Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
20. bře 2010

Ten dort nejen pekne vypadal ale i chutnal! Jeste ted se mi o nem zda 😉 Edit, jakou jste vybrali sedacku?
Sazo, James je kouzelnej!!!

forensica
20. bře 2010

To je super s tema fotkama co 🙂 Dort chvalim, fakt moc pekne nazdobeny 😝 Maly jaky ma zarputily vyraz co, si rika sakra matko zase fotis 😀 Spravne, jakou jste vybrali sedacku Edito? Doufam ze rearfacing 😉 Duvody nudne, jak rikas 😀 , ale zase jsi hodna ze jim tak vytrhnes trn z paty. To byli urcite radi.

Nic, ja zkusim jen tak neco napsat do diplomky jak se tatka s K koupou. Vsichni jsme jaksi ochrapani, to musi byt tim pocasim. K mi udelala radost, dnes snedla skoro cele vajicko sama vidlickou, az jsem valela oci. Jde videt ze je asi ve skolce cepujou 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
catkaz
21. bře 2010

Ahoj holky, tak my jsme zpatky z Thajska. Super dovolena, jen ten let byl nekonecny.
Leny - ahoj, ja jsem tu taky nova ( a tehotna).
V pondeli jdu na prvni kontrolu s midwife, tak jsem na to dost zvedava. Procitala jsem brozurku, co my poslali o vsech tech vysetrenich... je to trochu jak pro blby, ale asi se museli prizpusobit sirokemu obecenstvu... 😉

Jano, diky za radu o porodnici. O Southmead jsem slysela a dve zname tam rodily, tak to s tou midwife proberu. Jedina nevyhoda pro me by byla, ze do Bristolu nam to ted, co jsme se prestehovali, trva skoro hodinu a do ty mistni midwife-led porodnice to mame 5 minut... Taky nevim, jestli si muzu nemocnici takhle vybrat. Nejblizsi od nas je v Bath a ta nema moc dobrou reputaci.

Fakt super, ze organizujete srazy! Pristi vikend zrovna letim na otocku do Cech, ale priste bych se treba pripojila?
Jano, kde presne bydlite mezi Bristol a Bath? Mohly bysme udelat nejaky mini sraz/kafe pro holky, co jsme v okoli Bristolu...

Asi vas casem zacnu bombardovat sdotazama kolem obcanstvi pro dite a na jaky ty poplatky mam v CR narok (trvaly bydliste mam furt tam). Myslela jsem, ze nbudu mit narok na nic, kdyz jsem tu, ale z vasich odpovedi to vypada, ze o neco budu moci zadat...

Tak peknou nedeli.

janauk
21. bře 2010

Ahoj Simco, tak my take hlasime prujem. jsme lazari. Ian je nachlazenej, ja nejakej stomach bug, Ian to ted chytil ode me tak je s nim sranda a nas malej milostpan je naopak zabetonovanej, uz dva dny nekakal...no tak si to dovedete predstavit. Ted nam ale na chvilku vykouklo slunicko, tak to asi pujdeme rozchodit.
To je neco ze uz male bude rok! Tak to jsme ten mini srazik v Cardiffu u Edy mely loni nejak tuhle dobou?
Jinak zeny vy teda valite s tema dortama! Nadhera.
My pristi sobotu vyrazime nejak po ranu, Ian musi neco zaridit v Uxbridge, takze kolem 1 bychom meli stihat. Kdyz kazdy napise kdo se prida, budeme vedet pro kolik mame neco objednat?
Catko, vitej zpet. Kde presne jste byli? My bydlime v male vizce Dodington je to kousek od Chipping Sodbury, junction 18 od M4. Do Southmead jsem to mela asi 30 minut a i v te hodine nevidim zas problem. Ja teda jela az kdyz uz jsem porod mela hodne rozjetej, ale muzes jet i driv a kdyz nebudes mit super rychlej porod tak to do hodiny stihnete 😉 ale zase v aute ty kontrakce nejsou zadna sranda.
Promin, ale ja zase zapomnela odkud jsi ty. Urcite se na kafe muzeme srazit 😉 kdyztak mi napis do ip.

janauk
21. bře 2010

tak takhle krasne papame...

miluska.woolley
21. bře 2010

Ahoj holky,
Jani dlazdicky jsme nakonec vybrali s modrym vzorkem, ale spatne se to popisuje. Az to bude hotovy, tak pridam fotky... koupelnu jsme chteli modrobilou. Sice jsme trochu presvihli rozpocet, ale hlady nepujdeme.

My mame taky autosedacku maxi cosi Tobi a jsme maximalne spokojeni. Kata si tenkrat dala praci a udelala pruzkum trhu a nakonec koupila taky tuhle.
Holky vy jste teda borci s tema dortama, asi dojdu pro kabel a taky se pochlubim patecnim vyrobkem pro kamoscina maleho... Simi ty figurky jsi delala nebo jsou plastove?

vsem marodum prejem brzke uzdraveni... a tesime se na pristi sobotu...

miluska.woolley
21. bře 2010

ja si snad nakonec ten navod na novyho konika budu muset precist ci co. Zasadne navody nectu teda 😀 .
Mam chvilku cas tak taky mrknu na restauraci na sobotu
ucastnici: 16 dospelych a 10 deti
Miluska 2+1
Edita 2+1
Jana 2+1
Simona 2+2
Verca 2+1
Milada 2+1
Helca 2+2
Kata 2+1
a nevim na koho jsem zapomnela Sazi? Vera?

miluska.woolley
21. bře 2010

a Lotta to cely musela zkontrolovat... pak bulela ze chce svuj peppa pig dort 😀

miluska.woolley
21. bře 2010

tak dotretice se mi treba ta fotka prida 😠

elixia
21. bře 2010

Ahojte,mozno trochu od veci,ale chcela by som sa vas baby,ktore zijete v Uk opytat,kde ste kupovali kocik...nechcem kvoli tomu zakladat novu temu,len potrebujem nejake tipy 😀 Boli sme v Mothercare, Mamas&Papas, ToysFor You...nic sa mi nepacilo ☹ Ja neviem,ci som taka narocna,ale tie moderne vychytavky a'la barova stolicka ma neberu a nic normalne nikde nemali...a uz neviem kam sa mame ist pozriet,ine obchody uz nepoznam...dakujeeeeem 🙂

forensica
21. bře 2010

Teda Simco, dort paradni!! Jsi machr! Postavicky predpokladam ze jsou plastove Milusko. Jinak tvuj dort je uplne profi!! Teda ted se tu citim jak trapka s tou svou zdrclou kacenou 😀

Cat- no to si dovedu predstavit, kolik ten let byl teda hodin? Me stacilo do NY a to bylo jen 7 a uz mi to bylo nejak dlouho.

Simco, diky za pridani tech fotek. To snad uz ani neni pravda. Ja jeste byla totalne placata, i kdyz uz nacata 😀

No nic, mejte se paradne, ja se treba jeste vecer mrknu na ty hospody a kde se teda k obedu utaborime. Jinak myslim ze na 1pm je to rozumny 🙂

catkaz
21. bře 2010

Jano, do IP ti urcite napisu. Bydlime ted v Chippenhamu. Koukala jsem na mapu a jsme od vas asi 17.5 mil.

Forensico (promin, jsi Edita? Jeste jsem se v tech jmenech,prezdivkach nezorientovala... 😉 ) Leteli jsme nejdriv z Heathrow do Bangkoku 12 hodin a pak jeste hodinu a pul vnitrostatnim. Nazpatek to trvalo z Bangkoku do Londyna o hodinu vic. Pak jeste z Londyna k nam. Jet-legged jsem jeste ted...

saza007
21. bře 2010

elixia - najvacsi vyber je v Kiddicare, skus si pozriet ich website, obchod maju niekde blizko Peterborough - neviem, kde sa nachadzas, ci je to od teba daleko...

janauk
21. bře 2010

Catko, Forensica je Veronika 😉 z toho si nic nedelej, ja mam v tech jmenech bordel jeste ted! A jak se vlastne jmenujes ty? No tak to jsme od sebe kousek 😉 Ja v Chippenhamu nikdy nebyla ale slysela jsem na to jen chvalu. Co delas?
Milusko, ten dort je fakt nadherny! Verco ta kacena byla taky uzasna. Ja snad budu muset jit na nejake kurzy.
Elixio, my kupovali v John Lewis. dobre tam poradili a pak meli i velke slevy.

elixia
21. bře 2010

dakujem dievcata 🙂

forensica
22. bře 2010

Jani, diky ze jsi to vysvetlila s tim jmenem 😉 Catko (to zni vtipne) to je teda maso, tolik hodin, fuj. To se nedivim, to uz cloveka nebavi ani koukat na filmy a nic co. Nechapu jak treba Simca tehda letela s malym od Au, to by me asi kleplo 😅

Elixia, pardon ja zapomnela. No takove kocarky co se prodavaji v CR/Slovensku tady nejsou. Je tu uplne jina sorta a tak je hlavne dulezite aby jsi vedela do jakeho terenu ho potrebujes. Kazda tu myslim mame jiny a kazda ke svemu mame sem tam nejakou vyhradu. Idealni neni, moc to neres, dite se v tom stejne odvozi a je mu to tak nejak jedno 😎

Milusko, diky za odkazy na restauracky. Ja jsem jeste ted nasla Harvester ktery je snad jen 0.2mile od toho hotelu! Co vy na to? http://www.harvester.co.uk/find-a-harvester/The...

elixia
22. bře 2010

forensica, uz som prisla na to,ze idealny neexistuje,za na kazdom mi nieco vadi 😀 A mam pocit, ze nielen detom, ale tu je aj maminam (tym anglickym) jedno, v com to dieta odvezu 😀

janauk
22. bře 2010

Simco, diky za tip na sedacku. My uz to za chvili budeme take resit. Jakou mate vy Veroniko?

miluska.woolley
22. bře 2010

Veru ten Harvester taky vypada dobre.

ZENY PROSIM VYJADRETE SE OHLEDNE RESTAURACE NA SOBOTU!!!! 😀

Elixio nebo si najdi kocarek na netu, ktery se ti libi a pak si zadej jmeno do google. Mne se osobne ty cesky kocarky vubec nelibi a prijdou mi neprakticky, co bych dala za to mit v nemecku vyber jako v jukej. Ale kazdy mame jiny vkus a jiny naroky a pozadavky, ze.

Holky uz se jen 3x vyspime a jedeme 😵 .

kaata
22. bře 2010

Ahoj pri pondelku! Doufam, ze jste mely vsechny hezky vikend.

Teda moc hezke dorty vsechny, jste opravdu sikuly! Ty barvy jsou teda neuveritelne 🙂 Ale deti to zboznujou, ze? Ja bych si to zdobeni asi netroufla. Ja uz dvakrat objednala z Waitrose a vzdycky vypadaly a chutnaly celkem dobre. Posledni jsem ani nestacila nakrajet…Nico se do nej s kamarady pustil vidlickama! http://www.flickr.com/photos/kaata/3857963567/i...

Jo se sedackama jsem onehda delala mohutny pruzkum, do ktere jit a ta Tobi mi prisla nakonec nejlepsi. (Maxi Cosi by mi meli uz platit nejakou commission za doporucovani ) 😉 Nam Nico vydrzel v Cabriu do 15 mesicu. V Tobi je moc spokojeny, sedi si tam jako kral. Ale treba je trochu tezka, kdyz ji obcas vyjimecne musime vyndat z auta. I kdyz to je mozna vlastne dobra vec.

Catko, Thajsko zni naramne! Doufam, ze jste si to krasne uzili a nabrali sil a energie. Leteli jste jen dva nebo vsichni tri? Ja jsem v tehu litala hodne, (do 26tt) vcetne dlouhych letu na Jamajku a par do US (i west coast). Nejak mi to nevadilo – jen se maly vzdycky hrozne vrtel, kdyz jsem si sedla. S mrnousem je to podstatne jine 😅 Ty evropske lety se daji, ale long-haul uffff. Kdyz jsme s nim leteli poprve do AU, to mu bylo 5 mesicu a vetsinu toho prospal ve sky cotu. Ted tam letime v kvetnu na par tydnu, a to se teda toho letu desim (cca 24 hodin let vseho vsudy)…netesim se vubec. U nas nejak televizi moc nepraktikujeme, tak budu muset nabrat batoh hracek a jine zabavy. Btw nemate nejake dobre tipy? U nas ted nejvic leti samolepky a vybarvovani. Musim rict, ze vzdycky kdyz ted litam sama (pracovne), tak si najednou ty lety paradoxne strasne uzivam – klid, cas jen pro sebe, sem tam nejaky film… Driv mi to vubec neprislo, ale ted je mi nejak ten cas vzacnejsi 😅
😅

Milusko, co budete vsechno predelavat v koupelne? Modrobila zni moc hezky! My jsme tehdy taky sli do teto kombinace – pripomina nam more I 😵 kdyz kdyz si vzpomenu na nasi rekonstrukci tyden pred mym porodem, tak se mi vybavi ty stresy. Ale ted uz se tomu smeju.

Holky, nevim jestli budeme ten obed stihat uz na jednu hodinu – my v sobotu chodime rano na kaficko a pozde snidame. Ale vyburcuju rodinu abychom sebou hodili 😀

janauk
22. bře 2010

Milusko, leti to leti. Tak uz dopredu preju stastnou cestu. Uz ted se tesim na fotky koupelny. Kdy se do toho pustite?
My jsme ohledne restaurace easy.
Tak jsem koukala na tu maxi Cosi Tobi a vypada fakt moc dobre, my ted od nich mame to vajicko a jsme moc spokojeni. To je super Kato ze Vam tam Nico vydrzel az do 15 mesicu! Ja myslela ze se to meni kolem 10 mesicu? Alfie je docela dlouhej, tak uvidime, jak to bude casem vypadat.

miluska.woolley
22. bře 2010

Kato ja si pred koupi pristi sedacky zase pockam co vyberes 😀 Ten Nicuv dort je taky super, ale urcite stal vic nez ty moje ingredience... 😕, ale dobry tip na dort. Budu si muse ve Waitrose vyzvednout katalog s inspiraci...

Kato Jani koupelna se zacne prekopavat v pulce dubna, taky pred porodem 😀 😀 😀 . To je tu tradice. Musime vsechno vymlatit a vyhodit - sami, protoze tim usetrime asi 1000 EUR. no a presouvame vanu a WC... nechame si to ale delat komplet na klic od koupelnoveho studia. Kato taky jsme si vybrali takovou co nam pripomene more a dovcu...

My jsme easy i ohledne restauracky i ohledne casu...

editahlb
22. bře 2010

Cau kocky, jenom v rychlosti - pardon,- sedacku jsme koupili Britax Eclipse SI st. Moritz style..

S restauraci na sobotu - taky se mi libi ten Harvester co zminovala Veronika (page 130 tady na konikovi) a z odkazu od Milusky bych byla pro Bella Italia nebo pizza Express, ale v podstate jsem taky hodne easy, takze se vyjadrete at uz tam muzeme zavolat 😉 🙂 Myslim ze my by jsme dorazili taky kolem jedne az pul druhe. Divala jsem se na predpoved pocasi, zatim hlasi dest ☹ (jak jinak, co?), tak premyslim jestli by jsme meli jit na tu soft play do Slough nebo se informovat na bazen v hotelu - jestli tam budou mit pristup i ti, kdo nemaji zamluveny pokoj? Obed by jsme pak asi taky domluvili primo v hotelu. Co rikate?

Fakt se omlouvam ze vic neprispivam, jsem strasne busy!! Tak snad pozdeji odpoledne, zatim pa pa

forensica
22. bře 2010

Jani, my mame tuhle http://www.incarsafetycentre.co.uk/shop/special... Bylo to to nejlepsi co jsme nasli a samozrejmne ze je rearfacing. My jsme menili z maxicosi vajicka uz v 6ti mesicich, nejak se nam nezdala dostatecne pohodlna pro K. Doporucuji se podivat na cely ten web co jsem tu dala a treba si tam i zajet. My tam byli a desne jsme byli spokojeni.Jo k vyberu mi hodne pohomla tahle stranka http://www.rearfacing.co.uk/index.php

Edito, neomlouvej se my to chapeme 😉

Kato, dort krasny, jo holt profici to umi. 😝 U nas taky frci nalepky, trenuje si tim prstiky 🙂 No ja bych ti na ten let doporucila zkusit nejakou tu TV obcas zapnout, jen pro to aby treba pak vydrzel v tom letadle aspon hodku cucet a vy meli aspon chvili klidek. Ja poustim K doma jen vecernicek (5minut Krtecka) a dost se to hodilo kdyz byla marod ze aspon pul hodky posedela sama a koukala a nevisela (doslova) porad na me.

Jsme ted meli super prednasku o mass graves. Dosti zajimavy nahled do valky v bosne a v iraku. Smutne veci se tam dely a deji. ☹

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
22. bře 2010

Akorat jsem tam volala a bohuzel neberou rezervacky. Rikal ze maji vetsinou na obed narvano tak ja bych to osobne neriskovala 😖

Tak jsem ted volala do King and Castle ve Windsoru (J D Wetherspoon - moje osobni preference jelikoz jsou docela levni a vetsinou dost prostorni) a taky na soboty neberou rezervacky. Rikala ze by jsme museli nejpozdeji dorazit na 12, ze pak uz asi tolik lidi dohromady neusadi.Ale maji 3 patra plus venkovni terasu tak to by mohla byt moznost.

Hmm, tak jsem se dovolala do dalsiho Harvestru ( http://www.harvester.co.uk/find-a-harvester/The...), opet veliky ale pry mi muzou udelat rezervacku jen ten samy den. Takze kdyz bych jim zavolala v sobotu dopoledne tak by snad dali stoly do hromady. Podle google maps maji i parkoviste 😀 A je to hned u dostihoveho zavodiste tak je tam i potencial ze uvidime kone.Ale jinak je to hned u silnice takze neni az tak kam vyrazit v pripade nudy deti.

Tak prosim, nekdo rozhodnete! Ja jsem pro posledni moznost!