Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
5. únor 2009

Ahoj holky, taky vas moc zdravim! Veru gratuluju k tomu prvnimu scanu, mas fotku? To jsem rada, ze vsechno dobre dopadlo a srdicko tlouklo!

Verco s tou stiznosti na nemocnici to urcite udelej, nebo jim proste jen napis dopis, oni to ze zakona maji povinnost prosetrit a odpovedet ti co jako na to rikaji a jak budou dal postupovat. To, co popisujes zni otresne. Jsem taky rada ze uz jsi doma a snad ted s mamkou a segrou bude vetsi pohodicka a ty i Bjorn si odpocinete..

Milusko ja jsem strasne zvedava co za trampoty te suzuji, napis mi to treba v anglictine co ti je, ja si to nejak prelozim. Takhle z nevedomosti se o tebe bojim vic! Kazdopadne hodne stesti a snad to nebude moc bolet.

Holky tady je ted tolik snehu to by jste neverily! A sporad snezi! Vcera jsme meli super den, byli jsme sjizdet kopce na igelitacich (Kato zavidim ty provizorni boby!) a pekne jsme si to uzili. Ja tajne doufala ze temi otresy miminko vyprovokuju k cinnosti, ale cele to prospalo!!! Zacalo sebou mlit az vecer kdyz jsem byla zase vyrazena z provozu ja. Zadek me boli doted. Jo a midwife jsem musela taky zrusit, jak pisete, nic tu nefunguje, zavreli nam silnici a tak se tam nebylo k ni jak dostat. Ale meli jsme chat po telefonu a nabidla mi sweap v patek. Tak uvidime. Mela jste to nektera?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
5. únor 2009

Kato, Sean uz zadne mliko nechce 😠 Snazim se mu ho davat i behem dne, ale to odmita. A to i v hrnecku.
Videla jsem na facebooku fotky, moc pekne! Nico hezky vyrostl a ma poradna kukadla 🙂
jj, velka postylka musela byt, protoze se snazil prelezat, a to dost nesikovne. Uraz jsem nechtela riskovat.
Vcera jsem mu objednala uz single bed, takove to auticko. Protoze ta cot bed je takova dost uzka a pomerne mala. On je dost dlouhy. nema moc mista na manevrovani.
Ale reknu ti, je to vsechno nove i pro nas. Protoze treba misto spani behem dne si hraje v pokojicku 🙂

Simco, ja nevim, jestli ten sweep fungoval nebo ne. protoze jsem ho mela odpoledne a vecer uz jsem byla na sale pod kudlou. monitor pry nejake kontrakce nameril, ale ja nic necitila. Tak kdo vi. Ale stejne si myslim, ze mi to rano zacal odchazet hlen.

Vcera jsem zjistila, ze tchyne koupila synovci taky tu autickovou postel, kdyz jsem ji rikala, ze my uz Seanovi koupime normalni single bed. Ale Seanovi ji pry nekoupi... Tak tady mate rozdily!

Milusko, jak jste na tom vy se snehem v Nemecku?

janauk
5. únor 2009

Ahoj holky, jiz chvili vasi diskuzi sleduji, ale jeste jsem nemela odvahu se pripojit, abych me rane tehotenstvi nezakrikla.
Ale ted jsem dostala tak uzasnou zpravu, ze si ji nemuzu nechat pro sebe!!!
Edite se dnes rano narodila dceruska a pojmenovali ji Eira, coz ve welstine znamena snih! Takze mala se preci jenom pri sjizdeni kopcu na igelitacich probudila 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verap
5. únor 2009

Gratulace Edite k holcicce, jmeno fakt hezke 🙂

Simco, nevim, co je nuchalni, byl to takovy ten normalni uzv, mam cernobilou fotku, ale naskenovanou do pdf souboru, tak to budu muset predelat do jpg.

Slunicko - slzicka neukapla, ja mela spis radost, ze to tam je a vse je ok.

Byla tam totiz i holcina, u ktere to asi dobre nedopadlo, jelikoz ji hned po tom skenu vzali do consulting room a za 20 minut sli ven a ona plakala ☹

Verco - jak se zotavujes?

miluska.woolley
5. únor 2009

Jeee holky tak ted koukam ze se mi ranni prispevek neulozil, tak znova...

Obrovska gratulace Edite!!!! Jmeno je fakt super.

Jani, vitej a gratuluju k tehu, vsak jsou tu i snazilky, to ses k nam mohla klido pridat... Nekouseme.

Simco, Edo mate IP.

SImco, my taky mame boty na lezeni, podobne jako robeez. Kdyz jsme nekde venku, tak ji je dam. Jinak pry se maji nechat i v lete nechat behat naboso, ze se vyvyji chodidla a spravny postoj. Mala se v utery na pekip predvadela s chozenim a dneska uz taky udelala par krucku, tak treba tomu roku vazne uteceme...

Zuzi, my snih vubec nemame ☹ . A proc tchyne Seanovi tu postel nekoupi?

My byli vcera s M. na uzasnym cinskym jidlem, pozval nas jeho dodavatel, hrala tam jejich ziva hudba... proste super. Jen jsem se prejedla a bylo mi pak trochu soufl.

milibilly
5. únor 2009

Gratulujeme Edyte, moc hezke jmeno! Super novinka!

saza007
5. únor 2009

Vera, tak to je super, ze vsetko dobre dopadlo. Mna scan caka za dva a pol tyzdna, tak sa tesim, aj ked zaroven som trosku stressed, aby bolo vsetko ok 😒

miluska.woolley
5. únor 2009

Holky, to s tema starostma aby bylo vse ok, to si myslim uz bude trosku cele tehu... ale vysledek stoji fakt za to.

My byli opet na A&E, mala spadla z postele, my byli oba u toho... boule jak blazen, ale mala si pobrecela a pak radila dal. Takze ja ze teda jdu na srazik s holkama a ze se stavim u naseho destkyho dr. at mi ji zkoukne.

Pipina na recepci mi rekla, ze oni se na ni koukat nebudou, ze MUSIM do nemocnice a ze ji musi udelat uzv hlavy... tak jsem uz byla na odchodu a pak jsem se prece jen vratila a znova ji vyslovne rekla, ze mala nezvracela, nic ji neni... ne pry MUSIM do nemocnice...
No a po dvou hodinach cekani v nemocnici trvalo vysetreni 5 minut, dr. ji posvitila do oka a rekla ze je v poho, ze jsem tam jezdit nemusela, ale pokud si takhle po padu nejsem jista, ze klido mam dorazit...
Ale uzv hlavy se u ni uz udelat neda, protoze ma fontanelu srostlou a rtg je zbytecny, ze Lotta je ocividne v pohode....
dle meho nazoru se ji baterkou do oci mohl podivat i ten nas detsky lekar, takze si pristi tyden pri rocni prohlidce budu na tu kravu stezovat....

sorry za roman, ale musim to ze sebe dostat...

fairy
5. únor 2009

Edit strasne moc gratuluji nadherne jmeno 🙂
Milusko L je teda cislo hlavne ze je vporadku.

forensica
5. únor 2009

AHojky, jen se narychlo hlasim. Musim jeste objednat matraci ( je to sila kolik je typu, nakonec to bude pocket spring, ale nijaky zvlastni duvod k tomu nemam, proste ji vychvaluji na netu tak do toho jdu) a pak zalehnout. Mamka se segrou vyrazily s K na vyslap. Snad se neztrati, ona ani jedna se nevyzna v mape 😀

Edito, no tak huraaaa!! Gratulace!!! Ja to vedela ze to bude holcicka 🙂 A jmeno je nadherne 😵

Milusko, no to je zazitek, no hlavne ze jste v pohode. Male deti vydrzi opravdu dost ze, nastesti 🙂

Zuzi, no docela me to jeste furt boli. Vcera jsem jeste zobala paralen ale dnes zatim zvladam bez toho. Jen v noci jsem vystrelila jak mala zaplakala a pekne mi cuklo v jedne jizve 😅 Ale nechtela jsem budit B aby mi ji podal, je mi ho lito, maka v praci a pak se ani nevyspi.

Mala ma nenazrane obdobi. Uz mi zase lezi u kozy. Kdyz se narodila mela 3680g a presne po 4 tydnech ma 4140g. Pry je to trochu pod prumer hmotnostniho narustu, ale zadna traga, Bjorn se samozrejmne hned splasil ze neni dle tabulek. Ze ja mu to krava vubec rikala. No on by ji mel nejradeji tlustouckou aby videl ze se ji dobre dari. S tim jak mi ted zase cely den lezi u kozy (kazde 2 hodky, a taha o sto sest) to myslim dozene. Ale v noci jsme mely 5hodin spanku v kuse, coz si teda libuju 😵

Dopis napisu, jen co me mati a segra nechaji. V podstate me neustale nuti abych lezela a nic nedelala. Jsem za to rada ale prece jen nejsem moc produktivni ze.

magisa
5. únor 2009

Edit gratuluju k narozeni holcicky, hlavne at je zdrava...uz se nemuzu dockat na tve zkusenosti a zazitky z porodnice, doufam, ze vse probihalo v poradku a bez zbytecnych komplikaci

janauk
5. únor 2009

Ahoj holky,
dekuju za privitani.
Ja zatim nemam moc co prispivat, proto jen cerpam inspiraci. Me je zatim dost spatne a o unave ani nemluvim a do toho strach aby vse bylo v poradku, ale Milusko jak rikas to bude asi cele tehotenstvi a jak to tady tak ctu tak pak asi jeste 20 let ? 😉
Milusko, teda ty mas ale doma kvitko a jak ji to slusi! Ja si te pamatuju jeste z beremese, nejak to vse moc utika! No presto gratuluju ke krasne holcice.

miluska.woolley
5. únor 2009

Jani ja si rikala ze mi tvuj nick prijde hooodne povedomy. Preju at ti ty nevolnosti brzo prejdou.. Ono to s tema starostma neni tak strasny... ty pozitivni zazitky to vyrovnaji.

Holky, ted jsem na chvilku pustila maly telku - In the night garden a uvarila si kafco a sotva zasednu k pocitaci, tak mi taha za kalhoty, tak si rikam co zase chce... ona si ovladacem na satelit zapla satelit, takze mela zvuk od pohadky ale pocasi na CNN na telce. Vypnuto a uz zase kouka 😀 .

Veru uzivej ze tam mas mamku a segru. Ono to nenajedene obdobi zase prejde, neboj...

editahlb
5. únor 2009

Ahoj holky, dekuju za krasne gratulace!
Jenom pisu, ze uz jsme doma! Mala je to nejkrasnejsi miminko jake jste kdy videly a az se trochu zmatorim tak napisu vic! ted jsem v zajeti pusinkovani (a Verco, - prebiram prezdivku "sosatko" Presne vystihuje to nase male 😵 )

evaj
5. únor 2009

Ahoj devcata,

Edit, velka gratulace, jmeno jste fakt nemohli vybrat lepsi!! Nadhera. Uzivej pusinkovani 😵

Diky Kato, pouzitelne kontakty Pietro nema. Problem je, ze firmy cekaji co bude a tak jsou opatrni v nabirani. Ale to je asi ted vsude stejny.

Simco, no s dvojcatama by teda byla sranda! Sance mozna je, Pietro ma segry dvojcata. Ale myslim to chodi ob generaci.....😕

Vitam Janu, a gratulace k tehu. Snad ti postupem casu bude lip.

weru
5. únor 2009

Ahoj holky,

doufam, ze se mate fajn. Ja marodim, mam nejakou silenou chripku a drzi se me mrcha a drzi.

Gratuluju Edite k holcicce. Hlavne at jste zdrave. Krasne jmeno jste vybrali.

Foren - porodit a pak jeste se slepakem, docela sila, ale hlavne, ze to vsecko dobre dopadlo.

Milusko - drzim pesti, at ti ten zakrok dobre dopadne.

Jani - gratuluji k mimcu.

Pa zatim, jdu si dat caj.

kaata
5. únor 2009

Edit, velika gratulace k holcicce! Vybrali jste krasne jmeno! Koho to napadlo? Uzij si ty prvni uzasne dny a taky se tesim na popis porodu a prvni dojmy!

Jani taky gratuluju k tehu a vitam!

Milusko, Lotynka je teda maly svist, ale nedelej si zase nervy ze jsi spatna mama nebo tak neco! My jsme dneska zase mlei nehodu, kdy Nico zustal mezi dverma (haha) kdyz je zaviral...tak mame na tvari slusnou modrinu.

Zatim pa!

januzza80
6. únor 2009

Ahojky holky,

EDIT,gratuluji k holcicce a jmeno jste vybrali moc pekne.

VITAM NOVOU TEHULKU JANU,

KATKO,SIMCO,kdy se zase nekdy setkame na sraziku?Malej je zatim nemocnej,mel snad 2tydny kasel a zarudle ousko,musi brat tyden antibiotoka a uz se to zlepsuje.Uz aby bylo jaro.
KATKO,kdykoliv budes mit cas,tak se muzeme nekde setkat a pristi tyden budes s holkama na srazu?pa

januzza80
6. únor 2009

EVICKO,tobe preji brzke tehu a manzelovi co nejdrive spokojeno praci. 😉

janauk
6. únor 2009

Dobre rano holky,
dekuju moc za nadherne uvitani a gratulace. My tehotenstvi zatim nikomu moc neoznamili a tak jste prvni 😉
Edit, teda to te pustili brzo domu! Uzivej si nadherne prvni dny s miminkem a take se moc tesim na fotecky a podrobnosti, at vim co me ceka!
Jinak my jsme dnes zasnezeni-okoli Bristolu je pod snehem a ja po 10 metrech zustala stat a tak si zacinam pomalu uzivat prodlouzeneho vikendu. Januzzo ty tvoje decka maji ale nadherny kukadla!

magisa
6. únor 2009

Ahoj Jani
pises, ze okoli Bristolu je pod snehem, jsi snad nekde od tud????Ja bydlim v Kingswoodu...taky jsem mela dneska problem dojet vubec do prace, a venku porad chumeli 🙂

janauk
6. únor 2009

Ahoj Magiso, ja pracuju v Bristolu a bydlime v male vizce kousek od Chipping Sodbury takze trosku smer na Bath. Tady jsme uplne zasypani a ja mam tak 3 mile country roads nez bych se dostala k civilizaci a tak mi dal dnes sef volno 😉 To jsme skoro sousedky!

miluska.woolley
6. únor 2009

Jeee holciny, to byste mohly na zacatku dubna dorazit do Cardiffu na kaficko, az budu okupovat Editu...

magisa
6. únor 2009

pokud do te doby opadne snih tak bych urcite dojela...momentalne seven bridge do Wellsu je zavreny 😒
😀 😀 😀

janauk
6. únor 2009

No jasne ze prijedu, teda jestli to nebude pres velikonoce, to se chystam do Cech.A Magisa to uz bude mit za par!!! Uz se moc tesim. Pa pa kocky, ja jdu varit.

miluska.woolley
6. únor 2009

Magi, myslim ze spis pokud nebudes rodit. Doufam ze snih v dubnu nebude, my jedeme do cornwall na beach holiday 😀 😀 😀 .
Je to 3.-5.dubna.

forensica
6. únor 2009

Zdravim nove prichozi devcata a preji hodne stesti s tehulkovanim 😉

U nas dobre, dnes jsme si prvne vyrazily s K na horkou cokoladu 😝

Doufam ze ten zbytek devcat se ma bajecne, Edito, prestan nas napinat a nahod fotky my jsme tu vsechny desne netrpelive 😵