Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
17. lis 2009

Zuzko, depku zazen, Sean se urcite brzo rozmluvi.Ja vim, musi to byt frustrujici kdyz se tak snazis, ale neboj, Sean si to urcite vse uklada a brzo te prekvapi! Moje kamaradka to mela podobne se svym synackem a kdyz byl v Seanove veku tak se najednou strasne rozmluvil! Jinak preju silne nervy na tchanovce 😒 to je asi to posledni co ted potrebujes!
Milusko, doufam ze uz je tobe i Lotce trosku lip!
Edit, to to zase ale tak strasne rychle uteklo a vy uz frcite zpet 😖 Tesis se? Co mala a zoubkovani? Diky za tip na ten program.
Musim bezet, malej se budi.

janauk
17. lis 2009

Jinak downhamko, smekam. Jak to zvladas s dvojcatkama? Ja toho mam nekdy plny kecky s jednim 😉 Co to ze jste se usidlili ve Francii? Byli jste pred tim v Cechach/UK? A jak se ti tam libi?

downhamka
17. lis 2009

janauk jo tak to mas pravdu, ze je to nekdy az moooc! Proto hledam nejakou tu kamosku, abychom mohli podnikat veci s detma. U nas v cr kdyz tam prijedeme tak jsme porad pryc, mam tam tolik znamych! Tady jen mistni a to je porad ta sama konverzace. Francouzi si cizince neradi pousteji k telu, jsou moc slusni a vlidni ale kamaradstvi jenom se sobe rovnyma.

Jinak manzel tady pracuje, ma cestovku! Predtim jsme zili pet let v Italiii u jezera Lago di Garda. To byla krasa, tady je to taky nadhera, vzdousek cisty, hory vsude, vyhled na Mt. Blanc, ale potrebuju najit nejakou tu zpriznenou dusi. Manzelovi rodice se sestrou ziji v Kenilworth, u Stratfordu v East Middlands, ale mi v Anglii nidky nezili! Rob je uz 15let pryc.

slunicko2
autor
17. lis 2009

downhamko, nemas to vubec jednoduche! Jak se vlastne vubec jmenujes, at nemusime pouzivat tvuj nick 😀
Kenilworth (teda co z nej zbylo) je moc pekny. Lago di Garda je nadherne misto 🙂
Drzim palce, at nekoho najdes!

Jani, diky moc za podporu. To vis, ja uz panikarim 🙂

downhamka
17. lis 2009

dana, tesi me, diky za palecky, snad se to nejak vyvrbi! 🙂 😉

downhamka
17. lis 2009

slun, tak ty to tam znas? v Kenil a lago taky? tak to te chvalim... 😉

slunicko2
autor
17. lis 2009

Dano, ja jsem zuzka. Take me tesi 🙂
Kenil znam, protoze jsem dva roky byla au pair v Solihullu. A na te zricenine jsem byla nekolikrat na vylete 🙂 Moc pekne misto, kdyz je krasne! 😀
A Lago musi znat snad kazdy 🙂 Mame tu Evcu a Janu, obe maji italy, i kdyz ze sicilie 🙂
Vam ted asi zacne sezona, vid? Ja nevim, kde presne tam jsi.... ale co treba nejake hotely po okoli, nejezdi tam cesi? Ze bys treba nasla nejakou delegatku na pokec 😝

atemi
18. lis 2009

Ahojte. Mam v UK kocik, ktory neviem dostat na SK. Takze by som ho chcela predat v UK. Za SUPER cenu. Je to Red Castle Whizz All Terrain Stroller + vanicka Cattycot. Vydrazila som ho cez ebay. Je to uplne novy kocik nepouzivany, len bol vystaveny na predajni. Je uplne bez chybiciek.
Predam sportak aj vanicku spolu za 220 libier a zaplatim aj kuriera. Novy stoji cca 300 GBP sportak + cca 100 GBP vanicka. (Da sa dokupit aj autosedacka).
Ak by ste mali niekto zaujem, ozvite sa mi cez IP, poslem viac info.

downhamka
18. lis 2009

zuzko delegatku asi tesko, sama jsem byla delegatkou par let. Jo sezona nam zacina, rob zrovna vede trenink pro nove tvare. Jsme v Le Fayet, coz je 10minut od Chamonix autem. Jezdime na vychazky do Salllanches a pak do Zenevy coz je ctvrt hodky a do Annecy coz je hodka. Ted se mi zrovna holcina ozvala z Annecy, deti nema, ale zije tam natrvalo, tak se mozna setkame. Jo v Solihullu to znam, jezdime tam nakupovat, jinak do Leamingtnu. A co ty kde zijete? koukam, ze mate krasneho chlapecka 🙂

miluska.woolley
18. lis 2009

Dani taky vitam. Koukam ze to mate taky doma pekne promichane a dva cizinci v cizi zemi. Lago je uzasne, mame to autem 4 hodky, moc radi tam jezdime. Ale ve Francii jsem jeste nikdy nebyla, pokud teda nepocitam projezd autobusem do jukej nebo prestup na letisti...

saza007
18. lis 2009

Ahojky,

akosi nic nestiham. Ako sa vsetky mate?
Jani, ako sa drzi maly?

Zuzi - maly sa urcite rozkeca... moja neter tiez dlho nerozpravala, a potom spustila z jedneho dna na druhy. Teraz sa jej pusa nezatvori 😅
Stym nocnikovanim - iste ste uz skusili vsetko. Moja jedina skusenost z mojich 'nanny times' bola taka, ze skoro trojrocny chlapcek odmietal sediet na nocniku (plac, vresk pri kazdom pokuse) tak nakoniec zacal cikat hned do zachoda, spolu s daddym. Daddy mu to ukazal, spolu cikavali asi tyzden a potom to uz maly zvladal sam (mal taky schodik ku WC) viem, ze tvoj muz je casto prec, takze to asi nebude lahke praktizovat, ale mozno to za pokus stoji (ak ste to este neskusili)

downhamka - vitaj, citam, ze ste v super lokalite. Roky som pracovala v cestovnom ruchu. PRe ktoru cestovku robi tvoj hubby?

lessana
18. lis 2009

Ahoj mohol by mi niekto poradit? 5.jan mam termin porodu, zijeme v Dubline,c hodim striedavo k GP a do National maternity hospital, budem mat s malym este neaku zdravotnu starostlivost po porode?ako je to s ockovanim babatka? nie som ani poistena, kedze starostlivost mam zdarma, co ale po porode? mame sa dat s malym poistit? alebo len maleho? fakt by som bola velmi rada keby mi ktosri poradil, pripadne aj neakeho doktora,ako casto sa tu chodi z babom na kontrolo prehliadky a ockovani, pripadne poradne?a k akemu doktorovi? fakt som bezradna..a bojim sa ako to bude s lekarmi po porode...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
muite
18. lis 2009

Ahoj holky,nejak dlouho jsem nepsala,ale mam toho ted nejak hodne.manželovi rodiče bydlí s námi,malej byl nemocnej a oni ho nedokazou ani chvilku pohlidat,abych mohla jet treba v klidu nakoupit nebo tak!!Des!!Pohlidaji ho tak na pul hodky,ale to pak slysim jeste hodne dlouho.Zuzko me ted doslo,ze jsme obe ze Skotska,ale nevim kde bydlis?Mohly bychom nekam vyjet,treba jen na damskou jizdu 🙂)

slunicko2
autor
18. lis 2009

Dani, taky jsem byla delegat, ale jenom na chvilku. Pracovala jsem ale v cestovnim ruchu v marketingu nejakou dobu po navratu z uk. Leamington Spa take znam, takove prijemne mesto. Prijde mi takove pekne lazenske 🙂
My zijeme ve Skotsku v Helensburghu. Dokonce tu dnes napadl prvni snih v horach (i kdyz oproti vam spis kopce).
Treba ta holcina bude znas nekoho dalsiho a postupne se to nabali na sebe 🙂

Muite, ty bydlis vic na jihu Skotska, ze? Je to skoda, ze ti tchanovci nepomuzou!

Simco, ja se na video mrknu zitra. Dneska bych se uz mela zvednout z gauce a jit uklidit! 🙂
Vy si s tema zubama uzivate!

Sazi, zachod jsem take zkousela. Stolicku take mame. On mi to proste dela schvalne 🙂 Normalne to vzdavam! 🙂

Dnes mi prisel dopis od daze 😵 Maji nejake boat transfers, tak ho asi po nekom poslal! 🙂
Myslim, ze dnes se moc nevyspim, protoze mame hrozny vitr a mlati to do oken, prohani se tu meluzina!

miluska.woolley
19. lis 2009

Zuzi Jeste mne napadlo k tomu mluveni, nech mu zkontrolovat uzdicku pod jazykem, to pry je hodne caste... nekdy je moc srostla a deti kvuli tomu nemuzou mluvit.
Ale myslim ze se rozmluvi, jen si dava nacas.
A s tim nocnickem mu fakt dej na chvilku pauzu, treba pak sam prekvapi.

SImi ten O. na telefonu je uzasny, to si asi stezoval, ze mala breci, ne? Jsme se s M. nasmali a rikali si jestli ho nahodou Ch. neuci malajsky 😀 . Uz je Vanessce lepe?

muite
19. lis 2009

Zuzko bydlíme v Glasgow.Ja uz se k tchanovcum nevyjadruji,my to mam slozitejsi,ze hodne pendlujeme mezi CR a Skotskem,vychazi nam to tak,že jsme pul roku tady a pul roku v Cr.Ted to jeste jde,ale az zacne John chodit do skolky,tak se musime rozhodnout,kde chceme vubec zustat... S tim nocnikem ,u nas se to naucil,ze mel oblibenýho plysaka,krtka,a tak jsme mu to ukazovali nejdriv na nem a on to chtel zkouset,zkouset,az se to naucil🙂Ale neboj zvládnete to!!!! 😅

slunicko2
autor
19. lis 2009

Simco, malej je fakt skvelej! Evidentne toho mel hodne ke sdeleni po telefonu o male 🙂

Milusko, to jsem mu nekontrolovala. On se snazi mluvit, ale nejde mu to poradne. HV si mysli, ze proste neslysi tak jak ma.. No uvidime.
K tomu nocnikovani. Dnes jsem ho koupala, potom chce vetsinou curat. tak se zacal shanet po plene. Nabidla jsem mu nocnik, to ani nahodou... to si radeji sednul na plenu a cekal! 😝

Muite, tak to nejste daleko! My bydlime v helensburghu. My do cr nechceme, ale take nechceme zustat tady. Jenze az maly zacne chodit do skoly, tak kdo vi co bude. Nerada bych ho pak stehovala nekam nasilim 🙂
S tim nocnikem a plysakem je to dobry napad. Ja jsem jeho hafika zkousela dat na nocnik. Ale mozna dostane taky plenu 🙂

Holky, ja jsem se dnes sla ockovat proti swine flu. Ale nechtela mi ji nakonec dat, kvuli tomu memu anaphylaxisu. Pry musim pockat, az co na to GP... no, myslim, ze me do te doby prejde odvaha.

Jo, a zase nam blbne elekrika. Porad to vypadava. Tak jsem volala navy a pry musim 20 dni pockat. Volala jsem jim znovu a hned nekdo dojel a rikal, ze od nas vede k sousedum hlavni privodovy kabel a ten se pali!!!!
Fakt me ty slepice na telefonu stvou. Klidne jsem mohla vyhoret!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
19. lis 2009

Simco, sean si bez pliny obleceni natahnout uz neda... vi, ze ho chci potty trained 🙂 A dnes jsem nandala plinu na hafika. tak se napred culil, pak ji chtel dolu. a tak jsem posadila hafika na nocnik. a to uz mi ho jen vztekle vytrhnul z ruky a nocnik zaklapnul a utikal pryc! 🙂

editahlb
19. lis 2009

Ahoj holky, Simi my taky zoubkujeme (uz zase!) a tak se zase moc nevyspim, no ja uz se fakt tesim jak tady kdysi psala Zuzka az z tech nasich potomku budou pubertaci a my je nebudeme moct z postele rano dostat. Ani nevim, jestli bych dokazala spat celou noc bez probuzeni, chudak telo si uz asi navyklo se co hodinu budit 😒

Srazik urcite udelame, pravdepodobne nekdy koncem brezna jestli je to pro vas o.k.? Vyzjistim lokality a ceny a pak se na necem domluvime. (zahrnu i Skotsko Zuzi neboj 🙂 )

Muite tak to mame podobne s tim pendlovanim mezi CR a UK, to je jako mit dva zivoty, co? Jani do CVR se docela tesim, kdy letite vy? Ja to zapomnela. Milusko byla bys tak moc hodna a mrkla nam na nejake ty vlakovove jizdenky do Munichu?

Dneska jsem slysela v radiu ze tady v UK budou nabizet swine flu vaccine vsem detem do peti let, tak jsem si hned rikala, ze do toho pujdu, ale ted o tom zacinam premyslet jestli je to bezpecne? Tolik chemikalii do toho maleho telicka.. Aby jsme se nejak neukvapili 😖

slunicko2
autor
19. lis 2009

Edo, ja bych do toho u male asi nesla. Dnes jsem byla a dostala jsem k precteni letak, kde pisou o riziku te jedne latky. Ja bych Seana ockovat nedala. Sebe jsem chtela, ale dnes to nevyslo, tak myslim, ze se na to take vykaslu!
Ale clovek nevi, vid? Pak to Sean nekde chytne a budu si to treba vycitat!

S tim spankem mas pravdu... ja se budim brzy, i kdyz si muzu prispat. Drive bych se neprobrala az v deset 🙂
Drzim palecky, at se vam to brzy vrati zase do normalu!

kaata
19. lis 2009

AHoj holky, zdravim jen ve velke rychlosti, posledni dobou jsem nemela ani cas poredne vas procitat. Meli jsme tu tu kmotru, bylo to fajn, zaukolovali jsme ji i na babysitting a byli i out. Jinak jsem koukala na fotky ze sraziku a mooc pekny!! Nam se Good Food Show taky vydarila, byla to nejlip povedena za poslednich par let.
V patek jsme se jeste stihli srazit s Miluskou a rodinkou, tak si zase Nico s Lottou trochu zadovadeli.

Zuzko, jak jsme psaly, opravdu se nestrachuj se Seanem a jeho mluvenim. Ja mam kamaradku (zili v Mnichove, Miluska ji taky zna) a jeji kloucek nemluvil skoro az do 3 let, taky se uz strachovali - a pak se najednou uplne rozjel a kdyz jsem ho videla, tak se mu vyridilka nezastavila, hotovy rozumbrada. Ale je fakt, ze za zkontrolovani ousek nic nedas, kdyz ti to nabizeji. Dzrim palce at je hlavne vsechno v poradku.

Jinak vas poradne proctu snad pres vikend. Jeste jsem se chteal podelit (nekterym jsem to uz psala) jako spravna hrda mama, ze Nico bude zitra vecer chvilku na BBC One Children in Need. S par detmi a jejich ucitelkou ze zpivanicka, delali jsme fundraising pro ne a nejak si je vybrali. Snad v 7.45 😅

januzza80
19. lis 2009

Ahojky holky,zdravim zase po nejake dobe a nektere uz to vite,jsem byla dneska na prvnim ultrazvuku v Kingstnu.Byla jsem na vnitrnim ultrazvuku,chteli si byt jisti,ze je vse ok a nastesti miminko je zdrave a roste jak ma.Byla tam sikovna pani a jedna studentka a student,tak je i trochu zaucila.Mimisek pekne radil a srdicko ma jak zvon.Na pristi ultrazvuk jdu 14.12.

mona12071
20. lis 2009

ahojte babule
prepacte ze k vam takto vpadam ale hladam pomoc nakolko moja znama nieje moc v poriadku po psychickej stranke a zije tu v anglii somnou neviem jej pomoct nakolko som sa s tym este nestretla ked potrebuje ist k psychologovy musi ist k svojmu gp alebo ako lebo by potrebovala niake tablety na upokojenie nakolko mala tragediu a nemoze sa cez to preniest stale ma depresie
keby ste mi vedela niektora pomoct napiste mi do ip
dakujem velmi pekne
a vsetkym prajem nadherne tehulkovanie 😀

miluska.woolley
20. lis 2009

Simi mala o tom zanetu podle mne ani moc nevedela, jen pri kapani tech kapicek rvala jako tur. Zato doma uz nam pekne hrabalo, jeste ze uz zase muzeme mezi deti.

Kato nakonec jsme dneska doma, tak zapojime kabely a budeme cekat na Nica. Mozna necham koukat i Lottu, at nas necha rano vyspat.

Jani to je super ze je vse v poradku. Na anglicke pomery nejak moc ultrazvuku, ne?

Jo Zuzi a ja uz pamatuju toho kloucka od Katine kamosky jen upovidanyho 😀 .

miluska.woolley
20. lis 2009

Jo a jeste jsem zapomnela Zuzi, ta posledni fotka Seana je uuuuuuzasna...

fairy
20. lis 2009

Ahoj holky, moc Vas zdravim. me ted nak vubec nesel konik!
Tak koukam ze jste se tu rozpvidali, jsem rada ze Vam srazik vysel pekny fotky naka ta vikendova chalupa by byl dobry napad 🙂
Zuzi natrap se s tim mluvenim kazde ditko je fakt jine a me bylo receno ze kor kdyz na ne mluvis vice recma ze to trva nez si to v mozecku usporadaji. Sousedky maly se rozmluvil az v 5 letech a to uz fakt sileli a litali po vsem moznem. Neboj Sean urcite spusti ale pro klid duse urcite dojdi na vysetreni. Jak to jde ve skolce? Ji ta lepe?
Milusko oficialne jetse jendou moc gratuluji k tehu at je ti brzy o moc lepe!
Edit a Simco doufam ze brzy zoubky vyrostou my ted cekame na posledni 4 stolicky, ty spicaky vyrostli vsechny najednou ale ani jsme o tom nevedeli.
Kato at se Vam to dneska vydari Nikysek je televizni star
😉 Ellie ma tento tyden transition do nove room 🙂 ve skolce.V lednu uz pujde z baby room dolu. Moc se ji tam libi tak jsem rada jdou ta i dva dalsi kloucci. No pry tam za ni litaji dva kluci a jeden co furt zlobi je jak andel kdyz tam Ellie prijde furt ji chyta za ruku a chce pusinkovat no to je neco 😀
Jinak ja jsem mela vcera uzasnou zpravu u dr jaterni testy se strasne zlepsily co jsem na tech praskach ze je to skoro v norme ( mam 40 a norma je 32) takze me nechaji jit d0 37tt. Meli jsme vcera i sono a baby roste krasne uz ma minimalne 2.4 kg videli jsme krasne oblicej koukalo na nas
😵 tak ted jeste aby se otocilo! Lezu tu po 4 ale zatim nic. V nedeli mi prijede mamka tak jsme moc rada ze jsme to vydrzeli a ted se nebudu msuet stresovat co by bylo s Ellie.
Jo ta swine flu ja jsem si to teda nenechala dat ale Ellie ji necham dat urcite.
Holky krasny vikend a mejte se.

fairy
20. lis 2009

Jo Zuzko Sean je fakt uz poradny kluk moc hezky fotky.

januzza80
20. lis 2009

Ahojky holky,

MIlusko,gratuluji k tehu,tak to budeme rodit spolu to je super.