

Milusko me u E strasne bolivala stydka kost, hlavne pri chuzi, asi te holt nechce nechat jen tak odpocivat 😀 Jo a me prislo, ze uz Sarlotka pekne mluvi, tak nevim co je za problem, taky ma myska 3 jazyky tak myslim ze ji to jde az naaramne dobre! 😉 🙂 S tou plinou nevim, vzdyt uz jsi nejake uspechy hlasila, takze uz neni v pline 24 hodin, ne?

Ja jsem prave Eiru nechavala sedat rano na nocnik a ona se vy.., ale posledni dobou zacala fnukat a pred nocnikem utikat, tak ho ted nepouzivam vubec. V lete ji necham na zahrade nahatou a postupem roku ji nocnik znovupredstavim 😅

Simco u me ta moralka dneska taky nic moc, ale mam tady stohy papiru, tak jdu na to.. Dortik vypada vyborne, ale ja se pridavam k Verci - s marcipanem fakt neumim a cele bych to urcite zpackala. Asi si te pristi rok najmeme jako cukrarku 😀

Veco gratuluju! Ty jsi fakt borec. Kdy spis?

catkaz
19. dub 2010

Evening Ladies,

to byl prima vikend. Klidne bych si na takovyhle pocasi mohla zvyknout, ale radsi to hned tukam, tady v ty zemi clovek s pocasim nikdy nevi...

Souhlasim s Editou - Veroniko, kdo spis? 🙂

Tak jsem se konecne dokopala a tady je snimek z ultrazvuku - priblizne 12.tyden. Jsem zvedava, co tipnete.

Takze jsem v tomhle stadiu tehotenstvi tady v nasi skupine asi sama, co zije v UK.

Minuloustredu jsem byla na prvni tehu joze a teda mocc viceni to nebylo, spis takovy protahovani. Akorat me dostalo, kdyz pani cvicitelka zavelila: 'tak, zaujmete pozici, kterou budete chtit u porodu...'. JA ani nevim, kde budu rodit, natoz vymyslet jaka pozice mi nejpohodlnejsi. Ale casem to asi k necemu bude.
Spis se musim acit vic hejbat, coz zatim uplne nevychazi...
Tak peknej vecer.

forensica
19. dub 2010

Ahojky, no tak 4-5 hodin dam 😉 . Ted jsem zjistila ze report co jsem odevzdala se vytiskl tak ze Open Office mi nejak vymazal par vet na kazde druhe stance 😕 . Jelikoz kdyz uz neco vytisknu tak uz to nectu, protoze by to bylo asi po 150te ze, tak se to stalo. Me fakt odvezou. Doufam ze to kantorka pochopi, do te doby me asi klepne. To je fakt pech.

Catkaz, ty jsi Katka ze jo? Promin nejak si nejsem jista 😖 Me to pripada jako baculata holcicka 😉 S tim pocasim mas pravdu, bylo fakt bajecne 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
19. dub 2010

Lepsi myslis jako jednodussi s tim delat ci chutnejsi? Sranda s tema vonnyma tyckama, to je komik ta joginka 😀 To by se mi taky natahlo, to je mi hned jasne.

simona.w
19. dub 2010

oboji 🙂

editahlb
20. dub 2010

Me se tehu joga naopak moc libila, ale ono fakt asi zalezi na cviciteli,ze jo? (vonne tycinky urcite nepalila)

Katko tak ja jsem ted na vazkach s tema fotkama, cos pridala, kdyz jsem to otevrela, prvni myslenka byla "kluk", pak jsem si ale precetla co napsala Veronika o baculate holcicce, tak jsem se podivala jestre jednou a mozna ze je je to fakt holcicka. Hele ja potrebuju jeste jednu fotku 😀

Verco to je pruda s tim tistenim, ale jsem si jista, ze to kantorka pochopi, uz to mas vytistene znovu? O cem jsi vlastne psala? byly to ty pozary?

Simco v tom odkazu co jsi davala na to sedatko / nocnik potetee je taky takova stolicka / schudky za £20, to se mi moc libi a uvazuju, ze bych to E koupila, pouzivate to nekdo?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
20. dub 2010

Jee Kata ma narozeniny? Ja jsem na ni zrovna vcera myslela ze na nas nejak zanevrela! 🙂 Tak vsechno nejlepsi Kato! 😵 Krasne si to uzij (uzijte)

no jo Simco, s mym stestim se vsadim ze se to narodi presne na vanoce, bobek maly nenarozeny, me bylo v detsvi vzdycky tech deti lito co meli narozeniny na stedry den, ja mam narozky v cervenci tak jsem se mela na co tesit.. ale co, jeste je to daleko

Ja ty schudky myslela spis k umyvadlu kdyz E cuca pastu z kartacku, nebo kdyz by mi treba chtela pomahat v kuchyni, aby videla na linku, na zachod me to jeste ani nenapadlo. Chce O videt na to co delas v kuchyni? Ja E nosim na rukach, ale vetsi svaly uz fakt nepotrebuju, tak kdyby na tech schudkach stala sama tak mi bi to ulevilo 😅

klaudis
20. dub 2010

ahojte baby prepacte ze som vam vbehla do vasej temy.No chcem vas poprosit o radu. Potrebujem ziskat telefonne cislo na National Insurance (office) na ktore by som mohla zavolat zo Slovenska. Pozerala som ich stranku no vsetky uvedene cisla boli na volanie z UK. Potrebujem od nich papier ze som platila poistenie v urcitom obdobi mojho posobenia v UK.Dakujem za pomoc.
Klaudia

forensica
20. dub 2010

AHojky, ja davam K stat na zidli vedle me. Myslim ze schudky by byly jeste porad nizke, nebo ne? Psala jsem report - dali nam na vysetreni nekolik veci (kalhotky, masku,..) no a z toho se psal report pro soud. To se pak bude u 'soudu' prednaset jako expert witnesses a z toho bude ten court case excercise na tom soklu 😅 Jo a kantorka napsala hned ze to neva, tak se mi moc ulevilo 🙂 B rikal ze ji mam za to koupit cokoladu.

Klaudis, to netusim. Co jim treba napsat email?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
20. dub 2010

Klaudis ja jsem ti to nasla +44 191 203 7010 , mam u tebe cokoladu 😀

Verco s cokoladou pro supervisor je to asi dobry napad, to vzdycky potesi a neni to uplatek 😉

Diky za tip se schudkama, mrknu jestli pisou jak jsou vysoke

miluska.woolley
20. dub 2010

Ahoj holky,
dneska jsem byla u dr. vse v poradku, i ta bolest ty kosti pry je normal. tvrdnuti a tlaky jsou tim ze mam malo plodovky, teda kdyz je mala vecer nejaktivnejsi, tak je to celkem narez, jak to boli... ale uz jen 10 tydnu...
Nevim jestli nemam poslat Lottu na zkousku materstvi, jestli je moje, ona nema rada cokoladu, verily byste tomu??? 😀 😀 😀 . Gumovy medvidky nebo lipo by mohla po kilech...

Verco to je super ze to ta kantorka vzala. Stejne te obdivuju s tim studiem.

Simi ja potahuju falesnou mandlovkou, delam si sama, poradila mi recept Petra z dortu na prani. Ten recept z ma´rschmallow by mne zajimal. Jinak kamoska tady si vozi z jukej ready roll icing a pak ho steteckem a potravinarskou barvou nabarvi na pozadovanou barvu. taky jsem si na zkousku jedno privezla...

Katko taky tipuju holcicku...

catkaz
20. dub 2010

Ahoj holky,
jeee, tak kdyby to byla holcicka, tak to bych mela radost. Ale hlavne, at je to zdrave, ze.

Milusko, dobre, ze je vse v poradku... Ja jdu v pondeli na druhou kontrolu k midwife. Asi me bude premlouvat, at rodim u nich v birthing centru, ale ja si naky transfer, kdyz budou komplikace lajsnout nechci...

Veroniko, jo, jsem Katka, ale rodice me vychovali jako Kacu, takze ja na Katka moc neslysim...;)

saza007
20. dub 2010

Ahoj zenske,

ako sa mate?
Miluska, tebe tie tyzdne rychlo ubiehaju, ani sa mi nechce verit, ze uz ti tam svieti 30tt!

Ste sikulky, ze takto vypekate a zdobite torticky, mna pecenie absolutne nebavi 😅

Nas J. sa od dokaze vzopriet na 'all fours', este nelezie, ale vyzera to, ze vela mu nechyba.

Jani, ako sa dari Alfiemu? Uzivate si cerstveho ceskeho vzduchu?

Catka - tiez tipujem dievcatko, 😉 . Ale neboj, chlapci su tiez skveli!