Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
16. led 2010

Verco, takovou debatu jsem zazila i u nas, a to nekolikrat 🙂 Daz se vrati po ctyrech mesicich domu a ma pocit, ze by mel mit jeste tak 14 dni za odpocinek! A co ja? Ale uz se to zlepsilo.
Ja si take myslim, ze nedelas nic spatne. Prvni tri roky jsou hrozne dulezite! A navic, cas nikdy nevratis. Na co bys pak vzpominala? Sean pujde za 3 roky do skoly a bude chtit travit vic casu s kamarady 🙂 Bude take chodit do krouzku. Tak budeme mit vsichni zase trochu vice casu pro sebe 🙂)))

V pondeli na tebe budu myslet! Priprav si kapesnik, udelej fotku a bude to 🙂

Ja jsem to dnes spocitala. A minuly rok byl Daz pryc 5.5 mesice. Do toho nejsou zapoctene ty jeho 32 hodinove hlidky. To je docela dost, co?

Edo, Seanovi take trvalo dele, nez se naucil s vozickem zatacet.
Tady je to nase zataceni: http://www.youtube.com/user/ourpumpkin#p/u/22/3...
to uz ani neni pravda 😵

Ja jsem se jeste tolik potom vyzkumu nepidila. Chtela jsem vlastne puvodne jen vedet, proc zase slinta a do vseho kouse.

Holky, jakou mate matraci na vasi posteli? My potrebujeme novou a ja si porad nejsem jista!

miluska.woolley
16. led 2010

Edo to je skoda s tim hotelem, zkusi se zitra taky po necem podivat. Novejsi fotky Lotty jsou spis na FB, M. dneska pridal snow cakes a malou jak to ji...

Verco presne jak rikas, to je prekvapeni, ze se vse toci kolem male... My si zrovna s M. libovali jak jsme se do toho rodinneho zivota vzili, ale taky nam to trvalo. I kdyz u nas jsem ja byla vic ta co nad tim premyslela. Ze zacatku jsem si rikala, ze uz nikdy nepujdeme parit a ze spolecensky zivot mame nulovy... ted mi to je nejak sumak, proste zijeme jinak, ale taky super.
Male se klidne venuj, jak pise Zuzka, za par let uz o nas nebude takovy zajem... Bjorna posli s klukama na pivko.

Zuzi taky by mne zajimalo cim je to zpusobene.

Holky nase mala asi nema chutova bunky, dneska mi vychlastala pulku chilli ginger beer a u cinanu vylizavala z misticky chilli sauce... A ja nam pipka kvuli ni objednala sweetsour. Priste dostane hezky thaicurry a bude to 😀
Jo a dneska prvne spime v dvojdilnem pyzamu. mala je na nej pysna a ja malem bulela ze neni miminko...

slunicko2
autor
16. led 2010

Milusko, leti to, vid? Ja jsem nad tim premyslela dnes. Ze uz nepotrebujeme tolik veci, jako kdyz byl malicky.
On uz si sam otevre lednicku nebo mrazak, vezme si co chce a pak ji NOHOU zase zavre! 🙄 Rekne teda thank you, ale stejne!
Minule jsem mu dole otevrela branku, kdyz jsem s nim sla ze schodu. To se mu vubec nelibilo, vysel si par schodu nahoru a sesel pak sam, kopl do branky, aby se otevrela a bylo to!
Az pak jsem si uvedomila, ze ja ji oteviram nohou, kdyz nesu jeho! 😔

S chilli teda dost dobre! Mala je stejne super, jak vam ji! Pyzamko vyfot! 🙂

odraskova.jana
16. led 2010

Ahojte mamicky ...je tu nejaka aj z Okolia Dunganonu alebo Omaghu??? 🙂

forensica
16. led 2010

Zuzi, to je fakt maso, 5.5mesice!! To je fakt strasne moc, ja te obdivuju ze to zvladas. Ja bych snad K ani Bjornovi nepujcila kdyby byl pryc tak tak casto a casto na dost dlouho 😅 Pekny zaber, ten byl ale malinkaty co 😵 Hahahaha, s tim zaviranim nohou!! A to ani nema poradne doma muzsky vzor od kteryho by to pochytil co 😀 Tol je narez! Jo do skolky jdeme az ve stredu tak to pro ni myslim bude zabava, problem nastane myslim druhy den 🙄.

Milusko a Zuzi, diky za utechu. No ja myslim ze ti chlapi to tak nejak neprozivaji. Me to prijde uzasne pozorovat jak se uci nove veci a hlavne kraviny na ktere prijdu. Asi je to pro nej horsi jelikoz on s ni netravi moc casu a kdyz mu nahodou rve tak si neumi moc poradit. Navic ted je na me desne fixovana 😅 Ale s tim rodinym zivotem mas pravdu, me to strasne vyhovuje, totalni pohoda, proste zase je to jina kapitola 🙂

Jani obavam se ze ani netusim jestli takova mesta jsou v UK ci kde 😅

forensica
16. led 2010

Jo Zuzi, gratuluji k pyzamku, fakt je to hned jine jak se odlozi dupacky co 🙂 Ja je uz nepouzivam asi 3 tydny. Mela jsem pocit ze se v nich poradne neprotahne, ze v noci obcas skrci nohy a pak se ji sprajcou o stenu tech dupacek a uz je pak na zbytek noci nenatahne. Prislo mi to nepohodlne, i kdyz nevim jak je to s gumou v pase 😅 Takze ja vam fandim!! 🙂

slunicko2
autor
16. led 2010

Jano, ja take ta mesta vubec neznam! Promin :( Pribliz nam je vic!

Verco, je to presne jak to pises. Muzsky to berou jinak. Nejsou s tema detma tak svazany. A takovy ten instinkt neni tolik vyvinuty.
U nas to ve skolce zacalo az druhy den. To uz vedel, ze ho tam necham. Pak se to zhorsilo az tak, ze zacal brecel, kdyz uz jen videt tu budovu z auta! Me to rvalo srdce. Ale on si tak deset minut pobrecel a pak byl cely den v pohode! Trvalo to asi tri tydny, nez si zvyknul. Ale nemohla jsem ho jen tak vypustit, musela si ho vzit na ruku ucitelka. Ted uz odbehl sam i s jidlem, dal mi pusu a bylo to. Vecer ani nechtel domu, musela jsem ho honit. takze jsem si zase pripadala, jako ze ho to doma nebavi a me nepotrebuje 🙂))))

Ja jsem zasla, kdyz chodidlem zavrel dvere od mrazaku! A udelal to takovym chlapskym zpusobem! Uplne tak zlehka, jako by to delal cely zivot! Videla jsem v nem pubertaka!

To pyzamko dnes davala Miluska 🙂

janauk
17. led 2010

Edito, to je skoda ze ten Winsor je uz plnej 😖 zkusim se zitra take po necem na netu podivat.
Teda tak E uz chodi! A ty nekojis. To je ale mezniku. Ja uz vidim ze to vsechno orvu. Pyzamka, skolky,...
Ja si ted maleho strasne moc uzivam. Meni se mi pred ocima,zacina sedet,snazi se pretocit,porad se smeje...kdyby tak toto obdobi trvalo porad!
Verco, ja jsem s Ianem mela take podobnej rozhovor. On se chce o maleho starat ale nekdy mi prislo ze si ho vzal a pak hned zapnul televizi nebo zacal nekomu telefonovat misto toho asby se mu venoval. Jeho se to moje vytykani ale dotklo, no ale prekousl to a myslim ze se to ted zlepsilo.Drzim palce na skolku.
Zuzko, Sean je na tom videu tak malickej. Kolik mu bylo?
Edito, kdy ma presne Eira narozeniny?

forensica
17. led 2010

Je Zuzi, hlava vedela ale ruce psaly neco jineho 😀
To jsi byla ty kdo se ptal na tu matraci? Nevim jesli myslis pro vas dospelaky ci pro ditko. Tak my dospelaci mame z IKEY a mame na ni jeste tu horni tensi matraci a jsme s ni ohromne spokojeni. No a pro K mame z http://www.babymattressesonline.co.uk/ a s tou jsme taky strasne moc spokojeni. Obe fakt kvalitni.

Jani, no je to des s tema muzskyma ale zda se to snad prozivaji vsichni stejne. B taky rad kouka do pocitace kdyz je K kolem aby tak nejak neztracel cas. Mam pocit ze oni nedokazi pocitit radost jen z toho ze to jejich dite konecne ukaze na konika na obrazku na pozadani. Proste jim to asi prijde desne podradne ci co ja vim. Si pamatuju ze kdyz K byly snad 2 mesice tak se furt divala s nadsenim a dlouho na jeden obrazek v knizce a B prohlasil ze asi nebude moc inteligentni kdyz ji zaujme takova blbost 🙄 Oni ti chalpi fakt nemaji tuseni. S tim smichem to je pravda, to je uzasne obdobi. Neboj vydrzi to tak jeste 2-3 mesice a pak uz to bude zase jine a taky krasne ( i kdyz teda uz zacnou tantrumy a tak, to je taky sranda 🙂 ).

slunicko2
autor
18. led 2010

Jani, tak si to moc uzivej 🙂 Je to uzasne obdobi!
Seanovi bylo 9.5 mesice, tusim!

Verco, chceme matraci pro nas. Bohuzel, Ikeacka matrace ma jine rozmery, myslim.
Jej, to by me zajimalo, co by B prohlasil o Seanovi. Ten totiz na pozadani neukazuje, ani nerika! Asi bych se mela bat, ze bude hodne pozadu. Snad nam ty testy dobre dopadnou :(

Edo a Mili, ja asi poletim na Gatwick toho 4.2. tam odtud jede primo vlak k vam do Readingu! A od Edi bych se pak presunula k tchanovcum a letela od nich zpet do Glasgow! navy tentokrat za letenky platit nebude, tak neni potreba travit tolik casu u tchanovcu!

forensica
18. led 2010

Zuzi, no podle zkusenosti vim ze kluci jsou dosti pozadu od holcicek a taky to samozrejmne zavisi na jednotlivci. Neboj, at uz vam reknou cokoliv, tak to bude dobra zprava jelikoz aspon budete vedet na cem jste 😉

Aha, no my mame od Ikey postel tak jsme to vzali jednim vrzem s matraci. Ale podivej se, my jsme spokojeni moc.

editahlb
18. led 2010

Jasne Zuzko, co bys tam s nema travila cas kdyz se ti stejne nevenujou.. Zustan s nama u nas! Porad plati, ze muzes prenocovat, at nejezdite na noc.. To video musim zkouknout az doma, tady v praci to radsi riskovat nebudu 😅

Jani Alfie uz ma 4 mesice?!! Tot leti! Uz se na vas taky moc tresim. Eira ma narozky 5.2., to vychazi na patek, tak jsem si rikala ze udelam malou oslavicku v tu nedeli jak prijedete. Ono ji to asi bude jedno, kdy se to oslavuje, ze Verco? 🙂

Eira uz ma taky dvoudilne pyzamko, sice je ji velke, ale do dupacek se uz fakt nevesla. A kalhotky ma na snurku, tak se to da upravit jak se zrovna najedla 😀 V jejim pripade precpala, ji jak otesanek. Mate to taky tak Verco?

U nas je to s rodinym zivotem tak, ze ja si to strasne uzivam, tim jak O taky dost cestuje tak jsem rada, kdyz jsme vsichni spolu, otevrem si lahev vina a je to, ani nepotrebuju nikam chodit. Teda krome kina nebo divadla, to jsem ted nejak zanedbavala, ale chystam se napravit..

Co se sraziku tyka, tak ja myslim ze by jsme si mely domluvit termin, aby si Mark od Milusky mohl vzit dovcu a oni zamluvit letenky a pak kdyz najdeme vhodnou lokalitu tak se na to budem moct vrhnout okamzite a nic nepromeskat. Co vy na to? Nechame ten posledni vikend v breznu? 26 - 28.3?

editahlb
18. led 2010

Tady je dalsi nabidka, ale je to v Cornwall, cestovaly by jste tak daleko?

http://uk.hotels.travelzoo.com/uk-hotels-countr...

slunicko2
autor
18. led 2010

Edo, tak to je fajn, oslavime to s Eirou a s vama spolecne 🙂
Dekujeme za nabidku, ale vsak budes muset v pondeli do prace! Tak se ti nebudeme plect pod nohama 🙂
ja jen doufam, ze se tam sean ukaze v dobrem svetle. v patek v jedne toddler group dal holcicce pohlavek, protoze si sedla na trikolku, kterou chtel on. Hanba me fackovala! Nastesti ji temer minul, jen ji tak oliznul vlasy. Dostal vyhubovano. a plakal, jako by mu pohlavek vrazila ta holcicka! 😔

Sakra, dnes jsem v nejakem forces casaku nasla krasny hotel u windsor a bylo to za dobre penize! Chtela jsem si ho s sebou vzit domu a podivat se. Ale zapomela jsem na to! :(

Verco, ja jsem se divala. My chceme super king size a jejich webovky my vubec zadnou postel neukazuji.

Ja bych dnes chtela buknout ty letenky. Sean ale dnes vubec nebyl ve sve kuzi :( uz nekolik dni ji jenom studene veci a prevazne soft. Slinta, do vseho kouse, ma rymu, je hrozne clingy. A dnes si zacal strkat prsty do usi. Taky je hodne unaveny. Tak ho asi vezmu k lekari zitra, jenom preventivne! nerada bych koupila letenky a on byl pak nemocny. Navic jeste s usima, to by do letadla ani nemohl :((((((

miluska.woolley
18. led 2010

Ahoj holky, ja se priznam bez muceni, ze jsem se k hledani lokality na srazik nedostala. Posledni vikend b breznu by mel byt ok, jeste to prodiskutuju.
Edo ale Cornwall je pro nas daleko...

forensica
18. led 2010

Edito, posledni vikend v breznu mi vyhovuje 😉

ZUzi, jo zda se ze oni maji jen Euro king size coz je 160x200. To teda ale budete mit letiste!! 😉

slunicko2
autor
18. led 2010

Verco, ja jsem prave mela z Ikei v cr 180x200. Tak jsem si myslela, ze by takovou velikost mohla ikea mit i tady :(

ja uz bych mela prestat cist ten net... ted jsem si zase zadala do vyhledavace slintani apod. A vyjelo mi, ze je problem s mandlema 😀 Zitra ho beru k gp, at se mu podiva do usi a do krku. At uz muzu buknout ty letenky. Protoze dnes fakt silne nebyl ve sve kuzi!

forensica
18. led 2010

Aha, asi jsou anglicani mensi ci co 😀 Fakt na net nekoukej, najdes spoustu bludu a urcite to nebude tak hrozne. Hlavne at je maly v poradku.

Ja jdu do hajan, do diplomky opet ani radku,ach jo, me hrabne. Taky tu sedim a cucim do netu 😠 Ale objednala jsem nakup jidla tak aspon mam nejakou zasluhu ze 😅

xaga
19. led 2010

neviete niekto o nejakej praci v zahranici pre chlapa? ak ano piste na IP alebo aj na moj mail xaga@azet.sk

slunicko2
autor
19. led 2010

Verco, no jo, ja vim 🙂 Ale zase chci jit na ty schuzky pripravena. Oni tady maji ty doby jak krabice od bot. Vem si, ze do vetsiny loznic se super king size ani nevejde!

Dnes spal 14 hodin! Daz se vzbudil v 9 rano a vylitnul, protoze Sean poradne nikde. Pry porad jeste spal, daz ho musel vzbudit! Kasel se mu zhorsil.

Jo, a dnes nam prisla oficialni prihlaska k au navy. Musi to vyplnit a poslat, spolu s certifikaty a fotografiema.
Pak nam prisel balicek o tom, jake je to zit v au. Pry to cele trva tak 12 az 18 mesicu. Pak jeste zalezi na vizach, zda je dostaneme nebo ne. Hlavne i medicals. Take si musime zazadat o vypis z rejstriku trestu. coz nam da dost prace, protoze oni chteji vsechny zeme za docela dost dlouho!
Daz se take musi podivat, do kdy je v praci financne vazany. My si myslime, ze je to do cervence 2011. Coz by nam dalo ten rok a pul.
No, snad nedelame blbost! Ta Kanada by byla idealnejsi, ale tam ted meni pravidla pro overseas applicants.

Xaga, ja o nicem nevim. Promin.

slunicko2
autor
19. led 2010

Verco, ja mela za to, ze jsi diplomku uz odevzdala? Me se to uz vsechno plete dohromady! 😝

forensica
19. led 2010

Chudak S, to je neprijemne, tak honem k Dr at vite co na nej skocilo. No super zpravy s tou prihlaskou, koukam ze vas ceka hora papirovani 😅 No ja myslim ze v Au aspon bude to podnebi paradni, urcite nebudete litovat.

Na diplomku mam jeste skoro 3 mesice takze plasit nemusim. Vecer jsem jeste napslala asi 300 slov tak jen tak dale 🙂 K ma rymu, chudak (moje vina ze jsem ji vzala plavat v sobotu), tak ji dnes drzim doma a doufam ze bude zitra v pohode a nechyti ve skolce neco horsiho 😅 .

editahlb
19. led 2010

Holky co vam ti mali tak marodi?! Ja vinim to pocasi. Doufam, ze S bude v poradku at muzete letet, jenom si rikam Zuzi ze jestli by nestalo za to vzit ho nekam soukrome. GP se na nej koukne, nic nezjisti a ty uz si na ty jeho stavy (zvraceni, ted slintani atd) stezujes dlouho tak at se to co nejdrive vyresi. Jo a ja a si moc rada vemu den volna jak prijedete, pockam, az si koupite tu letenku a pak si o nej zazadam. To neres.. Moc rada vas uvidim.

Pro ten criminal check musis mit adresy ze svych predchozich bydlist, spoustu identifikacnich papiru jako pas, ridicak, pay slips, bank statements atd. a pak to bude vyrizeno cca za 6 tydnu. Ja jsem ho odeslala minuly tyden, musim si to taky nechat vyrizovat co 3 roky kvuli Barnardos, (to je ta detska charita pro ktere prekladam), ale jak rikam, jakmile to vyplnis a odesles tak oni si podle adres vyhledaji co potrebuji a tobe prijde jen vypis ze nejste kriminalnici 😀

Verco tu diplomku musis dopsat driv abys mohla na ten srazik na konci brezna!

O.K. Cornwall je daleko i pro nas, pokracujeme v hledani...

editahlb
19. led 2010

Verco jeste jsem chtela napsat ze na vas budu zitra myslet at se male ve skolce libi a at to zvladnete bez breku 🙂

kaata
19. led 2010

Ahoj holky,jen v rychlosti pisu poprat Kristince hodne stesti zitra a krasny den ve skolce se spoustou novych hracek! A Verco,vem si s sebou dost kapesniku a malo makeupu🙂 Neboj, zacatek je trochu narocny (alespon pro me byl), ale pak uz to jde. Ja pak vzdycky cestovala do prace ubulena na zacatku. Hlavne at se tam Kristince libi a ja tam spokojena.
Zuzko, to papirovani s AU viza dobre znam. Uz dlouho mi tu zloutne stoh papiru k memu vizu. Jeste jsem se neodvazila se do toho pustit. Ale nas nejak nic netlaci, takze na to nespecham. Doufam, ze Sean bude v poradku! To ma Edita dobry napad s tim soukromym GP, treba by to za to stalo!
Jinak srazik zni dobre, pokud tu budeme tak bychom se mozna pridali! A Zuzko, napadlo me, ze bych mohla do Readingu za Miladou na kratkou navstevu s vami. Musim kouknout do diare, jak na tom budu. Mejte se hezky!

miluska.woolley
19. led 2010

Verco zitra na Vas budeme myslet a prejeme hladky prubeh.

Holky tak pro kolik lidi teda hledame? A hledame na 1 nbo 2 noci? My pojedeme pravdepodobne autem, ale dovolenou a trajekt musime stejne bookovat vcas. Co treba co treba nejakou cottage?

miluska.woolley
19. led 2010

takze hlasim ze pokud to M. podepise sef, tak jsme v patek 26. brezence v jukej jak na koni!!! a jsme na srazik definitivni YES!

miluska.woolley
19. led 2010

http://www.superbreak.com/hotels/barcelo_basing...

a uz frcim do postele, rano jdu do prace, dobrou...

slunicko2
autor
19. led 2010

Verco, zitra na tebe budu moc myslet! Ja jsem si take vzdycky pobrecela. Sean vzdycky jeste zvracel, jak moc brecel. Takze jsem ho drzela, zatim co uca vytirala podlahu. Pak ho ze me musela servat 🙂 Poplakal si jeste tak pet minut a pak si hezky hral cely den 🙂 A trvalo to vazne jenom tak tri tydny.
A urcite je pro ne skolka dobra... Ja jsem do skolky nikdy nechodila. A pak jsem se do skoly hrozne bala. Nikdy jsem v zadnem kolektivu nebyla.
Posilame pusu, at vam to zitra jde 🙂

Kato, myslis tu zadost a permanent residency? Ta se ale musi do urcite doby aktivovat, vid? nam navy rovnou poslalo mesice, kdy daz musi nastoupit, pokud ho vezmou. Ma na vyber leden, cerven a srpen. Jenze ono hrozne zalezi na tom, kdy mu nabidnou misto. Jim to trva minimalne 2 az 3 mesice! A to Daz uz zase bude skoro pryc. A my uz jim ted musime dat vedet, ktery termin chceme a nesmime ho zmenit.
Ja nevim, prijde mi to ted vsechno takove rychle... I kdyz je to snazsi, protoze oni plati letenky business class, potom holiday accomm, nez pripravi dum, take plati za prevoz nabytku.

Holky, ja jsem ho dnes k GP vzala. Sean ma croups (nevim jak se to pise). Tak ted nevim co delat :(
K tomu slintani mi rekl, ze mam pockat na toho logopeda 🙄
K soukrome lekari se chystam, hned jak skoncime s tim usnim a logopedem a pediatrem.
Jinak ja jsem se ptala v cr. A tak pediatricka rika, ze je u deti normalni mit i 8 nemoci rocne v tomhle veku, kdyz chodi do skolky! A ryma se do toho nepocita...

Edo, ja ti dam urcite vedet do patku nebo po vikendu. Ja chci hrozne moc prijet. A mam skvelou prilezitost, kdyz daz nebude take doma 🙂
Jeste musim zavolat Mili, protoze se mi ji nedari dohonit na skype!

januzza80
19. led 2010

Ahojk holky,
dneska me zacalo bolek v krku,tak budu papkat vitaminy.

ZUZKO,ja verim,ze malej se brzo rozkeca,jako ten muj.U meho byl jinej problem a zjistilo se to u doktora,ze neslysel dobre na jednou ousko.Byl strasne zahlenenej a meli mu to nechat odsat pokud by to nezmizelo.Ja verim,ze u tveho maleho to taky nebude nic vazneho a deti muzou byt tolikrat nemocne behem roku a ja jsem toho dukazem a byla jsem pozdeji na operaci s mandlema.Doktori bohuzel toho taky nekdy reknou a prehani,ze to ani tak vubec neni.Hlavne nesnasim kdyz doktori vsechno delaji podle tabulek a jestli dite neni jak by melo byt tak hned ze je hloupej atd.Proste muj malej zacal pozdeji mluvit a my to mame v rodine a muze se to stat a kolik deti s tim ma problemy a taky ty mas dvoujazycne dite,tak se taky musi nad tim zamyslet.

Nam je to jedno co cekame,spis jsem strasne zvedava co to bude a to jsem si chtela nechat jako prekvapko,ale ja to stejne nevydrzim a aspon budu vedet co cekame a jak na mimco mluvit.