Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
29. kvě 2009

verko- my mame jednu promitacku a mala to jeste nezaregistrovala..jen to pekne hraje ale oustim to minimalne, my si u ni v pokojiku vubec zatim nehrajeme 🙂

verap
29. kvě 2009

Verco - ja premyslim, jestli hudbu s promitackou nebo ten klasicky cot mobile, kdyz jsem delala jako au-pair, tak ten maly klucina mel nad posteli hracku spidermana a on se toho v noci bal ☹

miluska.woolley
29. kvě 2009

Ahoj holky, hlasim ranni vstavani o pul seste, tak kdyz uz mne potvurka probudila, tak jsem si sla do fitka zabehat. Jeste to moc neumim, ale zlepsuje se to. Ted jsem totalne KO, pote co jsme za nima s kamoskou cele dopoledne behaly po hristi.

Veru, vcera jsem opet sledovala ty moje kriminalky, tak jsem ti te predstavovala 😀 . CO presne bys pak chtela dela, v laaborce, v terenu??

Vero jeste jsem si uvedomila k tem kolotocum, ze nam brzo zacla ta melodie lez na nervy, kdezto ten od Edi bud hraje ruzne melodie vazne hudby nebo ty zvuky pralesa... neprestanu dokud ti ho neprodam 😀 , abych si pak rekla FP o provizi 😀
http://www.mothercare.com/Fisher-Price-Peek-a-B...

Holky hezky si uzijte ten srazik a jak pise Verca 🙂 , tak si vymente mobily, at nedopadnete jako my posledne ☹

fairy
29. kvě 2009

Ahoj holky moc Vas zdravim po dlouhe dobe. Koukam ze tu pilne povidate.
ja jsem tech poslednich par tydnu byla trosku mimo jeden den jsem i cely prozvracela no musim rict ze toto tehotenstvi je uplne jine. U E jsem o tom vubec nevedela. Ve stredu jsem byla u Midwife a nestacim se divit jake zmeny nastaly za tech par mesicu. Desne podrobna anamneza byla jsem tam skoro hodinu a vypada to ze si me fakt budou hlidat. Dokonce musim na test cukrovky ve 28tt jen kvuli tomu ze babicka mela stareckou a merili mi BMI index a jelikoz jsem podvyziva 😀 (byla jsem uplne stejna u Ellie) tak budu muset jit na extra scan zda mimi je velke dostatecne a testy na stitnou zlazu. je to takove prehnane predtim pece zadna a ted by se pretrhli, ale nestezuju si! 12.6. mame scan a tyden po tom consultant.
Holky ten kolotoc je urcite pryma vec ja jsem ho poustela kdyz jsem treba prebalovala Ellie nahore nebo po koupani a ji se teda desne libil meli jsme moc pekny z Mothercare (byl to darek tak nveim kolik stal) koukala na zviratka a bouchala do nich...Taky jsem ji poustela nez usla a fakt to zabiralo.
Milusko ty jsi teda ranni ptace a hnedka do fitka well done.
Tak nas ceka krasny vikend tak si ho vsichni uzite doufam ze dneska to setkani v parku bylo pryma skoda ze jsem v praci ☹

verap
29. kvě 2009

Milus - ja se na ne zajdu o vikendu kouknout do Mothercare 🙂

Kazdopadne jsem uz dneska stihla koupit na amazon tohle:
http://www.amazon.co.uk/Tomy-2008-Starlight-Dre...

Delam sem tam na internetu surveys, tak jsem vcera nasbirane body vymenil za £10 kupon.

forensica
29. kvě 2009

Verko, tak to je presne to co mame my! 🙂 Zatim teda nepouzivame jelikoz to K jeste nezaregistrovala ale ta hudba se ji z toho libi. Jo jeste k tem kolotocum, ja to tam davam jen kdyz ji chci zabavit,pak to na noc vzdycky oddelavam.

Tak srazik se dnes vydaril. Bylo teplounko, jen chvili trvalo nez jsme se nasly. Maji na mape bandstand ale byla to jen vydlazdena kulata plocha s cimz nikdo z nas nepocital 😀 Jo videla jsem tam Katu s Nickem 🙂

Heli to je super ze te tak proklepnou a pohlidaji.

Milusko, ja bych asi nejradeji vysetrovala pozary/vybuchy. To by byla takova prace neco v terenu a pak zase v laborce. Ale jelikoz je dosti tezke najit praci v oboru, tak v podstate asi skocim po cemkoliv co se namane a pak se pomalounku polehounku presunu tam kam chci. Jak uz je clovek mezi nema, tak uz je snazsi postoupit jinam. 😉

slunicko2
autor
30. kvě 2009

Ahoj holky 🙂
Stihla jsem vas docist, ale nejak nemam cas reagovat. Mame tu ted vedra, tak si uzivame 🙂 Musela jsem rychle Seanovi koupit nejake kratasky, kloboucek a sandalky! Hned se vymachal v bazenku i v obleceni.

Taky tu gruntuju poradne, kdyz ma v patek dorazit nova au pair 🙂

Preju moc hezky vikend!

apollo505
31. kvě 2009

Ahojky,
omlouvám se, že nepročítám celou diskuzi, ale to bych tady byla týden 🙂 .
Mám maličkou dceru a brzo se budu stěhovat do South Wales, konkrétně do města Port Talbot (mezi Swansea a Cardiff).
Najde se někdo, kdo bydlí poblíž? Budu ráda za jakoukoliv dušičku, ať je to těhulka, maminka, nebo i osůbka bez dětí.
Zatím se mějte hezky 😉
Apollo

xlzuz
31. kvě 2009

Ahoj holky. Chtela jsem se zeptat, jestli nektera nevite v UK o rodine, ktera by akceptovala au-pair couple s ditetem. V UK jsem jako au-pair pracovala, ted jsem vdana v CR. S manzelem mame moznost cestovat , nase mala ma 2,5 roku. Chtela jsem s ni vyjet alespon na leto, aby se uz ted seznamila s anglictinou. Pripadne muzeme zustat i dele. Rada pomuzu s detmi i v domacnosti, manzel je fyz. zdatny a ochotny vypomoci v domacnosti , zahrade ci statku... Mala je prizpusobiva, pratelska, mila. Zuzka
p.s.: muj mail: xlzuz@seznam.cz
moc dekuji za odpoved

slunicko2
autor
31. kvě 2009

xlzuz, tady nikoho nenajdes. Zkus si dat inzerat na greataupair apod. Tam je hodne paru zaregistrovanych, stejne tak tam je hodne rodin z farem atd.

Apollo, tady byla nejbliz Eda, ale ta uz je pravazne v cr a pak jani, ktera je z Bristollu. Co vas privadi zrovna do Port Talbot? byla jsi tam uz?

apollo505
31. kvě 2009

Slunicko, žiju s Welshanem už 7 let a letos jsme se rozhodli, že se přestěhujeme, protože tady to je teď s prací špatné. Jsme z Ostravy mimochodem. A protože on pochází z PT, tak pojedeme pro začátek právě tam, má tam rodinu, tak snad trošku pomůžou. Jinak jsem tam už byla x krát a taky jsem předtím nějakou dobu žila v Londýně a Coventry. Ale líbí se mi právě South Wales už kvůli podnebí, celkově ta atmosféra toho kraje je příjemná. PT je sice tak trošku díra po granátu 😀 , ale mi to zase tak moc nevadí. Ale nějací češi nebo slováci poblíž by byli fajn.
Tak nic, aspoň jsem to zkusila.
A jak je jinak v UK? Kde přesně všechny bydlíte?

gaby0205
31. kvě 2009

Caute kocky, ak je niekto z Londyna tak sa mi ozvite, budem rada...rada si chcem pokecat a mozno stretnut later s niekym kto prechadza alebo presiel s podobnymi skusenostami ako ja. Ja a manzel sa snazime o babetko a mame fertility DR ..tak snad sa nieco podari..mal niekto z vas podobne skusenosti? dakujem pekny vecer pa

slunicko2
autor
31. kvě 2009

apollo, no ja jsem to o PT nechtela rikat nahlas 😀 Pocasi je tam teda rozhodne lepsi nez tady ve Skotsku. Daz ma rodice ve Swansea a take jsem tam tri roky zila. Me teda na PT vadi ten smrad. Plaze v okoli uplne miluju, kdyz je nadherne tak se ani nemusi jezdit nikam daleko 🙂
Cesek je v Cardiffu hodne. Eda ti urcite pomuze, pokud o nekom bude vedet. Ja jsem ve Swansea za ty tri roky zadneho cecha nepotkala.

Gaby, ja sice nejsem z Londyna, ale take chodim do fertility clinic. Napred na soukromou se Seanem a ted tady do NHS, protoze ve Skotsku se vubec dlouho neceka.

editahlb
1. čer 2009

Cau kocky, nejak to ted tady s tim shonem okolo nestiham, tak se omlouvam! Nastesti nam preje pocasi takze zahrada se uz rysuje k finalni podobe - konecne! Zato vevnitr to vypada jak po vybuchu atomovky, no co vam mam rikat - mame co delat!

Jani ptala jsi se na tu knizku o joze v tehu - ja jsem ji mela s mistni knihovny a prisla mi dobra, ale jen tak k rychlemu prelouskani, zacala jsem pak chodit na hodiny jogy a to mi prislo k uceni se lepsi, ty uz taky na neejake ty hodiny chodis, ze jo?

Magis gratulu k Williamkovenarustu na vaze, to je super! 🙂 Myslela jsem na tebe a je fajn, ze jsi s tim kojenim vydrzela, ty zacatky jsou fakt tezke! Takze tfuj tfuj tfuj at ten vahovy narust pokracuje!

Helco to je mi lito ze je ti tak spatne. Pamatuju si, jake to bylo..Ale jinak je dobre, ze si te ted tak hlidaji! Nechate si rict jestli cekate holcicku nebo chlapecka?

Apollo to je super - ja bydlim v Cardiffu! Akorat jsem ted tak napul v Cechach a tady, jedeme na konci cervna do Cech az do podzimu, ale pak jsem zase zpet! Tak se pak treba muzeme videt! (jo a to jsi me rozesmala s tim podnebim - myslis jako mlhavo a dest? )😀

fairy
1. čer 2009

Ahoj holky, moc Vas zdravim. Doufam ze jste si krasne uzili slunicka a hlavne i ty Zuzko 😎
Edit co delate se zahradou? My se taky snazime predelavat zahradu ale jde to pamalu ale vnitrek je hotovy to je hlavni!
Ja nechci vedet co cekame bylo to uzasny prekvapeni ale nevim zda Colina tentokrat premluvim je to zvedavec, ale snad se mi to podari 😉
Holky ja mam podezreni ze Ellie ma desivou alergii nebo dokonce astma ☹ nemate nikdo zkusensti s timhle u deti jak se to porjevuje a jaka se dava lecba? E furt kasle tece ji z nosu ma cervena ocicka a hlavne vecer a rano ji to dost hvizda. davam ji ted Piriton , pomohlo to na ten kasel ale jinak nic moc.
tak se mejte ja jdu pracovat.

apollo505
1. čer 2009

Slunicko, tak já se právě na ten smrad do PT těším, aspoň mi to bude připomínat roudnou hroudu (Ostrava) 😀 .
Ale mi je v podstatě fuk, kde budu bydlet, PT je prostě jen počáteční volba a kdo ví, co bude dál. Škoda že už tady nejsi.

Edi, tak to je fajn, že bydlíš v Cardiffu, aspoň něco...My tam budeme určitě často jezdit, protože Steve tam má segry. A já se do těch končin taky definitivně přestěhuju až někdy na podzim, takže to krásně vyjde. Byla bych moc ráda, kdybychom se pak občas sešly, chci aby měla Dina (Claudia Mary-dcera) kontakt s češtinou a i já tě-vás ráda poznám. 🙂 Co se týče podnebí, tak mi to Welšské vyhovuje, není moc velká zima a ani horko. Když jsem bydlela v Coventry, tak denně pršelo půl roku. A to nekecám 😉 . Bylo to šílené 😖

Všem těhulkám přeju pohodové těhu a maminkám zdravé děti.
Mějte se zatím krásně. Pa

editahlb
1. čer 2009

Tak to nam to fakt pekne vyjde Appolo! A jak se vlastne jmenujes? A kolik si rikala ze tvoji dcerce je? 3 roky? Budu se na vas moc tesit!

Helco Colina premluv at je to prekvapko 😉 A jak ti to jde v praci? (promin o alergiich toho moc nevim a uz vubec ne u deti)

Vyrabim nejaky krem na ty cup cakes, ale zjistila jsem ze nemame doma mlety cukr a Osian je s autem pryc, tak hledam jaky jiny krem bych vyrobila..

slunicko2
autor
1. čer 2009

Edo, no jo, tam u vas na samote je do samosky pro cukr daleko 🙂 Drzim moc palce, at se fairy cakes povedou a pocasi vydrzi! Jinak mate 150 hostu pod jednou plachtou 🙂

Helco, ja jsem byla alergik jako mala, ekzem, ale astma ne. urcite ji vem k lekari! nemuze to v ni takhle hvizdat! Ja jsem chodila na ty jejich vakciny vzdycky pres zimu. ale tady se to asi nedela. trpela jsem teda desne. Treba jsem nemohla mit ani otevrene okno, kdyz venku nekdo sekal travu.
nastesti, hodne deti z toho vyroste, kdyz to maji takhle od malicka! 🙂
A nemuze mit nejakou food alergii?
Drzim palce, at ti gp poradi a nebo te nekam posle! Nam referovala hned se Seanem tady.
Jej, tak to my se take budeme muset nechat prekvapit 🙂)))

Apollo, tak at vam to stehovani dobre dopadne! My se ve Swansea urcite objevime behem leta, tak se muzeme sejit, jestli tam budes.

holky, tak mi ta agentura odepsala, ze mi tech £120 daji! A jeste jsem k tomu dostala dalsi dve lokality! Chtela mi dat i treti (dohromady 5), ale to bylo vice jak tri hodky cesty. Pristi tyden ze me bude spion 🙂

magisa
1. čer 2009

zuzko - tak to je paradni...tech 120£ se uz urcite da oproti tech 70£ co ti nabizeli prvne
uz ti prijela ta nova au-pair???

Edit - taky jsi mela nejake problemy s kojenim ze zacatku???Ja jen porad kojim a pak se snazim odstrikat ty posledni kapky at podporim tvoreni noveho mlicka, se mi totiz zda, ze ho nemam dost...Prsa mi hodne zmekly a sem tam mam problem odstrikat treba jen 80 ml ☹ , tak snad se to zlepsi...
Nekdo mi radil ze mam pit hodne mlika, tak se snaziiim

Janca - to mame ale hezke pocasicko v Bristolu,ze??? 😎 😎 Takove tepla naposledy pamatuju v roce 2006 😅 😅 Jen at to vydrzi cele leto

Pridala jsem par fotecek, tak pokud nekdo chce, tak mrknete

janauk
2. čer 2009

Ahoj holky,
tak ja zase uz od 2 hodin nespim 😖 Uuufff. No nastesti mam do stredy volno, tak to dneska dospim 😉
Tady je tak krasne.No snad je to opravdu predzvest krasneho leta. My jsme poslenich par dni stravili u Ianovych rodicu, maji bazen a tak jsme se s prckem cachtali celej den ve vode. Viditelne mu to svedci, vecer byl o hodne cilejsi a kopal tak mohutne, ze se mi hejbalo cely bricho. Nadhera. Asi cekame nejakeho akrobata 😉
Zuzko, jsi tehotna???????????????!!!!!!!!!!!! Jinak super zprava o tech £120. A hodne stesti s novou au pair.
Milusko, jak to dopadlo s barackem?
Magisko, William je nadhernej a roste jako z vody, vid? To mas urcite radost ze pribira.
Edit, jak to dopadlo s kremem? Drzim palce at vse stihnete dodelat a pripravit a snad Vam zbyde kousek energie aby jste si take mohli uzit tu svatbu! Tesim se na fotky.
My se vcera byli podivat zase na kocary. Tak jsme udelali test drive a zatim to vypada na Phil and Teda. Po letech vahani si Ian mysli, ze budeme mit najednou kupu deti, asi pomysli na Klabzubovu jedenactku?

fairy
2. čer 2009

Ahoj holky,
teda Jani ty tkahle brzy vstavas to je blby ze nemuzes spat snad to behem dne dozenes 😔
Blahopreji k vyberu kocarku no my to taky budeme muset zacit okoukavat jsme ted mezi Phil&Ted a I candy pear, ja uz mam ten cherry tak by se to treba dalo nakombinovat nechce se mi utracet zase tolik penez za cely novy kocar ☹ ale kdyz ta nesa opice jetse ani nechodi bude to potreba!
Teda Zuzko £120 je super jetse ze jsi si o to rekla hodne stesti. ja myslim ze Zuzko neni tehotna teda zatim to bylo mysleno na me ze si budete muset pockat s tim co cekame az se to narodi 😵
No jinak me vcera teda GP vzla po nekolika telefonatech a premlouvani a bylo mi receno ze ma infekci virovou hornich dychacich cest a k tomu mozna alergii ale rozhodne ne astma a lek no svete div se - Calpol. No ja se zblaznim z tech doktoru tady zadne testy nic. No jeste ze uz za mesic jedu dom necham ji tam pekne proklepnout!
Magiso Williamek je moc krasny takovy maly medvidek 🙂
No nic jdu zase parovat dneska me toho ceka hodne.

forensica
2. čer 2009

AHojky, ja se jen hlasim na rychlovku nez vyrazime do lesa v Eppingu.
Zuzi, to je super s tema penezma 🙂
Magis, W je moc peknucky.Ja si pamatuju ze se mi taky jednu dobu zdalo ze mam malo mlika,ale pak se to zase rozjelo samo. On kdyz tak zacne casteji sat a ono se ti na druhy den zacne zase hodne tvorit. Mozna ma rustak tak te vic vysosava 🙂 80ml je v pohode na tak male mimco, to na jedno kojeni staci.
Heli, od moji sefove mala taky hvizdala. Pokazde kdyz odjeli do statu tak ji to prestalo a pak zase zacalo. Nikdy to nevysvetlili nicim a to chodili na soukroma vysetreni. Myslim ze ji to drzelo tak 2 roky a pak jak kdyz utne. Tak hodne stesti.

Vcera jsme byly prvne plavat. Bylo to super, az teda na to potom - stahnout mokre plavky z kojence co nechce lezet, je mu kosa a chce kozu 😀 A ja blbec jsem si vzala na sebe elastaky a ty se na vlhke telo natahnout v rychlosti nedaji 😀

saza007
2. čer 2009

Ahojte,

ako sa vsetci mate? deticky posluchaju? My sme sa prave vratili z Talianska, z jedneho tepleho podnebia do druheho, no nemozem sa prestat cudovat, ako tu mame teplo!!!!
Tehulky, ako pokracujete? Ja som posledne dva dni trosku trpela backache 😖 , aj ked zda sa, ze sa to teraz trosku zlepsila. jani, gratulujem k vyberu kocika - nas to stale este len caka 😲

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
2. čer 2009

Ahoj holky 🙂
Tak zitra nam pry vedra skonci 🙂

S tim tehu je to presne jak psala Helca, myslela jsem tim, ze se my tady na konikovi take budeme muset nechat prekvapit 🙂

Helco, ja jsem si rikala, jestli by to nemohla byt infekce. ale teda ten calpol me dostal! Ja mam ale i z cech z alergologie zazitky 🙂 V podstate mi rekla, ze jak se mi jednou spatne dycha, tak je to to astma! 🙄 Coz se mi teda moc nezda! A musim take rict, ze Praha mi teda nikdy nesvedcila, co se dychani tyce. Ale tady mam klid!

Simco, holky jsou vetsinou takove hezky napapane 🙂 Dnes jsem na vas myslela. Sean vyvadel hodne na trampoline, tak jsem si rikala, jak si to s O uzijou! 🙂 Ty teda urcite take 🙂
Nam na prdiky nikdy nic 100% nezabralo, vzdycky vsechno jenom na chvilku. Hodne masirovani briska, infacol apod.

Tehulky, vubec vam to nezavidim 🙂 Ale stoji to za to, ze? 🙂

Holky, tak jsem posledni dva dny jenom sekala travu, hrabala a vozila na skladku. Ja si fakt asi poridim toho klokana!

miluska.woolley
2. čer 2009

Ahoj holky, hlasim ze jsme dnes zvladli druhou prohlidku naseho favorita domecku a zitra odlitame na dovolenou. Jestli bude po dovolene jeste volny a budeme si moci dovolit tam dat nove podlahy, tak se asi stehujeme.

Edito drzim palce s tema cupcakes, jsem zvedava na fotky. No a v lete mozna budes moc prijet na zahradku i ty 😉 , nejen my.

Heli oni ted v lete stejne nemuzou testy na alergii delat, az po sezone. Alespon tak to delati tenkrat mne. Nekde jsem cetla ze drive narozena miminka maji ty infekce dychacich cest casteji, je mi lito ze se to tyka i E. ☹ . SNad se to brzo spravi.

Magi, ja mela taky pocit ze se mi nekdy delalo min mleka, hlavne casto prikladat, kojit a pit hodne tekutin. U mne fungovala melta a kojici caje. Super ze maly pribyva...

slunicko2
autor
2. čer 2009

Milusko, tak hodne stesti s domeckem. A dovolenou si moc uzijte!
Ja jsem byla na alergie testovana v lete. Jen ty vakciny jsem musela brat mimo sezonu. Ja mam nejvetsi reakce ( v cr) na jare a podzim. hihihi, ja mam alergii i na chlad 🙂

Helco, ja si vzpominam, ze mi lekarka rikala.. ze zanety dutin, usi apod. muzou byt spojene se sennou rymou!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
3. čer 2009

Ahojky,

teda Simco, V je ale macik 🙂 To ponocovani ti nezavidim, my zase spinkame (pro zatim) pekne do 7 🙂

Zuzko, co klokana, potrebujes slipky 😉 Normalne, vcera se nas kocour rozhodl ze si vyzkousi jake to je za pletivem u slipek a ony ho male uklovaly blbecka 😅 Jsem pro nej skocila prez plot takovym fofrem ze by asi sousedi rekli ze to delam profesionalne. Kocour se malem uskrtil jak se snazil prorvat pletivem ven, jelito jedno.

Nejak se nam tu nahromadila kupa knih kterych se chceme zbavit. Byla u nas Verka o vikendu i s pritelem, a zminila se o nejake strance kde se daji zadara vymenovat.Jenze si nemuzu vzpomenout jaka to byla stranka a ono jich je docela dost na vyber. mate nejakou kterou by jste doporucily?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz