Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
20. lis 2009

mono, tvoje kamaradka musi k GP. Tady dela prvni lekarske posouzeni vseobecny lekar, ktery ji predepise prvni leky, pokud je bude potrebovat. Zalezi co ji potkalo za nestesti a jak hodne spatne na tom je...
nekdy GP predepise jen leky a zve si te pak na kontrolu, nekdy to spoji i s terapeutem (ale na toho se nekdy dlouho ceka). Opravdu zalezi, jak moc spatne na tom je.
Popripade by mohla zavolat na nekterou z bezplatnych linek a oni ji uz navedou spravnym smerem!

Milusko, dekujeme, to je od loch lomond. Jake mate u vas pocasi?

Helco, to je opravdu skvela zprava! Drzim moc palecky! 🙂 jak casto musis na testy? A jeste se skrabes?
V nove tride se ji bude urcite libit, vid? Maji uz lepsi hracky 🙂 Sean byl nadseny, kdyz byl prerazeny. U nej ale sla nahoru hned skoro cela trida. S jidlem fakt nevim, mam pocit, ze mi nekdy radeji reknou jak to cele snedl!
On je tam ale spokojeny (mozna by byl i jinde), tak ho nechci davat jinam. Ovsem do predskolni uz pujde jinam, to uz ho tam nenecham. Protoze tahle skolka nema moc dobre vysledky co se pripravy deti tyce..

s tim mluvenim nevim.. nebojim se, ze by s nim bylo neco zasadne spatne.. ale mam pocit ze potrebuje pomoc a ja mozna nasmerovat tim spravnym smerem. V tuhle chvili je to u nas doma o nervy. Hned se vzteka, kdyz nevim co chce 😖

Kato, ja se dnes take snad budu koukat. Budu se snazit na to nezapomenout!

Tchanovci uz jsou tady. Vcera jen tak na dve a pul hodky a dnes dorazi az pozde odpoledne, protoze nakupuji v glasgow a na obed jdou nekde venku. pak je uvidime zitra na par hodin a zase jedou pryc. Ze jim to stoji za tu namahu!

januzza80
20. lis 2009

Zuzi,s tim mluvenim se neboj.maleho poslali k usnimu,k psychologovi a i do nemocnice mu brali krev a zjistilo se ze je to normalni zdravej kluk,ktery potrebuje cas,protoze ma chudak 3jazyky a uz se pekne rozmluvil a rozumi jak anglicky,tak cesky i italsky.Horsi by bylo,kdyby nerozumnel.A taky to mame v rodine,ze ja,tatka a manzel jsem zacali pozdeji mluvit,dokonce muj tatka nemluvil do 7let a rikali,ze je hloupej atd. a ted se naucil i polstinu z televize.Neboj dej mu cas.

Milusko,to zalezi na nemocnici a taky pokud se jim neco nezda,tak delaji vice ultrazvuku.

januzza80
20. lis 2009

Zuzi,to stejne muj malej delal,ze kdyz neco chtel rict a neslo mu to,tak byl spatnej a smutnej,ze mu nerozumim.

slunicko2
autor
20. lis 2009

Jani, ja mu cas davam... ale on drive vyslovoval dobre. do te doby, nez zacal byt porad nemocny. proto si hv mysli, ze ma vodu za usima. ja na to take trpim a daz take. I kdyz teda nevim, jestli zrovna tohle je geneticke!
no uvidime... alespon budu mit jistotu

januzza80
20. lis 2009

Zuzi,malemu u usniho zjistili ze je zahlenenej na jedno ucho a rekl nam,ze pokud to nezmizi,tak bude muset na vycisteni a mel v te dobe opravdu problemy s mluvenim a pak se mu to nastesti samo vycistilo a zlepsil se

muite
21. lis 2009

Editahlb:Jak rikas,jsou to jako dva zivoty,musime se rozhodnout,ale zatim tomu nechavame volný prubeh,manzel ma stejne rodinnou firmu,takze do Cech i do Skotska bude muset dojizdet.Zuzko,koukala jsem na fotky a mas krasný zlaticko🙂) Drzim pesti s tim mluvenim a nocnikovanim.Dej si,ale pozor jak ma vodu za usima,tak aby nejak neposkodili bubinek nebo neco ve vnitr ucha,soused tady u nas,prave ma 2 letou holcicku,manzelka se zabila pri autonehode ☹ a tak se o ni stara sam a ta prave mela podobný problem jako Sean.Zasli k lekári a ten se jim to snazil necim prostrcit nebo co,ted to nevim presne a ta holcicka neslysela asi 2 mesice na jedno ousko!!!!!Tak si dej pozor,jakmile by chteli necim to jakoby protrhnout(ja myslela,ze uz se tohle nedela!!!To je silený zpusob!),tak bych utekla...Jim to pak vylecili nejak mastickou a sprejem a cvicenim sluvek a holcicka je ok🙂

janauk
21. lis 2009

Dobre rano pri sobote, to mame zase nadherne pocasi, co? No a v Cechach az do Mikulase maji byt nadprumerne teploty a slunicko ☹ grrrr.
Jak se mate kocky? Fotky ze sraziku jsou moc pekny. Simco malej je ale fesak! Bylo by super kdyby nam na jare vysla ta chalupa.My bychom urcite prijeli 🙂
Edo, preji stastnou cestu zpet. My letime 30.12 a ja zustavam do 23.01, vetsinou budeme u nasich v Pisku a pak zajedu za par znamejma do Ceskych Budejovic a pak jeste pod Milesovku. Uz se nemuzeme dockat.
Milusko, me to nejak uteklo ta zparava o tvem tehotenstvi. SUPEEEEEEER!!! Moc moc gratuluju. Jak se citis? A v jakem jsi tydnu?
Sazo, Verko jak se mate? Co drobecci? My vcera byli na prvni immunisation a malej byl hrdina 🙂

erikasadek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
slunicko2
autor
21. lis 2009

muite, ono se to da lecit snad praskama. Ja na to pouzivam sudafed. Me to normalne netrapi, jenom pri letani. Mam silene bolesti, kdyz nespolykam sudafed tri dny predem. Ale Sean je proste hodne zahleneny uz nekolik mesicu. A daz na to pry jako dite take trpel. Coz z tchyne vypadlo az kdyz jsem ji rekla, co si mysli HV.
No, jsem na to zvedava 🙂
Ona mu ta pusa jede, jen mu nejde rozumet. A kdyz se snazi vyslovit, tak vyslovuje jinak. Fakt to vypada, ze neslysi tak jak ma..

Jani, moc si to v cr uzijte 🙂 Uz se vsichni na vas urcite tesi, vid? 🙂

Milusko, moc gratuluji. Take mi to nejak uniklo!

lindulak
23. lis 2009

ahojte! ja sa len chcem znovu pripomenut, ci nie je nejaka mamina v Ipswich, ktora by sa chcela stretnut, pokecat, a najst kamosa pre svoje dieta 😉 napiste mi do IP pa

forensica
23. lis 2009

Ahojky,

to jsou ale dny co. Vcera takovy mega slejvak a dnes taky chutovka 🙄 Ale coz, upekla jsem mufiny a u kamarakdy jsme je sporadaly tak az tak spatne nebylo 😉

Milusko ja uz ti gratulovala na sraziku, jsou to super zpravy.

Zuzi, no jsem zvedava, ale snad to je jen tim. Zda se to tak. Ja jsem jednou mela v treti tride tak desnou rymu ze jsem neslysela skoro nic a to jsme psali diktat a tehda jsem psala snad jen obcas nejake pismeno. Desne se mi pak smali a ucitelka (krava) si myslela ze jsem to udelala schvalne a z legrace!! Takze bych se vubec nedivila ze by to tim mel. Drzim palec.

Ja ted zhanim skolky. Kamaradka co ma hlidat jde na operaci a tak jsem nahrana. No hodne jich je uz plnych, pochopitelne tak jsem zvedava co provedeme. No ale jeste nehazim flintu do obili. Zase nechci nejakou nanny kterou neznam. To uz opravdu skolku.

Jinak pohoda, mala uz chodi jak drak, cekam az se jednou odrazi a vyslapne si sama bez opory. No uvidime jesli uz na vanoce nebude nahodou pochodovat. Dnes mi usla u obeda, hned jsem to samozrejmne natocila ze, nez abych ji sla zachranit 😀

miluska.woolley
24. lis 2009

Ahoj holky, kdepak se vsechny flakate?
My jdeme dneska odpoledne to materskeho centra vyrabet adventni venec, tak jsem zvedava jak mi to pujde. Jsem poleno 😀 .

Dneska jsem byla u dr. na kontrole , vse ok, dostala jsem fotku s flekem a zhubla jsem 2 kila za 14 dnu. No ale za tu cenu bych je teda redeji nehubla.

Verco delas mi chute na muffiny. Ale delat je nebudu. Ja vzdycky neco koupim, ze mam na to chut a nez to donesu domu, tak se mi z toho zveda zaludek...

slunicko2
autor
24. lis 2009

Milusko, to je fajn, ze je vsechno v poradku 🙂 Co rikal lekar na to hubnuti? Pak pridej fotku vence 🙂

Verco, drzim palce, at nejakou kloudnou skolku sezenes! 🙂 Neni to snadne, vid? Ja jsem vubec stesti na childminder nemela. Vsechny dobre zenske maji plno!
Usla ti s oblicejem v jidlem? 🙂

Lindo, odtud tady nikdo myslim neni.

saza007
24. lis 2009

Miluska - super spravy, gratulujem k tehu, nech je cele pohodove 🙂

U nas zatial nic nove, J. je zlaticko, usmieva sa jedna radost. Ale ked je grumpy, tak to tiez stoji zato 😅

januzza80
24. lis 2009

Ahojky holky,

Milusko,chci ti gratulovat jeste jednou k tehu a ze tam mimisek je.Tesime se na fote 😉 cku

editahlb
24. lis 2009

AHoj holky, tak jsme vcera dorazili zpet do nasi chaloupky, je tady hezky slunecno (snad to do UK taky uz konecne dorazi!) a venku to krasne smrdi kourem jak si lidi pritapeji v kamnech drevem. Je nam tady hej! 🙂

Milusko taky ti jeste jednou verejne gratuluju! Moooc super zpravy a drzime ti palce, at se ten flicek vyviji jak ma a ty uz jen pribiras a nehubnes! 😉

Sazi to je skoda, ze ti to nevyslo na ten nas srazik, ale treba priste, je super ze vam maly dela radost.

Divam se po hrackach co male koupit k vanocum, chtela bych asi neco do vany, nejake tipy? Nebo meli jste nekdo nejake ty choditka jak se za nima deti soupaji? DOporucite mi neco? Diky!

janauk
24. lis 2009

Ahoj holky,
Milusko super ze na scanu vse dobre. Takze trpis nevolnostma ☹ no snad to brzo prejde, pamatuju se ze jsi rikala ze jsi to mela i s Lotkou. Uuufff. Snad te Lotka moc netrapi a ty mas pres den cas si trosku odpocinout. Jak dopadl venec? Ja se na to take musim vrhnout, tak urcite pridej fotecku pro inspiraci. Kdy mas termin? Nechate si rict co to bude?
Edo, to jsem rada ze jste v poradku doma. To pocasi silne zavidim. My ted prisli vyfoukany z prochazky, malem nas to odneslo!
Veroniko, drzim palce na skolku. Ja se po necem musim take zacit koukat.

miluska.woolley
24. lis 2009

Edo, to je super ze jste dobre dorazili. Pozvani plati, muzete prijet kdykoliv, od 13. jsem tu slamena vdova... Choditko jsme nemeli, podle nemcu nezdrave, jen pak tesne nez se rozbehla sama jsme meli vozicek od brio http://www.baby-markt.de/cgi-bin/cosmoshop/lsho...
je stabilni a da se tam nastavit odpor kolecek takze to male neujizdelo a nenabila si kokos. Ve vane mame klasicky gumovy strikaci zviratka, kropacek, nafukovaci kacenku a pak jsem na ebay koupila domecek medvidka Pu. S tim si hraje ale az ted.

Jani nevolnosti uz snad jen 3 tydny a melo by se to lepsit. Termin mam 1. cervence a zatim nevime jestli chceme znat pohlavi. Lepe receno jsme nemeli sanci se o tom s M. bavit. Ja pred den zvladnu tak nejak Lottu a kdyz on prijde, tak vecerime, ja pak vetsinou zdrham do postele a on uklada malou a uklizi...

Venec dopadl celkem super, ale jeste ho ve ct. ozdobim a pak ho povesim a vyfotim... Ale byla to makacka,delali jsme to from scratch...

slunicko2
autor
24. lis 2009

Edo, u nas take voni drevo 🙂 Ale hnusne tady je, dokonce dost mlha.
ja bych doporucila fisher price lion walker ride on.... muze to pred sebou tlacit, nebo si na to sednout a odsoupavat se. Koupila jsem to synovci do cr a moc se mu to zamlouva 🙂
http://www.amazon.com/Fisher-Price-L4511-Stride...

Milusko, nemas to ted jednoduche! Snad te ta ospalost po prvem trimestru prejde!

Jani, take je u vas tak osklivo?

slunicko2
autor
24. lis 2009

Edo, ja jsem pro seana mela tenhle. Ten panel se da sundat. Sean ho miloval. Radil s tim jak cerna ruka. Mam snad i video na youtube..
http://www.amazon.co.uk/VTech-First-Steps-Baby-...

editahlb
24. lis 2009

Diky Milusko, ten vozik vypada dobre, hlavne to nastaveni odporu se mi zda jako dobry napad. To mas super ze ti manza takhle pomaha, snad te ty nevolnosti brzo opusti! Diky za pozvani, zatim si to tady uzivame s nicnedelanim a nikamnecestovanim, ale do trinacteho nas to treba opusti a tak radi prijedeme. Predhodim to O co on na to.

Jani jak jde cviceni? Ty budes v Cechach zustavat docela dlouho, cely leden, co? No urcite si to uzijes, mama ti s malym urco hodne pomuze 😉 Jak jste na tom s kolikou? Doufam, ze uz ho to preslo!

Verco taky drzim palce at nejakou tu skolku brzo najdes, neni to zadna legrace neco takhle na posledni chvili shanet, nerikala jsi na sraziku taky neco o nejake emergency skolce? Ja premyslim ze E taky na jeden den v tydnu v unoru prihlasim, tak se radsi mrknu jestli je vubec nekde nejake misto.

My jsme zacali s nocnim treninkem - E v noci nekrmim, budi se mi kazde tri hodiny a na prsu pak hned zase usne, tak jsem si rekla ze uz to radsi prestanu delat, nez bude pozde, vcera noc profnukala, ale nevzdala jsem to a nekrmila ji az do 6am. Uuf. Doufejme v lepsi dnesni noc.. Tak zatim!

editahlb
24. lis 2009

Diky Zuzko, hned na to jdu mrknout! (taky jsem ti chtela pochvalit fotky maleho, je miloucky! 🙂 )

slunicko2
autor
24. lis 2009

Edo, dekujeme 🙂
Nocni trenink urcite zvladnete! Mala jen nevi co se to najednou dete 🙂 Drive se ozvala a dostala prso, ted se ozve a nic 😠 Ale chapu, ze musis byt vycerpana! Prece jen to chce sem tam neprerusovany spanek 🙂

forensica
24. lis 2009

Edito, drzim moc palec!!! Je to narocne ale uz sama urcite vis ze to neplace v noci hlady ale ze zvyku. Jen par dni (mozna ani tak dlouho ne) a budete uplne v jinem svete 🙂 Pockej jaka to bude lebeda az zase bude spat skrz 😎 Ja bych ti vlaste doporucila aby jsi s ni vubec nespala a vzal si ji O by te necitila. Jo do vany mame tohle http://www.elc.co.uk/toy/seaside-pour-play/
Je to dobry, mala to zuzla furt, ale porad ty veci padaji kdyz do toho jen malinko drbnes a tak mi to pije krev 🙄
O choditku taky uvazuji, vlastne ho uz mam zamluvene u kamosky, jen si pro nej dojet.

Ohledne skolky, no prave jsem odeslala email asi 4 skolkam v okoli. Ta emergency co jsem zminovala je u B v praci. Jenze je asi tak emergency ze kdyz jsem jim v pondeli psala ze chci malou dat na par hodin abych videla jak ji to tam pujde, tak uz meli plno!! Tak nevim co je to za emergency, kdyz uz 4 dny dopredu maji plno. Tak jsem jim psala ze kdykoliv pristi tyden a tak mi pro jistotu dnes ani neodepsali. ☹ Takze se na ne asi neda moc spolehnout. Leda tam poslat B aby si na ne jako zamestnanec doslapl 😅 Uf uf.

miluska.woolley
25. lis 2009

Edo drzime palce s nocnim treninkem. Ja jsem taky nekde cetla ze by k ni mel vstavat tatinek a dat ji napit z hrnku nebo lahvicky ale vodu. Pry az si zvykne, ze mlicko neni, tak prestane vstavat.

Veru drzime palce s hledanim skolky.

Ja se dneska snazim, mala ve skolce, mam upeceny muffins, uvareny obed a vyzehlenou tretinu mounteverestu.. ale jsem vyrizena. Za chvilku jedu pro malou do skolky na kole, ale je tam krasne slunicko, tak se docela tesim.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
25. lis 2009

Simco, u nas sean ani nepostrehl, ze je ve vyssi tride! Taky ho tam napred daji jen na par hodin nekolikrat?

Milusko, nechces se na chvilku nastehovat k nam? Ja jsem tenhle tyden tak lina! Je to otres! 🙂

Edo, my do vody mame takove hracky pro kluky... jako jsou vlacky samozrejme 🙂 Ale koukala jsem, ze se da sehnat i pracka, co se pricucne na dlazdicky.. a co treba plastovy kyblik, pak mame par kalisku v sobe, kazdy ma dirky. A pak mame vodni mlynek 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
25. lis 2009

Holky v noci vstaval k E Osian, rikal, ze vstal asi tak 3x, ale ja o tom ani nevim, takze to zase tak strasne nebylo, no snad si brzo zvykne na to, ze to mlicko proste neni.

My mame ve vanicce jenom kelimek a prstovou zinku (se zviratkama), a tak diky za tipy od vas, uz si nejakou dobu rikam, ze ji musim neco dokoupit a tak ted aspon vim, pocem se koukat. To vase zavesne sea side se mi libi Verco 🙂

Simi koncert byl v Londyne? Slyselas tam hodne cestiny/ slovenstiny? Byli i anglani? (skolku pri Uni mame, musim se ale mrknout jak to funguje a jestli maji misto)

Milusko rozesmala jsi me s tim Everestem, u nas to to taky obcas vypada jak v Himalaji, ale jak vis, ja kdyz nemusim, tak nezehlim, kdyby jsme meli trochu vicpenez tak si na to nekoho najmu.. tak treba do budoucnosti.

Zuzko a holky a meli jsge do vanicky takovou tu gumovou podlozku aby deti neuklouzky? Pamatuju si, ze nekomu vloni dite ve vane uklouzlo a rozbilo si bradicku /zoubky. Nebyla to Kata? A jak se dari Helci? Nevite?

janauk
25. lis 2009

Ahojky,
uz par dni se snazim maleho uspat a hned dat do mosses basketu a nechat v loznici nahore a pak mit par hodinek do dalsiho krmeni pro sebe/nas. Teda ze zacatku jsem z toho byla dost na nervy nechat Alfiho bez dozoru, ale jemu to bylo putna ze u nej nejsem. Je to zvlastni pocit, a k tomu dneska jeste vari Ian, tak si fakt prijdu jak v Jirikove videni 🙂
Milusko, teda ty jsi super produktivni a to by jsi mela odpocivat! Na zehleni se vykasli! My mame zehlicku i s prknem na pude a vytahujeme tak dvakrat za rok!!!
Verco, good luck na skolku!
Edo, take drzim palec na odnaucovani mlicka v noci. Urcite za par mesicu budu take skemrat o rady. Jinak malej je hodne lepsi, zjistili mu ze ho nejvic trapil gastix reflux, tak ma novou medicinku a je o hodne lepsi. ted se zacal smat nahlas a to je parada 😉zaciname si to vsichni uzivat, tak snad jsem to nezakrikla.
Jinak Zuzko, pocasi je to na dve veci, ale kdyz vidim ty povodne v Cumbrii, tak jsme na tom jeste dobre. Co u Vas?
Musim bezet, Ian vola ze food je ready. 🙂