Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
verde198
9. črc 2010

Cutce (zapomela jsem jmeno, promin 😔 ) mezi favority zatim patri Peg Perego GT3 Completo, ten jsme videli a vypada pekne i funkcne, ale je teda nejdrazsi ze vsech a bez autosedacky (ale my nemame auto, takze nam to nevadi). V prodejne ho chvalila, ze je kvalitni, ale podle me v prodejne ti vychvali vsechno.
Pak se nam libi Cam Cortina X3 Tris Evolution, ten jsme zatim videli jen na ulici a v jedne prodejne pani rikala, ze na nej meli dost reklamaci 😕
Dalsi se nam libi X Lander 2010 XT a Jane Slalom Pro 2009. Vsechny mam v albu, kdybys chtela mrknout.

Ten obchod je v Praze, ja uz jsem 1.5 roku pryc z jukej 😵

cutce
9. črc 2010

verde: ja ani nevim, jestli jsem sem davala jmeno, jinak Monika 🙂 . No tak to je mi jasny, obchod s kocarky jedine v Cechach 😀 . jdu se juknout na ty kocarky do alba. Dekuju za info 😉

sonickaf
9. črc 2010

Taakk sa pooooo dlhej dobe ozyvam. Nejak ako som doma tak mam menej casu ako ked som bola v praci 🙂
Malicka sa narodila presne na termin a tak uz ma vyse troch tyzdnov. Zatial je vsetko v poriadku len dufam ze
bude viacej spat v noci ..ale to je asi udel babatiek a mamiciek.

saza007
9. črc 2010

@editahlb edit HAPPY BIRTDAY! Dufam, ze si mala pekny den. 😵
@simona.w simca, ty si zlata, ze si sa starala o susedkinu dcerku. Dufam, ze vsetko je snimi v pohode!

@verde198 evi este som minule zabudla, my sme detsku vanicku vyuzili asi len 6 tyzdnov, potom sme mu dali tu bath seat do velkej vane. Predtym sme ho casto kupali aj v umyvadle (mame dost velke v kupelni). Ak mas moznost tak si vanicku od niekoho pozicaj, aby si ju nemusela kupovat. Super, ze ste obe ok a mala rastie!

@sonickaf soni este raz gratulujem, neboj vsetko sa zlepsi a aj spanok pride.

Prosim vam, ako je najlepsie odstranit rybi zapach z koberca (a nezabit pri tom manzela 🙄 ) Citala som na nete, ze white vinegar, len sa bojim, ze to potom bude smrdiet ako ocot, co teda nie je ziadna vyhra... 😕 🙄

miluska.woolley
12. črc 2010

Ahoj holky, tady je koukam po vikendu peklne mrtvo, tak doufam ze se vsechny mate fajn a uzivate pocasi...
My byli v patek na oslave kamosovo narozenin na curry, i s detma, M. sel pak s klukama jeste dal na pivko a ja zvladla ulozit obe holky, bylo to jednodussi nez jsem ocekavala.

Holky nemate nekdo adresu na Mili? Jestli ano, prosila bych do IP, rada bych ji poslala pranicko a malickost. DIky.

milibilly
12. črc 2010

Ahoj maminky!

Doufam, ze se mate vsichni dobre. Chtela jsem vam napsat o nasem novem prirustku 🙂 Jakub John se narodil ve stredu 7.7. planovanou c- sekci. Vsechno probehlo dobre a hladce. Sice mi sekci doporucovali uz od zacatku, ale az kdyz od 28tt poukazovali na velikost , tak jsme se definitivne rozhodli. V 32 tt mi jeste zjistili tehu cukrovku, takze se to trosicku vice zkomplikovalo..Musela jsem si vice hlidat, co jim atd a denne si merit sugar levels. V 35tt miminko velikostne odpovidalo tt 41, proto mi jeste o tyden tu sekci posunuli dopredu, na 38tt. Davidek byl taky velky mimco, 4.56kg , ale to se narodil o 2 tydny pozdeji, 42tt.
Sekce probehla hladce, docela me prekvapilo, jak to meli super zoorganizovany. Vsechni nam byli predstaveni, vsechno vysvetleno. Sla jsem jako diabetik na radu prvni, to abych nemusela byt dlouho hladna. Bylo to jine nez emergency sekce s Davidkem, everybody was relaxed, dokonce i ja! Po 45 min bylo po vsem. Tatinek sexoval baby 🙂, pak ho sli prohlednout atd, dali mi ho chovat. To bylo super. Jo, nejlepsi byl pocit, kdyz jsem maleho slysela plakat jeste z briska. To bylo takove uklidnujici a zaroven me to dojalo. Pak se mi udelalo trochu zle, tak maleho uz drzel na kline David. Taky si pamatuju, ze jeden doktor , co mi to delal, mi poblahopral slovensky, byl to Slovak. 🙂 Takze Jakub mel nakonec 4.722 kg, jeste o trochu vice nez Davidek 4.56kg.

Kvuli te cukrovce a taky kvuli possible infekci streptokokem B (jsem nositelem), maleho i me hodne kontrolovali. U obou hodnoty cukru byli fajn, to jsem byla moc rada. U miminek nechcou, aby to bylo pod 2.5, Jakub mel jedno mereni nizsi, pak uz vsechno nad. 🙂

Ja uz si taky nemusim merit, a jak podle predpokladu, samo to odeslo. Jeste musim za 5 tydnu na fasting test, ale to by melo byt ok.
Davidek je z Jakuba nadseny, chtel by porad chovat a sam ho nosit, takze je docela tezke ho porad kontrolovat.

Slibuju, ze si vas vsechny doctu a budu se objevovat casteji. Tehulky, pekne se hlidejte a uzivejte si tehotenstvi.

editahlb
12. črc 2010

Ahoj holky, diky moc za prani k narozeninam, mela jsem se suprove! Prijela Zuzka i se Seankem, byli jsme v Margam Parku, deti vyskaly radosti a my si to uzili taky 😵 Dostala jsem od O super posh and expensive fotak a od jeho rodicu sici stroj, no mam z toho radost, ja sice sit neumim, ale chci se naucit! Prvni co budu sit je kapsar na postylku, mala si dost vyhraje u nas v loznici, kdyz jeste lezime v posteli, potrebuju tam mit ale vic hracek 🙂

Zuzka u nas jeste je, chudak hlida nam dneska malou protoze Osianovi zmenili cas zkousky, ja jsem v praci 😅 Seanek strasne vyrostl od lonska kdy jsem ho videla naposled a oba s Eirou rikaji "oh dear" 😀 Zuzka nam upekla milioner's shortbread a sticky toffee puding no mame se jak v nebi!

Milusko zahlidla jsem na FB ty tvoje povidlove buchty a taky by me zajimalo kde na to beres cas! Vypadaji suprove! Vsadim se ze uz se po nich slehla zem.. 🙂 Jo a na Mili adresu nemam, ale poslala bys mi prosim te svou?

Sazi na tu rybinu netusim! Co takhle koupit nejaky prostredek na cisteni skvrn na kobercich? Vsadim se ze budou krasne vonet, tak to treba prerazis!

Simi my jeste nejsme poradne domluvene, ale myslim ze Jana rikala, ze by prijely s Katou v sobotu.. Dam ti hned vedet, jak se dovim vic!

Jani dekuju za prani k narozeninam i za ty knozky cos poslala a promin, ze ti dekuju touto cestou, chtela jsem ti napsat sms ale vubec nic nestiham!

Sonicko gratuluju k holcicce! Kojis? Spani se upravi, uvidis, ted musis chodit spat kdy jen muzes, zaroven s malou..

Evi kamaradka ma ten kocarek Peg perero a je s nom moc spokojena! Sama jsem s nim jela a zdal se dobry!

Tak ja mazu domu zachranit Zuzku, kdovi jak to tam zvladla..

editahlb
12. črc 2010

Mili jsem rada, ze uz je ti lip a jeste jednou gratulujeme! Jo jo, prosim chod za nama casteji, at vime jak ti Kubik roste! 🙂

verde198
12. črc 2010

Ahoj holky,

Mili, gratulace k Jakoubkovi, to je super, ze to slo tak hladce.

Milusko, super jak to zvladas s obema princeznama!

Tak jsme vcera objednali kocarek, nakonec ten Peg Perego z jednoho italskyho webu, v CR bychom za stejnou cenu meli sportak + korbu a na teto strance je navic i autosedacka, ktera pro nas teda neni akutni, ale bude se hodit. Tak snad ho nebudeme muset reklamovat 😲 Maji psano dodani za 30 pracovnich dni, tak snad to zvladnou.

My tu ted umirame vedrem 😝 😝 kazdej den pres 30, barak nahratej.........a jeste to potrva minimalne tyden.......styska se mi po klimatizovane kancelari 😢 😀

Dneska mi nejakym zazrakem minimalne tvrdlo bricho, tak snad to nezakriknu 😕 Pietro zitra odlita do UK, tak tu budu tyden sama 😔

slunicko2
autor
12. črc 2010

Ahoj holky 🙂 uz jsem zpatky na prijmu!

Mili, moc gratuluji jeste takhle pres konika! Jsem rada, ze cukrovka odesla a maly nemel vysokou hladinu cukru. Snad te nekdy zastihnu na skype 🙂

Omlouvam se, ale docetla jsem jenom par prispevku!

U Janci bylo suprove. Chudak Alfie dostal od Seana skolu :(

U Edi jsem si to take moc uzila a Sean take. Eira uz je velka holka 🙂 A ma strasne krasny hlas. Zpivala mi a trefila se do not! Sean zarlil celou dobu. Do Ericky strkal, snazil se ji kopnout, schodil ji z trikolky. No, ostuda :(
Moc za vsechno dekujeme! Bylo to moc fajn a tesime se na vas v cr nebo u nas ve Skotsku.

Mam pocit, ze do Skotska vyrazime uz zitra. Dorazila jsem k tchanovcum a jedinou hracku, kterou pro nej dolu prinesla mu chce sebrat. Pry je na to moc maly! Pak se tu zacal koukat na nejakou detektivku a hrozne mu vadilo, ze nechci, aby se Sean dival na to, jak nekoho vrazdi sekerou!
Ja uz fakt nevim!

ozvu se asi az z domova. Ale budu se vas snazit docist! x

janauk
13. črc 2010

Ahoj kocky, prominte mam tu ted rodice a synovce a tak nemam vubec cas na nic a tak jen v rychlosti preju Zuzce stastnou cestu zpet domu a slibuju ze vas brzo doctu! Pa a mejte se prekrasne.

slunicko2
autor
13. črc 2010

Edo, ja jsem malou hlidala rada! Vsak hodku a pul spala a pak vubec nezlobila 😵

Hrozne jsem si vas holky uzila! Ted je mi docela lito, ze bydlim od kazdeho tak daleko 😠

Jani, moc dekuji! Vyrazime ve ctvrtek! Ty si uzij rodice a maleho synovce! Alfik musi byt nadseny!

catkaz
14. črc 2010

Ahoj vsem,

zdravim z pekelne vyhraty Prahy. Chtela jsem hezky pocasi, ale tohle je extrem. Jeste ze pres vikend a pak jeste v utery y Prahy vypadnu.
@verde198 Ted mi doslo Evi, ze vy bydlite v Praze? A kde? Treba bych chvilku vysetrila a navstivila te, kdyz musis byt doma a Pietro ti odjel? Poslu ti do IP muj mobil a jestli chces, muzem se zkusit domluvit. Drzim palce, at je ti dal dobre.

Velke gratulace Mili a Sone 🙂

Zrovna dneska to jsou 3 mesice do terminu! Nechapu, jak to tak rychle leti. Zitra jdu za svym gynekologem tady - na test diabetes.

Tak sa majte

@editahlb Edit, my jsme s Janou domluvene, ze za tebou definitivne vyrazime v tu sobotu 24. Uz se tesim 🙂

Tak pa.

editahlb
14. črc 2010

Ahoj holky,

Diky @catkaz, slysela jsem ze teploty jsou v Cechach tropicke a v Praze to musi byt jeste horsi.. Tak vydrz!

tak Simco 24.7. v sobotu! 🙂

Zuzko Seanek zase tak nezlobil, holt trochu zarlil, ale je jeste malicky tak to se da omluvit, je to jinak budulinek hodny

Doufam, ze vas tchanovci moc netrapi a ze budes mit dobrou cestu zpatky. Divala jsem se na ty fotky na FB, ty z toho vlackyu jsou nejlepsi. Margam Park byl fakt skvely napad.. Ja ti musim jeste preposlat ty fotky od nas, az se k tomu dostanu...

Holky ja uz jsem v praci jenom tyden, presne pristi tyden ve stredu je muj posledni den. Dneska jdeme po praci na drink, oslavit to, tak nevim nevim, co budu pit ja. Asi sodu riznutou vinem 😀

verde198
14. črc 2010

Ahojte,

Zuzko, dobre dojedte domu.

Kato, odpoved mas v IP, moc rada te uvidim 😉 Doufam, ze test na cukrovku dopadne dobre, drzim palce.

Jj, porad tu jsou tricitky, vcera rano bylo zatazeno, tak se to trosku ochladilo, ale odpoledne uz zase prazilo 😝 udajne to ma vydrzet az do konce cervence..........ufff
Pietro vcera psal z UK, ze pocasi je crap & cold 😀

Edit, uzivej poslednich dni v praci 😉

cutce
14. črc 2010

@editahlb zavidim, me jeste chybi 6 mesicu 😅 , ale uz se nemuzu dockat. nejdes na materskou nejak brzo, jak to pak budes delat, kdyz materska je jen rok?

editahlb
14. črc 2010

Diky Evi!

Moniko ja jeste nejdu na materskou, ale resignovala jsem, stehujeme se do Cech tak by to ani jinak neslo.., jinak v praci vydrz co nejdyl, abys pak pekne vyuzila tu materskou, jak pises, je to jenom rok.. 😉

cutce
14. črc 2010

edith; je ty se mas 😀 😀 😀 😀 a budes moct mit materskou 4 roky. To nema cenuuuuuu 😅 😀 😀 😀

editahlb
14. črc 2010

4 letou materskou si nemuzu dovolit, ale i tak styl zivota zmenim, pracovat na plny uvazek s ditetem je fakt opruz, jestli muzes, tak to nedelej 😉

cutce
14. črc 2010

edith: no uvidime, zkusime to, ale jestli to financne neutahnem, tak nevim. Jsem premyslela, ze bych sla na par veceru delat do hospody. Tim padem bych mohla byt doma a byt i ve spolecnosti. Ale stejne ikdyz nebudes mit 4 roky, tak urco ne jen rok 🙂

sonickaf
15. črc 2010

Dakujeme za gratulacie. prave dneska mame mesiac 🙂) vsetko ide fajn.. akurat mala ma thrush. Dali nam na to taku nejaku sladku anizovu medicinu NYSTATIN. jednu flasticku uz sme zjedli ale stale jej to nezmizlo.. a teraz aj premyslam ci to nemam aj ja na mojich bradavkach kedze kojim.. teda akoze nemam fyzicky nic viditelne ine tam .. ale celkkom ma teraz zrazu boli kojenie ..a uz boli casy ked ma to nie 🙂) hmm asi budem musiet ist k GP.. aj ked ten nas GP .... hmm neviem neviem co na to povie..
mali ste s tymto skusenosti..?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
15. črc 2010

ahoj holky, tak uz jsme zpatky ve Skotsku! Vsechny jsem si vas suprove uzila! Navstevu u tchanovcu jsem zkratila. a neobeslo se to nakonec bez debaty!

Ja se tu ukazu, az uklidim a podrbu tady z kamaradkou zitra 🙂))))

verde198
16. črc 2010

Ahojte,

Simco, tak se kochej 😀 http://www.newbabyland.com/a-passeggio_trio-peg...
Jeste jsem teda zjistila, ze k autosedacce se musi prikoupit takovy ten drzak do auta, to nechapu, proc to k tomu nemaji rovnou, kdyz bez toho je autosedacka v aute na nic 😠

Pietro je ted v UK, ti studenti snad v zivote nevideli vysavac!!!!!!!! Za cely rok je nenapadlo vymenit sacek, kterej byl plnej k prasknuti a pritom tam nahradni sacky jsou 😠 Trouba tak zanesena, ze tam P musel davat cistici pripravek 3x........ no, hlavne, ze barak stoji 😒

miluska.woolley
16. črc 2010

Ahoj holky, zase moc nestiham docitat, jsem ostuda...

Evi, jeste s tou autosedackou pockej, podle mne se da kazdy vajicko dat do auta bez isofixu, spoustu aut (treba to nase) ten isofix stejne nema, takze by ti ta base byla k nicemu. Pockej az to dorazi a prolistuj manual.
Jinak kocarek je moc pekny, drzim palce at dorazi do porodu.

Holky tropicka vedra zasahla i nas, 35 ve stinu je uzasnych na dovolene v hotelu s klimatizaci a bazenem, ale u nas doma kdyz ani nesmim plavat... no nic, snazime se neremcat, prece jen je to lepsi nez 10 stupnu a lijak co jsme meli jeste v kvetnu....

Zuzi to je dobre, ze uz jste doma, jsem zvedava na diskuzi s tchanovcema, pochlub se.

slunicko2
autor
16. črc 2010

Evco, to je presne ten stejny kocarek, ktery jsem chtela ja. Ale v te zelene barve. Tu base muzes koupit pres ebay. Pouzivat ji nemusis, ale treba nam vajicko v aute dobre bez base nesedelo! Bylo to diky tvaru sedadla. Jinak ta base se neupevnuje k isofix, ale ma takovou nohu, ktera se zapre o podlahu.
Mate porad jeste ty same najemniky? Nebo je dum ted pres leto prazdny? Dovedu si tu spinu predstavit!!
A jak se citis? Jeste mas stahy?

Milusko, uprimne s tebou soucitim! Takove paraky! A co bricho? Necitis dolni polovinu? 🙂 Urcite to vedro musi byt neprijemne pro vas vsechny! Ale cetla jsem, ze se ma ochladit?!
Tady je hnusne. Fouka neuveritelne silny vitr, cerna obloha a lije a lije! Skoro jsem i zacala topit!

Sean si ted zvykl usinat se mnou, jak porad cestoval. Tak dnes brecel dost dlouho, kdyz sel spat sam! 😒 Ale musi se vratit do normalu, jinak ho za chvilku budu mit u nas v loznici 🙂

Edo, asi budeme muset mimi adoptovat 🙂 Sean ted vidi psa a hned krici mimi a where are you!

Milusko, debata/hadka s tchanovcema snad ani nestoji za zminku. Ja jsem domu jela drive i proto, ze uz 4 tydny krvacim a dost silne. Tak jsem dnes sla k GP. Nicmene tchan mi pred odjezdem rekl: zuzu, do us a favour and next time come on thu, fri, sat and sun so we can see you more. Nicmene, ja jsem odjizdela ve ctvrtek a i presto jsem tam sedela sama az do odjezdu. Tchyne sla do posilovny a pak si zajela k rodicum, tchan sel plavat! Domu jsem take jela proto, ze maji hluche sousedy a oni nam primo u hlavy poslouchaji televizi do dvou do rana. Takze Sean vecne vzhuru a ja take. Rano v sedm nas pak budil synovec, ktereho hlidaji a vozi do skoly. Kdyz jsem pak bouchala na sousedy v 1am, tak na me tchan prilitl, ze ho budim. A to, ze ja jsem vzhuru, sean je vzhuru a cekala me 8 hod. cesta zpatky autem, to byl nezajem...
No, nakonec jsem to nevydrzela a rekla jim, ze nechapu jaky to bude mit vyznam, kdyz prijedu na vikend. Stejne tam sedime porad o samote. On jde plavat, ona nakupovat a plavat. Do toho se vlozila tchyne, ze uz toho ma dost. Ja jsem k nim dorazila v pondeli vecer. Jak utery, streda a ctvrtek jsem tam byla sama! Tchyne dokonce ve stredu domu prisla az ve ctyri odpoledne! V praci skoncila ve dve a domu to ma deset minut. A navic, kdyz jsem rikala, ze jsem unavena, ze mozna nebude rozumne ridit ten den, tak mi rekla, at si jdu dat sprchu, ze to me probere. Nebo, ze se clovek nekdy rano citi unaveny, ale pak je fajn. Dalsi... at sean prinese water bottle a postrika me, abych se osvezila. Ani slovo o tom, abych teda nejezdila. Ja uz fakt nevim! Nicmene vyrazila jsem v 1pm a domu se Seanem dorazila v pul jedenacte v noci.

verde198
17. črc 2010

Ahojte,

tady porad vedroooooooooo, na dnesek hlasili bourky a dest a jedine co se stalo tak byla jedna kratka sprcha kolem seste rano, ale to jen zasycelo 😠 Ted uz zase sviti oskar jak pominutej. Ale snad se ma ochladit zitra a Po & Ut.

Milusko, ja jsem se zatim divala jen na internetu a tam pisou, ze ten base je treba 😕 No ale auto zatim stejne nemame, takze vyckam. Snad to teda dorazi vcas, protoze zatim mi poslali jen potvrzeni objednavky, ale zadne konkretni datum kdy to dorazi, jen standartne tam u te oranzove barvy maji 30 pracovnich dni. Navic v srpnu je v Italii vsechno zavreny, tak jsem zvedava. Asi jim tam napisu, jeslti by mohli odhadnout, kdy to asi dorazi.

Zuzko, v baracku jsou pres skolni rok studenti, jeden tam je i ted, protoze se nejak nepohodl s otcem ci co. Od zari se tam zase vrati.
Citim se OK, diky. Bricho mi porad obcas tvrdne, hlavne kdyz se zvedam z gauce nebo kdyz potrebuju na zachod.
Co ti rekl GP na to krvaceni? Snad to brzo prestane.
Ty jo, tchanovci snad nemaji mozek k premysleni!!!! Ty se za nima trepes takovou dalku a oni si toho ani nevazi........
Uz se Sean zlepsil s jidlem?

Jo, holky chtela jsem se Vas zeptat jestli a jak jste citili, ze ma mimco skytavku? Ja obcas citim takove lehke rytmicke pohyby nebo spis stouchance, tak nevim jestli to je ono 😕

slunicko2
autor
17. črc 2010

Evco, o tech prazdninach v Italii jsem slysela od Dazovi tety. Rikala, ze v te dobe se tam niceho nedockas 😀 Tak drzim palce! Ja osobne si take myslim, ze tu base potrebujes. Nam opravdu ta sedacka nechtela poradne drzet jenom tim pasem! Ale zase treba kamaradce v jinem aute sedela dobre.
Nekomu pry to bricho tvrdne casto i tak. Tak snad to je tak i u tebe a mimco se narodi v terminu 🙂
Jojo, je to skytavka 🙂 Sean ji mel hodne. Hlavne, kdyz jsem chtela spat. To uz mi to pak i lezlo na nervy 😝 Taky ji mel casto brzy rano a budil me tim 🙂

Ja vubec nevim, proc se nad tchanovci pozastavuju! To mi jeste rekl, ze budou v zari v Blackpool na 4 noci a ze chteji videt Daze, at tam dojedeme. Pro nas je to ale 4 hodky autem jedna cesta. Ona ma dovolenou dalsich 14 dni a nemuzou prijet sem....

Sean u Edi snedl testoviny a take ryzi s hovezim a mrkvi, pak i cerstvy hrasek! Ale to jen proto, ze se bal, ze mu to Eira sni! a prisel nam dopis od dietelozky, ze prijde 9.8. k nam podivat se jak sean ji. Ja ho ted nechavam hladovet vzdy az do hlavniho jidla, aby mel fakt hlad. Tak snad to zabere. Hlavne, ze uz nezvraci.

hajduska
18. črc 2010

ahoj maminy, jdu si k vam pro radu, chtela bych se zeptat zda mate zkusenosti s pobiranim rodicaku v cr, me bude koncit v zari materska v uk a nevim jestli mam narok na pobirani rodicovskeho prispevku v cr, diky za odpoved