Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
27. únor 2009

ahoj holky 🙂

Milusko, koukej tocit! 🙂 Jinak ja to detske umyvadlo pres tu nasi vanu nedam :( My mame vanu s drzadlem uprostred a pak tam mame takovou tu plastovou clonu, coz by normalne problem byt nemel. Ale nekdo se rozhodl pridelat vedle toho skrinku na zed, takze se ta clona neda poradne otevrit!
Tak mu asi koupim detskou sprchu do vany!
Diky moc za nabidku, ja bych snad poprosila jenom o Granko 😔 Me ma prijet v zari mamka a v lete tata. My se chystame domu na Vanoce.
Drzim palce, at si to doma uzijete bez horecek! Sean taky nejvic trpel pri spicacich!

Verco, dej vedet, az malou prestehujete! Snad to bude bez problemu! 🙂

Simco, jsem hrozne zvedava, jaky bude ten tvuj druhy porod. Protoze Louise ho fakt mela super rychly!
My taky mame voskovky vsude. Me to jde normalne smit houbickou namocenou v horke vode. Pouzivam takovou tu s hrubou stranou. Po zdech tu sean muze cmarat jak chce 🙂 navy to tu cele vymalovalo omyvatelnou barvou!

Necetl jste nekdo na netu tu zpravu o tom, ze v uk rocne umre 6 novorozenat potom, co je maminky ktere maji opar pusinkuji?
Dnes si sean opet zalezl do postylky sam odpoledne potom co si vyhral! A spal 2,5 hodiny!!!!

A hlavne!!!!!! Dnes jsem sii byla nechat zmerit podprdu. A mam obvod pod prsy o 6" mensi! 😀 Tak jsem si z te radosti koupila podprdu za £55 😔

editahlb
27. únor 2009

Tead ja se picnu, takovy dlouhy prispevek jsem vam napsala a je to v haji! A mala se probouzi.. tak ja se ozvu az zitra! 😒

forensica
28. únor 2009

Zuzi - no teda, 6'' je teda dost!..super...no dnes byla zase krasna noc, sla chrnet v 8 a krmila jsem ve 2 a pak v 5 takze super. Snad se to novou postylkou (jde tam dnes) nezmneni 😅

Edito - ja pokazde kdyz pisu tak to pisu nejdriv do notepad jen tak pro sichr 😉

Simco - uz jsi zacala s hypnozou?

slunicko2
autor
28. únor 2009

Ja dnes pracuju az do pul devate vecer a zitra taky cely den...

Verco, drzim palce, at to s tim stehovanim dnes dobre dopadne! Mala spinka uplne ukazkove!

Edit, ja to taky radeji pisu napred do wordu. Drive jsem ten text jen tak okopcila v tom okynku. ale ted mi to ale z nejakeho duvodu nejde!

forensica
28. únor 2009

No tak jsem malou ulozila pred hodkou. Chudak mela oci navrch hlavy, koukala kolem sebe, no asi se ji tolik mista najednou nezdalo 😨 Uplne mi ji bylo lito ale nejak jsem ji kozou premluvila ke spanku. Jsem zvedava jak se bude ukladat do postylky po nocnim krmeni.

Zuzi - to je fakt docela dlouho do vecera co, brr

slunicko2
autor
28. únor 2009

Verco, a nepremyslela jsi o takovem tom predelovaci? Kdyby se ji nahodu zdala ta postylka obrovska?

jj, je to dlouho. Ale zase ruku na srdce, tenhle job neni o social hours, vid?

maca793
28. únor 2009

ahojte, viem som tu z iného konca, ale neviem nájsť stratenú spolužiačku so strednej školy, viem len toľko že odišla do ANglicka,vydala sa a rozviedla. volá sa Alexandra Dolincová za slobodna, teraz neviem vôbec jej priezvisko. pamätám si ju ako čiernovlasú babu. je zo zvolena. nepozná ju niekto? chodila na strojárinu do zvolena.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
1. bře 2009

maca - promin, ale tu holcinu neznam

simco - no ono nam zase komplikuje zivot ze mame vsechno v nasi loznici, takze kdyz ona tam spi tak vlastne nic neudelam..velky pocitac na fotky, doumenty, knizky, obleceni..proste uplne vse...navic by jsme museli vystehovat nabytek pokud by jsme chteli aby se tam vesla postylka...ale s tim kojinim mas pravdu, urco to bude velka komplikace ale zase nikdo nerika to ze si ji nemuzu hodit do postele kdyz to bude tu noc nejak casto 🙂

No tak vcerejsi noc se vyvrbila tak ze spinkala 2.5hodiny (misto obvyklych 5-6) a pak jsem ji nakojila a i kdyz byla uplne vyrizena, opravdu se tam bala ☹ Ociska navrch hlavy, chudak mala. No tak jsme ji hodili do kosiku, ktery jsme dali do postylky, to aspon aby spala ve svem pokoji. No a ejhle, najednou spala 5.5hodky! Musime ji teda pomalinku privyknout, dokud teda z toho kosiku neodroste totalne, uz ted je tam jak sardinka. Asi tu postylku prehradime (jak rikala Zuzka, nevim jestli se nejaky predelovak da koupit ci to) tim kosikem a dame ji na matraci mezi kosik a celo postylky. Snad to zabere.
Co teda ale byl velky rozdil pro nas bylo, ze ona se zacala vrtet a broukat jak obvykle kolem 5te, ale jelikoz jsem ji slysela jen malinko tak jsme spali dal a ona taky az do 7.30!Kez by to vydrzelo 😅

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
1. bře 2009

Ahoj holky, tak poslusne hlasim, ze pisu do Wordu a kopiruju…

Psala jsem predtim Milusce, ze z Cech nechci asi nic privezt, dekuju za nabidku (ted uz by ale bylo stejne pozde, co?), nic me nenapada, v tehotenstvi jsem byla ulitla na granku, ale ted tu mam taky dve krabice a moc uz to nepiju, ja uz jsem si asi privykla na veskerou tu stravu tady. Co vam holky tady nejvic chutna?Ja mam rada full English breakfast, jehneci maso a scones. Taky mam rada tu variabilitu, jsou tu skvele turecke restauracky, samozrejme curry a thai curry no mohla bych pokracovat.. V cechach jsem si vsimla ze se nejak rozmohlo sushi, videla jsem tam nabidky sushi temer na kazdem rohu. Je to tak Evco?

Verco vcera jsem pred prochazkou trochu experimentovala a mala byla v tom ergu o neco vyse a v pohode videla do stran. Moc dlouho to sice nevydrzela, usa, ale dulezite je, ze to jde je tak napolohovat aby videli ven. Uz ti to od toho prodavajiciho doslo?

Jinak holky dekuju za pochvalu fotek Eiry ,samou pychou se tady natrasam, to jsem rada, ze nejsem sama, kdo si mysli ze je krasna.
🙂

Dneska tady bylo moc krasne, pocasi jako na jare, plus Osian ma narozeniny a taky je dnes st. David’s day. St. ‘Dewi’ je patronem Walesu,vsude same narcisy, je to narodni kytka, je jich tu v okoli plno, rostou tu divoce mnohem vic nez v Cechach, moc se mi to libi!

Zuzko ja jeste neshledla to video (Welsh/English) tak jdu na to ted, jsem zvedava! Jo a chvalim tech 6 inch! To je uzasne, jenom se s podprdou rozmazluj, zaslouzis si to!

slunicko2
autor
1. bře 2009

Ahoj holky 🙂

Verco, tady mas link na ten cot bed divider. Nekomu fakt poslouzil dobre 🙂 Sean byl veliky a dlouhy od narozeni a do postylky putoval az ve ctyrech mesicich. Tak jsem ho nepotrebovala.
http://www.twinsthings.co.uk/sleeper.htm
Je mi ji uplne lito, musela byt vystrasena 😔 Ale je super, ze ten kosik zabral 🙂

Simco, tak to je mala taky ciperna, kdyz uz se takhle pretocila 🙂 Ja doufam, ze tenhle porod bude super rychly!
K tomu nocnimu buzeni. ja to mam natrenovane asi takhle. Slysim ze place nebo je vzhuru, prevalim se z boku do sedu, dopotacim se do pokojicku, najdu dudlika, ulozim a zase se odpotacim do postele. Tam spadnu do postele jako pytel ovsa a spim dal.. Vcera to bylo asi sestkrat za noc 😀 Jsem vyrizena.
Ale me by treba zase budilo, kdyby spal s nama. A on taky preferuje spani ve svem.

Edit, je ten srazik 3. az 5. dubna? Ja si budu po vyplate zamlouvat letenku. ridit osm hodin by na me samotnou asi bylo hodne. Zustanu u tchanovcu a do cardiffu dojedeme vlakem 🙂 kdyz mi reknes kde bydlite, tak si tam se seanem buknem na noc hotel nekde pobliz 🙂

holky, ja jsem tech 6inch zhubla tak nejak postupne. Naposledy me tam merila nekdy pred sesti mesici, tusim!
Ale hodne lidi rika, ze jsem zhubla, tak nevim. Asi bych hubla i vic, kdybych vynechala to sladke 😝
Docela mi to dodalo takovy boost, kdyz mi rekla, ze mam o 6" min!

Edit, vsechno nejlepsi Osianovi k narozeninam! u nas se St David`s day neslavil. Daz je pry na ponorce sam Na te minule jich bylo hodne.

tak ja zase bezim.. papa

forensica
1. bře 2009

simco - no normalni moses, ale opravdu uz ma hlavicku tak 10cm od vrchu a ruce vedle sebe ma uz docela narvane kdyz je ohne nahoru...dnes jsem prala v tom prasku pokadene pliny a vypral uplne a bez fleku na 40C tak jsem spokojena 🙂 ..mycku bohuzel nemame tak nezkousela 🙄

Edito - tak to je parada, to uz se tesim az mi to prijde..akorat se mi ten chlapik ozval, posila to v pondeli a melo by to dojet tak za 8 dni (z Ciny)..tak to akorat prijde i ten infant insert..moc se tesim a snad ji to bude pasovat 🙂

Dnes jsme jeli na navstevu znamych s tim velkym chlapeckem, no ted uz ma 5 mesicu a 8kg. Sami uznali ze je docela macek a pomalu mu ubiraji sunaru. Jinak po ceste domu jsme narazili na bouracku a tak cesta co normalne trva 10minut byla na 45minut 🙄 No a jak se stalo tak mlada samozrejmne rvala ze 🙄 A to byla unavena, najezena a prebalena. No je to bobek a nikdo mi nebude vykladat ze deti spi v aute temer okamzite 😀

slunicko2
autor
1. bře 2009

Verco, sean nam v aute nespi uz vice jak rok! Musime mit pusteny dvd player jinak vyrvava jako na lesy!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
1. bře 2009

Simco - ja ti klidne par tabet donesu az se uvidime jestli nechces riskovat..nebo jestli mate nekde waitrose, tak tam je to kde jsem ten prasek koupila prvne...Jo, dudlik, to nam taky nejede, zkusila jsem v aute a zase prd, nejak to nepochopila..holt ty deti uz maji pomalu charakter a vi co chteji co 😀. Simco, no to je husty ze te ta nespavost chyta tak brzo a navic to zoubkovani ☹

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
1. bře 2009

Boze, ted jsem se mrkla na Verci profil a zjistila, ze male uz budou dva mesice!!!!! A ja si porad myslim, ze jsou ji tak tri tydny 🙂

Simco, ja vubec nevim, proc se budil. V kazdem pripade uz byl vzhuru v pul pate a hral si! Tak v tehu bych na tom byla asi taky hure!

K tomu jidlu. ja teda ceskou kuchyni taky uz nejak nevyhledavam. nebo si spis vzpomenu jenom sem tam...
A taky tady miluju jehnecni a velky vyber restauraci! S tim sushi jsem si taky vsimla!

forensica
1. bře 2009

simco - me rikala segra ze se ji malej zacal jednou z niceho nic budit v noci a chtel si hrat a to trvalo mesic a pak zas jak utne a spal zas celou noc..treba je holt v nejake blbe fazi..nicmene co ho treba v noci vzbudit a nakrmit a tim se treba prerusi ten spanek a pak bude zase spat delsi dobu

zuzi - leti to co, to je brutus..uz je to velka holka a ja zacinam byt broody na druhe 😅 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaata
2. bře 2009

Ahojky pri pondelku, po dlouhe dobe zase zdravim. Edito, koukala jsem na fotecky, mala je teda opravdu nadherna, taky mi to nejak dela havoc s hormonama! Opravdu roztomila, takova panenka. Moc se mi libi v tech vlnenych papuckach! 🙂

A Verco vase mala teda opravdu poporostla od te doby co jsem naposledy koukala na fotky, je opravdu hodne dlouha! S tim kosikem to je teda neco - nam vydrzel do 4,5 mesice, ale je fakt, ze Nico byl na zacatku hodne maly. Jak se vyspala dneska v postylce? Mas ji ve spacacku? To by taky mohlo pomoct pri tom nezvyku na prostor okolo. U nas to pomohlo hlavne pri akrobacii v postylce a doted na ne nedam dopustit.

Helco, moc drzim palce na dnesek, at to Ellinka I ty statecne zvladnete! Ty prvni dny jsou narocne, sama si pamatuju, ale verim, ze to pujde dobre a rychle!! 😎

Simco to je mi lito s tim Oskarovym spanim, snad je to jen faze. Ja bych rekla, podle toho co pises, ze uz mozna to spani 2x denne je pro nej hodne. Treba zkuste jeden nebo dva dny ho dat spat jen jednou - dopoledne ho dat spat az dele aby pak odpoledne vydrzel. A uvidite jestli se mu nocni spanek prodlouzi. Ja teda nemam asi az tak co radit, my mame od malicka desneho space (po mamince 😅 ), ale pamatuju si, ze od doby, kdy zacal spat 1x denne, se mu denni I nocni spanek proldouzily. Ve dne ted spi ted tak 2-2,5 hodiny a pres noc cca 7.30-7.00, nekdy dele.

Co se tyce spani ve vlastnim pokoji - kazdy pristup ma neco do sebe. My mame Nica jeste u nas v loznici - oproti predchozim planum. Nekdy bych brala, kdyby uz byl u sebe v pkojicku (cely nazdobeny, vybaveny, jen on tam chybi), treba uz me nebavi cist si v posteli se zakrytou lampickou a podobne. V noci vetsinou spi v tahu, ale rano kdyz se vzbudi, tak se natahnu, dam mu do postylky par hracek a mam jeste tak 20 minut. 😉

My jsme byli vcera u kamaradu na veceri a domu dorazili az dost pozde, tak jsem zvedava jak to dneska ja v praci i Nico ve skolce budeme zvladat s nasi unavou… 😝

fairy
2. bře 2009

Dobry rano holky,
teda vy sjte toho napovidali za vikend. Tak jsem dneska odvedla E dos kolky. No byla samy usmev tak jsem zvedava jak ji to dlouho vydrzelo, je mi dost teskno ☹ v 10 jim tam zavolam snad bude vsechno ok.
Simco s tim spanim si myslim ze to je jen obdobi E to dela podobne kdyz ji rostou zuby to tak bylo skoro tyden a pak zase spala tech 12-13 hodin. Pres den taky chodi spat 2x celkem tak 3-4 hodiny, no ale uvidime jak bdue spat ve skolce. Ja ji vetsinou dam mliko a zpet do postylky a ona hnedka usne. Musim rict ze dneska rano v 6.45 nebyla moc nadsena kdyz sjme ji vzbudila.
Cesky jidlo teda miluji zrovna vcera mmaka delala svickovou 🙂
Verco teda 2 mesice to vazne leti.
Dneska je tam krasne skoda ze pres vikend tu bylo zatazeno.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
fairy
2. bře 2009

No to je teda zajimavy clanek dobra discriminace
Jinak mamka odjizdi 29.3.
Simco uz jste zpet ve skolce? Jak to ted Oskar snasi?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
2. bře 2009

Ahoj holky,
nejak jsem posledni dobou zavalena praci a tak nemam moc casu na konika ☹ Snad se sem odpoledne dotanu a doctu co jste vse napsaly.
Jinak ctvrtecni scan dopadl super. Prckovi bije srdicko a tak si muzeme trosku oddychnout.
Mejte se krasne

saza007
2. bře 2009

Jani - tak to je super, ze vsetko OK 😵

slunicko2
autor
2. bře 2009

Jani, velka gratulace ke scanu! uleva velika, vid? 🙂

Simco, rada bych ti poradila. Ale fakt nemam co 😅 Ja resim to same! Sean teda spi jenom hodnu nebo hodku a pul pres den. V noci vetsinou spal tech deset az 12 hodin. Az ted se prave taky budi treba v pet cely probuzeny. Dnes jsem ho dala spat az v 7.15! Coz je teda o hodinu a kousek pozdeji nez normalne. Hodne jsem s nim taky pred koupanim behala sem a tam, pak ve vane taky radil. Tak doufam, ze bude spat do sedme minimalne!
Dnes jsem tu premyslela, jak mu zmenit rutinu, ale nic me nenapada. On je hodne aktivni, porad lita, tak by mel byt unaveny. Mozna ho uz proste budu muset davat spat az po te sedme 🙄

Kato, jj, kazdy je na tom jinak s tim presunem deti do pokojicku. Sean mel od zacatku rad svuj prostor, tak jsem to opravdu mela snadne 😝 navic, jak daz chrape, tak ho i budil 🙂

Verco, ty uz jsi broody? A bude zkouset hned az to bude mozne?

Helco, jak to dopadlo se skolkou? jsem tu cela napjata 🙂 To je dobre, ze tam sla mala s usmevem!

Simco, ten clanek jsem necetla...

holky, s tou praci je to vazne des. Hodne me to bavi (az se divim). Ale v te kancelari maji takovy bordel! A vymlouvaji se na takove hlouposti!

fairy
2. bře 2009

ahoj holky,
tak ve skolce to dopadlo moc dobre. Pry byla moc hodna vubec neplakala byli venku pak si hrala malovala a vsechno snedla pak ihned usla a kdyz jsem pro ni prisla tak jsem ji volala 4x a vubec se na me neotocila tak ji pani ucitelka musela donest ke me tak pak mi teda dala pusu a usmala se. No vylozene jsem ji vubec nechybela coz jsem na jednu stranu rada ale trosku me mrzelo ze nejasala ze me vidi ☹ . vsem mavala a smala se kdyz jsme odchazeli tak z toho mam dobry pocit a snad se ji fakt bude libit. pry se moc kamaradila s detma hezky si hraje a dokonce se vykadila do nocniku.
Tak to jsou nase prvni zazitky.
Zuzko to je neco v te praci ale je dobre ze te to bavi to je super.
My jsme taky odstehovali E hodne brzo do sveho pokojiku ale fakt zalezi jak to kdo citi.
Tak hezky vecer.