Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
2. bře 2009

Helco, to je dobre, ze ti to tak dobre dopadlo! 😵 Mam za vas velkou radost! S tim nocnikovavim je mala sikovna!
My porad jeste jenom smrkame a nenocnikujeme 🙂

Ja jsem dnes premyslela, ze mozna dam Seana do skolky na jedno odpoledne tydne. At si taky zvyka 🙂

evaj
2. bře 2009

Ahojte,

Zuzko, tak 6" je super!! Gratuluji. Super, ze te prace bavi, hned se lip pracuje....dokud ti to teda nezkazi kravy z kanclu.

Edit, sushi se tu nejak rozsirilo, pravda, ale i jine kuchyne. Myslim se da najit uz vsechno.

Teda ten clanek o doktorkach je celkem mastnej. Ja jsem dotycneho videla v nejake reportazi, uz si nevzpominam kvuli cemu, a moc vybrany slovnik nema - nadaval novinarum do kamery.

Helco, to je Ellie sikovna, takto pekne si hrat ve skolce.

Je ze me ted slamena vdova, Pietro jel zkontrolovat domecek v Coventry. Zpravy nic moc, je videt, ze barak se neudrzuje ☹ Podnajemnice na to proste serou. Nasel tam i nejakou postu, ktera mela byt presmerovana, tak jsem pekne nastvana na postu, protoze od 19/12 to mame presmerovany a jsou tam dva dulezity dopisy jeden z ledna a druhy z unora.

forensica
3. bře 2009

jani - tak to moc gratuluji, ten prvni sken byly desne nervy co ale uz muzete byt v klidu 😉

Simco - to je ale pitomec ten chlapik v tom clanku

zuzi - ja se ti ani nedivim ze te ta prace bavi, ja to taky mela rada..ale presne jak ty to mas, me taky stvali ti urednici a kecy spolupracovnic kolem..jo zensky kolektiv neni uplne idealni podle me zkusenosti

Heli - to fakt zamrzi ze uz je tak velika a maminku moc nepotrebuje 😨 ..ale na druhou stranu opravdu vis ze tam byla moc spokojena 🙂

evi - to je bordel s tim presmerovanim, ale ja si pamatuju ze nam se neco podobneho taky stalo..ale na druhou stranu pak presmerovavali i kdyz uz jsme to nemeli zaplacene..asi nejaky dobrak postak ci co 🙂

Ohledne ceske stravy, ja mam rada omacky a gulas 😝 Taky sladka jidla, jako kynute knedle ci zemlovku 😝 No vlastne ja snim skoro vsechno,jsem tak trochu popelnice 😀

Mala stale spi v kosiku, jeste jsme nenasli odvahu ji prendat na matraci. Ale spinka nam v noci 7 hodin v kuse, tak ji to asi pasuje byt samotna 😵

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
3. bře 2009

Evco, to je skoda s tema najemnikama! budete hledat jine? S tou postou mame stejny problem, a to uz podruhe! Neni na ne vubec spolehnuti! A nebo si dokonce ty presmerovane dopisy stradaji a pak nam je doruci treba jenom jednou za tyden!
6" je sice fajn, ale trvalo to dost 😒

Simco, sean dnes vstaval opet v pet rano. Takze dnes posupajdi v sest do postele! 🙂
Ty mas vzdycky ta tehu takova dramaticka! Jsem rada, ze jsi zpatky doma z nemocnice. Hlavne at je O brzy v pohode! Na me dnes taky neco vlezlo. Musela jsem si ji pak rano lehnout, hrozne se mi tocila hlava. Mozna to bylo z nevyspani. Uz nekolik dni k nemu beham pres noc a pak brzy vstavam.
Dnes pracuju od ctyr do pulnoci. Brrrr

editahlb
3. bře 2009

Ahoj holky, tak nejdriv se musim vyjadrit k tomu clanku – me ta ceska mentalita (nekterych) s prominutim tak s***e. Toho se v cechach obavam nejvic, vzdycky se utesuju tim, ze si zivot udelame takovy jaky budeme chtit, ale pak me ty srazky s “blbcem” zase dostanou! No fakt sila.

Nepsala jsem ted chvilicku, dvere se u nas nezavrou, porad nekdo na navsteve, Osian ma strasne velkou rodinu a moc drzi pohromade plus vsichni kamaradi, kteri nechteli otravovat prvni tydny jsou ted netrpelivi malou videt, no kdyz se za navstevama zavrou dvere tak uz nemam na dalsi socializovani ani pomysleni. Ale nestezuju si! Je to moc fajn s lidma pokecat, jenom ze jsem pak trochu vic unavena.. To mi pripomina, ten strazik tady v Cardiffu je o vikendu pred Velikonocema, 3-5.dubna, takze kdo budete mit chut prijedte! Zuzko s tou letenkou je to dobry napad, napis jestli budes chtit vyzvednou z letiste – poslu tam pro tebe Osiana.
😉
Mala se mi probouzi – predstavte si zemi dnes poprve usla v postylce bez ukojeni, to jsou pokroky! A dvakrat! A to jsou teprve dve hodiny odpoledne! Verco uz se nemuzu dockat az mi bude spat 7 hodin v kuse! Ja vzdycky na vas dvou pozoruju jak se chovate protoze my se k tomu dostanem za par tydnu..

Jani a Saza vy to mate taky dobre, ze jste s tehu tak blizko u sebe!

A kam se ztratila Vera a Vendul?
😨

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
3. bře 2009

Ahoj holky, jsme zpatky, nemam docteno, snad se k tomu zitra dostanu...
Nakoupila jsem, pro Zuzku velky granko a pro Helcu velkou tatarku... 😀

SImi, je to jedna vakcina dohromady a muzes si vybrat jestli chces ty nestovice nebo ne. Ja jsem rada ze jsme se pro ne rozhodli, jak jsme byli minulou sobotu na te party, tak ten chlapecek je zrovna ted ma, takze bychom museli rusit nebo posouvat cestu do jukej...
Lotti nakonec mela nejakou virozu, v sobotu rano jeste zvracela, tak jsme valili na pohotovost.

Holky mala nam bojkotuje mliko, nejaky napady?

editahlb
3. bře 2009

Ahoj Milusko, vitej zpatky. Tak ji to mliko nedavej, nebo by ho mela mit? Moc toho o vyzive deti jeste nevim, jenom jsem nekde zahlidla zminku o plnotucnem radeji nez polotucnem mliku, ale to je tak vsechno.

Simco nasi tu jeste nebyli a asi ani neprijedou. Lakala jsem segru, ale nenalakala ☹ , je na Uni a ve volnem case pry musi pracovat/vydelavat. Mrzi me to, z principu, ale jsem v poho. My jsme vam takova podivna rodina, to by bylo na roman!

Kdy leitie do Cech? Ty uz budes v praci brzo koncit,co? Uz jste vybrali nahradu? Zaucujes?

Dostala jsem rymu. Tak si pamatuju, jak jste mi tu v prosinci psaly ze by to nemelo byt pro malou velkym nebezpecim, ze pres mliko dostane ode me protilatky, tak vam verim..

evaj
3. bře 2009

Ahojte,

Simco, ty jsi odvazna jeste ted letet do CR. Nebudes se zastavovat v Praze?

Nevim, ktera jste s tim prisla (myslim Miluska), ale "jukej" nema chybu! 😀 😀 😀

Zuzko, nove najemniky hledat nebudeme, momentalne tam jsou dve holky a do dalsich mistnosti se agentovi zatim nepodarilo nikoho najit. Pietro si mu dneska stezoval, ze barak vypada spinavej, jestli by se tam mohl obcas zastavit. Pry si nevsiml..... Taky se snazil na nej trosku zatlacit at najde jeste nekoho, za 3 mesice se mu podarila jen ta jedna holcina. Stezoval si dneska i podnajemnicim a ta co tam bydlela jeste s nama je pekne lina a proste na vsechno kasle a navic Pietrovi lhala do oci. Pry uklizi kazdy vikend....no to by to asi nebylo tak spinavy, ze. Pak si "najednou" uvedomila, ze vlastne minuly vikend byla v Londyne......Ta druha vypada rozumnejsi, vim ze tvrde pracuje, aby mohla posilat penize domu do Afriky. Jeste mi to asi nejakou chvili potrva nemyslet na ten barak jako na "nas".

Edit, to je skoda, ze nikdo z rodiny neprijede. Aspon Vam to vynahradi Osianova 😉 Ono nekdy nema cenu veci lamat pres koleno.

Dalsi postreh z CR - lidi tu tak nejak vic smrdi, kdyz jedu tramvaji, tak se tam vzdycky najde nejakej smradoch. Ptala jsem se segry (te na Slovensku) jestli to je muj dojem a souhlasi se mnou. Hlavne starsi lidi a nebo takovy ruzni nasoskove co smrdi chlastem a cigaretama, no humac 😝 .
Taky jsem si v jukej 😀 zvykla, ze kdyz do me nekdo strci, tak je slusnost se omluvit, to tady nejak moc nefunguje a zacinam na to byt alergicka. Lidi se hrnou jako kdyby horelo.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
4. bře 2009

Ahoj holky, tak tu snidam na stojaka u laptaku, jak jsem se na vas tesila. Laptom mam ted na televizi jak pres nej koukame na bbc.

Edo, vejdeme se tam k vam vsichni? Uz se moc tesime. Ja myslim ze by mala mela mliko jeste alespon par let pit. Ja mam na mysli UM, kravsky jsme jeste nezkouseli...
S nasima je to stejny, mamka tu byla 1x sbrachou kdyz se mala narodila a myslim ze vickratuz neprijede...

SImco, pry je to s tema virozama tim ze porad nekde litame a jsme mezi detma. No ale uz je ji dobre... On to taky hodne domu nosi tatka.. My koupili jiny (levnejsi) mliko, tak zitra dojdu zase pro aptamil, jestli si ho da. Jinak ma rada syr, creamcheese i jogurty, tak mas pravdu, asi nebudu panikarit.

Evi, se smradem souhlasim, cigara, chlast a pot ... Jako by lidi o deodorantu neslyseli. Ale co se strkani tyce, jsou cesi zlati oproti nemcourum. To jsou kreteni co se tohohle tyce. Tehotnou by klidne srazili na zem jen aby se narvali do metra jako prvni... a to ani nemluvim o kocarku, uz suverenne lidem prejizdim nohy a vrazim do nich a mam narazky...
Tuhle mi baba odstrcila v autobuse aby se mohla prodrat ke dverim pred konecnou zastavkou... tak jsme s kamoskou zacaly nahlas na celej autobus, jak jsou nekteri neomaleni a mysli si ze asi vic chvataj a maminky na matersky maj casu...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
fairy
4. bře 2009

Ahoj holky,
teda Milusko ty jsi zlato mooc dekuji, nezapomela jsi na me s tema cipkama prosim. Ale ona jede Kata do CR tak bych kdyztak poprosila.
No my jsme taky meli problem s mlikem kdyz jsme se vratily z nemocnicce trvalo ji to tak tyden nez zacala zase pit. Kdy zacnete davat kravsky mliko holky?
Evco souhlasim s tim smradem! To je prvni vec ktera me vzdycky upouta kdyz jsem v dopravnim prostredku hlavne v lete, fuj to tady fakt neni. Mam pocit ze u nas se chlapi moc nevoni a nesprejuji 😠
Simco vy si to teda vybirate to myslis ze O onemocnel hnedka ze skolky? To je furt neco vid, no ja na to cekam. U E ve skupince tece skoro vsem detem z nosu, no E je zatim ok tak uvidime jak bude dlouho odolavat.
Evco to me mrzi s tim pronajmem musi top byt dost tezsky je to Vas baracek a clovek vidi jak se o to nikdo nestara snad se to napravi. Na ten Royal Mail si rozhodne stezujte nam to taky blblo a pak nam dali jetse 6 mesicu zdrama.

forensica
4. bře 2009

Simco - ty mas teda smulu s tim tlakem a navic mladoch si taky dela co chce s tim spankem co 🙄 ...no pockej, no.2 bude urcite spinkaci zlaticko 😵

evi - no ono je asi fakt tezke najit nejake solidni najemniky ... ja bych rekla ze pokud tam maji spinu, je to jejich problem ne, ale hlavne at vam tam neco nezlikviduji z toho bych mela strach vetsi.S tema smrdutyma lidma jsi to vystihla 😀

Edito - no 7 hodin se nam podari jen kdyz je totalne vyrizena..spis je to to v ramci 5hodin v kuse, pak krmeni a pak dalsi +-3hodky. Pak si hodku kojime a hrajem a zas na hodku vytuhne. Docela jsem tak spokojena, doufam ze se to bude jen a jen prodluzovat 😎S rymou je to v pohode, neboj. Jak rikas, dokud kojis tak je E kryta 😉

Stale jsme v kosiku, musim nejdriv poridit bumper do postylky at to tam ma opticky mensi a mekci az ji nacpu ke strane 🙂 Jinak dnes jdeme na prvni ockovani (kdyz nepocitam TBC to uz mame za sebou) v 8tydnu. Snad to probehne bez uhony a nejakych prapodivnych reakci.

fairy
4. bře 2009

Verco Vam dali TBC? Me rekli ze ho nedostane ponevadz jsem z CR tak si budeme muset ted pockat az bude vetsi tak ji to dam v CR.
Hodne stesti s ockovanim.

verap
4. bře 2009

Ahojky,

Nejak nestiham se tu ukazovat, v praci jsem busy.

Dneska jsem volala k GP, ze chci schuzku s midwife na pristi tyden, tak pry to nehrozi, je to vsechno zabookovany. Tak jdu az 19.3, kde uz budu skoro 18tt.

To je to zabookovany takhle vsechno dlouho dopredu?

Jinak uz koukame na veci, mama strasi, at jeste nekupujem kocar (kvuli poveram), ale ja to teda nezeru, koupime co chcem kdy chcem 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
4. bře 2009

Ahojky,
dekuju moc za gratulace.

Trosku jsme si oddechli to ano a i brisko trosku roste tak je to ted tak nejak uz vic REAL 😉 Jen kdyby me nebylo porad blbe. Rikam si ze uz to horsi byt nemuze a pak prijde dalsi den a bac je to tady. Trpeli jste holky taky nevolnostma? Ja vam nevim proc oni tomu vlstne rikaji morning sickness?

Edit, ja s tebou uplne souhlasim ohledne toho clanku. Me takova zabednenost vzdycky tak vytoci!

Simco, jak jsi dopadla u doktora? Dal ti potvrzeni ze muzes letet do Cech?

S tou postou jsme meli podobne zkusenosti, kdyz jsme to meli zaplacene tak vse nepresmerovali a pak kdyz uz jsme to neplatili posta porad chodila. No Kocourkov.

Jinak uz jsem si bookla jizdenku do Cardiffu, tak me tam mate v sobotu odpoledne 😀

forensica
4. bře 2009

No tady to nabizeji jelikoz je tu pry vetsi vyskyt TBC. Me tim prekvapili, ale nijak jsem nebadala a nechala ji naockovat. Ublizit by to nemelo, teda nic se neprojevilo. Dnes chudak dostala dve injekce do stehynek, no ja jsem trpela za ni kdyz uz ona v klidu spala v kocarku.

Jinak jsem si s ni tady hodku hrala, ona uz nastesti dokaze v bouncer 15 minut vydrzet sama a tak jsem i uvarila 🙂 No a pak jsem ji oblikla zimni bundu a cepici, za velkeho revu samozrejmne,ze vyrazime na vychazku aby se prospala. No a jen co jsem ji zdvihla a ani nestihla zanest do kocaru, tak usla. Tak ted plne oblecena spi v kosiku nahore 😀 Nastesti je tam 17C tak ji tam asi ani neni moc horko. Bobek. 😵

Simco, dobre delas jen si schrupni,ale jsi odvaha ze nechas maleho tak litat po byte. 😅

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
4. bře 2009

verco - no neboj, stejne ti jen zkontroluje moc a zmeri tlak,nic se tim cekanim nezanedba ...dobre delas, povery jsou kravina 😉 ...doporucuju se mrknout na ebay na veci, my dost usetrili 😎

jani - myslim ze simca by ti mohla vykladat o nevolnostech..ja je mela jen pri cisteni zubu a nad odpadakem 😀...vzdy mi pomohlo se najist

verap
4. bře 2009

Verun - na ebay jsem jako doma, uz od tamtud par veci mam, ja jsem teda nikdy neplanovala kupovat vsechno nove, stejne z toho vseho rychle vyrostou. Postylka bude taky odtamtud, akorat ty dulezite veci, jako matrace a tak budou nove. Momentalne moc nestiham, ale musime se domluvit na ten sraz 😉

S tou midwife spis plasim kuvli tem krevnim testum, ja vim, ze budu in and out za 10 minut.....

janauk
4. bře 2009

Je, Simco to jsi si teda uzila ☹ !
Ja mam silne nevolnosti uz od zacatlu 4 tydne a prezivam jen s tim pocitem ze uz brzo to zkonci, tak doufam ze to tak bude!

saza007
4. bře 2009

Jani, u mna tie nevolnosti uz trosku ustupuju, najhorsie bolo od 4 do 10 tyzdna, teraz ma to sem-tam chyti, najcastejsie v noci alebo ked som v Sainsburys 😀 BTW, na kedy ti vypocitali termin?

Vera, ktore krve testy ti maju spravit?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
4. bře 2009

Heli cipky mam, ale nevim kolik staly a M. vyhodil uctenky vcera, tak kdyztak mrkni na lekarna.cz...

Simi, nejak nevim jestli nechces mit nic spolecnyho s Ch. nebo s O... Ty si to s tema tehu fakt vybiras, tak treba do tretice to bude bezproblemovy...

Holky s tim TBC je to legrace, nam ho tu odmitli dat, ze pry je to stejnak na h*vno, a ze ma vic negativ nez pozitiv, takze jsme se na to vybodli. Ted uz ho resit nebudu.

slunicko2
autor
4. bře 2009

ahoj holky 🙂
vy drbny! kdo vas ma docitat! 😀 Pak si prijdu vzdycky cela nevychovana, protoze zapomenu na polovinu prispevku reagovat 😝

Milusko, moc dekuju za to granko! Kolik ti za nej dam? Jaky byl vikend doma? S tema virozama si take myslim, ze je to diky tomu, ze je mala porad takhle mezi detma.

Simco, ty s tim tlakem teda valis! 🙂 Kdo by to cekal, kdyz te maly takhle rozcilil 🙂 S tou skolkou to mas opravdu dobre. Vetsina skolek ti bude uctovat i dny, kdy tam maly neni. Asi na ne dopadl credit crunch? 🙂
Sean by sel do poradne skolky. Je tu jedna na namesti. Stoji to £35 na den.
S tou praci je to takove zvlastni. V te kancelari je to fakt bordel, ale jaky! Co ti budu povidat!

Evco, s tim domeckem je mi to fakt lito! urcite to neni jednoduche, stalo vas to tolik namahy si to tam udelat hezke! Je zvlastni, ze se mu nedari tam sehnat najemniky, vid? Zvlast ted, kdyz musim mit 40% mortgage v hotovosti.

holky, s tema smradochama a omlouvanim se mi zase vsechno hezky vybavuje zpatky. A jeste urednici jsou v cr fakt desny!

Edit, ja priletim do Cardiffu asi 1.4. a vyzvednou me tchanovci. Diky moc za nabidku 🙂 Pak bych toho tretiho prijela do cardiffu vlakem. nejak bych vas nasla, kdyz mi das adresu, asi bych si vzala taxika nebo jestli k vam jeden busik. A pak bych zase vecer jela zpatky nebo zustala se seanem v nejakem B&B ci hotelu 🙂

slunicko2
autor
4. bře 2009

holky, taky u vas snezilo? Tady zacalo huste snezit u vcera vecer. Pak zacalo zase rano. Pozdeji svitilo slunicko a byla uplne modra obloha. Ale jenom 2C. To ale lidem nezabranilo chodit jenom v trickach! A kdyz jsem se vracela od zubare, tak jsem byla namasirovana kroupama!!!! napadalo jich tak strasne moc! Fakt je to tu s pocasim na nic!

Veronika dnes rikala. Ze kdyz prisla se seanem na cviceni, tak jeste bylo zavreno. Sean jim pry sel zaklepat na dvere! A klepal a klepal, az byl pusteny dovnitr 😀 to jsem hrozne rada, ze uz umi. Kdyz jsou zavrene dvere, tak zaklepe a my ho muzeme pustit.