Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
27. kvě 2009

Vero, ja hlavne doporucuji koupit nejaky kolotoc, ktery vydrzi hrat dele nez 30 vterin. Ja jsem mela takovy pekny barevny, ale melodie hrala dost kratkou dobu. A ja jsem Seana potrebovala necim zabavit, kdyz jsem byla ve sprse.

Simco, vas maly musi mit dost snizenou imunitu, chudak :( Dej pak vedet, co vam na emergency bylo receno.

holky, ja si tu sedacku nemuzu nechat, protoze jsem proste uz koupila jinou. Seanovi uz koukala hlava 5cm nad!
Jsem na ne ale dost nastvana. Hlavne na to, ze se mi snazil vnutit, abych Seana pasala jenom bezpecnostnim pasem! Co kdybych byla takova, ze bych je poslechla, protoze proste oni musi vedet co delaji?

Verco, gratulace k prvnimu prikrmu! Fakt mi to prijde jako vcera, kdy jsi porodila! 🙂

Taky jsem rada, ze tady ve Skotsku je to zdravotnictvi evidentne lepsi!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
27. kvě 2009

Simco, mame nakonec tu Ferrari sedacku. Mela jsem tam na vyber jenom ze dvou. V Halfords nebyla vubec zadna v te 123 skupine, to bylo vyprodane. A ToysRus melo takovou divnou. Na netu jsem pak nasla jednu, ktera se mi zamlouvala. Ale stala £150. A uprimne receno si nemyslim, ze kdyz tu sedacku pouzijeme kazdy den, ze nam vydrzi deset let! Takze jsem koupila tu Ferrari. Ale Sean v ni nechce sedet! 🙄 Ma i alarm, takze kdyby si sean rozepnul pasy, tak to bude pipat.

U nas nocnikovani take nic. Ale uz rika par slovicek, tak snad jsme na dobre ceste.

forensica
27. kvě 2009

Simco, to vis, zkus bojovat s rodicema 😀 Ale jsem rada, i kdyz ted vsude ctu jak se ma zacinat az od 6 mesicu. Nicmene na to kaslu, myslim ze je to opravdu dost individualni. Nez se nauci jist poradnou davku aby aspon jedno kojeni vynechala stejne bude trvat dlouho. Jen musim zitra koupit organic brambory at se chudak necpe dusicnany.

Zuzi, ja vim, uplne otresne rychle to uteklo. Uz se pokousi otocit na brisko a za par mesicu uz tu bude pobihat. Je to narez jak rychle se ty mrnousove vyviji. 😕

Ten nocnik co jsem pouzivala je neco jako tohle http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Portable-...

editahlb
27. kvě 2009

Ah 🙂 oj holky, Verus odpovidam ohledne toho kolotoce - urcite ho porid! Ja sama jsem de o kolotoc nestarala, ale kamarad nam ho poslal jako darek, takovy trochu myslim drazsi a vymakanejsi (jak pise Miluska od Fisher Price) a male se to strasne libi! Je to fakt super a urcite stoji zato zainvestovat. Uvidis ze to tvoje devcatko bude taky fascinovane (cca od 6 tydne urcite) Doma v Cechach jsem ji ten pozitek zdvojnasobila tim, kdyz jsem ji nechala v kocarku pod tresni - jak se ty vetve ve vetru kyvaly a ptacci do toho zpivali tak to fungovalo jako druhy kolotoc - Eira se tim zabavi na hodinu!

Zuzko preju ti at ti tam nenajdou krysu! A co za slovicka S povida?

Jani na knizku v borders mrknu, diky za tip, uz se na ty prikrmy sama tesim 😀 (Verco tak ty uz bramboru, jo?
🙂)

Magis jak se Williamek ma? Jak si to s nim uzivas? My byli vcera zase na ockovania a bylo tam takove male miminko.. Eira tak strasne rychle ryste! Pripadala mi vedle toho miminka jako obr

Holky makame na domku a na zahrade jak divi, uz by jste to tu nepoznaly - svatba je 13.cervna takze mame jeste 2 tydny cas na dodelavky. Pak dodam fotky at se taky pokochate! Ted mizim na kute, jsem unavenaaaaa, dobrou!

slunicko2
autor
27. kvě 2009

Verco, me moje HV na te informacni schuzce o solids take rikala, ze ted doporucuji od 6. mesice. Ale ona si take mysli, ze je to individualni. Ja jsem se ridila pravidlem, ze se jim nema davat nic nebo moc toho, co podporuje vznik alergii. Ale ja bych proste Seana neudrzela jen na mliku do 6. mesice!

holky, tak tu ted resim, kolik si rict za video mystery shopping. Ja jsem jim dve navstevy odmitla s tim, ze je to malo a jen kvuli dvoum stores se mi do toho nechtelo. A ona mi napsala, ze kolik bych chtela. Nechci byt greedy, ale zase si nechci rict o malo. Puvodni nabidka byla £70 za jednu visit. Mam si rict o £90?

u nas to s nocnikovanim vubec nevypada dobre. Na prkynku nebo na nocniku sedi tak 2 vteriny!

forensica
28. kvě 2009

Ahojky, tak K dnes teda pospala - od 10pm do 4.20am 🙄 Takhle malo v kuse nespala od 7 tydne, radost. Ale pak nastesti zase usla do 8am tak se to dam i kdyz zvykat se mi na tohle teda nechce 😅

Zuzko, co to je to mystery shopping video? To jako ze pujdes do obchodu a skryte natacet? Obdivuju tvoji vydrz s nocnikovanim. Ja bych mu dala oddnych par tydnu a pak zkousela znova. Nebo proste pockat az na to bude ready, kluci jsou pry s timhle obcas pomalejsi.

Edito, nahod nejake nove foto 😉

slunicko2
autor
28. kvě 2009

Verco, nekdy to s tim spanim neni jednoduche, vid? Snad se to srovna 🙂 Ja taky nejsem typ pro sleep deprivation 🙂

Jeeee, vidis na co jsem se te chtela zeptat 🙂 Kdyz koukam na CSI treba, tak tam vzdycky vyluxujou kufr u auta apod a pak studuji co v nem bylo. Jak potom cisti tu hadici, aby byla sterilni? Nebo pouzivaji novou? Je videt, ze Daz neni doma a ja mam vecer cas myslet na kraviny 🙂

No, ja ho do toho nocnikovani netlacim. on si sam da prkynko na zachod a chce si sednout. Ale fakt jenom tak na dve vteriny.

Jojo, presne to je mystery shopping. Bud to delas pisemne, ze pak udelas jen report z navstevy a nebo to cele natocis skrytou kamerou. Me se to prave za tech £70 nechtelo delat, protoze obe pobocky jsou cca hodinu od nas. A oni neprolaci benzin. Tak jsem cekala, ze to necha byt. Ale je videt, ze nikoho asi nemaji.

forensica
28. kvě 2009

No pokud je to za obe pobocky dohromady tak by to chtelo tak tech £90 jak rikas. Za to nic nedas kdyz jim oduvodnis ze to je daleko a tak. Treba se na nejake castce dohodnete. Jaky je to obchod?

CSI, haha, tam je ale nerealistickych veci, ja to uz ani nesleduju. Ta hadice byt sterilni nemusi, jen ocistena od vlaken, vlasu a pudy,... Ja se s tim osobne nesetkala, ale predpokladam ze jsou i s pytlikem na jedno pouziti popripade tu hadici pak proliji vodou. Pytlik bude urco vzdy jednorazovy 😉

editahlb
28. kvě 2009

Zuzko rekni si o vic, £90 nebo i £95 at se ti to vyplati, jestli o to stoji tak to zaplati!

Jdu teda nazmensovat a pridat nejake fotky nez se E probudi, pak se pujdeme zvazit, uz jsem toho naseho ptacka pres mesic nevazila (nic moc se nebojim - podle tech brad co ma se ji dari dobre 😉 )

janauk
28. kvě 2009

Ahoj holky,
ja zase vubec nestiham 😒 Nekdy docela zavidim vetsine ceskych holek co jdou doma na materskou kolem 4-5 mesice. Ja ty stresy v praci ted nejak vic prozivam ☹
Verko, ja jsem accounts/office manager. A ty? Jak dlouho chces zustat na materske? Ja jdu zacatkem zari.
A jake cviceni delas podle youtube? Ja porad jeste chodim na spin do gymu, a pak na tehotenskou jogu ale to je spis priprava na active birth a dychani, takze moc aktivity take ne.
Jinak odpoledne jdu k midwife a uz se nemuzu dockat a z uslysime srdicko.

Zuzko, doufam, ze hlava uz je v poradku. Je mi z toho smutno, ze se vzdycky musis rozcilit, aby jsi dostala good customer service. Ja mam bohuzel podobne zkusenosti 😠 .

Magiso, musi to byt tezke kdyz se od Vas ted bracha s rodinou odstehoval, ale jak rikas, alespon se vic uzijete s manzelem a s malym. Zajima me jak se brachovi bude libit zpet v Cechach, preci jen tu uz asi byli zvykli?
Kam jste se postehovali?

miluska.woolley
28. kvě 2009

Edito jsem teda zvedavka na ty fotky a jak to tam vypada...
Taky mi pripadalo ze mala za tech par tydnu co jsme ji nevideli strasne vyrostla... ted je to nejvic poznat.

My jdeme dneska na dalsi prohlidku domu a zitra snad jeste jeden, nejak se nemuzeme rozhodnout, nebo nemuzeme najit to prave...

Kamoska pouziva tento nocnik http://www.dooyoo.co.uk/baby-bath/pottete-fold-...

Veru, co bys chtela delat az dostudujes? Ja taky rada koukam na CSI a Criminal Intent atd.. ale je mi jasny ze je to nadsazeny, to mi treba vzdycky rika M., ze jsou to kraviny co tam ukazujou ohledne sledovani lidi podle mobilu atd, ze ve skutecnosti to funguje jinak. Ale pro odreagovani to je myslim dobry...

My mame dnes 2. dobre zpravy, mala pujde od zari na dve dopoledne tydne do playgroup, dostali jsme misto. Asi jsme se musely libit, protoze predemnou byly minuly tyden na cekaci listine 4 maminky... No a taky mame konecne obehane a podepsane papiry a budeme z kamoskou od pulky cervna pomahat/pracovat u nas v materskem centru, sice jen za par kacek, ale alespon budu mit nejakou cinnost.

Hezky den vsem.

slunicko2
autor
28. kvě 2009

Edo, uz jsi fotky pridala? 🙂 A jaka byla svatba? Nebo ta je az na zacatku cervna? Promin, vubec si to datum nepamatuju!

Jani, ty jsi teda prebornik, chodit jeste na spin 🙂 S tou praci se nenervuj. Ale me prijde, ze miminka od maminek, ktere takhle hodne behem tehu stresuji jsou pak klidnejsi 🙂))))
Hlava je snad ok! Akorat jsem dnes nevyspala a neco na me leze, tak me poradne boli. Vcera uz jsem padala unavou, ale objevil se u postele velky pavouk, ktereho se mi nepodarilo zabit! Takze jsem dost dlouho nemohla usnout 😀 😝

Verco, no oni tam prave vzdycky vytahnou klasicky vysavac 🙂 No jak rikam, myslim na kraviny 🙂

Holky, nemuzu napsat obchod, ale je to eye test a koupe glasses. To fee bylo za jednu pobocku, do ktere se ale musi dvakrat. Jednou na test a pak si vyzvednout bryle. Navic tahle agentura videokameru nenodava, takze musim pouzivat svoji skrytou. Neplati ani za benzin, tak mi to prijde od nich dost malo!
Rekla jsem si o £120 za jeden store, tak uvidime. Prece jen, eye test chvilku trva, pak vyber bryli, pak si je dojet vyzvednout. Sepsat report, dbat na to, abych tocila to co mam, a pritom si vsimala dalsich veci...
No, jestli jsou desperate, coz vypada ze jsou 🙂))))

Jooo, a nase pudni myster je vyresena. Byl to ptak, stavel si hnizdo u nas okapu a dostal se na pudu. Pry stavel hnizdo pro samicku, kterou chtel prilakat a na pude asi hledal, cim by ho vylepsil 🙂 Aby se nejaka do nej nebo spis do hnizda zakoukala 🙂 Puda pry nastesti vubec po**ana nebyla.
Pro autosedacku uz si take prijelo DHL, tak muzeme jet nakupovat 🙂

editahlb
28. kvě 2009

Hlasim ze fotky jsou pridany 🙂 My ted teda bezime na to vazeni, doctu vas pozdeji, mejte se! (a Jani v praci to vydrz!, doma by ses nudila 😉 )

miluska.woolley
28. kvě 2009

Edo super fotecky, jeste jsem chtela jednou podekovat za zapujceni sneka, je to vitez 😀 .

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
28. kvě 2009

Zuzko,
ja myslim ze £120 za jeden obchod je adekvatni, kdyz vemes v uvahu cestovani, benzin, cas straveny tam, pak psani tech reportu!
My to tu mame samy detektiv a spy 😀
Zuzko, do kdy ty jsi byla v praci. Ja jen ted silim, ale vim, ze kdybych byla uz doma, tak se nudou ukousu. No porad nespokojena 😒
Ja to s tim pavoukem mela podobne, ten nas vypadal skoro jako tarantule. Ian se mi jen smal kdyz jsem vrazdila.

Milusko, super zpravy a drzim palecky na domecky! Snad neco vyberete.

Edito, teda ja neverim svym ocim. Mala tak vyrostla! Ta close up fotka je naaadherna! A Punta vypada jako moc hodnej pejsek, ma takovy oddany oci. Chtela jsme se zeptat jestli ta knizka o pregnancy joze co mas v albu je dobra?

Simco, teda vy si s tema nemocema uzijete ☹ Preju brzke uzdraveni.

forensica
28. kvě 2009

Edito, ta fotka v cepici je narez 😀 😀 Mala je krasnoucka 😵

Simco, mas pravdu ja jsem s tim vztavanim tak nejak smirena ale doufam ze se snad zasyti na dyl. Ale jak rikam, predpokladam ze to bude trvat docela dlouho nez to bude asi mit nejaky efekt. Jeste zkusim dnes poradne zastinit pokojik, treba se i budi svetlem, o ja vim. Doufam ze u V zustane jen u toho osypani, aby se moc netrapila, bobek. Ja se furt nemezu dostat z toho jaky je ona vlasatec 😀 To K bude trvat 2 roky nez bude mit takovou hrivu 😀

verap
28. kvě 2009

Jani - ja jsem Receptionist/PA, docela nuda, ale budu tu co nejdele, doma bych se fakt nudila a penize se budou hodit, materskou chci pobirat co nejdele, tak proto to oddaluji.

Edit - krasne fotky, mala fakt vyrostla

Dekuji za tipy na ty kolotoce, uz jsem zacla koukat....

Verco - to ta horka cokolada, mas o vikendu volno?

forensica
28. kvě 2009

Verko, jasny zrovna jsem na to dnes myslela..napisem si at tu neprudime holky domluvama ju 😉

saza007
28. kvě 2009

Ahojky vsetci,

Edit - mala je nadherna!!! 😵 😵
Tehulky - ako sa mate? Pisali ste o problemoch so spankom - tie mam uz od zaciatku tehotenstva, skoro kazdu noc som prebudim a potom nespim 2-3 hodiny. Ale raz zacas sa stane, ze ani neviem, ako prislo rano 🙂

Mala by som sa balit, ideme na predlzeny weekend away, ale akosi sa mi nechce, tak sa ladujem muffinkami 😀

evaj
28. kvě 2009

Ahoj holky kecalky,

Simco, vy jste teda natrefili na odbornika! Kdyz si vezmes kolik GP berou penez a jaky poskytuji servis,....to je strasny.
Snad se Vam oba brzo uzdravi.
Pridej nejaky fotecky Vanessky!

Zuzko, fakt super zkusenost s Mothercare 😝 . Me by ani nenapadlo jim tu sedacku vratit. Kdyz jsou neschopni, jejich chyba....
Drzim palce at se ti brzo ozvou z Uni.

Edito, mala je moc krasna!! Uz se tesim az ji uvidim nazivo 😵

Magiso, at se vam pekne bydli novem, urcite se vam casem bude libit, ze jste jen vase rodinka. Ale chapu ze je super mit rodinu blizko.

Verko, Jani, hodne stesti pri pohovorech. Zabira to strasne moc casu, nejhorsi je kdyz uz po 5ti minutach vite, ze ten clovek nema sanci, ale musite si s nim jeste dalsich 40 min povidat 😖

Saza, tak si uzijte hezky vikend!

Milusko, hodne stesti pri vybirani domecku. Chce to hlavne trpelivost nez narazite na ten spravny. My jsme v UK prohlidli asi 30 baraku!

My jedeme na vikend k nasim, bude se opikat prasatko, tak si Pietro uzije 😉 No a taky uz jsme tam od Vanoc nebyli 😔 A navic segra zitra maturuje, tak to pak asi zapijeme.

Tak se mejte, my jdeme veceret.

slunicko2
autor
28. kvě 2009

Simco, nechodi vam domu ten Boots parenting magazine? Tam je ted zminovana nejaka nemoc (ja casopis uz vyhodila), jsou to takove pupinky - puchyrky, je jich vice pohromade, muzou byt malinko crusty. Pry se s tim nic nenadala, casto si to nosi deti ze skolech. Zmizi to pry tak za 18 mesicu 😀 😀 😝
Co mamca? 🙂

Milusko, drzim palce, at narazite na domecek snu! Zda se mi to, nebo mala zase hodne vyrostla? Koukala jsem na ni na snekovi!

Edo, mala opravdu vyrostla! 🙂 nechala jsi ji zvazit dnes? Zahradka u vas vypada suprove. Ta fotka z letadla je taky moc pekna!

Jani, ja jsem v tehu nepracovala. Kdyz byl Daz prevelen do Skotska, tak jsem byla uz tehu. Sla jsem sice do jobcentre, jestli mi pomuzou neco najit na nejakou tu dobu. Ale v podstate mi pani rekla, at se jdu seznamovat s mestem a najdu si nejaky krouzek (to rekla doslovne)!

Evco, jestli si dobre pamatuju, tak ty cuniky nejis, ne? 😀 At segre maturita dobre dopadne! Nam nase nova au pair odmaturovala vcera.

Holky, ja mam ted uplne vycitky, ze jsem jim tu sedacku vratila!

Sazo, ja jsem take mela spatne spani od zacatku tehu! Ale konci teda bylo jeste hure 🙂

Z agentury mi napsala, ze se musi zeptat, jestli mi muzou dat tolik. A jeste mi neodepsala. Ale to fakt padla na hlavu, kdyz si myslela, ze mi daji £70 za dve navstevy jednoho obchodu, a jeste musim pouzit svou kameru apod. Pritom za to dostavaji zaplaceno hodne penez!

verap
28. kvě 2009

Jani - tohle cvicim na te youtube - http://www.youtube.com/user/doctorcathy
Na materske planuji zustat rok (pokud to pujde financne). A co ty? Uz pomalu zjistuji, jak je to s Child tax benefit, Working tax credits, atd.

Saza - jak je?

Evi - hodne stesti sestre zitra, urcite to zapijte. Vikend zni moc dobre....
Na pohovory planuji tak 20 minut na kazdeho 😀

peppapig
28. kvě 2009

Ahoj holky,

diky za vzkaziky ohledne nocniku. Tak nakonec jsem byla donuce se vydat do te one Mothercare, ale v pohode, nocnik jsme koupili. Zatim jsem ho jeste nevyzkousela, protoze M cele odpoledne stravila v bazenku v plavkach. Tak doufam, ze se ji bude zamlouvat.

Maminky a tehulky z Londyna a okoli, jeste pripominam, ze zitra mame mensi cz/sk srazik na picnic v St James Parku v poledne, tak kdo by mel zajem, jste vitane 🙂

magisa
29. kvě 2009

Dobre ranko vsem 😵

Tak jsem si pro jednou nezkopirovala prispevek a cely se mi vymazal..to nesnasim 😠 , takze jeste jednou...

Dneska jsem uz od 4 am vzhuru, ne ze by Wiliamek nehajal, ale memu se absolutne nechtelo vstavat do prace, tak jsem ho musela vykopat z postele a jako motivaci pro neho jsem vstala taky a udelala mu kaficko a snidani /coz se nestava az tak casto/ takze pocitam ze prijde z prace s puketem ruzi jako vdek 😀 😀

Jana - jsme se prestehovali z Kingswoodu do Kingswoodu 😀 jen o par ulic blize k high street. 😀 Vychytali jsme moc hezky baracek, jen je skoda ze rent, ale kdyby ho majitel chtel nahodou prodat, tak do toho urco pujdem

Verap - ja mam kolotoc od fisher price, takovy s rybickama a promitackou na vecer a k tomu je i dalkove ovladani, takze v noci nebudeme muset vstavat z postele. Zatim ho tedy moc nevyuzivame, protoze Wilik jeste porad haja v kosicku

Vcera byla u me HV na kontrole, tak jsem byla mirne vyklepana, jestli konecne malutky neco pribral. A to neustale kojeni a odstrikavani mlicka melo uspech Williamek pribral HURAAAA vazime 4.06 kg a merime 55 cm jsme moc stastni

Saza - ja jsem v tehu problemy se spanim nemela teda vubec, naopak jsem mela kazde rano problem vstavat do prace. Kdyz jsem ve 34 tt sla na materskou, jsem to oslavila jednim celodennim spanim in a bed 😀 😀

Holky jak je to tady v UK s ockovanim na tuberkulozu???jsem slysela, ze ji nechcou ockovat 😨
a jak se to rekne anglicky??? 😅

forensica
29. kvě 2009

Ahojky, tak si predstavte ze se nam mozna vyresilo to brzske vstavani. Zatemnili jsme K totalne loznici a ona jeste spi 😎 Mozna ze to nebylo uplne hlady ale svetlem ty predchozi dny. Snad to vydrzi 🙂

Ja se v tehu na konci (cca poslednich 6 tydnu) budila v noci a nemohla zabrat. Dost mych znamych to tak taky melo. Ale je fakt ze jsem nikdy nebyla nijak moc unavena, asi to tak proste melo byt ci co.

Magis, tak nam K ockovali snad uz ve 4 tydnech na TB (tuberculosis), jelikoz je tu pry zvysene riziko. Asi to je od oblasti.

Vendy, ja uplne zapomnela. Rada se pridam, jen by jsi ale mohla upresnit kde v tom parku a taky treba hodit telefon at se nehledame.

forensica
29. kvě 2009

Magis, jo parada ze maly konecne pribral. To my se snad baly vsechny takhle na zacatek 🙂

janauk
29. kvě 2009

Ahoj holky,
to je ale dnes nadherne! No snad jim ta predpoved pocasi konecne vyjde a my budeme mit krasny slunecni vikend! Ja si k tomu beru jeste pondeli a utery volno, tak by v tom byl cert abych se trosku neopalila 😉 My mame v utery 2 roky od svatby. Tak strasne to leti!

Jake mate plany na vikend? My sluneni, v sobotu k nam prijedou znami a budou u nas az do nedele, tak snad projizdka na kole, BBQ....Uz mam predvikendovou horecku.

Sazo, kam se chystate na vikend? Jo muffin bych si take dala.

Evo-souhlasim s tebou ze pohovory sezerou strasne casu. Musim se nejak obrnit trpelivosti, ktera mi teda ted opravdu chybi. Kde bydli vasi? Uzijte si grilovani a hodne stesti segre na maturitu.

Zuzko, kde jste bydleli nez jste se prestehovali do Skotska? Teda s tim krouzkem jsi me rozesmala. Me uz tady nic neprekvapi!!! Kdy ti prijede nova au pair?

Verko, diky za link na cviceni na youtube. Uvidim jestli se k nejake cinnosti doma dokopu. Ja jsem strasnej lenoch kdyz na to prijde, doma si najdu vzdy jinou praci/cinnost nez cviceni. Ja musim hned z prace do gymu a to pak jde 😉
Kdy mas prvni pohovory? Ja chci byt s prckem take co nejdele doma a tak zustavam v praci az do 04.09 coz je 14 dni pred mim terminem. Take bych chtela byt doma rok, jestli to fianancne utahneme.

Forensi, to je super ze mala spi!

verap
29. kvě 2009

Ahojky,

Magisa - o tom cot mobile s promitackou taky premyslim, na amazon maji na to dobry ohlas, akorat nevim, jestli to bude promitat dobre a mala to uvidi, my totiz mame vysoke stropy.

Jani - ja jsem taky lenoch na cviceni. Jinak taky planuji tak dva tydny pred TP, kdyz mi bude fakt dobre, tak mozna jen tyden 😀