Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

miluska.woolley
4. bře 2009

Zuzi nestras, u nas je jaro. Ja odmitam do jukej balit zimni veci... Sean je sikulka.

Musim se zastat uredniku v CR, u nas na pracaku/socialce jsou ty nejuzasnejsi zensky, mily a i mi pomohly vyplnit formulare. Dokonce i o ten E411 se postaraji...
Uz se na Vas holky moc tesim...

forensica
5. bře 2009

milusko - ale jo, verim ze vetsina jsou dobri ouradove..ja si jen pamatuju ze naposledy co jsem si vyrizovala obcanku tak mi urednce zmizikem vymazala kousek podpisoveho vzoru ze pry se tak podpisovat nemuzu kdyz to neni moje jmeno 😠 ..docela me to pobavilo, ale ta pani uz tam teda nepracuje kvuli teto prihode 😅

editahlb
5. bře 2009

Ahoj, ja uz se na vas taky tesim! Vemte si nejake dobre botky na prochazku, chtela bych vas vzit po okoli a pak treba do farm shopu na kafco/caj – co vy na to? Maji tam na te farme osliky, kozy, kaceny atd, je to tam moc mile a vsechno kousek od baraku.

Helco jak vam to jde ve skolce? Porad je tam takova sikulka jako v pondeli? Ja si pamatuju ze me to ve skolce taky vzdycky bavilo, brecela jsem kdyz me prisli vyzvednout ze uz musim domu. Jinak to mas super ze ti mama takhle vyvaruje! A jak Colinovi chutna ceska kuchyne? My jdeme dneska malou vyfotit na ten pas, tak vymyslim, do ceho obliknout, at nezanikne s pozadim. (Verco stavim se na poste a poslu ti ty formulare).

Simco co ctes?

Verus ja se k midwife musela objednavat 2 tydny dopredu. Ja jsem pro malou skoro vubec nic nemela, ne kvuli poveram, asi jsem to jenom porad odkladala a nakonec se nam tu toho tolik nashromazdilo, ze se nestacim divit. Kamaradi a rodina jsou strasne dobrosrdecni. Ale ebay je urcite dobry zdroj. Taky zkus Netmums (myslim .com), maji tam kolonku ‘neary new’ – inzeraty prodej, nakup, adara a ja odtamtud mam taky par veci. No a taky urcite freecycle

Verco to si delas legraci s tim zmizikem, ne? To musis vysletlit..

A u nas taky vcera snezilo a pak niz ve meste padaly kroupy, ale Milusko neboj, za pet minut po snehu ani kroupech nebylo ani vidu ani slechu

janauk
5. bře 2009

Sazo,ja mam ty nevolnosti nejhorsi vecer. Kdyz prijdu domu z prace, tak uz se mnou neni rec, vubec nemuzu jist, mam zimnici,...Hruza, tento tyden je asi nejhorsi ☹
To je dobre ze tobe se to uz lepsi, to je povzbuzujici. Ja ma termin na 18.09, takze mi to posunuli o 2 dny dopredu. Kdy ho mas ty? Ve vizitce mas 23.09 ale to bys nebyla ve 13tt?

Edit, diky za tipy na netmums, mrknu na to.

Jinak, ja do Cardiffu prifrcim na sobotni odpoledne. Zuzko,kdy odlitate?

Pax

slunicko2
autor
5. bře 2009

Jani, my odlitame zpatky do glasgow 7.4. tak bych asi taky prijela na to sobotni odpoledne, nebo uz nejak rano.
S tema nevolnostma ti to teda nezavidim. Ja jsem v tomhle mela klidek. Ale zase jsem mela jine problemy. Tak at te to brzy prejde!

Milusko, ja se na vas taky tesim! Takove roky uz tu klabosime on line a porad zadne osobni setkani 😝

Tady snezilo i dnes rano a jak. Musela jsem auto skrabat od snehu. A ted sviti slunicko a po snehu ani pamatky! Na Skotsko mame nezvykle modrou oblohu. Jen mi bylo vcera lito Daze, protoze ponorka plula na jinou zakladnu a on byl urcite na casing!

Ted u nas zacala pracovat nova holcina. Jeji manza pracuje v mistnim krematoriu. To jsem nevedela, ze kdyz chce byt nekdo pohrbeny do zeme, tak ho uredne musi prohlasit za mrtveho jenom jeden lekar. Ale kdyz chcete byt spaleni, tak to musi byt dva lekari!

Verco, ta pani dostala vyhazov potom fiasku s tou tvou obcankou? 😀

Edit, dobre botky na prochazku 🙂 myslis tim nejake modni gumaky?

ten nas nezmar usnul dnes v pokojicku na zemi! Vylezl z postylky, hral si a pak odpadl vedle kose na pradlo a farmy!

saza007
5. bře 2009

Jani, termin mam 9. Septembra. V tej vizitke to neviem zmenit 😒 Nech zadam cokolvek, tak mi to vyhodi zly datum alebo tyzdne.. tak som to vzdala 😀

forensica
5. bře 2009

No tak abych to objasnila s tou obcankou. Jak nektre tu uz vite, kvuli ceske statni tiskarne, ja nemam nad 'a' v prijmeni krouzek (v pase vytiskly), jelikoz oni ho tam proste nemaji. Ale ja se tak podepisuju, s krouzkem. No a jak jsem si tehda sla vyzvednout obcanku, tak koukam krouzek vymazanej (byly videt pozustatky nad tim 'a'). Tak se ptam co to jako je a pani se na me podivala jak na pitomou a rika ze se prece nemuzu podepisovat jinak nez se jmenuju. Jak by to vypadalo kdyby se Novak podepisloval Slovacek. Tak ja na to ze to je kravina, kdyz se budu chtit podepisovat trema xxx tak budu a ze se mnou tak mluvit nebude a sla jsem vys. No a pak nejak ta pani byla propustena, jak mi bylo jeji sefovou zdeleno po emailu 😅 Trochu me to mrzelo, ale ze me blbce prece delat nebude a jeste k tomu takovy pristup.

miluska.woolley
5. bře 2009

Veru nejvic se mi libi tvoje veta ´pani uz tam nepracuje kvuli tehle prihode... 😀 .. dobre ji tak kravce Psala jsem ti na skype ohledne brunche, tak az budes mit chvilku, tak napis prosim.

Edito tak to abych teda maly 100% sbalila gumovky. Jen teda nevim jak to tam prezijou nase golfky... Manduca to jisti.. Ja gumovky nemam, ale asi zakoupim, kdyz uz budu chodit s malou na prochazky do bahna.

Jani, ja mela ty nevolnosti jako ty, po navratu z prace jsem se klepala pod perinou v posteli a brecela ze uz to nevydrzim... ale neboj uz jsi 12tt, uz se to bude lepsit.

Holky ja jdu zehlit a balit. Zatim jsem dala na stranu veci pro Lottu a vypada to ze uz se nam do auta nic jinyho nevejde... 😀

slunicko2
autor
5. bře 2009

Verco, to mi pripomina nekolik ucitelek z me zakladni skoly! Nase tridni nam tam i rikala, jak si mame cesat vlasy!

Tak holky, uz jsem do Cardiffu koupila letenku! Ale je to nejake mensi letadlo, tak to dele trva 😠 Snad nebude letadlo plne a sean se bude moct roztahnout!

sazo, jeee, sean se narodil 4.9.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
6. bře 2009

Verco,teda ta prihoda s obcankou je teda neuveritelna! Je to asi o tom na koho narzis, ja mela podobne zkusenosti na matrice a zase dobre s obcankou. Nejak mi prijde ze urednice povetsinu nemaji zajem ☹

Sazo, tak to je super, jsme od sebe jen skoro tyden
😉

Milusko, kdy vyrazite na vasi velkou cestu? Je to jsi me povzbudila, ze ti nevolnosti prestaly. Ja slysim vsude kolem jen horror story ze mi bude spatne cele tehotenstvi a ja uz jsem z toho ted tak vycerpana a otravena, ze nevim jak bych to zvladla.

Je tak to vypada ze v Cardiffu nas bude spousta! To je super ze Vas vsechny poznam!

Holky, videli jste film Reader? Moc moc doporucuji, uplne mi to vyrazilo dech.

janauk
6. bře 2009

Simono, uplne jsem zapomnela reagovat na tvuj prispevek ☹ Jen doufam, ze te do toho letadla pusti. Nejhorsi na tom je ze se to dozvis az na letisti 😒 Me to teda prekvapuje ze by ti doktor nenapsal ten dopis? Myslis, ze to je tim, ze jsi prvniho prcka porodila drive? V jakem tydnu budes?

miluska.woolley
6. bře 2009

Simco, my kdyz leteli minuly rok na vanoce, tak jsem byla jako ty a nikdo po mne zadny potvrzeni videt nechtel.. ale mela jsem ho.
Lotta byla minuly tyden taky protivna, ale tobylo tema zubama, tuk, tuk, tuk, uz je to lepsi. ALe je tatinkova prdelka, ted stoji v postylce, nechce spat a krici taaata, taaata, no uznejte, prece za ni nepujdu ja, kdyz ma doma tatinka 😀 .

Jani, vyrazime pristi utery, s mezizastavkou na severu nemecka dorazime do londyna ve ctvrtek...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
6. bře 2009

Simco, promin, ja jsem to cele nejak popletla. Myslale jsem ze jsi rodila kolem 32 tt.

No, kdyby vse selhlalo, mas ty razitka 😀

hezkej vikend!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
6. bře 2009

Simco, ten doktor teda nedava smysl, vid? On ti dopis nenapise kvuli DVT. Ale rekne ti, abys lhala. Cimz se samozrejme zadne riziko nesnizi. Ja jsem teda o zadnem taky neslysela.
S tim spanim se to malinko srovnalo. ale vzbudi se tak kolem 4am nebo 5 am a pak zase odpadne az do sedme nebo dele. Fakt zvlastni. Ted ho davame spat po pul sedme nebo v sedm. Jak jsem ho dala spat v pul osme, tak stejne byl vzhuru v pet. Na to se muzu vykaslat.
S tim nocnikovam slavite alespon nejake uspechy. My zase nic.
Bylo by super, kdyby jsi do Cardiffu take dorazila! I kdyz, ja bych mozna mohla priletet do Londyna na par dni, kdyz tu ted Daz tri mesice nebude!

Milusko, to je jasne, to k ni musi tatka 🙂 Kdyz si o nej tak rika!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
6. bře 2009

Simco, nejdele se dela do 11.30pm, plus jeste ta cesta domu tak tech 10 minut. V podstate je ukladas do postele 🙂 Nocni by se asi delala jenom v pripade, kdyby nejaky klient chtel umrit doma a vyzadal si sluzbu u luzka. Jestli vis, jak to myslim?!

To je mile s O, ze si chtel ve skolce jeste hrat! 🙂 je fajn, ze se mu tam tak zamlouva! U nas jidlo taky vzdycky zabere!

Vis co, my u toho nocnikovani nedelame vubec zadne pokroky. Ale zase je pravda, ze treba Veronika na tom asi nepracuje vubec a ja fakt ted taky jenom sporadicky. Kdyz si tenkrat prinesl ten nocnik, jak chtel curat, tak to jsem to s nim pres vikend trenovala.
Ja uz na nem ale vidim, ze si uvedomuje to curani a kadeni. Neni mu v te plince uz prijemne a taha si za ni.
Ted mam vikend zase volny, tak budu trenovat.

Holky, tak se nakonec asi taky priklonime k soukrome skole a skolce. Je tu jedna, Lomond School, navy na nni dava polovinu. Ale zase treba nema tak dobrou povest, jako ta tady na rohu. Ja se jenom bojim, ze Sean pak bude chtit litat cely den a noc s detma tady po estate. Rodiny tu casto maji hodne deti, ale jak jsou muzsky vecne v trapu, tak zenske chteji mit klid a nechavaji je behat venku non stop! A to bych fakt nechtela. Ale zase kdyz to budou jeho kamaradi ze skoly, tak bych mu to nemohla zakazovat 😔

slunicko2
autor
6. bře 2009

jezis, ted doufam, ze to neznelo snobsky! 😖 Snad me chapete! tady ty deti proste nemaji zadnou motivaci, k nicemu je nevedou. Proste prijdou ze skoly a jsou venku celou dobu, treba az do deseti do vecera v lete. Tri roky stare deti!!!!
Ja bych byla rada, aby Sean studoval a neskoncil skolu v sestnacti!

miluska.woolley
7. bře 2009

Zuzi, mne to snobsky nezni, kdyz vidim jak se tady pubosi poflakujou po ulicich, taky doufam aby mela mala dostatek zajmu a nedelala to. Ovsem jestli se nam to podari, tot otazka...

My treba jako deti taky nebyly k nicemu moc vedeny, museli jsme doma pomahat a flakali jsme se po vesnici, pozdeji kourili, chlastali.. a mne bylo lito ze treba nedelam nejaky sport nebo nehraju na hudebni nastroj nebo tak neco.. na tohle byl pionyr dobry...

slunicko2
autor
7. bře 2009

Milusko, ja jsem taky vyrustala na vesnici. Od nasich sice snaha byla, ale ne tak moc uspesna 🙂 Ja jsem teda nikdy nekourila a alkohol jsem nemusela. Ale zase jsem delala jine vylomeniny 😀

Ja se hlavne desim toho, ze si domu privede tehotnou sestnactku. Ale pevne doufam, ze takove casy budou zachvilku v uk uz taky minulosti!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
8. bře 2009

Ahojky devcata,
nejak nestiham, ale koukam ze jste toho az tak moc nenavykladaly tak jsem rada 🙂

Ja jsem taky pro private skoly,ale z toho duvodu ze ti co si to muzou dovolit maji vetsinou velky zajem na vzdelani jejich deti a tudiz maji i lepsi vychovani a uroven. Ale netusim jestli si to budeme moc dovolit ci jestli tu je neco kolem vhodneho.

SImco - to je smutny ze ty teenage tehule berou furt tak nejak lehce co. Ja jsem ted byla v mothercare, kojila jsem a prisla tam skupinka 3 holcin s jednim mimcem a myslim ze nemely vic jak 15 let. Si nedovedu predstavit co bych si v takovym veku vubec s ditetem pocala 😅

Kristinka vcera po dlouhosahlem premlouvani nakonec spala v postylce. Oblozena polstarema kvuli prostoru, svazana do uzlicku a nakojena az po okraj 😀 V noci sla uz krasne, bez svazani. No nicmene dnes zapasime ji tam zase uspat, ach jo 🙄 Nebude to tak lehke, bohuzel.
Videli jsme znamou s miminkem co je o 6 tydnu mladsi jak K. To je neuveritelne co 6 tydnu dokaze! K vypadala jak monster kid oproti tomu pidizvikovi 😀
Jinak to Ergo uz by tu melo byt kazdym dnem, poslali to 4.3. a uz je to 2 dny v UK tak doufam ze to bude v poradku a nebudu za to muset platit zadne clo.
V patek si zajdu na gyndu. Prece jen si rikam ze je dobry napad se po tom porode nechat proklepnout poradne. Navic nas to tuleni furt jaksi boli,coz je otrava.
Jo, uz mi zacaly vypadavat ty stehy po apendouru. Prvni uz je venku, tim ze mi krasne vyhnisal 🙄 Nadhera, takovi jsou tady felcari. Doufam ze jsou opravdu vstrebavaci a ze mi nevyhnisaji vsechny, to by bylo uz snad pomalu na zalobu.
Nic, jdu si dat cokoladu na energii, az zase poletim po schodech nahoru uspavat mladou. Pa

miluska.woolley
8. bře 2009

Holky ja nedavno koukala na bbc dokument o holce co otehotnela ve 14. docela husty...

Veru, ty tvoje story s doktorama mi nahani hruzu...

Mame jakstaks sbaleno a ja jsem totalne vyrizena 😝

editahlb
8. bře 2009

Cau kocky, tak se nam to s tim srazikem uz pekne rysuje! Ja tema botkama nemyslela gumaky, proste pevnejsi botky, ale jak jste jet u zminili, tak premyslim ze to asi neni spatny napad. Ono zalezi na pocasi. Kdyz bude sucho tak ebudou potreba, ale tady v tom kraji jeden nikdy nevi, co?

Zacala jsem dneska prebirat obleceni, mala uz se do nekolika oblecku nevejde a pak mame million novych kousku co prisly jako darky od pribuzenstva a kamaradu (no uplne vanoce!) tak si v tom musim udelat poradek. Jinak taky zaciname s organizovanim toho naseho stehovani se, zacneme tyden po nasem sraziku, kdy najimame transit van na prestehovani vetsich kousku nabytku a knizek, budeme v Cechach asi do 20 kvetna a pak se vracime na par tydnu zpet do UK kvuli svatbe svagrove. Na leto pak zase zpatky do Cech. Jsem na to docela zvedava, jak se nam tam bude darit. Uz jsem tady taky nejaky ten patek a v Cechach jsem byla vzdycky jen tak max. na 14 dnu.

Mala mi hulaka jak na lesy, drobek ma uz asi zase hlad, tak ja ase pisnu pozdeji. Mejte se!!

editahlb
8. bře 2009

Milusko ty musis byt tak natesena! Cestovani na cely mesic! Ja bych byla cela bez sebe.. Snad vam vyjde super pocasi a taky doufam, ze nubudete na zaver z toho vseho moc unaveni- Cardiff a Swansea jsu posledni zastavkou, je to tak?

MDZ! Tak na to ja uplne zapomnela! kdeze jsou ty kytice rudych karafiatu a karamelovy vetrnik! taky u nas vzdycky kazdy rok promitali v mistnim kine Tri muzi a nemluvne, jsem to videla asi 4x. (to jsou mi ale asociace.. co si vybavujete vy?)

My deska nemame moc dobry den, Eira ma zarazene prdiky ci jinou zazivaci potiz, cely den jen sosackuje, spi malo a knoura. Ted mi usnula v naruci tak se bojim pohnout at ji neprobudim, chtela by zase jist a po minute by to zase vyblinkla. No holt to musime preckat, aspon si pak vic vazime tech dni kdy je vsechno o.k. a ona jako andilek.

Verco Kristinka uz ma 2 mesice? Narodila se sedmeho ledna? ten cas tak priserne leti.. zacinam vazne uvazovat s cim vydelat penize z domova, zvedaji se mi chlupy na rukou z predstavy navratu do prace..

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
8. bře 2009

Edito, zmena planu, po cardifu jeste zustavame na velikonoce u tchanu a schazime se se zbytkem rodiny 😀 . Po tydnu dovolene v Cornwall budeme s malou odpocate... Uz se na vas moc tesime.
Vydrz, jese 2 mesice a mate 3mesicn koliku za sebou.

SImco medvidka jsem nevidela, ale videla jsem nove snezenky a machry a jsem toho nazoru, ze u nekterych filmu by se nemelo pokracovani natacet. Ani vtipny to nebyo...

Holky mne by se soukroma skola taky libila, ale spis proto aby mala jela podle mezinarodniho vyucovaciho programu a nemela problemy s prestupem v pripade prestehovani. Ovsem M. je proti soukromym skolam a navic na to nemame. Teda pokud se nevratim na plny uvazek za stejne prachy do prace, coz teda zatim neplanuju, protoze to bych ty deti pak skoro nevidela.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz