Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

verap
13. bře 2009

Tak jsem se rozhodla, ze teda na ty testy pujdu, nemyslim si, ze jsem nejaky velky risk, ale kdyby nahodou.

Are radsi bych ten tripple (na ktery uz je pozde), nez az tedkom ten quadruple.

forensica
13. bře 2009

Edito - ja myslim ze rozhodovani jestli jit na to amnio ted uz je jine jak mame uz jedno ditko...pred tim bych se asi zblaznila kdybych kvuli tomu potratila po te dobe co se nam mimi nedarilo...no ja nechci aby to znelo nejak divne, snad chapete...ale samozrejmne bych nejdriv sla na tripple a pak az dle toho. Edito, ja jsem malinko zykla cestovat z detmi, ale s tak malym prvne.Navic ona mi ted v noci krasne spinka (7.30pm-5am) tak jsem nacerpala sily na dnesek.

verko- myslim ze jsi se rozhodla dobre, urcite budes mit vetsi klid v dusi

simco - parada, tak preji fajn vylet..jo a hodne pit a chodit v letadle 😉

Dnes jdu na gyndu nechat se proklepnout a uz se tesim na horkou cokoladu s kamoskou v greenwitchi 😝

verap
13. bře 2009

Verco - kde tys na tu krev byla, normalne v nemocnici nebo na te soukrome gynde?

forensica
13. bře 2009

Verko - no ja byla na te soukrome v Harley street kde delali krev a sken zaroven..pak uz mi zadnou krev nikdo nebral

Tak pry jsem dole jak netknuta tak se pry muzem z vesela vrhnout na druhe 😀 No snad to prestane bolet, treba je to fakt jen psychickeho razu ( i kdyz to se mi nejak nezda). Jo, gyndarka mi rekla ze mam nechat male nechat udelat UTZ kycli, ze pediatri to tim prohmatanim nejsou schopni poznat pokud by mela spatnou kycel. Tak nevim, je to dalsich £60 ale zase treba pro klid v dusi? Navic to mame asi trochu v rodine (tetina mala mela spatnou kycel a segrina dcera mela nekolik mesicu reminky ☹ ) Co myslite?

slunicko2
autor
13. bře 2009

Verco, me prijde divne, ze by se teda v uk nekdo namahal s prohmatavanim a kontrolou kycli, kdyz by se to stejne nedalo poznat?!
Mozna je to spis o tom, co chces ty, ne? A jak vazne mate ty problemy v rodine.

Vero a Sazo, drzim vam palce s testy! Urcite to vsechno dobre dopadne!

Jedna navy swag jejiz manzel je na stejne ponorce ted spatne dopadl smear test. Ona ma vazne problemy s ledvinama. A ma ted hodne bolesti, plus mela bolesti v podbrisku. Tak ji GP poslala na testy. A dopadlo to spatne. Jeste teda nema zadne konkretni vysledky, ale je z toho chudak na prasky. Ona to vidi na rakovinu. Ma dve male deti. Nejmladsimu jsou 2 roky!

Simco, poradne si dovcu uzijte! My uz mame mensi pokroky s nocnikovanim. Tak snad je to na dobre ceste!

jarka28
13. bře 2009

Dobry vecer,viete mi poradit ci ma mamicka narok na nejaky prispevok na dieta v CR ak poberala v UK 9 mesiacov matersku ?potom uz nic....syn sa jej narodil v UK kde ziju a ma Ceske obcianstvo...pisem za kamaratku lebo nema pristup k netu a ja jej neviem poradit nakolko su Slovenske zakony ine...tak skusam stastie tu....dakujem za kazdu radu 🙂

verap
14. bře 2009

Ahojky,

Verco - dekuji za odpoved. Me rekli, ze mam jit kdykoliv do nemocnice - Outpatients dept - a tak si tu krev nechat vzit. Tak ve ctvrtek odpoledne tak poklusu.

S temi kyclemi neporadim, nejedete ted treba nekdy brzo do cech, ze bys to nechala zkontrolovat tam? Ja si vzpominam, ze v cechach se to nejak kontroluje (segra uz ma tri deti, je o rok starsi) v nemocnici (myslim, ze par mesicu nebo tydnu po narozeni)

Slunicko - s tou swag je to smutny, doufam, ze ji pomuzou, ona si priroda nevybira, co.

Manzel jeste spi, ja vylezla z postele, boli mne v krku, tak tu popijim caj a dala jsem prat, venku to vypada docela slibne. Koupila jsem par mimi oblecku z ebaye, ta holka to furt neposilala, tak jsem ji volala, kde to je a ona, ze se stehovala, tak mi posle vice veci, nez jsem od ni koupila, ma to prijit dneska, tak jsem fakt zvedava. Jinak kocar uz stoji na chodbe (Graco Mosaic travel system), ale jinak zatim nic nemam, akorat par vecicek od kamosky.

forensica
14. bře 2009

Zuzi- no mas asi pravdu, urco by snad tim vysetrenim na neco prijit meli, i kdyz ja cetla na strankach nejake charity prave ohledne tech kycli ze se to obcas nezdiagnostikuje a pak je to hodne blby...no a volala jsem segre ze v cr pry na ten utz posilaji kazde dite...no uz jsme se dohodli pro klid duse ze mladou tam vezmem. S tou tvojii znamou je to smutne, ale treba to jeste nebude tak hrozne.Drzim palec.

Verko-mas jeste spoustu casu na veci...ja jsem nakupovala veci z minule sezony ve slevach do zasoby 😉

jarko - netusim, promin

verap
14. bře 2009

Tak ty veci zase neprisli, psala jsem ji SMS, ale neodpovida, typicke....

editahlb
14. bře 2009

Ahoj kocky, taky jste meli dneska tak krasne? Ja dokonce videla na podbelu prvni vcelu!

Jani no uz se nam to stehovani se krati, jen par tydnu, ale my jsme to prejmenovali na stehovani hmotnych veci, protoze se jeste nestehujeme natrvalo. Proajimame si dodavku a stehujem co do ni vleze. V cechach v domku krome postele jeste vubec nic nemame.

Zuzko to je mi moc lito s tou tvou znamou, taky ji drzim palce aby vsechno dobre dopadlo. Tady v UK si clovek musi ten smear test sam ohlidat, v cechach se na nej chodi 1x rocne coz se mi zda mnohem lepsi a bezpecnejsi.

Jarko rekni kamaradce at si to vyzjisti na uradech v cechach, kazda okresni socialka ji v tom bude moct poradit. Ja myslim ze na neco by narok mit mela, ale taky nic blizsiho nevim, promin.

Verko tak treba ti to prijde v pondeli! Ale taky by me to nastvalo!

Trochu jsem prekvapena tim, jak se E otlacuji plinky na zadickach a na nozkach, prebalujeme dost casto, ale i tak. V tmto mi jednorazovky prijdou pohodlnejsi..

januzza80
14. bře 2009

Ahojky holky,tak konecne uz jsem ok,ale tohle nikomu nepreju,nejdrive jsem si myslela,ze jsem tehotna,ale to bych radeji byla nez prodelala tenhle virus.V Cr pry radi neco podobneho 😖 Nastesti jsou moje deti nejak odolne.Tak doufam,ze to nedostanou.

SIMCO,uzij si dovolenou a je to teda neco uz se ti to blizi a budes mit malou u sebe 😉

tehulky,vam preji dobre vysledky u doktora.

slunicko2
autor
14. bře 2009

Verco, pro klid si je vzdycky muzete nechat zkontrolovat nekde jinde, vid? Presne jak pises Me spis zase vadi jine veci, ktere tu nekontroluji 🙂 Kazdy se bojime neceho jineho 😀

Edit, ja jsem slysela, ze pry v cr take uvazuji o tom, ze smear testy budou delat stejne jako tady v uk. Jednou za tri roky. Me teda na smear test vzdycky prijde pozvanka. Chodila mi takhle i ve walesu, nebo kdyz jsem jeste byla au pair.
Me hrozne rozciluje, ze tu nedelaji interni vysetreni 🙂 Ze se nikdo nemrkne, zda je vsechno uvnitr ok 😝

Sazo, to je skoda s tema obleckama! My takhle porad cekame na dopis s kartama k dazovym narozeninam. Je tam cheque na £70. Drzim palce, at ti to brzy prijde a oblecky jsou pekne!

Jani, to je fajn, ze uz jsi v poradku! Me tohle zatim minulo. Ale myslim, ze to tu tenkrat mela Kata a Simca. Mozna i Miluska. Detem bych uz nic takoveho tuplem neprala!

forensica
14. bře 2009

Verko - no to je bordel, no snad se to nekde opozdilo jen v poste ale taky takhle nerada vyckavam...nam teda k memu prekvapeni dnes prisly hodiny do K pokojiku co jsme koupili taky z eBay a jsou super..nekdy je vyfotim a zaslu foto

Jani - bezva ze uz jsi zdrava 😉

Zuzi-no s tema sterama nestras ze by v CR na to taky takhle presli..to je hruza..taky mi vadi ze tu vubec dovnitr nekoukaji,ani kdyz mas prapodivne krvaceni treba i v tehotenstvi (zname ze zkusenosti ze 😠 )

Edito - no me se taky mala trochu otlacuje, ale jsou to spis takove otlaceniny co za chvili zmizi..me treba vadi na jednorazovkach to ze ma mala vecne do cervena skoro odrene stehynka od toho lepiciho prouzku ktery ma dole ostrou hranu..at davam bacha jak muzu tak se to vzdycky zhrne a pak ji to skrabe jak se hybe..navic myslim ze se v jednorazovkach snaz oprudi, jelikoz je asi nemenim tak casto 😅 Jo ale uz mi parkrat protekla bokem v latkovkach kdyz ji treba kojim na boku. To me teda trochu otravuje, mozna nevim jak ji poradne do toho zamontovat. Jinak jsem spokojena.

forensica
14. bře 2009

Jo a jak pise Zuzka, me taky chodi na ten smear test pozvanky. Vlastne uz pretahuju, mela bych tam jit ale pry se to doporucuje az 3 mesice po porodu.
Vcera se narodil moji sestrence chlapecek Matyas 🙂

editahlb
14. bře 2009

Gratuluju k Matyaskovi 🙂

S tim inernim vysetreim je to podle me tak, ze oni to tady povazuji za neco neskutecne neprijemneho a tim jak jsou tu vsichni tak rezervovani a dbaji osobnich pocitu tak do tohoproste nejdou. Kdyz mi hv rikala o kontrole u doktora v 6 tydnu po porodu ak me pritom ubezpecovala, ze se nebude jednat o interni vysetreni.. Holt jiny kraj jiny mrav. (jo a Verco me naopak rekla ze mi ten smear test udelaji uz ted, tak nevim, ty pises ze se doporucuje az 3 mesice po porodu 😕 )

Co se tyka latkovek tak ony ty otlaceninky po chvili ziznou, to jo, ale stejne bych radeji aby je nemela. No zkusim jako ty zabalovat a prebalovat crease free..

Jsem volana na krmeni tak se tu mejte! xx

verap
15. bře 2009

Verco - gratulace k sestrence k Matyasovi, taky mam sestrenku s Matyasem.

Preji vsem hezko nedeli, venku to vypada slibne, ja se jdu vrhnout na nadobi a potom urcite taky aspon za barak 🙂

saza007
15. bře 2009

Morning,

dalsi kraaasny den! Nasa zahradka konecne trosku oziva, aj ked nas to bude stat vela casu a usilia dat ju trosku do poriadku!

Vcera sme robili spring cleaning - zvladli sme living room a bedroom, a potom sme skolabovali na sofe 😀 Ale je to dobry pocit, ze mame aspon polovicku za sebou.

O chvilu ideme von, uzivat si slniecka. Prajem vam prijemny zvysok vikendu!

PS: Gratulujem k matyaskovi!

forensica
15. bře 2009

Edito - no ja se ptala ten nurse tam a ona mi rikala ze 3 mesice ...v tehotenstvi me to vubec nedoporucili, ze jsou tam fyziologicke zmeny tak mi dava smysl chvili po porodu pockat az se to tam zase ustali 🙂

Sazo - koukam ze vas pocasicko motivovalo k uklidu 😀

My jsme dnes byli v Kew gardens. Bylo naaadherne!! Cesta tam krkolomna, vlaky jely sporadicky, narvali jsme se jen tak tak (mala v Ergu, kocar slozeny, drzel mi jeden pan jelikoz ja se k nemu uz neprotlacila 😅 ). ALe nakonec jsem dostala misto, jelikoz si ho mala vyrvala 😀 CHtela mlicko no 😀. Zpet uz to bylo lepsi, kojila jsem jen v metru, nic moc prijemneho,ale slo to a hlavne byl klid. Ale koupili jsme si clenstvi do Kew gardens a tak tam muzeme ted jezdit casto. I kdyz nam to trva 1.5hodiny, stoji to za to, mame to tam moc radi.

Nic, zitra jedeme na kycle. Jo mala nam ted uz 4 dny spinka 11 hodin v kuse, tak snad to vydrzi, docela jsme si na to zvykli 😅

forensica
15. bře 2009

Jo, dodala jsem par fotecek 😉

saza007
16. bře 2009

forensica - mala je kraaasna. A rastie jedna radost

slunicko2
autor
16. bře 2009

Ahoj Holky, jsem rada, ze se toho tolik nenapovidalo 🙂

Verco, zitra hodne stesti s kyclema! Mala je kouzelna! Ta fotka, jak spolu chrupkate je moc pekna 🙂 Je neuveritelne, jak rychle rostou, vid?
Jinak me chtela tenkrat delat smear test na te early pregnancy klinice, kdyz jsem krvacela. Ale nakonec ho nedelala, protoze jsem mela ster nekolik mesicu pred otehotnenim.

Sazo, kam vy na to pekne pocasi chodite? 🙂 Tady porad prsi, je zatazeno! Zahradka uz taky potrebuje trochu vyplenit! Zatim se nam jenom podarilo posekat travu.

Edit, s tim internim vysetrenim mas pravdu. Prijde jim to takove nenormalni. Ale pamatuju si na svuj membrane sweep. A to ze jsem na interni vysetreni zvykla 🙂 Myslela jsem, ze se mu tam budu skrabat po zdi 🙂

editahlb
16. bře 2009

Verco mala je moooc krasna! Povedla se vam 😵 A hele posli tip na ten 11 hodinovy spanek, my jestli obcas natahnem 5 hodin spanku tak se musim stipnout abych tomu uverila!
S tim smear testem fakt nevim, no je mi jedno kdy mi ho udelaji jestli ted nebo za par tydnu hlavne aby ho udelali.

Pocasicko je ted fakt super! Podelala jsem taky kus prace na zahradce a moc me to bavi/bavilo, tak o snad to takhle jeste par dnu vydrzi.

Sazi (jak se vlastne jmenujes jmenem? Promin jestli jsem to prehlidla) - s tim uklidem si jeste v tehu uzijes, nektere holky chyta takovy uklizeci virus co se vzdyma na sile s pribyvajicimi tydny 😀

Jo Verco jeste jsem chtela napsat ze male vypadaly vepredu na hlavicce vlasy,tak ted vypada jako V Churchil nebo jako nejaky benediktsky mnich. A dneska nam prisel pas, tak muzem zacit cestovat!

fairy
17. bře 2009

Ahoj holky, moc Vas zdravim. Doufam ze se mate vsechny moc dobre.
My jsme ted meli doma marody - nejdrive dostala E nachlazeni a pak to od ni chytla mamka ktera s tim stale zapasi. A zrovna se tak hezky vydarilo pocasi. V nedeli jsme se nedostali do te Kew Garden ale Miluska dojela k nam tak jsem konecne poznala celou rodinku. Charlotka je moc sikovna nadherne uz chodi 🙂 a vubec se neboji , velmi spolecenske dite.
Zuzko jak to jde s hledanim nove aupair a co v praci uz je to lepsi? No ta membrane sweep musela byt hrozna uplne mam husi kuzi. Taky me zarazilo ze tady se vubec nevysetruje interne ale mam pocit ze u nas se to zase dela az moc v tom tehotenstvi a muze se tim zanest infekce atd.
Veru mala Vam krasne roste je moc roztomila a hezky spinka to si teda uzivej.
Edit 5 hodin v tahu na takovyho drobka je pekny. Super ze uz mate pas planujete jet do CR?
Tak hezky den vypada to na slunecny 😎

verap
19. bře 2009

Koukam, ze je tu ticho po pesine...

Ja jdu dneska na ty krevni testy, tak mi, prosim, drzte palce 😉

janauk
19. bře 2009

Vero, drzim palecky!!

verap
19. bře 2009

Diky Jani, uz je to za mnou, ani jsem tam nemusela cekat. Vysledky pry budou postou za 2 tydny.

A co jinak ty?

saza007
19. bře 2009

Vera - super, ze to mas za sebou. Nech tie dva tyzdne cakania prejdu co najrychlejsie. 🙂

forensica
19. bře 2009

Ahojky vsem, fakt asi uzivate slunicka ze tu nejste co 🙂

Diky moc za pochalu fotek 😵

Edito - tip na spanek nemam..ona uz nekdy od 4 tydne spala 5hodin, kojeni a 4 hodiny pak. No a minuly tyden proste to kojeni ve 2 rano zrusila sama uplne 🙂 Je mozne ale ze to je tim jak spi sama v pokoji a asi i ta matrace v postylce je ji pohodlnejsi. No snad to vydrzi co nejdele, to vis ze si chrochtame blahem 🙂 Super ze mate uz pas, ja papiry poslala v pondeli, jsem nejaka zpomalena.Jeste jednou diky za ty papiry co jsi mi poslala!

Verko - to bude urcite v pohode ty vysledky 😉

Zuzi - mala ma kycle poradku, jsem si fakt oddychla a jsem rada

Dnes jsem malou vynesla v bouncer na zahadu. Ja povesila ven pliny (posledni dobou mi nejak protikaji kolem stehen..nejaky napad co s tim?mozna ze uz musim prehodit ten infant insert za normalni?), mala koukala na slipky a obe jsme si uzivaly slunicka 🙂 Vcera jsem byla s kamoskou v Greenwitch parku, no bylo tam uzasne a hlavne klidek. To me stve na vetsine parku kam jdu, vsude jsou slyset auta a ja jsem posledni dobou nejak alergicka na hluk (asi od te doby co mame malou 😅 ).
Tak jak se vsem dari?

miluska.woolley
21. bře 2009

Nazdar Zeny, tak se jdu na vas mrknout a docist co ze se noveho udalo. Uz se mi styskalo, tak doufam ze jste tu taky bulely...
Meli jsme krasny prvni tyden v UK, super pocasi, uzasni hostitele, skvele jidlo.... fotky nemame, zapomneli jsme doma fotak. Tak treba neco prida Kata.

HOlky, ja mam z pavouku fobii, co jsme prijeli k tchanovcum, uz na mne vybehli 3, M. se mi smeje, ze to je porad jeden a ten samy... ja zdrham a prosim aby je zlikvidoval...

miluska.woolley
21. bře 2009

Veru, s tema Kew je mi to lito. Ohledne kycli, v Nemecku se kontrolujou, nam na zacatku dr. doporucil siroke baleni = jednu pampersku normalka a druhou pres to obracene. Kdyz jsem mu rekla ze latkujeme, tak rikal ze ok. Ja mela taky spatny pravy kycel, mela jsem jako miminko perinku, ale stejne to stoji zaprd.
S plenama mne jen napada, ze nejsou dost vycpany... Mala je uzasna.

Jarko, kamaradka narok ma, musi mit v CR bydliste a cesky rodny list. Zrovna jsem to vyrizovala...

Edo, mala byla ze zacatku taky otlacena, nejvic z frote plenek, ale miminku to nevadi... 😀

Nejak mi uniklo, ze Zuzka hleda novou aupariku 😕

Jo a koukam ze jste neplakaly, tak zase tahnu byt sousebl s rodinkou. Stydte se!!!