Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
16. kvě 2009

Verco, pockej, az mala zacne otevirat pusinku a hladove koukat 🙂 Ja jsem normalne vzdycky mela vycitky, kdyz jsem si neco dala a Sean uz valil oci 🙂
Sama budes vedet, kdy je cas zacit s prikrmy, to se neboj! U vas HV nedela informacni schuzku o prikrmech? Ke me prisla domu, donesla letaky a hrnecek na piti. Bylo tam par prehlednych tabulek s tim, co davat v kterem obdobi a co ne.
Tou ryzi nic nezkazis 🙂 Ale znam hodne deti tady okolo, co ji teda nemusi 🙂

Holky, Sean dnes normalne snedl k veceri 4 frankfurtske parky! Ja jsem jeden take jedla, tak si ke me dosel, sebral mi ten zbytecek z ruky, snedl ho a se svym parkem si odpochodoval pryc! Pritom je to takova hubenina 🙂

slunicko2
autor
16. kvě 2009

Verco, uzij si maminu i zasoby! 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verap
17. kvě 2009

Ahojky,

Verco - ja se na ten sale nedostala, zatim nic ani nepotrebuji, tak bych utratila za blbosti a sleduji Hampstead na freecyclu, tak snad posledni veci vychytam takto.

Jinak ebay mam taky rada.

Co se tyce rozsirovani se... uz mam nahore skoro 9 kg, i kdyz to myslim moc nejde videt, protoze ja jsem byla vzdycky hubena.

slunicko2
autor
17. kvě 2009

Simco, Sean spi bud v takovem tom bodickovem pyzamku nebo uz ma dospelacke pyzamo (kratky rukav a trenyrky). Ale vzdycky pod tim ma jeste bodicko. U nas ale neni takove teplo zatim 😉 A jeste je pod perinou, takovou tou lehkou.

K tomu obleceni. Ja jsem tam zatim prodavala jenom znackove oblecky, boty nebo disney. Takze vsechno zvlast. Ale mam tu uz taky kopu obleceni, ktere potrebuju prodat jako bundle.

Jinak me ta ryze rychle ridla i pri umce 🙂 Hlavne na zacatku, kdy mu jeste trvalo dlouho to snist. Kdyz si tam vzpomenu, jak se mu do pusinky horko tezko vesla lzicka a ted tam narve kde co 🙂

magiso, ja jsem teda nezvladla kojit, ale Sean mi taky nepribiral. Hodne casto hubnul a byl vubec na te spodni lince toho jejich grafu. A to se narodil a mel 4.4kg! Ale jak jsem pak zacala s prikrmy, tak se to vsechno ustalilo a tak nejak zapadlo do sebe 🙂

Verco, to se na tobe 9kg ztrati 🙂

forensica
17. kvě 2009

Dik holky za nazory k tem prikrmum. No ja nevim, furt ji kojim co dve hodky,zatim me to teda nijak moc nevycerpava akorat mam furt kozy jak dojnice nalite 😀 Kouka na nas, kdyz se nahodou odtrhne od hracek. O tom koukani kdyz jim me pripomnelo historku kdyz se narodila moje nejstarsi segra (prvni dite rodicu). Mati pry prisla do obyvaku a kouka segra (2 mesice stara) mela cerveno kolem pusy. Tak se pta otce jak to. No a on ze pry ona na nej tak hladove koukala tak jsem ji dal namoceny kus chleba do gulase s masem 😀 Desne se pry pohadali a pak kolem ni asi 4 hodiny chodili a desili se co se ji stane ale nemela vubec zadnou reakci 😀 Jinak mamka rikala ze kdyz nas mela tak zacinala prikrmovat bramborou 🙂

Tak dnes byly kolace, orechove a makove 😝 No devcata to je ale blaho tu mit maminku co 🙂

Verko, 9kg je uplne v pohode. Ja mela nakonci 20kg navrchu, uz je to vsechno pryc,takze jen v klidku pribirej 🙂

Ja mysim ze na tech bundles tolik neutrzite, ze je snad lepsi prodat veci jednotlive ne? Ale zase pokud to tam date vicemene na zbaveni se vecicek tak mozna bundle pujde snaze.

saza007
17. kvě 2009

Simca - byvame v south east london, neviem, ci poznas Dulwich.
Jani-pridala som foto s bruskom 😅

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
17. kvě 2009

Verco, gulasek evidentne chutnal 😀 Me brambora prijde docela tezka na traveni do zacatku?! Nebo to mamka zminovala, ze drive se to tak doporucovalo?
Tak kolace bych si take dala! Ja tu mam v lednici povidla a potrebuju je sdelat 🙂

Me teda prijde, ze takove ty obycejne oblecky treba z nextu a tak se samotne neprodaji. Ze to jde jenom v tech bundles. Krome teda treba kabatu, bund a tak.
Ty znackove veci se dobre prodavaji jednotlive.

Simco, to abych vsechno pred O schovala 🙂 jsem zvedava, jak si hezky vyhrajou 🙂 Sean zatim spi v dlouhem rukavu. Bodicko teda nosi i pres den. My tu fakt jeste takove teplo nemame. Ale treba Alfie spi uz jenom v tom kratkem rukavu a kratasech. Bodicko uz nenosi vice jak pul roku!

kaata
17. kvě 2009

Verco, vyborna story s gulasem! Mne muj strejda (doktor) zase vykladal jak mi bratranky dvojcata zacali krmit parkama s rohlikem asi ve ctyrech mesicih...no teda moc bych se tomu nedivila. Driv bylo stejne vsechno takovy vic uvolnenejsi, kdyz to tak posloucham...neprijde vam to taky?

Jee kolace bych taky brala! Ja jeste dojizdim zasobu tatranek, co mi privezla minuly tdyen mamka. Ale uz bude brzy po nich 😅

Ja jsem dala baby rice myslim asi jen 2-3x a pak jsem najela na zeleninu (prvni byla myslim mrkev), a ovoce jsem michala ze zacatku s baby rice aby maly neme moc sweet tooth 😉 (stejne ho ma - no taky ma po kom!!)

Holky, Nico spi taky zatim jeste v dlouhych rukavkach. Vetsinou ty overalky a pod tim tilko, nebo dvoudilne pyzamko a pod tim tilko. Pred par tydny jsme presedlali ze spacacku na ferovou perinu. Rekla bych, ze pod tim spi lip - ke konci se uz do toho spacaku pri jeho akrobacii zamotaval. No a ta deka je sice lehka, ale docela dost tepla. My mame totiz v loznici fakt docela zimu. Spime pri dvou otevrenych oknech, tak je hlavne nad ranem zima. Takze zatim neplanuju jit do kratkych rukavku/nohavicek - ale uz je mam nachystane.

Holky starsich mrnat, jeste vam pijou rano/vecer mlicko? U nas o to uz nejak neni zajem. Rano jeste jakz takz (cca 150 ml),a le vecer uz posledni dva vecery odmitl uplne. Jak jste na tom vy?

Dneska jsme vyrazili opet do Science Museum (po nedavnem "uspechu", kde se nam Nico 2x posrajdil az za usima). Holky Londynanky, kdo jeste nebyl, muzu znova moc doporucit. Dole je cela velika sekce jen pro deti, vyborne udelana, spousta mackatek, zvuku, sekci s ruznymi druhy stimulu. Opet jsme odtamtud Nica nemohli dostat.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
17. kvě 2009

Kato, sean uz vice jak pul roku pije mliko jenom vecer pred spanim. Rano uz ma klasickou snidani. Chvilku se mi zdalo, ze uz mliko nechce ani vecer. Ale ted zase vypije 6 az 7oz!

To Science museum musi byt pro deti vazne moc zajimave! Seana to takhle bavilo v Sea world. Jedno science muzeum je i v Glasgow, tak se podivam, zda to neni podobne.

Sean spi u nas pod letni perinou. My pod ni take spime cely rok. I tak mi prijde tepla. Ted dokonce zacal spat i na polstari. Sam od sebe!

miluska.woolley
18. kvě 2009

Ahoj holky, hlasim ze jsem dneska Nanny a mam tu na hlidani krome Lotty jeste kamosky holcicku. Jesle dneska stavkujou...

Simi, Lotta spi porad v tech jednodilnych pyzamech, koupila jsem ti ted jeste v UK dalsi velikosti, takze mame ase tak na rok.

Veru, to je teda historka s gulasem. U nas uz mi nasi rikali ve 3 mesicich ze ji mam davat stavicky atd... s tema prikrmama je to u kazdyho ditete jiny, nektery jsou ready ve 4 mesicich a jiny zase az v 8... poznas myslim sama.
My zacinali mrkvi a pastinakem, tady se na babyrice moc nejede.

Zuzko v CR by ti za oblecky z NEXTu utrhali ruce, tam silene leti... tady zase leti babygap, na ebai za nej lidi zaplati vic nez je puvodni cena kolikrat 😀 .

Saza moc ti to s briskem slusi. 🙂

janauk
18. kvě 2009

Ahoj holky,
zdravim pri pondelku.
Teda my jsme tu meli o vikendu uplne silene pocasi, lilo celou dobu a do toho strasny vitr ☹ Uuufff, snad to neni predzvest letosniho leta.
Sazo, moc ti to s briskem slusi! Ja slibuju ze bruch vyfotim o tomto vikendu a take pridam. Ja se radsi prestala pred tydnem vazim, ja mam nahore uz asi 5-6 kilo ale na me je to bohuzel videt ☹
Verco, tak ja tento tyden prijedu na kynute knedliky! Nam nam a na kolace 😉 Jak dlouho tu budes mit maminku?Ja jedu do Cech 24.06 a uz ted se nemuzu dockat. Ian byl v Praze minuly tyden pracovne a tak mi privezl karlovarske oplatky a medovnik, ale na chleba uplne zapomnel 🙄
Magiso, kam se stehujete? To bude asi narez s malym to vse zkoordinovat. No drzim palce.
My se vcera byli podivat na kocary a reknu Vam teda ze se nam z toho oboum toci dost hlava. To je ale veda!
My chceme spis terenak ale nevim nevim. Libi se nam docela Quinny speedy, Phil and Ted Sport nebo Mothercare My choice 3 combination. Mate s nekterym nekdo zkusenosti? Zuzko jaky ty mas Quinny?
Edit, dekuju za radu ohledne olejicku. Preju stastnou cestu domu a uzijte si svatbu. Jo a at se ti povedou ty fairy cakes!

peppapig
18. kvě 2009

Nazdarek ve spolek 🙂 Holky, tak ja fakt koukam, jak jste zbehle v tom Ebay a asi se na to kouknu nebo M mam 4 pytle baby obleceni, ktere uz nemam kam davat a ten kocar. Jak je to s postovnym, to hradite prodavajici ci odberatel? Milusko taky jsem si vsimla, ze v CR leti Next, vzdycky kamoskam vezu next a usmivaji se jak mesicci hihi

Verco, nase M na nas taky tak hladove koukala jak pise Zuzka a zacali jsme prikrmovat mezi 4. a 5. mesicem. zacalo se pekne babyrice, a vzdy po cca 5ti dnech jsem pridala neco noveho, nasledovala mrkev, butternut squash, pure z jablek, hrusek, broskvi atd atd. Ale pozor na ovoce, mala si zafixovala, ze je to mnamka sladke a pak nechtela zeleninu, tak jsem ji to musela michat dohromady zelenina ovoce, ale zvladly jsme to. Tak na to rada vzpominam a posilam vam foto (5mesicu) 🙂 http://www.facebook.com/photo.php?pid=138465&l=... Jinak pro inspiraci je vyborna knizka receptiku od Annabel Karmell.

Kaato, nase M je tady z deti asi nejstarsi, formulu odmitla v cca 10ti mesicich (jak ve flasce tak v beekeru) a pak jsem zacala davat aspon kravske asi ve 14ti mesicich, do dneska vypije jeden beeker po probuzeni rano a pak jeden pred spanim.

K pyzamkum, byla jsem donucena koupit 'normalni pj's' pro velke slecny
😉 neb v Mothercare jsem se nedockala dodavky overalku (ty propinaci sleepsuits) 24-36 mesicu (skoro vzdy to maji vyprodane i na nete) a ja je tak miluji, M mi v nich prijde stale miminkovsky rozkosna. Ted uz asi mesic spinka ve dvojdilnem pod lehkou perinou. Ted uz je docela zbehla v tom nocnikovani, ikdyz venku ci na delsi cesty jeste mame plinku, tak uz ji prestavam davat tilka bodicka, tak musim ke kalhotkam prikoupit i obyc natelniky na ta hola zada.

Teda story s gulaskem...klobouk dolu ☹ taky si myslim, ze driv to krmeni nekrmeni bylo trosku volnejsi, ale hlavne informovanost u nas nebyla velmi dobra, ale prezili to mnozi z nas 😵

fairy
18. kvě 2009

Ahoj holky,
moc Vas zdravim pri pondelku. Cetla jsem Vas jen letem svetem jsem dneska v praci konecne! V patek jsem nakonec musela zustat doma to nachlazeni me fakt skolilo tak jsem odvezla E do skolky a ja zalehla. Mam ted teda desny kasel ale uz je to snad na ustupu.
Holky nase E se zase naopak dala hodne na mliko jako mensi mi vypila maximalne 120ml a ted rano i vecer 180-210 vypije, tak ji to zatim budu nechavat. My jsme teda stale na Nurture normalni mliko ji jeste nedavam. S prikrmama jsem zacala v 6 mesicich ale E nebyla ready spise proto ze mi bylo receno ze musime jak byla prem tak pry uz nema moc zasob zeleza atd...
Jinak taky spime v bodycku a pyzamku nebo v tom vcelku. E je stale v pytli a zatim si nestezuje.Kdyz jsem v CR tak je pod perinkou a taky je spokojena ona se ale skoro nehybe v noci takze se neodkope.
Taky uz zaciname premyslet o kocarku asi pujdeme do Phil&Ted ten novy Dash. Vubec se mi nechce utracet majlant za novy kocar ale asi nam nic jinho nezbude E rozhodne nebude stale jen slapat kdyz jeste ted nechodi!
Holky hezky den.

miluska.woolley
18. kvě 2009

Holky obe princezny jsou naobedvane a spi, tak jsem si sedla a doprala si zmrzku...

Jani, Speedi byl dlouho nas favorit, ale nakonec jsem koupila buzze protoze jsme ve meste a hodne jezdim MHD a po eskalatorech. Jsem s buzzem moc spokojena, ale diky Simce ted hoooodne pokukuju po P&T.

janauk
18. kvě 2009

Milusko, ty jses ale sikulka! To by jsi to druhe zvladla jedna dve 😉
Fairy, brzo se uzdrav, me se to drzelo dva tydny a jeste ted mam dost velky kasel 😒
Me kamaradky dost doporucovali knizku Feed me, je tam hezky vypsane kdy zacinat s cim a dobre recepty:
http://www.amazon.co.uk/Feed-Me-Cookbook-Babies...

saza007
18. kvě 2009

ked uz sme pri tych kocikoch - ma tu niekto Bugaboo? Ak ano, ste s nim spokojny?

slunicko2
autor
18. kvě 2009

Milusko, tobe to jde! Jsi vitana hlidat i u nas 🙂 me jeste cekaji dva mesice bez tatky! 😠

Jani, ja jsem mela Buzze a Louise ma Speedy. Ten Buzz vypada lepe, ale ja bych priste sla do Speedy, kdybych mela tu moznost. Sice se neda tak dobre slozit, jako Buzz, ale me prijde mnohem pohodlnejsi. S nakupnim kosikem je to pro nej teda horsi. ja se priznam, ze uz bych do Quinny asi nesla. Byl hrozne super, kdyz byl Sean malicky, ale jak uz mu byl ten rok, tak to fakt bylo tezke porad to tahat z/do auta. Ale holky jsou s nim zase spokojeny.

Peppo, postovne hradi buyer. Musis si zjistit, kolik te bude treba stat obalka a postovne, abys netratila. Nebo se podivej, kolik za postovne chteji ostatni.
Ja AK nemusim, vadi mi, jak vzdycky napise ze tohle se nesmi, ale uz nepise proc. Taky treba na tu jeji syrovou omacku potrebujes cca 5 druhu syru. Hodne veci jsem od ni koupila za bodiky na karte v Boots.
jinak pj`s vcelku maji i v M&S ma vetsi deti. Ja tam ted koupila nejake Seanovi. Takove hezky barevne. Ale jsou mu jeste dlouhe.

miluska.woolley
18. kvě 2009

Saza bugaboo ma tady V Mnichove kazdy druhy tusim a vsichni jsou tuuuuze spokojeny. Pro mne uz byl moc drahy, ale je super.
Druhy ditko by bylo jiny, takhle si holky hrajou spolu, obe uz chodi, Alea se umi sama najist, takze brnkacka. Holky prestehujte se k nam a budu Vam hlidat vsem. Vazne mne to bavilo.

janauk
18. kvě 2009

Milusko, mozna by jsi mela byt professional nanny???!

miluska.woolley
18. kvě 2009

Jani, uz jsem se na to divala, musela bych delat kurz a pak 200 hodin praxe nez bych mohla hlidat... asi to znova promyslim.. kdyz budeme mit domek, bylo by i misto...

peppapig
18. kvě 2009

saza, ja jsem se zamilovala do Bugaboo, muzik rikal, ze ho koupime, ale nakonec jsem chtela usetrit a koupila za polovinu ceny Pliko z M&P, a pak kdyz jsem videla na ulici bgb, tak jsem hrozne litovala, a muzik mi dodnes rika, vidis ja jsem ti to rikal. No nevadi dalsi mimi teda bgb mit bude, jeste jsem na ten kocar neslysela spatnou kritiku a ty barvy, I love it. Kdyz mela M asi 8 mesicu koupila jsem bugaboo bee, je moc dobry do mesta (lehky, skladny atd), novorozene bych do nej ale nedala. Pokud potrebujes neco do terenu, tak s chameleonem budes spokojena 🙂 Sorry, znim jak reklama bgb 😀

miluska.woolley
18. kvě 2009

Vendul mas fotku Mii v tom bee? Moc se mi libi...

peppapig
18. kvě 2009

Ahoj milusko, no jak sis jiste vsimla, ja mam fotek habadej 😅 nasi porad chteji jen fotky fotky, kdyz malou nevidi, asi jim reknu o novy fotak, uz mam vyhlidnuty haha

http://www.facebook.com/photo.php?pid=796077&l=...
http://www.facebook.com/photo.php?pid=827047&l=...
http://www.facebook.com/photo.php?pid=827047&l=...

forensica
18. kvě 2009

Simco, no teda O je machr ze to umi tak pekne odsrubovat 😀 To se mu fakt bude v budoucnu hodit 😀

Zuzi, mamka tak s nami zacinala a rikala ze uz nekdy ve 3 mesicich, jelikoz mela podle ni slabe mliko a my mely furt hlad. Bramboru jen rozmackala vydlickou, nikdy nemixovala aby jsme si hned zvykaly na kousky a pozdeji se nedavily. Taky pry jsme desne tloustly po sunaru tak ji pak doporucila Dr kravske mleko nekdy od 6 mesicu 🙂

Kato, mas pravdu. Driv to fakt asi byvavalo uvolnenejsi,ale ja bych rekla ze ted je dost veci probadanych a tak doporucuji na bazi nejakeho vyzkumu. Nicmene, my jsme taky vsechny vyrostly a pravdepodobne bez velkych potizi.

Ohledne Bugaboo, ja ten kocarek nekolikrat obesla v obchode ale musim priznat ze se mi nelibi. Cele je to jakesi hadrove, navic me ta korbicka prijde velice uzounka. Ale nejvic me na tom kocare stve to ze ty deti sedi desne nizko, tudiz maji vyfuky aut primo u nosu. Jo a jeste ta cena je dosti nehorazna bych rekla 😅 Ale v bohatsich oblastech je ma skoro kazdy, takze asi budou dobre, co ja vim.

Vendy, krasne fotky 🙂

Jani, ja letim 26.6. na 13 dni 🙂 Uz se taky tesim, i kdyz se trochu bojim letu. Mati rikala ze tam ted meli dite ktere doslova jecelo cely let. Asi melo zalehle v usich, chudak. ☹

No tak zitra je v planu rano Ikea, kdyz pry ma prset. No uvidime. Dnes zase prcek brecel v aute, me fakt klepne, ona se proste asi musi vetsinou urvat. Vcera jsem zkousela jestli se K vleze do plavecek co jsem ji koupila, myslim ze se nam ta fotecka moc povedla http://bjrn.net/gallery/Kristina-2009/Kinswimsu...

miluska.woolley
19. kvě 2009

Veru vcera jsem na tu fotku koukala a chtela jsem ti napsat ze je krasna. Mne se ze zacatku bugaboo silene nelibil, prisel mi osklivy a nizko korbicka, ale nejak se mi postupne zacal libit. No ale kocarek uz stejnak mame, takze out of question.

Vendu, ja ti vcera na FB sice na fotky koukala, ale vzhledem k tomu ze jich tam mas asi 1.000.000 tak jsem to nestihla cely 😀 . Ten kocarek vypada dobre, ale mne doma uz neprojde.

miluska.woolley
19. kvě 2009

Jo a jeste k tomu ze jsme to vsechny prezily, podivejte se na mne jak vypadam po doslazovanym sunaru, knedlickac apod... to je jedna vec za kterou jsem nasim opravud "vdecna". Nekde jsem cetla ze v prvnich trech letech zivota se vytvari tukove bunky a tim se ovlivnuji i pozdejsi sklony k obezite...

peppapig
19. kvě 2009

Verco, mala je uzasna, takovy krasny buclacek s faldikama, super fotka 😵 😵

Milusko, ja kdyz bgb videla poprve (v Cambridge s nim taky jezdila kazda druha maminka), nelibil se me, presne jak rikas korbicka moc nizko, plus hranata, ale pak jsem se do nich proste zamilovala, i to barevne reseni. No uz se nemuzu dockat dalsiho mimika uz kvuli kocaru 🤐 😀

Vidis, to ze jsme to prezili, me nenapadla ta obezita, u me je to podobne, od mala jsem byla jak valecek, nevim mozna je to geneticky, uz tak jsem byla velika pres 4kg pri narozeni a ted si vzpominam, ze mamka rikala jak jsem milovala krupicovou kasi a cukrem a kakaem, lovely, no jo co uz, ted je treba neprejidat se vecer a cvicit (coz u me ted nehrozi nebo do gym se nedostanu a doma pri dvd to M prestalo bavit), ale s letem prichazi salaty a cely dny venku, uz se tesim nebo letim s M do CR na vic jak mesic.