Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

verde198
3. kvě 2010

Ahoj devcata,

zdravim po dlouhe dobe Zuzku! Mate to teda trapeni, snad brzo doktori prijdou na pricinu. Drzim palce!

Jinak u nas se konecne zadarilo 😵 😵

Jak jsem se obavala prisel nam mail od Ryanairu, ze od cervence rusi lety z Prahy do Birminghamu, takze nam nabidli bud vraceni penez nebo let do cervna 😝 😝 Tak jako nejlepsi nahradu jsme nasli s Wizzair na Luton, ale takovy komfort jako Birmingham to neni ☹ Jedina vyhoda je, ze maji limit na kufr 32kg v porovnani s ryanairovskym 15kg 😎
Nicmene porad plati, ze vikend 17-18/7 jsme v jukej, nakonec se vracime az 20/7. Ma nekdo nejaky napad na srazik? Nejlepe okoli Birminghamu, pripadne kam dojedeme vlakem 😉

Edito, na ultrazvuk do nemocnice nemusis. Ale musis si najit gynekologa, ktery ma ultrazvuk 😉

Prcham z prace, tak se mejte.

forensica
4. kvě 2010

Evi, jsou to ale vsivaci z Ryanair. To je hrozny, clovek si udela plany a oni to takhle prach sproste zrusi 😠 Ja uz si rikala nekolikrat ze s nima litat nebudu, ale proste stale vyhrava pohodlnost, jelikoz z Brna je to lepsi dojet domu. V nedeli jsem posilala balik kamaradce do Brna a videla jsem kolik ta spolecnost ted uz prepravuje kufru! Lidi prisli na to ze to je tak snad i levnejsi a pohodlnejsi.

saza007
4. kvě 2010

Ahojky,

mali sme fajn vikend, vcera sme boli na BBQ u znamych, tatinkovia doobeda hrali golf a my zenske sme opatrovali potomkov. 🙄 😅
Verca, akou spolocnostou si posielala ten balik? Ak pojdem v lete na SK tak budem musiet poslat nejake veci este pred odchodom, tak robim prieskum!
J. ma zub 😵 Teda este nie je cely vonku, ale uz je prerezany 🙂

sonickaf
4. kvě 2010

Hrozne ma metie to ze vela sloveniek doma mi dava uplne ine rady ako sa co robi bezne tu .. myslia si ze len to co oni povazuju za najlepsie je to co oni robili ..

- nechat spat dieta v perinke pocas bohviekolko tyzdnov ci mesiacov..
- viazat na siroko plienku,..
- nechat spat dieta len na boku ..
- byt v nemocnici po porode celkom dlho ..a by sa urobili vsetky vysetrenia..

Ako ste to riesili vy? verim ze ste tiez museli mat podobne rady .. a museli ste sa rozhodovat co bude najlepsie pre vas .. ?

editahlb
4. kvě 2010

Verco jaka spolecnost? Ti Slovaci? Posilam pres ne ted taky par baliku, to je neuveritelne, kolik tady mameporadveci a sami by jsme to vswecho neodvezli. (ha ha ha s tou holcickou, no uvidime, ja bych to klidne brala, me je to uplne jedno 🙂)

Zuzko VITEJ zpet!!! 🙂 To jsme radi, ze te tady zase mame nebo budeme mit 🙂 Chudak Sean, co s nim je? ☹ Taky jsem zvedava ceho se tyka ta stiznost... V cervenci te moc radi uvidime, my se stehujeme az prvni tyden v srpnu tak jsem rada, ze te jeste stihnem. A kde se uvidis s Mili?

Evi to je fakt pruda s Ryanair, Luton neni nic moc pohodlny, co? Nelita nahodou BMI baby z Phy do do Birminghamu?
Se srazikem to nejak vymyslime 🙂

U nas teda o vikendu nastesti neprselo, ale byla pekna kosa, ja se uz ale strasne tesim na nedeli kdy letime do CR na 3 tydny!! Snad tam bude tepleji nez tady, dneska fakt mrznu 😒 Tak zatim kocky! 🙂

editahlb
4. kvě 2010

Sazi doufam, ze jsi ten prvni zoubek nasla ty, at mas nove saty 😉 🙂

Soni, proste se zarid tak jak citis ty, ze je spravne. V nemocnice te asi moc dlouho drzet nebudou, setri na luzkach, ale neboj, urcite te neposlou domu driv, nez budou mit jistotu, ze jsi o.k. 😉 Ja jsem rodila v 9 rano a v 5 vecer jsem sla domu. Nic mi nebylo, nemela jsem ani stehy nic tak proc ne, ze jo? CHtela sjem byt ve sve posteli a mela jsem spoustu pomoci z rodiny takze vse o.k.
O spani v perinkach moc nevim, ja jsem spis byla paranoidni, aby miminku nebylo moc horko, to je podle me horsi, na boku mi mala taky moc nespavala, podle me potrebuji spat i nazadech kvuli vyvoji patere apod. Tak snad ti to trochu pomohlo. Hodne stesti! 🙂

saza007
4. kvě 2010

Edit 😅 - tu tradiciu nepoznam, ale budem na nej trvat. 😀 Nove saty by prisli v hod, ideme v lete na svadbu!

Soni - 😀 😀 kazdy ti bude davat milion rad, ale uvidis, ze budes vediet, co je pre tvoje miminko spravne. Ja som J, nebalila do perinky, ale prvych 6 tyzdnov bol pocas noci 'swaddled' vo velkom muslin square. Jemu sa to velmi pacilo, inak sermoval rukami a nespal. Potom sa mu to prestalo pacit, vytahoval rucky, tak som s tym postupne prestala. Niektore babatka to nemaju radi vobec. Ako pises Edit, treba dat potor na prehriatie, najma ak mas 'summer baby'. Na bok som ho spat davala spat len prve tri noci, ked strasne vrackal. Inak len na chrbatik. Teraz uz spi ako sa mu chce 😀
Na siroko som ho nebalila vobec. Moj nazor je, ze je to uplne zbytocne. aj na Slovensku uz zrusili preventivne balenie na siroko, bali sa tak len vtedy, ak su problemy s klbikami.

janauk
4. kvě 2010

Ahoj holky,
tady bylo dneska prekvapive krasne a tak jsme si cely den uzivali slunicka. Je to byla parada, jen kdyby to tak chtelo zustat!
Sazi, gratuluji Jamesovi k prvnimu zoubku.
Verco, muzes mi pripomenout jakou pouzivas firmu na to posilani veci? Ja si to zapsala nekde doma v CR a ted si na to nemuzu vzpomenout 😠
Zuzko, vitej zpet. Drzim palecky na doktora. Uz jste se objednali k tomu soukromemu pediatrovi? A kdy presne prijedes?
Ja se bohuzel na ten srazik nedostanu. Mam tu od 09-21.07 rodice, ale Zuzko, kdyby jsi tu byla nejak predtim nebo potom, tak bych te moc rada videla! Uzij si srazik s Mili.
Edit, uzijte si vylet do Cech, to je parada ze jedete na tak dlouho. Zaslouzis si to kdyz ted furt pracujes dvojnasob. Jak se jinak citis?

verde198
4. kvě 2010

Ahoj devcata,

Sazi, gratulace k zoubku 😉

Edito, bmibaby ted B'ham - Praha lita tak nejak sporadicky, nejblizsi lety se objevuji az v rijnu 😝 Ale treba zvysi frekvenci, kdyz Ryanair tuto linku opusti.
Uzijte si domova! Tento tyden se ochladilo, ale pry druha kvetnova dekada ma byt tepla 😵 Nadhera jak tu ted vsechno kvete a zelena. V jukej si to clovek tak neuvedomi, protoze tam je vsechno zeleny skoro porad 😕

slunicko2
autor
4. kvě 2010

Ahoj holky 🙂

tak dodatecne moc a moc gratuluji Evce a Ede! Pane jo! 😵

Evco, to jsem moc rada, ze se vam to konecne podarilo! A rijen uz je za rohem! Ja jsem to cele nedocitala, ale vy se stehujete zpatky do uk?

Edo, budes se muset zaset vracet na par mesicu, aby jsi si odpracovala materskou? A jak se ma mala? 🙂 Mili jsem videla vcera. Moc se nam nepodarilo si popovidat, protoze Davidek bezel jednim smerem a Sean druhym 🙂 Ale vylet do sealife centre se povedl, pak se jelo okolo lochu vlackem a ani jeden z kluku behem obeda nezlobil 🙂 Mili to s briskem moc sluselo!

Jani, tak to je skoda :( I kdyz mozna by se to povedlo den nebo dva predtim... Ja vyrazim smerem jich 1.7. par dni pobudu u kamaradky v Prestonu. Pak se zastavim v Liverpoolu a pak hura swansea. A pak navsteva u Mili. Zbytek pak venuju tchyni, protoze remcala, ze u ni budeme jenom dva dny. Coz mi teda prijde ironicke vzhledem k tomu, ze oni prijedou v cervnu na dva dny a vlastne budou bydlet v hotelu!

Sazi, a jak se dari tobe? 🙂 Vypada to, ze mate novy zoubek, kdyz se budou kupovat saty 🙂)))))

Verco, ty jsi pilna studentka 🙂

holky, to je mi vas lito s ryanair! Nam to tenkrat udelal easyjet. Take jsem se divala na ryanair na ceny kufru. A oni chteji £43! Fiiiha!

K tomu pediatrovi.... Sean porad zvraci v noci a i ve dne. Vubec nam ted nechce jist nic uvareneho. I na toustu se nekdy zacne dusit. Vsechno mu tak nejak krajime na male kousky. Ji jenom toast, banan, breadsticks, jogurty, susenky, rozinky, cerealie. Sem tam si da parek, takovy ten cesky dlouhy. Ale i na tom se dusi. GP si mysli, ze to neni normalni, prvni pediatr take. Poslal nas k logopedovi, ktera se specializuje na svaly kolem pusy. To se jeste nekonalo! Krev mu budou brat az na konci kvetna a mame odevzdat stolici. Na to nas ale posila GP. Ted mel Sean druhou kontrolu po dvou mesicich. Puvodni pediatr tvrdil, ze ho posle na vysetreni pokud bude situace stale stejna. Nicmene nas videl jiny a ten rekl, ze jestli Sean zvraci jenom jednou tydne, tak ho to vubec nezajima. Jenze on zvracel jednou jenom minuly tyden. Ted uz zvracel dvakrat. A posila nas k dietolozce, aby ho "tricked in to eating" ! Jenze ta nemuze resit, proc se u jidla dusi apod. Volala jsem soukromemu pediatrovi, ktereho mi dopirucila kamaradka. A ten mi rekl, ze nema smysl k nemu chodit, protoze on by nas jen poslal na vysetreni. A ze mam jit zpatky k GB a rict ji to a to... Takze zitra jdeme zpatky k GP.
Uz toho mame proste dost. My jsme treba na ceste ven a Sean se ve dverich pozvraci. Samozrejme projectile...

Vsimla jsem si, ze jsou tu i nove prichozi tehulky. Tak vas vsechny vitam 🙂))

forensica
4. kvě 2010

Ahojky, jen z rychliku, musim jeste predelat prezentaci co mam na zitra.

Ta prepravni spolecnost je http://www.dolphi-transport.com/

Soni, delej si veci dle sveho uvazeni. Nedej na rady polovzdelanych kamaradek, Radeji si informace ktere te zajimaji over z vice zdroju. Ja po nejake dobe brala veci z perspektivy nejakeho africkeho kmene - deti maji zdrave a nikdo jim nerikal jak ma dite spat, nosit se ci jak ma byt zabalene. Proste poslouchej sama sebe. V porodnici bych zbytecne nezustavala, je to tam opruz a samozrejmne take cizi bacily. Vzdy se da jet na A&E kdyby jsi si nebyla s necim jista.

Zuzi, to je fakt strasne neprijemne a dosti zvlastni. No to jsem zvedava co vam na to GP zase povi, chtelo by to urychlit tu schuzku s tim logopedem co.

Jo Edito, ty neplas bude vse v poradku a jak ma byt 😉 Uz zacnete premyslet nad jmeny at nejste na tom jak Miluska co furt tape 😀

Sazi, parada, ted uz to bude jeden po druhem a kojeni bude o to vetsi zabava 😉 😀

verde198
4. kvě 2010

Zuzi, do jukej se zatim nestehujeme a doufam, ze ani nebudeme muset, v Praze se nam libi. Pietro ma depku jen na to pomysli 😝 Jen Pietro nemuze sehnat praci, tak si rikame prinejhorsim znovu jukej, ale ani tam to neni s praci ruzovy.........no snad se neco objevi tady.
Seana je mi moc lito, asi nejhorsi je, ze doktori jsou tak laxni, ze? Drzim palce u GP.

saza007
4. kvě 2010

Zuzi - nam sa zatial dari fajn, vdaka za opytanie. Mrzi ma, ze S. ma stale take problemy. Musis uz byt z toho zufala ☹ ☹ Pevne verim, ze sa ti podari dopatrat sa k pricine. Musi to byt stres pre celu rodinu. Drzim palce, a tiez prajem pevne nervy. Dufam, ze nas budes informovat o priebehu. GOOD LUCK xxx

catkaz
4. kvě 2010

Ahoj vsem ve spolek. Tak to volno v pondeli fakt bodlo, trochu jsem si odpocinula. Meli jsme v pondeli na navstevu na obed - manzeluv kamos z prace s manzelkou a jejich 5 mesicnim klouckem. Bylo to snad poprvy, co jsem naky mimino drzela trochu dyl v naruci. I kdyz obcas jecel, tak byl moc hodny, tak fakt drzim palce, at ten nas prcek je taky hodny...

A zjistila jsem, ze nase sousedka je midwife assistant, coz se fakt hodi. Budu se ji vyptavat na NHS, protoze s nimi nemam vubec zadne zkusenosti. Kazdopadne i ona vehementne doporucuje rodit v nemocnici, takze jsme se nejspis definitivne rozhodli pro Bristol. Vypravela mi celkem hororovy story o prevozech z naseho mistni midwife-led unitu do nemocnice v Bath... 😖

Zacali jsme uvazovat o jmenech, ale jsme fakt uplne na zacatku. V cervna budu na skok v Praze, tak chci poridit tu knihu jmen od te soudni znalkyne, myslim, ze se jmenuje Knappova. Zatim jsme probirali jen anglicka jmena. Nejradsi bysme takovy, ktery bude fungovat v obou jazycich, uznaj nam ho na cesky matrice a vsichni prarodice a praprarodice to jmeno budou moci vyslovit... Tka uvidime.

Ja bych se srazu zucastnila rada, ale v pulce cervence zrovna budu v Cechach... Odlitat budu nekdy kolem 13.7....

Tak peknej vecer.

miluska.woolley
5. kvě 2010

Ahoj holky, omlouvam se, ale moc nestiham, nevim kam driv. ALe uz se to snad uklidni, koupelna je hotova, nursery taky vymalovano a venku prsi, takze nemuzu rejpat zahradku.
Moc jsem nedocitala... jen poslednich par prispevku, Zuzi super ze jsi zpatky!!!
Katko v CR ti jmeno uznaji, pokud uz ho budes mit na RL z jukej, neslysela jsem ze by nekdo mel problemy. My tu mame jeste porad 7 jmen na seznamu a decission je v nedohlednu...

Dneska mame u Lottie v playgroup oslavu svatku matek (nemeckej je ted v nedeli), tak jsem zvedava, s cim se predvedou. Lotta mi tu vcera zpivala nejakou pisnicku, tak tipuju ze to je soucast programu.

Doufam ze se nebudete zlobit, ale na cervencovy srazik se nepridam 😀 , pockam si na ten podzimni v Mnichove. Vsechny jste srdecne zvany!!!

Soni jak pise Verca, na rady kamaradek kasli, nakonec si kazda stejne musime najit jak nam to bude vyhovovat, kazde miminko je jine, jinak reaguje a kazde mamince vyhovuje neco jineho...

Holky hezky den vsem!!!

editahlb
5. kvě 2010

holky ja jsem se vcera moc nevyspala (E mela k veceri fazole a tak celou noc proprdela / proplakala) a je mi taky dost blbe. Navic jsem opt out for lunch break abych mohla odejit o hodinu driv tak nevim nevim jak to tady vydrzim.. 😖

Jani to je fajn ze jste meli tak krasne! Jak jsi se zakomodovala v UK? Ian je urcite stastny ze vas ma uz doma, co? Urcite neveril svym ocim jak moc maly vyrostl.. Co ted umi Alfie noveho? 🙂

Katko to je bezva nahoda s tou sousedkou, to se ti urcite bude hodit. O jake knizce to mluvis od nejake soudni znalkyne?

Zuzi az pojedete do Swansea tak se MUSITE!!!!!!!! stavit i u nas, budeme doma bez tchanovcu, cely cervenec, takze si nas urcite prosim taky naplanujte! Udelame house party a treba oslavime Mili a Milusky drobecka 🙂 🙂 🙂 (A udelame karamelky 😝 )

Milusko kde se vsichni v Mnichove ubytujeme? 😀 A diky za pripomenuti den matek, myslim, ze v Cechach je to stejne, ze? Musim zavolat mame.

Jo a Sazi Verca mi ted pripomnela to kojenise zoubky, to je fakt zabava 😒 Nastesti me E kousla vsehovsudy asi jen 3x, ale stacilo to, boli to ukrutne, hlavne z toho nedelej velkyt fuss, nebo ti to maly bude delat naschval, jako dcerka me kamaradky, ona nakonec uplne prestala kojit protoze uz dal proste nemohla..

forensica
5. kvě 2010

Katko, neboj vas bobek bude urcite hodny kdyz se bude chovat 😉 Problematictejsi to uz je kdyz to ditko polozis 😀 Delam si legraci, kazde dite je hodne, zalezi jen na rodicich jak k tomu prisupuji 😉 Se jmeny to urcite zmaknete, je jich prekvapive dost co funguji v UK a CR. My to meli o Svedsko navic a i tak jsme meli docela na vyber 🙂

MIlusko, mas nekde fotky te koupelny at muzu oplakat tu ruzovou? 😀

Edito, to je podle me snad na materstvi nejhorsi, ty noce! Vse ostatni je brnkacka kdyz se clovek vyspi co. Chudak ze ji to tak budilo.

Ja mam po prezentaci, dokonce jsem se zadrhla jen jednou, tak to byl myslim uspech. Ale jelikoz to byla asi 9ta prezentace ze 17!! tak uz vetsina publika stejne odpadavala unavou. Ted se jdu ucit na zitrejsi zkousku, spis jen tak zopaknu a pak musim vyzehlit kosili, hodnoti se i ohoz 😅 tak at neztratim bodiky.

saza007
6. kvě 2010

Verca- dufam, ze dnesna skuska dopadla dobre!

forensica
6. kvě 2010

Sazi, diky, bylo to jaks taks. Sice me trochu rozebrali, ale zadnou velkou chybu jsem neudelala a ani nevynervovala. Kamaradka odesla v slzach s tim ze po trech otazkach proste strachy prestala odpovidat ci jen rikala ze nevi 😅

editahlb
7. kvě 2010

Ja uplne nesnasim zkousky! Verco mas u nas bonbonieru za pevne nervy 🙂 Urcite ti ohodnotili i ten ohoz, jak jsi zminovala 🙂

Me je zase blbe, ach jo, to clovek uplne zapomene jake to je byt tehotna v prvnim trimestru 😝 Moc jsem toho taky nenaspala, balili jsme pro Dolphi transport a sledovali volby a pak jsem mela nocni muru o E jak pada ze skaly. No des.

Jani tys mela v zime na Alfieho takovy paradni fusacek z ovci vlny, rilkala jsi ze od nekoho ze Svedska, neposlala bys mi prosim nejake jmeno nebo link kde bych mohla neco podobneho sehnat? Diky!!

slunicko2
autor
7. kvě 2010

ahoj holky, zase vas zdravim 🙂

Doufam, ze si uzivate slunicka! My uz mame zase zatazeno! Fouka silny vitr, tak byl Sean na zahrade v zimni bunde a ted ma 37.7C 😠 To je porad neco!!!
Ja nevim co si s tim zvracenim pocit. Ted uz zacina i kdyz mu treba dopnu svetr nebo bundu ke krku. Ja to fakt nechapu.

Evco, ja jsem jen nevedela, jestli slo o dovcu v uk nebo se stehujete. Nedocitala jsem vam uplne 🙂 S praci je to asi slozite opravdu vsude! I au navy ted prijima jen minimum britu. Pritom nemaji porad dostatek lidi, jenze urady jim nepovoli mista pro cizince.
Pane jo, ty uz mas temer polovinu tehu za sebou! 🙂

Edo, ja budu tentokrat ve Swansea dooooost dlouho! Dorazim asi 6.7. a vracet se budu 20.7. Teda za predpokladu, ze me z nich neklepne pepka! Mam naplanovanou rychlovku u mili a vas jsem do toho zapocitala take 🙂 Karamelky urcite udelame a nebo uz je dovezu s sebou!
To se nebudu stacit divit jak mala vyrostla! 🙂
Drzim palce, at nevolnosti prejdou drive nez po prvnim trimestru!

Verce, kdy budes mit vysledky ze zkousky? Drzim palce!

Ja si take myslim, ze se kazda z nas musime ridit svou vlastni intuici. Kazda rodina zije jinym tempem 🙂

Milusko, take bych rada videla fotky nove koupelny a pokojicku 🙂 A at se "besidka" vydari! 🙂

Preji vam vsem moc hezky vikend! U nas to bude zase na hodne dlouhou dobu posledni! papa

editahlb
7. kvě 2010

Zuzi pekne si ten vikend uzijte! Kdy se bude D pak vracet?

S tim zvracenim to by me fakt taky zajimalo, ze uz to ma i kdyz mu jenom zapnes bundu ke krku... No je mi vas lito obou. Jinak se budu tesit v cervenci na navstevu, muzete u nas zustat jak dlouho jen budete chtit 😉 🙂

JA za chvili padim domu z prace, zitra zabalit kufr a v nedeli hura smer Praha. Takze drzte palce at se sopka uklidni 🙂

ta taaa

janauk
7. kvě 2010

Edo, to me mrzi ze zase trpis nevolnostmi. Uufff ja si to jeste dobre pamatuju. Ale pak ti zase ve druhem trimestru bude krasne, aspon doufam 😉 Jinak co se fusacku tyce, my meli normalne cocoon od phil and teds, coz bylo k nasemu kocarku a v tom jsem mela ovci kozesinu, ta bylo ze Svedska. Moc jsme to oboji uzili. Ja bych ti ten cocoon pujcila, ale bohuzel nebyl nas a ti dotycni ted take cekaji dalsi miminko ☹ jinak ta kozesinka byla vyborna a jeste ted ji pouzivame, museli jsme ji ze zacatku vozit i do Prahy, protoze Alfie v nicem jinem byt nechtel. Ty kuze se daji podobne urcite koupit i tady. V lete chladi a v zime krasne zahrejou.
Zuzko, to je super ze tu budes tak dlouho. nasi prijizdeji 09.07 tak bychom se mozna mohli videt na zacatku?
Verco, gratuluju ke zkousce a prezentaci.
Preji take vsek krasny vikend, tady je zase zatazeno 😒

forensica
7. kvě 2010

Zuzi, a divali se malemu do krku? Kdyz mu to tak vadi uz i pri zevnim podrazdeni, to snad nebude psychicke ale mozna spis fyzickeho razu ne? To je desny, chudak.

Dik za gratulace, no snad to uz nejak doklepu. Ted o vikendu musim predelat par sekci na diplomce, jen par drobnosti co nasla kantorka a pak uz to vytisknu, jipii.

Edito, to je neprijemne s tema nevolnostma. Jak rikas, clovek rychle zapomene co. 😅 Hele pokud budes potrebovat neco ze svedska tak vis na koho se tady obratit ze jo 😉

Dobrou.

forensica
9. kvě 2010

Simco, jaka byla cesta? Uz jste zpet?

verde198
9. kvě 2010

Ahoj holky,

Zuzi, takze s vasim presunem do au to ted nevypada, kdyz neprijimaji?

Verco, gratulace ke zkouskam, uz jsi skoro ve finale, co? Ja si porad pamatuju na ten slastny pocit po statnicich, kdy uz vis, ze se nebudes muset nikdy tak moc ucit.......

Edito, doufam, ze jste dobre docestovali!

Tady bylo dneska celkem pekne i kdyz hlasili oblacno a prehanky. Odpoledne jsme se sli vyhrivat do Stromovky, je tam super jen si tak sedet , odpocivat a pritom pozorovat kocarky 😀 Zkoumame, ktery se nam libi. Vcera jsme byli v Tescu My (byvali Maj) a jeden se nam tam libil.
Pak jsem nasla krasny postylky v mothercare (na netu), vetsina jich jde predelat na normalni postel (malou), tak to mi prijde hodne prakticke. Co jsem se divala na ceskych strankach, tak vyber nic moc a ceny tech hezcich vicemene stejne jako v Mothercare. Takze asi vyuzijeme slovenskou prepravu 😀

verde198
9. kvě 2010

Verco, ted jsem se divala na stranky hypnobabies a mam dotaz - ty jsi kupovala celou tu sadu za cca $140? Nebo se da koupit treba jen jedno CD? Diky za info!

forensica
9. kvě 2010

Evi, my taky mame cot-bed a teda jsme stale se spruslema ale myslim ze to je dobra volba. My koupili z eBay za £10 😉 Je tady daleko vic veci co jsou vyrazne levnejsi, tak si treba udelej seznam a ja ti veci rada poslu. Ted uz jsem posilala 2 baliky kamosce do Brna, fakt se to vyplati.
Tu sadu jsem kupovala celou, jedno CD je k nicemu, musis to mit vse. Postovne se s nima dalo dohodnout za lacino, nekde na tech strankach o tom maji info. Ja bych ti to pujcila ale uz to bude mit kamaradka. Popripade si to muzes ode mne stahnout, myslim ze to B nekam daval pro nase zname. Ale to bych musela propatrat a pak ti napsat instrukce co a jak. Ale na to ted fakt nemam cas 😅
Jdu tisknout diplomku 🙂

slunicko2
autor
9. kvě 2010

ahoj holky 🙂
take u vas bylo v sobotu tak krasne? Pro nas to bylo obrovske stesti. Protoze to byl jediny den, kdy mel Daz volno pred odjezdem. Sean je ted krasne opaleny.

holky, ja s tim zvracenim nevim. Jednou si rikam, ze je to tohle a pak zase ze tohle. Nicmene zitra ho beru k lekari, protoze ma priserny kasel. Byla tu dnes kamaradka co je detska zdravotni sestra a rikala, ze to vypada na croups. Nebo jak se to pise. Ale na to nam nic nedaji. Spis, aby si ho poslechla. Kasle tak moc a dlouho v kuse, ze z toho breci.. Ale jinak je celkem v pohode. Hodne kycha, tece mu z nosu. To je porad neco u nas! 😀

Ale stal se dnes zazrak... pozvala jsem kamaradku s malym na veceri a udelala jsem rybu s bramborem. A Sean si sam normalne vzal talir a snedl alespon brambory! To je po sesti mesicich poprve, co snedl neco uvareneho! Snedl jich jen par, pak to zase zacal plivat. Ale i tak jsem z toho byla nadsena!

Verco, super, ze uz budes mit diplomku za sebou!!!!

Evco, to je fajn, ze si muzes nakoupit tady a nechat si to levne prepravit! me je nekdy lito, ze hodne veci v cr stoji o tolik vice!
S AU zatim nic. Musime pockat do ledna, kdy navy dostane novy seznam pozic. Maji jeho application zalozenou. Pokud pro nej pozici nebudou mit ani tehdy, tak poputuje do kose! 🙄 A to teprve pak budu v depresich 🙂))))
Jaky kocarek by se vam libil?

Edo, urcite se u vas zastavime! Treba na dva nebo tri dny, pokud by vam to nevadilo? 🙂))) Budou i hafani? 😉 Doufam, ze se vam podarilo odletet! Kamaradka ted uvizla ve Spanelsku. Nastesti jsou tam na svatebni ceste tak jim to asi nevadi 🙂

Jani, ja myslim, ze by to snad na rychlou navstevu na jedno odpoledne mohlo i vyjit 🙂 a nebo kdyby nahodou bylo extra hezky, tak vzit rodice na Oxwich beach a my se tam s vama sejdeme 🙂

Potrebovala bych malou radu. Sean uz chodi sam na nocnik. ALe jenom, kdyz je nahaty. Jak na nej natahnu treba jen teplaky, tak se do nich vycura. pritom nahaty si sam vytahne nocnik a cura. Vubec ho nemusim upominat.

forensica
9. kvě 2010

Zuzi, tak to je uspech s tema bramborama. Treba kdyz budete vic jist pohromade a bude to pred nim lezet tak si to vezme sam casteji. Ohledne toho nocniku, no ja nevim. A kdyz se ho zeptas tak si je sunda a vycura do nocniku? Podle me tohle je docela normalni ze se musi detem zachod pripominat. Kdy ho prosim te nechavas nahateho? Tady je kosa ze topime 😠