Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
26. led 2010

Edit - budulinek - znie to povedome ale neviem presne o koho, respektive co sa jedna 😀
Holky prave som sa dozvedela, ze moja kamaratka, ktorej sa v maji narodila dcerka je v stvrtom mesiaci 😕 😅 😅

kaata
26. led 2010

Ahoj holky. Na Panoramu jsem vcera taky koukala, ale podle me neprisli s nejakymi az tak prekvapujicimi nebo necekanymi zavery. Jako ze slazeny veci maji dost cukru, hotovky pro deti maji dost soli...ja nevim no. Neprislo vam, ze to bylo takove placnuti do niceho? Clovek si to muze precist vetsinou na etiketach, kolik to ma pridaneho cukru, soli atd. Jo vlastne muj jediny sok byl, kdyz rikali, ze 2/3 maminek NIKDY nevari from stratch. No to jsem malem upadla - to snad nemuze byt pravda, ne?

Edito, temi fromage frais myslis takove ty malicke pro deti? Ja musim rict, ze tyhle veci nekupuju, prave proto ze mi prijdou hrozne sladky. Zkus treba normalni bily jogurt nebo bily fromage frais a do toho trochu ovocneho puree nebo namackaneho ovoce. Nebo na sweet tooth do toho trochu kakaa nebo skorice (to jsem mivala rada jako dite 😅 ). No ale ja mam ted nachystanych par kucharek a chci kouknout na nejake nove napady, hlavne teda na obedy/vecere. Co takhle se podelit o par osvedcenych receptu?

Verco jak se vam spi v novem povleceni? Ja jsem slysela o te firme, ale nikdy jsem jeste od nich nic nekupovala. Ale zni to super! My taky pouzivame prosteradla pod perinu - super v tom, ze se to da casto prat a nemusim svlikat celou perinu - to je horsi nez gym, protoze mame super king size a kdyz mame tu zimni tak s tim sama docela zapasim jak je to velike. Navic muj zhyckany Australan by nespal v nicem jinem nez Egyptian cotton a 400 thread. No radsi to nebudu rozvadet. A ja spala v Australii pul roku ve spacaku! No my dva jsme obcas vazne nebe a dudy.

Sazo Budulinek byl ten chlapecek jak mu liska snedla hrasek a odnesla ho do lesa do nory - nevim jestli to mate na Slovensku taky. U nas jede na plny plyn 🙂 To mi pripomina, ze u nas v ulici zase vcera v noci vyrvavaly lisky jak nahanely mates a Nico se vzbudil a plakal a rikal, at uz jde liska do lesa. 😀

Nico nam zacal chodit ve skolce do vetsiho oddelenicka v pondeli, cely leden tam chodil na "navstevy", takze ten presun nebyl moc drasticky (abych to nezakrikla!). Edito, jak ty to mas valstne s Eirou kdyz jsi v praci, je s Osianem? A Verco co Kristinka, neboj ona se tam zlepsi v jidle az si tam uplne navykne - jak casto chodi do skolky?

Jeste se chci s vami podeli o perly, ktere posledni dobou Nico plodi. Jak uz chape trochu odvozovani minuleho casu z pritomneho, tak z nem minuly tyden vypadlo napriklad "maminka prijdela" (= prisla) nebo "maminka vezmela" (= vzala) - vzdycky mi chvilku trva nez mi docvakne co rika. 😀

forensica
26. led 2010

Dik Edito, no zeli jsem ji teda jeste nedavala (asi z toho malo varim 😅 ) ale zkusim. Dik za napad. Jsi sikula ze tak peces, no u nas zase vsichni zboznuji cerstvy chleba, bohuzel na druhy den to uz jim jen ja nebo K s marmeladou. Idealni vaha male! Jak rikas, nic si z toho nedelam, K to urco vybeha. Hodne ji nutim do schodu at ji nemusim tahat ja a ona tim neco zhodi 😀 Ale ona je asi i vysoka, co ja vim.

Kati, ja ty jogurty taky nekupuju. Me uplne prekvapilo kdyz jsem se jednou nahodou koukla na slozeni dospelackeho a je taky oslazovany. Proc to teda nepochopim 😠 Ja davam K teda dospelacke ci bily s ovocem (kdyz mam cas to namixovat). Ohledne veceri/obedu taky varim furt to same. Se mi nechce delat nejake vic narocne jako zapekane veci a tak. Vse je to u nas casserole 😅 . Sranda s temy vyrazy do ma Nico, bobek 🙂
S tou panoramou mas pravdu. Me teda sokovala ta Anabel K. jak byla protivna. Takova nafoukana babizna me prisla. Ja treba nevedela maximalni prijem soli pro dite, je fakt ze jsem se o to moc nezajimala, proste nesolim a je. Mas pravdu s tim ze si to kazdy muze vsude precist, nejak porad delaji z lidi blbce. Kdyz mam dite tak se proste podivam co v tom jidle je ne a ne ze budu slepe verit vyrobcum 🙄

No ja bych taky mela poridit nejake vetsi pohadky, mame furt jen rikadla a tak. Ale mamka mi dovezla O line holce a ty obrazky K fascinuji. Tak je mozna taky ready na poradnou pohadku 🙂

forensica
26. led 2010

Jo K chodi do skolky Po, St a Ct. Mame to od 9-5 ale ja se ji snazim brat pred 3 aby jedla svacu tady. Tam stejne maji nejaky croasant tak to ji dam radeji neco vyzivnejsiho doma. ALe nestezuju si, myslim ze tam snad vari docela dobre (vcera meli organic pasta bolognese se zeleninou), jen kdyby to dite to jedno ze 😀 Ja myslim ze to je tim ze doma ji kdyz tak zabavim kdyz nechce jist, zacneme cist knizku a ona pak otvira pusu. Tam na to urcite nemaji cas. No kdyz nema hlad tak at neji ze 😉

forensica
26. led 2010

Jee, ja jsem tupa, fakt 😖 K tomu povleceni, jeste ho doma nemame ale akorat to poslali. Tak se tesim. Presne kvuli tomu prani tam chci to prosteradlo taky Kato! ALe jeste chci koupit novou perinu, my mame double a chci king (proto jsem uz koupila king potah). A ted se nemuzeme s B dohodnout, ja chci s perim a on chce tu kombinacni leto/zima z vlakna. Tak fakt nevim na cem se dohodnem.

miluska.woolley
26. led 2010

Kato ja si myslím ze my tady asi trochu predstavu o vyzive mame, ale spousta lidi nema ani potuchy, etikety necte a mozna takhle v telce jim to prijde srozumitelne, ono to co nam prijde normalni a logicke neni tak pro vsechny a spoustu lidi to neresi, takze pokud to shlidli v telce, treba je trkne.... no nic, jdu si tu Panoramu stahnout, treba se priucim...
Ja tu znam lidi ktery diteti od malicka davali jen a jen sklenicky a pak presli na parky a hotovky... no comment.

fromage frais male nedavam, ona by se po nich utloukla, nebo jogurty pro deti, co jsou na nich obrazky, po tech taky. Ale je to vse plne cukru a buhviceho. Ji normalne jogurt bud bily s ovocem, nebo ovocny. Nebo rozdelany tvaroh.
U nas ted hodne frci rybickova pomazanka, budto sardinky nebo tunaka z plechovky, najemnounko salotku a tvaroh nebo creamcheese. To mala miluje a Mark taky.
My jime v poledne teple jidlo a vecer namazany chleba a salat/zeleninu vetsinou...
Kato co treba fishcakes, spanelskou omeletu, kuskus...

janauk
26. led 2010

Ahoj holky, souhlasim s Vami s tou Panoramou, nic moc objevnyho. A.K me take vytacela, byla fakt nafrnena az na pudu, prej jestli jsi educated mother tak bys mela vedet kolik je denni prijem soli...ja to teda nevim a to si myslim ze jsem educated. No dost me odradila od te jeji knizku kterou jsem dostala k vanocum 😖 Me prekvapilo ze vubec existuji ready meals pro tak male deti!
Verco, Kato, co to je prosteradlo pod perinu? Ja take vzdy zapasim s nasima Super King duchnama 😢
Sorry malej se vzbudil a tak musim bezet.

editahlb
26. led 2010

Ahoj, pridala jsem jedno kraticke video chodici Eiry, tak se mrknete jak jsou ty zacatky tezke 😀
http://www.flickr.com/photos/edita1/4307048409/

Jsem strasne utahana tak vas doctu az zitra v praci, ted mazu na kute, dobrou!

editahlb
27. led 2010

Sazi tak jsem zkousela do cesko slovenskeho slovniku zadat Budulinka, ale vyraz nebyl nalezen 😒 Jak pise Kata - je to pohadkova postava maleho chlapecka co neposlechl prikazu a vpustil lisku do domecku a ta ho unesla... (teda doufam, ze to tak je, jezis ja si ted musim zopakovat pohadky at jsem ready pro Eiru)

S jidlem je to u nas tak, ze Eira veceri to, co my jse meli predesly den na veceri (mame teplou veceri) - ji vsechno - spenatovy dhaal, stir fry, dusene hovezi, brokolici etc. , na obed ma vetsinou polivku co taky pripravim den dopredu. Podelim se o recept na cockovou polivku s rimskym kminem (cumin v AJ) a cesnekem (podavana v Egypte jako "shurit ads") - vyborna, nenarocna na pripravu a bonus na zaver - cervena cocka, z ktere se to vari nezpusobuje vetry!

Balicek cervene cocky (225g)
1,3 l zeleninoveho vyvaru
1 velka cibule, nakrajena
2 velke strouzky rozmackaneho cesneku
25 g masla
2 lzicky mleteho rimskeho kminu
sul a pepr

Prebereme, proplachneme a uvarime cocku (nemusi se namacet) s polovinou nakrajene cibule a cesnekem, uvarene rozmixujeme pridame vyvar, rimsky kmin, sul a pepr podle chuti (u nas si kazdy namele kolik chce az na talirku) a je to! Na masle osmazime druhou pulku nakrajene cibule a na talirku tim polivku posypeme. Je to vyborne!!!!
(maly trik - k osmazeni cibulky - nejdrive si rozpalte olej, pak teprve do toho maslo, cibulka se krasne osmazi a maslo nepripali)

musim bezet, prace vola, tak zatim!

miluska.woolley
27. led 2010

tak teda jeste k tomu jidlu, nerikam ze my jime super zdrave, Lotta zbasti vsechno, i palivy curry, ale celkem hodne doma varim, nesolim moc ani pro nas. Ale jak jsem pred Vanoci trpela, mela mala k obedu nekolikrat hotovku z bistra a jednou dokonce i cocku z plechovky.....

Ale dneska mne prekvapila kamoska,VS vzdelana, rozumna... behem dvou hodin vyzahla jeji 7mi mesicni holcicka flasku dzusu(neredenyho) a dostala dolito a jela dal... To ze tu porad rikaj, jak jim to nemame davat pit, kolik je v tom cukru, hlavne neucit pit to z lahve s dudlikem... nektery lidi to proste neresi... hlavne kdyz je na flasce napsano ze to je baby dzus, baby jogurty, babycokoliv...

Edo tu polivku jsi nam varila kdyz jsme tam byli, ne? mnamozni. Ja delam podobnou, jen pridavam mrkev a nekdy sladke brambory.

Jani na AK nezanevirej, mozna je protivna, ale ja podle ni varila a mala mi ted ji opravdu vsechno...

editahlb
27. led 2010

Jj Milusko, asi jsem ji varila kdyz jste tady byli, jsem rada ze chutnalo 😉

Musis se na tu Panoramu podivat, AK se fakt predvedla ohromne nafoukane, sice se do ni hodne pousteli a urcite ten porad sestrihali aby jim to sedlo do toho co chteji rict, ale i tak mi prisla strasne nesympaticka a self made posh, sice od ni nic nemam a neznam, ale ted se ani nechci seznamovat.

Me zase nekdy v rijnu (Eire bylo 8 mesicu) HV poradila, abych davala Eire v noci kdyz se vzbudi naredeny jablecny dzuz a tim ji odnaucila od kojeni 😒 Samozrejme jsem to neudelala, by se mi pak budila aby dostala dzus.. No ted spi celou noc a nebudi se, ani pro mliko ani pro dzus! Pije vodu a dneska poprve kravske mliko, docela ji chutnalo 😵

miluska.woolley
27. led 2010

Na Panoramu se chystam, ale nemam na novem pc ten software na IP u jukej, takze cekam az mito M. natahne.

forensica
27. led 2010

Edito, diky za recept. Ja si furt rikala ze ten jejich kmin je jiny jak nas (ja si nas furt dovazim z CR) a on je to Rimsky, super dik Edito! Ja polevky pro K varim minimalne, jak je to tekuty tak se to blbe krmi bych rekla 😀 Ale zkusim, my mame radi. Ja mam od AK knizku, dostala jsem ji. Ja podle ni varila asi tak 5 receptu a male to jelo. Pak uz jsem proste davala veci dohromady sama od sebe. Stir fry jsem teda jeste K nedelala, to musis ale pak hodne pokrajet ne? Jakou na to das omacku?
Mala krasne cupita!! A ten vyhled u vas,no to je uuuuuzasneee!!

Milusko, to je maso s tim dzusem. No ale co, budou mit posleze probelmy s tim ze jim dite nebude chit vodu, bych rekla. Jo a asi bude mit i diravy zuby, chudak mala. ALe jak rikas, nektere matky to neresi a deti jim taky vyrostou co 😀

Me se ted K docela budi. Ach jo, vetsinou ma zizen. Uz premyslim jak pridratovat hrnicek k postylce aby se jen nasosla a ja nemusela vstavat. Jak se davalo telatum 😀 Asi to bude i tou rymou, mozna ma vetsi zizen protoze dost dycha pusou. Jinak dnes jim opet nic nesnedla ve skolce. Jo a ma zanet spojivek, zatim samolecime dokud se to nezhorsi.

janauk
28. led 2010

Ahoj holky,
jeste neni ani 8 a me se dnes nejak zaviraji oci, Ian dela dnes dlouho do vecera, tak to vypada ze si pujdu vlizt do postele. To je vrchol, zacinam chodit spat v 8!!
Edito, diky moc za recept. Ja polivky miluju, tak urcite vyzkousim. Jinak ja si Verco take vozim kmin z Cech a jeste skorici, tady mi prijde ze vubec nevoni.Doufam ze se mala brzo uzdravi.
Nam se zase malej budi dost brzo rano, asi tak pred 5. No asi bych si nemela stezovat, protoze chodi spat v 7 a vetsinou ji tak kolem 1 a 4 rano,ale nejak jsem se namlsala a libilo by se mi kdyby spal aspon do 6. V kolik se budi ty vase zlaticka?
Teda Eira uz je poradny cislo!!!

miluska.woolley
28. led 2010

Holky, kmin se totiz jmenuje caraway seed a da se v jukej koupit 😉 .

Verco mala ma v postylce flasku s vodou a v noci kdyz ma zizen, tak se napije. Normalne ma uchylku, ta flaska musi byt v levem rohu u hlavy a ne jinde 😀

Holky my uz se na vas tak tesime!!!!

forensica
28. led 2010

Haha, sranda Milusko s tou flaskou. No ja mam furt ty co kdyz se polozi tak tecou, ale myslim ze dnes K pochopila jak sosat z jedne co netece. Tak to asi zkusim. Ale treba dnes v noci se vzbudila a pit teda nechtela. Super s tim kminem, diky!!

Jani, no me spi dite od 7 do 6.30 (spavala i dele, nevim proc se to k me otravenosti zkratilo 😀 ).Tak 3x do tydne se vzbudi v nejakou silenou hodinu jako treba ve 3.45 ci tak. Ale vetsinou staci tam jenom zajit, polozit ji zpet a ona zase vytuhne. Jinak ja jsem dnes taky jakasi utahana, tak doufam ze ty oproti me uz chrnis, ja uz se ted proklinam ze nelezim 😅

Povleceni je na ceste! A objednala jsem nam novou perinu, perovou, king. Jupiii, to bude chrupec 😎 Dnes jsem se sama potesila ve skole, kantorka se na cosi ptala z druhaku a ja si jako jedina ze tridy vzpomnela 😎 Takze nejsem uplne do srotu po roce na materske 🙂

slunicko2
autor
28. led 2010

ahoj holky 🙂
Ja jsem panoramu nevidela, ale juknu na to online! Ja se teda ted k Seanove jidelnicku nebudu vyjadrovat! 😔 i kdyz nejake to ovoce si da. Ale uvarene jidlo mi ted odmita!
Jinak holky, ja tady neznam skoro zadne maminy, ktere vari pro deti! Snad jenom dve nebo tri! Zbytek maji smazeny chleba ve vajicky, nuggets, fish fingers, pizzu, chips apod.

Verco, Jani, jsem rada, ze mate na AK stejny nazor. Ja jsem to tu psala uz asi pred rokem a pul. .Koupila jsem si tu jeji kucharku a prislo mi, ze se tam opira o studie ostatnich, ale casto nevi o cem jsou. Treba pise, ze banan se nesmi zamrazovat. Ale proc ne? Vsak se da takhle koupit i v obchodech. Ja jsem se ptala HV, ta take nevedela.

Ja uz jsem oficialne skoncila v praci. Posledni den se mi opet porouchalo auto! Mam to ale stesti!
Sean byl u logopedky. Byla prijemna. Hrala si s nim a on docela spolupracoval. V podstate z nej dostala vsechna slovicka, ktera umi. Je pozadu s mluvenim. Dala nam nejake hry na hrani s nim. Ale bez toho otestovani sluchu nemuze udelat vic. Takze snad v utery budeme vedet neco vice. Take mi rekla, ze ta skolka ve ktere byl neni vhodna pro deti, ktere potrebuji trochu extra pece, protoze tam nemaji nikoho zkuseneho.
Musime se seanem vratit k basics... zacit znovu rikat jen velice jednoduche veci. Napriklad misto: ted dam nakup do lednicky... jen pojmenovavat jednotlive veci a pak rict away... coz stejne vetsinou delame.
Ona si take mysli, ze ma sean glue ear. nebyla si jista tim slintanim, na to specializuje kolega. Bohuzel, ten se na seana nepodiva, dokud ho nepreposle pediatr 🙄

holky, vy jste dobre s tim belouckym povlecenim! 🙂 My doma moc bileho nemame 🙂 Jenom kremove a pak tmave povleceni.

Edo, akorat jsem ti poslala zpravicku, kde jsem se ptala kolik mala vazi. Tak ted uz to vim. ale jsem nevim co delat. Ta bundicka je do 11kg. Ma byt do 18 mesicu. Mam to radeji vymenit za vetsi do 24 mesicu? Aby si ji uzila? Pockam az mi das vedet, a pak to poslu.

jo, a tchyne nam rekla, ze ona za nama do au rozhodne nepoleti! 😝 tak jsem ji premlouvala a ona jen razne opakovala, ze ne. Pry nikam takhle dlouho nepoleti. nabidla jsem ji, ze si ty lety muze rozlozit treba na tri. Udelat si z toho vzdycky vylet jeste nekam jinam. Vubec o tom nechtela slyset. Pry at si tchan jede sam! No, co ji na to mam rict? Zkousla jsem jedovatou poznamku a radeji opustila tema.

kato, maly je sikulka na to kole! Sean na svem jeste venku nebyl. Koupis malemu kosik dopredu? nekde jsem cetla, ze je to sikovne, protoze deti v tomhle veku si s sebou radi berou sve oblibene hracky.
V jake skupine je ted Nico ve skolce?

A jak jsem ted doma, tak jsem se pustila do nocnikovani. uz si na nocnik alespon sedne a zkousi to. Ale vzdycky se blokne a nevycura se, ani nevykadi. Dnes to drzel pres 2.5 hodiny a vykadil se par vterin potom, co dostal plinu. myslite, ze mu ten nocnik mam dat treba do chodby, aby mel soukromi?

Milusko, uz je ti dobre? Cetla jsem na FB, ze se uz citis good. Tak snad to bylo mysleno k tvym nevolnostem!

Jani, vitej zpatky!

slunicko2
autor
28. led 2010

Edo, mala cupita suprove! uz tak vyrostla! 😵

fairy
29. led 2010

Ahoj holky,
pisu po dlouhe dobe vubec nemam cas chodit na pc. Ty dve nase slecny me davaji zabrat! Hlavne Ruby predstavte si ze ma lactozu intolerance furt strasne plakala po kazdem jidle tak 2 hodiny v krecich ja uz jsem silela. Tak jsme behali po doktorech a zkousely ruzna mleka no ted uz mame konec neco co nam jakztakz sedi a vcera v noci spala po druhe uz i 6 hodin v tahu a dokonce spi pres den! Do tehle doby tak 5 minut a krik chudinka. No ale pribira krasne uz ma 4kg a dneska 8 tydnu tak to leti to ani neni mozne.
Holky cetla sjem vas jen rychlovkou a zkoukla jsem video Eiry 😵 krasne chodi sikulka.
Koukam ze mate planovany vikend. Rada bych Vas taky videla my bychom treba mohli dojet na den to neni tak daleko abych Vas alepson videli. Jak tam budete dlouho? Mohli bychom prijet v sobotu?
Milusko jak jde tehu? Doufam ze vsechno dobry 😉
Zuzko moc preju ta se Vam to vsechno upravi a Sean se brzy rozpovidal a ze budete mit brzy schuzku s pediatrem tady to je fakt des.
No ja mam taky perlicku Ellie v cervenci loni zreferovali na cviceni a ted jsme dostali appoitment! To bylo jak nechodila. No to je strasne to uz by ji bylo vice jak 2 roky nez by mel nikdo zajem ze nechodi?! 😕
Ellie se ted taky hiodne rozpovidala je to sranda a vubec mi nechce vstavat musim ji nasilym tahat v 8.30 abychom alespon dojeli do skolky na 10! Ale o vikendu je vzhuru v 8!
Holky mejte se moc krasne ja jdu krmit Ruby se mi budi.

hanullinek
30. led 2010

Ahojte maminky, jsem tady od včerejška nová a hledám nějakou maminku ze Stockportu nebo Manchestru na přátelství a procházky s mrňátky 🙂 . Mám 5měsíčního chlapečka Kevinka 🙂

slunicko2
autor
30. led 2010

Ahoj hanulinku, z Manchestru tu nikdo neni, myslim. Ale je tu jeste jedna diskuze, a vim, ze asi dve holky odtud jsou.
Ale klidne se pridej i k nam!

editahlb
1. únor 2010

Ahoj holky, tak jsem vas chvlku nestihala ale mam docteno.
Heli ahoj a jasne ze muzes prijet v sobotu na ten srazik, moooc radi te uvidime i miminko a Ellie, vzdyt ja vas jeste osobne nepoznala.. Musim se dat do hledani nejakeho toho hotylku, zkusim zavolat i tam co davalas odkaz ty Milusko..

Verco u nas je to se spanim tak, ze E ma postylku vedle nasi postele - ma to sve nevyhody, ale na druhou stranu kdyz se v noci nebo nad ranem probere tak ja ji jenom dam ruku a ona si lehne a spi dal. Tak se aspon vyspim. Jak se ale prestehujeme zase do CR tak pujde do sveho pokoje.. Pit ji v noci nedavam, jenom pres den a naucila se uz taky pit ze slamky a strasne ji to bavi tak pije jak diva 😀

Zuzko to mas fakt pech s tim autem! Dej pak vedet co s tim bylo. Myslis ze ti bude v AU smutno bez pribuznych? Je to tezke zacinat nekde od zacatku, ja to tak citim s zivotem v CR a to jsem tam vyrustala! Ale urcite si tam kamarady najdes tak to chce jen vydrzet! A kdy jdete k tomu usnimu?

Holky pridejte taky osvedceny recept jak navrhovala Kata, uz se tesim vyzkouset neco noveho!

😝

slunicko2
autor
1. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Edo, predem gratulujeme Eire k 1. narozeninam! 😵 Moc si zitrejsi den uzijte! Tesime se na fotecky!
Ja vubec netusim, co s tim autem muze byt. Vydava divne zvuky. Snad to nebude zase draha oprava. Nechceme auto menit, kdyz je tu sance te au. Ale bez auta se tu neobejdeme :(

K usnimu jdeme zitra!

Verco, nesledujes Harry Hill`s TV burps? Maji jim tam lide tento tyden zaslat pletena zviratka. Tedy fotky emailem. A muzes vyhrat cenu 🙂 Hned jsem si na tebe vzpomela. On ma takoveho pleteneho medvidka a ten hleda kamarady 🙂)))

forensica
1. únor 2010

Heli, my to chapeme ze nas nestihas, je jasny ze ted jsi v jednom kole 😉

Edito, no ja taky premyslela ze bych ji dala k nam do pokoje ted jak je furt nachlazena ale bojim se ze by jsme ji pak odtud nedostali. 😅 Tak tam proste jednou az 2x do nic jdu, polozim ji a ona zase chrni. Je to opruz ale doufam ze se z rymy brzo dostane a bude zase pohoda.

Zuzi, to je fakt naprd s autem. Clovek jak bez ruky najednou co. No snad to bude jen nejaka kravina a nebude to za moc. O te soutezi nic nevim, kde to je, poslu jim nejaky vyfoceny vyrobek 😎

Mam tu ted segru a navic nam zacala ta skola a tak nejak nestiham. Nic. Mala je ve skolce uz uplne v pohode mi dnes zdelili, dnes se ani nijak nemela k odchodu domu 😅 Malou nemuzu zatim nechat se segrou, K desne protestuje, no tragedie. Tak pojedeme zitra asi nakupovat podprdy pro me. Me se ukrutne zmensily kozy, fakt na tom svem kostlivem hrudniku mam dva vrsky od magi 😀 😅 Ale prdel mi zustala ze 😀
Nic jdu chrnet, zitra uz to bude v novem povleceni a perine, uz se vyprane susi, jipiii.

editahlb
2. únor 2010

To si tu noc krasne uzijes Verco 🙂 Vrsky od maggi mam taky, ach jo 😒 Jinak E je ted nachlazena, nebo ji rostou zuby, nevim jeste co to je, ale vcera jsem ji musela vzit v 10 vecer dolu jak moc plakala, nemohla uz pak skoro vubec dychat. Dole jsem ji nechala se probehnout (v ponozkach na drevene podlaze!) no a ona si jeste rozrazila celo 😢 😢 No tak jsme vecer zakoncili clapolem. Poprve. Docela ji to smakovalo, chtela jeste

Zuzi - E ma narozky az pateho, v patek 😉 , musim sebrat sily na ten dortik, protoze ted jsem v praci od Po do Ctvr, tak to bude nocni peceni..

Harry Hill's TV burp je sranda! 🙂

saza007
2. únor 2010

edit - E. uz bude mat rok??! ten cas ale leti. Nas J. je tiez nachladnuty, poor little mite ☹

Verco - uzi si prvu noc v novych oblieckach! Snad z toho aj nieco bude 😀 😝

slunicko2
autor
3. únor 2010

Verco, tady je odkaz. Je to hned na prvni strance 🙂
http://www.itv.com/Entertainment/comedy/HarryHi...

Edo, promin, ja vim ze je ma az 5.2. Ale nejak se mi pletou dny! 😔 Z nejakeho duvodu jsem mela za to, ze uz je 4.2. vcera.
Na dychani je dobry chlad. Me to pomaha na astma a Seanovi to pomohlo s tim zanetem. Jenom tak na 10 minut nechat dychat treba u otevreneho okna.
Sean taky medicinu miluje. Vzdycky jeste zebra! Jen penicilin mu nejel 🙂
Ma mala modrinu? At ji chudaka nemate na fotkach barevnou 🙂

Tak usni dopadlo dobre. Ma jen tekutinu v pravem uchu. Z druheho to odteklo. Podival se na nej i lekar. A rikal, ze ho to bude zlobit pokazde, kdyz bude mit silnejsi rymu. A jeho rec to proste ovlivni. Ale ze z toho vyroste.
K logopedovi pry zpatky, az kdyz nebude mluvit v 3.5 letech.
Jinak test byl super. Sean dostal hracky a ona mu poustela zvuky, na ktere mel on reagovat. Pak mu usi i prohledla a jeste premerila.

Dnes jsem maleho byla nechat zapsat do pre-5 nursery. Uz rok dopredu to musime delat. Je to vynikajici skolka tady u nas na rohu. A vite co mi rekla, ze mame hodne malou sanci ho tam dostat! Kamaradky holka uz tam chodi a ted tam byla registrovat druhou holku. A taky ji rekla, ze je mala sance. Tak co ma pak delat? Dat kazdou jinam nebo tu prvni dat po roce take jinam... fakt jsem zklamana, protoze ta druha co je tady ma hrozne spatnou povest. Takze pokud ho nevezmou, tak bude muset soukrome :(

A zitra se jdeme podivat do jedne play group tady. Chodil by 2x tydne na 2.5 hodky.

Holky, me zustala prsa a jeste vetsi zadek 🙂

editahlb
3. únor 2010

ZUzko trosku jsem se usmala, kdyz jsi napsala, ze ho prohledl "i" lekar.. No ja vim, jak to tady chodi..takze se jen usmivam, jeste me to obcas pobavi. Jinak je dobre, ze nic vaznejsiho nenasli a tak proste jen musis byt trpeliva a delat ta cviceni co ti doporucila logopedka. Jake slovicka Sean umi?

Eira uz rymunema, tak myslim, ze to jsou ty zuby, mela to minule taky tak, nejdrive ryma, pak par dnu nic, pak prujem a bezesne noci a nakonec zuby. Uz se tesim 😖 (na hlave ma jenom bouli a pekne modrou modrinu) FUrt nekam leze, ja nivim, jak na tom byly vase deti, ale ta nase je proste horolezec. Jakykoliv vyvyseny podklad a ona je na tom - leze na zebrik, na police, na schody, na postel, porad jakoby chtela prekonavat prekazky. Jesteze jsem v praci a hlida Osian 😀

Sazi uz jsi byla s malym na Slovensku? Nebo se teprve chystas?

slunicko2
autor
3. únor 2010

Edo, haha, no je to tak. Tady jsou specialiste podpultove zbozi 🙂
Sean mel take rymu pokazde, kdyz zoubkoval. Take se mu udelala vyrazka okolo pusy a na tvarich, mel mirne opruzely zadek a byl horky na omak 🙂
Nam sean nikam nahoru moc nelezl. On se porad chtel stourat v zasuvkach a lezt nam do supliku 🙂

Edo, mluvila jsem s mili, a tak prvni tyden v breznu by se ji hodil. A co tobe?
Auto si vyzvednou ze servisu v patek, tak mi drz palecky, at to moc nestoji :(

Ja jsem dnes vzala Seana do te mini skolky, kam bude chodit na dve dopoledne v tydnu. Jeden kluk mu chtel vytrhnout jeho Jamese z ruky (vlacek z Thomase) a Sean ho normalne chnapl pod krkem. Myslim hakem, ne ze by ho dusil :( Ale stejne!

Edo, zacina se to lepsit a sean opakuje vice veci. Ale zatim spis porad jenom takove jednoduche zvuky. Jako zviratka. Ze slovicek rika: oh no, hi, bye, thank you, cheese, mnam mnam, yes, yeah, car, tutu train, cookie. Cesky mi rozumi, dela co mu reknu. Ale preferuje pouzivat anglictinu.

slunicko2
autor
4. únor 2010

holky, tak nam tady napadlo dost snehu!