Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
31. bře 2009

Sazo, ja ti nevim jak se to rekne slovensky, ale nekdo tomu rika take sekanina kdyz je to na velikonoce a vetsinou je to jako priloha k masu. Rikam to spravne?

saza007
31. bře 2009

aha,t ak to asi na Slovensku na Velku noc nerobievame. Teda aspon u nas nie (mozno v niektorych krajoch je to zvykom)
Naposledy som bola na Velku Noc doma asi pred 5 rokmi, poslala som muza (vtedy este priatela) na sibacku s mojim otcom, ktory nevie ani slovo po anglicky 😀 No bola to zabava, moj drahy doteraz spomina, ako robil -sibi-ribi s korbacom, a este za to dostal aj poldeci 😀

editahlb
31. bře 2009

Ahoj kocky, nadivku taky na velikonoce taky neznam, ale z toho co popisujete to zni jako dobrota 😝

Simco tak to je super s tim clankem, taky moc gratuluju! A uz se na vas v sobotu moc tesim. Jinak holky v centru je spousta lidi, obchodu, a jak psala Simca Hrad a kousek dal Cardiff Bay. Az dorazite sem na kopec tak vam to ukazu z ptaci perspektivy, jestli teda nebude prset. Je od nas vyhled na Brecon Beacons, hory a more a mezi tim vsim i na Cardiff. Jo a taky na Anglii 😀 Zacinaji kvest blue bells, ale do soboty jich tu lany asi jeste nebudou, skoda..

Jinak hlasim ze my uz teda v 11 nevstavame, od te doby co jsem to napsala se mala budi kolem 8, takze s rany v posteli je utrum.

Jani pamatuju si to spravne ze ty dorazis ve 2pm?

editahlb
31. bře 2009

Milusko jeste dopisuju ze hromadnou se do centra dojet da, jezdi tam autobus, popisu ti to jestli budes chtit jak
dorazis. Jo a vozit nemusis nic (teda krome toho sampana co zminujes, na to se mi uz sbihaji sliny), ja k tomu dokoupim neco slaneho.

Sazo podobnou historku mam taky, muj tehdy jeste pritel dosel jen k sousedum a dal se pres opici nedostal 😀

kaata
1. dub 2009

Ahoj holky, jen v rychlosti. O te velikonocni nadivce musim priznat slysim taky prvne...u nas doma se dela mazanec, beranek, nekdy sekana.

Milusko, tak jsem se dokopala a stahla ty fotky - nebyl zatim cas na zmensovani, takze jsou zatim jen tady: http://www.flickr.com/photos/kaata/sets/7215761.... Nektere jsou docela usmevne, obou prcku spolu.

Uzijte si karsne spolecny vikend, holky! Nam zitra dojede Helca s Ellinkou, tak se uz taky tesime.

Jinak dneska delam nakonec z domu (bylo nam doporuceno) a v televizi koukam, jak se nam tam takrka pod okny tlucou demonstranti s policii... Vecer razime s kamaradkama na veceri a muzikal, tak si trochy vyrazim z kopytka.

verap
2. dub 2009

Ahojky,

Akorat vam jdu napsat, ze mam po tom velkem skenu.

Vsechno vypada v poradku, tak jsme radi.

A bude to HOLKA 🙂

janauk
2. dub 2009

Verko, velke gratulace!!! Tak jsem se s klukem netrefila. Ian si tak nejak podvedome preje take holcicku, tak jsem na to zvedava 😉

Kato, uzij si veceri!

Edit, tak jsem ted koukala na jizdenky a prijizdim ve 2 pm a odjizdi mi to v 6.35. Uz se moc tesim. Snad jim ta predpoved pocasi nevyjde, zatim to vypada na heavy rain :( Typical.

simonka99
2. dub 2009

Ahojte dievcata,obraciam sa na vas s prosbou o radu-planujem odcod z UK a maly ma este pred sebou imuniations(12-13 mesiacov) kedze byva casto chory,stale sa nam to oddialuje a ja uz nemam sil ostat tu s nim sama.Neviete,ako to funguje so stepenim na SLovensku-ide o rovnake stepenia?Da sa to hradit z vlastneho vrecka? Dik za info

forensica
2. dub 2009

Verko, no tak to jsem moc rada ze miminko je v poradku a ze jsem se s tou holcickou trefila 🙂 Gratuluji 😵

Simonko, bohuzel neim ale tak nejak bych predpokladala ze mozne bude si to ockovani uhradit sama.

livia1378
2. dub 2009

ahojte...ja som prave na materskej a hladam kamaratky.byvam v okoli Croydon/Bromley. Byva niekto poblizku?
ak je mozne skontaktujte ma...rada by som si nasla kamosky.vopred dakujem 🙂

forensica
2. dub 2009

Livia - ja bydlim v Bromley by Bow coz je od vas na sever...docela dost casto ted jezdim do Greenwitche tak se klidne nekdy sejdu jestli to nemas moc z ruky 😉

livia1378
2. dub 2009

Forensica-dakujem za odpoved.poznam Bromley by Bow, je to dost daleko ale samozrejme sa mozme stretnut.ak mas chut napis mi IP nieco o sebe potom ja tiez napisem. dakujem zatial papa 🙂

saza007
2. dub 2009

Vera - tak to je parada, ze je vsetko ok! Gratulujem k dievcatku, urcite sa obaja velmi tesite! Mne to tipovanie tak ako zvycajne nevyslo 😀

Simonka, nemam s tym skusenost, kedze nemam este deticky, ale som si ista, ze maleho na SK doockuju, ak bude treba. Hlavne, aby si vedela, ktore stepenia uz mal a ktore ho este cakaju. A myslim, ze aj za poplatok to spravia. Skus niekoho z rodiny poziadat, ci by sa nemohli spojit s detskym lekarom na SK.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
magisa
2. dub 2009

ahoj holky

verco - gratuluju k holcicce 😵 😵

edit - dekuju za pozvani, ale ja asi nedorazim, ac je mi to moc lito ☹ ...dela mi problem zajit do obchodu natoz, zajet do wallesu 😅 😅 i kdyz to mam opravdu co by kamenem dohodil....tak snad priste 😉
Tech mych 20 kg nahore je opravdu znat 😅 😅 , uz se skoro ani za volant nevlezu, jezdim uz opravdu jen vikendove...
No myslim, ze to mam uz za par, cekam na zazrak kazdym dnem a cim vic se to blizi tim vic se tesim na ten maly uzlicek stesti 😵 😵
Kazdopadne vam vsem preju, abyste si pekne uzili ten vylet v Cardifu a nezapomeli udelat nejake fotecky, rada se na ne po tom podivam...

saza007
3. dub 2009

morning,

musim sa pochvalit, dnes nad ranom (okolo 5.30) som citila kraasne baby flutters 😵 😵 😵 Tak sa teraz vytesujem! Vlastne prvy krat som ich citila last week, ale nebola som si ista, ci su to flutters 🙂 Ale teraz viem, ze sa tam moje kuriatko mrvi 🙂 😵

editahlb
3. dub 2009

Sazi to je krasny pocit, co? Za par tydnu se ti tam bude mrskat o sto sest!

Simco to me mrzi ze O nebylo dobre, jak se citite dneska? Moc radi bychom vas poznali. ale je mi jasne, ze jestli budete nemocni tak nedorazite.. To by byla vazne skoda! No dej vedet co a jak. Ja budu doufat ze dorazite.

Jani Osian pro tebe zajede na nadrazi, mame tmave zelene auto (rover) a Osiana snad poznas podle fotek cos videla. (a on tebe)

Verco moc gratuluju k holcicce! Ja tady jednu mam (ted v naruci) a je to fakt nadhera 😵

Holky moc toho zase nenapisu, po vikendu snad budu mit vic casu, preju vsem co neuvidim krasny vikend a slunecne pocasi. U nas to zatim moc na slunicko nevypada

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
3. dub 2009

Sazo, moc gratuluju k pohybum, ja se na ne uz tak tesim! Jinak holky ja jsem za posledni tyden tak strasne narostla! Uz to snad vypada jako tehotenske brisko a ne ze jsem mela velkej obed 😉

Simco, to me mrzi ze O neni dore a take tvoje dilema. My bychom te moc rady poznaly/videly, ale je to tezke kdyz je malemu zle 😒

Edit, promin ze jsem se neozvala ohledne zitrka. Ja nejak vubec nestiham. Pristi tyden jedu do Prahy a tak je to v praci na zblazneni. Edit, to by bylo uzasny kdyby pro me Osian prijel, ale ja muzu dorazit i mestskou? Citim se z toho trochu provinile. Muzes mi kdyztak textnout jeho cislo na mobil, kdyby jsme nahodou meli zpozdeni nebo jsem ho nemohla najit! 😉

Uz se moc tesim, snad nam i to pocasi vyjde. Z heavy rain to zmenili na light rain 😉

Pa pa Jx

saza007
3. dub 2009

Jani - ja stale vyzeram ako keby som zjedla too many cakes 😅

Prajem vam vsetkym prijemny vikend a uzite si stretko! pa

verap
3. dub 2009

Sazo - gratulace k pohybum. 🙂

Ja uz je mam casto, hlavne vecer, kdyz jsem tak nejak v pololehu, vcera to bylo jak o zivot, nevim, jestli se ji to libi, nebo ne, kdyz lezim, tak se vzdycky otocim na bok 😉
Jinak moje bricho uz jako tehotenske myslim vypada, ale v metru me teda jeste nikdo nenechal sednout....

Simco - doufam, ze bude O brzo lepe.

My jsme byli minuly vikend na skok v Italii, ja jsem maniak na souteze a vyhrala jsem to, tak si to jeste rychle uzivame, nez ztvrdneme doma. O vikendu zkusim dodat par fotek.

Verco - jak je?

forensica
3. dub 2009

Simco, no tak snad se z toho O rychle dostane 😕 Ty deti opravdu vedi jak zmnenit rodicum plany co 😀 Co ty tvoje krece, furt jsou?

Sazo - pohyby jsou krasa, konecne clovek vi ze se v nem neco klube co 😵

Verko - no fotky urcite dohod, ja Italii mam strasne moc rada..a ta jejich pizza 😝 ..S tim metrem moc nepocitej, to az budes opravdu velika. Vetsinou lidi spis mysli ze jsi tlusta, bohuzel,ale pak uz se to s tlouskou zamenit neda 😉Kdyz tak si vzdycky rekni o to misto pro tehule, nestoji to za to aby se ti delalo blbe. Navic ted jak pomalu zacnou vedra v metru, to bude asi chutovka s pupikem.

U nas veget. Dnes jsme vyrazily na prochajdu do Stratfordu a vcera jsem byla s kamaradkou ve Wansted. Docela se mi tam i libilo, mozna by to bylo pekne misto na bydleni.Chci se seznamit s nejakyma zenskyma tady kolem. Moc me neba furt chodit na prochazky sama. Ale zatim se mi nepodarilo. No Verko, az budes mit malou tak s tebou pocitam na vychazky 😉

januzza80
3. dub 2009

AHOJKY HOLKY,

SIMCO,je mi lito maleho,doufam,ze to bue dobre.A tobe se tio uz krati.

VERCO,gratuluji k holcicce,konecne zase nejaka zenska do party 😉

SAZO,gratuluji k pohybum.

JA TU BUDU MIT OD ZITRKA RODICE,TAK SE MOC TESIME A DOUFAM,ZE SI TROCHU ODPOCINU,TO TEDA NEVM JAK,ALE RADA BYCH.mALEJ MA TED 2TYDNY VOLNO.

forensica
3. dub 2009

SImco, schvalne se podivej na popis Slumdog millionaire v cestine (http://www.kinosumperk.cz/). Ja nechapu jak muzou napsat ze 'prinasi pohodu a dobrou naladu' 😕 To musi mluvit o jinem filmu ne.

tasnim
4. dub 2009

ahojte zienky...chcela by som polozit otazku tym, ktore uz v Anglicku rodili... pouzivali ste ortopedicke nohavicky? Tu to vobec nepoznaju a u nas to je bezna vec, tak neviem ci to je potrebne...
A dietatko hned po narodenini ste dali zabalit do perinky alebo zavinovacky? Lebo ani tieto vecicky som tu nevidela, a kamoska ked chcela zabalit do perinky tak ju vraj zrusili, ze tym moze sposobit dietatu cot death..lebo sa prehreje..aky mate na to nazor a hlavne skusenosti? dakujem za odpovede...

livia1378
4. dub 2009

tasmin...z vlastnych skusenosti...ja mam 11 a 8 rocne dievcata a maleho 2 a pol mesacneho chlapceka. vsetky narodene tu v Anglicku. tu sa ziadne ortopedicke nohavicky nepouzivaju.ja som nikdy ziadne nepouzivala a vsetky deti su ok.na slovensku sa to pouziva no ja myslim ze je to zastarala vec a uz by to mali zmenit aj tam.S tym balenim do perinky ja som s tym nesuhlasila tak ci tak...na slovensku je to opet normalne, ale tu ani nahodou sa to nerobi.v perinke si deti nemozu ani kopnut, a ano je im strasne teplo.tu sa deti len normalne daju do dupaciek po narodeni a maximalne do malej deky nie hrubej. deti su tu ovela pevnejsie podla mna a to preto lebo su od narodenia volne a nie zabalene v perinke.moj maly 2 a pol mesacny si drzi hlavu sam bez problemov a je strasne pevny na jeho vek. ked som mala prvu dceru aj moja sesternica na sk mala dceru, su rovnako stare a moja na 4 mesiace sedela ale sesternica jej dcerku vybrala z perinky po 3 mesiacoch a to dietatko bolo hrozne slabe zabalene v tej perinke lebo nehybalo ani rukami ani nohami za tolke mesiace...uz vtedy sme porovnavali ze je to hrozny rozdiel ked deti nie su v perinke.ty cakas babo?
ak hej nemaj strach vobec...moje dievcata chodili jedna na 8 mesiacov a druha na 10 mesiacov uplne same a nikdy som nepouzivala ziadne ortopedicke nohavicky a ani perinky a su ok, bez problemov.dufam ze ti moja odpoved trosku pomoze, vsetko dobre...drzkaj sa

tasnim
4. dub 2009

ahoj livia1378 dakujem za odpoved..ano cakam prve babo tak som stresovana hehe, ze co treba a co nie.. moj manzel sa zo mna len smeje ;) no co uz, ja som taka od prirody, to uz nezmeni 😀

livia1378
4. dub 2009

a mansel je slovak?kde byvate tu v Anglicku?
nemaj strach vsetko to pride samo od seba, bude to uplne prirodzene...a ty si na vsetko privyknes.kedy cakes babo?

tasnim
4. dub 2009

manzel nie je slovak. zatial byvame v manchestri...18.8mam termin...daleka to cesta este ;) tvoj manzel je slovak?

livia1378
4. dub 2009

Tazmin...nie moj manzel nie je slovak...ja byvam v Londyne zona 5...tak to este mas torchu casu...len sa drzkaj...uvidis vsetko bude fajn. 🙂