Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
25. led 2009

Milusko proc si myslis ze jsi malou dostatecne nemazlila kdyz byla pidi? Jo a kolem toho 3.dubna muzete zustat u nas, uz s tim pocitam a tesim se 🙂

Verco tak to je super, ze jste na G Ford najeli, nez se to nase male vyklube tak vy budete mit jasno a treba se s nami o zkusenosti podelite 🙂 Jak casto se ted k ni budis? Nemas strach, ze ji v jejim pokoji neuslysis kdyz bude plakat?

Holky musim se pochlubit ze se mi prs docela hezky hoji, uz tam na tom miste kde chybela tkan pekny strup, tak se to vyviji dobre. Jinak jsem o.k., v utery jdu na kontrolu k mw, to budu 2 dny od planovaneho terminu (29.1). Rada bych zapadla do tech 5% mamin co rodi v terminu 🙂

miluska.woolley
25. led 2009

Edito, mne prijde ze mi to strasne rychle uteklo, kdy byla miminko. Ted je velka holka, chce vsechno delat sama a mazli se jen kdyz je ji spatne. Ja mela po porodu potrebu se druzit, tak jsem byla hodne venku na kaficku, s kamoskama... na druhou stranu jsem byla hodne psychicky v pohode a to je myslim pro mimi taky hodne dulezity.
CHtela jsi asi rict, ze se ti hoji prst, vid 😉 . No s tim prsem to asi taky prijde...

Verco, G. Ford neznam, ale kdyz Vam to vyhovuje tak s chuti do toho... Ja puvodne chtela jeste procist AP, uz jsem ji mela dnes u kamosky v ruce, ale neeee. Ja jsem takovej mix. V necem jsem asi trochu AP, KK, ale v necem zase na druhou stranu, napr. mala spi od 4. mesicu ve svem pokoji a nikdy nespala v nasi posteli...

Holky, mala mi tam kasle, tak mam strach ze budeme marod. Drzte palce...

editahlb
25. led 2009

prst je to! 😀

Snad neomarodite- tfuj tfuj tfuj!

slunicko2
autor
25. led 2009

ahoj holky 🙂

Edit a Milusko, ja s tim walesem jeste nevim, protoze v tu dobu se budu asi chystat za louzi 😠 Dam vedet tak za mesic 🙂

Milusko, ja teda knizky taky moc nectu. Nam rutina funguje docela v pohode. Jen jsem si precetla takovou lehkou o nocnikovani. Ale nic se nedozvedela... Taky se vzdycky ptam holek...

Dnes tu byla na navsteve Louise s Alfiem. Holky, Alfiemu jeste neni ani pul roku a rika tolik slovicek!!!! Vcetne Sean a tak. Tak jsem dnes malicko zarlila 😀 ale samozrejme jsem i rada, ze mu to tak jde 🙂
Sean si s mluvenim dava na cas...

Verco, je dobre, ze ti ta knizka pomohla! Clovek to nemusi brat doslovne. Treba si prectenim jenom ujasni veci, ktere uz vedel... A pak to jde hezky samo 🙂 drzim palce, at ti to funguje i dal 🙂

fairy
26. led 2009

Dobry rano holky,
jsme tu jen na skok ceka me hodne prace.
Koukam ze Edit se stale drzi tak to jsem teda zvedeva zda to prijde na ten termin 😉 alespon budes dokonale nachystana.
Milusko tak jsi mela hezkou dovcu doma? je tam hodne snehu? Byly jste na sankach? To bych hrozne rada vzala E snad pristi rok.
Zuzko tak ty uz ams novou praci to je super libi se ti vice? a co Veronika tak vse dobry?
Verco ta GF knizka pro me byla taky takovym navodem clovek to nemuze brat uplne dostlova ale hoden mi pomohla cos etyce te rutiny tak jsem rada ze jste nasli tu prave pro sebe. My sjme E taky dostehoval;i k sobe do pokoje od 5 mesicu ale mame problem s tou posteli. V sobotu jsem zacala control crying ona se proste kolem 2.30 vzbudi a chce do postele tak jsme on and off breceli do 5 pak usla. No dneska to bylo asi jen 5x co zaknourala ale v 5 jsme ji uz vzala do postele tak snad se to bdue zlepsovat ja se tam s ni proste nevyspim a Colin taky ne. Takhle to mame od te nemocnice ☹
Milusko at nekaslete a jste zdravi.
Jo v tom kadernictvi nam dali takovy certifikat k prvnimu strihani a kudrnu 😀 je to specialni kadernictvi pro deti a celkem levne £5 do 3 let.
Tak hezky den.

forensica
26. led 2009

Edito - no dobre ze 'prs' uz se hoji 😀..nenapinej nas a zacni skakat na balonu a pij malinik a to by bylo aby to nebylo v terminu 😉..no my mame Angelcare monitor a tak ji urco uslysime ( i kdyz dle toho jak ona chrochta v noci ji uslysime i srz dvere 😀 )

Milusko - ja bych se taky ridila vlastnim instinktem ale zjisitla jsem minuly tyden ze me kompletne zklamal...ja bych ji taky furt mazlila a davala ji prso ale jak ted uz vim, byla proste utahana a tak to byl jen kolotoc kojeni a spani. Drzte se a nemarodte!!

Heli - mas pravdu, zatim to doslova brat urcite nebudu ale bylo by dobre kdyby nam ty hodiny jaks taks vydrzely..S tou posteli je to asi prekerni situace, ja ji prave chci naucit na postylku co nejdriv at pak pozdeji nemame trable s odnaucovanim. Zatim je v M.Basket ale dnes objednam matraci do postylky (napady jesli foam ci spring vsou vitany!) a pomalu dame postylku do kupy a mala pujde do sveho. Za £5 to jde, kdyz jste k tomu jeste dostali certifikat 😀

Zuzi - v pul roce a uz tak mluvit 😕 ..no to ziram

Tak jak nam krasne sel vcera den tak noc se zato vydarila 🙄 Ve 4 vyspana, oci jak tenisaky a tak se to nejak tahlo do 7 kdy vytuhla. No ale dle GF v 8 vzbudit ale pak si po prsu pekne hrala tak ji to asi az tak moc nevadilo. Ono to asi par dni bude trvat nez na nejaky rezim nabehne (jestli vubec). Musim priznat ze jsem o 100% sebevedomnejsi ohledne toho proc a kdy place, uz v tom ta GF byla neocenitelna 🙂

miluska.woolley
26. led 2009

Veru, my mame cold foam a je super. Ch. spala dlouho v kosiku, ale pres den jsem ji postupne davala spati i do postylky, aby si zvykla.

Zuzi, neni Alfie 1,5 roku?

forensica
26. led 2009

milusko- cold foam, to je nejake jino od normalni foam?..musim se po tom podivat, diky

Zuzi - s tim vekem se mi to taky nejak nezda 😀

miluska.woolley
26. led 2009

Veru, prelozila jsem to z nemciny, je to matrace penova, ze studeny peny. takze asi penova. Kupovali jsme ji ve specialnim obchode s matracema a byla celkem draha.
Ja byla z konika zblbla tema kokosovyma a spol, ale tuhle nam doporucili...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
fairy
26. led 2009

Veru my mame mtraci z mothecare je to naka kombinovama pruziny/foam. Nebyla to rozhodne ta nejdrazsi E je tam zatim pokojena. meli jsme ji do toho 5 mesice v kosiku a tam jsme teda mela nakou specialni matraci s takovou prohloubni pod hlavickou to jsme koupili na te baby show, no stala vic nez cela postylka!
Jinak podle me GF nikoho nenuti jak ma co delat ale je to spise takove navedeni na neco kdyz clovek tapa a neni si jisty co ma delat. 🙂 Tak to teda fungovalo u nas. Ja jsem taky cetla tu neznou naruc rodicu plus jsem si tady koupila knizku o tom co se odehrava v mozecku mimca atd a je to dobry proste vsechno zkombinovat. Podruhy uz to snad bdue jednodusi.

miluska.woolley
26. led 2009

Ja jsem teda zrovna z nezne naruci nijak nadsena nebyla, klidne predam dal, jestli ma nekdo zajem...

jo a pridala jsem ty fotky...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
26. led 2009

pardon, oprava, matrace je to tahle
http://www.johnlewis.com/230233471/Product.aspx

forensica
26. led 2009

MIlusko - C ma super medvedi cepici 😀

Diky za odkazy na matrace! Taky se malinko priklanim k pruzinove jelikoz mame cot bed a tak az bude prcek vetsi aby se to hned tak neslezelo 🙂 Navic mame problem jelikoz ta postylka co jsme koupili je malinko atypicka a tak budeme obednavat matraci na miru a ty spolecnosti nejake super vymakane materialy nenabizi. Simco, ta je docela draha co 😅

Ohledne G. Ford, jak pise Helca, ja to beru jen jako voditko. Nechci byt lidsky dudlik a tak proste nejaky rezim nastolit musim abych vedela jestli ma hlad ci je utahana. Mam pocit ze to za chvili vychytam, ale do te doby aspon vim ze nehladovi ci tak. Asi holt ten instinkt nemam, jelikoz me se zda ze by u prsa byla porad a tim si ani neodpocine ani poradne nenaji bych rekla. Plakat malou samozrejmne v zadnem pripade nenechavam, (to ani G.F. nepodporuje).
Simco, dnes jsem ji dala do toho satku a chvili plakala a pak zacala usinat, tak to beru jako uspech 🙂. Myslim ze hlavicka vys pomohla 🙂.

editahlb
26. led 2009

Dobry vecer holky, ja jsem dneska priserne utahana a to jsem byla jen nakoupit, cca hodina v obchode.. K veceri varim cocku tak doufam, ze to na me v noci neprijde at to tam v nemocnici midwife nepoprdim 😀

K G Ford - kamaradka co mi tu knizku dala (Content little baby) rika, ze ji mela jako bilbli, ze pry to pro ni funguje a fungovalo, maly ji spi od malicka od 7 od vecera do 7 do rana (kdyz byl malicky tak se budil jeste v 11 pm na krmeni). Tak to je myslim dobry. My jsme ale s Osianem strasne nezorganizovani, tak si nejsem jista, jestli bych to dokazala vsechno co rika dodrzovat, ale knizku jsm precetla (2x) a budu ji mit taky jako voditko. Uvidime jak to dopadne, ted si nejak nedokazu predstavit jake to s miminkem bude. Treba budeme mit prirozeneho andilka co neplace 🙂 😀

S tim satkem jeste - muzu (jen na prvni mesic ci dva) ho jen tak zasatkovat do jakekoliv pruznejsi latky? A k tomu ergo nositku - jak casto jste ho pouzivaly/ pouzivate? Opravdu se to vyplati si ho poridit?

Diky!! Mejte se!

forensica
26. led 2009

Edito - ja verim ze to funguje,ale dnes jsem zjistila ze je to dosti neflexibilni metoda..treba dnes jsme sli na tu baby masaz zrovna v dobe kdy mam mala spat..tak spala ale tam se probudila, hodku pred planovanym probuzenim a cely den pak uz byl s prominutim na ho...utahana, spatne spala odpoledne, pak ja brecela jelikoz ona brecela ...no nastesti ted uz dve hodinky spinka a tak si snad pekne odpocine 🙂

Zitra mame GP rano v dobu kdy ma zase spat, no rekla bych ze G.F. je opravdu pro lidi co nedelaji nic jineho jen se ridi temi pravidly. Me spani skrz celou noc moc nezajima, az bude ready tak proste skrz noc spat bude. Ja potrebuju zjistit a vypozorovat kdy je mala unavena a kdy chce jist a to mi staci k tomu abych si to tu zorganizovala sama. Zatim se ji drzim jelikoz je to jedina struktura ktera mam nez se naucim malou rozpoznavat.

miluska.woolley
26. led 2009

Veru, i my mame cotbed a pri nakupu jsme to rikali... tak nevim.

Edito, tak jsem si te pridala do cestovniho planu, v patek jsem u tebe jak na koni a budeme te s malou okupovat cely vikend... 😀 . Ja mam manducu, coz je podobny jako ergo, ted nosime na playgroup a kdyz jdeme na delsi nakup, ale kdyz byla mensi, nosila jsem ji po dome... Minuly tyden jsem byla s malou v manduce na zadech povesit pradlo v susarne, ale ona mi ho zase za mnou z te snury strhavala...
Tesim se na jaro, az nebude zima, vyrazime hiking do alp a budeme nosit na zadech...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
27. led 2009

Simco, s tou matraci a cenou mas pravdu, my taky mame docela drahou pro nas. Jo je to investice a kdyz se clovek dobre vyspi tak k nezaplaceni 🙂. SI ani nedelej legraci s tim otviram 😠 Tak at je vse v poradku u te MW 😉

U nas byla bezva noc, mala nakrmena v 11pm a pak az ve 4pm a ted jeste spinka (no teda tato cast spanku je typicky chrochtaci a mlaskaci takze jsem stejne moc nepospala ale i tak) 😵 . My mame dnes kontrolu u GP s okem (teklo ji pred 14 dny a brali stery) a prijede kamoska tak jsem rada.

Vcera jsem se snazila koupit jizdenky na bus z letiste po netu a vubec to neslo. Ach jo,ale je komedie ze budou drazsi jak cely let do UK a zpet 😅 Taky Bjorn vybral play mat, snad bude dobra a malou zabavi az bude vic koukat http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe...

editahlb
27. led 2009

Bre ranko, ja jsem tady taky pri snidani, nejak se porad budim pred sedmou a pak ne a ne spat, ale radsi to jenom septam, at me Simca neztahne z kuze! 😅 Teda koukam, ze ty uz jsi ve 26 tydnu, ten cas fakt leti. Tak at ti to dneska dobre dopadne u midwife! (ja tam jdu taky, tak pak taky poreferuju jak jsem dopadla)

Diky za ty tipy s nositkem, tady se na prochazku s kocarem moc jit neda, bydlime u lesa a v polich, takze kdyz nepojedu do mesta kde vyuziju kocar, budu mimco nosit na hrudi. Nebyla jsem si jenom jista jestli muzu na ten prvni mesic jenom zasatkovat a pak poridit to nositko, ale vcera jsem nejake obhlizela a da se toho dokoupit takova ta novorozenecka vlozka, tak asi zrovna poridime to. Manuku nebo ergo.

Milusko na hiking do Alp bych jela taky! Ja hory miluju! Koukala jsem vcera na ty fotky cos pridala, moc ti to v tom cervenem kabatku sekne! S tim aprilovym vikendem uz taky pocitam, vymyslim itinerar a snad to vyjde i ostatnim!

Verco ta paly mat je dobra, ja jednu dostala od kamaradky a mam ji tam pro Osiana nachystanou at ji odnese na pudu, rikala jsem si, ze je na to asi jeste brzy, ale kdyz tak ted nad tim premyslim, tak ja ji asi necham dole. Je to dobra stimulace, co?
Snad vam ta GP nebude malou dneska moc trapit a ty si uzijes s kamadkou!

forensica
27. led 2009

Edito - ted jsem se divala asi to play mat koupime prez ebay..neco usetrime a vetsinou tyhle veci snad nejsou moc poskozene a navic je to pratelne tak dobry. No ja myslim ze je mozna jeste brzy, ze jeste prd vidi ale zkusime to, treba aspon ty zvuky a tak ji zaujmou. Lidi psali ze na to davali deti od narozeni a K uz ma prece jen skoro 3 tydny ( to to leti!!).

Myslim ze se vam to Ergo/Manuka vyplati na to chozeni po lese. Ja to asi zvazim jestli neco takoveho poridime, prece jen ma clovek volne ruce a jak rikala Simca, na letiste to musi byt bezva. Si pamatuji jak jsme tahli maleho (jeste jako Nanny) v rukach zrovna v tu dobu jak zprisnili podminky na letisti, no nebylo to nic moc. Na jedne ruce dite opravdu moc daleko nepreneses.

miluska.woolley
27. led 2009

Veru tu hraci deku ma kamoska, je naprosto uzasna. Dokonce i nase divoska si pod ni o vikendu lehla a koukala na zviratka...

Edito, Manduca tu vlozku ma uz integrovanou, ale stejnak mi prodavac rikal ze ji na zacatek nedoporucuje. Jsem ale odhodlana to pri druhym alespon vyzkouset.

Holky pada na mne opet nejaka depka, nevim jak to rozehnat...

editahlb
27. led 2009

Milusko nepadej do louze! Pry je dobre sepsat si seznam veci, ktere ti pozvednout naladu a kdyz se citis pod psa tak tim seznamem projit. Nemam to vyzkouseno, ale jdu do toho jeste dnes..Uz na to myslim par dnu.
Me ta depka vetsinou prejde az na druhy den, prochazka venku nebo cokolada obcas taky pomuzou. Na dietu kasli. Jsi kocka takova jaka jsi 😉

forensica
27. led 2009

Milusko - tak super, no uz jsem hodila bid na ebay tak treba tu podlozku vyhraju..za £15 by se to hodilo 🙂..Jasne, dej si cokoladu, to je zaruceny a lety provereny lek 😉

miluska.woolley
27. led 2009

Holky dik, cokosku ma M. nekde schovanou, takze nic. Asi dneska vecer zavru pocitac a pujdu se k nemu pritulit.. treba mi to naladu zvedne..

evaj
27. led 2009

Ahoj holky,

Zuzko, oni po nas chteli ty lekarske zaznamy vyzvednout osobne 😝 Diky za nabidku. Nechame to plavat, uvidime co se vyvrbi tady. Zacala jsem si delat ovu testy, dneska poprve a nic.
Pietro je zatim v pohode, ale v podstate shani praci uz od zari. Krize se tu urcite projevuje, firmy jsou vic opatrne a kazdy den v novinach pisou, kde se propousti. Ceska ekonomika je strasne navazana na vyvoz a protoze se hlavne Nemecku nedari, tak samozrejme jsou dopady i tady. Snad se neco brzo objevi. Asi by to mel jednodussi, kdyby shanel nizsi pozici, s jazykama shaneji hodni lidi, ale hlavne na customer service, busit faktury a tak.

Edito, jak to ma Osian naplanovane s praci? Zustane zamestnany v UK?

No a jak se citim prestehovana? Jak se to vezme, ted v zime asi nic moc, tesime se na leto az budeme moct chodit na prochazky a nekam vyrazit. Strasne me prekvapilo jak se tu huli, jdu do prace a prede mnou porad nejaky smradoch. A huli se i v dobe obeda v restauracich 😝 😝
No a ceska razitka a podpisy na vsechno,.........to je velky nezvyk. Taky si zoufam pri nakupu potravin, meli jsme sva oblibena jidla/potraviny a tady nejsou ☹ nebo jsou strasne predrazeny, ale teprve mapujeme teritorium 😉

Milusko, urco zajdem na kafco, jen mi dej vedet jak ti to vyjde. A nesmutni! Na me kdyz jdou takove myslenky, tak si hned uvedomim ze se mame skvele v porovnani s jinyma lidma.

Simco, jak je Oskarek pekne vychovanej 😉 😉 Jak jsi poridila u midwife?

forensica
27. led 2009

Evi, no ja vas docela obdivuju, ja uz ani nevim jesli bych si v CR znovu zvykla. Opravdu tech veci a ta natura lidi je tam uplne jina. S tim kourenim je to desny co, ja vzdycky kdyz do CR jedu tak jsem vztekla, protoze si clovek pekne zvykl na to ze muze jit parit a nebude smrduty. Drzim palec s tema OVU testama! Na me nikdy poradne nefungovaly ( ci jsem je poradne nepochopila) tak snad tobe to pujde lip. A meris si teploty?

Nic, ja jdu do hajan. Nejak me ta nase mala osubka zmohla, i kdyz musim priznat ze dnes byl suprovy den a i noc byla paradni 😵