Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
19. lis 2008

Asi bych se smat nemela, ale rozesmala jsi me Milusko 😀 Vy doma fakt netopite? No to ta izolace musi fakt delat divy.. My bydlime v kamennem starrem dome takze topit se musi i pres izolaci, proto jsem chtela tu kuzi aby miminku bylo teplo. Ted to jeste promyslim po tech vasich poznamkach, ono je chladnejsi prostredi "bezpecnejsi", co? (ne teda ze by jsme mimco nechali napospas mrazu, snad vite jak to myslim)

Diky Verco za ten recept na pracny a la tlapicky, ja orechove testo miluju, takze to letos vyzkousim. Musim nakoupit nejake ty formicky. Ja to s pecenim nebudu nijak prehanet, nejsem blazen, linecke, pernicky na stromek, vanilkove rohlicky (Osian by bez nich uz vanoce neprezil 😉 ) a pracny. Jeste je ale casu dost.

Evco tak drzim palce at ten presun bezstresove zvladnete, pak dej tipy cemu se vyhnout a nebo co by jste udelali jinak, bude se nam to hodit 🙂 Jak to mate s dodavkou? Pujcujete si ji tady a pak nechavate v Cechach nebo ji musite dovezt zpatky do UK?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaata
19. lis 2008

Jejda Milusko to je mi vas teda moc lito - co jste na to dostali, dali Lotynce antibiotika? Chudak, tak proto asi tolik place vcera a v noci, co?

Verco, mohla bys mi prosim taky poslat ten recept na pracny? Ja slibuju ze dodam ty my recepty, mam dobry na marokanky, kokosky a sadlove kulicky.

Simco, kam ty na ty veci chodis - to psali dnes v Metru nebo nekde? My mame zase dneska s Mikem 6 let co jsme se pristehovali do UK (nevim jestli mam slavit nebo brecet 😀 )

Jinak Nico uz je na tom lip, vcera odpoledne se uz nekonala zadna kanonada, dnes rano jsem cekala co bude, ale daval si nacas, tak jsem ho nakonec vzala do skolky, trochu pozdeji. Ted jsem s nima mluvila a ze je pry ok, hral si, papal a ted spinka. Tak snad to mame taky za sebou. 😅

slunicko2
autor
19. lis 2008

dobre odpoledne holky 🙂
My ted vyrazime nakupovat. Maji v Ikee nejake pekne zaclony? Ja nejak nemuzu prijit na chut tomu, ze by nam domu mel kazdy videt 🙂

Milusko, je mi vas moc lito. at jste brzy v poradku! Ty mas zabavne story z ordinace 🙂 Ja myslim, ze tam vidaji horsi pripady 😀 😉

Kato, to je dobre, ze to maleho preslo! Sledujes jednim ockem sem tam kameru? 🙂

Ja mam taky nejake easy recepty. Dodam dnes vecer, nez nam vypnou broadband.

musim bezet. dochazi mi baterka... prijemne odpoledne. papa

forensica
19. lis 2008

Simco, dik ten WW vypada dobre, o tom jsem nikdy neslysela ale trebas si zajdeme na burta do nejake nemecke chaloupky 😝

Kati, ja ten recept nasla jen nahodne na netu aby Edita videla o cem je to testo, kdyz nevedela jak se to jmenuje. Doporucit to nemuzu, jelikoz jsem to sama jeste nezkousela 😉

Milusko, no zanet hrtanu je hnus, to vam teda nezavidim. Ta historka me taky pobavila 😀 , pardon.

Byla jsem dnes na kontrole, velice prijemna midwife a myslim ze vedela co dela, az jsem koukala. To co jsem si myslela ze me tlaci na zebra je hlavicka je ve skutecnosti zadek, tak uz vim po kom tak velkej mlada podedila 😀 Jinak vse v poradku. Jsem rada.

miluska.woolley
19. lis 2008

No antibiotika nemame a podle slovniku to neni hrtan ale hltan, takze cesky asi nosohltan? Mame jen nejaky sirup na utlumeni kasle a dokonce ji pres den nemam davat ani paralen, pokud nema pres 39.

Ja muzu preposlat recept na to cokooriskove linecke, je to uzasny,... ted mi to tu narusuje dietu.

No s historkou, ted se tomu taky smeju, ale dr. mi tenkrat daval kazani, jak mi spadla z postela...

Kato, co jsou to sadlovy kulicky?

Veru, hezky lez po ctyrech, at se mala otoci 😉 . Muzeme ti s Katou doporucit par "zarucenych triku"...

Tak happy WC day vsem 😀 .

editahlb
19. lis 2008

Verco super dobre zpravy, i to ze jsi byla spokojena s modwife, ten nas drobek je hlavickou porad nahore, ale ma spoustu casu se pretocit. Nekde jsemcetla ze pry tomu pretoceni muzu pomoct sledovanim tv z pozice na ctyrech a vyhledavanim prace jako treba drhnuti podlahy 😅 No to teda nevim.. Na joze jsem se vcera naucila dalsi cviky ktere snad budou prijemnejsim prostredkem nez drhnuti podlahy.

Simco denne 8 utrzku? Ja bych jim tu statistiku nabourala 😀

A Kato kde tady sezeneme sadlo na ty sadlove kulicky?

forensica
19. lis 2008

Jo tak hltanu, aha. No je to fuk, stejne to vetsinou pali jak das. Ja jsem na to kloktavala vychladly odvar z rebicku a to pekne uhladilo to paleni.

No na ty vase rady teda fakt dam, koukam ze fakt byly zarucene 😀 Ale mlada je stejne dolu a to uz nekolik tydnu, a boxuje me do konecniku 😀 No snad se uz jen sesune niz a zadne toceni nebude. Zadecek mam pod pravymy zebry, ale jak pise Edita, casu je jeste dost aby se ti nasi prckove soupli.

Edito, no drhnuti podlahy zni desne lakave co 😀 Neni sadlo normalni lard co se koupi v obchodacich?

miluska.woolley
19. lis 2008

Tak Verco, ted jsem zmatena. Ja z toho prvniho prispevku pochopila, ze je breech 😕 .

forensica
19. lis 2008

Ne ja jsem spala ze jsem si myslela ze mam hlavicku pod zebry ale to je jeji velky zadek jak me ujistila midwife 😉

editahlb
19. lis 2008

No sadlo je lard ale v obchodacich jsem to nikde nevidela (jenom ja mozna nehledam dost trpelive..?)

editahlb
19. lis 2008

Tak jsem se po ceste z prace zastavila v Sainsbury's a lard nasla!! Takze recept na sadlove kulicky beru 🙂
Holky ja tady s vama jeste objevim veci .. 😀

miluska.woolley
19. lis 2008

Verco, tak to ja to spatne precetla.

Edito, no super, tak hura na sadlovy kulicky. Mne to teda nejak nepritahuje...

Jestlipak uz se Zuzka umyla 😀 .

Ja jsem pro dnesek odevzdala stafetu, do pulnoci nechci malou videt. Budu zase spat s ni v pokojicku, to se teda vyspim.

slunicko2
autor
19. lis 2008

dobry vecer 🙂
Tak my uz nesmrdime! 🙂 Voda tece!

Verco, to je dobre, ze je vsechno v poradku 🙂 jen si to tlaceni a stouchani poradne uzij 🙂

Milusko, a co vy? Uz je vam lepe?

Holky, musim bezet. jdu udelat chilli con carne na zitra, musim vycistit akvarko a umyt koupelnu. Zitra dorazi tchanovci 😝

forensica
19. lis 2008

Ahojky, tak jsem se dnes videla se Simcou, vypada skvele na to ze ma doma maleho rostaka a jeste mensiho v brisku.
Ja musim konecne zacit neco delat ohledne velke eseje, no jsem zvedava kdy se do toho konecne dostanu. Bjorna mi v prosinci odjede na tyden na dovcu tak snad toho vyuziju co nejproduktivneji. Jsem rada, nikde letos v podstate nebyl a tak ma posledni klidnou prilezitost, nez bude muset tahat sebou ratolest 🙂

miluska.woolley
19. lis 2008

Verco, jeste prvnich par mesicu s ratolesti se da cestovat celkem bez omezeni 😉 .

forensica
19. lis 2008

Milusko, to asi jo, ale to tam budu muset kvuli prsu byt taky. Takhle si aspon sam odfoukne nez ta smrst nastane 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
19. lis 2008

Verco, jj, jen at si uzije 🙂
Nam se dobre cestovalo, kdyz byl Sean malicky, pak to nebylo nic moc a ted uz je to zase fajn 🙂 Dnes ho v Pizza Hut nadchla soda s brckem 🙂

Simco, O je mi teda fakt lito. At uz vas to brzy prejde! Ta skolka je teda fakt palka. Ja jsem si myslela, ze platite vice nez £90 tydne?

Dnes jsem to dostala. tak jsem rada. Jen musim zitra zavolat rychle do te nemocnice, abych se objednala na to vysetreni. Delaji to jenom do desateho dne po zacatku ms. A jak krvacim 8 dni, tak na to moc dlouho nemaji.

Ja teda urcite pouziju vice jak 8 utrzku papiru. A urcite to nema nic delat s velikosti meho pozadi. Teda, aspon si to myslim 😀

chiswick
20. lis 2008

dobre rano,
doufam, ze marodum uz je co nejlepe 🙂

U nas ten selest taky nenasli v nemocnici - az pak ta ceska pediatricka (ani GP na 6tydenni prohlidce to nenasla). Ale moc me to netrapilo, protoze ani ona tomu nedavala tolik pozornosti. Az ted v te nemocnici ten doktor rekl, ze by rad udelal ten scan - ja myslim, ze to bude v pohode, ale stejne se trosku bojim, kvuli memu bratrankovi, ktery byl jako maly miminko 3x na operaci ☹ , ale dnes je vporadku.
Ten doktor z nemocnice ted pise dopis nasemu GP, aby me on referoval do nemocnice na scan 🙄 Tak pujdeme v pondeli k GP - doufam, ze uz tam dopis bude.

Jinak v noci se mi zdalo, ze me udelali redundant - potkala jsem vcera kolegyni a ta se sverila, ze nase firma je dost postizena ekon. krizi. Tak jsme vecer meli s Jakem bojovou porodu, protoze ja jsem zhavy adept na to, aby se me zbavili. Takze s tou mou praci to muze byt nakonec uplne vse jinak 😒

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
20. lis 2008

nazdarek, mne dneska nekdo zkousi, kolik vydrzim, boli mne hlava a tece mi z nosu i z oci a do toho mala... Rano jsme ji 2 hodiny zkouseli uklidnit, ustavicne plakala, slzy ji tekly proudem, nepomahalo ani chovani, noseni, nic. M. sel do prace o hodinu pozde a ja to nakonec vzdala a dala jsem ji neurofen cipek. Asi po pulhodine se mi ji podarilo uspat, takze spala 2 hodiny. Ted tu stridave poffnukava, chova se a hraje si, ale jist ani pit nechce.
Jakmile ji jen posadim do highchair, spusti nanovo ☹
No ale uz to nejak zvladnu, stejne ji miluju 😵 .

Mariko, na to nejsou v UK zadne zakony, ze te nemuzou make redundant kdyz doma pecujes o dite?

slunicko2
autor
20. lis 2008

Simco, jojo, na pruchodnost vajecniku. Ale tenhle mesic se na to vykaslu. Necham to az po dalsi ms.

JSME OPET BEZ VODY!!!! A pry to tak bude az do pondeli. Zase jim to prasklo. Pry se snazi vodu napojit pres nejaky jiny okruh, tak uvidime.

Milusko, chudak mala! ☹ Urcite ji ten cipek dej, kdyz tak dlouho place. Nemocne dite by pry nemelo brecet dele jak dve hodiny. Ja sama jsem to nezazila, sean place malo, tak nemuzu soudit. Ale nasla jsem to v brozure od NHS pro maminky.
Snad vam bude brzy lepe. Opatrujte se!

My uz mame klice od noveho domecku! Hura! A mame obrovskou zahradu 😀 Loznice jsou taky super velike, takze i au pair bude mit misto. Jen teda kuchyn je mensi, ma strasne malo ulozneho mista, coz je skoda. Zvykla jsem si tady na tu maxi kuchyni. Taky nam tam musi prijet opravit okno, nejak se nedovira. Ale mame nove koberce, to je fajn 🙂

Predstavte si, ze jsem vcera byla vymenit ten Seanuv video monitor, protoze na nem odesla snura. Zapla jsem tu novou kameru a za dve hodiny jsem slysela ranu, vyhodilo to nahore pojistky. Tak jsem se sla podivat a normalne nam vyhorela zasuvka a ta kamera. Jeste ze nezacalo horet!

mariko, tady se to stalo jedne holce. Ale nakonec u pravnika zjistila, ze to nebylo tak jednoduche pro tu firmu. Ale nevim, jestli je to stejne v Anglii jako tady ve Skotsku.

dada2007
20. lis 2008

ahojte dievčatá....mám na vás otázku, ako to je so škôlkami alebo jasličkami v UK....rozmýšľame s manželom, že by sme možno na istý čas odišli do UK. Máme tam kamarátku a volá nás tam, že nech na budúci rok na jar prídeme...že manželovi by našla prácu, mne prácu+školu a malej tiež nejaké zariadenie....prosím, ak môžte, napísali by ste mi nejaké podmienky, finančná stránka, atď.ďakujéééééém

miluska.woolley
20. lis 2008

AHojky holky,

dada ja ti bohuzel neporadim, jsem v Nemecku, ale holky ti urcite poradi.

Zuzka je spindira 😀 . Ne fakt Zuzi, to je teda naprd s tou vodou. Vzdyt vy se mate stehovat, ne?

Nebudete tomu verit, ale Ch. mne odpoledne jeste pozvracela, rvala jak kdybych ji vrazdila. Dostala druhej cipek a usnula a ted prisel domu jeji milovanej tatinek, tak tu po nem leze, samej usmev, jako by ji nikdy nic nebylo...

forensica
20. lis 2008

Ahojky,

Zuzi, no to s tou vodou je teda nemozny, to vam nezavidim. Na druhou stranu zavidim velkou zahradu 😀 Tak co, poridite slipky 😉 ?

Milusko, ty si taky uzivas jak tak koukam 😅

Mariko, ja verim ze ta selest nebude nic zavazneho. Me prisli na selst na srdci nekdy kdyz mi bylo 5 a prisuzovali to rychlemu rustu. Nikdy se to neresilo a jsem tu furt 🙂 Drzim palec. Ohledne prace, no v tomto klimatu clovek nikdy nevi co bude s praci. Tak jen budu drzet palec at padne spatny los na nekoho jineho.

U nas dobry. Dnes jsem byla zas 3 hodky v labine. Dodelala jsem vsechny trika a ted koukam do mikroskopu. Je to docela frustrujici, jelikoz ja vlastne nevim na co koukam. Ale na druhou stranu je to vzruso, koukat na ruznobarevnou zmet vlaken, vlasu a malych veci co vypadaji pod mikroskopem jako sutraky 😀

Zitra zaciname 33tt, no nejak to ted moooc rychle utika 😅

slunicko2
autor
20. lis 2008

dada, kata a simca ti asi poradi nejlepe. Ale taky hodne zalezi na tom, do ktere casti uk se chcete stehovat. Nektere Univerzity maji vlastni skolky treba, a jsou levnejsi. Vim, ze kazda z holek obesla nekolik skolek, nez padlo rozhodnuti 🙂

Milusko, typicke s tema detma! Sean taky tatinka objima a pusinkuje jak vejde do dveri 🙂 Tak snad az bude au pair a ja dorazim domu, taky se dockam 🙂
Jak je ti?

Verco, zahrada je fakt maxi, nafotim. Slipky budou, jen kdyz na to pristoupi sousede. Musim se zeptat asi 4!
33tt ten cas fakt leti 🙂
Jak to, ze nevis na co se divas? 🙂 Ja jsem si myslela, ze prave ty mas popsat, co tam vidis? Nebo s tim ti nekdo pomuze?

Voda nam netece a nikdo nevi do kdy. Pry to znovu prasklo a pracuji na tom. Vecer daz nasel za dverma dalsi baleni vody. V novem dome jsem pak nasla letak od schottish water.

Sean se mi dnes take pozvracel, kdyz sel spat. Musela jsem prevlikat postylku.

Zitra odpojim internet. tak zatim papa

miluska.woolley
21. lis 2008

Ahoj holky,

Zuzi, doufam ze jsem te jeste zastihla, nez to odpojis. Preju at Vam to stehovani probiha hladce a moc se nezapotte, kdyz se nemate v cem umyt 😀 . Doufam ze budes zase brzo online.

U nas se silene ochladilo a pry ma snezit, ci to, ja na to porad jeste nejsem psychicky pripravena 😖 😀 .

Jinak jsem se chtela pochlubit, ze mi uz prisel nas prvni vanocni darek, tak jsem ho vcera pri priprave vecere radne vyuzila. Uz jsem konecne poradna matka domaci, uz mam kuchynsky robot. huraaaaaa 😀

editahlb
21. lis 2008

TEda Milusko to neni zadny darek kdyz uz to pouzivas! Pekne to zpatky zabal a sup s tim pod stromek. 😀
Taky doufam, ze vas ta nemoc obe uz brzo pusti!

Ja jsem Osianovo (to je gramatika, co? 😉 ) tatovi objednala na vanoce knizku o Pompei, o zivote a spolecnosti pred vybuchem, byly na to skvele recenze. Vcera konecne dorazila a tak jsem tim listovala a vstavaly mi pri tom vlasy hruzou na hlave. To by jste neverily kolik je tam obcscennich obrazku, s penisy velikosti kravy a ruzne sexualni sceny, tak ted fakt nevim, jestli mu to dam 😖 Ach jo, ja myslela ze budu mit po starostech tak ted abych vymyslela neco noveho.

Zuzko to je pech s tou vodou!! To asi akvarko cistit nebudes, co? At vam to stehovani probehne bez stresu.

Verco 33 tyden! Utika to jak voda! Uz si balis tasku do nemocnice? Mas vsechno prichystane? 🙂

My jsme vcera byli na dobre veceri v italske, ja se tam tak prejedla, ze me po ceste domu zacal ukrutne bolet kotnik, chudak to ma z te vahy, co ted musi nosit 😀 Ale jidlo bylo fakt super, zapecene kureci s hribkama a lemon cheesecake 😵 A dala jsemsi k tomu tretinku piva, to malemu nemuze uskodit, ne? 🙂

Co planujete na vikend? My mame jeste porad spoustu dodelavat v te nasi nove loznici, zksuim neco o vikendu nafotit, dodelali jsme skirting board tak ted uz zbyva jen domalovat. V pondeli nam prijedou polozit koberec a pak uz se tam muzeme uhnizdit. Zacinam poradne "nestit".

Mejte se!

forensica
21. lis 2008

Zuzi, no prijde pristi tyden ta pani z Forensic Service tak pockam na ni at mi povi na co koukam. Vetsinu vlaken
rozpoznam,ale jsou tam veci co nevim. Ale ja pak stejne budu brat ze vsech vzorku vzorek a nastrkam to do Elektronoveho mikroskopu a ten mi povi chemicke slozeni, coz je podstatou toho experimentu. Takze pohoda 😉 Ohledne slipek, ja se ptala jen sousedu co znam kolem, v podstate se te nikdo nepta kdyz si chce poridit psa tak proc by to melo byt jine. Nicmene je to od tebe pekne, ze je varujes predem 😀

Jsem s Editou, Milusko ty osobo, takhle brzo pred vanocema no co to je za darek 😀.

Edito, to byli v Pompeich takovy prasaci 😀 ?Treba se to O tatkovi stejne bude libit, ja bych se nebala a dala bych to. Ohledne tasky, Bjorn mi furt rika ze uz by jsme ji meli nachystat. Ja to furt odkladam, jelikoz mlade kladu na srdicko ze rodit se bude az po zkouskach 😉

U nas mame plany na obed v nedeli a predpokladam veceri v sobotu s jednim Italskym parem. Dnes jdu na pokec s kamoskou a hodlam zacit s eseji az po tom co posekam zahradu. Konecne neni mokro.