Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
18. črc 2010

Ahoj hajdusko, ja myslim, ze to sem davala Miluska pred dvema tydny. zkus to par stranek dozadu 🙂 Neco se tam menilo.

saza007
18. črc 2010

Ahoj zeny,

konecne sa hlasim po case, precitala som len par poslednych prispevkov, neskor vas docitam.

Boli sme vcera na tej spominanej svadbe, bolo vyborne, dokonca sme ostali aj cez noc. James bezo mna samozrejme prezil bez akejkolvek ujmy na zdravi 😀 a velmi dobre mi to padlo, konecne sa po dlhom case odreagovat. Aj ked vam mozem povedat, ze to budem dospavat minimalne tyzden, cely den ledva drzim otvorene oci.

Evi - nas J. stikutal v brusku skoro kazdy den. Boli to jemne rytmicke pohyby. Aj po narodeni dost casto stikutal, ale potom sa to nejako vytratilo.

Dufam, ze sa vsetky mate fajn 🙂

hajduska
18. črc 2010

@slunicko2 ja jsem to hledala a bohuzel nenasla nemohla by jsi mi prosim napsat na jake strane to muzu najit?

slunicko2
autor
18. črc 2010

@hajduska je to na strance 153. tady jsem okopirovala to podstatne 🙂 Ale necetla jsem to cele, protoze me se to netyka 🙂

Dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č- 883/2004 o koordinaci systémů sociálního zabezpečení od data 1.5.2010, Hlavy II článku 11, písm. e) se na jinou osobu (osoba, která není zaměstnaná, nebo samostatně výdělečně činná, není úředník, ani osoba pobírající dávky v nezaměstnanosti nebo osoba odvedená nebo znovu povolaná do vojenské služby), na kterou se nepoužijí písmena a) až d) vztahují právní předpisy členského státu bydliště, aniž jsou dotčena ostatní ustanovení tohoto nařízení, která jí zaručují dávky podle právních předpisů jednoho nebo více členských států.

To znamená, že i když jak píšete máte stále trvalý pobyt v ČR zachován, ale protože bydlíte (máte střed zájmů) v Anglii, můžete uplatňovat primárně nárok na dávky ze sociálního systému – rodinné dávky ( přídavek na dítě, rodičovský příspěvek) pouze v zemi svého bydliště a protože nejste osoba zaměstnaná, nebo samostatně výdělečně činná, ani osoba pobírající dávky v nezaměstnanosti (migrující pracovnice), nemůžete uplatnit sekundárně ani nárok na doplatek rodinných dávek v zemi „trvalého pobytu“.

Vzhledem k tomu, že porodné je vyňato z koordinace Přílohou I, bod II. Základního nařízení (883/2004) – je označeno jako sociální výhoda a jeho nárok a výplata se řídí zákonem č. 117/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů a u migrujících pracovníků nadále spadá pod režim nařízení Rady (EHS) č. 1612/68 o volném pohybu pracovníků uvnitř Společenství (taktéž sociální výhoda),můžete o tuto dávku požádat při narození dítěte do jednoho roku ode dne porodu, pokud prokážete, že máte zachován trvalý pobyt v ČR a předložíte doklad o narození dítěte.

K Vašemu dotazu tedy na základě výše uvedených informací můžete v České republice, pokud máte nynější bydliště ve Velké Británii, požádat pouze o porodné. Na ostatní rodinné dávky (přídavek na dítě, rodičovský příspěvek) můžete uplatnit nárok pouze v zemi pobytu Vás a Vaší rodiny, případně pokud by otec dětí (manžel) byl migrujícím pracovníkem v jiné zemi Evropské unie, tak v této zemi.
9. čer ve 21:52 • 2 děti • Odpověz

editahlb
19. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem vcera zdolala uz zmineny Race for Life, sice jsem nebezela, ale s 10Kg Eirou v naruci a nebo na ramenech, protoze nechtela byt po prvnim Km v kocarku ]- a v 18 tt bylo tech 5K i tak az dost i to jen ujit 😝 😝 😝 Byla tam strasna spousta lidi, to me vzdycky dojme plus ty vzkazy co meli lidi na zadech pro lidi, ktere ztratili a pro ktere zavodi, no asi dvakrat jsem utirala slzy z tvare. ☹

Jinak tohle je musj posledni tyden v praci, ve stredu koncim, byla jsem tu 6 let!!!! citim se tak nejak emocionalne, snad se ve stredu nerozbrecim, to tehotenstvi mi fakt dava zabrat 😀

Katko a Jani uz se na vas v sobotu tesim! To je skoda Simco ze ti to tentokrat nevyjde..

Sazi to je super ze sis to takhle uzila, nas cekaji pristi rok asi tri svatby, tak taky premyslim, ze necham deti doma s tchanovci (jestli mi to nabidnou..), ale do pristiho roku jeste daleko, kdo vi, co bude?

O vikendu jsem delala zemlovku s tvarohem, to vam byla takova dobrota! Vcera jsem v Sainsbury's koupila cerstvy kopr tak udelam koprovku, me uz se ted sbihaji sliny. zacinam se aklimatizovat na ceskou stravu, taky jsem udelala tu rybickovou pomazanku jak jsi ji v tehu delavala ty Milusko, ale jim ji sama, Osian na to moc neni a Eira jakbysmet, ale nevadi, aspon zbyde vic pro me.

Tak se opatrujte kocky! Evi a Milusko at se v tom vedru neupecete!

slunicko2
autor
19. črc 2010

Edo, ty jsi borec! 🙂 Mas muj obdiv! Snad ted moc netrpis 🙂 Vidim, ze jsem u vas byla ve spatny tyden 🙂 Prisla jsem o rybycky, koprovku i zemlovku

editahlb
20. črc 2010

Hele koprovku jsem varila poprve v zivote a myslim ze se mi povedla! 🙂 Osian nechapal, jak jsem mohla takovou dobrotu tak dlouho tajit 😀 No ale Eira to nejedla, akorat maso, koprovku plivala 😀 Zuzko slibuju ze priste pro tebe navarim vic! 😅

slunicko2
autor
20. črc 2010

Edo, ja jsem jenom zertovala 🙂 Varila jsi uplne bajecne 😀 Moc jsem si to u vas uzila. Sean ted nemluvi o nicem jinem nez o mimi! Jak vidi bileho psa, tak slysim mimi mimi 🙂
Male se nedivim, koprovce se musi prijit na chut! Moje mama ji nesnasi 🙂
Ty uz tenhle tyden v praci koncis, vid?

verde198
20. črc 2010

Ahoj devcata,

Edito, jsi teda pasak, takovy kus ujit!
To mas dobry, ze Osianovi chutna koprovka, Pietro takovy ty typicky cesky jidla (spenat, dusena mrkev, cocka,...) vubec nemusi 😝
Doufam, ze te posledni dny v praci moc netrapi 😉 Na kdy vlastne planujete presun do CR?

Sazi, tak sis tu svatbu pekne uzila, to je dobre.

Dneska se vraci Pietro z jukej, tak uz se na nej moc tesim a taky na vecicky co doveze pro Gretku 😵

Jo holky, mam dalsi dotaz 😅 Natirali jste mimca nejakym olejickem/kremem po koupani? A Sudocrem (ci neco podobneho) jste pouzivali po kazdem prebalovani nebo jen pri opruzeninach?

editahlb
20. črc 2010

Ahoj kocky, zuzko ja vim zes zertovala 😉 , pockej az nas navstivis v Cechach, to bude kuchyne jak blazen 😀 Ale mimi tam asi nebude ☹ , i kdyz je nase, myslim ze by jsme ji meli nechat u Moli, nemusela by tu samotu mentalne zvladnout 😀

Evi nakoupila sis vecicky sama a Pietro jen vyzvedava, nebo das na jeho vkus? (Osian je v tomto k nezaplaceni, ma moc dobre oko jak na material tak na barvy 😉 ) V praci koncim ZITRA!!!! Huraaa!!!! Sice na vas budu mit tady min casu, ale asi jen nez se presuneme do Cech, zatim to vypada ze poletime 2.srpna, musime se pak domluvit a navstivit se a navstevovat se 🙂
Ja jsem Eiru natirala hned od narozeni olivovym olejem (da se koupit takovy maly ve spreji), nicim jinym a mela kuzicku krasnou, ale je mi jasne ze kazde miminko je jine.. no ale muzes to zkusit. Sudocrem jsem pouzivala hodne, kdyz se oprudila, ale pak jsem objevila Bepanthen a ten mazu pravidelne preventivne doted. Jenom malou vrstvicku, ale mazu a je fakt paradni. Moc doporucuju.

slunicko2
autor
20. črc 2010

Edo, jeeee, tak si uzivej nezamestnanosti, nez se druhe mimco narodi 🙂 S mimi to chapu! Bylo by to pro ni asi hrozne! Ja se vzdycky smeju, kdyz vidim na fotkach ty jeji oci navrch hlavy, kdyz se strikalo hadici 🙂

Take jsem olivovy olej pouzivala pri detske masazi. Sudocream kdyz byl sean opruzeny, protoze Bepanthen mu nesedi. A ted pouzivame doublebase. Ale v podstate nam kazdy doporucoval nepouzivat vubec nic, pokud nema mimco suchou kuzi. Coz Sean mel. Od malicka mel ekzem. Zmizel mu potom kremu. Ale mozna to nebylo jen tim!

Sazi, to je super, ze jsi si to tak uzila! Je to jednou za cas potreba! Abys nedopadla jako ja 🙂

Evco, ja jsem pouzivala sudocream jenom kdyz to mel cervene. Sean na to vubec netrpel, jenom pri zoubkovani. Co vsechno ma Pietro privest? 🙂

verde198
20. črc 2010

Holky, diky za rady. Segra malyho taky myslim natirala olivovym olejem.

S vecickama - neco jsem objednala dopredu - veci z Mothercare, pak veci do postylky, deku do kocarku a jeste nam par veci chybelo, tak jsem jen Pietrovi napsala seznam a kdyby videl neco pekneho at to koupi, tak uvidim co objevil 😉

Edito, tak to uz jste tady za chvili 😉 Uz se tesim na videnou 😵

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verde198
20. črc 2010

Cau Simco, tak to v zari urco neco vymyslime 😉
Diky za tipy 😉 A neni ten olivovy olej mastny?

Tak Pietro je na ceste zpatky z jukej, ale let byl planovanej na 20.10 a pise to delayed 00.40 ☹ 😝

miluska.woolley
20. črc 2010

Ahoooooj zeny, vubec nic nestihaaaaaam, pomoc!!!!

Evi my na malou nepouivali nic, ani na koupani ani na mazani, nebylo treba. na zadek jen kdyz byla opruzena krem od Weledy, mne ten bepanten nesedel. Ale na krem od Weledy prisaham. Budes is ale muset sama vyzkouset co Vam bude vyhovovat.
Annabel se hodne loupala, tak na midwife doporucila po koupani namazat, i v ramci bonding s Lottie, takze ji mazeme mlickem bez konzervantu a mineralnich oleju.

Edo delas mi chute s tou koprovkou, ja ji neumim, teda jeste jsem ji nedelala. Budu muset nekde na netu najit recept a uvarit ji. Hezky posledni den v praci.

slunicko2
autor
20. črc 2010

Evco, pane jo, to je poradne zpozdeni! Tak drzim palce, at je to o neco drive!
Me ten olivovy olej prisel mastny, ja jsem ho zas tolik nemusela. Ale pouzivala jsem ho jen jednou tydne na tu detskou masaz. Ja se take priklanim k tomu nic nepouzivat, pokud nemusis! Sean mel dost suchou kuzi a take se loupal. Nam ted pediatr zduraznoval, ze nemame pouzivat zadne pripravky. Ja ho sem tam namazu tim double base. Coz je vaseline a parafin smichany dohromady tak nejak. Ale delam to jenom preventivne, protoze uz ma kuzi suprovou.
A presne jak rika Miluska nebo Simca, sama si vyzkousis! Seanovi bepanthen vubec nezabiral. Ale sudocream super.

Milusko, co to ctu na FB? 🙂 Ty jsi uklidila cely dum, vid?

miluska.woolley
21. črc 2010

Zuzi prave ze ne, Lotta mi uz druhej den skace po hlave a doma bordel jak v tanku... ale co, nejak uz to dame...

janauk
21. črc 2010

Ahoj holky, tak se po dlouhe dobe zase hlasim. mela jsem tu ted 10 dni rodice a sestiletyho synovce a tak na pocitac vubec nebyl cas. Meli jsme se paradne ale reknu Vam ze si ted uzivam ten klid 😉 To asi jen dneska a zitra uz mi bude zase smutno.
Moc jsem Vas jeste nedocetla, tak snad zitra, ale Edo moc gratuluju k Race for Life a take k te koprovce 🙂 Ja ji miluju, ale jeste jsem ji nezkousela. Mozna prave uzral cas? Je a co to mate za rybickovou pomazanku?jJo a take gratuluju k poslednimu dni v praci.Jak to probehlo? Uz se na tebe v sobotu tesim!
Evi, kdy jsi se nakonec dockala manzela? Nasi leteli dnes a meli 30 minut zpozdeni, takze to slo.
Tak ja jdu uzivat ticha...pa pa

slunicko2
autor
21. črc 2010

Milusko, vsak se tim netrap. Teprve si vsichni zvykate! Hlavne, ze jste v pohode dusevne 🙂 Za par tydnu si pak najdes cas a dum si uklidis zase podle predstav 🙂

Jani, uzivej si ticha 🙂

Evco, so dovezl manza? 🙂

Edo, jaky byl posledni den v praci? Emocionalni?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
22. črc 2010

Holky mate asi pravdu, prdim na to 😀 ...

http://uk.news.yahoo.com/21/20100719/tuk-cancer... stejne pry to neni zdravy 😀

catkaz
22. črc 2010

Ahoj vsem, tak ja taky po case zdravim.
V Cechach bylo super, i kdyz to vedro v Praze bylo husty, ale nak jsem to zvladla v poho.
Byla jsem u svyho gynekologa na OGTT testu a cukrovku nemam! 😀, takze jsem rada, ze muzu dal mlsat, coz v posledni dobe podnikam cim dal vic - hlavne zmrzlinu a cokoladu - mnam 😎
Tak jsem zacala 3. trimestr. Nechapu, jak to leti... Asi bysme fakt meli zacit neco resit. Kdyz jsem si povidala v Praze s Evou, tak jsem nestihala, kolik toho uz maji. Mimochodem, Evi, jak ti je? My nemame absolutne NIC, ani shortlist jmen... Ale ja si furt rikam, ze je na to cas. Ted nam taky doma delaj zvukovou izolaci a taky malujou, takze resime jiny veci...

@editahlb Edit, jsi fakt dobra. Ty jo, 5 km s mimcem v ruce! A tesim se na sobotu 🙂
@janauk Jani, napisu ti, at se domluvime na sobotu domluvime 🙂 Bylo prima, zes tu mela rodice, ale ted uzivej klidu 😉

editahlb
22. črc 2010

Ahoj holky, jenom v rychlosti, Eira se mi budi, v praci to ubehlo strasne rychle a emocianalni to nakonec g=fakt bylo! Pripravili mi tam prekvapko rozlucku s kvetinama, darkama a spoustou lidi tak jsem je na oplatku pozvala vsechny na navstevu k nam do Cech. snad to vsichni neprijmou 😀

Milusko mela bys to videt u nas a to mame teprve jedno dite, znas to porekadlo "bordel v byte = stastne dite?" 😀

Zuzi jak se mas a jak se ti dari vsechno co sis predsevzala se Seankem?

Holky v sobotu se tesim, prijede asi i Simca, tak nas bude kupa! Katko cokolada mi nejak zacina chutnat cim dal tim vic tak si dame pri navsteve do nosu! Jani uzivej si klidu, u nas bude ruch! 🙂 Zbytek az ustne, musim fakt bezet, papa! x x

forensica
22. črc 2010

Ahoj holky, jsem zpet! 🙂 Ale musim priznat ze se mi vubec nechtelo. O malou bylo vzdy postarano, ja si dost odpocala, bylo navareno a navic to krasne ( i kdyz misty az hodne horke) pocasi. Tady mraky, kosa, na zahrade co prezilo je dzungle, doma jaks taks uklizeno ale v lednici prazdno. Takze prace jak na kostele. Jedine negativum ze mi v CR zmizela na detskem hristi penezenka 😠 takze jsem ted vyrizovala novy ridicak a kreditku. K je dnes ve skolce tak mam aspon cas. Ale prisel mi dopis ze skoly, stydet se za vysledek nemusim a ve ctvrtek valim na graduaci 🙂

Pardon asi vas docitat nebudu, jen koukam ze Edita je uz mimo praci, chapu ze to holt muselo byt takove i smutne co i kdyz jsi se tesila.Jsi machr ze jsi malou tak odnosila, K ma 13.5Kg (teda pred ceskou stravou vazena) a ja zdecham uz jen po par metrech.
Evi ja malou nemazala nicim, jen kdyz mela suche nozicky na zacatku tak taky olivovym olejem myslim.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verde198
22. črc 2010

Cau devcata,

tady je nejak rusno 😀
Vitam navratilce 😉 Hlavne, ze jste si to doma uzily.

Kato, tak to je super zprava, ze cukrovku nemas, tak uzivej mlsani. Ja uz se tesim do cukrarny po porodu 😀 😀
Mam se tak nejak v ramci moznosti, vcera mi zase dost tvrdlo bricho 😝 Ale dneska jsem byla na kontrole, tak vse vypada OK, mala ma odhadem 1.9kg 😕 coz je asi o 2 tydny dopredu, tak jen doufam, ze to je tim jak je dlouha a ne cvalik 😉 Jo a porad je hlavickou dolu, tak snad si to nerozmysli 😉

Pietro nakonec dorazil domu v 6 rano 😝 No hlavne, ze v poradku. Vecicky dovezl pekny - povleceni do postylky, deku do kocarku a pak nejaky obleceni.
Dneska nam odepsali kvuli kocarku, tak pry v prvni puli zari by mel dorazit.

Milusko, hlavne zdravi, bordel se prezije 😀 😀

Verco, to je mi teda lito s penezenkou, zbytecne vyrizovani navic, co?

Jani, uzivej klidku!

verde198
22. črc 2010

A jeste jsem zapomnela - Verce VELKA GRATULACE k vysledkum!!!

verde198
22. črc 2010

Simco, to je teda maso ten clanek!! A tem kdo deti biji je nechaji 😝 😝

janauk
22. črc 2010

To si delaji srandu s tim clankem? No rada bych o tom vedela vic!!!
Evi, doufam ze ti brzo bude lepe! Kdy se nakonec dostal Pietro domu? To je super ze se ti veci co prinesl libily.
Kacko, to je fajn, ze jsi si i ta vedra v Cr uzivala. To to ale leti! Uz se na tebe na sobotu tesim a na Edu s Eirou a Simcu. Simco beres decka? Edit, v kolik mame prijet?

slunicko2
autor
22. črc 2010

Verco, gratulace k vysledkum! Snad jsi v penezence mela jen ten ridicak a kreditku.

Evco, uz zacinas byt take dobre vybavena 🙂 Drzim palce, at kocarek opravdu dorazi v prvni polovine zari! Nafot vecicky!

Kato, super, ze cukrovku nemas. Mas k tomu nejake dispozice?

Simco, ja jsem cetla podobny clanek. Cetla jsem ho uz drive, kdyz se to stalo. Zase byl nekdo aktivni. Jeji pravnik se vyjadril v tom smyslu, ze to spis mela byt odveta porodnice za to, ze mela na veci svuj vlastni nazor. Jako, ze nechodila na vsechny antenatal!

Edo, zahradu mate v cr velkou, tak si prinejhorsim zalozite kemp 🙂 Zatim se dari tak na pul. Je odvaznejsi, co se jidla tyce. Uz ji pastu a ted tu olizuje jahodu. Ale potrebovala bych si Eiru tak na tyden pujcit 🙂 S nocnikovanim uz je to o dost lepsi. Jen se mu nechce kadit. Drzi to v sobe.

Holky, moc si ten srazik u Edi uzijte!

Videl uz nekdo Toy Story 3? Bylo to moc fajn. Mozna i lepsi nez jednicka a dvojka. Nevim, jestli mam nejake rozhozene hormony, ale na konci mi i ukapla slza! 😔