Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
26. čer 2010

Vy jste teda sragory s tema jehlama 😀 Ne je to opruz kdyz je nekdo levej na odbery, taky jsem mela par spoluzaku a to je desny. Ale nekdo holt ma ty zily fakt spatny tak je to jak detektivni prace 😀

Sazi aha, uz to chapu. 🙂

Holky ja mizim. Zitra letime po poledni a myslim ze uz jsem nezajdu. Nabaleni snad jsme tak uz se moc tesim. Treba na vas mrknu od segry ale nevim, tak kdyz tak se tu mejte krasne!paa

verde198
27. čer 2010

Ahoj holky,

Milusko, velka gratulace!! Krasne jmeno jste vybrali 😵 Tak se brzo zotav, at muzete brzo domu.

Verco, tak dobre dolette a uzijte si domova, ma byt pristi tyden krasne pocasi 😉

U me nic moc noveho, beru 3x denne prasek na zklidneni delohy, ale jak uz dobiha ucinek pred dalsim, tak mam kontrakce 😝 Dneska doktor rikal, ze by me zase dali na infuzi ☹ Chjo, tak to vypada, ze tady jeste nejakou dobu ztvrdnu. Jeste nemame ani vybrany kocarek, teda jeden se nam libi, ale je celkem drahy, tak jsme se chteli podivat jeste po nejakem jinem.

Uzivejte nedele 😉

slunicko2
autor
27. čer 2010

Verco, tak si to moc uzijte. A at je let ok!
Ja mam zily normalni. Problemy s tim maji az tady na tom stredisku, a to jenom klasicke sestry, ktere to nedelaji casto.

Evco, to me mrzi, ze se to nelepsi. Ale dulezite je, ze mimco je v poradku. Co je to par tydnu oproti maminkovani na cely zivot 🙂 Ale asi ti to dost komplikuje plany co se vybavicky tyce. Ja jsem se o tom zrovna bavila s jednou kamaradkou, ze asi neexistuje kocarek, ktery by byl 100% lol Je fajn, ze jdou ted do mody takove ty vetsi klasicke kocary, jako za naseho detstvi. Jsou urcite mnohem pohodlnejsi pro deti!

catkaz
28. čer 2010

Ahoj vsem,

to byl ale nadherny vikend 😀 Bylo to skoro jako byt na dovoleny...
Milusko, aspon touto cestou moc gratuluju a je dobre, ze jste obe v poradku. Annabell je uzasny jmeno. Musim tict, ze jsem po nem pomrkavala taky 😉

Evco, tak ten pobyt ti nezavidim..A nemohli by te pustit domu s tema praskama? Ale kontrakce nejsou zadna sranda,tak je to asi dobre, ze tam zustavas. Z myho pohledu pozitivni vec je, ze uz vis, jak kontrakce vypadaj 😉 😕
Jinak to nemame absolutne nic. Ale bavila jsem se a par lidma a ty doporucuju poridit kocarek az po narozeni mimca.
Tak se asi porozhlidnem, co by se nam tak libilo/hodilo a nechame to az po porodu.
Asi bych se mela zajimat, co dalsiho budem potrebovat, ale nejak se mi to jeste nechce resit. 😎

Verco, uzij si Cechy. Hlasej tropicky pocasi! 🙂 Ja doufam, ze to pekny pocasi vydrzi, nebo se vrati, az tam budu ja od 8.7.

Dneska jsem byla potreti za midwife. Vse je ok. Prcek ma heartbeat jako zvon. Srdicko busilo, az se i midwife skoro lekla 😉 Akorat se teda opet tvarila, ze chci do nemocnice v jinym NHS Trustu. Ale pry to zaridi, tak uvidime. Tak hura. Snad to vyjde.

slunicko2
autor
29. čer 2010

Ahoj holky 🙂
tady je nejak mrtvo!

@catkaz to je fajn, ze ti to midwife vyridi! Ja myslim, ze Simca si to musela cele vydupat sama!
Tady teda hezky nebylo. prselo a foukal silny vitr. Ale co, hlavne kdyz bude hezky od ctvrtka asi tak cely mesic lol

holky, byla jsem se podivat v te druhe skolce tady od nas kousek. Oni maji volno. Sla se mnou kamaradka, ktera take nedostala misto. A byl to des 😢 Spinavy koberec, odrene zdi, mirny zapach. Maji 60 deti rano, 60 deti odpoledne. Kazda trida ma teda snad jenom 10 deti nebo tak nejak. Ale ja jsem ji pak uz ani moc neposlouchala, protoze jsem byla zklamana vice nez jsem cekala.
Ta soukroma skolka a skola ma plno. Posledni misto nam nekdo vyfoukl pres nosem. Ale Sean je prvni na cekaci listine. Nicmene nas to bude stat £3000 rocne. Stve me, ze jini to maji zadarmo a my budeme muset platit. Pokud ho teda nedam do te ohavne :(
Hlavne o vsem znovu rozhoduju jenom ja, protoze Daz je pryc.

Tak ja zase padim na krev 🙂 mejte se tu hezky!

editahlb
29. čer 2010

Ahoj holky, zdravim po dlouhem vikendu (mela sjem vcera volno 😵 )

Milusko jeste touto cestou taky gratuluju k miminku!!!! A jmeno se mi libi moc, nasla jsem v knizce ze to znamena "lmost ovable one", tak si ji krasne uzijte princeznu malou 😵 🙂

Zuzi to je pech s tou skolkou, jak to ze si tu soukromou nekdo nemusi platit? Jak to teda funguje? Tfuj tfuj tfuj s tou krvi dneska, snad se jim to podari lip! Uz vic jestli dorazite 8 nebo az toho devateho? Margam farm se mi zda dost prijemna a je to asi jenom 40 min od nas tak by sjme tam urcite mohli dojet! 🙂

Simco klidne dorazte taky! Zuzka u nas planuje byt jak uz psala 8 a 9.7 pres vikend (ale mozna i dyl, jestli se mi ji podari premluvit 😉 🙂 nebo ji budou tchanovci stvat 😀 ) More the happier. Toho 18.7. mam zminovany race for life takze bych se vam moc nemohla venovat.

Verco uzij si Cechy! Snad ti vyjde chvilicka na poreferovani toho jak se mas! Jo co se tyka kloblouku, koupila jsem E na car boot sale jeden o trochu vetsi (stal celych £0.20 😀 ) a ten si ted nesundava, protoze ho skoro na hlave neciti, ty klobouky, co jsouji tesne na hlavicku si sundava hned, takze nejaky vetsi stoji za vyzkouseni.

Evi to je pech s tou nemocnici, jak uz jsi tam dlouho? A co ti rikaji pri vizite? Nemuzou te tam prece mit na dalsich 20 tydnu..? Musis se asi hrozne nudit, ze? Muzes aspon ven po nemocnicnim okoli?

Katko my jsme kocarek taky neresili az skoro do porodu a pak jsem byli sp[okojeni 🙂 S tim srdickem u mw to je super zprava! Moje mw rikala 9ale upozornovala ze jsou to jen babske reci) ze rychlejsi srdecni ozvy znaci holcicku, pomalejsi chlapecka... Ja jsem ty ozvy mela rychlejsi a povera se osvedcila 🙂

cutce
29. čer 2010

ahojky holky,

tak nam dnes potvrdili, ze cekame jen jedno miminko 😀 😀 😀 .

Muzu se zeptat jaky mate kocarky a jak jste s nima spokojeny?

editahlb
29. čer 2010

Moniko tak to gratuluju! Ja bych si to ted po tom co uz jedno ditko mam s dvojcatky snad ani netroufla 😀 Uz tak mam plne ruce prace (ale krasne prace 😉 🙂 )

Kocarky mame dva, jeden Trenton de luxe (vyborny a vyuzivame ho do ted!)
http://www.babyexpert.com/Product-reviews/3~in~...

a druhy Mutsy urban rider (trochu drazsi, ale skvely do mesta a na manipulaci)
http://www.just4baby.co.uk/acatalog/Mutsy_4_Rid...

cutce
29. čer 2010

mi jsme byli v mothercare v Croydon, coz se jmkenovalo world of mothercare a meli tam snad jen 3 normalni kocarky, tak jsem byla nastvana 😠 😠 😠

nikde tady nejde se podivat na nejaky poradny vyber 😅

slunicko2
autor
29. čer 2010

@cutce gratulujeme pouze k jednomu miminku 🙂 At jde vsechno hladce!

@editahlb Edo, me je jedno jestli 8.7. nebo 9.7. Rekni si sama, jak se ti to hodi 🙂 My zustaneme i dele, kdyz budete chtit. Ale prezijeme to i tchanovcu kdyztak 🙂 Kdyby nejel Osian s nama do Margam parku, tak klidne muzeme jet nasim autem, jenom prehodime vasi sedacku.
Receptiky uz mam zabalene, abych na ne nezapomela. Jeste pribalim nejakou lahvinku vina na vecer ;) ted jen doufam, ze Sean usne sam a ja u neho nebudu muset trcet do noci, nez odpadne.

U nas to bylo Quinny a pak golfky Cossato. Quinny byl dobry, ale zabral hodne mista v aute. Musela jsem sundavat kola. A to mame pomerne velky kufr. My tady na konci sveta nemame nejlepsi chodniky, a tak jsem nekolikrat menila dusi! Podruhe uz bych Quinny nevolila, musim se priznat. I kdyz je to kocarek vymakany, je zbytecne drahy. nevyuzila jsem ho tam dlouho, jak bych mela.

K te skolce. Jojo, tu soukromou si plati vsichni. Nekomu council prida asi £300 per term, ale tech mist tam maji omezeno. Pak ale ma kazda skolka funded places. A to maji deti zadarmo. Teda 15 hodin tydne. Jenze na Seana se nedosalo misto. Jen par jich ma volno, ale tam bych platila £200 mesicne, protoze bych ho tam musela dat na cele rano nebo cele odpoledne. Oni nedelaji jenom 2.5 hod. denne. To uz ho pak muzu dat do te soukrome!

janauk
29. čer 2010

Ahoj Milusko, jak se mate? Doufam ze se hezky hojis a holky nezlobi a mainka pece buchty 😉 Koukam ze jste to jmeno vsem skoro vyfoukli 😉 Je fakt moc hezke a super ze funguje v obou recech. No u nas Annabel nehrozilo, jelikoz to byla Ianovo ex 😎
Zuzko, jak jsi dopadla na krvi? Snad uz se jim to povedlo nabrat. Jinak klobouk dolu s tim jak hubnes. Budes mi tu muset dat nejaky tipy. Ja to s tema skolkama teda take moc nechapu. To ma nekdo tu soukromou zadarmo? Je to na nic ze se ti v te druhe nelibilo. Vy tam nemate ofstead? Prekvapuje me ze tak spatne vedene skolky prezijou a ze je nekdo nezavre?60 deti to je teda narez. No u nas je jich max 15, ale platime £45/den 😠
My jsme kocarek kupovali nekdy v lete a malej se narodil v zari. Po porodu si myslim by na to moc nebyl cas. My mame Phil and Teds,jsme s nim spokojeni, je dobrej offroad, ale kdybych kupovala znova, tak bych chtela nejaky kde se da prendat rukojet.
http://www.johnlewis.com/230554316/Product.aspx...
a ted jeste mame toto buggy, je take trosku vetsi jelikoz jsme chteli spise offroad a prekvapilo me ze se muze pouzivat uz od narozeni, takze v nem malej muze krasne spat.
http://www.kiddisave.co.uk/store/product/1489/C...

cutce
29. čer 2010

slunicko: moc dekuji 🙂

verde198
29. čer 2010

Ahoj holky, tak me dneska propustili z nemocnice 🙂 😵 😵 Sice jeste beru 2 x denne prasek na zklidneni delohy, ale muzu byt doma, tak jsem moc rada. No ale bohuzel mi zjistili tehu cukrovku ☹ To jsem si teda myslela, ze budu mit v pohode........ tak se ze me stava expert na sacharidy v potravinach 😉
Delali mi jeste ultrazvuk, vsechno OK, sice ma hlavicku hodne dole, ale melo by to byt dobry. A mala ma 1 149g 😉 Ale nevim, kam to schovava, protoze mi pripadne, ze mi bricho moc neroste 😕

Moniko, gratulace k jednomu mrnouskovi 😉

Zuzko, tak snad to s tou skolkou nejak dopadne, drzim palce.

slunicko2
autor
29. čer 2010

Jani a Edo, jojo, podarilo se ji to nabrat hned! Nakonec mi pridala jeste nejake testiky, protoze ten lekar si vyzadal jen pco. Ale ja jsem po nech chtela i vseobecne. Jukla se i na Seana vysledky a rikala, ze nicim moc nevybocuje. Tak jsem rada, protoze jsem se bala, ze treba nebude mit dost zeleza, jak neji maso a zeleninu.

Holky, ja nemluvim o creche, ale o skolkach od tri let. Kazde dite ma narok na 15 hodin zdarma tydne. Vetsinou je to od 9.15 az 12.45 a nebo pak odpoledni session. Nektere skolky to delaji tak, ze tam to dite musi jit bude na cele dopoledne a nebo odpoledne. A pak se treba doplaci £9 za den. Ale to jsou vetsinou ty, co maji i jesle a nejsou v podstate hned ve skole.
Sean by mohl jit do te co se mi nelibila a nebo pak do jedne, kde bych doplacela asi £40 tydne. Jenze kdyby sel do te soukrome skolky +skoly, tak nas to bude stat jenom o neco vice a bude mit poradnou skolku a pak by tam mozna zustal i ve skole. Navy pridava na skoly, kdyz jim je 7.
Nevim, jak je to u vas, ale radeji bych se zacala uz ptat v te, kam ho chcete dat. Jestli nebude muset jit na waiting list. Ale zase kdyz budete pracovat, tak asi zustanou tam kde jsou, jestli berou deti az do 5ti let.

ta co se mi nelibila ma prumerne vysledky. Ale je fakt oskliva. A jsou tam vsechny deti s council estate. Ta council estate je tady hodne rough. Jinak proti nim zase tolik nemam. Ale tam je hodne rvacek, kradezi, narkomanu, alkoholiku. Navic chodba od skoly je oddelena paravanem do pasu. Sean si ho otevrel a v klidu by jim utekl. Skola mela dvere otevrene, protoze byl obed! nikde nikdo nehlidal! Skola je hned u hlavni silnice! Deti chodi na zachod bez nich, proste jdou kdyz se jim chce. Ale to je hned vedle toho paravanu. Zatim se tam nikomu nic nestalo...
fakt nevim co delat. zitra zavolam te pani z council dpt. me asi nejvice mrzi to, ze to musim zase rozhodnout sama. Daz se nijak moc nevyjadril pred tim, a ja do te soukrome musim poslat prihlasku hned, abych byla na waiting list.

Jani, ja hubnu docela pomalu. Porad jsem obrik. Ale uz to jde od ledna jenom dolu, tak jsem rada. Ja se vazim kazdy vecer pres nintendo wii board. Tak si sleduju graf. A fakt zadny trik nemam. Jim 5x denne, nekdy i dost, dam si i sladke. Ale chodim pres den se Seanem ted hodne ven, skacu s nim na trampoline a pak vecer mam wii plus fit nastaveno na 221 cal. Coz zabere tak pul hodinu. Nekdy jsem fakt dost unavena. Ale zase jsou tak nejak videt vysledky, tak jsem rada.

slunicko2
autor
29. čer 2010

Verco, to jsou dobre zpravy! az teda na tu cukrovku! 😉 Ale ja verim, ze si s tim poradis. A kdyz to budou monitorovat, tak to dotahnete zdarne aspon do 38tt 🙂
Takze uz ted budes doma az do konce tehu? Aspon zvladnes vybrat kocarek 🙂
Mala uz vazi suprove 🙂 A bricho asi nebudes mit velke, kdyz na nem nemas ani deka tuku 😀

Jinak, jak jste tu nekdo psal, ze by jste pockal az po porodu. Pak se ale muze stat, ze ten vas mit nebudou skladem 😒

My uz balime. ja jsem nam snad zabalila cely dum! lol Porad si rikam, ze je to 20 dni 🙂

verde198
29. čer 2010

Zuzko, no uvidim, kam to dotahneme, jsem ted rada za kazdy tyden 😉
Asi budu pracovat z domu, teoreticky od srpna bych mohla na materskou (v Cesku se chodi luxusne 6-8 tydnu pred porodem), ale asi to dam az od zari.
Kocarek bych tady rada koupila pred porodem, nektere se musi objednavat....
Hezky se sbalte a uzijte si vasi dovcu!

slunicko2
autor
29. čer 2010

Evco, ja jsem si myslela, ze pujdes na rizikove? Prece jen kolikrat na rizikove posilaji holky kvuli takovym prkotinam!
Aspon, ze mas Pietra doma 🙂
Diky moc, uz se na holky tesime. Na tchanovce o neco mene 😉 Kdy vy vyrazite na Sicilii?

janauk
29. čer 2010

Moniko, gratuluju k srdicku. mas fotecku? To vis my jsme zvedavy baby. Nechate si rict pohlavi?
Kato, ja ty navstevy u mw milovala a srdicko bych poslouchala porad. To je dobre ze je silne jako zvon. Jinak nam to s tou rychlosti nevyslo, bilo rychle a mame pindika 😉
Zuzko, to je na nic s tema skolkama. Ja zapomnela ze Sean uz muze cerpat tech 15 hodin, ja ho mam porad za dvouleteho!
Evo, to je super ze te uz pustili z nemocnice. Ta cukrovka je teda opruz, moje dve kamaradky to take mely,ale da se s tim naucit a hlavne nepriberes 😉 Tak se ted setri.

slunicko2
autor
29. čer 2010

Jani, on by mel nastupovat az v lednu! K zapisu sel prvni tyden v unoru. Takze rok dopredu a stejne nemaji mista. Ucitelka z te osklive skolky si stezovala, ze ta skola u nema mista, ale mesto tu porad stavi vic a vic domu. Coz je pravda. Je to pidi skolka i skola, ale ted tu stavi novou ctvrt!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
29. čer 2010

@simona.w Simco, narok na to ma kazde dite, ale kazda skolka ma jenom urcity pocet mist. A tady zbyla jen ta v te council estate co byla pod nama v tom starem dome. Soukroma skola nemusi nabidnout zadna mista zadarmo. tahle jich par nabidla, ale je to council kdo jim rekne, koho vezmou! Samozrejme jich mohou mit jen par, protoze jinak by skola byla prodelecna.
Ta soukroma je od 9am do 12am. Takze cele dopoledne. Tak bych alespon mohla na par hodin do prace. Ja fakt nevim, £300 je hodne. Ale ted platime £77 za dve dopoledne tydne. Tak nam to nabude na £243 mesicne.
Me hlavne stve, ze musim rozhodnout sama. Councill mi rekl, ze nekam musi, aby byl v systemu a pak mohl byt prerazen sem k nam, kdyby se nahodou naslo volne misto...

Vase dovca zni suprove! Uzivejte si. Ja jsem v Devonu jeste nikdy nebyla. Ale vy o tom vsichni mluvite s nadsenim! Tak mozna vyrazime az bude mit daz dovcu. mate nejaka doporuceni?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
29. čer 2010

Simco, v te horsi skolce rikala, ze kazdy key worker ma 10 deti. Byla jsem se podivat ve dvou tridach. V kazde z nich dve zenske. Tak predpokladam, ze jedna byla asistentka. Deti jsem nepocitala, ale vypadalo to tak na tech 10.
Dovolit si to muzeme, ale fakt si budeme muset utahnout opasek. Bylo by super, kdybych si na ta rana nasla nejakou praci.
Fakt uz bych s tim tady nejradeji sekla. Vsechno je tu tak slozite... skolka, jesle, zdravotnictvi.

Jdu se juknout do mapy, abych videla kde jste!

janauk
29. čer 2010

Zuzko, to rozhodnuti ti vubec nezavidim. Nejhorsi je ze ho musis udelat sama bez Daze 😒 ja si take nekdy rikam, jestli by to vsechno nebylo jednodussi v CR! Na materske 3 roky, skolka za 500 Kc na mesic, skoly ok,...mozna to vse vidim ruzove ale ted mi to tak pripada ☹

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
catkaz
29. čer 2010

Pekny vecer vsem, to jste se zas rozepsaly 🙂

No, mozna mate pravdu, ze s tim kocarkem muze byt po porodu uz prece jen pozde. No ale nebudem se honit. Pocitam, ze v srpnu bysme se mohli zacit vazne divat a poridit ho behem zari...

Tak sem se tesila predcasne. Dneska mi volala midwife, ze mluvila s nemocnici v Bristolu, kde chci rodit a ze pry me nevezmou ☹ Driv pry z naseho mesta brali, ale ted uz ne. Tak nevim, co budu delat. Nevim, na koho a kam se obratit. NHS se tvari, ze muzem rodit, kde chceme, ale neni to pravda,ze?
Simco, Zuzka rikala, ze ty sis to nejak vydupovala sama. Jaks na to, prosim te, sla?
Celkem me to rozhodilo, protoze jsem s tim pocitala. Vsem nam byla doporucena jako nejlepsi v okoli (vcetne Jany, vid?), byli jsme tam na tour a ted tohle. Dneska jsem hledala reviews na tu nemocnci, kam bych patrila a byla to jedna story horsi nez druha. I kdyz je pravda, ze se z tehle for se clovek dozvi spis ty horsi zazitky...

@verde198 Evo, to je super, ze te pustili! A taky ze muzes pracovat z domova. To vsude nejde... Ta cukrovka je teda ale neprijemna, ale co jsem slysela, tak se to da. A zustaned ja lunt 😎 To mne nehrozi - uz mam skoro 6 kilo nahoru a to me to nejvetsi pribirani teprve ceka, ze...

Se skolkama drzim palce. Co vim, tak v CR uz to taky neni sranda sehnat misto. V 90 letech spoustu pozavirali a ted se nestaci divit, kolik tech deti je. A samozrejme mesta novy neotviraji...

Tak pekny zbytek vecera.

slunicko2
autor
29. čer 2010

@catkaz Kato, ja jsem se hlavne ridila tim, ze kdybych mela cisare a nebo byla nejaka komplikace, tak nebudu mit sily na vyber kocarku a nebo ani naladu, kdyby s malym bylo neco spatne. Nakonec jsem cisare i mela.

Co si pamatuju, tak Simca si to vyrizovala pres tu nemocnici sama, protoze ji take bylo receno, ze tam rodit nemuze. Nakonec ji to ale vyslo. Ja bych si to vyridila primo s tou nemocnici. Ja jsem napriklad chtela rodit v cmu tady u nas. A bylo mi striktne receno, ze mam astma a takove tam nechteji. Pak jsem krvacela, a to ze take ne. Nakonec v 33tt mi to nabidla midwife sama! Najednou jim astma nevadilo! Muselo to ale projit nejakym schvalenim a debatou. Ale ne kvuli astmatu, ale kvuli alergii na ovoce!!! Pak jsem se ale dozvedela, ze manza nebude doma vcas a nikdo z rodiny mi porod v cmu neposvetil. A tak jsem sla za vrchni midwife a vsechno ji vysvetlila. A jeji odpoved: takovych u nas rodi! Nadsena vubec nebyla.

o te situaci v cr vim. Ale tady me to prekvapilo. Vim, ze jsou treba cekaci listiny na jesle, ale na skolku, kde pujde do skoly?! Jsem trouba, mela jsem se o to zajimat driv a dokopat Daze k nejakemu nazoru 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
30. čer 2010

Kato, to je pech, ale jak rika Simca nenech se odbyt a ja si myslim ze ono to pujde!!!!!