Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
27. dub 2009

Helco, obrovska gratulace! 😵 Chapu, ze to nedokazes vydrzet! Dalsi vanocni darecek 🙂
jojo, mala je zase sikovna v jinych vecech. Ale ta navsteva u pediatra v cr by te mohla uklidnit! A treba ti tam i neco poradi, jak ji podporit a tak.
Ja si zase tak vysoka neprijdu. Merim 174cm a daz asi 178cm. Sean by podle tech jejich tabulek tady mel merit asi 185cm.... jestli si to dobre pamatuju!

Holky, tak me v patek ceka interview na ten access course. Z Uni jsem jeste nic neslysela. Ale pry na to maji do konce dubna. Tak nechci byt netrpeliva.

miluska.woolley
27. dub 2009

Simi my maly kupovali hracky na pisek v UK v ToysRus. Piskoviste u nas vede na plny care.

Heli obrovska gratulace!!! tak at to je tentokrat bez problemu. Na ostatni se vyprdni, at si rikaj co chteji. Az bude E. chtit tak se rozbehne.

Holky, tak nase mala si housku k veceri nastrkala do kapsy u laclacu a ukazuje mi ze ma prazdny stolecek a chce vyndat... No doufam ze jeste nekdy bude jist poradne.

miluska.woolley
27. dub 2009

HOlky nejaky tip jak zvladat vzteklouna. Mala se naucila rikat ne a kdyz se ji neco nelibi rika ne, mlati s vecma o zem a mlati do nas...

slunicko2
autor
27. dub 2009

Milusko, to zavani anorexii 😀 takhle podvadet 😀 Sean se po te angine rozjedl pomalu. ale uz zase ji poradne!

Ja maleho ignoruju, kdyz tohle dela... Jemu jde vyslovene o pozornost. Jak se na nej divam, nebo na nej promluvim, tak spusti jeste vic.

forensica
27. dub 2009

Helenko, to je krasa, moc gratuluji 😵 Ohledne E, ja nechapu co je to za manii od rodicu neustale porovnavat deti. Fakt je to opruz. Kazde je jine a basta. Vubec se tim nevzrusuj, proste at si vsimaji sveho potomka a daji pokoj.

Edito, tak me napadlo, pouzivas ty re-usable vlhcene ubrousky? Jsi s nima spokojena? Jinak ja jsem musela zvetsit velikost plinek na nejvetsi, mala mela tu prostredni velikost uz hodne nizko a hlavne ji to tahlo na stehynkach...to opravdu ty plinky vydrzi az do nocnikovani?? 😕 Nebo nevim jak je na ni poradne nasadit?

Milusko, treba si to schovava na horsi casy 😀 Urco jist bude, ja to videla u deti ze proste nekdy jedly a nekdy malinko.

pepa - Klidas ti dam rychlokurz ohledne eBay, je to fakt docela jednoduche a da se tam najit spousta super veci jak tak pozoruju..dnes jsem vyhrala halenku z Monsoon za £2.54 🙂

Tak nam se dnes ucpal odpad. Je zajimave ze z volne plynouci vany se najednou po jedne koupeli stane totalne ucpana. Vyplazli jsme £80 za chlapka se stouracim dratem a uz to zase jede. Ale jsem rada, dojel do hodiny a vyreseno. Dal mi dobrou radu, pry po kazdem koupani ci sprchovani nechat tect horkou vodu jeste 30sekund aby se v trubkach nic neusadilo. Jinak az na ten dest dnes pohoda. Jeste musim objednat nakup, koupit novy kohoutek do kuchyne (vubec nevim jaky vybrat, jsou jich stovky). A pak do hajan 🙂

januzza80
27. dub 2009

Ahojky holky,
zdravi po delsi dobe.Ted bohuzel moc nemuzu na zadne srazy,protoze mel malej plane nestovice a mala to chytla taky,tak jsem porad doma.Nastesti nema tolik pupinku jako malej,ale zase ma problem s horeckou,tak douam,ze ji to prejde.

HELCO,moc gratuluji k tehu,to je super,aspon si bude mala s kym hrat.Preji pohodove tehu.

MAGISO,gratuluji ke chlapeckovi.Hodne stesti a zdravi.

SIMCO,tobe pohodovej a rychlej porod.

MATE MOC SIKOVNE DETI 😉

fairy
28. dub 2009

Ahoj Holky, moc Vam dekuji za gratulace. Musim priznat ze to pro nas bylo taky trochu prekvapeni necekala jsem ze se to povede hned napoprve 🙂 No ale mam strach jak to vsechno bude je u me pry velka pravdepodobnost ze budu mit dalsi premature baby a tu cholestazu. No dneska jdu k GP tak si ihned vydupu testy at vim co jatra delaji. Taky jsem dost silne zacala uvazovat o home birth ale to jen v pripade ze mimico bude full term coz je ve hvezdach. No tak uvidime treba bude tentokrat vse ok.
Milusko tak teda Lotynka je cislo takhle si schovava jidlo to jsem se musela smat 😀
Verco ty jsi takova nakupci na ebay jen tak dal.
Zuzko nemuzes jim zavolat na tu uni at vis co se deje? To je naprd takhle cekat.
No nic tak hezky den dneska to vypada na trochu slunicka ale ja jsem stejne v praci.

saza007
28. dub 2009

Fairy - super news, gratulujem! Dufam, ze prve tyzdne prezivas v pohode 🙂

slunicko2
autor
28. dub 2009

Helco, urcite si testy vydupej. Ja myslim, ze ti GP ani nebude moc odporovat 🙂 Hlavne tentokrat zadne predelavky na dome! 🙂
Ja na tu Uni zavolam, ale musim pockat do konce dubna.

milibilly
28. dub 2009

Helenko, opravdu suepr news, moc gratulujeme a prejeme, at to tentokrat vse jde lehce a bez problemu!!!

forensica
29. dub 2009

Dobre ranko vsem 🙂 Doufam ze se mate pekne. ja dnes vyrazim do B&Q, chci koupit mushroom growing kit, tak snad budou mit.

janauk
29. dub 2009

Helco, moc gratuluji k tehotenstvi! V jakem jsi tydnu? A jak se citis?
Zuzko-drzim palce na pohovor!
Magiso-moc gratuluji k Williamovi a tesim se na fotecky.
Simco-preji rychlej a pohodovej porod, teda jestli takovej vubec existuje 😉
Edit, jak se vede v Cechach?

Tak ja musim zase letet.

fairy
29. dub 2009

Holky jeste jednou moc vsem dekuji. Ja jsme ted myslim 7 tt. Vcera jsme byla u Dr a pry mam napsalo v notes ze pri dalsim tehotestvim musim byt pod neustalou kontrolou. Tak ze me cakaji hodne cesty do nemocnice ale alepson me bude tentokrat nikdo hlidat tak jsem byla rada.
Jinak je mi tentokrat nak zle poprve jsme o tom ze jsme tehotna vubec nevedela! Mozna je to taky tim ze jsme chytla nake nachlazeni od E.
Co Simca? Nema uz neco?
Tak ja padim zatim pa

slunicko2
autor
29. dub 2009

Ahoj holky 🙂

Helco, to jsou super zpravicky od GP. Urcite se ti znacne ulevilo! Drzim palce, at to jde tentokrat vsechno jako po masle 🙂
Se Simcou jsem mluvila pred dvema dny a byla porad jeste 2v1. Ale kdo vi, uz to tak byt nemusi 🙂

Verco, ja jsem si mushroom kit koupila vcera v Homebase. Tak pak porovname zampiky 🙂
Jak jsi vubec spokojena se svym kocarkem. Zadna z nas tu tenhle nemela...

Jani, diky moc. Snad to nejak dopadne 🙂 A co ty a brisko? 🙂

slunicko2
autor
29. dub 2009

a jeste...
Louise se mi nakonec nabidla, ze mi Seana pohlida az do cervna nez dorazi nova au pairka. Tak jsem rada, i kdyz ta nova childminder byla take fajn. Ale zase je uz zna.
Dnes a vcera teda plakal, kdyz jsem odchazela. Dnes kdyz Louise otevrela dvere, tak se napred usmival, ale jak vedel ze musi dovnitr, tak utikal opacnym smerem. Pak se me drzel jako kliste. Louise mi pak psala, ze to byla jenom chvilka. Spinka tam tady v pohode. A vim, ze je o nej postarano. A taky se dostane mezi deti. Takhle byl doma zavreny jenom s ni, protoze ona mezi nikoho anglicky mluviciho nechtela, krome toho krouzku.

evaj
29. dub 2009

Ahoj holky,

Helco, to jsou super zpravy!!! Moc gratuluji a doufam, ze vse bude v poradku. To je dobre, ze te budou sledovat, aspon muzes byt klidnejsi.

Magise, velka gratulace k chlapeckovi!

Zuzko, to je Louise hodna, ze se ti nabidla hlidani. S Alfiem si Sean aspon muze hrat (kdyz mu zrovna nesedi za krkem 😀 )

Simco, tak snad uz to mas za par a pujde to hladce s co nejmene chemikaliemi 😉

U nas se nic moc nedeje, dneska po dlouhe dobre prsi, jeste zitra ma byt nic moc a pak se vraci slunicko 😵
Dneska jsem to zase dostala, takze v pondeli nabehnu na odbery a imuno.

slunicko2
autor
29. dub 2009

Evco, tak at testy dobre dopadnou! Ted nevim, jestli mam napsat, at neco ukazou a nebo at tam nic neni 🙂 hlavne, kdyz bude nejaka diagnosa, vid? 🙂

Jsem rada, ze se nabidla! Sean ted place kdyz odchazim. Ale to by plakal vsude, je v tom veku! neni to pro me teda vubec snadne, ale co se da delat! Zase je fajn, ze vim, ze je o nej dobre postarano! a knedlik v krku mam jen z tech jeho slz pri odchodu 🙂

ja jsem ted jukla na predpoved pocasi na deset dni. A hlasi jenom dest a dest!

janauk
30. dub 2009

Tady taky prsi 😒
Zuzko, ten plac musi trhat srdce, ale alespon vis, ze je to jen chvilinka a ze se tam Seanovi jinak libi!
My mame odpoledne 20 wk scan. Uz se nemuzu dockat a na druhou stranu mam strach aby vse bylo o.k, tak holky drzte palce. Jinak Zuzko, ver never, brisko roste 😉
Pax

peppapig
30. dub 2009

Cau holky, tak Jaja a Paja, ja to milovala, musim si v CR v lete koupit dvd, nase M nejevi zajem ani o Krtka ani o Vcelku Maju, mozna pozdeji potvurka, ceska aimacni produkce u nas proste nejede, skoda. Me tak strasne chybi ceska kinematografie, akorat jsem vcera s kamaradkou vzpominala na nase filmy puberty, Discopribeh a Basnici. 🙂

forensica, ty jsi teda ebay prebornik, monsoon pod £3 well done, wow ja miluju monsoon. Ja nevim ten ebay je na me moc komplikovany, asi bych u toho musela sedet hodiny, uz tak sedim presprilis na MK ☹

fairy, taky opozdene gratulujeme, at jde vse jak ma!!!! My jsme stale ve fazi rozhodovani, zda 2. mimi ci ne, M oslavila 2 roky a tak by to ted byl vyborny vekovy rozdil a vubec mala by byla stastna, ze ma sourozence, tak nejak mi to dava stale na jevo a rodice ne a ne se rozhoupat. 🙄

slunicko, je ty odchody a prichody ve skolce/hlidani. M chodi do skolky uz 10 mesicu a obcas jeste pri louceni uroni slzu, ale jen co zavru dvere ma usmev na tvari. On si malej zvykne neboj, hlavne se s nim neluc, jen ho k opatrovatelce zaved, bye and kiss a otoc se, je to tezky, ale nejlepsi pro oba.

forensica
30. dub 2009

Evi, tak drzim palce 😉 Snad na neco prijdou/neprijdou 🙂
Jani, urco bude vse v poradku, moc si to uzij, je to krasa videt mimise 😵
Pepo, no to mi vykladej, uz ma mala 2 roky tak na to skocte 😉 To chce sourozence , o tom zadna 🙂 Ebay je zrout (hlavne ty vybery, prihazovani je automaticke) casu mas pravdu, ale zase dnes mi prislo spoustu veci na sebe, jsem nadsena jelikoz mi vse padne a je to jak nove.

Simca se tu chvili neukazala, taky se vam to zda podezrele? Ze by? 😀

miluska.woolley
30. dub 2009

Nazdar holky,

Helco to je super ze jsi pod dohledem. Stejne ti ale preju at to vubec nepotrebujes a at to tentokrat probiha hladce..

Evi, taky nevim jestli ti mam poprat pozitivni nebo negativni testy, ale preju aby se to pohlo a ty ses mohla brzo radovat.

Zuzi, Luise je skvela. S pocasim taky soucitim, u nas uz dva dny v kuse lije jako z konve... Jeste ze tu mame matersky centrum, jinak bych se tu s malou zblaznila, nebo ona se mnou.

Mala uz zase divne kaka, ale jeste vyckam jestli se to nesrovna.. dva dny byla uplne v pohode, ted je to zase divny, ale ne vic jak 4x denne.
Dieta uz ji leze krkem, dnes dostala k snidani jogurt s bananem, mohla se radosti zblaznit, pak tu byla kamoska s jeji malou a davala ji na svacinu maliny, takze Lotta taky zbastila misku malin, no uvidim..
alespon jsem ji koupila probioticky kapicky, tak snad to pomuze.

slunicko2
autor
30. dub 2009

Jani, scan urcite dopadne dobre 🙂 A taky uz tam uvidime poradne miminko 😵 Dodnes si pamatuju, jak tam sean kmital nozkama!

Verco, ty jsi dobra konfekcni velikost 🙂 Ja bych polovinu veci zase musela udat 🙂

Peppo, ja se s nim nijak dlouho neloucim. Dneska zacal fnukat uz v aute, kdyz videl kam jedeme 🙂

Milusko, snad to s tim kakanim nic nebude. Nemuze se ji telicko jeste cistit? Drzim palce, at se to srovna! Ale je dobre, ze ji chutna 🙂
Ja jsem tu dnes mela kamaradku s mimcem na obed, tak se sean nacpal cim mohl. V podstate, co jsem si ho vyzvedla od Louise, tak se jeste neprestal cpat!

Simca mi psala vcera a porad jeste 2v1.. Ale moc se pry nevyspala. Tak kdo vi 🙂

nikusav
30. dub 2009

Ahojte maminky v zahranici....chcem sa s vami podelit o novinku, budeme mat babatko, teraz sme vo 8-smom tyzdni.Malo by to byt koncom novembra...ale k veci.Zijeme v zahrani, presnejsie Irsko a zacinam stresovat viac ako by som mala.Na irsku zdravotnu strostlivost som pocula len zle...a preto rozmyslam, ze pojdem rodit na SK.Mate niektora susenosti??? Dakujem za odpovede...prajem pekny zvysok dna 🙂 Nika

forensica
30. dub 2009

Ahoj Niko, moc gratuluji k tehotentsvi 🙂
O Irsku ti bohuzel nereknu, ja rodila tady v UK. Musim priznat ze jsem byla moc spokojena, ale je to opravdu o stesti na jake doktory a sestry narazis. Samotny porod byl super, horsi uz ale byla pece v tehotenstvi a pak jak uz byl clovek doma s mimcem. Ale vlastne si stezovat nemuzu a pokud bude druhe tak ho klidas budu rodit opet tady v UK 🙂 Tak hodne stesti a klidne se tu k nam pridej jestli budes chtit, my jsme tu pratelska banda 😎

Milusko, s tema prujmama to je teda opruz,ale opravdu je to treba jen docasna zalezitost. Navic pokud je jinak v poradku tak bych to moc nehrotila a vyckala.

slunicko2
autor
30. dub 2009

Nikus, take gratuluji k tehotenstvi!
Jak pise Verca, tak ani ja si nemuzu stezovat. Doste veci je tu jinak, nez v cr. Ale rekla bych, ze se tu rodi lepe.
Ja jsem rodila cisarskym rezem neplanovane, a pece byla skvela. Horsi to bylo s pomoci u kojeni. To me hodne zklamalo. Ta tehotenska pece je tu takova volnejsi. Zadna interni vysetreni, jenom 2 scany. V prvnim trimestru te skoro nikdo nechce videt.
Take jsem se ze zacatku hodne bala a resila, jak to tady vubec zvladnu. Clovek si nejvice pamatuje ty hrozne pripady z novin a televize.
Ale podruhe budu take rodit tady, pokud se nam podari si na druhe mimco zadelat!

peppapig
30. dub 2009

Cau maminky a cekajici, to byl dneska den, lilo od rana a ted v 7pm sviti slunko. A jeste k teto mokre depce jsem byla u zubare, ale ted mam zuby jak perlicky.

forensica, ja se prave taky bojim, ze jak pak neco na sebe objednam, nebude me to sedet atd, mas stesti, jsem rada za tebe, ze mas nakoupino. Teda mozna tu lekco od tebe brzo vezmu nebo se chci zbavit kocaru po M a tak me ted napada pres Ebay hmm 🙄 Anebo kdyby nekdo chtel ci znal zajemce secondhand M&P Pliko (6mesicu pouzivany, jako novy s mufakem a paraple) rada podam podrobne info 😀

Slunicko, i nase M fnukavala uz v aute, ale preslo to. Ted kdyz jdeme okolo ulice, kde je skolka, mala krici 'nurseryyyy'

niku vitej. Ja jsem taky rodila v Anglii, ale myslim, ze ta pece v Irsku se moc nelisi. Fakt zalezi na koho narazis a to si myslim ze plati i o CR ci SK. Ja mela dobre zkusenosti v tehu, pro porodu i po porodu. Takze uvidime priste, zatim se na tom 'priste' nepracuje, ale podvedome me to moc tahne mit 2nd mimi tak uvidime forensica 🙂

miluska.woolley
30. dub 2009

Vitam Nikus a gratuluju k tehu. Ja myslim ze zasadni rozdil mezi peci je v tom, ze v CR se porad na tehotenstvi nahlizi jak na nemoc, porad litas po dr., po vysetreni... Myslim ze vetsina holek ma s tehotenstvim a porodem vesmes pozitivni zkusenosti.
Mne treba svagrova porad rikala proc nejdu rodit do Cr, ale mne prijde logictejsi rodit tam kde jsem behem tehotensvi a kde jsem doma. Po porodu jsem ocenila navrat do vlastniho bytu atd...

Peppo, co ty vubec delas jako zamestnani? Jak casto je mala v nursery...

Holky ja uz jsem tema hovinkama snad posedla, hlasim ze mala spraskala kure s br. kasi k obedu, presnidavku k svacine, v materskym centru jeste navrch palacinku a tatkovi dva kusy vanocky s maslem a mliko...
nic ji neni, je ziva a v pohode, takze ji ted budu davat normalne najist a probiotika a vyckam...

Holky, mne se dneska ve fitku udelalo nevolno, malem jsem s sebou sekla a pak doma jeste jednou, tak jsem z toho trosku vyplasena...

forensica
30. dub 2009

Pepo (ja jsem zase zapomnela tvoje jmeno, pardon), je to jednoduche jak facka, fakt na eBay nic neni, to zvladnes 🙂

Milusko, no to vypada ze mlada je urco v pohodicce kdyz toho tolik basti 🙂 Ohledne te nevolnosti, treba jsi jen mela nizsi tlak. Me se cas od casu stane ze se mi normalne klepou ruce, taky to pripisuju tlaku a tomu ze jsem se treba poradne nenajedla.

Jak rika Miluska, to nejlepsi bylo ze clovek mohl hned druhy den domu. To me prijde uplne super. Si nedovedu predstavit sedet 5 dni v porodnici, ci jak dlouho to je v CR. To musi byt otresna nuda 🙄

miluska.woolley
30. dub 2009

Veru asi to bylo tlakem...

Ja si hlavne nedovedla predstavit jak hned po porodu vegetim s malou u nasich nebo v hotelu... svagrova porad kladla duraz na to jak je po porodu dulezity mit tam maminku, ja jsem asi divna, ale vubec jsem po tom netouzila, bylo pro mne dulezity aby tu byl M.

Jo a v CR se musi po cisari na JIPku a nemas tim padem miminko u sebe.. Ja mela malou necelou hodku po cisari prilozenou na prsu a uz se mnou vicemene zustala dodnes.

miluska.woolley
30. dub 2009

Holky Magisa ma v albicku fotky Williamka, kdo jste taky baby zvedavy jako ja... 😀

Je sladkej. Snad se na nas taky prijde podivat, novopecena mamka...