Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
28. srp 2009

Veroniko, drzim palecky i u nohou!!!! Kdy budes vedet vysledky?
Verco, jak se citis? Ja aby jsi si nemyslela ze jsem na tebe zapomnela, ale urcite mas uz plne zuby ze se ti vsichni ptaji,jestli uz neco....ale dlouho jsi se tu neobjevila, tak je to mozna dobre znameni 😉
Hajdu, ja se citim celkem dobre. Teda definitivne jako velryba, uz mam nahore 14 kg 😲, prcek dost za posledni tyden dva sestoupil dolu a prijde mi to hodne nepohodlny, hlavne ty noci, ale jinak very excited 😀
Edit, ten cas tak leti, Eire uz je pul roku! Za chvili bude behat!!

slunicko2
autor
28. srp 2009

ahoj holky,
zdravim z horke mallorky!
Porad zadna mimca? A ja uz prisla gratulovat 🙂

Sean ma zanet prudusek. Tak uz tu probehla navsteva dvou lekaru, jizda sanitkou do nemocnice... tam dostal nejakou davku leku, ktera mu ma vystacit na 3 dny. dnes uz je to lepsi. Lekar udelal i xray, plice jsou ciste!
Zatim sean odmita jist, ale jinak porad pobiha a dela neplechu!

kato, jeste jednou prejeme Nikyskovi vsechno nejlepsi k narozeninam! Podle toho co pises, tak se pocasi vydarilo! To je dobre! 🙂))))

tak ja bezim. Zitra letime domu. Taky jsem to dostala :((((

hajduska
28. srp 2009

jmenuji je Veronika a jelikoz tu uz jedna je tak mi klidne muzete rikat hajdus 😉 jsem na to zvykla (prezdivka uz od mladi 😀 )

Preji vsem krasny prodlouzeny vikend xxx

janauk
28. srp 2009

Zuzko, to me mrzi ze Sean je nemocnej, to jste si teda uzili-jizdy do nemocnice, sanitka...Uuuuuf. Snad jste meli mezi tim cas na trosku relaxu. Muze byt malej vubec na slunicku? No hlavne ze mu je lip a preju at dobre zvladnete cestu zpet. Jinak skoda ze se mrcha dostavila 😒 tak snad se zadari priste 😉
Hajdusko, tobe taky preji krasny prodlouzeny vikend a vlastne vsem. To je dobre ze ti muzeme rikat Hajduska jelikoz ja uz ted tu mam z Veronik a Ver maglajs.

kaata
28. srp 2009

Ahoj holky, jeste jednou i Zuzko a ostatnim dekujeme za gratulace k narozkam. Zuzko, vy Seanovi se uz ta dvojka taky blizi vid? Docela me to vzalo, uvedomila jsem si, jak strasne rychle ty dva roky utekly! Tak si to vsichni s malyma miminkama (nebo jeste i bez nich) poradne uzivejte! Fotky z narozek jsou v albu tady: http://www.flickr.com/photos/kaata/sets/7215762... Ellink auz tam i vyborne cupala! Sice jeste nejsite, ale par kroku sem a tam i sama!

Zuzko, to je mi hrozne lito se Seanem - cetla jsem to vlastne uz i na FB pred par dny. Asi jste si uzili, co? Aspon ze je celkem vesely a ma energii. My jsme meli presne to same - chest infection - loni v Italii. Nevim, jestli treba ta zmena klimatu nebo stridani teplot to u nich muze vyvolat?? Tak hlavne stastnou cestu domu a at je Seanovi lip. Dostal ATB? Taky me mrazi ta MS - nic si z toho nedelej, tak dalsi mesic!

Edit, tyhle pady se nam driv nebo pozdeji satavji vsem, tak se z toho nemusis citit spatne. Hlavne ze se Eire nic nestalo, to je dulezite. Uspezne porizeni se drevem. Tady byla dneska taky rano uz kosa, ze jsme si rikala, ze brzy budeme muset uvazovat o topeni. To jsou vyhlidky, chjo...

Milusko, jak pokaruje vase zabydlovani, jak postupujete? My uz mame letenky na ten Truffle Festival, predtim pojedeme jeste na par dni k Italian Lakes, mozna na kola, a odtamtud do Alby autem. Zapomnela jsem presny datum, ale je to myslim druhy vikend v rijnu (8/9, tak nejak), tak se na to mrkni!

Veroniko, gratulace k tehu a jak holky pisou, obavy vubec nejsou na miste. No ono se nam to uz mluvi, my co to mame za sebou, ze? 🙂

Ja jsem dnes byla s Nikyskem koupit nove boty, strasne mu za posledni mesic vyrostla noha! Myslela jsem, ze do dovolene to uz vydrzime, ale jak se ochladilo, tak jsem musela uz neco poridit.

zuzkakrupka
28. srp 2009

Ahoj baby som tu nova, som tu po prvy raz, som v 8tt ,som v anglicku a som na nervy lebo nerozumiem ☹ este ze tu mam moju polovicku a v pondelok idem prvy krat k mojej midwife, som zvedava ako to pojde

editahlb
28. srp 2009

Zuzko krupko a cemu nerozumis? My ti urcite poradime s cim budes potrebovat.. 😉

Veroniko ty se neobjevujes, opita do nemoty z uspechu u zkousky? 😀 Vazne, doufam, z jsi pass..

Kato super fotky z narozeninove party a ten dort vypadal taky suprove! Ty mas same tehotne kamaradky 🙂

Zuzko to je mi lito s tim nepodarenym pokusem i Seana - on uz ale trochu pokaslaval nez jste odjizdeli, ze jo? Nebo nejak mu nebylo dobre tak to uz asi zacinalo.. Takze sis tu Mallorku ani moc neuzila? Nebo byl cas i na relaxaci?

Vy ted mate v UK dlouhy vikend, co? Tak doufam, ze vam pocasi vyjde. My nemame nic moc v planu, Osian pracuje a ja jedu akorat v nedeli do Prahy na vylet ze Suchdola do Roztok. Deska jsem byla nakupovat nejakou zeleninu a pri vyjezdu z obchodu me takovy pan pozoroval ( byly to dva prikre schodky a znate to s kocarkem..) a ne ze by pomoh! Akorat pak rekl - no jde vam to, je videt ze mate praxi 😒 Ale jsou tu i jini lidi, jako nase sousedka, ktera nam neustale nosi neco k jidlu. Ja myslim, ze uz mam dve kila nahore z tech jejich kolacu.. 😅

forensica
28. srp 2009

Ahojky, zkouska snad dobry. Popsala jsem toho dost, i kdyz spousta slatanin. Ale predpokladam ze si z toho neco vyberou. Mam z toho dobry pocit, to bude asi tema vsema palcema co jste drzely 😉

Jinak devcata mam tu zpravu od Verky!!!

Seraphina Naomi Pope, narozena dnes (28.8) v 10.08 rano, 3.96kg a 54.5cm. Porod byl maso, ale uz je to za nami, na noc jsme v nemocnici.

Jipiii, takze tu mame noveho mimise!!! 😵

Teda Edito, mala je ale raubir 🙂 K se v tom dost protahuje ale jeste nevylezla. Jeste ze tak, i kdyz uz se pretaci ze sedu na kolinka a brisko a pak na zada. Predpokladam ze uz ji na jednom miste dlouho neudrzim. Pak to teprv nastane co 😅 Jo, taky se uz pekne vzteka kdyz ji clovek vezme od hracky ci nedovoli k necemu jit, tak mala uz ma vlastni hlavu 😕

saza007
29. srp 2009

wohooooo, tak S. uz je na svete.
Verka CONGRATULATIONS, tesim sa, ze to mate za sebou. Vitaj na svete S. 😵 😵 😵

Zuzka krupka - gratulujem k tehu, neboj, vsetko zvladnes, ak mas nejake otazky tak sa len pytaj 🙂

zuzi - dufam, ze Sean sa uz ma lepsie a mozete si uzit dovcu v pohode.

editahlb
29. srp 2009

Jee Verko moc gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 Snad jste obe v poradku a snaz uz taky doma. Uz se moc tesim na to malickou videt, zatim si hezky odpocinte po te narocne ceste a at se o vas tatka dobre postara! To navarene jidlo v mrazaku ti ted prijde vhod 😉

Verco mala je krasnoucka, libi se mi ta nova fatka v profilu, takova mala slecna uz je s ni - to je vazne neuveritelne jak moc se miminko zmeni behem pul roku. A s tim vztekanim se to mi povidej! U nas je to kdyz ji jdu prebalovat, jenom se tomu smeju, vzteklounek maly 🙂

Ted mi na chvili spi tak ja si jdu uklidit do kuchyne, napadlo me ze az budeme zpatky v UK tak by jsme si mohli dat spicha, prijela bych treba do Londyna a muzem zajit do muzea nebo nekam nebo z toho udelat nejaky vetsi srazik, navstivit novorozena miminka nebo neco jineho

forensica
29. srp 2009

AHojky,
Edito, srazik je dobry napad, klidas prdas 😉 Diky za pochavalu fota 😵

Jsem dnes mluvila jen z rychliku s Verkou. Chudak, zase takove bezva stories o midwifes 🙄 No snad nam to brzo barvite vylici sama 🙂

Zuzkokrupko velka gratulace k tehotenstvi. Tak at to vse probiha v poradku a doufam ze nas budes prubezne informovat.

Ja se jdu sprchnout a jeste neco doctu. Mam pocit ze mame doma novorozence, poslednich par tydnu se mi pravidelne budi ve 12 a ve 3-4 rano na kojini ci tuleni. Nechapu jak holky co jste nekojily jste v noci utisovaly ditka. Ja ji hodim prso a je za chvili klid.ALe teda netusim jak to budu delat az nekdy zkoncim s kojenim.

miluska.woolley
30. srp 2009

AHoj holky, hlasim se po vycerpavajicim vikendu, fyzicka prace teda fakt vysiluje 😀 . Ale mame laminat ve vsech loznicich a spoustu jine prace udelano.

Kato uzasne fotky, moc Vam to slusi, Nico mel urcite uzasnou party. koukam ze Bruno bude mit brzo sourozence, pozdravuj.. A Marika taky vypada jakoze bude rodit kazdou chvili. Ohledne truffle jsem ti poslala zpravu na FB.

Edo, jo Maruska je uzasna, taky bych ted brala sousedku jako ona. I kdyz mamka dovezla strudl. Hele a dorazit muzete i na jine veci ne jen na dzem 😀

Zuzi, to je mi lito, treba pristi cyklus.

A HLAVNE TEDA OBROVSKA GRATULACE VERE, doufam ze se vam dari dobre 😵 .

slunicko2
autor
30. srp 2009

ahoj holky!
tak jdu prave v pravou chvili!

Vero, moc a moc gratulujeme k malicke! At se vam oboum dari dobre a jdete brzy domu 🙂 Jsem zvedava na popis porodu! A taky na fotecku male 🙂

Kato, na me take lezou emoce 🙂 Cas opravdu leti! Za tri roky pujde do skoly, a bude radeji s kamarady nez se mnou! ☹ 😝 Jdu ti nahlednout do narozeninoveho alba, a taky se trochu inspirovat 🙂 Prani je na ceste, omlouvam se, ze je to pozdeji!
A nam take ted hrozne vyrostla noha. Uz mame velikost 8!

Milusko, videla jsem na FB fotky domecku a koupelny. Dum vypada opravdu hezky. Urcite to cele stoji za to 🙂 Mala vypada spokojene!

Edo, promin, ze jsem necetla prispevky poradne. Mala mela uraz? takovych bude 🙂 Kdyz Daz odjizdel vloni v lete, tak jsem nedavala pozor a sean prepadl z trikolky. Spadl na hlavu a prokousl si ret. ja jsem malem mela infarkt! Krev vsude, bala jsem se mu podivat do pusinky, jestli ma vsechny zoubky 🙂

Holky, musim rict, ze Mallorca byla fajn i pres tu nemoc 🙂 Seanovi se teda nechtelo pak uz do vody. Radeji behal po plazi nebo po hotelu. Byl teda hodne protivny u jidla. A za cely tyden skoro nic nesnedl. Ale i tak bylo prijemne odtud vypadnout, ohrat se a vubec 🙂
Zdravotnictvi mi tam pripominalo hodne to ceske... Sean mel laryngitidu, coz je virove, takze ATB mu nezabirala. V noci nemohl dychat, proto ta nemocnice. Tam dostal davku jednorazoveho leku, paralenovy cipek do zadku (to se hodne divil 😀 ) a jelo se zpatky do hotelu. Druhy den uz nemel horecku a dychat mohl suprove. Mel i rentgen plic...

Zuzko, gratuluji k tehu! Niceho se neboj, mi ti poradime 🙂 Tady je to tak do poloviny tehu stejne takova samostudie 🙂

Ja ted cekam na mamku. Letadlo v Edinburghu uz pristalo. Daz je jel vyzvednout. Pak vas doctu! Mejte se tu moc hezky!

forensica
30. srp 2009

Je to jsem nevedela ze Marika je tehulka 🙂 Nejak jsem to v tech fotkach prehlidla 😅

To je dobre Zuzi ze se o maleho tak dobre postarali, to se clovek hned citi lip kdyz se neco dela.

Ja sprtam tak mizim. Paa 🙂

slunicko2
autor
30. srp 2009

Verco, tak se hezky sprtej 🙂

Kato, fotky jsou moc pekne! Nica jsem malem nepoznala! Nejak vam "zmuznel" 😉 Piano je dobry napad! Sean take miluje happyland 🙂 Dort dostal poradne zabrat 🙂

Helco, je super videt, ze mala uz hezky cupita 🙂

zuzkakrupka
31. srp 2009

jeeeej dakujem vam vsetkym jasne ze budem informovat....
editahlb ; nerozumiem anglicky byvam tu kratko a tento tyzden mam 1 navstevu u midwife dnes sme volali ale je bankholliday takze to nikto nedvihal, ked tam pojdem nic jej nebudem rozumiet ... ☹ . neviem ci mi tu daju tlmocnika s toho som trochu nervozna...

zuzkakrupka
31. srp 2009

este sa chcem spytat je tu niektora z vas z Manchestru ?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucyta123456
31. srp 2009

ahojte...dlho som tu nebola ale nemala som cas...chcela by som sa vam pochvalit ze 16.augusta o 8:21 rano sa mi narodil zdravucky silnucky syncek...skoda ze to nebolo 15.augusta na moje narodeniny...bolo to tazkych 5 a pol hodiny snazenia ale podarilo sa...uz som aj zotavena a oddychnuta pretoze mi konecne aj v noci spinka.je to radost mat take nieco domka.teraz mam akurat blbe obdobie lebo priatelova mamka odisla na tyzden domov a priatel chodi o 16:00 az do jednej rano do prace a thak som domka sama s malym a je mi troska smutno.dufam ze rychlo prejde tento tyzden.
thak ja som vam chcela zdelit moju novinku...pa lucy

saza007
31. srp 2009

Lucyta - srdecne gratulujem a prajem len to naj! Nech sa vam dari.

januzza80
31. srp 2009

Ahojky holky,

VERCO,gratuluji k holcicce.Uzivej si to male miminko.Prejeme hodne stesti a zdravi.

LUCYTA,tobe gatuluji k chlapeckovi,hodne stesti a zdravicka.

fairy
1. zář 2009

Ahoj holky, strasne moc blahopeji Verco k Seraphince 🙂 , to je dobre ze jsi vsechno zvladla ted uz jste asi doma tak se snad brzy ozves.
Lucyta taky moc blahopreju k chlapeckovi.
Zuzko to jsme jsem rada ze jste si krasne uzili tu dovolenku i pres ty mirne komplikace ale tak to ej snad vzdycky clovek nikam vyjede a deti onemocni ☹ Doufam ze si uzivas hezky s mamkou.
Simco tak uz jsi zpet tak jsi si poradne uzila mamky a domova co ikdyz ta spankova deprivace Ti asi moc energie nedodala. Tak Chris nakonec zvladl vyridit Venesce pas rychle!
Ted byl super dlouhy vikend jeli jsme zase do Hastings, tam je to tak pryma ne tak busy jako Brighton spousta levnych atrakci pro deti no Ellie se tam radne vyblbla.
Ted mam kratky tyden jsem tu jen dneska a pak prijede tatka ve ct a mam volno az do 13.9. tak se moc tesim.

verap
1. zář 2009

Ahojky,

Dekuji za gratulace, zatim nejak nestiham, ale casem budu psat vice.

Popis porodu:

Na posledni kontrole u midwife - 27.8 - jsem si nechala udelat membranes sweep (nebolelo to), uz jsem pry byla otevrena na 2cm. O pul noci mi zacli kontrakce, ktera jsem chtela zaspat, ale neslo to. Do 3 rana jsem to tu prodychavala u pocitace, pak vzbudila manzu a jelo se. Uz jsem je mela kazdych 5 minut. V nemocnici me varovali, ze si mne nechaji jen jestli jsem 4cm a vice otevrena. Po prijezdu nas nechali cekat v mistnosti az do 4 rana (hodinu!) bez toho, aby mne prohlidli. Midwife mimochodem manzelovi rekla, ze me asi poslou doma, jelikoz nevypadam, ze jsem ready... krava jedna. Po zkontrolovani zjistila, ze jsem, tak se slo hned na porodni sal, dali mi gas and air (mimochodem, varuji, ze to vubec nic nedela.....), pak jsem si nechala pichnout morfin. V 7 rano jsem zacla rvat, ze uz asi budu tlacit, neslo to zastavit. Midwife rekla, ze mne zkontroluje az za hodinu, jelikoz kontrolovala ve 4 rano a kontrolujou jen kazde 4 hodiny. No rvala jsem, dokud to neudelala a ta hned zjistila, ze uz jsem fakt za ty tri hodky otevrena uplne, tak rychle rychle menila se sifta, prisly 2 nove midwives (ty byly super, jedna z nich Ceska)a slo se tlacit. Porad mne vsichni nutili lezet na zadech, ale ja bych se bolesti asi posrala, takze jsem rodila v klece. Trvalo dve hodky ji vytlacit, zacly mi po hodine rikat, ze asi zavolaji doktora, ale mala mela dobre ozvy, takze v pohode. Ve 10:08 byla venku, uleva jak blazen. Na to, ze vazila 3.96 nemam zadne stehy.
Pry v tu noc meli hodne porodu, takze epidural by mi nedaly. Chtela jsem rodit do vody, ale byla jsem rychle otevrena, tak na to nebyl cas.
Celkove myslim, ze ta nemocnice je understaffed, delaji vse podle predpisu, kdybych tak nemela manzela a ja na ne nervala, tak mne v tech 7 rano nikdo nezkontroluje a nechaly by mne tak otevrenou na 10 cm jeste dalsi hodinu.
Do alba jsem dala fotecku 🙂

hajduska
1. zář 2009

Velka gratulace Verko, preji vam oboum hodne zdravicka....xxx

Zuzka: ja jsem z Leeds a asi jsem nejblize k tobe, ostatni jsou od nas daleko 😖 co teda vim. Jestli potrebujes s necim poradit, tak dej klidne vedet, jak dlouho jsi v uk? chces rodit tady v uk?

Holky o vikendu jsme koupili kocarek (mam ho v albu) 🙂 sice trochu brzy, ale kdybychom meli vse kupovat pak najednou tak bychom se z toho asi zblaznili, ve ct jdu na prvni scan tak se s manzou oba tesime 🙂 prijde mi ze je manzel z toho vic odvazanej nez ja 😀 porad mi to pripomina 😀 😀 😀 no jo pysnej tatka 😉

forensica
1. zář 2009

Verko, to je bobek, je krasnoucka 😵 Koukam ze s tema predpisama je to vsude stejne, me taky nezkotrolovaly i kdyz jsem si dost jista ze jsem byla plne otevrena. Jo dlouhe tlaceni bylo asi tim Pethidinem, nemyslis? Necitila jsi se zblbla a strasne slaba po tom? Ja uz bych si ho pichnout urcite nenechala, je to svinstvo co oslabi i kontrakce. Ale super ze uz to mas za sebou a uz mate doma mimise. Mimochodem, jak pije, uz dobry?

Tak si predstavte ze jsem se cely vikend ucila na zkousku co bude az zitra. Ja to popletla a tudiz jak jsem to vcera v noci zjistila tak jsem do 3 rychle procitala veci na dnesni 😕 Fakt jsem pako. 😠 Spala jsem 4 hodky, to jsem zvedava jestli tam nevytuhnu 😅

verap
1. zář 2009

Hajdusko - dekuji. My taky kupovali vse uz brzo 🙂

Verco - mam mliko, ale asi fakt porad jen trochu, uz se umi hezky nasat a sosa z kazdeho dlouho, ale pak ma jeste porad hlad. Ja bradavky moc nemackam, boli mne, ale nic z toho nestrika, spis to porad vypada jako colostrum. No doufam, ze to prijde! Kamoska mi posila postou pumpu, tak budu zkouset i to, aby toho bylo vice, nebo pak uz nevim.

Ohledne toho pethidinu, trochu jsem byla jako zblbla, ale normalne jsem chodila na zachod, i kdyz jsem to mela zakazene, takze nevim... Behem tlaceni jsem moc kontrakci nemela, ale moc painkillers mi na vyber nedaly, ja brala, co nabidly 🙂

Hodne stesti na zkouskach.

janauk
1. zář 2009

Ahoj holky,
jak jste si uzili propdlouzeny vikend? V Bristolu pocasi nic moc, spis uz jako podzimni 😒 a me bylo nejak vselijak. Prislo mi ze jsem jako opila a nevolno skoro jako na zacatku tehotenstvi, tak si dnes v praci prijdu jak pitoma a prijde mi ze jsem nemela ani day off. No ale uz mam posledni tyden v praci, tak to tu snad nejak doklepu.
Verko, moc moc gratuluju k Seraphince. Je naaadherna! To je dobre ze nejsi potrhana a ze uz to mas za sebou. I kdyz ten porod zadna hracka. Je to o lidech a na jakou midwife asi natrefis, ale ten problem s tim ze nemaji dost sester je asi vsude a deti se rodi cim dal vic 😒 Drzim palce at se mliko brzo spusti a tesim se na dalsi fotecky.
Lucyto, take moc gratuluji k synackovi.
Simco, vitej zpet. Teda koukam ze jsi si teda uzila-vosy, nemoci, spankova deprivace 😒 No hlavne ze se prcci uz srovnali. Kdy planujes dalsi navstevu Cech? A prijel za Vami manzel?
Zuzko, to je dobre ze jste si tu Mallorcu i pres Seanovu nemoc uzili! Ja bych si dala par dni u more take rict, ale me by uz nikam nepustili
😒 Jak dlouho tu budes mit maminku?
Zuzkokrupko, gratuluju k tehotenstvi. Jak se citis? A kdy jdes k midwife? Uz jste se tam dovolali? Tvuj pritel je Anglican/Cech?
Hajdusko, ten kocarek je moc peknej a hlavne ten fusak 😉 Ja o vikendu gruntovala nursery, omyvala postylku, prebalovak co jsme dostali... 😉 Hnizdiiiiim.

zuzkakrupka
1. zář 2009

janauk
ahoj Jani dakujem no uz trosku lepsie ale doteraz som 2 tyzdne blvala cele dni a nic som do seba nemohla dostat ani teraz mi stale este nechuti, lekar mi dal tabletky a zaberaju tak som rada. K midwife idem vo stvrtok o 09:00 dnes sme sa tam dovolali, moj priatel je slovak a zije tu 5 rokov. Budem informovat ako sme dopadli

hajduska
1. zář 2009

verko akorat jsem cetla popis porodu a moc odvahy mi to teda nedodalo 😢 strasne moc ti zavidim ze uz to mam za sebou.

To se muze zacit tlacit az doktori reknou? Asi mam hloupou otazku ale ja jsem jeste nerodila.

januk diky za pochvalu fusaku, me se take strasne moc libi 🙂 akorat ze se da pouzivat tak mesic, byla u me o vikendu znama a zkusili jsme tam dat 3.5 mesicni mimco a popravde to uz vypadalo blbe, takze je tak na mesic.

janauk
1. zář 2009

Zuzko, tak hodne stesti na ctvrtek. Snad si s midwife padnete do oka, ta moje je vyborna. No ted jeste abych chytla dobrou k porodu! No hlavne ze pritel umi anglicky, tak bude na prvnich par schuzkach prekladat a ty se brzo naucis, donuti te to! Pracujes tady?
Hajdusko, to je sileny jak ty deti ze vseho rychle vyrostou 😒 Odkud mas ten fusak? Z Cech?