Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
16. říj 2009

Cheri, to je mi moc lito, ze mas takove komplikace! Drzim palce, at vam to dobre dopadne a vysledky nejsou spatne!
Jinak me prijde logicke, ze kdyz si nebudes platit pojisteni v cr a pritom tam zit, ze si budes muset peci hradit sama.
Z Irska tu nikdo neni, tak toho asi nebudeme moc vedet o pojisteni.

Helco, Sean u kresleni take dlouho nevydrzi. Dlouho si nevydrzi hrat s nicim. Krome vlacku, ale i od toho vzdycky odbehne.
Sean je v te jeho skolce stastny. ale treba se mi muze jenom zdat o tom, ze by si nektera z nich chtela pamatovat neco cesky. Oni mi porad opakuji, ze mluvi polsky a ja je opravuju, ze je to cesky.
Dnes jsem mluvila s dvema holkama, co tam take maji deti. A vsechny mame stejny problem. Tak jsme domluvene, ze za manazerkou zajdeme spolecne!

Milusko, to mate nocnikovani skvele! Mala je moc sikovna! Sean porad nic. Ani za sladke to nechce delat. To si to radeji nevezme!

Jinak me sean s mluvenim dnes prekvapil. Evidentne se uci. Ja pouzivam slovo boty. Ale on dnes prisel k Shone, kdyz tu byla na navsteve a slo se ven, podaval ji svoje boty a rikal shoes shoes. A kdyz se ho ptala, jestli mu je ma nandat, tak rekl yes! Evidentne to na me hraje prdola! 😠

januzza80
18. říj 2009

Ahojky maminky,tak vam jdu oznamit,ze necekane jsem zjistila,ze cekame mimiko,snad vsechno pujde jak ma. 😉 Na ten srazik jeste nevim jestli pujdu,ale dam vam vedet,rada bych tam byla a zase pokecala.pa

forensica
18. říj 2009

Je, no Januz to teda moc gratuluji, to je novinka!! 😵

Cheri, no me taky prijde logicke ze pokud si neplatis v CR tak nemuzes mit osetreni zadara. Ale tu moznost pojisteni v CR by ti snad dat meli ne? V UK to bylo tak ze kdyz si clovek chtel zaplatit pojisteni v CR, tak musel dolozit ze si tu dobu co byl v UK platil v UK. Pak nemusel doplacet ty roky co byl v UK zpetne ceske pojistovne, pokud se nahle chtel pojistit v CR. Pardon jsem to jaksi komplikovane napsala a doufam ze to je furt tak 😅

Zuzi, to je sranda se S. No co by se snazil kdyz mu rozumis i tak ze 🙂

U nas dobry, jsou tu tchanovci tak se mozna ozvu v tydnu. Paa

januzza80
18. říj 2009

Ahojky Forensico,dekuji moc,poznala jsem to,ze mi bylo pekne zle a opozdeni 3dny. 😉 Zvracet se mi nechce ale mam zaludek na vode 😝

forensica
18. říj 2009

Jani no jak rikam super zpravy!! 🙂 Bude me tu mit dalsi miminko devcata!! Se pekne rozrustame 🙂

januzza80
18. říj 2009

Forensico,jsem stastna,ale bude to peknej zahul,jeste,ze malej chodi do skoly a mala do skolky.
A co ty a mala?Jak se ji vede?Uzij si tchanovce.Aspon pohlidaji a ty muzes nekam vyrazit

slunicko2
autor
18. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Jani, moc gratuluju! Drzim palce, aby bylo vsechno v poradku! Na kdy ti tak nejak vychazi termin?

Verco, uzij si tchanovce!
Jeste jedna takova hloupa otazka. Jak jim v cr dokazujes, ze jsi si tu platila zdravotni? Podle P60?

Holky, tak nas navy zase asi dobre vysplouchlo. Asi tak za dva tydny manza odjizdi na mesic na cviceni. Pak se mela vime co vratit na na par dni a pak jen na vanocni hlidku. Ale jsou pozadu, tak se uz nevrati. Nekteri dostanou moznost se domu vratit specialnim transferem. Ale pokud ne, tak budou pryc az do brezna! Daz mel puvodne jet jenom na to cviceni, ale cim dal vice to vypada, ze asi pojede zase na celou dobu.
Takze napor veliky, aby se tahle ovu povedla!

Sean ma prvni zacpu. Delala jsem mu dnes masaz a hovinko jsem tam citila, bylo poradne tvrde. Takze hodne plakal. Nastesti mi kamaradka donesla lactulose. Ale mel konecnik poradne otekly, nez alespon vytlacil jenom kousek.

Jo, a taky uz nemame dudlika! 😀

Ufff, to jsem toho nakecala.... Doufam, ze jste vsechny v poradku!

januzza80
18. říj 2009

Ahojky Zuzko,termin by mel byt toho 22.cervna,ale jajsem vzdycky rodila drive,ale nechapu,ze mi to pise 5tt a pritom bych mela byt tech 3tt.Zitra se objednam k doktorce a chtela bych znovu rodit v Kingstnu.Tobe preji,aby si taky tehulkovala a podarilo se vam to co nejdrive. 😉

slunicko2
autor
18. říj 2009

Jani, jak muzes byt ve 3tt? Vetsinou to nezjistis az tak do 4tt??? Pokud mas ovu okolo 14dc, pak vetsinou ms dorazi 2 tydny po ovu.. to jsou 4 tydny. a jestli jsi mela opozdenou ms, tak jsi 5tt...
Diky, snad se nam take brzy zadari

januzza80
18. říj 2009

Zuzi dekuji,za pomoc.Jen proste nekde to pise 3tt a nekde 5tt.Na modrem koniku 5tt a na rodine.cz 3tt 😒 ms mam pravidelnou,tak mas pravdu s 5tt. 😉 dekuji

peppapig
18. říj 2009

Jeee, Janulko gratuluji 🙂 At ti jde tehulkovani jak ma, drzim pesti! xx

januzza80
18. říj 2009

Ahojky Vendulko,dekuji moc a kdy se konecne setkame?pa

janauk
19. říj 2009

Ahoj holky,
moc Vas vsechny zdravim pri pondelku.
Nemam moc cas vse docitat a tak doufam ze se mate vsechny paradne.
Veroniko,super uces! Ja se take chystam na osmikani ale uplne do kratka nemam odvahu. Simco, teda ja ziram jak mala strasne vyrostla! Ma krasny kukadla a tech vlasku.
Videla jsem ze chystate srazik v Londyne. No ja se bojim ze pro maleho to bude jeste moc brzo na celodenni vylet 😖 Skoda, moc rada bych Vas zase videla a poznala nove tvare a deticky, ale snad zase neco zorganizujeme na jaro.
Jinak preju hodne stesti a pevnych nervu na nocnikovani!

forensica
19. říj 2009

Jani, to je prave idealni vek kdy ty deti jen spi a ji, takze ho klidne vem sebou 😉
Zuzi, ja to snad nikdy neprokazovala jelikoz jsem si platila v CR i kdyz jsem byla tady. Ale ten P60 by mel stacit, oni by ti urcite rekli co potrebuji v CR. Ale opravdu nevim jestli to tak je porad, i kdyz smysl to dava.
Januz, jo takhle to pocitaji i na gynde, takze jsi uz v 5tt 🙂
No tak ja za chvili vezu tchanovce na bus. Byli fajn, je to takove prijemne rozptyleni. A v nedeli dorazi mamka, jipiii!
Pletu male salu a tentokrat jsem se dala na doubarevny vzor (ja skoro nikdy nepletu barevne) a je to super.Mam radost, pak nekdy vyfotim az to bude hotovo 🙂

janauk
19. říj 2009

Veroniko, no ten nas mezitim jeste paradne rve 😉 Kdy jste se nakonec rozhodli srazik usporadat? Promluvim s Ianem a uvidime 😉
Teda ty jsi ale sikulka, sijes, pletes....Ja jsem na tohle vse pekne leva. Ted si chci udelat na dvere podzimni venec, tak uvidim jak to dopadne. Urcite vyfot..

slunicko2
autor
19. říj 2009

Verco, na bus? Oni k vam nelitaji? S tim pletenim jsi mi pripomela, ze ja jsem tenkrat tu capku ani nedopletla 🙂 Asi bych to mela zase vytahnout 🙂

Jani, to by melo byt s cestovanim v pohode. Sean takhle zvladl ve dvou mesicih londyn letecky. Ja jsem teda brala autosedacku. A to byla chyba! V te se nemohl poradne natahnout. Tak pak si na letisti hovel na lavicce a to konecne prestal plakat 🙂
Podzimni venec na dvere je super napad!

muite
19. říj 2009

Holky nevite co pomaha na zoubky?My uz 4 dny zoubkujeme,skoro nespim,maly porad place ☹ Kupovala jsem Bonjelu-nevim jestli jsem to napsala spravne.Ale ta mu zabira tak na 5 minut...

forensica
19. říj 2009

Muite, Calpol pokud tak moc place.
Jani no sit se teprve naucim, naposledy jsem sila na zakladce, myslim 😀
Zuzi, litaji, vezla jsem je do Stratfordu na bus na letiste 😀 Se mi nechce zbytecne ridit tak daleko s malou, je to nuda pro obe 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
19. říj 2009

Muite, presne tak, zkus Calpol nebo Nurofen. Ja jsem jeste u tech prvnich zoubku pouzivala ashton and parsons teething powder. jsou to jenom bylinky. Namasirovala jsem mu tim dasnicky. Nam to hodne pomohlo. Sean na kousatka nebyl. A nebo jsem mu dala zubni kartacek a tim se stoural v puse, to taky pomohlo.

Verco, no me se to zdalo divne, ze by v dnesni dobe se jim chtelo vlacet buset 🙂

Simco, to je super, ze se k sobe takhle maji. Ale u nas to urcite neplatilo se segrou! A to jsme presne o rok.
u toho nastrelovani asi zalezi jak kdo to dela. urcite je to rychlejsi!
Ja jsem si zase u seana vsimla, ze kdyz ho necham litat nahateho a jemu se chce curat/kadit, tak chce na sebe plinku. Kdyz se ho snazim dat na nocnik, tak to nechce. Ale do plinky se pak hned vycura. Moc nevim co s tim. Prijde mi, ze jsem na to nocnikovani asi moc tlacila. Mozna potrebuje vic casu, aby si to v hlave srovnal?

kaata
19. říj 2009

Ahojky. Zuzko to je super, ze jsi Seana oddudlikovala, gratulace! Ja jsem zjistila, ze Nico chodi ve skolce spat uz pres 2 mesice bez dudliku, tak planuju brzy nasadit doma odvykacku, ale zatim nejak nebyla prilezitost/dostatek casu. 😅 Doufam, ze uz je zacpa lepsi - zkus hodne ovoce/ovocne stavy nebo treba susene merunky. U nas na zacpu nejak netrpime, spis naopak - z tech kil ovoce co Niko sporada se ani nedivim. 😀

Muite vitej vespolek! A Jani moc gratuluju k tehu - neboj to pujde urco dobre kdyz mas ted obe ratolesti ve skolach/skolkach!

Simco, video male jak papa je moc pekny, taky koukam, jak uz vyrostla! Co ty, uz jsi se dostala z te reakce na ockovani? Co to presne bylo?

Jinak koukam, ze se tady rozjelo nocnikovani. My chodime na nocnicek uz par mesicu, ale zatim jsem nepritlacila na dalsi fazi. Proste ho davam na nocnicek, on se skoro vzdycky vycura, casto si i rekne sam a odvede me (mame nahore takovy pohodlny a on chce jen tam - dole na obyc nocniku ho to neba - to nabehame oba kilometry po schodech!) 😝 S kakanim to teda zatim nefunguje, jen zridka. Obcas uz taky beha v trenyrkach (strasne se mu to libi), par jich trosku pocura - spsi si jakoby ukrupne, a pak treba vydrzi nejakou dobu v suchych. Ale jak rikam, zatim jsme nejak nepokrocili do dalsi faze, mozna kdybych byla dukladnejsi, ale nechce se mi to moc tlacit, prijde mi prirozenejsi aby si na to prisel on sam. Milusko, ten vas zpivaci nocnik teda taky sni dost dobre!! 🙂

Pridavam tipy ke crafts - u nas jsou ted vsechny rucni veci hrozne popularni. Krome malovani + vymalovavani (teda do urcite miry haha) vede plastelina - a ji podobne veci, jako treba snow jelly (takovy podobny plasteline, lepivy). Delame lacing - udelam punch holes v obrazkach a protahujeme tkanicky nebo provazky. Nebo nalepky, nebo vystrihame ruzne obrazky a lepime je a delame z nich obrazky/story. Mam moc rada stranku www.activityvillage.co.uk - je tam spousta napadu, puzzles, colouring, taky podle temat atd. Vyuzivam to na more veci - v praci napr. vzdycky vytisknu spoustu omalovanek nebo vystrihovanek a pak je mame vsude po taskach, v kocarku na nase cestovani atd. Moc doporucuju tu stranku. Dneska nesu domu nekolik veci na origami zviratka, tak jsem zvedava 🙂

A jeste me napada vareni - varime ted spolu skoro kazdy den, at uz jen krajeni ovoce na svacinu nebo priprava vecere atd, to Nica moc bavi. Chodime taky na ten kurz vareni pro toddlers, ktery je moc pekne udelany - tak jestli mate neco podobneho ve vasem okoli tak doporucuju vyzkouset.

Tak jdu zpatky pracovat, zatim papa xx

januzza80
19. říj 2009

Katko a Simco,dekuji moc za gratulace.S nocnikovanim si nedelejte starosti,az bude cas tak oni si sami reknou,mala dlouho mela problemy a tej je na to super.Zacalo pozdeji nez malej,ale zvladla to skvele a ve skolce se jen jednou pocurala a uz ani jednou

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
19. říj 2009

Kato, to vareni je super! My tady nic takoveho nemame. Sean jenom otevre kelimek s plastelinou, ale nechce si spinit ruce. Ve skolce s nim maji stejny problem. Je hystericky, kdyz si je ma zamazat nejakou hmotou. Daz je ale taky takovy, tak se nemuzu divit!
Lacing je dobry napad! Priprava na tkanicky u bot 🙂

Simco, ja ti ani nevim, od malicka si tak nejak nejak nesedneme. Nevim, cim to je. Sean taky sleduje vareni, a sem tam micha. Ale moc ho to nebavi. Radeji tu lezi u vlacku!
Asi je u nas take cas si poridit kola! Sean to bude milovat.

Tak nevim, co se dnes ve skolce delo. Ale byla tam takova dusna atmosfera, co se ucitelu tyce. Nevim, jestli si nekdo nestezoval. Kdyz jsem prisla, tak manazerka domlouvala sve zastupkyni a jedna dalsi byla takova dost potichu... Kdyz jsem mluvila s Shonou, tak ma sice stejne problemy, ale rikame si, ze i tak kluci jdou domu spokojeny. To je asi hlavni.

editahlb
19. říj 2009

jee Simono tys to krasne popsala ten vztah dvou deticek tak blizko sebe, to je nadhera 🙂 (i kdyz ty Zuzko pises ze to u tebe a segry nefungovalo, ale to asi az pozdeji, jak si predstavuju 🙂 )

Taky Jani moc gratuluju k dalsimu miminku! Bylo by to fajn, kdyby se ti na sraz podarilo docestovat, more the merrier a ja bych te rada poznala

Jani (UK) tak maly porad place? Co na to HV? Jsou to porad ty prdiky? Co vam na ne zabira nejvic? Ono se to brzo srovna, jenom se to ted musi vydrzet, tak se drzte!

Muite u nas taky pomaha zuzlani zubniho kartacku, vzdycky ji to nejak zklidni, i kdyz doufam, ze nejhorsi uz mame za sebou 😅 (to jsem naivni, co? Se 4 zuby..)

Zuzko ty to mas fakt na draka s tim jak ti Daz vzdycky odejde a na takovou dobu! Nepremyslite ze by jste to nejak zmenili? Neslo by to ze by jsi nasel jinou praci? Myslim porad u navy (je mi jasne ze to miluje), ale jenom neco kde by nebyl pryc na tak dlouho? Sean ho ted bude taky hodne postradat jak roste.. ☹

Kato diky za tip na webovky, ulozim si to do oblibenych az k tomu E dozraje.. Origami zviratka ale asi nezvladnu, to bude narocne, ne? Na vareni s eirou uz se taky moc tesim!

Jsme na navsteve v Aberystwyth, je tady krasne, prochazka kolem more byla jako pomada na dusi, fakt krasny podzim. Akorat jsem tady ted sama (O hraje) a sousedi se rozhodli bud se k nam probourat nebo si probourat par pricek, aspon tak mi to zni 😒 cekam, kdy se E z toho ramusu probudi, ale zatim o.k.!

slunicko2
autor
19. říj 2009

Edo, v Aberystwyth je nadherne! Zavidim! Az na ty sousedy 🙂 U nas je ted podzim take krasny! Hory maji krasnou barvy a lesy jsou uzasne. Do toho uprostred kopcu opar... Ale je to nebezpecne, parkrat jsem se pristihla, ze cumakuju okolo a nekoukam na cestu!

Edo, Sean zoubkoval docela v pohode. mel takove ty klasicke priznaky, ale nikdy to neslo do krajnosti. Vzdycky se dal snadno zabavit. Spani teda bylo horsi 🙂

O zmene prace ani nepremyslime. Ponorky jsou na tom asi nejlepe, uprimne receno. I kdyz to tak nevypada. Daz je tu vazany do 2011, tak pak uvidime. Ale zase by prisel o penzi. A tak si rikame, ze by mel vydrzet alespon jeste 5 let, aby mel alespon tu polovicni.
Take si rikam, ze to neni prison sentence a muzeme kdykoliv odejit. Na druhou stranu to ma i nejake ty vyhody. Mame levne bydleni, ja bych teoreticky pracovat nemusela a tak dale..

editahlb
19. říj 2009

Tak E se vzbudila az ten hukot ustal 😀 , jenom asi mela zizen 😉 (ja jsem si uplne odvykla slyset sousedy, spoiled!)

Ten podzim se tady zatim fakt krasne drzi, musis tam mit krasne Zuzko! S tou Dazovou praci asi mas pravdu, no urcite delate co je pro vas pro vsechny nejlepsi. 😉 Co se tyka zoubku tak Eira je strasne miloucka s tema trema zoubkama, co ma, ale naucila se je o sebe vrzat takovym zpusobem, ze mi z toho po zadech naskakuje husi kuze. Doslova. 😖

editahlb
19. říj 2009

Jeste se vracim - s tim jak nam ten prujem ustal davam E vic mlecnych vyrobku, ale musim se preorientovat na UK market (zacali jsme se solids v Cechach) a tak ted presne nevim, ktere jogurty jsou tu pro takove prcky nejlepsi, v rychlosti prelitnuty regal mi nabidl asi 20 druhu ruznych low fat jogurtu, ale to ji davat nechci. Neporadili by jste mi? Co kupujes ty Verco? Diky!

forensica
20. říj 2009

Ahojky,
Edito ja kupuji Greek jogurt kvuli vyssimu obsahu tuku. Ja kupuju mlecne vyrobky organic ale organic bily jogurt je jen nizkotucny tak proto ne. Ja si do toho sama strouham ovoce takze ochucene jsem jeste nekoupila. Jo a K taky vrze zubama, je to maso co 😀

miluska.woolley
20. říj 2009

Ahoj holky, clovek chvilku nestiha a tady se dejou veci. My ted o vikendu trenovali nocnik a prvni uspechy se dostavily, mala si rika na zachod, chodi doma bez plen v kalhotkach. Za celou nedeli byla jen jedna nehoda. ALe na noc normalni pleny a na ven pullups. No ale kdyz je mezi detma, tak nejak zapomina, budeme muset dopilovat.
Takze jsem vyprala posledni varku latkovek, sbalila je do sklepa, koupila dalsi balicek kalhotek a kosilky.

Jani obrovska gratulace, at jde vsechno hladce 🙂 .

Zuzi gratuluju k oddudlikovani. My ho po Italii taky zabavili, mala ted uz jen obcas rekne dummy bin. S tou Ovu budeme drzet palce. Nemas to s tou Navy jednoduchy.

Jani taky myslim ze s kocarkem a satkem by mel byt vylet do Londyna ok, ale to je na tobe. Jak rika Verca, jen jedi a spinkaji.
My uz mame letenky, od sraziku uz nas nic neodradi, hura!!!

Simi to je uzasny jak popisujes ten vztah deticek. Ja uz se nemuzu dockat az Vas zase uvidim. Na tom videu ti to moc sekne, super jsi zhubla!