Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

martja007
7. únor 2011

@bubbly no ja si taky myslela, ze to je tim obchodakem, jenze ac to obchodak byl (vlastne v nem pracuji a spatne mi predtim nebylo) tak narvano nebylo a prave ten obchod byl veliky a skoroprazdny,akorat prodavacky a jen ja sama u pokladny a ani pretopeno nebylo...jenze ja byla docela navlikla, rolak, zimni bundu, sal, cepici takze mozna proto.....ale byl to hnus....
Jinak me taky tehu dava od 7 tydne hooodne zabrat, prvni sileny nevolnosti, byla jsem 2x ve spitalu na kapackach, pac jsem do sebe nic nedostala, potom hrozny ekzem na ksichte, ze musim mazat steroidy na sebe, ted hrozny zacpy a nadymani a taky me porad nejak boli bricho od 5 mesice, hlavne dole....

bubbly
7. únor 2011

@martja007 to je mi lito ze mas takove problemy, ja teda travila dny s hlavou v zachode cely prvni trimestr a to nekolikrat denne a prvnich pet tydnu jsem dost spinila, takze to byly taky nervy jestli se miminko vubec udrzi. Ted uz je to mnohem lepsi jen ty navaly obcas, ale to si myslim ze nic neni. Tak hlavne at ti vsechno dobre dopadne 🙂

martja007
7. únor 2011

@bubbly diky moc... 🙂

janinek
7. únor 2011

@martja007 Hlavne jsi dobre udelala, zes sla hned na zem. Kdyby se ti to stalo znovu (i kdyz doufam, ze ne), tak si take hned sedni. Pokud bys fakt omdlela, tak to poznas. Je to takove to, ze se najednou probudis, hlasy z dalky a tak. Mne bylo dnes take spatne. A to jsem sedela na gauci doma a najednou desne nevolno a zacala se mi tocit hlava a musela jsem si lehnout. Takze mozna byl jen spatny tlak. Hlavne at ti je lepe a uz se to neopakuje.

Vsechny zdravim, musism vas zitra docist, jen jsem prohledla par poslednich prispevku.

Hrozne dlouho tu nebyla Zuzka (slunicko), vite o ni nekdo neco?

dovenka
8. únor 2011

je niekto v sydney?

martja007
8. únor 2011

@janinek no mam z toho trochu strach, delam sice jen 2 cele dny v tydnu, ale jedna cesta mi trva pokazde skoro 2 hodiny, presedam 4-5 na ruzny busy..nedokazu si predstavit, ze nekde budu lezet na chodniku na zastavce 😒
No uz jen 2.5 tydny do materske a to chci zacit tech 11 tydnu pred, I kdyz mi to jeste v praci nepotvrdili.

janinek
8. únor 2011

@martja007 Ja jsem omdlevaci a tim, jak si rychle sednu (lehnu), tomu casto zabranim. Ale ja mam zkusensoti jen s netehotenskym omdlevananim.

Odkud kam to takhle desne jezdis? To nejde metrem? Zni to desive.

martja007
8. únor 2011

@janinek z Borehamwoodu do Brent Crossu... autem to trva tak 15 mins, ale busem to je hell.. metro tu neni, az v Edgware. Nejhorsi to prave v tom Borehamwoodu, je to maly mesto, ale busem trva vecnost nez jim projedeme, ty zacpy....a to nemluvim o tom, ze bydlim na konci a na zastavku to mam dalsich 20 min chuze 😒

bubbly
8. únor 2011

Tady v Anglii je to blby se pojema ☹ a nedej boze kdyz napadnou 2 cm snehu! Svet se zastavi! 😀

janinek
9. únor 2011

No tak to je fakt des.

Ale je rpavda, ze tady, kdyz nejde jet metrem, tak je to bez auta hruza. Doktorka, kam chodim, je asi 12 minut autem. Kdybych mela MHD, tak jako pet mintu na metro, stanici emtrem a dvacet mintu pesky od metra nebo tam cekat na bus, co jede po pul hodinach a ne uplne tam. Jeden bus pobliz jezdi od naseho metra, ale jednou za hodinu a take ne uplne k tomu. TO same na cviceni, tam jedu tak osm minut, ale MHD ci primo pesky by to byl des.

Auto nemate nebo tam nemas jak parkovat zadarmo?

martja007
9. únor 2011

@janinek auto mame, ale ja nemam ridicak, vzdy jsem to odkladala a nakonec jsem si ho nikdy nezacala delat. Jenze manza stejne auto pouziva denne, ten to ma do prace asi 80 km jedna cesta...
No ale stejne, rozhodla jsem se do prace nejit (mam jit zitra a patek) je mi od vcera fakt spatne... zase se o me pokouseli ty mdloby ci co, hrozna slabost, pritom bolest v zadech a jakoby tlak v zadku...
Byla jsem rano u GP, no uplne zbytecne, pry to je normalka, pozadala jsem ji, jestli muzu zustat doma tak do konce tydne a ona, ze ne, ze jsem fit to work...
Vypadla jsem z ordinace a nemohla ani chodit, hrozna slabost v nohou jak kdybych ubehla marathon, od pasu dolu, tlak jak pri prujmu, musela jsem se kazdych 5 metru zastavit a drepnout...nakonec jsem si zavolala taxi telefonem, myslela jsem ze nikdy nedojdu. No a pak jsem zavolala do prace, ze nedojdu, ze mi neni dobre....

bubbly
9. únor 2011

Teda martja to neni prijemne, verim ze musis mit obavy, urcite je vsechno v poradku, nezoufej. Zkousela jsi volat o radu svoji Midwife? Vidim ze jsi 26.tt, ja jsem jen o 3 tydny za tebou 😉 K GPmu je to fakt zbytecne, z jejich nelidskym pristupem tu ma urcite kazda z nas sve zkusenoti ☹ A o MHD bych mohla taky vypravet, jeste z dob aupairovani kdy jsem bydlela s rodinkou na vesnici, autobus tak mozna 2x za den a to jeste 25 chuze na zastavku, no hruza. Na mnohych mistech v Anglii je spatna dostupnost. Bohuzel my co nebydlime v Londyne jsme pekne v pr.. 😀

martja007
9. únor 2011

@bubbly prave ta midwife, to je kapitola sama pro sebe. Je naprosto nemozne se dovolat, zkousela jsem uz predtim, mela jsem nejaky problem tak 2 mesice zpet, zavolala na cislo(spital) co mi dali a vynadali mi, kde jsem vzala to cislo, ze to je emergency only....No a ta local GP midwife, co jsem videla pred tydnem, te bylo tak 18 let a vypadala velice nezkusene, takze bych moc od ni neocekavala, proto jsem sla k GP, ta je uz starsi a uz jsem u ni nekolikrat v minulosti byla, ale ztrata casu 😒

bubbly
10. únor 2011

Aha tak to je na nic, ja studuju Health&Social Care a jsou se mnou na kurzu prave nektere holky ktere by chteli byt v budoucnu Midwifes.Univerzity ted dost zprisnily vyber, prave kvuli takovym holkam,preferuji starsi a zkusenejsi uchazece.Treba jak jsem byla posledne u moji, tak tam byla i trainee Midwife a te bylo mozna kolem 40. Midwifes nemaji lehkou praci,je to docela problem sehnat nekoho spolehliveho ☹ Uz se citis lip?

martja007
10. únor 2011

@bubbly jsem doma, sedim na sofa a ctu, takze dnes v pohode, akorat celkovo strasne nafoukla a gas. YHlavne v noci, kdyz lezim, to je bolest ve strevech, jak kdyby mi tam nekdo bodal nozem...a ty se jak citis?

bubbly
10. únor 2011

Ja v pohode, diky. Bolesti bricha to je neprijemne ☹

janinek
15. únor 2011

@martja007 Martji tak jak? Lepe? Myslim na tebe.

A s tou dopravou to mas blbe, fakt ti to nezavidim. A skoda toho ridicaku, cesky nemas? Ja jsem tak vdecna za cesky, tady bych autoskolu nikdy neudelala. A jezdim tu se strachem v ocich neustale 🙂 a to jen ty moje cesty do samosky, k doktorce, na veterinu, do druhe samosky, do servisu, na cviceni. Parkuji klidne pet minut a tak.

@bubbly Jak jsi psala, ze prvni tydny s hlavou v mise, to presne mela kamoska, jak se u toho chodi do prace? Ona od zacatku byla doma kvuli bezpecnosti prace, ale jak to dela clovek kdyz musi do prace, to nevim. Ja se priznam, ze jsem ted rada, kdyz jsem doma pri MS, ze jako muzu si den dva odpocinout. Ale je fakt, ze kdyz clovek msuel do rarce, tak vzal piluli a nejak to ten prvni den prezil proste.

janinek
15. únor 2011

Jo, nemate nekdo zkusenost s temi online prodejnami CS potravin? Halusky ci czsk? premyslela jsem o objednavce Pribinaku nekdy, jen nevim, jak moc jsou cerstve, kolik dni pak vydrzi a jak to skladuji. Ale zase predstava pribinacku driv jak za pul roku me dost laka. Eventualne, jestli nekdo vite o kamenne prodejne, kde by mi prodali pribinak, budu neskonale vdecna.

verap
15. únor 2011

@janinek: Ahoj, jak se mas? U nas v Leytonstone na High Road je par obchodu, kde prodavaji ceske veci, az tam budu kolem, tak bych se ti podivala, ja sama probinacky nejim, tak nevim 🙂 Objednat jsem nikdy neobjednavala, nejak si vystacim s vecma odsud 😀
Od stredy tu mam segra, prace porad nic, ale nasli jsme super byt, tak dneska cekame na telefon z agentury, chceme pouzivat zahradu, co ma, ale ono to neni posekane nebo nic, tak bysme to chteli dat trochu do kupy - jenomze majitel s tim nechce mit nic spolecneho.

martja007
15. únor 2011

@janinek Ahoj, no ani lepe ne. Spis stejne. V sobotu se mi zase udelalo tak spatne, a to jsem byla doma, sedela pohodlne na sofa a znicehonic unava, mzitky pred ocima a hroznej tlak v zadech a pocit jak kdybych snad mela prujem ale bez toho prujmu...
Jeste tenhle tyden a pristi do prace a pak mi zacina materska, jenze nevim jestli vubec do prace pujdu, kdyz je mi takhle...
Za hodku mam Gp appointment, ale ten dr je uplnej janek, nikoho jinyho nemeli, takze si od toho nic neslibuji...
Jak se zije s hlavou mise ti muzu povypravet I ja, na zacatku tak od 7 tydne jsem nemohla jist, pit, konstantne mi bylo spatne, nakonec jsem skoncila dvakrat ve spitalu na kapackach, no hnus....brala jsem na to antisikness leky, ty pomohli, zastavili to bliti....

janinek
15. únor 2011

@verap Kuk, diky, to bys byla hodna. ja tam k vam vubec nejezdim, ale pro pribinaky bych vyrazila. I kdyz v tom online obchodu jednom meli i syrecky!

Drzim palce na byt, kde to je? A kdyz je se zahradou, tak to je takovy ten rozdeleny domek? Jak moc je tz zahrada neudrzovana? Kdybsy mela zajem o koupi sekacky, rekni. Mame na pude velmi malo pouzivanou. Martin s ni sekal tak 12x tu malou zahradu v minulem dome, ted mame dlazbu, tak ji nepouzivame. A majitel to nechce uklidit nebo nechce, abyste tam neco delali?

@martja007 Ty jo, ty popisujes moje obcasne bolesti uplne. Koukam, ze jsi ted u GP, tak snad ti nejak pomuze nebo te alespon nekam posle, kdyz ti je takhle zle. A to si pamatuji, jak jsi psala, zes byla na kapackach. Mas muj obdiv, zes to zvladla. Ja byla jednou v CR takhle a mela jsem z toho malem smrt.

Ted uz je to spis vtipna historka, ale bydleli jsme uz v Londyne a ja jela na mesic domu dodelat posledni statnici a obhajit diplomku. Protoze nejdriv pisemna statnice a pak po dvou tydnech teprve ustni, kdyz projde clovek pisemnou. A den pred tou ustni jsem se probudial uz nekdy v pul seste a bylo mi dost blbe od zaludku a jeste jsem mysela na zachod hned a bolest bricha a mdloby. Za hodinu jeste horsi, tak jsem volala nasim nebo mozna oni mne a rikam, jak mi je divne. Nemohla sjem vubec chodit, i na zachod dojit bylo nad moje sily, ale zase jsem musela kazdych dvacet minut, protoze bud zvraceni nebo prujem. Tak jsem pak volala doktorovi memu obvodnimu, jenze on mel ordinacni hodiny az odpo. Jak jsem mu popsala, co mi je, tak mi rekl, at jedu na infekcni do krce. Tak pro me tatka prijel a odvezl me tam, ja myslela, ze ani nedojdu do auta. Neslo nic jist, ani pit, i lzicku vody jsem hned vyhodila. Tam si em nechali, ze jsem byla dehydratovana a ze me budou zkoumat, takze brani krve (hrozne moc) a kapacky. Nejdriv jim nesla vzit vubec krev, jak sjem byla oslabena a dehydratovana, normalne mam zily nic moc, ted dvojnasob, plus k tomu ty nervy, no delala jsme hrozne sceny. Ale nejak mi ji vzali. A pak prislo zavedeni kapacky. Tak to uz vubec neslo. TO jsem regulerne brecela a prosila, ze ne. Napichavali me snad stokrat, nidke to neslo zavezt poradne, az nakonec u leveho lokte. Pak mi vecer sudnali kapacku, ale nechali kanylu, kyby mi ji chteli znovu dat. Jenze ja nemohla usnout, proad sjem cekala, ze proste me to zabije ta kanyla. V noci jsem si dvakrat volala sestricku, ze tam je krev, pak zase bublinka. A usnula jsem az nekdy ve 4 ci pet rano vycerpanim. Hrozne jsem se bala usnout, ze vykrvacim tou kanylou. Fakt magor. Druhy den jsem je uprosila, aby mi to vyndali a az pak se vyspala. jeste ted mi je z toho blbe, jak si na to vzpomenu. Jinak nezjistili nic, asi nejaka strevni viroza ci co. Pritom den pred byla u me cely den kamaradka a ucily jsme se spolu a jedly to same a ji nic nebylo. Takze ja jak slysim slovo kapacka, tak chci fakt omdlit.

janinek
15. únor 2011

@verap Jak se tu segre libi? Asi take helda praci, co? U me take nic. Kdyz uz konecne nekde odpovim, tak se neozvou :(

martja007
15. únor 2011

@janinek Ahoj, jsem zpatky od GP.
Nakonec to nebyl takovy janek, meril mi dvakrat tlak, jednou v sede a pak ve stoje, zase se mi tam delalo mdlo, ale cekala jsem co mi rekne, pry mi mirne sestoupil tlak, taky me poslal na krevni testy a cukrovkovy test a na zelezo. Zeptala jsem zda by me napsal off a on, ze jo, ale ptal se zda s tim nebudu mit v praci problemy a na to ze uz si asi zvykli 😀 .
Tak me napsal na cely tyden off, uz mam jen jeden tyden do prace. No a jak jsem sla domu, slapala jsem pesky, asi 30-40 min pac bus jezdi jen sporadicky, tak na nasi ulici zase me zacalo byt blbe, dobelhala jsem se do domu, bydlime v 1 patre, tak jsem sedela dole na schodech-bala jsem se vyjit na schody, ze sebou svihnu, nakonec jsem vysplhala, ale malem doma odpadla- studeny pot, cerno pred ocima, hukot v usich.
Lehla jsem si na zem a asi za 5 min to preslo...Jinak Dr k tomu nerekl nic, ze to asi bude tim tehotenstvim ale aspon jdu na tu krev 😒
Ja taky nikdy kanylu predtim nemela, poprve ted v tehu, kdyz mi byvalo spatne...ale ja ji snad ani nevnimala, bylo mi to jedno....Ale kamoska byla pred 2 tydny ve spitalu a mela taky kanylu a pote se ji tam dostala infekce, cela ruka ji opuchla , nemohla ji ani pouzivat, musela jit znovu k Dr ci ER, dostala ATB... 😒

janinek
15. únor 2011

@martja007 Jee, tak aspon, ze s tim neco delaji. Ja teda nevim, jestli to jenormalni, ale nevzpominam si, z eby to nejaka kamaradka takhle mela.

Jak to popisujes, tak to je presne to moje, kdyz mam nizsi tlak nez obvykle a muj obvykly je uz na hranici.

A chudak kamoska, jako to se stat mne, tak uz do me v zivote nikdo nic nepichne. To se ji stalo v anglicke nemocnici? Mne treba na krvi tady docela znervoznovalo, jak si nektere nemyly prede mnou ruce a ani nevzaly rukavice. A pritom tam sahaly na ruzne veci.

martja007
15. únor 2011

@janinek Ja taky mam vzdy nizky tlak, vzdy kolem 100/60 i 90/60 i 90/50 mi jednou rekli, snad to pisu spravne 🙂 a to bylo davno pred tehu....
Kamoska je english, je to ma byvala kolegyne z prace, praskla ji cysta na vajecniku, ale nic s ni nedelali, jen ji dali paracetamol a po dni ve spitalu pustili domu a pak ji zacala bolet ta rana po kanyle a opuchlo ji to.... 😒
Taky by zajimalo, jestli si GP po kazdem pacosovi fakt umyji ruce, jak to delavala moje CZ Dr- to pochybuji....... 😒

janinek
15. únor 2011

Tak to mas jeste nizsi nez ja, tak to se nedivim, ze ti je takhle blbe.

A chudak kamoska teda. Jak poznala, ze ji praskla ta cysta?

Jako treba na krvi maji tu dezinfekci na stole primo a nektere ji pouzivaji. A doktorka na me zase nidky nesaha, takze tam to je fuk asi 🙂

martja007
15. únor 2011

@janinek Bolel ji podbrisek, ona chodi do gym, tak si myslela, ze to ma z gymu, ze to prehnala, ale po nekolika dnech se to nelepsilo, tak sla na A&E a tam si ji nechali a druhy den udelali scan a ze pry mela krev kolem vajecniku, tak pry od cysty.A poslali ji domu. Ale uz je ok....

bubbly
15. únor 2011

martja007 vidim ze jsi 27.tt to uz musis nejak vydrzet do konce 🙂 Drzim palce. Nechapu proc s tim tady delaji takove drahoty, v CR uz by jsi byla davno na rizikovem.Cechach vam normalni doktor rizikove napise treba uz jen pro to, kdyz nekdo maka fyzicky nebo chodi na smeny atd. Nevim jak se to dela tady, treba kamoska co je zdr. sestricka v CR rikala ze tehotne nesmi delat nocni smeny. Tady se maka az do 8.mesice.
janinek ta tvoje historka zni hrozive, nedovedu si predstavit kdyby se ti to stalo tady v uk, nejspis by nasadili paracetamol a poslali domu jak je tomu tady zvykem. ☹

martja007
15. únor 2011

@bubbly Ahoj, to mas pravdu, ja se ho doslova prosila, aby me nechal doma. Cetla jsem o tom nejake forumy, kde anglicanky psali, ze je tez Gp odmita nechat doma, I kdyz treba delaji ve spitalu atd....
Ja delam v busy shopu (h&m) ale manazeri mi hodne vysli vstric, mohla jsem sedet, upravili mi hodiny jak jsem chtela atd. Kamaradka, co delala v jine pobocce vubec sedet nesmela, stala 8 hod na nohach pri full time, Jen ji povolili kratke prestavky, tech ona ale nevyuzivala pac se bala, nakonec porodila ve 29 tydnu....
Ta stupidni Gp mi minuly tyden rekla ze jsem fit for work a ja odpadavam....

janinek
15. únor 2011

No to jsou pribehy.

bubbly, stat se mi to tady, dostanu kortikoidy 🙂 ale poslani domu by se nepovedlo, leda by me odnesli.

Martji, tak aspon, ze u tebe v praci jsou fajn a ted ti napsali tu neschopenku nebo co to tu maji.