Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
8. bře 2009

ahoj holky 🙂
Vsechno nejlepsi k MDZ 😀

Verco, muzu te uklidnit, me steh po slepaku taky vyhnisal! Mam tam ted takovy dolicek. A to jsem na slepaku byla v cr a mamka v tu dobu pracovala v te nemocnici jako sestra. 😠
Ja take nevim, jestli si tu soukromou skolu budeme moct dovolit. Zatim to vypada, ze ano. Ale kdo vi, takhle dopredu!

Edit, tak gumaky fakt sebou neberu 🙂 Prece jen budu mit do letadla jeden kufr pro me i pro seana 😅 Takze chci zabalit tak nejak lehce.
Doufam, ze prdiky uz mate zazehnane!

Milusko, moc a moc si tu dovcu uzijte! At dojedete v poradku a mala je zlatoucka po ceste! 😵

Simco, ted ti mini obleckovani zavidim 🙂 S tou teenage statistikou jsem to teda nejak spatne odhadla 😠

holky, sean mel dnes poradnou tantrum v obchodaku. Daz s nim zasel k public phones, tak si tam hral s telefonem. Samozrejme, kdyz byl cas k odchodu, tak sebou flaknul na zem a jecel. Hned jsem mu mavala, ze my jdeme papa a sla druhym smerem. Sean se zacal zvedat, tak jsem si rikala, jak to suprove funguje. Jenze on si to namiril zpatky k telefonum!!! Tak jsem ho capla, to bylo revu, takovy hysterak. Putoval hned do kocarku. Tam otviral pusu jako ptacek a rval na lesy. At to kazdy vidi, jak mu ublizujeme 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaata
8. bře 2009

Ahojky, Edito vydrzte s prdikama, jak pise Miluska, byva to tak do tech 2-3 mesicu. My jsme si s nima taky par tydnu uzili.

Medvidka mam na DVD, muzu kdyztak pujcit, celkem vtipny, typicky Hrebejkovsky humor. Ja miluju Vilhelmovou a tam ma vybornou roli.

Jinak ferovy verejny tantrum jsme uz taky meli, totalni vzpoura na chodniku na namesti v sobotni odpoledne... Tech asi jeste bude 😀

My jsme dneska byli na super vydarenem karnevalu (opozdeny Masopust) cesko-slovenske grupy, Nico s kamaradem Brunem sli za kraliky z klobouku. Ale uz tam zacal byt nas prcen nejaky spatny a vecer s nim Mike jel na A&E, tak ma chest infection. Nechce jist a vecer se do toho vseho vyblinkal v postylce. Tak takovy byl nas nedelni vecer 😔

fairy
9. bře 2009

Ahoj holky, moc Vas zdravim.
Edit chudak mala takhle trpi klubickujete? To nam strasne pomahalo a masaz briska byla moc dobra taky.
No E uspesne zacala druhy tyden ve skolce moc se ji tam libi. No ale o vikendu sjme dostali rymu takze byla takova grumpy ale dneska rano ve skolce byla samy usmev.
No na ty tantrumy se teda vuibec netesim ☹
kato chudak Nico jsi s nim dneska teda doma? ten karneval zni super 🙂 mas fota?
No Medvidka bych si moc rada pujcila no ale az Ti vratim ty vsechny ostatni filmy vid v nedeli je dovezu slibuji!
K tem soukromym skolam ja si myslim ze vetsina je tu dobra ale je to desive drahe. V CR je to asi jak kde ja jsem chodila na soukromou a bylo to asi tak ze kdyz clovek chtel tak si odtud odnesl hodne ale byli tam i taci studenti kteri moc zajem nemeli o studovani a pak byli prekvapeni ze je vyhodili. Hodne si lidi mysli ze kdyz zaplati tak maji misto i zvdelani jiste.

slunicko2
autor
9. bře 2009

napsala jsem takovy dlouhy prispevek a sean mi ho vymazal! 😠

evaj
9. bře 2009

Ahojte,

tak jsme prezili navstevu, odjeli do Budapesti a jeste se v patek vraci pres nas, v sobotu odletaji zpatky. Simco, mas se na co tesit se dvema prdolama. Tihle byli 7 mesicu a 2.5 roku, dobry zahul.
Ten starsi chtel nejakou pohadku, tak se mi podarilo vyhrabat Pat a Mat a pak za mnou porad chodil jestli mu zase pustim pandulaky. Cela rodinka si ted pobrukuje ustredni melodii 😀 😀

Simco, nejak jsem toho doktora nepochopila, papir ti neda a radi ti lhat? Nejaka zvlastni logika.
Co ted kutate na domecku?

Pridavam se do klubu vyhnisanych stehu, take se slepakem, od odborniku v Prostejove.

Milusko, uzijte si cestovani.

Kato, dobry napad ti kralici z klobouku 😉

Tak segra ceka kluka! Takze jsem si holku rezervovala pro sebe 😀 jestli se teda nekdy dockame, tento mesic zase nic ☹

editahlb
9. bře 2009

To je na prd Evi, uz jste se byli nekde vysetrit nebo porad hledas vhodneho doktora/kliniku? No kdyz se to treba podari za mesic nebo za dva tak se vam pak miminko narodi ve stejnem terminu jako jsem mela Eiru ja a muzem pak slavit spolecne narozeniny 😵

Helco co je to klubickovani? My to asi praktikujem neb praktikujem snad vsechno co se doporucuje, taky nam pomaha tepla koupel. Dneska se mame ale lip, dokonce se uz jakoby snazi si s nama povidat, ja vam mam takovou radost! Jinak holky diky za to uteseni ze to za mesic nebo za dva prejde.

Osian se s vama vcera virtualne seznamoval tim ze projizdel alba 🙂 To mi pripomina - Sazi kdy se s tebou budem moct seznamit? Pridej fotku!

Jani doufam ze te ty nevolnosti pomalu opousti! Ale tim jak se tu neukazujes tak tomu moc neverim... 😒

Kato at se z toho Nicysek brzo dostane!

miluska.woolley
9. bře 2009

AHoj holky, jdu se jen v rychlosti rozloucit, brzo rano frcime... Nevim kdy budu zase online, mozna nektere z Vas drive uvidim osobne. Kazdopadne se mejte krasne a my uz se na Vas moooooooooc tesime.

slunicko2
autor
9. bře 2009

ahoj holky 🙂
tak ja se pustim znovu do sepisovani, kdyz mi to muj sikula tak hezky vymazal 🙂

Evco, ja jsem ted mamku zaukolovala, at se zepta primo tam u nich, jestli nekoho nedoporuci. Ona sama doporucovala Podoli. Ale uz mi nedokazala rict, jestli nabiraji! Promin!
Pat a Mat take mame 😀

Milusko, moc si tu dovolenou uzijte a doufam, ze se KONECNE setkame v Cardiffu! Ja si stejne myslim, ze ti to neda a nekde se pripojis, abys nam mohla poreferovat 😀

Edit, s tou kolikou je to u tech deti tak nefer! Prdolkove malinky! U nas pomohly jen kapky a prehodit si ho pres rameno, aby bublinka sla nahoru. Ale nic nikdy nebylo 100%
Prosim te, das mi na sebe do IP nejake spojeni? Ja bych do Cardiffu dojela vlakem, tak pak bych se k vam nejak dopravila. Jak je to daleko? 🙂 matne si pamatuju, ze bydlite na kopci? ne, ze by ten muj maxi zadek nepotreboval zabrat... 😝

Simco, koukej do Cardiffu dorazit 🙂 Malemu kup helmicku, at doma pomuze tatkovi 😀 😉

Helco, je fajn slyset, ze se male ve skolce takhle zamlouva! To se opravdu slysi malo! Vlastne to slysim poprve 🙂
Alespon si nemusis delat takove vycitky 🙂

Kato, at je malemu Nicovi brzy o dost lepe! Ja jsem na zanety prudusek trpela v detstvi a teda nic moc. Doufam, ze Mike s nim nemusel na te pohotovosti tak dlouho cekat!
Kralici v klobouku jsou super napad. Dala jsi je do klobouku oba? 🙂

Holky, me dnes prisla pozvanka na information session ohledne pohovoru na Uni. A je to 1.4.! To zrovna odletam. Je tam napsano, ze casy pohovoru, ktere budou 30.4. se budou pridelovat tam. Musim jim zitra zavolat, zda muzu dostat cas i bez toho, abych prisla nu informacni schuzku ☹

A taky.... Sean je pekny lenoch s tim mluvenim!!!! Dnes se rano klepnul do hlavy takovym krokodylem. Tak jsem si ho vzala na klin, ukazuju na krokodyla a rikam tytyty krokodyle. A sean hezky taky rika: tytyty (krokodyl mu moc neslo vyslovit). Takze prd, ze neumi, jen nechce!!!! 😠
A Veronika rikala, ze ji prislo, ze dnes rikalo kolo, kdyz si hral s koleckem u hracky.

fairy
10. bře 2009

ahoj holky,
teda Zuzko ty jsi spisovatel! Doufam ze Ti na ten pohovor daji jiny cas at tam muzes zajit to by bylo super kdyby Ti to vyslo drzim palecky 🙂
No vidis jak se Sean rozpovida neboj to prijde najednou bude mlet a mlet.
E je ted desne ukecana ona ma nakou svou rec a to teda jede. Ted se snazi opakovat prsi a uz ji to jde.
Ve skolce se ji fakt libi ikdyz vcera jak ma to nachlazeni tak tam skoro nejedla ona je velmi sociable na vsechny tam mava a deti mavaji ji moc hezky kdyz odchazime 😵
Evco doufam ze najdete nakou dobrou kliniku co nejdrive a brzy se Vam zadari 😉
Edit to klubickovani je ze stocene jako v deloze tak se to myslim popisuje, nozky k brisku aby se uvolnily ty prdiky. Nam hodne pamahali ty kapky Saab.
Milusko stastnou cestu at je mala hodna.

januzza80
10. bře 2009

Ahojky holky,
hlasim se k marodum.
mam od vcerejska nejakou strevni chripku,v noci jsem zvracela 4krat a mam prujem,jsem strasne oslabena,jeste,ze je mala hodna a malej ve skole.Ani nemam chut k jidlu,mam strach,ze to zase vyzvracim 😢

forensica
10. bře 2009

Ahojky, tak marodove si pekne nechejte bacily pro sebe prosim, my tu zadne nechceme. Ale citim s vami a doufam ze budete brzo ako rybky.

My jsme vcera byly (se Simcou a kamoskou Vercou) na tom Slamdog Millionaire jak jste to tu nektere doporucovaly. Bylo to teda super, ale mohly jste nas varovat ze je to takove docela drsne. 😨
Jinak moje mlada asi jakoby tusila ze by musela vyjednavat o mliko s tatkou ktery nema kozu spala celou dobu co jsem byla pryc. A to jeste den predem bojkotovala postylku a vyzadovala kojeni pomalu do bezvedomi 😀 . No snad uz si privykla. Dnes mi prisly cot bumpers z eBay, tak se perou a zase si bude mit na co zvykat 😅

verap
11. bře 2009

Ahojky,

Jak je?

Zrovna tu ctu clanek v Daily Mail:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-11610...

Zajimave asi hlavne pro nas prvotehule 🙂

Jinak se mi podarilo nakonec prehodit tu schuzku s midwife, takze ji mam zitra rano, tak jsem rada.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
11. bře 2009

ahoj holky 🙂
tak mam ted dva dny volna. A misto abych si uzivala, tak na me neco vlezlo. Darran je samozrejme vecne v praci. Tak veronika dnes vzala maleho na cviceni sama.
ted jsem zacala znovu hledat dalsi au pair od cervna...

Simco, nakonec jsem jim poslala maila, at to mam pisemne 🙂 o Slamdog M jsem slysela, ze je to drsne.

Edit, diky moc za info v IP 🙂 Doufam, ze prdikujete uz mene!

Jani, at je ti brzy lepe! Zase to tu radi!

Helco, takhle presne zvatla Sean. Ma svou rec! Ale uz se snazi malinko vic opakovat.
To je moc fajn s tou tvoji skolkou!

Verco, mala je sikovna. Snad si uz na postylku zvykla.

Holky, nevite nekdo, kde se da levne koupit detske vybaneni na zahradu. Skluzavky, houpacky a tak?

janauk
11. bře 2009

Ahoj holky,
je mi porad dost bidne a tak ani nema cenu se zapojovat do diskuze. Snad uz priste budu pozitivnejsi!

Vero, to je super ze jsi si mohla prehodit tu schuzku s midwife. Ja jdu na ty krevni testy 07.04 den pred mym vyletem do Cech.
At ti dobre dopadne.

Jinak ten clanek je vybornej! Vim,jak se ta maminka citi. Ja i pres to ze jsem dokonce zhubla 2 kila se uz ted citim jako velryba!!!

Holky, me to desi, jak kolem tydne 20 to najednou vse zacne tak rychle rust!!

Me se Slumdog moc libil, ale take jsem si pri prvnich par minutach rikala ze nevim nevim jestli ten cely film preckam. Uz jste videli Readera??

janauk
11. bře 2009

Zuzko, brzo se uzdrav!!!

saza007
11. bře 2009

ahojte,

Vera, ten clanok je super, preeesne tak sa citim. Stale mojmu muzovi otrcujem brusko -pozri, ake je uz velke - a jemu sa zda stale rovnake 😝 A pribrala som asi 2 kg.

Jana - dufam, ze nevolnosti coskoro prejdu. Ja mam skor teraz problemy s nizkym tlakom (niekedy mam pocit, ze idem odpadnut) a tiez hot flushes - presne take, ako si ich predstavujem v menopauze! 😒

slunicko2
autor
11. bře 2009

jeeee jani, to je mi te lito! Snad ty nevolnosti brzy prejdou! Moje kamaradka tady musela byt hospitalizovana, byla totalne dehydratovana jak porad zvracela!

Diky moc, snad mi bude zitra lep

slunicko2
autor
12. bře 2009

halo, kde jste kdo?

verap
12. bře 2009

Ahoj,

Mam dilema, potrebuji poradit.

Byla jsem u midwife, vse v poradku.

Akorat ty krevni testy - papiry mi na to vypsala, ale jelikoz bych na amnio nesla, tak kdybych NAHODOU mela zvysene riziko, tak by se pak akorat hrozne stresovala. My ani manzel v rodine zadne zdravotni problemy nemame a je mi teprve 28 let, tak premyslim, zda tam jit nebo ne.

Ten velky sken by neco ukazal nebo ne?

verap
12. bře 2009

Jinak k tomu clanku z Daily Mail - ja taky porad vystrkuji na manzu bricho, uz to jde hezky videt.

Zatim pribiram jen do bricha 🙂

slunicko2
autor
12. bře 2009

Ahoj Verco,
ja jsem na amnio taky nechtela jit, kdyby na to doslo. Ale testy jsem si udelat nechala. Prece jen, kdyby byla nejaka komplikace, at jsem pripravena psychicky i odborne (myslim tim, co ocekavat). Je jasne, ze se nekdy spletou a miminko neni tak nemocne jak predpokladaji. Ale myslim si, ze je lepsi se pripravit a vedet, na koho se obratit, co si doma pripavit. Uz tak je clovek po porodu unaveny, ma nove miminko a nektere midwife se zrovna s uzitecnyma radama nepredaji...

Tak takhle jsem to mela pripravene ja 😀

janauk
12. bře 2009

Ahoj Verko,
ja mam podobne dilema.

Ono zadny test mimo amnio ti na 100% nerekne jestli male ma Down syndrom a u amnio je zase riziko potratu 😒 Ty krevni testy i scan ti ukazou jen pravdepodobnost a stejne nejsou 100% spolehlive ☹ Ale jsi mlada, tak to pro tebe hraje velke plus!

Super ze u midwife jinak vse v poradku.

Ja na testy urcite pujdu,ale rozhodovani dalsiho postupu kdyby byla zvysena pravdepodobnost, bude urcite strasne tezke. Ale na to radsi ani nemyslet. Kdy by jsi mela mit vysledky? Takze ty jsi rekla ze ty testy nechces nebo ti krev vzali a ty nechces vedet ten vysledek?

verap
12. bře 2009

Jani - Na testy nevim jestli pujdu, i kdyby byl vysledek vetsi riziko, tak to jeste nic neznamena a zbytecne bych se po cely zbytek tehu stresovala, protoze na amnio bych nesla. Tak nevim..

Slunicko - dekuji za odpoved.

saza007
12. bře 2009

Vera - mne tie prve testy robili hned v kombinacii s ultrazvukom. Odobrali krv, poslali do laboratoria, spravili scan a potom povedali, ze mame pockat asi 20 minut, kym budu mat vysledky krvnych testov a opat si nas zavolaju dovnutra na discussion. Takze sme ani nemali cas rozmyslat, ci chceme alebo nie 😀
A presne tak to robia aj pri druhom scane. A upozornili nas, ze dobry vysledok testov nezarucuje 100% nic a vice versa. A tiez nam hovorili o amnio, ale do toho by som nesla.

Baby na inu temu - prave som v obyvacke nasla obrovskeeeho pavuka. 😖 Hrube cierne nohy, hrube brucho... jaj az do placu mi bolo. Rychlo som zobrala hoover a vysala ho. A teraz sa bojim toho hoovera co len dotknut, ze pavuk vylezie trubicou naspat ☹ 😝 Asi bude v sobotu velky spring cleaning a drahy bude odtahovat vsetok nabytok a luxovat... lebo ja teraz ani spat nebudem.. 😀

forensica
12. bře 2009

Verko - no opravdu zalezi, ja treba na testy sla jelikoz jsem chtela vedet pravdepodobnost postizeni a asi bych na amnio sla kdyz by byla nejaka dosti blba...ale pokud ty na amnio na 100% nechces tak pak nemaji zadne testy smysl..na tom velkem utz najdou postizeni organu a tak,ale downa nezjisti

Sazo - no teda, to je hnus s tim pavoukem .... ja ty tlusty chlupaty taky nemusim 😅 ..ale je pravda ze u nas se o pavouky staraji kocouri 😎

Dnes jsme si s K vyrazily prvne metrem na cely den na vylet..nejdriv s B na obed v praci, pak k byvale sefove a nakonec ke kamaradce. K byla zlata, az na poslednich par zastavek. No jsem moc spokojena ale docela utahana tim tahanim kocaru ze/do schodu. Vubec nechapu jak jsem to zvladala kazdy den s daleko vetsima detma kdyz jsem s nima pracovala.

Tak brou vsem 😉

editahlb
12. bře 2009

Ahoj holky, diky za nazev tech kapicek pro Eiru, v utery se na to preptam hv az prijde (je to takova zenska od rany, z niceho nedela vedu -je to byvala vojenska sestra – to jen tak na okraj.)

Jani doufam ze te ta strevi chripajnzna uz opustila, to neni zadna legrace ani pro svobodne, natoz s dvema detma! A Zuzko tobe je uz je snad taky lip!

Simco ja si vzpomnela ze ses me ptala kam se budem stehovat – mame domek cca 30 Km SZ od Prahy, asi 20 Km od letiste, takze pro O cestovani super a na Dejvickou je to asi 40 min autem.
Proc se chces zbavovat krbu? Vetsina lidi, co znam, si ho naopak nechava restaurovat. Zdal se mi pred nekolika tydny sen, ktery se odehraval u vas v domku, tak mam od te doby urcitou predstavu jak to u vas vypada 😀 .

Jani to je mi lito, ze se te ty nevolnosti porad tak drzi! To brisko po 20tt sice roste, ale ja na to byla docea pysna, jako velryba jsem si pripadala az v uplnem zaveru, treba takove otoceni se ze strany na stranu v noci s Eirou v brise byla docela fuska.

Co se tyka toho vystreni na Down sy – ja jsem z toho byla fakt vylekana, nikomu v praci jsem (krome manazerky) nerekla, ze jsem tehu dokud jsem nemela vysledky. Nevim proc, byla jsem z toho fakt vylekana. No nejsem uz zadna mladice a vite jak to s tim vekem je. Rikala jsem si ze na amnio bych taky nesla, ale ted si tim nejsem jista. S odstupem casu si rikam, ze clovek nikdy nevi co se prihodi a rozhodovani nechavam az na ten okamzik kdy je treba se rozhodnout.

Verco to jsi to teda zvladla super s tim celodennim vyletem, davy lidi a metrem! Vim o cem mluvim, jsi fakt dobra. Ja byla vcera poprve s malou ve meste, u holek u nas v praci a mela jsem toho po 3 hodinach dost. Musela jsem se zastavit v jedom baru (nakojit), mala vriskala kdyz jsme tam vjeli, tak jsem se citila blbe ze ostatni obtezuju (samotne kojeni na verejnosti mi jinak nevadi), pak zacalo prset a ja blbec mela jen autosedacku na konstrukci kocaru a zadnou plastenku, takze male prselo do obliceje, no totalni stress.. Jsem poucena pro priste. Taky se mi chtelo na zachod a ja nevedela co s kocarem tak jsem radeji nkam nesla a malem se po.. Verco vazne te obdivuju. Me to bude asi jeste nejaky patek trvat, nez si s malou mezi lidma zvyknu. Zatim radsi zustanu u nas na samote u lesa. Taky preju dobrou!

janauk
13. bře 2009

Dobre rano,
delate dnes neco funny pro Red Nose Day?
Uuufff, ja pavouky take nesnasim. Vsimla jsem si ze je jich tak posledni tyden o hodne vic, ale to je snad znamka toho ze se nam hlasi jaro. Nase kocky to ani nestihaji likvidovat 😉 Sazo, poridte si kocku, ta se o ne postara!

Ja jsem z tech testu take doast nervozni, ale zase si rikam, ze kdybych na ne nesla myslela bych na to cele tehotenstvi. Ja vim nic neni na 100% ,ale snad nam to da nejakou indikaci. Take jsem si rikala ze bych na amnio asi nesla, ale ted si nejsem tak jista, kdyby pravdepodobnost Downu byla dost velka 😒 ...
Snad to nebudeme muset resit!

Edit, teda vy to stehovani mate uz tak blizko! Urcite se uz nemuzes dockat.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz