Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

verde198
2. dub 2010

Verco, diky za nabidku. Za mnou za 14 dni prijede segra, tak ji asi zaukoluju. Ale jeste nevi, ze bude tetka 😀 Takze asi reknu, ze to chce kamaradka 😉
Posilas to kamaradce normalni postou? Kolik kg asi stoji balik? Dik

januzza80
2. dub 2010

Ahojky holky,zdravim vas.Ja vam zavidim,ze jste si uzily ten srazik.Ja jsem tyden byla sama a mela jsem toho az moc.Manzel odletel na Sicilii,protoze otec na tom neni dobre a musi byt v nemocnici.Srdicko mu funguje jen na 10% a ma problem s odvodnenim.Ted se trochu zlepsil,ale nemocnici nemuze opustit.Manzel se vraci v nedeli tak uz jsem docela rada,protoze do toho nachlazeni a unava.Byla jsem na kontrole a vse je ok,jak tlak,moc a srdicko ma jak zvon.Na krev si musim pockat.

Evi,moc ti gratuluji k tehu a uzivej si to.Je super,ze se to povedlo a budete brzo tri. 😉

pietruszka
3. dub 2010

Saza007, termin mam na 18. kvetna, uz je to za dvermi 🙂 Ten testing period je podle mne od 8. unora 2009 do 15. kvetna 2010. V te dobe jsem pracovala, jen od rijna nebo listopadu 2009 jsem byla casto na nemocenske, protoze jsem mela zdravotni problemy. Ale nemuzu prijit, kdy zacina Maternity Pay Period, nebo jak to vypocitat, protoze vlastne od te doby bych uz mohla dostavat penizky a ty jsou ted, po mesicich nemocenske docela dost zapotrebi.
Moc dekuji za pomoc.
A jeste jsem se chtela zeptat, jake mate zkusenosti s odsavackami? Resim ted jeji nakup ☹ Docetla jsem se, ze nejlepsi jsou mechanicke, bateriove nebo elektricke. Je fajn, kdyz ma clovek tak na vyber, ale na druhou stranu je toho docela dost a ted zjistit, co je dobre a setrne k prsum.... 😕

forensica
4. dub 2010

Evi, ja posilam prez ty slovaky tady http://www.dolphi-transport.com/ a jsou daleko levnejsi jak normalni posta 🙂

Peitru, ja mam mam rucni, manualni a na to parkrat odsati mi to uplne stacilo. Ale musim priznat ze elektricka byla lepsi (kdyz jsem byla v nemocnici a odsavala), rychlejsi a setrnejsi bych rekla. Ale tam meli takovou industrialni, velikou. Zalezi jak moc to planujes pouzivat.

Jani to je smutne s tchanem. NO snad se z toho dostane, ma to tak casto ci je to nahla prihoda? Bezva ze kontrola probehla s tebou dobre a mimis je taky v poradu 🙂

U nas dobry, uzivame si dlouheho vikendu a zase polemizujeme o stehovani do nejakeho cerstvejsiho ovzdusi. Znami nahodili napad Ashford, tak se tam asi budeme po zkouskach muset podivat. Jinak tady dobry, kdyby me nevzbudila slipka tak jeste chrnime, asi je to adeptka na polivku (jeste ale zjistit ktera to byla 🙄 )

januzza80
4. dub 2010

Ahojky Forensico,bohuzel pracoval 35let tvrde ve 40C v horku a kdyz byl v ducodu tak to zacalo.3infarkty,pak byl v komatu a udelali mu bypass a pak mu dali srdecni stimulator.Ted lezi v nemocnici a srdce mu funguje jen na 10% a ma problem s odvodneni,tak je celej opuchlej.Moc sance nema a musi zustat v nemocnici.

verde198
4. dub 2010

Ahoj holky,

Verco diky za tip 😉 Porad mate vsechny 3 krakorky?

Jani, je mi lito tchana, treba se z toho dostane, drzim palce.
My jedeme na Sicilii v kvetnu na dve svata prijimani nasich 2 neteri, uz se tam tesim 😉

Vcera jsme byli s kamaradama na Zofine na brunchi, tak jsme si poradne nacpali bricha. Pak jsme sli pres centrum zpatky a byla jsem uplne grogy. Dneska asi navstivime nejake muzeum, protoze pocasi se ma odpoledne zkazit 😝

Tak hezke Velikonoce vsem!

januzza80
4. dub 2010

Verco,verde,dekuji moc,ale lepsi uz to asi nebude,rano mel zastavu srdce ☹

Verde,tvuj manzel je ze Sicilie?A gratuluji k tehu.Jak se citis?

forensica
4. dub 2010

Jani, tak to me mrzi, bohuzel jak bylo videt tak moc sance uz nemel ze ☹ Jo ty si nepamatujes Evku (verde)? Ona ma akorat noveho nicka (neco mi rika ze mela pred tim Evaj ci tak nejak) 😉

Evi, jedne slipky jsme se zbavili tesne pred porodem jelikoz byla desne hlucna(treba uz v 5rano, mrcha!). Ale ty dve zbyvajici jsou v pohode. Dnes uz bylo dost pozde tak se nedivim ze se ozvaly, maji taky narok na to byt venku 😉 K dnes spala do 9.30! 🙂

januzza80
4. dub 2010

Verco,je diky az ted jsem si uvedomila,ze je to Evicka. 😀 Co je v Praze s Pietrem 😉

radkayeboah
5. dub 2010

Ahojte vsechny...Tak jsem se taky dockala a s manzelem ocekavame prvni prirustek. Jeste nevim jestli to bude holiccka nebo chlapecek, ale to je taky celkem jedno hlavne aby vsechno bylo v poradko a mimi bylo zdrave. Strasne se oba tesime i kdyz ja mam i trochu strach jak to potom budeme zvladat bez podpory rodicu a taky v jine zemi...Ale zase zvladli to jini zvladneme to i my. Tak kdyby mi nektera chtela poradit co a jak jsem jedno velke ucho.. 🙂

forensica
5. dub 2010

No ja si prave Jani rikala ze se prece znate 😀
Radko, vitej u nas! Gratuluji k tehotenstvi, moc si to uzij, je to krasna doba. Vsechny to tu nejak zvladame, ale jak sama vidis, neni to legrace bez zazemi. Proto jsme tu kamosky a tak aspon si na dalku poradime 😉 Ja jsem Veronika, BTW.

pietruszka
5. dub 2010

Co jsem si tak precetla par vasich prispevku, tak je hezky videt, jak si rozumite... Je to pravda, kdyz clovek nema u sebe rodinu, zije v cizine a do toho ma prijit miminko, tak to neni zadna legrace. Kdyz jsem videla na internetu, jaka je pece v CR a tady, tak jsem z toho byla celkem dost mimo. Nastesti jsem mela moznost odjet a udelat testy, ktere me uklidnily, ale jinak.... Podpora je dulezita ze vsech stran a informaci neni nikdy dost 😉

janauk
5. dub 2010

Ahoj holky, zdravim Vas vsechny z CR a opozdene preju Vesele Velikonoce.
Slavili jste? My jak jinak nez jidlem, prervala jsem se mamincinym mazancem, salatem a sekaninou. O cokolade ani nemluve.Ted bych mela drzet alespon tyden pust!
Radko, gratuluji k tehotenstvi. Nechate si rict pohlavi? Mate preference? Manzel je Cech, Anglan?
Evi, me Edita minuly rok doporucila take ten Bio Oil a nemohu ho vynachvalit. Striji nemam ani jednu, ale take mi nekdo rikal, ze je to dane geneticky,tak nevim. Ale mazanim nic nezkazis a ten Locitalle bude urcite krasne vonet 😉 Me take prijde ze v posledni dobe je tu v Cr vse s horskou prirazkou ☹ Koukala jsem tu na Avent dudliky a maji tu dva za 300KC a v UK tak neco kolem 4 liber, to je rozdil,co?
Milusko, uz jste doma v Mnichove? Jak jste si uzili velikonoce u tchanovcu? Jinak moc diky za tip na ty kase od Alnatury, koupila jsme tam i nejake presnidavky do zasoby. Ja byla v soku kolik je v tech ceskych kasich cukru! To to tu nikomu nevadi?
Kato, jak ti dopadl scan v UK? Ja bych se te hodiny cesty do nemocnice nebala. My to meli teda o trosku bliz a da se. Pokud porod bude rychlej a porodis po ceste, tak co se muze stat? Aspon se vyhnes nemocnici😉 ne vazne, ja se te cesty take bala a moje ucitelka z active birth rikala, ze pokud porod bude rychlej tak je vetsinou bezproblemovej a tak do nemocnice ani nemusis 😀

catkaz
5. dub 2010

Ahoj holky,

tak a je po volnu a po Velikonocich. Nevim, jak budu zitra vstavat. Zvladli jsme s mamou paradni mazanec, ale asi ho budu jist sama, Manzel na tohleto cesky peceni neni...
Bohuzel nam prodlouzeny vikend skoncil tak, ze se nam pres noc ztratil kocour. Prosli jsme, co se dalo, obesli sousedy... Nikdy neni pryc dal jak par hodin a nikdy nevynecha jidlo, takze to nevypada dobre a jsme z toho smutni ☹ Jeho bracha kocour uz ho hleda... Samozrejme to neni nic tak hroznyho jako nemocny tchan...

Radko, taky blahopreju k tehotenstvi. Tady to forum je uzasny. Holky me zatim ve vsem uklidnily 🙂

Jano, i ten NHS ultrazvuk dopadl dobre. Terminem porodu se blizi mymu doktorovi, takze to vypada na polovinu rijna. Byla jsem tam asi jen 5 minut, takovy sup sem sup tam. Bylo to hlavne pro manzela, aby mrne videl v 'akci'.
Chtela bych obe ty nemocnice v Bath i v Bristolu videt, tak to proberu s midwife priste. Tu bys ale Southmead doporucovala...

saza007
5. dub 2010

Hi ladies,

som rada, ze sviatky su za nami, ostali sme u svokrovcov a J. bol cely cas vynimocne grumpy 🙄 Som rada, ze sme opat doma, J je este stale mrzuty, ale lepsie to tu zvladam 😅 Este sa aj strasne vrti v postielke, dnes rano sme sa zobudili na strasny krik, lezal uplne priecne cez sirku postielky a nevedel sa odtial pohnut. Snad sa to coskoro nauci 😕 😅
Radka - gratulujem k tehotenstvu. Zvladnut sa da vsetko. Jasne, ze pomoc rodiny obcas chyba, ale je to ok! Uzivaj si tehotenstvo. Ja mam tiez september baby 😉

verde198
5. dub 2010

Januzzo, tak to je mi moc lito. ☹

Radko, taky gratuluji k tehu! Tak jsme se tu hezky sesli 3 s hodne podobnym terminem 😉 Ja uz jsem teda z jukej emigrovala zpatky do CR, ale v teto diskuzi jsem pred nejakymi 3-4 lety!!!!! zacinala 😉

Ja slavila dneska pracovne 😝 Nastesti muzu pracovat z domu, tak jsem aspon nenechala manzela opusteneho 😉

Kato, treba se kocour jen zatoulal za nejakou fesnou kockou, je jaro........ 😅

simona.w
5. dub 2010

ahoj holky, nemam moc casu docitat, snad zitra v praci. U nas staly Velikonoce za nic - v patek jsme skoncili s V na pohotovosti pze ta teplota co dostala V na sraziku nebyla od zubu, ale od rotavirusu - mela prujem a blinkala a nakonec byla uplne letargicka, jenom cely den lezela, takze jsme supajdili k Dr. Chuderka strasne pohubla, normalne na ni visi kuze a ma propadly ocicka. Dneska uz zacala vice jist, tak je snad z nejhorsiho venku. Takze tomu marodeni u nas neni konec, grrrrrrr. Vcera jsme povolali na hlidani mamku, dneska priletela, tak alespon muzeme oba do prace (Chris nebyl 3 tydny).

Jinak jsem pro srazik v cervenci - muzeme oslavit Evcino tehu, Miluscin dalsi prirustek a Editin odjezd 🙂 dala bych teda rovnou cely vikend. No a pak nas zvala na srazik Miluska k nim do Mnichova - pry chlapi a deti budou stanovat na zahrade....

januzza80
6. dub 2010

Ahojky holky,tak jsem zase slamena vdova. ☹ Manzel se musel vratit na Sicilii,tchan vcera rano umrel,tak maji zitra pohreb a vraci se v patek.Uz aby nebyl zadny problem a bylo vse ok. ☹ To je ctvrta osoba v rodine co umrela behem dvou let.Tchan,stryc,svagr a muj deda. ☹

saza007
6. dub 2010

Januzza - uprimnu sustrast. 😢 😢 ☹

editahlb
6. dub 2010

Jani taky od nas uprimnou soustrast, nekdy je ten zivot na houby, co? Moc me to mrzi, ze jste meli tolik umrti behem dvou let, clovek si pak nejak uvedomi krehkost toho, co ma..

Jani to je fajn, ze si CR uzivas (teda az na ty ceny, to je hruza a vybec se na to netesim!), ja jsem mazanec nakonec neupekla, protoze jsem nemela kvasnice.Tak jen tise zavidim 😝

Radko vitej! Kde v UK bydlite? A jak uz jsi tady dlouho? Na UK peci si musis zvyknout, ale jakmile si zvyknes, tak se ti ulevi, neni to tady zase tak strasne, predstav si ze by jsi byla v USA kde by te kazde vysetreni stalo tisice.. Zlata NHS!

Simi to je mi lito s Vanesskou, co ji davatre na dovodneni? A lepsi se? Drzim vam palce!

Kato dej vedet, jestli se kocour objevi, ja se taky priklanim k tomu, ze sel jenom za slecnou a brzo se ukaze!

Tak zatim kocky! Jdu pracovat 😖

forensica
6. dub 2010

Jani, uprimnou soustrast, to je smutne.
Simi, vy se chudaci z toho sopleni a teploteni jen tak nevyhrabete co. No my jsme se dnes pridali do klubu, K ma tonsillitis a k tomu dostala ATBs.
Catkaz, to verim ze jste smutni z kocoura. Ja to znam, taky jsem minuly rok litala po vsech sousedech a hledala. Ale nas blban byl schovany v krovi pred barakem celou dobu jak se bal dal. No snad ho najdete.
Sazi, neboj, on se to nauci ani nebudes vedet jak rychle 😉
Jani pekny pristup k rychlemu porodu te vasi asistentky. Ale jde na to logicky 🙂 Ja bych se teda ale hodiny od nemocnice bala, hlavne s tim pristupem kdy ti reknou ze dokud nemate stahy kazde dve minuty tak nejezdete. Ale jako prvorodicka je dost pravdepodobne ze hodka bude casu dost, to mas pravdu 🙂
Edito, tak doufam ze pracujes a nenakukujes 😉 😀 Jo, hele, kde je ta slibovana fotka? 😀

januzza80
6. dub 2010

Ahojky holky,diky moc.A souhlasim s tim co rekl kdysi muj dedecek ze pokud nejde o zivot,tak jde o hov..
Zdravicko opravdu na 1.miste je opravdu jen jedno.

editahlb
6. dub 2010

Ha ha, uz nakukuju 😀 Prace me neba 😀 Fotku dodam, nejak jsem se k tomu pres uzivani si Velikonocniho vikendu jeste nedostala.

Kde ty nemoci ty vase deti porad berou, to je fakt pruda, chudacci mali, tosilitis neni taky zadna legrace! Eira mela prujem, ale po tom mnozstvi cokolady co pres vikend snedla se ji to upravilo 😀 Ne ze bych ji cokoladu normalne davala, ale tady se to pres Velikonoce fakt neda uhlidat, cokolada na kazdem rohu!

forensica
6. dub 2010

Jani, svata pravda!
Edito, no ja myslim ze ty skolky jim davaji zabrat. Navic rikala GP ze ted ji chodi hodne rodicu s detma co jsou od vanoc konstantne marod. Asi se skrz to pocasi nejak nedokazou z toho vyhrabat. Tak jen doufejmne ze slunicko vyleze a zustane aspon do rijna 😉 S cokoladou to chapu, nekdy proste kdyz je clovek na navsteve a jidlo tam je tak zkus dite udrzet a rict mu ze to pro nej neni zdrave at si radeji vezme kus papriky 😀

forensica
6. dub 2010

Je jeste jsem zapomnela. Akorat koukam po stoleckach a zidlich pro K. Si rikam ze uz je asi na case aby mela svuj na malovani ci i na jezeni. Mate nekdo tu sadu z Ikey za £15? Je to OK kvalita?

editahlb
6. dub 2010

My jsme byli o vikendu v mothercare a E zkousela zidlicky o sto sest, nejlip se ji ale sedelo stranou - ne obkrocmo na drevene motorce. My jsme zatim teda zadnou zidlicku nekoupili, ale asi ze se do toho taky brzo pustime. Tu sadu z Ikei mela myslim Zuzka, ale ta sem uz za nama nechodi 😢 tak ji treba Verco vystopuj nekde na facebooku 😉

Ja ted kupuju travel cot, doposud jsme nepotrebovali, vsude kam jsme jezdili ji meli, ale rikam si, ze by bylo dobre mit vlastni. Jedem o vikendu na navstevu k svagrovcum tak at mame kam ulozit E. To spani do 9.30 ti Verco fakt zavidim, u nas je to nejpozdeji v 7.45 a to jenom vyjimecne, vetsinou si v postylce povykuje uz tak od 7! Ale nestezuju si, hlavne ze spi colou noc, ne? Kolegyne v praci pousti synovi DVD kdyz se mu nechce spat, treba ve 3 rano, neverila jsem svym usim, kdyz mi to rikala, neni se pak cemu divit ze nespi!

forensica
6. dub 2010

No to spani bylo taky vyjimka, jen se neboj 😉 S tim DVD to ziram. NO jak si to kazdy zaridi takove to ma 😎 Proc nam se vlastne prestala Zuzka chodit?

editahlb
6. dub 2010

Ja nevim proc sem Zuzka prestala chodit, mam jen strach ze jestli si treba nemyslela, ze nam toho pise presprilis, to by totiz nebylo spravne, my jsme Zuzko zvedavi jak se mas a co delas tak jestli taky nekdy nakukujes tak nam sem pisni, at vime ze se mas o.k., chybis nam tady. 🙂

catkaz
6. dub 2010

Januzzo, take uprimnou soustrast - to je hrozny. Byli si s manzelem blizky?

Kocour se vratil! Napochodoval si, jako by se nechumelilo v 9 vecer. Uz jsme si pripravili na nejhorsi, takze byla radost velika. Mame je oba vykastrovany, takze na vylety nejsou, tim spis za kockama...

Doufam, ze se vam vsem deti uzdravi... Jdu dom.

januzza80
6. dub 2010

Ahojky Katko,mel ho moc rad a tchan byl stastnej,ze mel krasnou rodinu a deti,protoze ostatni bud rozvedeni nebo bez manzelky.Jen jedina svagrova je vdana a ma dve deti a muj manza.

TEHULKY JESTE JEDNOU GRATULUJI K MIMISKU A PREJI VAM MOC POHODOVE TEHU,TAK JSEM ZVEDAVA KOLIK BUDE CHLAPECKU A HOLCICEK 😉