Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
28. lis 2008

Ja myslim, ze jsou ty ubrousky dobre, stejne malym budeme muset nejak tu prdylku pucovat a tyhle se daji prat atd. Ja do toho asi jdu. Jinak ten tip od Milusky s nastrihanou plenou a rozprasovacem zni taky fajn..

Milusko ty se mas takhle na vikend do Cech! Vazne - jak to mate daleko?

Zrovna jsem se dokulhala z mesta, mam jit zitra na party k zasnubam (vubec se mi nechce - Osian je pryc a me ten "small talk" strasne nebavi, tesim se jenom na to party jidlo 😀 ), tak jsem se byla podivat jestli na sebe neco najdu, ale ve vsem vypadam jako krabice nebo to co mi aspon trochu sedne stoji majlant. Tak fakt nevim v cem vyrazit. Budu muset vecer probrat satnik.

Verco byla jsi se merit na kojici podprdu? A uz nejake mas?

forensica
28. lis 2008

Ahojky, tak jsme po veceri, byli jsme na italske jidlo. CHtela jsem vyzkouset jednu thajskou restauraci tady v okoli, ale metro bylo tak narvane ze jsme se tam nedostali. Tak jsme zustali ve meste a taky to bylo fajn. Desne mi otekly nohy, to je to stani a sezeni ☹

Sli jsme do Gapu a jelikoz jsme meli 30% off voucher (skoro kazdy ho tam mel, tak je asi nekde na webu, mrknete na to) a tak jsme mi koupili tehotenskou zimni vestu.

Edit, no ja se jeste na ty podprdy ani nedivala. Pockam az do jake velikosti mi ty prsa dorostou 🙂 Zatim zadne mlezivo netece tak to nepotrebuju. Mas pravdu, ty ubrousky jsou fakt sikovne. Ja mam prebalovaci pul soucasti koupelny a mam hned vedle umyvadlo tak mozna mudeme pouzivat spis tu vatu a teplou vodu. Ja si pamatuju jak deti vzdycky placou (se nedivim) kdyz pouzivas studenou a to ty ubrousky asi budou. Ale mozna se necham opravdu zlakat. Jo na obleceni zkus ten GAP, meli tam nejake satky 😉

editahlb
29. lis 2008

Verco diky, voucher do GAPU jsem nasla tak zkusim co tam na sebe sezenu, to vis my jsem tady oproti Londynu malomesto 🙂 Vyrazim za pul hodky!

Vy mate dneska tu oslavu narozenin, co? Tak at se vam to vyvede a pak napis jak klukum chutnal ten salat!

Holky hezky vikend!! x

forensica
29. lis 2008

Ahojky,

tak uz mi volal tatka ze jedou z letiste tak mam pul hodky na nakupy.
Oslava probehla vyborne. Prekvapeni taky, Bjorn absolutne nic netusil az kdyz jsme vystoupili a videl auto znameho tak se mu veci zacaly nepozdavat 😀 Go- Karting si vsichni paradne uzili, Bjorn byl moc rad. Salat a rizky do kluku jen padaly (dobre znameni 😉 ) a i dort co jsme doplacala dohromady vcera ve 2 v noci! Takze super uspech. 😵

Ted jsem usla u CDcka a chtela jsem delat prezenetaci do skoly, ale rodina uz jede tak nic neudelam. Zitra asi pojedeme do Leeds castle ci Knole house at zabavime tatku a stryce a hlavne utahame at pak muzu vecer neco delat do skoly.

Tak drzim palec at neco Edito sezenes, ostatnim preji krasny zbytek vikendu!

simona.w
30. lis 2008

Verco, tak to je fajn, ze se oslava vydarila. Sakris, zas tu slintam nad tim salatem, asi se do nej zitra pustim. Dneska jsem tu nacala lahve s polskyma okurkama (normalne je nejim, to bude to tehu), tak je tam rovnou soupnu.

Milusko, tu blizkost CR vam zavidim. Jinak ja do salatu davam brambory, mrkev, hrasek, vajicko, okurky, lak, jogurt, majonezu, sul pepr, tot snad vse. Na O oslavu mame pozvanych par znamych, nic velkeho, mame maly byt. A budu pect dort - mam formu ve tvaru medi od Tescomy, tak doufam, ze se to povede.

tak jsme byli v patek u GP, grrrrrrrrr, jeste ted mi vre krev v zilach! tak mu rikam, ze uz je tech 5 tydnu temer permanente nemocny, ho vysetril, nic neshledal (anginu, zanet strednicho ucha atd) a ze je to viroza. A ja teda co s tim referral pro pediatra, a ze pry kdyz ma tu virozu teprve 3. den a anginu mel pred 5 tydnama, tak ze to neni problem. Ja na nej civela - 10 minut do nej hustim, ze je furt nemocny a on to proste presel, ze jako dostal tu virozu poprve 🙄 takhle Dr naslouchaji pacientum. No, tak nakonec teda ze nas alespon posle na krev (IgA a hemoglobin). a ze pry je O malej a nema imunitu a hlavne at mu hnedka dame MMR, ze je epidemie measles. tak jsem si poklepala na celo, ze asi horko tezko budu diteti nechavat pichat v brzke dobe MMR, kdyz mi furt marodi a ma imunitu v pr..... Takze jsem si rekla, ze z blbcem nema cenu diskutovat, pockam na vysledky krve a objednam se k nasi oblibene GP. chjo, clovek dava takovy prachy za soukromy pojisteni a pak stejne musi bojovat se systemem.......

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
30. lis 2008

Simco, oni tady vubec takovehle veci GP neresi. I GP tady jsou takovy. Ty starsi. Takova jedna mladsi se tim zaobira o neco vice. Ale musim rict, ze jak s tim Sean tenkrat taky zapasil (nevim, jestli si pamatujes), tak to pak asi po mesici a pul odeznelo samo. Do dnes nevim, cim to bylo. Mel prece i tu kapku krve v moci. Nebyl teda ale protivy, nebo jemu to nevadilo. To jenom ja mu porad namerila horecku 😝 V Moci tenkrat nic nebylo, krev mu teda nikdo nebral.
Tak drzim palce, at je uz maly v pohode!

Ja myslim, ze ta ohradka proste nekomu vyhovuje... Ja bych ji taky nemohla byt. Sean by to bral jako tezke omezeni svobody. A me by ho bylo lito.. Na gauc si take vyleze sam a sam si sleze. Ale kontroluju ho. Protoze mame gauc podel okna (mame rohovku a okno je velka vyloha), takze je tam dost prostoru, aby prepadl. On se na ten gauc totiz splha, aby mohl odtahnout zaclonu a koukat ven. Toho jedineho se teda fakt bojim.
Taky uz si dokaze vylezt na zidli. Dnes to udelat v kuchyni a uz se sapal po pracovni desce, kde jsem mela kladivko a sroubovak. Zrovna jsem pripevnovala roletu na dvere.

Verco, tak si tatky a strejdy poradne uzij! To je fajn, ze ti ta tajna oslava takhle hezky vysla! Jsi fakt dric, takhle se ke konci tehu delat s dortem do dvou do rana! 🙂

Holky, tak ten slevovy kupon do gapu musim taky najit 🙂 I kdyz, ja setrim penize na vanocni vyprodeje, abych mohla seanovi nakoupit na rok dopredu 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
zmrzka1
30. lis 2008

ahoj baby je tu z vas niekto kto uz rodil tu v gb? velmi by som chcela vediet aky mate na to nazor lebo pravdepodobne ma to tu caka a velmi sa bojim...

DAKUJEM

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
30. lis 2008

Simco, tak s tou nevolnosti je to super! At to vydrzi! Myslis, ze by to mohlo byt tema tabletama, co jsi brala?
Sean ma nohy taky zatim na baterky 🙂 Vzdycky zakopne a musi se sebrat 🙂
Je to asi tak stejna vzdalenost. Ale je to po rovine 😀 Od zakladny je to vzdalene uplne stejne. Ale Daz to ma dale na zastavku, tak neni nadseny 🙂

Zmrzko, kazdy z nas se tu bal rodit. Prece jenom je dost negativniho tisku ohledne NHS a tak.
Ja jsem si take nakonec nemohla stezovat. Rodila (cisar) jsem sama, protoze manza byl tenkrat pryc. A kazdy se tam o me staral a hrozne mi pomahal. Na poporodnim uz to bylo o neco horsi. Bylo to tam hodne busy, ale kdyz jsem si o pomoc rekla, tak jsem ji dostala. Az na to kojeni. S tim budu priste chytrejsi a reknu si o laktacni sestru.
Musim rict, ze ted mi rodila v cr kamaradka a ta teda mela priserny porod. Nekde jsem to tu psala. Psat to tu znova nebudu, protoze Verca studuje hypno birth, tak abych ji to nepokazila.
Vsude je proste neco! Kde budes rodit?

Holky, tak daz sice bude na vanoce na sousi, ale moc ho asi neuvidime... Bude mit duties 1 in 2... Coz znamena, ze bude doma jenom kazde druhe odpoledne! 😠 Pristi tyden jsme o samote, tak asi alespon upecu cukrovi.
Ale pak mu zacnou sluzby a pry je bude mit takhle az do ledna nebo jeste pozdeji.
Jedina moje utecha je, ze kdyby na nej vyslo 24.12. tak by to mohl snadno vymenit, protoze tady maji vanoce 25.12....
I kdyz... vlastne ne.... to nevychazi, protoze tady rozbaluji darky rano... neeeeeeeeee! 🙄

slunicko2
autor
30. lis 2008

Pridala jsem na youtube video Seana. jak ho Alfie pusinkuje a sean se na to ksichti 🙂 Je to ale dlouhe, tak nejzabavnejsi je to na zacatku...

https://www.youtube.com/watch?v=pdkPQ9LnWGk
klaudis
30. lis 2008

ahojte maminy a buduce maminy viem ze to nepatri do temy, ale odchadzame nacisto z Anglicka a chcem predam par veci ako autosedacku, postielku, gym mat. Viete mi poradit nejaku stranku prosim. Alebo ak by ste niektora z vas mala sama zaujem o tieto veci.Som z Coventry.Dakujem

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
30. lis 2008

To je ale pech s tou vasi nemoci, Simco, tak tady posilam plno pozdravu at ho to uz konecne prejde! Snad kamaradka pomuze vic nez ten GP u ktereho jste byli. Kotnickove backurky jsem tu jeste nikde nevidela, ale ja se po nich zas tak moc nedivala, takze mi to mohlo uniknout..

Co se tyka ohradky tak my ji dostali od kamaradky zrovna minuly tyden, odnesli jsme ji na pudu protoze ji ted stejne nepotrebujem, ale rikala jsem si ze to bude dobra vec hlavne kvuli psum, aby maleho/ malou neolizovali nebo kdo vi co.. No dam vam pak vedet, jestli ji pouziju nebo ne 😉

Zuzko diky za video, Sean uz krasne cupita jak jen se mu chce, co? Je to toceno u vas v novem domku? Co za cukrovi budes pect?
Ja tu ted hledam recept na sekanou, delam k veceri rajskou na karamelu a chci k tomu neco z mleteho masa. Asi vyzkousim tuhle: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=24408

Kladis zkuz Gumtree.com nebo Netmums (http://www.netmums.com/h/f/HOME/home/)

miluska.woolley
30. lis 2008

Ahojky holky,prave jsem vas docetla na mobilu v aute na dalnici. Z nejakeho neznameho duvodu stojime v zacpe.

verco to je super ze to s narozkama klaplo.mne napadlo ze zkusim sehnat na ct babysitting a vzala bych m. na veceri ven. V patek mi totiz dojede kamoska na cely vikend.

Nevim kdo jse se ptal,ale cesta z mnichova do plzne nam trva asi 3 hodky (teda ne dneska) prave kolem nas prolitla saoitka.

Simco my ohradku pouzivali par mesicu nez se mala postavila,kdxy jsem se sla sprchovat nebo na wc. Mala je hodne ziva,pro jeji vlastni bezpecnost. Ja ji totiz nikdy nedavam do postylky,ta je jen na spani.
Ted stejne mame obdobi mamincina prdelka,tak uz ji tam nedavam,protnze tam dostava zachvaty place a to mi trha srdce. Tady ji ma vetsina lidi co znam. Ja ji ted nabidla kamosce.
Ted mame gate do dveri pokojicku co se da v pripade potreby zavrit.

zmrzka1
30. lis 2008

ahoj baby --- no ja budem rodit v nemocnici medzi Tonbridge a Tumbridge Wells nepamatam sa ako sa vola ta nemocnica a hadam nie su tak busy ako v london a vacsich mestach .. midwife mi povedala ,ze budu trpezlivy ked je to moje prve babo ,ale co pocuvam velmi sa bojim preto by som rada pocula od niekoho kto to zazil na svojej kozi tu mimo vlastneho statu.... jaaaj babenky ,ale strach mam velky uz som si koli tomu aj poplakala ☹

slunicko2
autor
30. lis 2008

Simco, teda vy si s tema nemocema uzivate. Chudak O, snad se najde pricina! Dej vedet, co rikala ta znama GP.
Jinak backurky kotnickove prodavaji v Clarks. Ja tu mam velikost 4,5 tusim. jestli je chces, tak klidne poslu. Sean je nenosil, protoze maji protiskluzove podrazky a on v tom zakopaval.

Milusko, uz jste doma?
Ja jsem pro seana misto ohradky mela to hopsadlo. Z toho taky nemohl, ale hral si v nem. V ohradce by to nerozdychal 🙂

Zmrzko, ja te chapu! Opravdu kazda z nas se bala. Ze zacatku se i resilo, kdo pojede rodit domu 🙂 Pak nakonec kazda rodila tady. Kazda mame z porodnice nejake zazitky. Treba ta moje byla opravdu fajn. Dokonce byla i cista!!!! 😀 Na personal jsem si taky nemohla stezovat. Anesteziolozka byla super, drzela me za ruku. Midwifes take super. Fakt jen to kojeni za nic nestalo. Mozna, kdyby byl byval Daz doma, tak bych si na ne v tomhle doslapla vice 😉 Priste budu chytrejsi.
Taky jsem to mela malinko komplikovane infekci, tlakem a tak. A nic nebylo zanedbane. Cisare jsem mela neplanovaneho.
Fakt se neboj! Ja bych rekla, ze se tady rodi lepe, pokud chces vice prirozeny porod (ten jsem teda nezazila) 😀

jdeme veceret, tak zatim 🙂

zmrzka1
30. lis 2008

slunicko2--to ani nie je o otm ci by som chcel aprirodzene ,keby to je na mne tak chcem cisara bez reci 😉
ja sa len budem modlit nech vsetko dobre dopadne a ja sa hlavne tej bolesti velmi bojim ,ale asi kazda musi prezit svoje a ty si mala epiduralku ? podla reci midwife sa nemam coho bat ,ale ja sa veru bojim a velmi...
dakujem za tvoju reakciu na moju otazku velmi mile

slunicko2
autor
30. lis 2008

zmrzko, bolesti jsem se taky bala a hodne moc 🙂 Ale konec tehu uz byl pro nas kazdou tady tak neprijemny, ze uz si kazda prala porodit, bolest nebolest 😀 Pockej, sama uvidis 🙂
ja jsem fakt desne bebicko, nemocnice nemusim! Ale jak uz jsem nemohla spat, vsechno me bolelo, nohy otekle, tlak vysoky, curat jsem chodila non stop, palila me zaha (to me budilo ze spani). Tak uz jsem fakt chtela rodit hrozne moc 😀
Kazdy porod je jiny, a komplikace muzou byt. Ale rekla bych, ze kdyz jde o porod, tak jsou tu docela trenovane.
Ja jsem mela spinal block, takze jsem necitila nic od prsou dolu. Nemohla jsem se hybat. U epiduralu sice necitis bolest, ale hybat se muzes...

Ja jsem dokonce drive deti nechtela, protoze jsem se bala hrozne moc porodu.... A ted uz se budeme snazit o druhe 😀 To malicke ti to pak cele vynahradi!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
1. pro 2008

Ahoj holky,
tak zacpa nakonec vcera nebyla tak hrozna, ale tukani prispevku do telefonu je opruz 😝 .

Simco, kdy budete mit vysledky krve? Ja myslim ze tady to s tema detskyma nemocema taky moc neresi, mala mela ty horecky pres tyden a dr. mi rekl je ze to leceni muze trvat i nekolik tydnu...

Ty backurky jsme dostali od svagrovy, ale jeste jsou nam velky. Mala nosi ty kozeny tapky, mame vsude parkety, tak a by ji to neklouzalo.
Ona ted udelala nejaky vyvojovy skok, jak se uzdravila, vydava uplne jine zvuky, ukazuje si co chce a myslim ze zacina rozumet co ji rikame, teda nekdy. To s tim vinem v kuchyni porad jeste nepochopila, ale neva, o vikendu dorazi kamoska, tak ho vychlastame. Taky chce porad chodit za ruce.

Nakonec jsme koupili tohle choditko, pani v hrackarstvi mi to plastove rozmluvila, ze po parketach klouze, tohle ma gumova kolecka a pozdeji v nem muze vozit panenku...

Zmrzko, ja se porodu taky bala, ale nakonec pred porodem po precteni hruznych story z CR a po prohlidce porodnice tady jsem byla rada, ze nemusim rodit v Cechach. 😉

fairy
1. pro 2008

Ahoj holky,
tak mame prvni zub 😵 vcera sjem ho ciste nahodou objevila tak sjme mela desnou radost normalne jsme se rozbrecela. Jsem rada ze dostanu na saty ja!
Simco to me mrzi s Oskarem co budete delat kdyz ted nemuze do skolky? beres si neplacene volno? To je jedna vec ktere se bojim jak to budu resit kdyz bude E nemocna a mam jen 5 dni na osetrovani na rok ☹
Misluko tak jsme se meli hezky doma? To je super 3 hodiny cesty a jsi doma.
Zuzko Sean je sikulka.
My jsme v sobotu byli v tom winter wonderland, Kato diky za super tip. Bylo tam moc krasny videli jsme se s Marikou, Sebik se tak krasne smeje 😵

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaata
1. pro 2008

Ahoj holky, zdravim jen v rychlosti, nejak nestiham 😅 Helco moc gratulujeme k prvnimu zoubku!!! Tak at se Colin hezky predvede se satama 😀

Simco, to je docela opruz ze vas nemuzou ani odreferovat - snad dneska lip poridite. A treba to Oskarovi prospeje kdyz bude chvili mimo skolku a trochu se otrepe a obrni organismus. 😵

Milusko, tu blizkost CR vam teda taky zavidim! Taky bych si dala jen tak rychly vikend v CR autem, bez letistnich nervu a stresu kolem toho. Jak si to u vas vubec uzila babicka, libilo se ji?

Verco, tak to je super, ze se Bjornovi tvyj narozeninovy darek libil - a chutnal!! 🙂

Helco, to jsem rada, ze se vam Winter Wonderland taky libil! Ja se na nej chystam urcite znova a pak tam chci vzit taky nase az dorazi. Byli jste taky na tech Reindeers? Jo zapomnela jsem napsat, Sebik ma rozbity pocitact tak proto nepisou, ale ozvou se hned jak jim to spravi.

My jsme meli krasny "vyrocni" vikend, ten hotel vypadal jako stary zamek. Pocasi bylo naprd, tak jsme maximalne vyuzili hotelovych facilities, Nikysek se vyrochnil v bazene na maximum, taky jsme udelali vylet a veceri ve Windsoru.

kaata
1. pro 2008

Jo zapomnela jsem k tem ohradkam! No uz se to probiralo, u me v podstate taky zadna zmena. Kdyz o tom premyslimn, tak bych rekla, ze mozna je k ni vice vyuziti v dome nez v byte? My ji jeste mame, ale uz ji tolik nevyuzivam. Nejvic jsem ji vyuzivala, kdyz jsem treba musela na zahradu nebo ven, treba vyndat kola a prives ze shedu a pronyst domem ( 😠 ) a Nico by se mezitim dostal bud k sousedum nebo do trouby atd.

Jinak on taky vyleze kam chce a cim vys tim lip...umi slezt sam v pohode, ale ja se proste bojim ho bez dozoru nechat, ze to by zrovna jako naschval padl po hlavicce a pak bych si top strasne vycitala. Tak v tomhle jsem asi takova paranoidni. On totiz leze kam nejvys to jde, ze stolu na polici, z police vys atd...

miluska.woolley
1. pro 2008

Ahoj holky, tak jsme dneska z toho dne uplne vyrizene. Mal uz spi a ja pujdu za chvilku taky.
prave jsem pridala par fotecek.

Helco, my taky gratulujeme k zoubku.

SImco, tak drzime palce s tim referal. At se to konecne pohne.

Jdu zkouknout to Seanovo video.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
2. pro 2008

Teda Simco, Ch. na co sahne, to se mu povede 😉 . To s tou babickou je mi lito, v tomhle veku uz se ty zlomeniny asi spatne hoji, co?

Zuzi, Sean je spravny chlap, prece se nebude pusinkovat s klukem 😀 . Alfieho maminku jsem si teda predstavovala uplne jinak. Ja si teda asi vsechny ty navy wifes predstavuju jak desperate housewifes.

My musime dneska zacit uklizet, vybalovat, a pracovat na vanocni vyzdobe. Taky nas ceka Pekip a me GNO, ale jeste na vas mrknu.

Hezky den vsem!

fairy
2. pro 2008

Ahoj holky,
tak prave mi dorazila ta maxi cosi toby autosedacka 😵 mam z ni teda radost vypada skvele. Kato dekuji za doporuceni.
Simoc tak doufam ze jste uz dopadli lepe z Oskarem u dr? Dobre ze Vam skolka vysla vstric to je fakt super.
Milusio tak uz budete zbodit ja asi taky udelam uklid a zacnu to vytahovat. Colin ma v sobotu night out s klukama a bude spat u kamose tak ja bych to tu mohla zatim trochu vyzdobit.
Vcera mi psala sefka jestli bych nemohla prijit pristi ct na handover protoze ta ma maternity cover uz odchazi tak jeste ze Col je doma jinak nevim co bych s E delala. Uz to teda zacina byt velmi realne ze jdu zpet ach jo. Ve ctvrtek jsem pozvana na vanocni obed do prace tak snad bude E hodna.
Dneska mame plavani tak se holky ztaim mejte.