Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
13. pro 2008

Tybrdo 9 dni 😕 No to je teda dost. Uplne s tebou souhlasim, myslim ze doma ma clovek nejvic pohodli, ale musi se asi s rozumem dle toho jak clovek krvaci a citi se. Ja se u nas citim docela bezpecne, prece jen mame v okruhu par km minimalne 3 nemocnice.

To jsem zvedava co reknes na toho bonda. Ja nevim jesli jit Tim ze si vubec nepamatuju o cem byl ten predchozi se obavam ze bych byla mimo misu 😀 O uz je veliky, a navic to uz bude na vecer ne tak bude chrnet ne?

Nic, jedu do argosu koupit tu tasku at to mam pro jistotu tady. I zenske v tranzu potrebuji vlozky ne 😀 Nejak me prepadl nesting tak uz jsem povesila kalendar s krteckem 😅

slunicko2
autor
14. pro 2008

dobry vecer holky 🙂
Dnes melo aol pro zmenu vypadek 🙂

Simco, jeste to nedoslo? Vidis, ja jsem segre posilala neco od porodnice a vsechno to slo dohromady s vanocnima pranima, co jsi ty dostala. Prani vsichni maji, ale segra balicek taky jeste nedostala. Mam nastesti proof of postage. Dej mi prosim te vedet v pondeli!

Verco, tady v porodnici te nenechaji odejit bez autosedacky domu, kdyz jim reknes, ze jedete autem. Dokonce te midwife doprovodi az ke vchodu! Ja jsem totiz mela napred jen Britax az do ctyrech let napevno upevneny. Takze moje midwife se ujistila, ze sedacku v aute opravdu mame!

Simco, dej vedet, co novy bond. Ja jsem na to slysela dost smisene reakce.

Verco, ja jsem toho s sebou do porodnice mela docela dost. Casaky, olejicky, rucnik, zupan, pyzamo na porod, po porodu, obleceni na odchod domu, vlozky, kalhotky (ty obr), kosmetika, fotak, mobil a nabijecka, veci pro mimco, zavinovacka, plinky, cotton kulicky.... ono se to nezda, ale je toho docela dost 🙂
Navic, jak se mi nedarilo kojit, tak sean byl cup feed. To teklo uplne vsude, takze jsem mela hromadu jeho obleceni v igelitce pripravene na vyprani. Tchyne musela do Asdy koupit nova bodicka...

Simco, sean mmr ockovani mel. Taky jsem hledala na netu, cetla co NHS a ptala se lidi okolo, jestli ockuji. Kazdy ockoval.
Myslis, ze by se autism projevil u deti v 13ti mesicich? Myslim tak moc, ze by rodic hned videl, ze je dite autisticke? To se mi zda nepravdepodobne, zvlast hned po ockovani...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
15. pro 2008

Simco, socialku na vas vsechny 😀 Ja v tomhle fakt nemuzu radit, protoze seana zatim takhle nikdo nemel. Zatim kazdy hlidal jenom u nas. Nebo jenom tak pres dve hodky u kamaradky pres den.
Asi byl chudak O cely zmateny, co se deje?!

jojo, autisticke deti nemavaji, vydavaji jine zvuky, upnou se na jednu vec (vetsinou netypickou) a tak. Ale je spis zajimave, ze si toho ty rodice vsimnou az po te vakcine 😝
Ja si taky myslim, ze to cislo deti s autismes stouplo tim, ze se o tom vice vi a zachyti se i mirny autismus.
Ale je fakt, ze ja jsem se taky bala a rikala si, jak se asi rozhodnu za ten rok az bude cas.

Ja doufam, ze se s tema balickama neco nestalo. tenkrat v lete mi Parcel 48 zasantrocil ten kocarek. A ta pani na poste mi jeste tak hezky povida, ze kdyz pro to postak prijel, tak si stezoval... Ze pry nevedi, jak to v te hlavni tridirne poslat ci co.... Vsadim se, ze tam lezi do ted! Nastesti jsem z nich penize dostala asi za 3 mesice!

K tomu Bondovi... presne to jsem slysela. Ze to neni klasicky bond. O bond girl se nesnazi. Nebojuje o takove ty bondovske kraviny, ale o vodu... A pry ma behem celeho filmu velice vazny oblicej....

forensica
15. pro 2008

Ahojky!

Nejak mi to tu nejelo odpoledne, mela jsem otevreny hafol dokumentu k te moji eseji. Tak jeden tisic slov mam, uz jen dalsi 4 😅

Zuzi, koukam ze jsi byla vybavena 🙂 No na tu dobu v nemocnici co jsi byla je asi fakt potreba vic veci. Jake jsi mela ty kalhotky, ty jednorazove? Ja premyslim ze bych si koupila nejake super levne normalni ve vetsi velikosti, jelikoz ty snad budou ty vlozky drzet lip ne.
S tou sedackou je to zajimave. No ale at si klidne k tomu autu se mnou dojdou, to je mi putna 🙂

Simco, to je skoda ze Bond byl vic akcni nez bondovsky. No mozna se na to stejne nekdy zajdu podivat, at si udelam obrazek. Skoda ze O delal takove ofrky. Asi fakt potrebuje vic chodit mezi ostatni deti a lidi co aby si zvyknul. Ale cim bude starsi tim to bude lepsi, tak je treba asi vytrvat.

Tak ja jdu do hajan. Dnes jsem mela nohy opuchle po ranu min, ale odpoledne jsem vytuhla a zjistila ze jsem mela ruku co byla dole tak trochu napuchlou. Jinak mi nic neni, ale i kdyz tu tak sedim cely den tak mam stejne trochu vody u kotniku. Bolesti hlavy nemam a vubec se citim dobre, byt tluste 🙂 Zitra jdu na cely den na mikroskop a tak uvidim jak otecu tam.

Kufrik jsem uspesne koupila, jsem spokojena. Uz jsem tam i pomalu zacala skladat par veci co me napadlo. Potrebuju plinky nebo mi v nemocnici daji? Je az k nevire jak jsou ty bodicka malinkata 😵

fairy
15. pro 2008

Ahoj holky,
tak my mae doma maroda ☹ chudak Ellie dostala chest infection, byla jsme ted rano u dr a zatim pry ATB ne mam ji hlidat jak dycha je to des. hrozne to v ni sype a uplne ztratila hlas a k tomu ji vyrostl v noci druhy zub. No takhle unavenou jsem ji jeste nevudela je jak zdrogovana. Holky pouzivate nekdo paralen cipky pro deti? ja si je nechala predespat ale tady to vubec neznaji takze musim cekat do zitra nez je objednaji. E totiz plive hrozne Calpol.
Tak hezky den

slunicko2
autor
15. pro 2008

Helco, chudak Ellie! prejeme ji, at je brzy v poradku! Ja pouzivam Nurofen ten klasicky. Sean to miluje. Hned jak vidi krabicku, tak otevira pusu.

Verco, ja jsem otekla okolo 34tt. Byl to des, nohy a ruce otekle. Jinak mi taky nic nebylo.
Ja jsem mela ty levne kalhotky z Asdy. Takove ty babickovske. Bylo jich asi 7 v jednom baleni. Navic jsem moc nekrvacela po cisari. Mozna je to tim, ze te vycisti?!

miluska.woolley
15. pro 2008

Ahoj holky, hlasime se po vikendu.

Simco, my to delame stejne, jen Ch. mi v kocaru vetsinou nebuli, kdyz je vzhuru kouka ven, ale taky vetsinou spi... No ale lidi na mne o pulnoci cumi taky tak. Se divim ze na nas nekdo nezavolal socialku.

Helco, to je mi E. moc lito, doufam ze se brzy uzdravi. My pouzivame cipky paralen i nurofen, tady je porad predepisuji, ale ja si je kupuju vCR. Moc nestoji a mam porad nejake v zasobe.
Ch. taky Calpol plive a to ho milovala...

Zuzi, ja po cisari taky moc nekrvacela, ale nemyslim ze mne cistili... to bych si pamatovala...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
15. pro 2008

Ahoj holky, tak jsem zpet v Cardiffu, vikend v Aberystwyth byl super, Osian podporil Macmilian charitu 10K behem a navstivili jsme 2 pary pratel. Pocasi nam vyslo nadherne a zvladla jsem i par "vyssich" prochazek.

Simco ty coffee beans radeji odesli co nejdrive, na kazdem z nich je uveden expiry date, a vetsina tech co jsem mela ja expiry 31.12. - tak at to nepromeskach. Myslim, ze jsem nekde cetla, ze by se jim to melo poslat do 15.12 - to je dneska. 😅 Na netu maji nabidku toho, co si za ne muzes poridit. Divala jsem se na ty Ergo nositka a jsou pekne draha, cca £70-£80, ale da se k tomu dokoupit nejaka vlozka pro novorezence, tak se to asi nakonec vyplati.

Verco ptala jsi se na ty pliny v hospitlu - tady v Cardiffu by ti je nedali, byla jsem nedavno prekladat pro cerstvou maminku a ta nemela u sebe nic, ani plinu, tak jeji manzel musel do local boots pliny dokoupit. Jdes na nejakou parenting class? Ja ji mam ted v sobotu, tak doufam, ze pak budu mit jasnejsi predstavu a tom co me ceka, jake vybaveni mam k dispozici a pod. Je to od NHS a midwife by ti to mela nabidnout jestli teda tak jeste neucinila...

Preju vam krasne pondeli a Ellie atr se brzo uzdravi!

P.S. Jedna z tech navstev co jsme o vikendu navstivili jsou doktori, tak jsem se nechala prohmatat a bohuzel mimco je stale v breach. Ale zase jsem slyslela, ze mame jeste cas, tak slibuju ze o tom uz nebudu mluvit a pockam az se otoci! (jestli tam k tomu otoceni bude mit misto 😒 )

kaata
15. pro 2008

Dobre pondelni poledne. Helco, chudak Ellinka, doufam, ze ty ATB co nejdriv zaberou. Ja jsem dala Paralen cipky parkrat v CR, tady davame vetsinou ten Calpol, kdyz je potreba. Oboji mi prijde ok, ten Calpol je takovy sladak, ze mu docela chutna 😀 .

Jinak my chodime taky out, tento vikend jsme byli v sobotu i v nedeli na vanocnich party, tak se hlasim do klubu antisocial (nebo spise az moc social) matek. Resime to podle situace - kdyz jdeme sami, tak nam hlida kamaradka u nas doma, se kterou si takhle navzajem hlidame (bydli 2 min od nas a ma chlapecka stejne stareho jako Nico). Takze v sobotu byla vanocni party az dost vecer, v hodle lidech a v restauraci, tak jsme si doprali vecer bez ditete 😅 Vcera jsme na party jeli autem, uz navecer, u kamaradu doma. To nam pak Nico vetsinou usne v aute cestou domu, misto koupani je pak jen tepla zinka, pak mlicko, pyzamko a spi se dal. Docela to funguje. Ale nutno rici, ze jsme v tomhle trochu pohodlni a jezdime vetsinou autem.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaata
15. pro 2008

No my jeste mame Nica v te Maxi Cosi cabrio, tak vetsinou usne v aute cestou domu a pak cestuje v sedacce az k postylce a dam po hygiene v podstate pokracuje ve spani. Ale uz nam to skonci, mame objednanou uz vetsi sedacku tak to bude slozitejsi 😀

Jeste jsem si vzpomnela, ze ses ptala pred casem na to ECV a Rh-. Ten Rh neg. na to ECV nema vliv, delaji ho taky, jen predtim pry pichnou znova tu AntiD injekci (teda takhle to funguje v Kingston Hospital, opet - nevim jestli je to vsude stejne).

januzza80
15. pro 2008

AHOJKY HOLKY,prisla jsem vam poprat krasne Vanoce a stastny Novy rok a samozrejme tehulkam rychlej porod a zdrave miminka.My zitra brzo rano letime do Cr na Vanoce a vracime se az 5.Ledna.Ty co znam osobne,tak se tesim v Novem roce zase na caste sraziky.Z Ostravy se ozvu a budu sledovat nove narozene miminka.Ted jsem dlouho mela nemocne deti,je nejaky virus,ze jsem nemohla vubec ven 😠 kamoska ma holcicku a ta sna 3tydny byla nemocna a kdyz se uzdrvaila,tak znovu onemocnela.Jeste se ozvu a zatim pa

fairy
15. pro 2008

Ahoj holky,
moc diky Ellie uz ma ty cipky a fakt to zabralo je mohem klidnejsi ona ten calpol nebo nurofen proste vubec nema rada ani kdyz ji to pridam do jidla tak to okamzite leti ven. No musim rict ze Dr na me koukal kdyz jsem mu rekla at mi predepise cipky a furt se ptal jestli jsem si jista jak je zavest?!No po to co jsem mu vysvetlila ze jsemedelala setru na detskem byl daleko vstricnejsi! 🙂
holky koukam z e jste meli party vikend. No me mela prijit v so kamoska na babysitting a opet jsme se nikam nedostali nam to snad neni prano tak doufam az tu bude mamka ze to uz fakt vyjde.
Edit uz mas datum cisare? Vam se to holky teda blizi.

forensica
15. pro 2008

Ahojky,

Zuzi - tak dam na tebe a reknu si ze to otikani asi patri k tomu tehotenstvi..kdyby to bylo nejak desne moc tak plasim ale zatim furt vypadam jako ja 😀

Simco - tak mozna ty jednorazove kalhotky koupim i kdyz si pamatuju jak jsem byla tehla po cisteni po potratu tak to prd tu vlozku drzelo..no nakoupim s kridylkama a snad to pokryje a nevypadne 🙂
Ohledne cipku, ja si pamatuju jak jsem chodila na navstevu ke kamosce a jeji mlada mela silene zacpy a tak vzdycky cekali na me a davaly jsme cipek.

Edito - ja asi na parenting class nejdu, nikdo mi to nenabidl ale je fakt ze az priste uvidim midwife tak se poptam..me jde jen o to jestli ty pliny mam balit ci ne, samozrejmne ze uz nejake mam doma..Naprd s tim breech, potvurka mala co.

Helco, super ze ten cipek zabral. Neplas Editu s cisarem, ta urcite jeste doufa ze se prcek otoci, jeste maji cas 😉

No tak ja dnes jela do laborky jen proto abych zjistila ze to sama nezkalibruju a navic kantor ma chripku. Slibil
ze zitra dorazi. Musi, jelikoz tento tyden je posledni kdy mam cas na to abych dodelala praktickou cast projektu. Jak se zda tak tam budu travit cele dny az do patku. Pak jsem sla do knihovny a zjistila jsem ze me nejak veci zmahaji. Funim jak tank, uplne mi bylo trapne 😅 Pomalu je asi cas jen tak hybernovat a sedet a plest co 😀
Manza se zitra vraci, hura, je mi tu smutno.

slunicko2
autor
15. pro 2008

Edit, te me kamaradce se Lily otocila az v 38tt. Vubec o tom nevedela, celou dobu si myslela, ze se mala snazi otocit, ale nema misto. A pak pri te posledni prohlidce se ukazalo, ze je otocena 🙂 A Zoe fakt mela pidi bricho, az se sama divila, jak se dokazala otocit 🙂 Tak nezoufej!
Jinak u nas jsi mela na den 5 plenek. Zbytek jsi musela pouzit svuj. Takze ja jsem si balik vzala. Daz byl ale pryc, tak nebyl nikdo, kdo by mi je popripade pozdeji dovezl 🙂

Helco, to je dobre, ze uz je male lepe! Snad ta atb nebude potrebovat. Ted to vsude radi. I neter to ted ma. Modlim se, aby to nezkolilo i Seana. Ale nedelam si iluze. Ve ctvrtek jdeme na xmas party pro deti. Tam urcite nejake bacily budou litat 🙂

Simco a Milusko, ja bych si s tim obcasnym ponocovanim starosti nedelala. Vsak ostatni si taky nedelaji starosti, kdyz treba leti pozde v noci nebo k ranu na dovolenou 😀 My treba do Swansea jezdime jenom v noci a Sean miluje, kdyz stavime nekde na kafco a tak 🙂
Simco, dosel uz ten darek? Segra nepsala, tak taky asi jeste nic nedostala. nechci se ji ptat, protoze to je prekvapeni....

Jani, take vam preje moc krasne vanoce a jen to NEJ v roce 2009! Hlavne, at uz jsou deti zdrave! 🙂

Kato, Nico se jeste vejde do maxi Cosi? 😕 Sean uz je v te velke sedacce na uplne te top dirce u popruhu! Je fakt hrozne dlouhy 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
16. pro 2008

Simco, tak dalsi kontrolu mam az pristi stredu. Ja to jeste promyslim a uvidim. Rikala jsem si ze si vzdycky muzu zajit do lekarny at mi tam zmeri tlak, to by myslim udelali. Ale ja mam jen ty kotniky takove trochu napuchle, zadna velka traga.

Ohledne tvych kreci teda nevim. Jsou to fakt krece nebo by to mohly byt ty bolesti kdyz se roztahuje deloha a svaly kolem? Ja to mela 2x a bylo to docela neprijemne, i kdyz ja se u toho chlamala jak pitoma, jelikoz jsem se nemohla hnout. V jakem to mas miste? Nebo to mas treba od zaludku, co treba vred ci prekyseleni? Jestli to mas dole jako u delohy tak bych k GP sla, ale jestli je to vys tak bych se na to vyprdla. Ale ze ti na to pomaha paralen, to asi nebudou nijak ukrutny bolesti co. Jeste me napadla kyla. Opravdu zalezi kde to mas?

Dik za odkaz, zitra to zkouknu 😉

miluska.woolley
16. pro 2008

Kato, zrovinka jsem chtela psat, ze jsme v patek v obchode testovali tu maxi cosi Tobi a toho Römera a nakonec po Vanocich koupime Tobi.
Mala se sice do vajicka hlavou jeste vejde, ale nohy ji precuhujou o kus a kdyz nespi tak ji vadi ze je nemuze natahnout....
My teda po Mnichove skoro autem nejezdime, takze mala po nocich spi v kocarku.

Simco, na to growing babies jsem koukala, premyslela jsem jestli to mam ztahnout.. Ohledne tvych bolesti bych urcite k dr. sla, obzvlast kdyz jsi tehu...

editahlb
16. pro 2008

Dobre ranko, Zuzko tak to jsi me vazne prijemne naladila z tou zpravou o Lily, co se otocila az v 38 tt. To je super zprava. Jak ti dopadlo vanocni peceni?

Simco sleduju ze uz jsi ve 20tt, to by vazne mohly byt ty stahy delohy jak pise Verca. Nejdes ted nekdy brzo na velky UTZ a testy? Kazdopadne jestli citis, ze je neco v neporadku tak k doktorum urco jdi! Nechas si na UTZ rict pohlavi miminka?

Milusko ty jsi ranni ptace! Jak je ted u vas venku? Ten snih se porad drzi nebo to roztalo? Ja si predstavuju ze mate porad bilo,to je vic romanticke 🙂 Tady je na snih asi hodne teplo a taky jsme blizko u more, takze tu snezi vazne jen vyjimecne. Ale bylo by to fajn, kdyby zacalo.

Verco tak at to dneska v te laborce dodelas! Budes pak mit vanocni prestavku? Dneska vecer te tu asi neuvidime, co? Bjorn uz se na tebe taky urcite tesi 😉

editahlb
16. pro 2008

Jo a Verco vis ze uz v lednovkach maji 3 miminka? Nedavno jsem tam nahlidla a rodi se tam o sto sest 🙂

slunicko2
autor
16. pro 2008

sakra, ja vas ted poradne posledni dobou nectu! Stydim se!

Simco, asi bych brnkla midwife ohledne tech bolesti! Jenom pro ujisteni! Prece nebudes brat cele tehu paralen.
Hned bych ji rekla, ze jsi na bolesti zvykla, ale tohle se neda unest a musis polykat leky.

My asi do maxi cosi pujdeme, az do te uplne nejvetsi. Ja jsem s tim britaxem spokojena. Jen teda posledni dobou zazivame jiny fenomen! Sean ma tantrums, kdyz ho do sedacky davame. Prici se a nechce se nechat pripoutat 🙄 🙄 🙄 Jsem striktni, tak snad ho to prejde. Vcera chodil po meste snad hodinu, tak vychozeny by byt mel....

Verco, az tu praci v patek odevzdas, tak mas hotovo?
Ja myslim, ze mirne otekle kotniky jsou fajn. Prece jen jsi v 36tt a docela dost toho nachodis, plus ta laborka. Taky dost sedis u psani te prace.
Ja jsem tu tenkrat mela v 34tt kamaradku s pritelem, pak v 36tt Simcu s Evcou. Odvezla jsem je na letiste, vratila se domu a uz jsem nemela kotniky 😀 Poprve jsem je videla az asi 14 dni po porodu. Kdyz jsem si pichla prstem do nartu, tak mi tam zustal dulek 🙂 Me se k tomu ke konci pak pridal vysoky tlak a bolesti hlavy. A nakonec pre-eclamsie...
Ale zase sean byl fakt obrik 🙂

Simco, jdu se juknout na ten porad...
S tim autismem a pocit mit to na neco svalit mas pravdu.

forensica
16. pro 2008

Ahojky,

tak si predstavte ze me ty kravy slepice dnes vzbudily v 6.30!!! Hlavne jedna je co rve jak blba 😠 Tak me to vytocilo ze (i proto ze jsem vcera sla spat v 1.30) ze pujdou. Bud si je nekdo vezme, ci pujdou na pekac. Opravdu, ta predstava ze me budi mimco na nocni krmeni a pak jeste slipky je neunosna! Je to skoda, ja je mam rada ale to je tak abych jim na noc lepila zobaky izolepou 😅 Nedelaji to casto, vlastne nepamatuju kdy naposledy,ale to je jedno, jednou za mesic je i tak hodne.

Edito, no v te laborce, dnes mi prijde kantor a pokusime se tu masinu zkalibrovat. Pak tam budu sedet az do patku dokud neudelam vsechny svoje vzorky, takze jsem jeste daleko od dodelani vseho. Pekne me to stve, jelikoz kdyby ta masina jela jak ma tak uz jsem opravdu mohla byt skoro hotova. No co uz. S tema miminkama jsem teda taky koukala, holky si nejak pospisily 😵

No vidis, tak co Simco, nechate si rict pohlavi? Nepsala jsi ze to vypadalo zase na chlapecka? Nebo si to pletu?

forensica
16. pro 2008

Zuzi, v patek ji rozhodne neodevzdam ale deadline je az 9.1, tak mam cas. Ja to chci ale dodelat abych mela par dni klid a pak musim zacit sprtat na zkousky. Zadne vanocni volno nebude, i kdyz vlastne Bjorn si vzal na pondeli dovolenou, to jdeme na sken a tak treba budem jen vegetit. Nic, valim do labiny odkud se asi zase ozvu. pa

slunicko2
autor
16. pro 2008

Edi, fatk to nevzdavej. mimco se treba klidne jeste prevrati 🙂 Sean byl zase hloupe natoceny az do posledni chvile... Vsude v knizkach se psalo, ze je pak porod bolestivy, tak jsem z toho byla na prasky. No, a natocil se dobre tesne pred terminem 🙂

Verco, je super, kolik toho kolem studia zvladas takhle ke konci tehu. Simca teda taky!
Se slipkama je to skoda. Asi je ted a porizovat nebudu 😀
Dnes se vraci Bjorn, vid?

Milusko, jaka byla noc? Jak se citite?

jo, cukrovi dopadlo dobre. Dnes jeste musim upect to linecke! Zatim mam jen ty pracny a rohlicky. jeste musim udelat kokosove kulicky a ten vajecnak...
Jen doufam, ze to bude jist nekdo jiny, protoze ja bych fakt nemela...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz