Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
7. bře 2010

Jippi Milusko 😀

Tak nejblizsi soft play jsem nasla ve Slough http://www.snakes-and-ladders.co.uk/slough_cent...

Jinak pekna restaurace se zda byt tahle http://www.thefoxandhoundsrestaurant.co.uk/inde... je primo u vztupu do parku. Ale zdaji se byt malinko drazsi nez bych si predstavovala, tak nevim jak se vam to bude zamlouvat.

Tahle se zda prijatelnejsi cenove, ale je ve meste. Nenasla jsem nikde moc obrazku ci menu ci jestli maji parkoviste tak by jsme tam nekdo musely kdyz tak brnkout http://www.information-britain.co.uk/showPlace....

Jeste se poptam tech znamych co bydli blizko jestli nemaji nejak typ.

miluska.woolley
7. bře 2010

holky tak jsem poslala maila, Edo prosim zkontroluj jestli ti dosel, nevim jestli ta adresa z FB plati. Jani na tebe adresu nemam... a kouknete jestli jsem nekoho nezapomnela...
Vim ze jsem otraavnej organizator, ale mam uz to v krvi, jo takova sekretarka se hned tak z mozku nevygumuje 😀

Verco to vypada super, ty jsi teda rychlovka...

editahlb
7. bře 2010

Verco Eira vstava v 7, pak jde spat v 10 a pak uz ani "n". Dneska teda jeste usla na pul hodky v aute na ceste domu z plaze, byla fakt uondana ~(kde ja ty slova beru?!) a k tomu ty zoubky... No ale to jeste neni nic oproti vam! Chudak Krista, to ma zadecek opruzeny fakt az do krve? Bobek maly, ja vubec netusim, co bych na to dala, nestalo by za to zajit k GP?

Milusko email jsem dostala, diky, dobry napad, preposlala jsem ti i email na Janu, tak snad je to Jani o.k., a co ty Sazi? Nechces se pridat?

Jdu se mrknout na ty odkazy co Verca vypatrala, diky!

miluska.woolley
7. bře 2010

jaj Veru ten prispevek se zadeckem mi unikl. Nech ji hodne nahatou, po prebalovani ususit(treba fenem) a u nas fungovala zazracne weleda na zadecky. jinak teda taky hodne chvali bepanthen krem na hojeni...

forensica
7. bře 2010

Dik za tip Milusko, mame doma bepanthen, sudocream, a jeste dva dalsi kremy. Ono jak je to vlhke (jakoby rozedrene do krve) tak z toho ten krem proste sjede. Bez pliny se nechat moc nenecha jelikoz ona kadi snad kazde dve hodiny a kdyz cura bez pliny tak ji to desne stipe a place ☹ (zkusila jsem to vcera a hodila prujmovy bobek na zem a jeste se tim prolezla, to mel Bjorn radost jak to uklizel 😀) Ale mam pocit ze po zasypu se to trosku zacelilo tak uvidim co bude rano. A to se ji to udelalo behem dvou dni takhle a to mazu jak pako!

miluska.woolley
8. bře 2010

Veru my meli jeste vlnu, co se jim dava mezi pulky. Je to alternativni (necesana vlna plna prirodniho lanolinu) ale nam kupodivu super pomohla. Hebame taky radila omyvat hermankovym cajem, hlavne ne wetwipes.
Vim ze kamoska to prave vzdycky fenovala, aby to zaschlo a pak to namazala... Preju at se ji to brzo zahoji...

editahlb
8. bře 2010

Ty opruzeniny se utvori strasne rychle, ja jsem to videla na E - tay natiram jak diva (ted hlavne ten Bepathen - pise se na nem ze je i preventivni), ale posledne se ji to oprudilo snad behem 1 dne! Eira ted ma taky teplotu, dostala Calpol pred spanim a pak hned rano, brecela mi uz od pul 6 rano ☹

To co pise Miluska o te vlne je mozna dobry napad, kde by se to tady ale koupilo?

Jinak jsem se pobavila nad tim bobkem na zemi, co se jim jeste prosla, u nas uz se to taky parkat stalo 😀 , hlavne vecer po veceri nebo rano, to je pak fakt chutovka
😅

lenyde
8. bře 2010

Ahoj holky,

jsem novaaaaaceeeek. Mam velky dotaz na vas.

Jsem v anglii par mesicu , manzel zde pracuje , ja se teprve ucim anglicky a nyni jsem zjistila, ze jsem tehotna.

Procitam servry a nevim jak se odpovedne postavit, k memu tehotenstvi. na jinem portalu tehotenstvi a porod v anglii natolik odsoudily, ze me to desne vydesilo.

Co ted? 😨 😨 😨 😨

chci byt se svym manzelem behem porodu je to mozne? 😉

Na prvni ultrazvuk sel manzel s vami? 😉

Co si mam hlidat za testy? 😲

V cr vim ze delaji testy aby zjistily ,zda je je geneticke postizeni ci neco jineho? delaji to zde take? nebo mam jet do Cech? 😨

Kdyz jsem zde nepracovala mam narok na nejake prispevky od statu? 😒

Nejak moc nechapu,kdyz je zde malo kontrol,jak prijdou vubec na to ,ze ma clovek problem s tehotenstvim.
A co kdyby byly komplikace u porodu, kdyz tam neni doktor .... 😖

Nechci byt plasan a vase odpovedi mi prisli rozumne nez radikalni, odsouzeni anglickeho zdravotnictvi.

Proto se na vas obracim

dekuju holky a moc si vazim jakekoliv rady 😅

Lena

miluska.woolley
8. bře 2010

Ahoj Leno, ze vseho nejdriv vitej a gratulace k tehotenstvi. Kde primo jsi?
Ja nejsem primo v UK, takze ti zkusenosti s porodem nesdelim to ti napisou holky, jen k tem penezum od statu, v UK nic myslim nedostanes, krome child benefit, ale mas narok na vse v CR. Musis si jen pro miminko vyridit cesky RL, pak dostanes jak porodne, tak rodicovsky prispevek.
Holky ti urcite brzo napisou jak to chodi, zadnou paniku 😵 .

editahlb
8. bře 2010

Leno ja jsem v UK rodila a jsem spokojena!! Budu se ted stehovat zpatky do CR, ale vazne uvazuju, ze kdybych mela znovu v budoucnu rodit tak prijedu rodit sem do U.K., je to tady jaksi s vetsi dustonojsti..

Manzel s tebou na UTZ urcite muze, k porodu jakbysmet, asi ti jde o taky o to, aby jsi jim rozmnela, co? Nektere nemocnice maji interprety tak se na to sve midwife zeptej. Kdyz budes mit komplikace tak si te doktori ohlidaji, ale jinak se neni ceho bat. Uzivej si to, tehotenstvi je krasne obdobi (ze Milusko? 😉 )

lenyde
8. bře 2010

holky Milusko a Edit...

dekuju 😵

takze jsem uklidnena . Jste zlate. Rikam si,ze pokud pujde vse v poradku take je lepsi nestresovat se a byt v klidu.

Zijeme v Cheletenhamu coz je mezi Gloucestrem a Bristolem. Pry mistni porodnice ma dobrou povest, ne jako Londyn. Jen mi nebylo jasne jak mohou prijit na pripadne nesrovnalosti,kdyz te moc nekontroluji... 😉

Vyridit RL pro dite to bude asi taky sranda ze? Da se to pres ambasadu v UK? Jak bych totiz dojela v 6 ti nedeli do Cech ? Nevim, zda ceske urady jsou schopni neco vydat zpetne ,ale bylo by to fajn.

myslite tedy ze n arodicovsky prispevek v cr mam narok i kdyz tam nemam soc a zdrav poj?

to by bylo fajn

Holky jsem desne nervni , jazyk nic moc a predsudky se kolem me roji,jak na bezicim pasu

Dekuju za pomoc 🙂 🙂 🙂 🙂

LEna

janauk
8. bře 2010

Ahoj holky,
ja jen v rychlosti, malej je dneska strasne uplanakej a me take neni dvakrat ☹
Milupsko, smekam pred tvymi organizacnimi schopnostmi. Edo, diky ze jsi Milusce preposlala moji mail adresu.
Verco diky za link na restaurace, hned se na to pujdu mrknout. Asi by stalo za to pak neco booknout kdyz nas bude vic. me take nejak uniklo ze ma mala opruzeniny. Snad uz je to lepsi. nam moc pomohl sudokrem poradne vetrit(teda jestli se to uz trochu zacelilo) a pres to vazelinu aby na to nemohlo curani.
Kato videla jsem tvuj mail, super ze prijedete, alespon Vas konecne poznam.
Leno, gratuluju k tehotenstvi. Niceho se neboj, ja jsem kousek od Bristolu a byla jsem tu s peci moc spokojena. Kdyby jsi nevedela kudy kam tak se muzeme sejit a ja se podelim se zkusenostma 😉

lenyde
8. bře 2010

Jana Uk ,

Jani dekuji to jsi hodna urcite bych klidne vyuzila tve nabidky a vyzpovidala te horem dolem 😅

Lena

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
8. bře 2010

Super Simco ze prijedete. 🙂 Na houby se zoubkama, tak snad to u vas taky brzo prejde. Vsimly jste si ze tady hodne casto resime stejne problemy i kdyz s rozdilne staryma detickama? Zachvilku budeme jak jeptisky - ty pry maji i menstruaci ve stejny den.. 😅

Leno domlouvame si vikend ve Windsoru, klidne se k nam pridej a my ti toho spoustu popovidame a poradime s cim budes potrebovat. Nebo prijed jen na odpoledne na vychazku. (na rodicovsky prispevek mas narok pokud mas trvale bydliste v CR a dite bude mit cesky rodny list. Ten se da vyridit tady pres ambasadu, ale neboj, vcas budeme informovat 😉 )

janauk
8. bře 2010

Leno, klidne se pridej na sraz nebo prijed na navstevu sem,to mas bliz. Take si nezapomen zazadat o porodne v CR, ale na to mas take spoustu casu.
Simco, super ze mate pokoj. Teda holky kde ty ceny berete? Mozna to byla stejna stranka jako davala Verca?

forensica
8. bře 2010

Ahojky,

Simco, super cena 🙂 Naprd s tema zubama, asi na ne vsechny leze jaro tak s jim to rozproudilo. Prihodne jsme dnes meli prednasku s Forensnim Odontologem (zubarem) a byla super. Teda spousta desivych obrazku ale mel o cem povidat a bylo to docela zabavny (jako perlicka treba - prednasejici : "Co se naslo pod oblecenim cloveka co vytahli z Temze?" spoluzak vola: "Shrimps" 😀 )

Leno, ja take mam pozitivni vzpominky na porod a cele tehotensvi (az na jednu dutou midwife, ale to je jen o nahode na koho clovek kapne). Rodila bych tu znova 😉 Ohledne RL, neplas, ja ho vyridila pro Kristinku az kdyz jsem jela do CR kdyz ji bylo skoro 5 mesicu.Papiry na pridavky se daji vypsat na dalku, mamka ti je tam pak dolozi. Tady dostavas £20 tydne na dite.

forensica
8. bře 2010

Jo, odpoved na tu otazku ohledne te mrtvoly melo byt normalni kuze, jelikoz ji nemohly ozrat ryby kdyz se skrz obleceni nedostaly 😅

simona.w
8. bře 2010

Verco hezky 😅

Tak V tu ted hodinu radila, nakonec jsem ji uspala v naruci, jsem zvedava, jak dlouho ji to vydrzi, vcerejsi noc byla fakt neskutecna. Dneska jsem kvuli ni delala z domova, tak tu ted dohanim resty.

ja ten hotel zamluvila pres tohle, kdyby to jeste nekdo nemel zamluveny. Ted mi konecne dosel email od nich potvrzujici rezervaci, tak to snad plati. meli tam, ze ta nabidka je do konce unora.....ale fungovalo to.

http://www.principal-hayley.com/stay/special-of...

forensica
9. bře 2010

Simco, to je desny s tema zubama, chudaku 😖 Nevyspani je otresny, teda aspon ja to prozivam hrozne blbe. No jeste tak 10 let a zase budeme spat celou noc a bez ruseni co 😀

saza007
9. bře 2010

forensica 😀 shrimps. Tak uz som doranajkovala...
😀 😝

lenyde
9. bře 2010

jaj holky ja zasnu tady to valíííí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

všem děkujuuuuuuuuuuuuuuuu, jste lepšíííí než 1000 doktorů, vážně jste mě uklidnily 🙂 🙂 🙂

takže teď jsem absolutně pozitivní bytost 😀 😀 😀 a děkuju za přivítání...

holky moc si vážím vaší nabídky a ráda bych se k vám připojila na setkání ve Windsoru, ještě jsem tam nebyla.

Takže jedete s manželi či bez?

Kdy jedete a co je nutné zařídit ?

Jsem úplně nadšena. A alespoň na otočku bych vás ráda viděla a pobrala o trochu více pozitivních myšlenek z vašeho ženského kruhu 😀

Jinak mě napadlo měl jste někdo neg. RH faktor , já ho mám a jsem již po jednom dítěti, tak jsem chtěla vědět , jestli netušíte, jak moc si to tady hlídají nebo zda mám řvát ,aby si toho všimli 😅

Tak zatím pa a těším se Lena

editahlb
9. bře 2010

RH negativni byla myslim Verca (forensika), takze ta ti asi povi vic. Ohledne sraziku - jedeme i s manzely, Simona udava link na ubytovani mrkni se o par prispevku vys, vyslo ji to jenom na £69 tak to je myslim paradni, i kdyz ty jeste miminko nemas tak neni treba resit cot bed (postylku) tak mozna budes mit jeste lepsi nabidku. Sejdeme se v sobotu 27.3.2010 nekde na obed ve starem Windsoru a pak se pujdeme ubytovat, na prochazku atd. Vetsinou jedeme s manzeli. Tvuj manzel je taky Cech nebo tady z UK? Jo a nektere z nas prijedou jen na odpoledne. Budeme se na tebe tesit! 🙂

Eira se mi budi tak ja musim bezet, Verco perlicka ze tridy me taky pobavila

😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
9. bře 2010

Simco, haha, to je narez s tema tvyma mladetama 😀

Leno, Edita si to pamatuje dobre, ja mam Rh neg.. To opravdu pozjistuji, neboj. DOstanes par injekci a hotovo 😉 Me akorat nastvali ze tady vubec nezjistuji jake Rh ma manzel, jelikoz kdyby mel negativni tak ti ty injekce ani davat nemuseji. Ale co, asi neveri matkam s kym to maji 😅 Rady te pozname, urcite dojed! Myslim ze nas uz je v hotelu ubytovanych 5 rodin, 3 dalsi by snad mely dorazit na obed a pak zustat cele odpoledne. 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
fairy
9. bře 2010

ahoj holky,
strasne moc vas zdravim. Omlouvam se ze sem vubec nechodim ale opravdu nestiham pres den moc casu nemam a po vecerech ma laptop colin na studovani...
U nas vsechno ok Ruby ma ted nake nachlazeni asi to chytla od Ellie tak uspesne 'vysavam' nos.
Jinak jsem jen chtela v rychlosti rict Verce ze nam moc pomohl pudr na zasypani zadecku. Ellie mela podobny problem mela to az krve hruza a jak se soupala tak jsme ji nemohli nechat bez plinky. zkouseli jsme vsechny mozne kremy ale ten baby pudr to krasne vysusil a snad za 3 dny bylo po vsem.
Koukam ze na srazik jste pripraveny tak se tam snad uvidime a i pocasi uz bude teple no uz je na case ze jo tohle me fakt nebavi. Tak se se mejte a zatim pa

lenyde
9. bře 2010

ajaj¨holky tak to je pech ☹ a velká škoda ☹ tento víkend 27/28 zrovna letím do čech to mi mrzí , tak snad se nějaký víkendík zopakuje

jinak mimco nemám,ale malého kluka už jo, takže systém školství už jsme v UK taky poznali.

Holky moc děkuju za ten RH faktor ,jsem hned šťastnější.

Holky z jiného tématu psali,že v Čechách se chodí na nějaký NT screening . Znáte to ? Dělá se i v UK?

--> forensica nic si z toho neděl prý Rh muže nezjišťují ani v Čechách a to ze stejného důvodu ...otec vždy nejistý ...ty nám ženám tedy věří co 🙂

LEna

janauk
9. bře 2010

Leno, ja mela take RH negativni a uplne podobne jako Verca, dostala jsem par injekci a bylo to. Jake RH ma tvuj chlapecek? Jinak nam take bylo receno ze to neni stanard procedure brat krev manzelum, ale nevyslo by je to levneji nez pak do me rvat injekce a mozna nadarmo? No ale mate dobrej point s tim ze otec nejisty 😀
Leno, skoda ze ti ten vikend nevyjde. Jinak ty nam budes moci pak davat tipy ohledne skolstvi. Jak stary je tvuj syn?
Helco, doufam ze se Ruby brzo uzdravi. Snad jsi to pocasi na srazik nezakrikla!
Ja musim bezet. pa a dobrou x

forensica
9. bře 2010

Leno, takze ty cekas uz druhe dite? Nejak jsem to nepochopila co jsi napsala. To jsi me prekvapila s tim Rh v CR. V dobe co jsem studovala na sestru tak se to urcite delalo. Ja si to tu teda od GP prosadila i kdyz nechtel. Prece si nenecham pichat neco co se dela z lidskych proteinu jen tak pro nic za nic(tudiz je tam teoreticka moznost prenosu nejake nemoci nehlede na to ze to je kompletne zbytecne - to ad zkousi na ty kterym to je jedno, me to nebylo). NT se dela ve 12tt tak at to neprosvihnes 😉 Je to na Downuv sy a par dalsich defektu ale ne vsechny oblasti v UK to delaji. Urcite se to da udelat i privatne pokud si po tom pujdes 😉

Heli, ja te uplne chapu, je jasny ze nestihas a vecer si stejne asi nejradeji natahnes nohy a tupe koukas na TV (teda ja jo 😀 ). Bylo by super kdyby jsi prijela, vetsina z nas malou jeste nevidela 🙂 Jo ja musim souhlasit, pudr krasne tu ranu vysusil!