Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

bubbly
29. čer 2011

Ahojte zase po dlouhe dobe, to je hruza najit si chvilku na komunikaci se svetem.kolotoc krmeni a plinek, male pred chvili protekla plenka, tak to skocnilo vsude i na moji podprde 🙂 Kojeni to je na mrtvici, kolikrat je prisata cele hodiny a ne ne se pustit. Ale kdyz spi tak umi byt i mila 🙂
@eva_londyn miminko uz mame Ella Sophie se narodila 19.6., jestli budes mit bezproblemovy porod, coz ti preju, priprav se ze te brzo propusti, zadne zdrzovacky, me vykopli po 15 hodinach a porad si jak umis, hrozne.
@dejka77 perinky a zavinovacky v tomhle vedru bych vubec nepouzila. ja ji od zacatku do niceho nebalim. v cr a sr ty deti hrozne nabalujou, moje mala byla chudak uplne uvarena.

martja007
29. čer 2011

@bubbly congratulation again!!! 🙂 jak krasne spinka 😵
jojo, to znam, kolotoc.. Jake pouzivas plenky? My ze zacatku meli pampers a huggies a oboji jsou SHIT! Psali o tom nekde na uk diskusi, ze je ,,inovovali'' k horsimu, odstranili zadni padding a ted prave hodne protekaji. My kdyz je meli, tak jsem treba 3 x za noc menila oblecky.
Nakonec jsem se nastvala a sla do Boots a na zkousku koupila jejich a super! Neprotekaji vubec, perfektne padded a vydrzi..mame ty ve zlutem obalu-Newborn 1 a ted uz mame i cislo 2. Takze vyzkousej jestli chces Boots range, o mnoho lepsi nez Pampers a Huggies.
Jinak ja zase mam nejaky stupidni thrush, brala jsem ty ATB pred tydnem a ted mam nejaky itchy discharge a uz jsem mela i nejakou tu tabletku na to, ale nic moc nepomohlo.... 😠 😠 a svedi to jak s....a! 😀

martja007
29. čer 2011

@bubbly a to kojeni, ja uz nekojim(ani nepumpuji), prestala jsem i kdyz jsem mela ty troje ATb a nejak uz to neobnovila...

eva_londyn
29. čer 2011

@bubbly moooc gratuluju! Mala je krasnoucka, vypada uz docela velka 🙂 Ja se uz psychicky pripravuju na to, ze na vysupajdi hned domu. je to hruza, ale na druhou stranu si rikam, ze radsi domu nez v nemocnicni chytnout MRSA nebo nejakou jinou nemoc, co tam maji 😠 Kde jsi rodila? Ja budu ve Watford General...pry nemocnice nic moc ale maternity unit je dobra. Cetla jsem vas tu jake mate zkusenosti s midwife a bohuzel ja taky nic moc, ta moje ktera je u GP je silena. Uz je v duchodu a "jen" vypomaha, takze kazdou schuzku zacne tim, jak uz tam nechce byt...to cloveku fakt prida. Taky jsem se bavila se sousedem, ktery ji taky mel a byli hodne nespokojeni, a ten mi doporucil se na ni vybodnout a chodit k midwives do nemocnicne.

@martja007 to je skoda s tema antibiotikama, zle asi je lepsi to necpat pres mliko do male Zarinky. Aspon muzu krmit i manza z flasky 😉

martja007
29. čer 2011

@eva_londyn ahoj, mas krasny fotecky 🙂
Ja tez mela local midwife dve mlady kocky tak kolem 18-20, byli useless, napr se dohadovali jak mi maji vzit krev, jedna se ptala te druhe ze ktere zily to vzit, vzalo to asi snad 15 mins...Nebo kdyz mi kontrolovali moc sample, tak ta jedna rika: myslis ze to je ok? 😅
Jinak mi davali na vyber mezi Watfordem a Barnetem, ja vybrala Barnet, je blizsi a taky modernejsi- i kdyz to nehraje roli, zavisi na personalu. Ty ATB byli nevhodny na kojeni- no pochopitelne ze mi to GP nerekl, ja to zjistila sama v lekarne, ale ja mela malo mlecka stejne- pumpovala jsem tak 20-30ml jednou denne. Vice mi vyhovuje formule, aspon vidim kolik vypije. Ve spitalu nam rekli, ze kazdicka kapicka mater. mleka je jako nectar, obsahujici antibodies atd, a ja pumpovala 3 tydny, takze aspon neco malo dostala 🙂

dejka77
29. čer 2011

@bubbly Ved ja to ani nepouzivam. Swaddle blanket som kupila hlavne kvoli tomu, ze mala bola nepokojna, ale pouzila som to len parkrat. A teplych dni bolo len niekolko odkedy sa narodila. To hlavne starsia generacia pouzivala, ale vtedy sa vsetko robilo inac.
Btw gratulujem k malickej 🙂

dejka77
29. čer 2011

@eva_londyn Ako dlho by si chcela ostat v nemocnici? Mna prepustili este v ten den a aj to preto, lebo som uz chcela sama ist. Ja by som pokojne sla aj tych 6hod. po porode. Citila som sa super tak preco nie. A ak mas nejake otazky/problemy tak sa mozes opytat aj midwife, ktora pride k tebe domov. Ja som tych par dni po porode mala tych navstev dost, prisla midwife aj health visitor.

eva_londyn
29. čer 2011

@martja007 dekuju 😵 delala nam je kamaradka. Pro me je bliz Watford General..jen 10min autem. S temi midwife je to desna loterie, i kdyz to je asi vsude. Vsude narazis na dobre a spatne sestry a doktory. Me taky minule udelala modrinu jak blazen a to jsou mi zily dobre videt i je citit 😠

@dejka77 ja bych tam chtela byt tak aspon 2 dny, abych se naucila. Nemam s miminkama moc zkusenosti a taky by se clovek mohl aspon trochu vyspat, kdyz vi, ze je o dite dobre postarano. Ale nedelam si z toho velkou hlavu a doufam, ze do porodu ta mistni midwife uz bude pryc 😖

bubbly
30. čer 2011

@martja007 ja zkousela odstrikavat mleko dneska poprve, no to byl des, vubec to neslo, kapalo to po kapkach, ja z toho byla na mrtvici. Tak jsem za pul hod. odstrikala z velkou slavou asi 20 ml a pak se na to vyprdla, no a myslis ze to mala dala do pusy? Hned odtahla hlavu a podivala se na me jestli si nahodou nedelam srandu davat ji 'dame' pit z lahvicky 😀 tak jsem ji vrazilo prso a zas byla spokojena. Jenze co s tim? Tady se nikde nesmi kojit, v pondeli jsem ji vezla na college ukazat vsem a sedely jsme s holkama venku na skolnim pozemku a 'securitak' me chtel vyhodit, ze se nesmi kojit. Posledne mi rvala v bance, tak jsem ji vrazila prso primo pred kamerou, Rob myslel ze se tam omdli. 😀 Fakt nevim co s ni kdyz rve, tak jen tohle ji uklidni, tady v UK jsou jak padli na hlavu, kdyz to nekomu vadi at se nediva.
@dejka77 to mas dobry ze te navstivili, u me byla midwife den po porodu a na zbytek kontrol a na testy a na vazeni uz jsme si musely dojit po svych. Health visitor mi jen volala jak to zvladam. Ja prvorodicka, dite jsem predtim snad pomalu ani nedrzela v ruce a oni nad vsim mavnou rukou: 'you'll be fine' vsak to znas. Je pravda ze jim muzes kdykoli zavolat, to je dobre.
@eva_londyn Evi rodila jsem v Medway Hospital v Kentu. Jen s midwife a trainee midwife, nejaka studentka, ta byla super, ta midwife mi prisla dost vystresovana, asi toho na ni bylo moc, taky me i sila, doktor u toho vubec nebyl. Taky se dost ridily mym pranim, poloha pri porodu atd. a ja nechtela aby me nastrihly, tak rikala ze pokud nebude muset tak nebude, takze ta trainee mi to tam nejak drzela abych se moc neroztrhla. Doufam ze te moc nestrasim, ja se taky trochu bala, ale nakonec to bylo v pohode. To zvladnete. 🙂 Jinak pece po porodu, celkem to slo, nektere byly ochotne, nektere min. Ja bych rekla ze maji nedostatek posteli, je to tam jak na bezicim pase, takze tam nikoho moc dlouho nedrzi.

eva_londyn
30. čer 2011

@bubbly diky za popis 😅 No psychicky se snazim nejak pripravit...jestli to vubec jde🙂 To jsem nevedela, ze se nesmi kojit na verejnosti, ja si prave myslela, ze naopak kojeni na verejnosti je dovolene a snazi se to propagovat (dost neuspesne). Fakt nechapu, ze te chtel ten sekuritak vyhodit...to je prece nesmysl. Ja teda chapu, ze koukat na 5-lete dite, ktere je jeste kojene nemusi byt nekomu zrovna po chuti, ale miminko?!?!? To je des. S tim odstrikavanim...mas rucni pumpu nebo elektrickou? Vypada to, ze to neni zadna hracka ☹

martja007
30. čer 2011

@bubbly Ahoj, vitej v klubu 😀
Jak pises o tom kojeni, prave to byl dalsi duvod, proc jsem s tim prestala, rucni odstrikovani vubec neslo, koupila jsem pumpu od Aventu a maximum bylo tech 20-30ml denne. Tak jsem to delala prvni tri tydny, pak jsem mela atb. Ja chapu, ze vsude se propaguje kojeni, ja zkousela a nijak to neslo. Anyway midwife nam rekla, ze kazda kapka materskeho mleka se pocita, takze nejake mleko ode me dostala, I kdyz ne moc,ale every little helps LOL.
To se taky divim o tom kojeni na verejnosti, ja myslela, ze to tady dovoli vsude, potom jak to propaguji... 😕

eva_londyn
1. črc 2011

@martja007 mas uplnou pravdu "every litle helps" 😀 Ja si taky rikam, ze to proste zkusim a udelam vse co je mozne, ale kdyz to nepujde tak se z toho taky neslozim. Jak casto ted malou krmis?

martja007
1. črc 2011

@eva_londyn ted davam 150ml 5-6x denne jak to vyjde. Minulou noc byla fed v 22hod a spala celou noc bez probuzeni. Ja ji v noci nebudim, necham to na ni - normalne se vzbudi sama kolem 3-4am.
Na te formuli pisou kolik by mela jist, kolikrat denne a kolik ma vazit. Na jeji vek by to melo byt tech 150ml 5xdenne.

annynka
1. črc 2011

Ahoj, omluvám se, že vám sem tak vpadám, ráda bych zeptala, jestli tady je nějaká rodina, která se do UK odstěhovala i s malým dítětem?

dejka77
1. črc 2011

@bubbly Tak ku mne prisli viackrat, aj kvoli tomu lebo som pre malu vybrala oralny vitamin K, to jej prisli dat ku mne domov. Moja midwife nikdy neprisla, vzdy nejaka ina a niektore prisli aj s health visitor. No a to ich mavnutie rukou poznam tiez...., ja som mala problem s kojenim na zaciatku, nevedela som ako mam malu drzat a na to mi povedala: it's always a fight, no to mi fakt pomoze. Sice mi ukazala ako ju mam drzat, ale nakoniec sa ta poloha ukazala neprakticka. No a taktiez ma moja mala krce, co hned oznacili za koliku a samozrejme ved to je normalne a kup jej infacol. To som ale nechcela, pchat do tyzdnoveho babatka chemiu urcite nie, no a nakoniec som sa dopracovala k tomu, ze ju boli brusko kvoli tomu, ze mam nadprodukciu a rychly tok mlieka a ona ked sa nahlta tak z toho ma krce, co ja nepovazujem za koliku, lebo kvoli tomu neplace a nema to stale. Takze tak to tu v uk chodi.

dejka77
1. črc 2011

@bubbly To mas naozaj taky problem s kojenim na verejnosti? Ved to je hrozne. Ja skoro vobec kvoli tomu nechodim von, chodim len na kontroly a na vazenie. Vacsinou mam taku smolu, ze ked som vonku tak mi mala zacne plakat, sice nie je to az taky velky plac a niekedy ju treba len prebalit, ale tam kde chodim nie je nic kde by som mohla nakojit, prebalit. Mame tu akurat shopping centre a v tej miestnosti kde sa prebaluje sa da aj nakojit co je super, ale o inom vhodnom mieste fakt neviem. Kamaratka mi hovorila: ved ju mozes nakojit v parku ked treba. Az na to, ze mi tu nablizku nemame ziaden park. Mame tu sice nedaleko jazero a taky mensi les, lenze tam sa s kocikom ist neda, je to skor taky teren, ani lavicky tam nie su. Je to skoda, lebo je tam fakt pekne.
Ked som s nou naposledy bola na vazenie, tak mi health visitor hovorila ci sa stretavam aj s inymi mamickami. Povedala som jej, ze ani nie, len ze mam nejakych znamych. Tak mi navrhla ci nechcem ist do tzv. breastfeeding group, je to nedaleko kde byvam, tak nad tym pouvazujem. Ty tam nieco take podobne nemas?

klaras
2. črc 2011

tak to teda ziram..Nikdy mne ani ve snu nenapadlo,ze mate takove problemy s kojenim na verejnosti!Mladosi se muzou libat a delat kdovi co a chudaci mimca??? 😢
Evi..vypadas super ,moc Ti to slusi.
MARTJA007..DOUFAM,ze uz budes mit konec se vsemy zdravotnimi problemy..nejak se Ti to chudaku tahne!!Ale sama mam jeste ted v pameti NHS 🙄

jitulicka
3. črc 2011

Dobrý večer, prosím o radu,jestli některá z Vás s tím nemá zkušenosti.
Dcera žije v UK dva roky, teď 33.tt- u současného zaměstnavatele pracuje rok a něco. Neustále ji ubezpečovali že s Mateřskou vše ok a ted ji oznámili,že jí to nebudou platiti a poslali ji někam na úřady,že jí to budou platit oni.
Mají na tohle vůbec právo?

Děkuji Vám za odpověď. Jitka

martja007
3. črc 2011

@jitulicka ahojte
Musi mit odpracovane ve 25 tt tydnu 26 tydnu- neboli 15 tydnu pred porodem musi mit odpracovanych 26 tydnu..take zavisi kolik si vydelala tydne, pokud mene nez 105£ pak nekvalifikovala na SMP od zamestnavatele a musi zadat o Maternity pay na Job centre...

jitulicka
3. črc 2011

@martja007 Týdny odpracované má a vydělává si více než 105 liber,tak tomu nerozumím a ani ji to pořádně nevysvětlii 😒 proč

martja007
3. črc 2011

@jitulicka v tomto pripade tedy nevim.

eva_londyn
4. črc 2011

@klaras diky moc..ja si uz pripadam dost nemotorna...treba se jen obratit z boku na bok v posteli 🙂

@jitulicka Je to zvlastni, protoze je to tak, jak pise martja. At se obrati na zamestnavatele e-mailem, aby ji to vysvetlili; na to ma v kazdem pripade pravo. Pripadne by se mohla obratit na Cizinen Advice Bureau, kteri by ji meli byt schopni taky poradit.

fidka79
4. črc 2011

@jitulicka neviem ako to funguje v uk,ale asi obdobne ako tu v irl..to ci jej bude platit zamestnavatel matersku ak je sukromnik,zalezi len ciste na nom..zalezi ako je v zmluve,a predpokladam ze pracuje u sukromnika kedze raz tak a raz onak.a moze mat odpracovane aj 10r. ☹ to ze pracuje 2r v uk ma narok na matersku od statu nie od zamestnavatela,teda ano ak sa zamestnavatel rozhodne.aspon tak to funguje v irl.

chechnyan
4. črc 2011

@jitulicka tak ako ti napisala martja007, v UK zamestanavatel plati Maternity pay. Najlepsie bude nech jej vysvetlia, o co ide a v Citizen Adice Burreau alebo na www.direct.gov.uk najdes vsetky info.

bubbly
4. črc 2011

@jitulicka to je mi lito, jestli dcera pracuje legalne, se vsemi potrebnymi dokumenty tak by na to mela mit narok. At zkusi kontaktovat Citizen Advice Burreau, jak uz tady holky psaly. I kdyz narok mit nebude, urcite neco dostane z Jobcentre Maternity Allowance nebo jak se to jmenuje, kdyz tam zajde oni ji vsechno vysvetli.

@martja007
@dejka77 dneska u nas byla poprve health visitor, me to prislo jak ze socialky. Taky se vas tak vyptavali?

jitulicka
4. črc 2011

@fidka79 Mockrát Vám děkuji, asi to bude tak jak píšeš,sice dělá v mateřské školce,ale není státní ,to bude tím ☹

michelleuk
4. črc 2011

baby caute neni tu niekto z vas s Prestonu (Lancashire)?/?len tak na kocikovanie ta tak 😀

martja007
5. črc 2011

@bubbly cauky, jojo, vcera taky prisli dve nurses od health visitor, ale jen protoze ja si to vyzadala, dnes mame totiz baby check up a ockovani u GP a nikdo Zaru nneprisel zvazit, i kdyz meli prijit pred 2 tydny. Normalne bych ja sla zvazit na Clinic ale jeste porad nemuzu ven s kocarem(kvuli jizve), je to daleko a kocar je obrovsky a tezky (17 kg) nemohla bych ho snest ze schodu a pak do busu etc. Vcera tedy prisli dve cacory 😕 mlady, trainee... A pry mam zvysit davku na 180ml, mala fakt vazi malo 3.85 kg v 8 tydnech a meri 52.5cm a to ji krmim porad po 4 hodinach-ted uz porad davam 150ml..Jeste se na me divali jak na cvoka, pac ja zminila o te hlave, jak hrozila ta cranistenosys, ze jsem stale concerned, ze ma porad divny tvar hlavy a oni na me, ze co se bojim, ze se nic nepotvrdilo, ze at to tedy zminim Gp dneska a pokud Gp nic nerekne a ja budu stale worried, pry se mnou budou mit chat! 🙄 jako o cem, ze jsem concern o jeji zdravi??? no psycho 😕
ta gp co k ni jdu, je neschopna, parkrat jsem u ni byla a nic-kup si paralen, ani nemluvi poradne anglicky 😅
Tak uvidim.

dejka77
5. črc 2011

@bubbly Ked ku mne prisla midwife s health visitor tak sa nejak extra nevypytovali, len ako sa ma baby, ako sa citim a tak. Este musim podotknut, ze vzdy prisla ina midwife a ina health visitor. Raz mi volala jedna h.visitor, ci som doma a ci moze prist, a ona sa uz vypytovala vela veci, trebars ze aky som mala porod, ci som vedela pohlavie, ako to zvladam, ci som mala nejake problemy pocas tehotenstva, dost vela otazok. Ale nevadilo mi to, lebo som bola cele dni sama s malou a bola som rada, ze sa mam s kym porozpravat 🙂

bubbly
5. črc 2011

@martja007
@dejka77 to je asi ruzne, protoze me se ta zenska ptala na vsechno, kde dela partner, jestli mam support, co delaji jeho rodice, kde bydli, jestli vidaji dite, jestli moje rodina prijede podivat se na baby, jestli mi nekdo pomaha, jestli se necitim sama, jestli jsme v podnajmu nebo byt patri nam, no otazky jak kdyby byla ze socialky! Nevim jestli je to standartni postup nebo byla jen zvedava. Chapu ze jednaji taky v zajmu ditete, protoze ja tu krome Roba vlastne nikoho nemam, tchanovci nejevi nejak moc zajem a nasi me taky nenavstevujou, takze jsem si dost uvedomila ze kdyby se se mnou neco stalo tak se o ni krome Roba nema kdo postarat a je to hrozny pocit.
Marti Zara se vam narodila drobnejsi tak to je jasne ze za dva mesice nepribere 3 kila, to by snad mely vedet kdyz jsou health visitors. Co s tou hlavickou? Porad se ti to nezda? Zkus urgovat tu GP, ja vim ze je to s nima tezky, ale clovek na ne musi zatlacit ☹ Jeste jsem se chtela zeptat jestli nekdo davate vitamin D? V CR se dava vsem detem od narozeni na vyvoj kosti, tady o tom nikdo nic nerika, tak nevim jestli si ho koupit v CR. Zapomnela jsem se te zenske zeptat.