Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

vavroch
7. zář 2010

Ahoj holky, jsem tady poprve, tak presne nevim jak to funguje. Dostala jsem tip na tuhle stranku od kamaradky.
Ziji uz 4 roky v Londyne (North London - Arsenal) a pred necelymi 5 mesici se mi narodila holcicka. Tak bych se rada seznamila s nejakymi ceskami/slovenkami maminkami, aby nam ten cas tady lepe utikal a mely taky nejake kamaradky 🙂

cutce
7. zář 2010

@vavroch ahojky, ja ziju asi hodku od Londyna, ale smerem na jih 😉 a to jsi rodila tu a nebo doma? 🙂 a jak se mala jmenuje?

catkaz
7. zář 2010

Tak ja se taky hlasim po vikendu.
Od vcerejska jsem na matersky. Jupi! Ale musime toho tolik zaridit, ze si budu muset odpocinek naordinovat...
Ono to nak strasne leti a furt mame jen ten kocarek 😕
Ja se na to ted brhnu. Postylku uz jsme aspon vyhlidli...

Evi, mne se ted taky blbe spi. Taky se budim kolem 5., ale pak zas usnu. Jen me dost boli zada. Snazim se spat na levym boku a pod bricho si davam polstarek. Ale budu muset asi nejak podlozit i zada. Uz me boli i pri delsim chozeni... Snazim se cvicit a tak,ale uz je prcek asi moc tezkej...
Jo a moc gratuluju, ze Pietro ma praci, to je fakt super a skvele nacasovany! 🙂

O vikendu jsem byla za kamaradkou v Londyne. Bylo to prima, ale v nedeli uz jsem toho chozeni mela plny kecky. Nakonec jsme jeste spechaly na nadrazi, at stihnu vlak a radsi si vzali tago, abych to v kklidu stihla. Mimochodem, vzal nas super taxikar. Nejdriv nas odmit, ze jede opacnym smerem, ale pak si vsiml myho pupku a zatroubil na nas, ze nas vezme, kdyz jsem tehotna 🙂 Pak jsme zjistily, ze za nama na skutru jede jeho syn, ktery se uci na taxikare. Bylo pul 6 a on s nim trajda po Londyne uz od 9 rano... Chteli uz jet domu, ze toho meli plny kecky, ale nakonec vzal jeste nas. Byl to takovy pravy 'cockney' prima chlap.

Jani, zeptam se Mika, treba bysme se za vama toho 18. na chvili zastavili 🙂 Ten dalsi vikend tu pak budou na navsteve nasi.

@vavroch My bydlime mezi Swindonem a Bath, takze daleko,ale par holek tu bydli v Londyne, i kdyz nevim, kde presne.

vavroch
7. zář 2010

@cutce ahojky, tak to je tedy skoda, my se ale mozna budeme na jih Londyna stehovat, za mesic nas to ceka, ale jeste nevime presne kam 🙂 Rodila jsem tady v Londyne a nemuzu si vubec stezovat, bylo to naprosto skvely 😉 Nase malicka se jmenuje Nelly Anna. Jinak gratuluji k tehotenstvi, ja jsem to milovala byt tehotna a taky si to hodne uzivala, tak doufam, ze Ty budes taky 🙂

stanulka551
9. zář 2010

ahojte, ja som v anglicku treti rok, teraz cakam so svojim anglickym partnerom babatko, termin mame 8.01.2011. Byvame vo Warringtone, je to asi pol hodka od manchesteru a tiez od liverpoolu.

janinek
9. zář 2010

Ahoj vsem,

Vavroch, my bydlime take na severu, ale vic severnim a na vychode. Woodford Green. Akorat bezdetni, netehotni.

Testuji tu ted to soukrome zdravotnictvi a zatim moc odvazana nejsem. Pokazde nemohli najit formular na vysetreni, bez ktereho samozrejme nemuzou nic delat. V prvnim pripade to nekdo zalozil pod jine pismeno a nastesti tam byla nejaka akcni pomocnice, co zacla prochazet celou kartoteku a nasla to. Po druhe za mnou jen prisli, ze to nasli. Jo, a po brani krve mam silenou modrinu.

A nevim, jestli jsem pochopila spravne tu pani, co mi brala krev, ale prislo mi, ze rikala, ze jako prosla nejakym tydennim kurzem a ted to dela. Ze jako neni zadna sestricka.

@catkaz Kde jste v nedeli chodili? My z Viktorky k London Eye pres Westmisnter a byla to teda hruza, jak to bylo cele zavrene kvuli tem kolum a nedalo se poradne prejit nikde. Prijde mi, ze jsme vsechno sly dvakrat dele nez normalne. Ale apson jste v nedeli vychytali pocasi, pondeli a utery bylo nic moc.

saza007
9. zář 2010

Ahoj zeny,

nemam na vas vobec cas, ale je to vasa chyba, lebo ste tu spominali The Girl with the dragon tattoo tak som si ju kupila a teraz sa od nej nemozem odtrhnut! 😀

@janauk jani James sa ma skvele, este nechodi sam, obcas sa mu podari par krocikov ale potom spadne. je to rozumbrada, vsetko ho zaujima a do kazdej diery alebo medzery vlezie...

@forensica verca mala je kraaasna, ake uz ma dlhe vlasky 😵 😵

@verde198 evi tebe sa to uz pekne krati, co nevidiet budes mat malinku pri sebe. Uzivaj si poslednych tyzdnov, kym sa ten kolotoc zacne.

Oneskore tiez prajeme Seanovi vsetko naj k narodeninam - to uz je urcite velky chlap.

vitam vsetkych novacikov

pridavam foto

janinek
9. zář 2010

Jezis, ten je roztomilej.

editahlb
10. zář 2010

Ahoj kocky, vitam i nove prichozi 😉 🙂 My se ted prestehovali zpatky do CR takze do Londyna to mam taky bohuzel daleko, ale pokecat a zkamaradit se muzeme i tady, na chatu 😉

K tomu zdravotnictvi - ja jsem byla zase po letech na vysetreni u doktora tady a kdyz me sestricka zpovidala z rodinne anamnezy, tak jsem si vsimla, ze na stole nechala otevrenou kartu predesle pacientky, kterou jsem videla odchazet. Precetla jsem si cim trpi, vysledky steru, kolik potratu mela a pod... to mi prislo dost neopatrne 😕 No kazdy kraj ma neco. Jak uz jsem psala, ja byla s peci v UK spokojena.

Verco ptala jsi se na tu logistiku okolo porodu, prijedou za nama tchanovci azustanou cca tydny, prijedou nekdy kolem terminu porodu, tak snad se trefi 😅 Pak prijede moje mama. Prinejhorsim kdybych rodila treba mesic dopredu tak asi bdeme muset zaukolovat sousedy, jsou mili..

Mam tady tchynku ted, tak se mlouvam ze moc nepisu, jezdime po vyletech- vcera jsme byli v botanicke zahrade v Ttroji, bylo to super Pardon, musim bezet, volaji me

forensica
10. zář 2010

AHojky,

vavroch - ja taky mela rada tehotenstvi, ted uz to druhe az tak neprozivam a hlavne uz nectu priblble knizky o tom jak spat a nespat a co jist a nejist 😎 Jinak vitej! Ja jsem v East London. Jo vitam i Stanulku! To budeme zase ocekavat vsechny prirustky blizko u sebe tady co 🙂

Sazi - no fakt je desne roztomilej, skoro jak hocicka na te fotce 😵

Edito - to jsi na tom podobne jak ja, ja nevim jestli sem mamku kvuli tomu porodu potahnu jelikoz kdo vi jak dlouho by se tu stourala v nose nez se mala rozhodne ven ze 😀 ..No jeste to nejak rozlousknu, je cas. Botanicka v Troji je bajecna, strasne malo lidi o ni vedelo v me dobe studii, vetsinou vsichni jeli do Zoo ale je to tam bezva!

My planujeme na dovolenou za tri tydny (jeste ve trech, bude to snazsi) na jednu z mistnich farem, maji takove uzasne stany tak jsem zvedava jestli nezmrznem http://www.featherdown.co.uk/?url=http://www.fe... Jinak rymu uz chytila i K, ja uz vic chrchlu nez soplim 😖

forensica
10. zář 2010

Jeste jsem zapomnela, pro Londynanky, pokud se zapisete do Loyalty card scheme tady do Ping Pong dim sum tak vam daji £10 😉 http://www.pingpongdimsum.com/loyalty-card

saza007
10. zář 2010

@forensica verca super, budem cakat na vase zazitky z featherdown farm, my sme nad tym tiez uz rozmyslali, ale chceme ist niekedy na jar buduceho roku. K prajem K skore uzdravenie.

Nas James celu noc teplotoval, mal tesne pod 40C, tak sme panikarili, volali sme NHS direct. Postupne sa nam to podarilo zrazit, rano mal uz len 37.5, teraz spi, tak som zvedava, co bude, ked sa zobudi 😒 Inak je v pohode, vobec nevyzera, ze by ho nieco bolelo (touch wood)

catkaz
10. zář 2010

Cau holky,
@editahlb Mas dobry, ze ti prijedou jak in-laws tak tvoje mamka. Ja to s podporou nasich mam tak, ze mama je v praci predbezne domluvena, ze si kolem 14.rijna bude brat dovolenou a ja, az to na me prijde, ji proste poslu smsku, ona si zamluvi prvni volny (easyjet nastesti lita do Bristolu kazdy den) a proste prileti. Stejne to nebude hned, takze by to mohlo v pohode vyjit.

@forensica Veru, ta farma vypada super! To by se mi pro nas do budoucna libilo. Link si schovam. 🙂

@saza007 Sazi, drzim palce, at Jamesovi teplota rychle zmizi... Jaky na NHS Direct byli? Pry to chtej rusit a nahradit sluznou, kde bude k dispozici jen jedna sestricka zbytek budou 'trained'. To bude asi hrozny. Doufam, ze to neschvalej...

Jo, holky, prosim vas, jakou mouku kupujete, kdyz mam v ceskym receptu 'hladkou'? Dik!

blissie
10. zář 2010

Ahojte 🙂

Tak ja sa pridavam k vam, buduca prvorodicka v UK v Bristole 🙂 Zatial sa mi katastrofalne scenare o anglickej zdravotnej starostlivosti nepotvrdili, takze snad to aj tak ostane 🙂

@catkaz Ja za hladku povazujem uplne tu najlacnejsiu muku z asdy alebo tesca. Skor mam problemy s polohrubou a hrubou ale tie si vzdy beriem zo slovenska 🙂

verde198
10. zář 2010

Cau devcata,

jeje, tady se to rozrusta, zdravim nove prichozi 😉

Doufam, ze se mate vsechny fajn.

Prisla jsem si vam postezovat, v prvni puli zari nam mel prjit kocarek, tak jim Pietro psal (objednavali jsme ho v puli cervence primo z Italie), jestli uz maji nejaky datum a pry by jim mel dorazit az za 10 dni, coz je 20.9. a jeste dalsich par dni to pocestuje k nam 😠 Termin mam 2.10. takze fakt "no pressure" !!! Tak nevim jestli to risknout a jeste pockat nebo ho objednat nekde tady v CR, kde jsem ho nasla asi o 2 000Kc drazsi 😝 Na tech ceskych strankach teda pisou dostupnost 7 dni.... jen tak pro informaci jsem jim psala, jaka je dodaci lhuta.

Kato, super story s taxikarem 😀
Z bolesti zad jsem mela strach, protoze me casto bolivaly nez jsem byla tehotna, ale ted nejakym zazrakem nic!
Jak pokracuje kompletace vybavicky? Ja uz mam zhruba vse vyprano, tasku do porodky nachystanou, jen nam teda chybi ten kocarek a taky prebalovaci pult ma nejaky zpozdeni 😠

Janinek - co vim tak anglicke sestry jsou strasne "sikovne" pri odberech krve. Segra taky mivala modriny po odberech a me vetsinou hodne bolel ten vpich, pripadne cela ruka 😝 Ted si uzivam sikovnych rukou ceskych sestricek 😵

Sazi, malej je moc milej, ma takovej chytrej kukuc 😀 😀

Verco, ta farma zni zajimave, snad vam bude prat pocasi.

Hezky vikend vsem!

cutce
10. zář 2010

@verde198 ja bych tu objednavku z Italie zrusila, za prvne co bys delala kdyby byla nejaka reklamace? a za druhe bych se bala abych ho mela, kdyby se mala narodila 😉

saza007
10. zář 2010

@catkaz Kati NHS direct boli super, chceli sme vediet, ci ho brat hned na A&E alebo sa este pokusit zrazit teplotu, tak nam povedali, ze mame pockat este hodinu (tesne pred tym sme mu dali paracetamol) a ak mu neklesne alebo sa zvysi tak ist do nemocnice. Potom nam za tu hodinu zavolali naspat, aby zistili, ci teplota klesla. Ta nurse bola skvela, hovorili sme snou asi dvadsat minut.

@verde198 Evi neboj, nam prisiel kocik den pred J. narodenim, presne takto pred rokom som ho davala dokopy. A na druhy den prisiel James, asi cakal, kedy bude vsetko ready 😀 😅

slunicko2
autor
10. zář 2010

ahoj holky 🙂
Porad poctive ctu, ale nepisu! Az bude Daz zase pryc, tak se pridam! Moc dekujeme za prani k narozeninam!

Ja jsem tady se zdravotnictvim take pomerne spokojena. Az na par vyjimek, ale s tema se dalo neco delat. V tehotenstvi byla pece fajn. Na NHS direct si take nemuzeme stezovat. Volala jsem jim v tehu, kdyz jsem zacala silne krvacet a dvakrat kvuli Seanovi. V tehu jsem hovorila i s lekarem. Pokazde nas bylo porazeno jet na pohotovost.

Ja mam casto pocit, ze v cr porad prevlada nazor, ze atb jsou na vsechno. Prekvapuje me, kolik maminek nevi, ze horecka viroveho puvodu se lecit antibiotiky neda!

Evco, ja bych si ten kocarek take objednala v cr. Me tenkrat musela pomahat Miluska s tou moji reklamaci v Nemecku.

Vitam nove prichozi! A zase mizim! Mejte se tu moc hezky!

forensica
10. zář 2010

Evi, ja bych osobne objednavku nechala jak je narozdil od holek. I kdyz na moznost reklamace jsem nepomyslela, to je good point! Ja myslim ze se klidne i tyden bez kocarku obejdes, kdyz tak vezmes malou do nositka. Ja ani nevim kdy jsem s K poprve vyjela ale driv jak treti-ctvrty den to nebylo.

Zuzi, me prave NHS direct prislo pokazde jako desna ztrata casu (i po trech telefonatech mi slepak nezdiagnostikovali a poradili GP out of hours) a problem s ditetem okamzite posilali na pohotovost. Ja bych uz vubec nic neresila a ani nikdy uz nepojedu na GP out of hours (tam jsem ztravila bezmala 2 hodiny s akutnim slepakem v cekarne jako jediny pacient!). Okamzite kdyz by se mi neco nezdalo tak bych jela na pohotovost, aspon teda s ditetem, tam se mi zdali dost rychli a hlavne znali.

verde198
11. zář 2010

Cau holky,

z te reklamace mam taky trochu strach, i kdyz Peg Perego jsou pry kvalitni kocarky, tak snad bude vse OK. Z toho ceskyho obchodu mi odepsali, ze do 7 dni je zbozi dostupne. Tak moc nechapu, ze italsky shop ceka tak dlouho na v Italii vyrobeny kocarek a v CR ho budou mit za 7 dni 😕 😕
Ja vim, ze kocarek nebudu potrebovat hned, spis jde o to v cem si malou odneseme z porodnice 😅 Prinejhorsim mam od kamaradky babyvac.........ale je to takovy hodne nouzovy reseni.

Sazi, to vam teda vyslo uplne suprove - den pred porodem!
Uz je Jamesovi lip?

Jinak mala ma porad ty tresy, od vcera od vecera nekolikrat ☹ Doufam, ze je OK. Vcera na monitoru bylo vsechno dobry.

catkaz
11. zář 2010

Cau vsem,

tady je dneska krasne - uplne babi leto, tak jsem odpoledne stravila na zahrade a plela a dalsi blbosti a ted jsem uplne grogy. To jsem myslela, ze se jeste pujdem projit...

Tak jak sleduju tak NHS Direct je tu jako vsechno ( a podobne jako v CR) a zalezi, na koho natrefite. Sazi, teda koukam, ze vam i zavolali zpatky...to byla fakt dobra sluzba. Ja s pohotovosti moc dobry zkusenosti nemam. Teda mam jen jeden zazitek, kdyz jsme jeste bydleli v Bristolu. Dostala jsem horecky, skoro 40. Bylo 8 vecer, tak jsme jeli na A&E, protoze jsme nevedeli, kam jinam. Tam me nechali 4 hodiny blouznit a kdyz uz jsem uplne hotova a sla zadonit o nejakou pomoc, tak se ta sestricka zminila, ze v ramci nemocnice je tam i out of hours GP. To nam samozrejme nemohla rict, hned jak jsme prijeli... GP me pak prohlid behem 10 min cekani. Byla to jen hnusna chripka,ale odrovnala me na 10 dni. Jinak ted tehotenska pece v pohode, ale nemela jsem zadny problemy, takze to nemam s cim srovnavat...

@verde198 Evi, ja bych taky pockala, jestli ten kocarek dorazi... Mate objednanou i autosedacku? Vlastne vy nemate auto, nebo uz jo? A jak malou budete odvazet z porodnice? Taxikem, nebo pribuzny pomuzou? Tady te bez autosedacky z porodnice nenechaji mimco odvest.
Jinak jak jsem doma, tak jsme konecne pokrocili. Dorazila postylka (to musime dat dohromady) a takovy lehatko do vany na koupani. Mne se ty plastovy vanicky nelibi... Behem pristiho tydne maji prijit nositka (dala jsem, holky, na vase doporuceni a objednali jsme Ergo). Pak ma jeste prijit prebalovaci pult (komoda), vysilacka a takova ta 'play mat'. Mozna jeste kouknem po 'moses basket'. To zakladni uz tim padem budemem mit vsechno.
24.prijedou na par dni nasi a mama rikala, ze chce jit nakupovat oblecky se mnou, takze s tim jeste pockam.
Nase NCT instruktorka doporucila, at pro zacatek mame plenky na jedno pouziti, i kdyz pak budeme chtit pouzivat praci. Jakou znacku byste mi doporucily?
No a pak veci pro me na porod.

Pristi tyden by nam teoreticky meli zacit delat ty podlahy v loznici. Od novy koupelny jsme prozatim upustili, bylo by toho moc...

Jinak se s vama chci podelit o to, ze vazne zvazujeme porod doma... Dam vam vedet, jak se rozhodnem 🙂

To jsem se rozepsala...Tak pekny zbytek vikendu.

janauk
11. zář 2010

@vavroch @stanulka551 @blissie Vitejte mezi nami. Jak se vlastne Vavrochu jmenujes? My bydlime mezi Bristolem a Bath.
@catkaz Ahoj Kacko, to je fajn, ze jsi uz na materske. Me se to uz krati a v rijnu mazu do prace. Uuufff, to to ale rychle uteklo, ale to ty ted slyset nepotrebujes. To s tim spanim je na nic, ja jsem take ke konci strasne spatne spala a stvalo me jak mi vsichni radili, abych se poradne vyspala, ze to pak budu potrebovat. No meli pravdu 😀 Super ze Vam to vyjde na Alfiho narozeniny. Napisu ti do ip. Jinak se mi moc libi tvoje nove profilove foto. Jinak na hladkou ja pouzivam normalne plain flour. Doufam ze to neschvali s NHS direct, ja byla s tou sluzbou vzdy moc spokojena. A s mamkou jsem to udelala presne jako ty, prijela k nam 5 dni po porodu. Porod doma? Teda to jsem napnuta. Nechces abych prijela asistovat?!!!
@saza007 Jeste jednou gratuluji Jamesovi k narozeninam. Jak jste si to uzil? Alfie to ma s chuzi a lezenim vsude podobne. Ted si to moc uziva u babicky a dedy. Jsem rada ze se ti libil ten Larsson, ja z toho byla vedle. Uz je maly zdravy?
@forensica Doufam, ze se brzo uzdravite. Kolem nas take vsichni stonaji, tak snad nas to nezkoli.
Jinak nam konecne vylezl prvni zub!!! Ta farma vypada fakt super.
@blissie V Bristolu je par slovenskych obchodu a tam polohrubou a hrubou mouku maji!
@verde198 Hmmm, to je blby s tim kocikem,ale ja bych asi pockala na ten z Italie. Par dni to bez nej vydrzis kdyby nahodou prisel pozdeji a problem snad s reklamaci nebude kdyz je Pietro ital? Jako myslim, ze se s nima domluvi, jen pak asi by jste dlouho byli bez kocaru? No, jestli te to ale stresuje, tak si ho kup v CR.
Tady bylo dneska tak nadherne, skoda ze to nevydrzi dele. Prijde mi ze toto leto zase stalo za dve veci, jako to minule a to predtim,....

janinek
12. zář 2010

Dobre rano, mate take krasne? V Londyne nadherne sviti slunicko.

Hladka mouka je ta normalni jejich, oni maji jen jednu. Polohrubou a hrubou si clovek musi vozit nebo vedet, kde koupit. Ja ji sice mam, ale zase ji nepouzivam, k manzelove velke litosti teda. Ale ja proste nejsem kendlikova, nejim je a neumim je.

Vcera jsem byla zase na krvi, tak zatim, bez modriny, uvidime. Jinak me fascinuje, ze jako tu mam gynekolozku a ona na me jeste nesahla. Prvni den mi napsala krev a ultrazvuk, oboje mi delal nekdo jiny. Pak jsme se bavily o vysledkach a napsala druhou krev. Priste vlastne bude zase jen konzultace.

@slunicko2 Ja mam zase naopak pocit, ze v UK na vse daji kortikoidy. I na oko a to me teda dost zarazilo. A v CR jsem ATB dostala malokdy. Tady nevim, zatim jsem mela jen vyrazky 🙂 Ono to bude vsude o konkretnich doktorech a tady nam to prijde jine, protoze ten system je uplne jiny. Ale v CR mi rozhodne prijde lepsi, ze zubar a gynda jdou z pojisteni. A tady i kdyz jsem pripojistena, tak na zubare to neni a na tehotenstvi take ne. Tak to mi vadi.

@catkaz Tys zmenial ikonku! To je matouci. Ty jo, porod doma. Tak pak dej vedet, jak jste se rozhodli.

verde198
12. zář 2010

Ahoj devcata,

v CR take krasne uz od vcera 😵

Kato, vidim, ze delate pokroky 😉 Kocik jsme objednali komplet i s autosedackou, auto si snad poridime pristi rok. Pietro uz vybira 😎 Z porodnice planujeme jet taxikem, pokud teda kocar (a autosedacka) dorazi vcas...

To jste odvazni s tim porodem doma. Sice parada, ze jsi v domacim prostredi, ale ja bych se bala.

Jani, gratulace Alfiemu k prvnimu zoubku 😉

Sazi a velka gratulace Jamesovi k prvnim narozeninam!!

Janinek, mne pripadne, ze v UK vsechno strasne trva. Nez aby ti udelali vsechny vysetreni najednou, tak tam musis desetkrat 😖 Drzim palce at jsou vysledky v poradku.

janinek
12. zář 2010

Tak zrovna to, ze jsem tam sla vickrat, byla spis moje "blbost", takze to jeste ok.

A to jsem vam nerekla, jak kdyz jsem sla na tu konzultaci po vysledkach, tak me zase nemohli najit, az zjistili, ze me napsali na dalsi tyden, proto jsem nebyla na seznamu. A co myslite, po konzultaci se objednavam na tu krev a pani rikam, ze v sobotu. A ona v kolik chci hodin, ja ze rano, tak nabidne v devet, odkyvu a rikam, takze tuhle sobotu rano v devet a ona zmatene: "Sobota? Ja vas napsala na patek.". Tak jsem se zvladla jen usmat a rict, ze v sobotu, ze v patek nemuzu, ze jdu do prace.

sylvia_p
13. zář 2010

Ahoj holky, žije tu některá z Vás v Hullu? 🙂

peppapig
13. zář 2010

Ahojky maminy, koukam, ze se vam vsem dari a deticky rostou 🙂 Doufam, ze jste meli krasne leto.

Mam jen otazecku, docela rada bych poridila M prvni kolo. Balance bike jsme nikdy nemeli, takze bych sla do neceho lepsiho tedy Puky bike (Z2, to nejmensi od 3+ let). Mate nekdo zkusenost? Jeste se snazim najit levnejsiho prodejce, ale zatim marne. Premyslim nad second hand, ale spis od zname osoby, tak pokud nekoho znate, urcite mi dejte vedet. Diky x

miluska.woolley
13. zář 2010

Ahoj holky, procitam ale nestiham reagovat, Mark byl minuly tyden na sluzebce, takze jsem mela celkem plne ruce s princeznama... dneska dorazi mamka, ve stredu jdeme na koncert U2 a v patek letime na dovcu... takze nevim jak se sem dostanu... ale moc se mi po vas styska...

dneska rano jsem byla u dr. a jsem pysna majitelka spiraly Mirene, bolelo to teda jako krava, ale mame na tri roky pokoj. schvalne jestli si to do te doby s tim tretim nerozmyslim. A nebo jestli ji nebudeme vyndavat driv 😀 .

Evi podivej se na stranky peg perego ohledne te reklamace, treba bys pripadne mohla reklamovat i v Praze u dovozce nebo tak...

holky s tema rodinama po porodu, my tu po prvnim porodu nikoho nemeli, ani jsme nechteli, meli jsme pocit ze se nejdrive musime szit jako rodinka my 3 a taky se nam to potvrdilo. Ted jsem tu mela mamku na hlidani Lottie, ale prijela tesne pred cisarem a byla tu tyden. To jsem byla moc vdecna, uklidila mi, vyprala, postarala se o malou... no a po porodu dorazili jeste tchanovci.. super ze trochu pohlidali malou a pomohli, ale pak uz tu na mne po porodu bylo moc lidi... blazinec. Nakonec jsem byla rada kdyz jsme byli zase sami...

kaata
13. zář 2010

Ahoj holky, hlasim se po strasne dlouhe dobe a zdravim vsechny nove prichozi. Uz sem nakukuju jen strasne malo, nejak se tu uz ani neorientuju 🙂 Docitat nestiham ani omylem! Jen koukam, ze Evi ty uz teda budes rodit co nevidet! Preju at jde vsechno moc dobre! S kocarkem - no ja jsem ho vyuzivala od druheho dne po navratu z nemocnice - ale vazne kazdy ma asi jine zkusenosti. A kdyby, tak se bez nej urcite tech par prvnich dni obejdes.

Zuzko, drzim palce at se Seanovi libi ve skolce a ty si trochu odpocines 😉

My se mame dobre, minuly tyden jsme se vratili z dovolene na Zakynthosu, uzasna pohoda, klid, malo lidi, Nico se vyradil v mori...navrat byl krusny jako vzdy a mne hned cekalo pracovni cestovani. Ted jsme uz jakz takz zase ve starych kolejich.

Vendy, ahoj, jak se mas a jak se vede Miusce? My mame to Puky balance bike, tohle: http://www.pukybikes.co.uk/learner-bikes/balanc.... Mne ho tehdy doporucila Miluska a je super, Nico ho dostal loni k Vanocum. Pamatuju si, ze sjem ho kupovala online pres Soup Dragon, nejak jsem tehdy od nich nasla nejlepsi deal, tak se zkus mrknout tam. Ale bylo to teda nove. Ja zase uz zacinam koukat po nejakych kolech ze slapkama, protoze Nico je uz na tom jeho kole az moc confident a rychly - ale nevim jestli to nenecham az na Vanoce.

Mejte se vsechny moc hezky xx

verde198
13. zář 2010

Ahoj holky,

Milusko, tak si moc uzijte dovcu i koncert! Kam vyrazite?
Diky za tip kvuli te reklamaci, me to taky napadlo, ze by to mozna slo vyridit tady. No ale snad to ani nebudeme potrebovat 😎

Kato, dik. To Recko Vam zavidim, my byli loni na Krete a taky jsme si to tam moc uzili, super jidlo, pocasi i lidi....

Tak jsem se byla jeste dneska ostrihat a nabarvit, uz jsem to mela strasne odrostle, ale porad jsem se nejak nemohla rozhoupat zajit ke kadernici 😔

Dneska nam privezli mikrovlnku - od te doby co jsme se prestehovali do Prahy jsme to zvladali bez ni, hlavne pro to, ze na ni v kuchyni nebylo misto. Pak Pietro udelal takovy pultik nad topenim, ale nejak jsme si nemohli porad vybrat az konecne minuly tyden jsme to rozsekli, tak mame o jednu vymozenost navic 😉