Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

fairy
8. pro 2008

Ahoj holky,
je Kato to vypada fakt super ten ice ring, hned bych se pridala. Ty fotky z toho Vaseho svatebniho vyroci jsou krasne moc Ti to tam slusi 😉
Koukam ze jsme prisli o druhy dort na Oskarove party ten je teda originalni! To je z nejakeho pudingu? Moc pekny.
Milusko ty jsi teda pekarka me proste sladkosti nejdou to moje vanocni cukrovi je zatim pekny disaster 😢 Asi koupim krabici celebration a bude klid. Me se to bud pripaly nebo to je uplne divny proste hruza!
Tak E se nam zacina soupat po zadecku 🙂 je to teda desne legracni takze to mame asi misto lezeni 😅
Zuzko a mela jsi vsechno back up? To je desne ja si rikam ze musim uz dat fota na flash drive kdyby se neco takove stalo i nam beha mi z toho mraz po zadech jen pri predstave.
Tak dobrou noc holky.

miluska.woolley
9. pro 2008

Helco, ja uz taky nepecu, na vanoce jsem koupila pernicky a kupovane cukrovi a schovala pro navstevy 😀 . Mne uplne dostavaji ty Elinky vlasky a ocicka. Budete muset chlapy odhanet!!!

Zuzi, to je teda pech s tim laptopem. Zachranis jeste neco? Uz aby ti sel net, uz jsi nam chybela 😉.

forensica
9. pro 2008

Ahojte devcata,

omlouvam se ze jsem vas trochu zanedbavala ale dodelavala jsem prezentaci na dnesek. Ceka me to ve 2 hodky tak drzte palec at to probehne jak ma a dostanu co nejlepsi znamku. Jinak musim zhodnotit ze delat prezentaci ve ctyrech je teda brutalni, jelikoz nekteri lidi jsou absolutne nespolehlivi a nemaji zajem a jen se vezou s temi co neco delaji. Nekteri holt na veci kaslou.

Simco, opozdena gratulace, na foteckach vypadate moc spokojene 🙂 A ty dorty, no ja bych si hned dala kusanec 😝

Helco, s kadernici te plne chapu, ja taky vzdycky cekam na CR. Nesnasim tady jak do tebe furt husti ten small talk a navic jim to trva neuveritelne dlouho. Pro me to je vzdycky utrpeni nez pozitek.

Jinak my byli o vikendu docela zaneprazdneni. V sobotu jsme sli do city farm udelat par fotecek s oslem a pak nakupy vanocnich darku. Bjorn leti ve ctvrtek do Svedska tak at ma neco sebou. V nedeli prisli znami a ja misto uceni hrala Mario Karts na Wii 😀 Ale byla to zabava.
Vcera jsme byli na veceri s Bjornovou sefkou co doletela z NY a tak jsem se nacpala Cinou a docela dobre poplkaly.

No nic, tak ja jdu. Mejte se!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
9. pro 2008

Ahoj holky

Verco, tak jak dopadla prezentace? Bjorn leti do Svedska sam?

Holky kde jste vubec vsechny na Vanoce?

SImco, nejak jsem fotky O. dlouho nevidela, tak koukam jak dospel 😕 . Ten dort je moc peknej. Mas nejaky specialni recept? Dostal O. taky? Zkus ty pernicky dat na balkon, treba navlhnou..

forensica
9. pro 2008

Ahojda!
No tak prezentace dopadla myslim dobre. Byli jsme v desnem casovem stresu, bylo nam receno 15 minut a zkus ve 4 prehrkat 40 stran na powerpointu za tu chvili 😖 Ale zmakly jsme to. No nicmene po nas pak byla skupina co mluvila minut 28 a nikdo je nezastavil, takze bych rekla ze cele to cviceni byla jen trapna fraska. Jednu kolegyni jsme praskli ze neprispela praci na letaku,ale nedelam si iluze ze by ji to nejak poskodilo na znamkach. Presne jak rika Simca, je to cele docela nefer. No co me muze tesit ze jsem se tim neco naucila a mam pocit z dobre vykonane prace.

Bjorn leti sam, poslala jsem ho at si uzije cas s rodinou. Ja mam stejne desne moc prace a tak se aspon dokopu k necemu, kdyz nebude doma. Taky se tesim az si nakoupim kotel zmrzliny, pred Bjornem se snazim jist zdrave 😀

Stromecek nemame, mozna ani mit nebudem, nevim. Bjorn chce umely a ja si nejak nemuzu vybrat. Navic je to vec co zase clovek musi skladovat.

Co ty perniky dat do pytliku, treba vlastni vlhkosti zmeknou. Nebo jim dej jeste cas, treba te prekvapi 😉

kaata
9. pro 2008

Ahojky. Zuzko, jejda teda moc doufam, ze jsi neprisla o fotky Seana a takove veci!! Ja jsem na zalohovani taky hrozna, nastesti to mam vse v pracovnim laptopu, cimz je vse zalohovane na firemni siti. Taky me predstava ztraty dat desi! Stejne uz asi tak pul roku planuju vsechny fotky aspon vypalit na CD.

Verco, jak dopadla ta prezentace? Me ceka zrovna zitra prezentace pro jednu pravnickou firmu pro 40 lidi, tak jsem lehce nervozni.

Simco, stihli jste nakonec tu besidku? Ja na ty mince pies normalne nejak nejsem. Ale ke svaraku si obcas dam 🙂

Dekuju za pochvalu fotek. helco to brusleni je super, urcite taky vyrazte - jen se holt musi stridat u kocarku, na brusle to u nasich mrnat jeste nehrozi, co?

Mike dneska zustal doma, trochu marodil, ale odpoledne jsme vyrazili na tu nasi farmu, kam jezdime na PYO, a maji tam nadherne udelany vanocni trh, spoustu dekoraci, byla jsem u vytrzeni. Nakoupili jsme par veci, nejake dekorace a takoveho veseleho snehulaka na dvere. Nico byl ale dneska odpoledne hrozne uknourany, prijde mi, ze uz od vikendu je takovy grumpy, prisuzuju to kombinaci zubu a nachlazeni a uz teda cekam, kdy to prejde 😝 😀 .

Ve zpivani jsme dneska meli Vanocni besidku, deti zdobily stromecek (Nico to teda strhaval...) a byly dobroty. Jo my stromecek jeste nemame, ale uz snad zitra nebo pozitri ho nazdobime. Chceme to zkusit delat s Nicem, tak hledame idealni cas 😀 .

S tema pernickama teda nevim, cim to je. Mne prijde, ze nektery recepty na netu nebo i v casopisech jsou obcas podivny. Ja dneska pekla marokanky (a 3x volala mamce, kdy se maji vyndavat z trouby a 3x je tam vracela 😀 ).

Milusko, my jsme na svatky letos tady (stridame to ob rok) - 24. ja jeste v praci, snad jen pul dne, vecer pak spolu ve trech a 25. bude velika slezina u Mikovych bratranku, vcetne deti atd. Pak prijedou na par dni nasi do Noveho Roku a my na Silvestra planujeme s Mikem vyrazit nejak out na neco pekneho, juppiiii, uz se tesim. Jak budete slavit svatky vy?

Tak se mejte hezky, ja se jdu na ten zitrek poradne vyspat.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
9. pro 2008

Koukam ze jsme vsechny 3 napsaly v jedne minute 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
9. pro 2008

SImco, no ja vim, ja si myslim ze ty prezentace byly proste nerealisticky zadane. Vzdyt my jsme byly 4 a mely jsme mluvit o wild life crime na ptacich..ja bych v pohode pokryla 20minut jen moji sekci o pasovani papousku! No opravdu to bylo nesmyslne od te ucitelky a nektere veci se proste nedaly nerict, jinak by to nedavalo smysl. No kdyby jsme vedely ze nas necha takhle pretahnout (jak tu jednu skupinu) tak jsme v klidu rekly co jsme mely na srdci. Tak to bylo jen blaboneni a zapoleni s casem 😖 Nejvic me ale stve, ze se to urcite neprojevi na znamkach a i kdyz jo, tak to stejne nebudu vedet jelikoz vse je desne tajemstvi.

Hmm, svarak, jee taky bych si dala ale to uz vydrzim 😉 Ale zitra jedu na nakup a urco si koupim nealko pivo nejak mam zase chute. Taky me dnes napadlo jesli mi nekleslo bricho. Neni to jeste brzo?Mozna se jen vypoulilo dopredu, zitra dodam foto at se muzete mrknout jak rostu 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
10. pro 2008

Kato, ty jsi teda aktivni s tim pecenim. Ja uz do toho vazne nejdu. Dnes jsem akorat vytrela, zitra ma dorazit Martina, tak at si nemysli ze jsem spina.
Mne chytly zada a mala na mne cele dny visi, vcera dokonce bulela i na PEKIPU kdyz jsem sla na WC. Je to pro mne celkem psychicky narocne. Navic mam pocit ze mi dosla nejak energie.

Vcera jsem nazdobila stromecek, vyfotim a pridam. Porad to neni ono, jak jsem si to predstavovala, ale vzdavam to. My pojedem 23. vecer k nasim, 25. dorazi bracha a strejda s rodinkou a 26. vecer zase domu, 27. totiz priletaji tchanovci... Prisit rok uz ale planuju stedry vecer doma ve 3 (s pupikem doufam).

SImco, O. je teda sikulka, jak uz beha 😉 . Ja jsem zvedava jak to bude postupovat s chozenim u nas, mala chce porad za ruce, ale ja to s tema zadama ted nedam. Vcera se zacala zkouset pustit, ale zatim spis pada nez stoji...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
10. pro 2008

ahoj holky 🙂
prisla jsem o vsechno na pocitaci. Ale fotky mam porad snad jeste ve fotaku, vzdycky se je bojim smazat. Jen jsem prisla o vsechny app forms a dokumenty! :(
Aspon jsem tu vystrahou a vy si zazalohujete 😀

Snazim se vas prubezne docitat. ale state nemam sve pripojeni...

Milusko, take s tebou soucitim!

Ja jsem vcera upekla pracny a nazdobila stromecek. Mame letos novy, 7ft vysoky a docela dost siroky.. Tak to byla fuska. A jak psala Miluska, neni to ono, ale vzdavam to 😠

Dazovi dnes volal sef, ze musi zpatky do prace o dva dny drive. Coz me stve, protoze jsem mela na zitra domluveny smear test! Musela jsem to prendat na pondeli odpoledne, tak snad bude doma, aby mohl hlidat.

Simco, jukla jsem ke kate do alba. Fotky dortiku jsou moc pekne. jeste se juknu k tobe do alba, jestli uz jsi nejake pridala!

Kato, Nico uz poradne vyrostl 🙂 A koukam, ze take rad telefonuje 😀 To bruslenni vypada paradne!
Jinak jsem zmenila nazor na stehovani. Taky priste asi radeji vyhorime 😉

Verco, mas toho opravdu hodne! Stihnes vsechno do porodu? Pridas fotky s oslikem?

nevim, jestli jsem to psala. Ale te me kamaradce se mala nakonec pretocila! Vubec o tom nevedela! Ale pri te kontrole se ukazalo, ze ma vysoky tlak a proteiny v moci. Tak musela do nemocnice a za dva dny mela porod vyvolany. Porodila druhy den po obede. Holcicka Lily ma 5lb a 8oz.. Omlouvam se, ale nevim kg! 🙂
Potkala jsem jejiho pritele v coopu, a ten to popisoval jako by to nic nebylo 😅 Pry jen zvedla nohu, udelala trikrat uha uha uha a mala byla venku 🙂 No, jeste si pockam na verzi o Zoe!

Taky mame za sebou prvni vetsi uraz Seana venku. natahl se u branky a ma celou bradu poradne sedrenou :( Myslela jsem, ze Daze zastrelim. Sean byl totiz strasne unaveny. Ja byla na telefonu s Dell. A jeho jsem prosila, at ho da spat. Jenze daz se rozhodl, ze odnese nejake cardboards do popelnice a seana vzal s sebou. Vsude namrznuto samozrejme, sean unaveny a bylo to!

No nic, musim bezet. tak zatim papa. V patek bych mela mit poradne pripojeni a daz ma sluzbu, tak vas doctu!

editahlb
10. pro 2008

Ahoj holciny,

Mam za sebou obed - jsem naladovana az k prasknuti, ale nejezte to kdyz je to zadarmika 😀 Nekdo tady v praci omylem objednal 2x bufet na jednu plenary lecture, tak jsme si holt posmakly!

V pondeli jsem byla nabreastfeeding class (VERCO dal necti!!) a ve vedlejsi mistnosti nekdo rodil - nebo tam nekoho vrazdili, tezko rict, kdyby to nebylo v nemocnici tak fakt myslim, ze se jedna o vrazdu, nikdo jsme se nemohl soustredit - takovy rev!!! ☹ No spatne se to popisuje, ale verte mi, byla jsem z toho (a myslim ze nejenom ja) cely vecer pekne vedle. Ucitelka na joze nas uci jak dychat a pomahat si i zvuky, ale tohle na me bylo trochu moc. Ja jsem docela "otrkana" a hned tak me neco nerozhaze, ale dostala jsem tam z toho porodu trochu strach. Trosku se za to i stydim, ale nejde mi to z hlavy ven. Chtela jsem se vas teda zeptat, vas co jste uz rodily, prekvapily jste samy sebe tim, jak jste se u porodu chovaly? Je to nepredvidatelne? A kricely jste hodne?

Co se tyka vanoc, tak my jsme puvodne meli byt v Cechach, v nasem domku, ale se svatbou jsme nejak prekrocili rozpocet a nekoupili palivo na zimu, tak myslim ze by jsme tam asi zmrzli, navic se mi ted nechce moc litat a vubec nekam cestaovat, takze zustavame u Osianovych rodicu. Bude to fajn, oni jsou suprovi. Stromek budeme zdobit asi az na posledni chvili tesne pred vanoci. Ja v praci koncim 22.12 tak snad az pak. S pecenim jsem se taky jeste k nicemu jeste nedostala, kazdy vikend ted nekde jsme a pres tyden to s praci fakt nemuzu skloubit dohromady. Padam uz pri vareni vecere.

Jo a jeste co je to PYO a taky o sklesnuti bricha jsem jeste neslysela - o co jde?

forensica
10. pro 2008

AHojky,

tak koukam Zuzi ze mas mladeho pokrteneho chodnikem 😀 To se jeste stane tolikrat 😉 Jestli vse stihnu do porodu teda fakt nevim. Nejak prestavam byt optimisticka 😅 Foto s oslem dodam. Jo normalne, jak jsme byli na te farme tak jsme koukli na jeden strom a oni jim tam sidlili jacisi zeleni papousci ..no zirali jsme jak blazni.

SImco, ja na masaze vubec nejsem. Me potom vzdycky desne boli hlava a vubec si to kvuli tomu neuziju. ALe budiz ti prano 😉

Byla jsem u te midwife a mela jsem opet stesti na tu samou co je opravdu bezva. Mela tam studentku, ta nejak nemohla mimco lokalizovat a pry bodejt by ne kdyz mlada uz je pry doooost dole 😅 Pekne mi tam musela zaryt aby nasla hlavicku, no tak aspon vime ze breech teda urco neni 😀 Takze vse dobre, dalsi kontrola na stedry den a to uz budeme vedet kde je ta moje placenta. Na ten sken jdem 22.12.

No tak ja se odvalim do laborky. Doufam ze me ten mikroskop bude poslouchat, dnes budu muset experimentovat abych prisla na to co je nejlepsi metoda a nenicila si vzorky.

Tak paa

forensica
10. pro 2008

Edito, no to je desny s tim jidlem co. Jak je to predemnou tak taky tlacim do prasknuti 😀
Ohledne toho letu, to uz by jsi snad ani nemohla na ty vanoce ne? Nepovoluji letecke spolecnosti jen do 36tt? No stejne, urcite i tak vam bude doma dobre 😉

To klesnuti bricha mam myslim souvislost s tim ze dite proste klesne vic do male panve a tim padem se snizi bricho.Je to v podstate priprava na porod,ale nic moc to neznamena jak rikala SImca 😉 Doufam ze tu neplacam blbiny 😀

forensica
10. pro 2008

Zuzi, foto s oslikem dodano je to v albu co mame pro mimi. Nas pustili i do te ohrady ale nejak byli ti dva osli stydlivi a nechteli prijit, tak proto jsme za plotem. Nic, valim do labiny..

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
10. pro 2008

Simco diky.

ja ty schody taky jen tak tak vyjdu a fakt se to jen zhorsuje... To budes mit s Oskarkem dobrou telocvicnu az za nim budes muset i s brichem pospichat 🙂

Verco a jak se tiv te laborce pracuje? Mas tam aspon zidli? Ja bych ted dyl jak hodku neustala.. Musela jsem si sundat zasnubni prstynek protoze se mi nesmirne zarezava do prstu, doufam, ze to otekani po porodu ulevi... O nohach ani nemluve.
Vase vanocni prani s oslikem je mooc mile!

fairy
10. pro 2008

ahoj Holky, vy jste toho stihly napovidat!
Zuzko chudak Sean doufam ze dlouho neplakal ☹ Jeste ze mas ty fotky ve fotaku jinak to byla teda tragedie.
Kata jak Ti dopadla prezentace? jsi teda sikovna to bych nezvladla ani nahodou.
Milusko u nas se ta separation zatim vubec neprojevuje je ji celkem jedno u koho je teda zatim tak uvidime. neboj vy budete mit taky za chvili dlouhy vlasy! Ellie teda rostou desne rychle vzadu to ma namoceny skoro do pul zad.
My jsme tady na vanoce a 28.12. prijede mamka takze bychom taky mohli nekam jit na silvestra ja teda na silvestra moc nejsem tak nevim mozna podniknem neco jako divadlo to uz se moc tesim.
No ty prenicky teda taky zkusim dat ven mam je jak beton!
Edit ja jsem byla u porodu prekvapena tema bolestma ze jsou fakt celkem silne ale vubec jsem nekricela jen jsem si prala at uz je to za mnou. Myslim si kdybych nelezela v nemocnci 5 dni s bolestmi a porodem on and off tak bych to zvladla bez prrblemu nemela jsem vubec nic na bolest takze se to da prezit! pamatuji si na tu ulevu kdyz E vylezla to bylo jak kdyby odesel kamen a po tom jsem mela asi nejlepsi tousty v zivote mela jsem fakt strasny hlad tak si urcite pribal neco k jidlu kdyby Ti tam treba nic nenabidli.
Verco a Edit vy uz to mate fakt za par ten cas tak desne leti moc Vam preju at si jeste uzijete v klidu vanoce 😉

miluska.woolley
10. pro 2008

Simco, jj, u nas to taky funguje, jsme kazdy den na nejake playgroup. Ja pokecam s maminkama a ona si hraje a ma mne v dohledu.

Hele vy tam v praci mate to tehu infekcni,ne?

S porodem a krikem nevim, za par let se Vas tu budu sama vyptavat... Ale trvam si na prirozenem porodu 😀 . I pres vsechny hororovy historky.

Verco, ta fotka je krasna, ale jak jsi to psala, cekala jsem vetsi bricho 😉 .

Zuzi, ja si vzdycky rikam, ze spadnou jeste tolikrat... Jsem to ale hrozna matka, co 😕

Helco, to mate supr, ze mamka ohlida. My mame letos na silvestra utrum, tchanovci odlitaji 31.12. v pet vecer, takze nejen ze nepohlidaji, ale ani nestihneme dojet k nasim a vyrazit nekam v CR. Takze budeme sedet doma u telky. Jsem ale jedina v tehle domacnosti/rodine, ktere to od nich prijde blby..

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
10. pro 2008

jojo, me je jasne, ze spadnou jeste tolikrat. A sean uz se prastil do hlavy nekolikrat a tak. Ale tohle bylo hodne krvave... To pro me byla novinka 😔 😅
Pockam na vase reakce, az bude krvavy uraz 😀 😀 😀

Edi, ja se ti vubec nevidim, ze te to videsilo! Ja za sebe nemuzu mluvit, protoze jsem mela cisare. Ale kdyz ti pomuze kricet, tak tam klidne hulakej na lesy! 😉 Cokoliv zabere si dopredj 🙂

Holky, ja uz chci mit normalni pripojeni na inet. Tohle je des!

Rozhodla jsem se prodat quinny. Prece jen i kdyz bude druhe mimco v dobe, kdy nebude potreba double, tak se s tim uz nehodlam tahat. Pro druhe poridime neco mnohem lehciho.

Verco, takze u tebe ta moznost cisare porad jeste je, diky te placente?

Milusko, jak si mala uziva toho stanu?

Simco, vidis, mela jsi se nechat sbalit 😉

miluska.woolley
11. pro 2008

Jee Zuzi, krvave, tak to bych asi taky byla mimo ☹ . Jaky kocarek bys chtela na druhe? Mne teda buzz vyhovuje, je i nejlehci z tech co tady kolem jsou (krome bugaboo). Tady vsechny holky tahaj ty ctyrkolovy tanky co se musi nadzvedavat pri zataceni... Ale rada se priucim co je lehci...

Ja posledni dobou silene plasim, kdyz se mi mala zacne dusit na jidle, minimalne jednou tydne ji mam hlavou dolu a busim do zad a pak to silene orvu. A to ji nedavam nic nebezpecnyho, ona kdyz dela kraviny, tak se dusi na piskotu, nebo tuhle ji kamoska dala kousnout jablicka. Vsechny ostatni deti ho krasne jedly a Ch. ho nejdriv plivala a pak se na nem malem udusila.
Vcera jsem koukala na nove recepty do AK, a jsme silene pozadu, co se tyce jezeni kousku, a kdyz nema naladu, tak my vyplive vsechny kousky z jidla. Ale fingerfood ji, to ji kousat nevadi... Nejake tipy a postrehy? Mam to ale starosti, co 😀 .

Simco, ja taky chtela porod do vody, horkou vanu miluju, obzvlas na bolesti ty my plotynky mi pomaha. Tak jsem zvedava jestli se na to budu pri porodu citit. A propo, zajimalo by mne jaky jsou ty krizovy bolesti, jestli je to treba neco podobnyho jako ta moje plotna??? Kdyz se sekne a nemuzu ani chodit??? dokazes to nejak popsat?

editahlb
11. pro 2008

Dobre ranko jezinky,

tak ja uz tradicne zacnu zase s jidlem, dojedla jsem krasny muffin co jsem si koupila na odpoledne 😝 a byla to mnamka! Milusko ja ted ctu knizku co mi dala kamaradka od Giny Ford (neznate ji nekdo?) o Content Little babies (CLB) a tam se o finger food a vubec jidle pro male taky neco pise, ja to ale preskocila, protoze me to zatim netrapi. Tak ja se tam vecer pred spanim zase mrknu a zitra dodam co radi. Jo a jak pise Simca, to tchanovci nebudou mit ze silvestra taky nic, asi je to ale tak netrapi. Treba se jeste nejake reseni najde.

Simco video dobry, Oskarkovi to uz fakt jde takhle krasne cupitat za vozitkem, divila jsem se jenom, ze v tom B&Q bylo tak prazdno! Jo a taky jsem se tesila na toho prodavace, ze uvidim, jak te balil, ale to on by to Chris asi nenatacel, co ? 😀 Ja jsem pro takovehle nevinne "baleni", aspon nam to pozdvihne sebevedomi!

Verco co mas s placentou?

Zuzko ja zatim doma moc pocitac nezapinam, mam toho az po krk z prace, ale az budu doma a nepujde nam internet tak asi budu taky zurit. Je to pech byt takhle odriznuta, co? Tak snad se to uz brzo vyresi. Myslis, ze Seanek tam na te jeho minibradicce bude mit i jizvu z toho padu nebo je to spis jako odrenina?Kazdopadne mi te (a jeho) bylo taky lito, jak jsi to popisovala...Dazovi z toho musel byt ale taky vystraseny!

Helco taky diky za tip, ja to zkusim s co nejmene analgetiky a uvidime. Dam vam pak vedet , jestli to preziju. Tlaci me ted nejak nezvykle pod pravymi zebry, tak premyslim, ze se treba ty kocici hrbety vyplatily a miminko se uz otocilo.. Nechci do nej ted moc stourat, ale v prubehudne si tu soucasnou polohu zkusim prohmat a uvidime.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz