Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

cassia
16. zář 2009

Ahojte baby,

drzim vam prsty so zvladanim vsetkych materskych povinnosti, ja sa trosku bojim, ze budem na vsetko viac-menej sama, som tu len s manzelom, mama, aj svokra by sa pridala 🙂

Ja som v 21. tyzdni a prave som absolvovala svoj druhy ultrazvuk (anomaly scan), vsetko bolo OK, aj
sme sa dozvedeli, ze mame chlapceka. Len mi je cudne, ze sa v poslednom trimestri uz ziadny ultrazvuk nekona, ako zistia, ci je vsetko v poriadku a ze je mal v spravnej polohe a pod. ?

Btw, nie je tu nahodou niekto zo severu Anglicka (Manchester a pod...) ?

editahlb
16. zář 2009

Verco taky od nas opozdene vse nej nej nej! 🙂 Osian je na 3 dny v UK tak ja zkusim nebrat si ji do postele a na vecer ji prezrat, snad se to nocni vstavani odnauci. ja si jsem skoro jista ze jse o zvyk a pocit bezpeci. No uvidime jak dopadneme.

Sazi to je super ze jsi ten porod takhle zvladla a jak tady pise Veronika - s kojenim vydrz, ono se to urcite zlepsi! Uz se moc tesim na fotecky Jamese.

Simco ja se vracim do prace az v lednu takze casu mam habadej, klidne to muzem nechat az na listopad.. pockame az co ostatni holky. Casto na tebe myslim jke to je se dvema detmi, ale z toho co povidas je to romantika 🙂 Tesim se maleho O poznat.

Mam trochu obavy o Janu, mam takove tuseni ze je treba v nemocnici a o par dnu drive rodi, Saza i Verka prenasely tak na Janu zbyl predcasny porod 😅 Tfuj tfuj tfuj

Jo a jeste jsem se chtela pridat k tomu co psala SImca Verce k tomu usinani Serafinky, ja s tim souhlasim, je jeste hodne malicka a potrebuje te u sebe, takze usinani na prsu je normalni. 🙂 Eira byla tak do 6 mesice se spanim docela dost o.k., doted vlastne usne sama (pomohla nam ale ta jehneci kuze, libi se ji na tom spat), ale proste se posledni mesic zacala v noci budit a kdyz ji neukojim je spanku tak place. Parkrat se pri vraceni se do postylky probudila a my zacli nanovo. Tak jsme treba ztravili 1, 5 hodiny uprostred noci no a tak z pohodlnosti jsem si ji zacala brat do postele a tim se to jeste zhorsilo, protoze ted se prisava na to prso treba az 4x za noc. Ztracim prehled, protoze ja u toho spim. 😒

janauk
16. zář 2009

Ahoj Edit,
neboj nerodim 😉 tak dlouho jsem se bala ze to na me prijde jeste v praci ze vsadim boty budou me jeste muset vyvolavat! Period pains ustaly, ale Pip jinak velmi aktivni sebou skoro za posledni dny ani nehnul,tak jsem trosku zpanikarila a volala sve midwife. Ta me hned poslala do nemocnice na monitoring. No tak jsem z toho mela trosku blbej pocit, ze asi jen plasim, ale ted jsem rada ze jsem tam sla. Vsichni byli strasne prijemny, videla jsem jak to tam vypada/chodi a hlavne se mi ulevilo, jelikoz prcek je asi uz linej, vse je v poradku 😉
Edit, jak bylo na vylete?
Ten srazik v Londyne zni paradne.
Simco, teda swine flu, no potes. Brzo se uzdrav a hlavne at to od tebe nechytne zbytek rodiny.
Cassio, vitej a gratuluji k druhemu scanu a k chlapeckovi 😉 Jak jsi dlouho v UK? A tvuj manzel/pritel je take Chech? Jinak pokud tvoje tehotenstvi bude pokracovat bezproblemove, dalsi scan ti nenabidnou, ale midwife by mela vsechny problemy vcas zaznamenat, tak se neboj, ja jsem tu s peci zatim velmi spokojena.

forensica
16. zář 2009

Edito, no tak s tim probouzenim jsme na tom podobne. Taky tak prvnich 6-7 mesicu pohoda a najednou se neco zmenilo a budi se obcas. Rekla bych ze to asi bude mozna nejaka faze, mozna nervozita z odlouceni, ci co ja vim. Ale nastesti me usne velice brzo po tom co ji dam prso. Ja bych rekla ze nejlepsi by bylo kdyby jsi ji mela v jinem pokoji, jelikoz takhle kdyz se vzbudi a vidi te ci te slysi vedle tak chce na prs.Ale rekla bych se jednou se to srovna samo at delame co delame. Do puberty se budit nebudou 😉

Cassia, vitej. Ty skeny nejsou pak uz potreba, pozici najdou pohmantem ci podle poslechu srdicka. Uricite bude vse v poradku 🙂

Jani, dobre jsi udelala. Je dulezite si vsimat co a jak s mimisem a jsem rada ze vse bylo ok 🙂

Devcata, dnes jsem byla u Verky a tak jsme zavzpominaly na Evku. Nevite nekdo jak te se dari?

U nas dobry, jsem zas o rok starsi, je to traga jak ten cas leti. Prezrana cokolady a Indickeho dlabance, spokojene funim a cucim na Legaly Blond. Jeste trosku projedu eBay na drevene hracky (rozhodla jsem se ze male koupime vanocni darecky tam) a vyrazim do hajan. pa

lucyta123456
16. zář 2009

ajojte...ja by som sa vas chcela opytat...vy ked ste si boli po uk rodny list tak ako vyzeral ten rodny list ? boli tam aj vase mena ? lebo mne co dali rodny list thak tam mam len meno maleho,kde sa narodil a kedy sa narodil...to je dobre ? lebo ja som citala na nete ze mi treba birth certificate kde su uvedeny obaja rodicia...no a na tom mojom niesme napisany...:( poradte mi...dakujem

forensica
16. zář 2009

lucyto, oni davaji dva..jeden je takovy pekny hlavickovy jen se jmenem ditete (co si tak pamatuju z hlavy) a pak jeste jeden a na tom jsou uvedeni rodice, jejich povolani, atd. Ja myslim ze me prisly postou oba ve stejnou dobu, tak tobe by taky mely.

janauk
17. zář 2009

Veroniko, opozdene preju vsechno nejlepsi k narozeninam!Jx

editahlb
17. zář 2009

Tak to jsem rada Jani ze to dobre dopadlo, ty uz mas termin zitra, co? 😉 🙂 Strasne se tesim videt, co to bude, (tipuju si holcicku). Na vylete bylo super, pocasi nam vyslo a Prachovky jsou vazne zajimavym mistem, jenom ja jsem trosku proti vybirani vstupneho na prirodni ukazy a vubec me to trochu zklamalo z toho podledu popularity. Asi davam prednost divocine 🙂

Verco tak jsem vcera odkladala do postylky 3x a docela se zadarilo, usnula mi i v naruci jak si doporucila 🙂 Ted dokonce usla (po trose fnukani) taky sama. No jak pises, ono se to snad casem srovna, nedelam z toho vedu. Dostala jsi nejake pekne darecky k narozkam?

Lucyto Verka to popsala spravne, ty rodne listy jsou dva. Jeden zakladni a druhy podrobny, ktery budes potrebovat na uradech a pod.

editahlb
17. zář 2009

Jeste pripisuju zpravy o Evci, zije 😀 , uziva si dovcu na Krete 😉 Psala mi ze je ted posledni dobou nejak moc busy tak nestiha prispivat, tak treba az si na Krete odpocine tak napise 🙂

Jdu si udelat neco na obed, jak jsem tu sama tak mam tendendce jist same sladkosti a nic nevarit a uz je mi z toho spatne 😝

forensica
17. zář 2009

Edito, tak drzim palec at se dari s uspavanim. Ja jsem na nejake to plakani taky mekka ale pokud to tak slo tak super. Aspon se i ty vyspis jak se muzes roztahnout 🙂
Bezva ze Evka vegeti, se ma. My tu mame hnus pocasi, ale to se da na podzim cekat tak meremcam.
To jsem nevedela ze tam vybiraji v tech Prachovkach 😕 To s tebou teda souhlasim, to je nechutny. V Adrzbachu teda urco nevybiraji a jak je tam krasne.

Diky devcata za gratulace. Dostala jsem mikinu od B a je strasne velika tak ji jedu dnes vymenit.Taky mi B pripravil k darecku cesticku z bombonu (kdyz jsem uspavala K) tak to bylo roztomile. Nicmene dnes rano K na jeden nahodou narazila a jen slysim spokojene mlaskani, tak nase mlade poprve ochutnala cokoladu v 8.5 mesicich 😅

lucyta123456
17. zář 2009

a jak to ze mi dali na urade len ten rodny list s menom a miestom narodenia maleho...ten druhy nemam :( nieco sice hovorila ta pani o 9 librach ale sme ju velmi nerozumeli...budem tham musiet zajtra ist a sa opytat...dufam ze nebude neskoro...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
17. zář 2009

Tak to mas dobre Simco 🙂 Ja mam pro E na rano takovou plysovou ovci v sale, ta ji dokazala nekdy az na 20 min zabavit. Pridej nam nejakou fotku z leta nebo zavazovani rucicek ( 😀 ) pleeeeease

Veroniko tak to je dobre s tou cokoladou! Urcite si posmakla 😅
My jsme zase dneska poprve cistili zoubky - koupila jsem v mistnim coop detskou zubni pastu Perlicku (mam ten kartacek co se navlece na prst) a bavilo ji to! Vztekala se kdyz jsme zkoncili 😀

lucyta123456
17. zář 2009

thakze mam ist na ten nas urad znova a poziadat o nho ?

verap
18. zář 2009

Ahojky,

Jak se mate? Tak se u nas stal zazrak, mala usla bez prsu v moses basket, parkrat se probudila a zaknucela, ale zase usla.

Zacla jsem pumpovat mliko, at mam trochu vice, za 15 minut jsem napumpovala 30ml, je to malo nebo dost? Koupila jsem Tommy Tippee containers, tak jsem to soupla do lednice, vecer pak zkusim znovu z druheho prsu. Kolik oni toho tak vypijou? Male vetisnou staciho z jednoho prsa.

verap
18. zář 2009

Hodila jsem do albicka dalsi dve fotky, ale moc jich tam davat nebudu. Chceme si udelat vlastni stranky, ktere budou pod heslem, az budou, tak dam vedet.

Mozna jsme paranoidni, ale sem chodi vlastne kdokoliv, kdo se zaregistruje....

editahlb
18. zář 2009

Verko diky za fotky, mala je krasna! S tou obavou kdo je shledne mas asi pravdu, ja sem zadne odhalene fotky nedavam a ten zbytek mi nevadi kdyz nekdo shledne. Ja zase nedavam na youtube zadne videa, mam je pod heslem na flickru.

Co se tyka toho odstrikavani tak me to pocatku taky moc neslo, vubec se mi nechtelo odstrikavat protoze to trvalo strasne dlouho a pak kde nic tu nic. PRislo mi ze bud kojim nebo odstrikavam. No ale musela jsem, kdyz jsem chtela jit prekladat. Ale: 30 ml je podle me dostatecne mnozstvi, me mala pila (ale az tak v 6 tydnech) z lahvicky tak kolem 60ml. Psala jsi ze ctes G Ford - ona tam nekde ma prehed kolik a kdy by mimca mela pit, tak se muzes mrknout tam a trosku se zorientovat. DObra zprava je, ze se to urcite zlepsi, pribyde ti mlika a tak muzes namrazit. Jo a Eira mi taky pila povetsinou jenom z jednoho prsa.

Lucyto urcite, rekni ze chces full nebo detailed birth cert. a oni ti ho vystavi. Nechej si ho hned vystavit 2x, urcite ho budes muset nekde na uradech (na Slovensku) ukazovat a trebo si ho tam i nechaji tk at mas jeden stale u sebe 😉

forensica
18. zář 2009

Verko, na to mnozstvi mleka nam dala midwife vypocet ale uz nevim jak to bylo. Neco v pomeru k vaze. Ja jsem taky vzdycky kojila jen z jednoho prsu. Mnozstvi odpumpovaneho mleka neposoudim, ja mela asi extremne hodne, jelikoz jak jsem byla se slepakem tak jsem delala kolem 130ml kazde 4 hodky. Ale to by mala nevypila, jelikoz to bylo z obou prsu a ja pumpovala do zasoby aby B nemusel tak casto chodit. Ale vim ze ji jednou dal cele odpumpovane mnozstvi (to jeste nevedel kolik potrebuje) a taky to vysosla (i kdyz pak pry dosti funela 😀 ). Ja bych rekla ze si ty deti reknou kdyz maji jeste hlad. Jo a ja mela tu velkou elektrickou pumpu z porodnice a ta fakt vytahla vsechno.

lucyta123456
18. zář 2009

a vystavia mi aj dva original ? lebo ja som bola a mi vystavili jeden a zaplatila som 9 libier...ked tham pojdem znova urobia mi ece jeden ? a znova asi zaplatim 9 libier...ale radsej mat dva ako ani jeden pre pripad...

editahlb
19. zář 2009

Mile damy, hlasim ze mame na svete dalsi krasne miminko! Jana porodila v terminu- vcera vecer v 8 hodin na svet vykoukl maly chlapecek 😵 🙂 Moc gratulujeme!!!!!

(Lucyto urcite vystavi, akorat to budes muset znovu zaplatit. U nas to bylo ale jen £4. Tak hodne stesti!)

verap
19. zář 2009

Velika gratulace Jane, tak koukam, ze mi tipy vysly, v Zari jsou tu sami kluci, v Srpnu se v nasi porodnici rodily jen holky 🙂

Edit a Verco, dekuji za odpovedi. Ja doufam, ze budu mit teda porad dost mlika, s tim pumpovanim a sterilizovanim je prace, ktere mam zatim dost i tak 😉
G Ford jsem cetla, ale uz ne, mam jine nazory, tak na to kaslu, mam tu par dalsich knizek, ale stejne vetsinu rad hledam tady nebo na netu.

Uzijte si vikend.

kaata
19. zář 2009

Jej super novina, Jani velika gratulace k chlapeckovi, doufam, ze porod byl ok a v ramci moznosti rychly a hladky! A co jmeno? Uz se tesim na fotky a prvni zazitky!

Ja jsem sveho casu byla odsavaci expert 🙂, hlavne kdyz jsem zacala chodit do prace. Ze zacatku - kolem tech 6-10 tydnu jsem pumpovala dvakrat denne (po cca 4 hodinach) a dohromady to bylo kolem 150ml, pak se mi mlika delalo vic, taky tim jak oni rostou, a nosila jsem domu dve velke Avent lahvicky, takze cca pul litru. Hlavne Verko u toho hodne pij (!) a jez ( 😅) aby se ti delalo dost mlika.

saza007
19. zář 2009

jeeeej, Jani srdecne gratulujem!!!!!!! dufam, ze ste v poriadku a uzivate si prve dni. 😵 😵 😵

peppapig
19. zář 2009

Ahojky, vsechny zdravim, zejmena novopecene maminky, moc gratuluju holky, preju hooodne zdravicka a mlicka!!!! Tesim se na fotky novych prirustku 🙂

Ja jsem se s M vratila z Cech, bylo super, byly jsme obletovane a stredem pozornosti, M byla jak v raji s babi a dedou 🙂 , pochytila i cestinu, dokonce si jeste neco pamatuje. Takze uz bookuju dalsi let a hlavne v blizke dobe 🙂 Jen tak pro zajimavost jsem vzala malou k detske dr (taky proto, ze jsem ji chtela po letech videt, byla to moje detska), zpravy nic moc...M jdou nozky do 'x' a ma kylu (oboji jsem si myslela, ale GP me ujistil, ze se mylim 😠 ). Pokud kyla do 3 let nezmizi, mala pujde ve 4ch na operaci. Ach jo neni to nic hrozneho, ale neda me to spat.

Vubec jsem vas jeste nedocetla...ale gratulace Milusce k novemu bydleni (moc pekne z fotecek) 🙂 a malemu Nicovi vsecinko nejlepsi k narozeninam 🙂

Jsem prekvapena, ze pocasi se drzi, aspon teda u nas na jihu, zatim krasne babi leto, dneska bych rekla, ze az vedro. Dneska jsem si v sainsburys vsimla 'vanocni ulicky' 😕 , ze by byly Vanoce za dverma lol.

Mejte krasnou babi nedeli 🙂

slunicko2
autor
20. zář 2009

ahoj holky,
zdravim zase po nekolika dnech 🙂

Jani, moc vam gratulujeme k chlapeckovi! A super, ze jsi porodila takhle v terminu! To se stane jen asi v 5% 🙂
Tesime se na fotky!

Edo, ja myslim, ze nektere deti se proste v noci budi. A at budes delat cokoliv, tak se ti alespon jednou za tu noc vzbudi 🙂 Pry to vetsinou prejde kolem 3 roku 🙂 Tak mate jeste cas 😀 😠
Uzivej si tchanovce! Mate alespon pekne pocasi?

Sazo, fotky jsou moc pekne! Komu je mala podobna vic? 🙂

Ja se k vam s tim kojenim nemuzu pridat. Ja jsem se vubec nerozkojila. Ale chtela jsem napsat, ze Asda ma ted v nabidce pumpu od Tommee Tippee za £10 a taky starter pack za £10. Maji detsky tyden ci co.

Simco, tak doufam, ze jsi uz zdrava! jak bude detsky pokojicek vypadat? Sean uz byl tak nejak bez dudliku, planovala jsem prestat na te Mallorce uplne. Ale tam byl nemocny, tak jsem rada, ze ho mel. Jinak ho ma jenom na spani. A nebo, kdyz se k nemu dostane, tak si ho uloupi. Planuju s tim ted prestat.
Ja jsem jinak cekala, az mel Sean vsechny zuby.
je super, ze si spolu takhle vyhraji. nebo teda, ze si O s V takhle vyhraje 🙂

Peppo, Sean ma taky kylu, takovou malickou. Zatim je to v pohode, tak se na operaci nepospicha. Sean ji ma u trisla. Zatim si ji neskripl, tak je to dobre. Co reknes GP?

Jinak vitam nove prichozi!

Musim bezet, v 1pm maji dorucit nakup s asdy, tak bezim do sprchy. Vikend ve swansea teda nic moc :(

editahlb
20. zář 2009

Jee Zuzko dej mi prosim urcite vedet az zase budes ve Swansea, zaridim aby jsi se mela lip 🙂 (CO se vubec delo - stalo?) Jinak jsi me teda nepotesila s tim vstavanim az 3 roku ☹ 😀 Kdyby vstavala jednou jako Kristynka Verci tak to beru, ale ona chce na prso aspon 3x za noc!

Vendul to je teda sila s tou kontrolou u dr v Cechach ve srovnanim s UK dr., jak to vubec u dr v Cechach funguje? Musis si to zaplatit kdyz tam jdes? Napadlo me to nedavno ze vubec netusim co delat kdyby nahodou E potrebovala pomoc. Musim ji nechat vystavit tu EU kartu, ale zatim teda nemam nic..
Taky je fajn ze jste se v Cechach meli dobre, pamatuju si, ze jsi psala, ze tady moc nejezdite nebo dokonce ze to je poprve co mas malou?

Sazi jak se ti dari? Uzivas si miminka? 🙂

cassia
20. zář 2009

Baby,
dik, ukludnili ste ma trochu.
Ja som v Manchestri, uz skoro 3.rok, manzel je Kosican, ako ja - moja laska z maturitneho rocnika
- tahame to spolu uz pekne dlho.
Zacinam si kupovat vybaviicku a vsetky nevyhnutne veci na papanie, kupanie, prebalovanie atd.
Ake mate skusenosti s odsavackami mlieka - je lepsia mechanicka, alebo na baterky ?
A pouzivate bezne baby monitory ? ja zvazujem ten Angel Care, co monitoruje aj dychanie.
Dik a drzte sa.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
20. zář 2009

AHojky,

Edito, tu karticku si vypis po netu (myslim) a oni ti ji do par dni poslou. Pohoda.

S dudlikem neporadim. My nemame.
Ohledne pumpy, ja mam od TT a jsem spokojena. Je manualni. Ja bych rekla, nekupuj dokud si nebudes jista ze ji potrebujes. Ja ji v podstate vyuzila jen kvuli tomu svemu slepaku. Jinak bych rekla se elektricka je lepsi, pokud by ji mel clovek pouzivat casteji. Ten Angel Care monitor mame doma, jsme s nim maximalne spokojeni a muzeme vrele doporucit. Maji i super customer service 🙂

Simco, no co nadelate, vy toho mista asi v loznici az tak nepotrebujete tak je to dobry napad to prenechat omladine 🙂.

U nas nic noveho, tak nebudu otravovat blbostna. Pardon jestli jsem zapomnela reagovat, uz je pozde a jdu do hajan. Zatim paa.

flirtana
Odpověď byla odstraněná
Zobraz