Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

smellie6
17. lis 2008

Ahoj vsichni, nevite nahodou nekdo o mikulasske besidce ve Virginia Waters, kterou pry kazdy rok porada nejake sdruzeni cechu v UK. Pry je to na nejakych ceskych web strankach, ale ja nemuzu nic najit. Dik.

slunicko2
autor
17. lis 2008

Simco, fakt to byl dnes zazitek. Alfie byl od malicka dost temperamentni. Treba se tu pral se Seanem o to jeho vozitko. Nasadil oblicej a tahal a tahal, az sebou samozrejme sekl. Vyraz mel v obliceji jak buh pomsty. Sean zase sedel a plakal, truhlik jeden! Sean pak taky chtel vsechno, co si vzal do ruky Alfie. Nakonec mu Alfie dokonce i ty veci podaval sam, jenze to uz Sean o nich nechtel ani slysel a radeji usedave brecel 😀
Fakt to dnes byla kovbojka! Do toho Louise 27tt!

Holky, ja jsem to jeste nedostala, ale boli me vajecniky! Se vsadim, ze budu jako na schval tehu, kdyz jsem se rozhodla jit do prace!

editahlb
17. lis 2008

🙂 Zuzko to tak byva 😉 Stejne ti drzim palce..

Simco da se ta separacka, co se pak splachuje do wc, koupit bezne v kamennem obchode nebo jen on-line?

Holky ja si ted vsimla ze je tu jeste jedna diskuze maminek a tehulek v UK, pulka z nas se tam presunula 😒 No to jsou mi veci...

Smellie, ja netusim, promin. Bylo by to fajn vzit deticky na Mikulase, co? 🙂

aaandreaaa
17. lis 2008

Dobry den,
rada bych se zeptala jestli mezi vami neni nejaka maminka z Brighton-Hove. Zijeme zde uz 3 roky, mame 2 letou holcicku Saru a hledame nejake nove ceske/slovenske kamarady. Budeme se moc tesit na mail, setkani, pokud budete mit zajem. Zatrim prejeme krasny den. Andrea a Sara

forensica
17. lis 2008

Ahojky!
Edito, no ja si te nove diskuze taky vcera vsimla. No co uz, asi se tam holkam lip povida. S tema separackama nevim, ale ja stejne vetsinu veci kupuju jen online tak me to vadit nebude. Ale rekla bych ze ty velke obchodaky (John Lewis) by je mit meli, kdyz prodavaji latkovky. Super ze jste na NCT nakoupili, je to takovy blesak ale vetsina veci je fakt dost zachovala.

Andreo, mam pocit ze tu nikdo od Brightonu neni 😅

Simco, tobe to fakt krupici nepripomina. Vzdyt je to to same, namleta psenice. No ale co ja vim, ja uz normalni ceskou detskou krupicku nemela leta 🙂

To go- karting me trochu nervuje, jelikoz se to neda zarezervovat dostatecne dopredu. Jen jim muzu den predem zavolat a oni mi reknou kdy je volno na ten dalsi den. Rikala pani ze teda cas vzdycky je, ale neni to uplne dle mych predstav jelikoz musim klukum dat vedet a nachystat dlabanec. No snad to tak bude v pohode.

Nic, jedu na nakupy, dnes nam prijde kamos s trickem na veceri, co ja pro vedu neudelam 😀

miluska.woolley
17. lis 2008

ZUzi, na to obdobi prani o hracky se taky netesim. ted si sice nekdy na playgroup hracku vezmou, ale daji se oblbnout necim jinym a nevyvadej u toho jeste.

Edito, ohledne druhe diskuze no comment. Kazdy dle sveho gusta. Mozna je to tak lepsi. Ohledne plenek ti napisu IP.

Jinak nas obe skolil nejaky kasel, tak jsem si dotahla z lekarny drogy a maly nejakej sirup z bylinek, tak ted cekam, jestli nebude mit alergickou reakci. Vubec nechce jist. O vikendu toho taky moc nesnedla a uz je pohubla.
Kez by mne to slo taky tak rychle.

slunicko2
autor
17. lis 2008

Edi, ja myslim, ze ty separacky se daji koupit i v nekterych obchodech. Jako treba Mothercare, nebo nekdy ty agenty prijdou i tobe domu. Nevim, jak je na tom ale Cardiff

Verco, mam pro tebe tricko toho Daze. Ted ale nevim, jestli jsi ho chtela, kdyz ho sice nosil na ponorce, ale mel ho pod volnou kosili 🙂
Byt tebou, tak si u te zenske radeji zamluvim datum, kdyby nahodou. Ted pred vanoci muze mit velke skupiny lidi majici christmas parties, ktere se buknou na posledni chvilku.

Milusko, sean moc bylinky nemuze, protoze ja mam alergie. tak mu je davam jenom hodne pomalu.
Snad vas ten kasel brzy prejde!
S tema hrackama a vubec celkove to dnes byla novinka. Je mi jasne, ze nas takhle ceka jeste tak toho pul roku nebo i rok...
louise ale rikala, ze alfie bude zarlivosti bez sebe, az se narodi druhe mimco. Jsem na to zvedava.

Ja jsem si te druhe diskuze taky vsimla. Hlavne tech pomluv, to bylo dost nechutne.

lena13
17. lis 2008

Me se ta nova diskuze libi,clovek se neboji napsat kurva,aby nekoho nepobouril 😎

miluska.woolley
17. lis 2008

Vsak rikam, kazdemu dle gusta. Kazdej jsme holt nejakej. 😕

slunicko2
autor
17. lis 2008

Ale Leno, kurva si napis kde chces, mluva je kazdeho vec. A ze ja to treba nepouzivam, ti muze byt prece jedno. Ale pomlouvat tam takhle hnusne je opravdu pod uroven 😉
Konec koncu, Simca to takhle urcite nemyslela.

kaata
17. lis 2008

Ahoj zavislacky, teda tady se toho zase napovidalo, kam ty deti mezitim strkate? 😀 Tak jsem to prolouskala a az ted z toho koukam, ze se tu zatim vytvorily dva tabory, jo? To je skoda... No radsi nebudu taky komentovat, nechci nikoho ranit nebo urazit.

My jsme meli hezky vikend, BBC Good Food Show byla skvela, spousta novych veci oproti poslednim rokum, dobroty, vinko 😉 Nikysek vydrzel, ale kanonada do plinek pak prisla v aute cestou domu, takze se slo s autosedackou az do koupelny a putoval rovnou do vany.

Dneska mi volali ze skolky do prace a musela jsem si ho jit vyzvednout, protoze ma orad prujem. Mari, doufam, ze jste to nechytli vy od Nikyska v ten ctvrtek! Moje mamka mi poradila davat mu vodu z prevarene ryze, vcera mi to vypil, dneska to nechtel ani omylem, tak jsme nakonec skoncili na mlicku, aby do sebe dostal nejake ty tekutiny. Mate nejaky tipy co jineho muze zabrat?

No a ja tu ted budu dohanet praci do noci ☹

Ani se nepokousim na vsechno reagovat, nemam sanci. Simco vy se drzte s tema zoubkama - to bud efakt n afanfary az vylezou. Jo je fakt ze pred Nikyskem si Oskar troufa - kdyz dostal Nikysek naposledy od nej po hlave tim pocitadlem, tak se z toho zase vzpamatoval on - no jo je to takovy cita. Takze Zuzko citim s tebou, ale oni se snad otrkaji!

Verco, jak jsi psala, ze ta cena za skolku je "nechutna", tak tak se to muze zdat... Ale kdyz mas pak svy ditko, tak chces pro nejk fakt to nejlepsi, a tohle byla jedina, kde jsem si dokazala predstavit ho tam nechat, hezka, cista, hodne prostorna atd. Proste jsem mela pocit, ze mu tam bude nejlip z tech co jsme videli.

Milusko, doufam, ze se date taky brzy dokupy!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
17. lis 2008

zuzi - no to triko by bylo vyborne, ono se na to nachyta veci i tak..myslim ze kdyz mel tu kosili volnou tak urcite. To by mohlo byt zajimave 🙂 No ja se tu pani snazila na tom karting prekecat ale rikala ze to proste tak dopredu nerezervuji. Ja tam pak jeste i osobne jela a neoblomila jsem ji. No tak holt budu muset doufat,ale stejne jim zavolam uz ve ctvrtek a treba se uvoli a zarezervuje nam to.

Kato, ja te uplne chapu ze chces to nejlepsi pro prcka, to ja bych chtela taky 😉 Me jen zajima jak to dokazou oduvodnit tu cenu, nedovedu si predstavit jakto ze to tolik stoji na den.

No nic, ja jdu asi pomalu do hajan. V noci jsem vubec nemohla usnout, bylo mi desny vedro. Uz to asi zacina ty radosti tehotenstvi 🙂 Poradne vyvetram a snad usnu.

Simco, winter wonderland neznam, co to je?

miluska.woolley
18. lis 2008

Kato, nam v nemocnici rikali na prujem v zadnem pripade mlicko, jen odvar z ryze, varenou zeleninu, a cerny caj, nebo vodu. Nebo nejaky dehydratacni roztok. Doufam ze to Nikyska brzo prejde. Tak si rikam jeste ze jsem neletela.

My jsme teda nakonec obe marod. V maly to chrci a kasle, ale jinak tu vsude leze a radi. Mne je mizerne, silene mne boli na plicich, cpu do sebe paralen a caj s citronem. Jsu si lehnout na gauc k maly do pokojicku.

chiswick
18. lis 2008

dobre ranko,
Kato ja myslim, ze Sebik to v ten ctvrtek taky uz mel - akorat se to projevovalo jen jak mu teklo z nosu, hned druhy den - v patek - se to rozjelo. Nam rekli zadny solids jeden den, zadne mliko (to on stejne nema), pouze to vecerni kojeni a dali nam Electrolyte powders. Daji se koupit taky v lekarne.
At se poradne prospi - coz nastalo vcera odpoledne, predtim mel jen takova zdrimnuti, a pak zkusit solids. Tak ted uz zase papa hezky a uz je to lepsi.

Verco, ta moje si bere tech 9£ hrubeho az pak si bude platit ty dane. Ja jsem si treba pred tim nez se Sebik narodil nedokazala predstavit, ze predstava odlouceni od nej bude tak desiva. A proto bych rada, aby byl s nekym komu verim, aby mel co nejvice pozornosti a nekoho mileho. Musela jsem se ale smat, ze budu pit vodu a jist jenom chleba 😀

miluska.woolley
18. lis 2008

Samozrejme jsem chtela napsat rehydratacni, ne dehydratacni. Ten co maj tady je s prichuti bananu, takze detem chutna.

Teda 9 liber ve srovnani s 4-7eur za hodinu tady je taky dobry. To se ale stara jen o to jedno dite, ne?

Mala nechce ani jist, ani pit, jen se mazli nebo buli... ach jo, to bude zase den.

editahlb
18. lis 2008

Ahoj kocky, to je mi lito ze je tu tolik marodu! Milusko drzte se nad vodou a v teple a Kato pro Nikyska bych taky doporucila jenom ten odvar z ryze, musi to byt utrpeni takhle s tema nemocema valcit.

Jeste k tem separackam - ja se ptala na ten kamennny obchod jen tak, rada si veci osaham nebo aspon prohlidnu nez je koupim, ale jinak v podstate nemam s online prodejem a nakupem zadny problem. Kazdopadne diky za rady. Zuzko ty jsi zminila nejake agenty co pliny prodavaji po domech? Toho bych se asi bala - neumit totiz rict ne 😀 A co jsou to medvedi tlapicky?

Verco me je posledni dobou taky nejak soufl, jakoby takova vnitrni nervozita a porad neco nestiham, v noci skoro nespim, svaluju vinu na treti trimestr ale nevim nevim. Uz aby to brzo preslo!

Jeste jsem chtela pro mimco koupit ovci kuzi (do postylky nebo jen tak na lezeni), mate ji taky nekdo? Nejsou ty chlupy pro novorozene prilis dlouhe? NEbude ho/ji to drazdit? (soude podle ovcich kuzi co jsme meli doma v cechach)

miluska.woolley
18. lis 2008

Edito, ta moje kamoska taky zminovala agenty co prodavaj pleny, pry je i pronajmou na vyzkouseni...

medvedi tlapicky se u nas jmenujou pracny.

editahlb
18. lis 2008

Tak jsem se docetla ze ty ovci kuze jsou dobre pro miminka jen po tu dobu co spi na zadech, jak se zacnou pretacet a lezet na brisku tak s kuzi pryc. Tak ja asi koupim jenom tu mensi. Delka chlupu na kuzi by taky nemela byt problem 🙂

milibilly
18. lis 2008

Ahoj! Hlasim se do poctu!

Mam co docitat, neni cas...
Milusko, mari, at se deticky pekne brzo uzdravi!
Vidim, ze uz pecte na Vanoce! Ja asi nebudu, jsem na to leva. :( Nebo jenom rohlicky!

Vecer si vas snad doctu, musim uz jit pracovat, ..teda uvarit si kafco!

Preji pekny den!

slunicko2
autor
18. lis 2008

Dobre dopoledne 🙂

My uz jsme tu od vcerejsiho vecera bez vody. Praskla trubka v te nove skole, co je tu postvena. Celou ji to vyplavilo. A tak od jedne vesnice pred nama, nase mestecko a pak zbytek vesnic a mest tady po okoli jsme bez vody. Vcera jsem jeste daze vyhnala, at dojde pro baliky vody, ktere rozdavaji. Jeste ze tak, protoze dnes uz se tam musi s nadobama k nadrzi. Ale pry rodinam s mimcama nebo starsim lidem rozvezou, kdyz se jim zavola.
Zitra jsem mela jit s kamaradkama na obed, tak to asi padne, neb bude vsechno zavrene.

Holky, me je vas tak lito, ze jste nemocne, nebo deti maji takove problemy. 😒 My se zatim drzime! Ale hodne to bude tim, ze Sean asi nechodi do skolky. Tak at je vam vsem brzy dobre!

Edi, oni ty sales reps jsou vetsinou maminy, ktere se tomu venuji. Spis ti prinesou ukazat ruzne druhy plenek a doplnku. Ty jim reknes, co bys chtela, aby tvoje plenka splnovala a oni ti doporuci. Zatim si tu nikdo na takovy ten sales natlak nestezoval. Ale urcite to muze byt jine na velkem meste.

Verco, tricko jsem vcera zabalila do pytlicku, kdybys ho teda chtela 🙂 Tak ja ho poslu. jen mej se mnou trpelivost, ted toho mame dost. Ta kosile je docela volna, navic ji nema zaplou u krku. Vsimla jsem si pritom baleni, ze tam mel i vlas 😉 Sama jsem zvedava, jestli tam najdes neco jineho nez na ostatnich trickach. Ale byl na te nove ponorce, tak ta by mela byt cistejsi.

miluska.woolley
18. lis 2008

Mili, no konecne, to je dost ze se ukazes 😵 . Jak je?

Zuzi, to je naprd s tou vodou. 😒 . Myslis ze to do zitra nebudou mit spravene? Jsem si vzpomnela, jak jsme museli u nas s kyblikama k obecni studni kdyz netekla, kdyz jsem byla mala 😀 .

slunicko2
autor
18. lis 2008

Mili, jak se ti dari? 🙂 To snad ani docitat nemusis, tolik se tu neudalo 🙂 Jak se ma davidek?
Ja letost taky upecu jen pracny, rohlicky a linecke 🙂

Milusko, ted jsem nasla na netu, ze je tu 6000 domu bez vody. Snad to opravi do dnesniho vecera. Uz je ti o neco lepe?

editahlb
18. lis 2008

Zuzko a co jsou to ty pracny? Mozna ze to znam, jenom pod jinym nazvem..

Mili vitej! Uz je ti urcite lip, kdyz jsi tady na chatu a pracujes, super!

Zkusim vyhledat ty pracny na mimibazar receptech, honi me mlsna 🙂

slunicko2
autor
18. lis 2008

edi, to jsou prave ty medvedi tlapicky 🙂 Potrebujes orechy, cukr, vanilkovy prasek, podivam se... je to jednoduche.... ale pracne 🙂 musis do nastouchat do formicek, a az se to upece, tak to obalis v cukr moucce... mnam mnam mnam 🙂
a muzes je bud udelat bile, treba s kokosem nebo kakaove... ja delam jenom ty kakaove 🙂

forensica
18. lis 2008

No Mili, nazdar! Jsme rady ze zaskocis 😉

Zuzi, no to je chutovka s vodou. To se nam stalo minuly rok a je to docela sokec. Ale oni to urco brzo opravi kdyz je tolik domu bez prisunu.

Edit, no tak dnes jsem spala bajecne (teda krom toho ze se kocour laskyplne prisel pomazlit nekdy kolem 4 🙄 ) zato Bjorn nemohl. Mam pocit ze my se stale aklimatizujeme na ta nova okna, je nam najednou dost teplo a nikde nam netahne 😀. Ohledne te ovci kuze myslim ze na to mimco nepokladas jen tak. Vzdycky se prece dava plinka pod hlavicku tak by ty chloupky nemely drazdit. My to pouzivaly v nemocnici pod pacienty (prosteradlo na to) a ti co to meli meli mene otlaku a lip se jim prokrvovala kuze. Takze na tom neco bude. Ja bych to taky koupila ale mamka uz objednala jakysi fusak a tak ji nechci kazit radost 🙂

Myslim ze Miluska myslela pracicky (tak tomu rikame u nas), tady je jeden recept tak ti to treba neco pripomene http://recepty.vareni.cz/medvedi-pracicky/

forensica
18. lis 2008

Zuzi, zadrz s trickem, ja myslim mam uz akorat 30, huraa. Ale kdyby jsi byla sama zvedava co na tom najdu tak posli 😉

slunicko2
autor
18. lis 2008

Verco, nebudu ti s tim trickem pridelavat praci 🙂 jen si uzij ty co mas 🙂
jojo, je to ten recept. az na par zmen.. .ty formicky nevymazavam, vyklepne se to samo, a pak de cukr moucky na obaleni pridam ten vanilkovy cukr, aby to krasne vonelo. taky do tech pracen nedavam zadne koreni.

Privod vody uz je pry opraveny, podle jejich webu. ale bude to trvat jeste nekolik hodin, nez se to cele rozproudi az k nam. pak to potece zabarvene a az pak se snad umyju 🙂 Praskl totiz nejaky hlavni privod, tak proto.

Ta vase nova okna udelala az tak velky rozdil? pane jo!

miluska.woolley
18. lis 2008

No holky tak to je ono, nekde se tomu rika medvedi tlapicky a u nas pracny.

Mne uz je trochu lip, dopatlala jsem to cukrovi, tak az to zitra ochutnam, poreferuju. Prave se mi z pohledu na cokoladu dela spatne. Jinak ja teda na peceni taky nejsem zadnej expert, nebyt toho cookieswapu, ani nepecu...

Mala ma trochu teplotu, tak dostala cipek a doufam ze to bude ok. Jen jak cely den prospala, ted nechce do postele.