Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
17. črc 2009

hello,

Jani - k tym imigrantom - necudujem sa, ze si mala chut odist. Najma ked je ocividne, ze skor chavs maju okolo 6 deti a ziju z toho, ze zmykaju socialny system ako sa len da...

Edit - super, ze mala ma uz zubok 😵 😵 Odkial pochadza ta tradicia zo satami?

Verco - dufam, ze tu chorobu cesneckou vykynozis!!! Snad to nebude nic vazne. Ta swine flu ma dost strasi, ale chapem, ze media aj trosku zvelicuju.

verap
17. črc 2009

Verco - doufam, ze to svine flu teda nebude.

Kdy jedete na ten vylet, tento vikend?

Ja tady nejak v praci tridim veci na mem stole, 27.7 tu prijde nova recepcni (kterou nasel sef od nejakeho sveho znameho), tak tu s ni nastesti budu jen tyden.

Saty za zub taky neznam, ale urcite to zavedem, za kazdy zub, ze jo 😀

evaj
18. črc 2009

Ahoj holky,

zdravim z uprsene Prahy 😝

Mlusce gratulace k domecku, at se vam vse podari rychle vyridit a muzete brzo bydlet ve svem.

Take gratulace Eire k zoubku! Edit, neplanujete nejaky vylet do Prahy? Ze bychom se konecne potkaly 😉

Verco, snad to neni svinska chripka, jen s hruzou ctu jak se v UK siri. Davejte na sebe vsechny pozor.

editahlb
18. črc 2009

Holky pisu vam tady roman, tak se omlouvam, dlouho jsem tu nebyla a prispivam k tomu, co jste tu probiraly 🙂

Magis Williamkovi to tak slusi! Nadhera jak se smeje s mlickem na brade..

Holky co vas cekaji porody –co se tyka toho rodneho listu vydavaneho tady v UK tak az vam ho budou na registry office vystavovat tak si pozadejte o kopi rovnou tam. Vystavi vam to 2x a mate to hotovo. Stoji to myslim £4.50

Jani k vyrizeni ceskeho RL jsem potrebovala overeny preklad rodneho listu Eiry a ten duplikat originalu RL (jak popisuju vyse), ten musi byt overeny Apostilou (vyrizuje se to postou), kopii meho RL a obcanky ,a taky kopii Osianova pasu a pak vyplnit spoustu papiru / prohlaseni atd. ktere ti na matrice u vas vystavi a sami pak poslou na patricne urady. Ale jde to taky vsechno vyridit pres Ceske velvyslanectvi v Londyne, prijde mi to malicko jednodussi protoze vi, co delaji, taky ten rodny list si muzes prelozit sama atd., ale jsou tam strasne dlouhe cekaci lhuty. Uvedu na priklade: kdyz se Eira 5.unora narodila tak ja jsem jim tam hned za tyden na to volala abych se objednala (papiry jsem uz mela predem doma a RL uz taky), vedela jsem ze s ni chci uz v dubnu do CR a oni mi nabidli prvni volny termin az na konec kvetna!! Takze jestli ti to nevadi takhle cekat tak si to vyrid pres ne, ale jestli budes v Cechach tak asi tady u vas v Pisku. Trva to asi 3 mesice tady ci v UK (posila se to na zvlastni matriku v Brne, musise zadat o Ceske obcanstvi a spousta dalsich blbosti..)

Verko co miminko, uz se pretocilo? A s podprdou to strihni klidne o cislo vetsi nez nosis
ted, po porodu asi nebudes mit hned tak chut se nekam vydavat na nakupy a nalita prsa jsou fakt obrovska. A taky bacha na cislovani – H&M velikost D odpovida tak velikosti C v mothercare a pod. Jo a me se mala prisala na prso hned o porodu a uz se nepustila. Ja jsem chtela kojit stuj co stuj takze jsem se soustredila jenom na to. FLasky jsem zadne nemela a vlastne ani do ted nemam. Kdyz si koupis odstrikavacku od Aventu tak v tom budes mit I flasky, maji to dobre vymysleno..

Kato divala jsem se ti na fotky, ten tvuj kralicek mrnavy je moc roztomily! A je mi te lito jak musis porad nekam cestovat a tvrde pracovat, no alespon ze jste si to jak pises, na te dovolene hezky uzili..

Verco diky k gratulaci k zubu, ted jsem ji do pusinky zase strcila prst a mam pocit ze se uz klube i druhy.. S tim jak ti mala moc pres den nespi – ja uz docela zacinam nestihat vubec nic. O uklidu doma ani nemluve, protoze me nebavi kazdou volnou chvilku kdy E spi travit uklidem. Ale jeste porad me ten b**del stve, no co, musim si zykat, a pry to bude jenom horsi.. Co ted bastite vy? A co byly prvni jidla co jsi K zacala davat? Dochazeji mi totiz napady...

Sazi hodne jsi me rozesmala s tim jak ti midwife doporucila aby ti tasku do porodnice zabalil manza. To si taky dokazu predstavit 😀 Odkud je ten zvyk s satami za zoubek nevim, rikala mi to mama do telefonu kdyz jsem ji tu radostnou novinu volala. (Matne si pamatuju ze jste tady hoky uz neco takoveho kdysi davno resily? Byly to saty pro Helcu nebo Katu? )

Evi vyhledam tvuj mobil a napisu sms, bylo by fajn se videt, my do Prahy radi prijedeme 🙂

verap
18. črc 2009

Ahojky,

Jak se mate?

Evi - co noveho?

Edit - jestli se pretocila to nevim, podle pohybu myslim, ze ne. Jednu podprdu uz mam, na zbytek asi pockam, ale dekuji za tipy.
Na to vyrizovani papiru se teda netesim.

Pridala jsem do alba aktualni fotky pupiku.

editahlb
18. črc 2009

Verko no to je krasa! 🙂 Vypada to ze je miminko tak jak ma byt, pekne dolu hlavickou, ale me se to jen tak zda - kdy jdesna dalsi kontrolu?

verap
18. črc 2009

Edit - dekuji. No ja citim bouli na jedne strane a malinou bolicku na dalsi, tak nevim, myslim, ze lezi nejak na strane. Dalsi kontrola ted 30.7

Vratili jsme se z vecere, meli jsme ted 4. vyroci svatby, jidlo dobre, akorat jak bych u toho lezela, mne se spatne sedi 🙂

janauk
18. črc 2009

Ahoj damy, zdravim Vas pri sobote.
Edit, vitam v civilizaci 😉 to mame radost ze jsi zase naprijmu. Jak se mate? Jak se Vam bydli? A co Punta, jak Vas privitala? Gratuluju k zoubku. Ja to o tech satech slysela, takze si myslim ze ja budu zub vyhlizet tak uz od 2heho mesice 😀 Jinak moc moc dekuju za rady co se tyce dokladu. No zni to hur nez to co jsme potrebovali na svatbu! Ja to vidim tak, ze pro prcka nechame nejdriv udelat tady anglickej pas abychom mohli na vanoce do Cech a pak si to objeham v Pisku, preci jenom je to male mesto a tak je vse dost blizko.
Verko, moc ti to slusi! A gratuluju k vyroci svatby. Kde jste se brali??
Ja pujdu asi do hajan. Jsem dneska pekne utahana. Meli jsme dost pracovni den. Ja uklidila celej barak-asi na me uz leze hnizdeni 😉 , pak jsme strihali zivej plot, vyvazeli listi, hrabali zahradu, ja prala, varila pro Ianovo rodice kteri prisli na veceri...no ted jsem domyla nadobi a jsme uplne mrtva. Nejak uz pomalu ale jiste nezvladam a vse mi trva podstatne dyl 😒

editahlb
19. črc 2009

Jani moc se mi libila ta kuchyn co mas na jedne fotce briska jako pozadi, moc hezky a stylove jste si to udelali!

Punta je na prazdninach na Morave a pry budeme mit problem ho dostat zpatky 😒 Zatim je teda tam, my jeste jedeme zacatkem srpna na dovcu tak at tady neni sama. Jinak se nam ted tady co mame internet a auto zije mnohem lip, porad v prirode ale s civilizaci nadosah 🙂 Je tady fakt nadherne, musis urcite s prckem prijet! Uz mas nejake tuseni co to bude? Ja mela tuseni ze asi kluk no a vidis jak to dopadlo 😀

Verko tak drzim palce at ti toho 30. na kontrole najdou ze uz je malicka pretocena! Znas na to nejake cviky? Treba tomu muzes pomoct.. Ja cvicila, protoze se Eire taky nechtelo skoro az do 35 tt pretocit.

Jdu varit veceri a pak zavarovat okurky, nikdy jsem to predtim nedelala tak snad se mi to povede. Tak zatim!

lucyta123456
20. črc 2009

ahojte.viete mi poradit prosim vas aj s vybavovanim slovenskeho rodneho listu ? ja byvam v skotsku a onedlho mam termin porodu a neviem co mi vsetko po porode treba vybavovat..vedela by mi to niektora z vas popisat.velmi som tomu nerozumela po cesky prosim vas o pomoc.ci sa da rodny list vybavit aj postou,zda sa mi ze som to citala na internete ale neviem to teraz najst.citala som ze sa uk rodny list poslem spolu z fotokopiou a tzv. aspostile v obalke kde bude aj spiatocna obalka pre zaslatie naspat rodneho listu,poslem to na ambasadu oni tam vyrobia slovensky rodny list a poslu mi ho naspat v tej druhej obalke.neviete co je na tom pravdy ? ja len ci sa to neda aj postou aby som nemusela ist dva krat do londyna pretoze to nieje taka mala vzdialenost pre mna a je to komplikujuce kedze nemam auto.dakujem vopred

editahlb
21. črc 2009

Lucy v podstate by to melo jit postou, ale poradila bych ti zavolat si na vase velvyslanectvi aby ti tam rekli co a jak. Tak alespon budes vedet co presne je zapotrebi a za jak dlouho ti to vyridi.

janauk
21. črc 2009

Ahoj Edit,
dekuju moc za pochavlu kuchyne. No musite se nekdy prijet podivat! Sousedi si ty ted koupili na pole ponika a dve alpaky, tak to tu pomalu mame jako v ZOO 😉 Jinak se uz k Vam moc tesim, musime neco spachat, treba na jare?
Ja jsem ted od nedele byla uplne mimo. Zkolila me asi nejaka strevni chripka a tak jsem porad spala a nebo byla na zachode 😒 uuufff snad uz jsem z nejhorsiho venku.
Jinak tuseni co cekame zas moc nemam....ted mam zrovna obdobi kdy myslim ze to bude kluk....tak nevim 😉
Jak se povedly okurky?

miluska.woolley
21. črc 2009

ahoj holky, omlouvam se ze vas zanedbavam, mam ted myslenky uplne nekde jinde, mame v rodine ted takove spatne obdobi(vic pripadne po IP).
Pristi tyden se pojedem podivat na Editu a Eiru na par dnu, je to pro mne jako mala dovca, uz se moc tesime. Edo ja bych tu navstevu Prahy a kafco s Evcou spojila i s M&S, Mothercare a spol., potrebuju podprdu a mala potrebuje nutne peppu pig. Klido muzeme jet autem.

Jani chystas se za Edou do CR nebo ve Walesu?

Mejte se vsechny krasne.

slunicko2
autor
21. črc 2009

ahoj holky, take se omlouvam, ze jsem se tu ted moc neukazovala!

Konecne mame tatku doma! 😵 Po skoro 4 mesicich! Sice musi chodit porad jeste do prace, ale to neva 🙂

Milusko, doufam, ze to neni nic vazneho :(

Edo, gratulace k prvnimu zoubku! Nejak brzy 🙂))))

Evco, kdy jdete na proceduru? 😉

Lucyto, to je pak tezke, kdyz tomu ani v cestine nerozumis 🙂 Ja myslim, ze na ambasadu musis osobne. Ja jsem tam take ze Skotska litala s malym nekolikrat. Musis si zavolat na slovenskou ambasadu, oni ti vsechno reknou do telefonu a nebo urcite na jejich strankach mas seznam veci, ktere potrebujes!

verap
21. črc 2009

Ahojky,

Milus - doufam, ze se veci v rodine brzy srovnaji.

Slunicko - tak to je super, hezky si ho koukej uzit 🙂

Nam porad jeste nedodelali koupelnu, uz tu zacinam silet, uz druhy tyden se chodime sprchovat do posilovny, builders se vymlouvali, ze to dokonci pristi tyden, ale pritlacili jsme na ne, tak snad tedkom ve ctvrtek.

janauk
22. črc 2009

Milusko, to me mrzi ze nemas dobre obdobi. Preji at se brzo vyjasni! Moc si uzij navstevu Edity a Cech. Ja jsem myslela ze se za holkama prijedu podivat nekdy na jare, ale mozna ze bychom se stihly sejit jeste tady na podzim. Neplanujete zase nejakou cestu do UK?
Slunicko, to je super ze je Daz uz doma. Jen doufam ze hned tak neodjede. Mate tam jeste Simcu s rodinou?
Verko, teda to s tou koupelnou ti nezavidim. Ian ted maluje loznici a uz jen to me vytaci, bez koupelny si to v tomto stadiu nejak nedovedu predstavit. Tak snad to dokonci jak slibili!

fairy
22. črc 2009

ahoj holky,
taky Vas moc zdravim a omlouvam se ze vubec nepisu. Ale proste neni cas!
Zuzko to je super ze je Daz uz doma moc si ho uzivejte a at se Vam zadari co mate v planu 😉 Jak bylo u vas Simce nebo tam jeste je?
Veru to s tebou citim predelavky jsou hrozne ja bych mohla psat romany kdyz jsem cekala Ellie tak jsme meli velkou prestavbu a bylo to strasne.
Milusko doufam ze bude brzy vse ok jak jde koupe baracku?
My jsme vcera byli v nem na 18-ti mesicni prohlidce a dr se moc nelibi ze jeste E nechodi tak jsme jeste sli na RTG a posle nas na rehabilitaci no ale cekaci doba minimalne 6 tydnu to je desne do te doby uz snad bude chodit sama. Fakt si hodne stoupa ale k chozeni se nema ☹ no hlavne aby byla ale vporadku.
Tak se mejte moc hezky 😎

slunicko2
autor
22. črc 2009

Vero, chudaku, s tou koupelnou! Zvlast takhle v tehu si chce clovek doprat poradnou sprchu, vid? Drzim palce, at je to do ctvrtka dodelane!

Jani, Simca tu byla s detma sama. Odjela v nedeli. Jeste se s nama byla podivat na to jak priplouva ponorka a pak skocila na vlak do Londyna 🙂

Helco, to je dobre, ze ji poslou na rehabilitaci! 6 tydnu by mozna cekala i tady ve Skotsku. Moje sousedka take chodila kvuli synovi. Teda ona chodila k nim dvakrat tydne. Moc jim to pomohlo! Drzim palce, at rtg dobre dopadne 🙂 Jinak on ted chodi uplne normalne! Nikdy bych nevedela, ze musel mit pomoc! On ma teda nejakou nemoc... ale nepamatuju si jakou.
A co tehu? Uz mas skoro polovinu za sebou! 🙂

Daz jeste chodi do prace. Doma bude od soboty tyden. Nevim, jak to bude s mimi, protoze ms uz se zase nejakou dobu neukazala. No, ale muzu si za to tak nejak sama... hodne stresu a spatna strava! :(

verap
23. črc 2009

Ahojky,

Builders dneska dorazili a slibili mi, ze to dodelaji, tak jsem zvedava, uz je to fakt na Opavu, chci mit vsechno ciste a hotove a tak musime cekat, dokud oni to nedodelaji.
V gymu se na mne kazde rano divaji divne, dneska se mne ptala, jestli vubec potrebuji kartu na lockers, tak ji rikam, ze jo, nevim, co si mysli, ze tam kazdy den rano delam.....

Jani - kdy vy budete mit domalovano?

Helco - drzime palecky, at vam daji ty rehabilitace co nejdrive a Ellie brzo beha.

Zuzko - bylas u doktora, ze se znovu snazite? ze by ti dal neco na srovnani toho cyklu, nevim, co vsechno jste zkouseli predtim, muzes mu treba rict, ze uz je to zase nejaka doba, at ho trochu postrcite 😉

miluska.woolley
23. črc 2009

Ahoj holky, hlasim se z blazince. Ja uz takhle psychicky labilni sedim uz treti den doma s nemocnou Lottou a jsme z toho na bednu obe. Dnes jsem ji musela dat na 20 minut zklidnit do postylky a odejit, jinak bych ji byvala narezala prdel.
Jinak jsem to asi napsala spatne, aby to nevyznelo ze mame doma krizi, to ne, mame jen smutne obdobi.

Vero drzim palce s koupelnou. To s tim fitkem mi prijde usmevne 😀 .

Helco ja myslela ze u nedonosenatek je normalni kdyz zacinaji s vecma trosku pozdeji, brachovo malej taky zacal chodit hodne pozde a nedonosenej nebyl. Ani se nad tim nikdo nepozastavil. ALe drzim palce at se rozbehne do rehabilitace a ad je rentgen v poradku.

Dneska ma M. schuzku s fin. poradcem ohledne hypoteky a uz mame pripravenou smlouvu na podepsani, zitra mame schuzku s majitelem domku. Takze snad alespon domecek se nekam pohne.

janauk
23. črc 2009

Ahoj Verko,
drzim palecky at mate koupelnu uz hotovou. Musi to byt sileny chodit furt do fitka. Ian uz domaloval, je to sikulka. Vypada to vyborne, cistounce. Ale jeste tam radsi par dni spat nebudeme protoze to porad dost smrdi barvou..
Milusko, tak at vse vyjde s hypotekou a vy se muzete brzo stehovat. Doufam, ze se Lotka brzo uzdravi a ty budes veselejsi!
Zuzko, hodne zdaru 😉 a uzivej si Daze.
Helco,snad bude s malou vse v poradku!
Dnes nam dorazil novy vysneny fotak a tak po vikendu pridam fotky terichu.
Jxx

verap
23. črc 2009

Ahojky,

Tak prijdu doma a koupelna dodelana jen z pulky, akorat povesil shower rail a udelal bath panel. Podlaha porad jak v jeskyni, volali jsme landlordovi, tak tu zitra na nej prijde.

Uz se nestresuji, pokud to nedodelaji zitra, tak jim zaplatime mene najmu, kdyz bydlime v jeskyni, tak dostanou zaplaceno za jeskyni, ze jo.

Pristi rok se chystame koupit, uz aby to bylo 🙂

Milus - doufam, ze se Lotka brzo uzdravi, co s ni je?

Jani - tesime se na nove fotky 🙂

editahlb
23. črc 2009

Cau holky, tak okurky se moc nepovedly, tekly 😢 , ale sousedka rika, ze to neva, tak nevim..

Jani doufam, ze je ti uz lip a nic vaznejsiho ta strevni chripka nebyla. Taky se tesim na fotky!

Miusko Eva je v praci kazdy den az do 6 tak jsem se s ni domluvila na nedeli, promin. Ale do Prahy s tebou moc rada pojedu, dyt ja ai nevedela ze je tam mothercare! Musis me vesnicanku provest velkomestem 🙂

Verko to jsou trable s koupelnou, vubec ti to chudaku nezavidim, ale jak pises, nezaplat a uvidis jak si to landrord vydupe 😉 . Chystate se kupovat ten byt ve kterem ted jste nebo neco jineho? Uz mate vyhlidnuto?

Heli a jak se ma miminko? A jak si to tehotenstvi vubec ted uzivas/neuzivas? Asi je to jine, kdyz uz jednoho cmelacka mas, co? S Ellie bych se moc nestresovala, nekomu to jde pomaleji, to urcite "rozchodi" 🙂 Za nocnikovani vas pani doktorka pochvalila? 🙂

Zuzko to je fajn ze uz mas Daze doma, to je super! A s tou stravou a stresem to urovnej! A setri se! (to jsem jak tvoje maminka, co?) Ale vazne, davej na sebe pozor!! Pojedete s D vsichni nekam na dovcu? Ja myslim, ze by jste meli, odpocinout si a uzit si.

Milusko vydrz! Uz se na vas moc tesime!

Od nas nic moc noveho, akorat ze jsem prave spalila veceri jak vas tady docitam

😀

Eira uz ma zuby dva a moc ji chutna papat, tak mam z toho radost, koupila jsem ji taky takovou kasi co se micha s vodou, ale zarazilo me, ze je v obsahu uveden glukozovy sirup, ja myslela ze se miminkum cukr nedava, tak nevim, proc to do toho cpou 😒 No sampzrejme ji to chutnalo, ale mam z toho divny pocit ji to davat..

miluska.woolley
23. črc 2009

Edo my uz se taky tesime, uz premyslim co vse je treba sbalit. Abys nemela strach ze se ti tam stehuju nafurt. Mala mela ted teploty tak se musi do nedele jeste rychle zotavit. To je skoda s Evcou, snad to klapne priste.
Uz mame doma tu pneumatiku, tak ji dovezu.

Ja kupovala maly kase od Alnatury v DM co se michaly s mlickem, alespon v tom nebyl cukr. Jestli chces, nejake ti dovezu.

Jo a mothercare je v Praze sice drahy, ale my uz letos do jukej nepojedem, nejdriv pristi cerven, takze znouzecnost.

forensica
23. črc 2009

Ahojky devcata, tak jsme zpet z New Forest. Az na to ze nam furt prselo se nam tam moc libilo. No neuveritelne pratelsky service kdekoliv jsme sli, B&B bylo paradni, K zlata a i jsme zvladli jednu turu mezi volnyma konema. Parada.

Edit, no tak s receptama moc neporadim, ja mlade davam uz tak nejak vse co me napadne a co sezenu organic. Kure se sladkou bramborou, brambory, dyni, strouham jablko, hrusky, banan, nektarinku, tresne,...S tema kasema, jak rikas, jsou to pacholci. Ja v CR koupila mlsouna (jsou to jen kukuricne vlocky, ci pak maji pohankove s ryzi) a tady u nas jsem koupila od Plum super porridge, ma to v sobe quinou. Jo taky jeste maji v CR kase z prosa, to je taky dobry. Jak rikas, byla jsem zklamana kdyz jsem koupila ovesnou kasi a zjistila ze je doslazovana, tak ji to nedavam. Na cukr ma opravdu casu dost.

Vcera me v noci vzbudil zub, zmetek, a uz bolet neprestal 😠 Tak jsme dnes zhaneli zubare, muj je na mesic!! zabukovany, takze leda na A&E. Tam se mi nechce z duvodu te chripky co je ted tu pry dost rozsirena ( ja nakonec byla v pohode, diky za starost 😉 ). Nakonec jsme nasli jednu zubarku, zitra tam jdu a asi vyplaznu £250 za vyndani nervu a zaplacnuti. Mohla bych si pockat par dni a mit to zadara,ale kdy by to bylo nevim a tak to prdim a hlavne at uz mam klid. Premyslim jestli se mi ty zuby nekazi od toho kojeni. Mate s tim nektera podobnou zkusenost? Ja pomalu premyslim ze budu muset drasticky omezit kojeni, kdyby to tak melo pokracovat. Musi deti mit mliko i kdyz ji plne za den pevnou stravu?Musi se jim davat formula?A kolik?Nechce se mi do toho, jeste to propatram ale ze bych chtela prijit o zuby to teda moc ne.

miluska.woolley
24. črc 2009

Veroniko formulu davat nemusis pokud budes davat male dostatek kalcia v syrech, jogurtech a jinych jidlech a k tomu treba 2x denne kojit. Nedavno jsem tu mela tabulku, ale uz jsem ji bohuzel vyhodila.
Moje kamoska tady vubec umku nedavala, presli plynule od kojeni ke kravskymu, ale tady se odstavuje trosku jinak nez v UK.

fairy
24. črc 2009

Dobry rano holky,
Milusko jak je Lotynce? Chudinka mala vy si teda uzijete vid? Tak at je fit na tu vasi cestu, vy teda cestujete stale! Ja bych jela hnedka zase dom.
Super s barackem at to jde rychle.
Veru to je super ze se Vam dovolena vydarila a K byla hodna s tim zubem to je pech je to tu tak strasne drahy. Uz teda pekne papkate vid to je super.
Edit teda Eira uz ma dva zoubky to je neco nemuzu verit ze uz ma pres 5 mesicu furt ji mam za miminko.
Verco teda ta koupelna to je dilo s tim sprchovanim to musi byt narocne ale alepson mas kam jit snad to uz vazne dodelaji at muzes relaxovat.
Zuzi zacala jsi chodit zas na nakou clinic? Doufam ze ted uz bude stresu mene a brzy to vse vyjde.
No u nas s tim chozenim za ruce jde fakt dobre to primo lita ale sama si rposte netroufne taks i myslim ze je to spise o confidenci dr rikal ze i prem baby by kolem 18 mesice melo zacit delat krucky no ale moje segra enchodila az do 2 let. Zatim si nak nedelam hlavu snad i to cviceni trochu pomuze jen se desim kam budu muset jezdit.
Ja se citim dobre ani mi neprijde ze jsem tehu jen to rostouci brisko nak neni cas na to myslet! Vcera jsem videla Katu a Nikyska to bylo moc fajn oni uz si spolu celkem hraji a hlavne se tahaji o klice 😀
Tak holky krasny vikend ja jdu pracovat.

editahlb
24. črc 2009

Ahoj holky, Verco to je fajn ze jste si to na dovci uzili, my jedeme az 10. srpna a uz se taky nemuzu dockat. Ta vase dovca zni hodne pohodove, tak to je fajn.
Co se tyka te stravy pro malou tak ja uz pomalicku taky pridavam co se da, prijde mi ze ma jakoby vetsi hlad a ze ji to normalni jidlo vic chutna nez materske mleko. Ale fakt jsou tady vsechny ty kase s cukrem! 😠 Ted mi tu kamaradka nechala nejaky nutrilon nebo jak se to jmenuje, je na tom napsano vhdne od 4. mesice, kamaradka rika ze to je to nejlepsi u nas v CR na trhu a kdyz jsem to ohutnala tak to bylo sladke jak cukrkandl. No oni tady cpou ten cukr snad do vseho.

Se zubama ti moc neporadim, ja vim, ze se vseobecne zhorhusi v tehotenstvi (ja mam teda zuby odjakziva hrozne a kazive), ale neslysela jsem ze se horsi kojenim.. Kdyz ty budes mit vyvazenou stravu s dostatkem vapniku tak by to nemelo byt tak zle, ne? Na druhou strau myslim ze je dulezite zes kojila prvnich 6 mesicu, takze to ted urcite muzes omezit/zastavit. Jak se citis.

Milusko dik! Urcite spolu v Pze neco najdeme, takze kase nevoz, ono Eire chutnaji i brambory od sousedky 🙂 Ty jsou pestovane doma na zahradce bez dusicnanu takze taky bio.

Premyslim jak se ma Simca, uz jsem ji tu dlouho nevidela, asi nas nestiha nebo ma jine starosti, meli jste se u Zuzky fajn? Jaka byla cesta vlkem? Jak dlouho ta cesta trvala? Dyl nez me k mamince na Moravu? Ja jedu priste autem, uvidim jak to zvladneme, ale za ty kolace o naskladam do kufru mi to stoji 🙂

forensica
24. črc 2009

Ahojky, diky za reakce k mleku. Jste jsem se poptala holcin dnes na narozeninove party a taky rikaly ze staci uz treba jen kojit rano a vecer. Tak na to tak nejak plynule prejdu i kdyz uz ted je mi lito ze to kojeni bude muset jednou zkoncit. Je to takove pekne.

Edito, ja mam taky pocit ze to mleko uz K nejak neuspokojuje. Jde videt ze teda na sladke je. Ja ji vzdycky davala k veceri zeleninu s masem a pak jako zakusek ovoce. No a dnes jsem to hodila vse do jednoho a jak ji to jelo. Chudak, brkala pak jeste hodinu jak to do sebe s chuti nahazela 😅

No jo, to je fakt, Simca ma asi plno prace co.

Heli, ono se rika ze holcicky jsou opatrnejsi na to chozeni. Ale jak je videt, tak se na nozky postavi v pohode takze opravdu asi jen ma strach. Kdyz ji budete davat min a min prstu na podporu tak to urcite zvladne brzo. Jen se nenechej vynervovat od doktoru, kazde ditko je jine ze.

Zub vyvrtany, nerv zpacifikovan. Musim priznat ze jsem dnes uz lezla z posledniho a do ordinace jsem dosla se slzami v ocich. Narvala jsem se rano 2 paraleny a jednim brufenem a VUBEC to nezabralo. Pak mi pichla injekci a ja byla v raji 😀 Pristi tyden mi to dodela ale uz ted je mi docela hej.

Edito, kamze to vubec jedete? My letime 13teho do Svedska. Taky se moc tesim a dost spoleham na to ze me Bjorn pomuze s K jelikoz vubec nestiham uceni. Ja vubec netusim jak ty zkousky udelam. Furt do toho civim, mam pocit ze si nic nepamatuju a navic ani nestiham vse co jsem chtela. O diplomce ani nemluve ☹

editahlb
25. črc 2009

Verco my jsme se o tom uceni vcera bavily s kamaradkou, taky delala doktorat, ale vzdala to, rikala ze poku nemas babicku co ti ditko na jeden nebo dva dny v tydnu vezme a pohlida tak neni sance 😒

Jsem rada z te uz zubari vysvobodili, to musela byt pekelna bolest, brrrrr, tak snad uz ted budes mit pokoj.
Ja jsem nevedela, ze se chystate do Svedska, ja tam nikdy nebya, ale moje segra tam studovala a nemuze si Svedsko vynachvalit, tak si to krasne uzijte! (my jedeme nakonec do Ceskeho raje, jak jsem chtela, 10.8., tak snad se pocasi do te doby umoudri, dneska je tady pro zmenu neprijemne chladno)

Jani ty mas ze Svedska kamaeadku, ze? Uz mate doma vymalovano? Uz se na to toje miminko taky moc tesim, a taky az se spolu vsichni treba tady u nas sejdeme
🙂

Holky nevite jestli se da volat nejak levneji do UK (z pevne linky?)