Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
19. dub 2009

Ahojky,

ja jen pozdravim nez dnes zase vyrazime ven.
Evi, to jsou super zpravy o te gynde, drzim palec at je hodne peclivy a prijdete na to v cem je zakopany pes 🙂
Simco, ta diplomka je na 5000 slov takze zadna velka traga, jen vyhledat materialy. Kde ale sezenu knihy je mi zahadou kdyz nemam umozneny pristup do knihovny (jen jsem si vypujcila heslo od kamaradky tak aspon muzu na zurnaly po netu).

Nejak uz si nepamatuju na co jsem chtela reagovat, pardon. Kamaradce v CR jsem vcera dala odkaz na eBay abyla jak ve snu kolik se tu prodava krasnych saticek na holcicky a tak 🙂 No ja ted nakopila hadriku za £20, mel by toho byt pytel tak uz nebudu muset aspon prat kazdy druhy den. Hura. Nic, dnes jedem na Southbank jestli pocasi vydrzi. PA

evaj
19. dub 2009

Caute,

dneska mame v Praze krasne 😵 😵 Tak se naobedvame (mame trochu zpozdeni...) a jdeme se vyvalit na deku do Stromovky.

Simco, tak snad se toho viru oba brzo zbavite. Jeste vydrz 2v1!
Imuno testy mi v Anglii nedelali, mne pripadlo, ze to tam brali tak lazo plazo. Vsak to znas........

Brzke uzdraveni i Seanovi.

slunicko2
autor
19. dub 2009

ahoj holky 🙂

Tak Seanovi uz je mnohem lepe. Jeste neni 100%, ale uz si dnes hral s hrackama a snedl jogurt. Vcera pres noc teda skoro vubec nespal. Takze jsem spala asi jenom 3 hodiny. A to mam pristi tyden v praci dost hrozny 😖

Simco, poslickujete? 🙂 Ze by? 😵 Jsem rada, ze se na O ta lekarka poradne podivala. A kdyz nad tim ted tak premyslim, tak Seanovi nekdy ten virus vydrzel kolem 5ti tydnu take. Ted ma zase sragoru z tech leku, si nevyberes 🙂

holky, my mame doma jenom takoveho maleho robota od Kenwood, z toho by kazda asi curala smichy 🙂

K tomu fusaku, nam se teda vubec netrhal. Ja jsem s nim byla spokojena.

Evco, u nas taky bylo dnes nadherne! takove vedro! 🙂 Az mi to lezlo na nervy... Holcicky venku v plavkach! Kazdy sekal zahradu a zhavil BBQ, takze pradlo z venku budu mit poradne nasmrdene 😝 😀
Uz nastoupil Pietro do te nove prace?

Verco, proc nemas pristup do knihovny?

Ja jsem dnes volala do prace, ze chci snizit pracovni dobu na 25 hodin tydne, a kdyz ani to nepujde tak na 20 hodin tydne. Nadsena z toho nejsem, protoze prichazim o penize. Ale ja to proste nestiham. Nemuzu jim byt k dispozici 14 hodin denne! Zvlast, kdyz tu Daz neni. Vzdycky pak vecer musim jeste uvarit jidlo sobe, pak navarit jidlo Seanovi na druhy den, do-uklidit... A to mam stesti, ze Sean fakt nejdele pred 7pm odpadne.

miluska.woolley
19. dub 2009

Ahoj holky, tak mi chybi jeste 2 stranky. U nas bylo dnes taky krasne, takze jsme byli na kolech na druhe strane Mnichova v biergartnu. SUper, dite melo svoji prvni zmrzlinu, hralo si v pisku, ve sterku... zasvihana az za usima, ale stastna a unavena... skoda ze ji musim zase po 4 hodinach budit.

Simi, ten fusak ma tusim i Kata a taky je s nim spokojena. Asi jsi mela spatny kousek.

Zuzi, to je dobre, ze uz je Seanovi lepe.

slunicko2
autor
19. dub 2009

Milusko, vy ji musite budit i dnes? Nebo to je z jineho duvodu?

miluska.woolley
19. dub 2009

Kdyz rozebirate ty pekarny, my mame moulinex, je sice mensi nez ty bezne, ale zase nam chleba nezestarne.. umi testo na testoviny, marmeladu... ale ja jen pecu chleba...
Panasonic byla kdysi pred lety prvni pekarna na ceskem trhu a zatim jsem na ni slysela taky jen chvalu.

Vero, tak jsem se zeptala manzela jestli vi kdo je ten chlapek, a samozrejme trapak vi... nevim jestli je to crucial to vedet, zeptej se ho kdo by T.G. Masaryk, ze to je crucial... ale ted ctu ze jsme vsechny reagovaly stejne..

miluska.woolley
19. dub 2009

Zuzi, musime budit jeste dneska, ale uz jen po 4. hodinach. Ja jsem dneska kupodivu po te noci zvladla vstat v pul osme, pomoc kamosce s brunchem pro 18. lidi, dat 25 km na kole a litr pivka... ted tu sedim vyrizena a presvedcuju M. ze dnes je se vstavanim rada na nem.

evaj
19. dub 2009

Zuzko, snad ti ty hodiny snizi, aspon budes vice v pohode. Au-pair tam jeste mas?
Pietro nastupuje az v kvetnu, kdy se sem z Francie stehuje jeho sef. Takze jeste ma 14 dni flakani. Na zitra jsem mu zadala ukol pripravit kola na sezonu, uz jsme na nich nesedeli pres rok. V Coventry jsme si jich moc neuzili, jak jsme koupili barak, tak v podstate jen reziveli. Segra mi poslala odkaz na jednu trasu z Prahy na Okor, tak me to uplne nalakalo. Ale napred musime zacit po troskach nebo nas bude bolet p...

Milusko, tak snad je Lottka v poradku, to jsou soky s detma.

Pohodovy start do noveho tydne!

magisa
19. dub 2009

ahoj maminy... 😵

tak ja se hlasim, ze jsem porad v celku 😠 😠 Prenasim uz 4-ty den.. PA me objednala na pristi tyden v patek do nemocnice na kontrolu, tak snad tak dlouho nebudu muset cekat a mimi vykoukne driv 😅

simco - normalne ti zavidim ty posly, ja ani nevim jak vypadaji.. 😅 😅 Porad jen cekam, kdy mne pichne, nebo neco zaboli ale marne..Snad si vsechnu tu bolest nevyzeru pri porodu 😖

forensica - ebay je k nezaplaceni, taky na nem porad frcim. Teda pro sebe si v posledni dobe nekupuju nic -nerada nakupuju na slony 😀 , ale na malych vecickach si ujizdim...Sem tam nakupuju i pro kamaradky z Cech, uplne sili po vecech z Nextu

slunicko - vydim ze ten osklivy virus je vsude kolem...Muj synovecek /19 mesicu/ je uz tyden nemocny, nejdrive zacal z niceho nic zvracet, stacilo ze se napil jen trosku caje a uz to bylo venku, a ted pro zmenu dostal silene prujmy...Horecku mel taky, ale nastesi jen jeden den, snad se z toho brzo dostane..Nejhorsi co muze existovat je videt toho drobecka, ze mu neni dobre a jak se trapi... ☹

janauk - takze ty uz se vracis zpet do Bristolu???Ta tvoje dovca tak rychle utekla...Ja si myslela, ze ti po tvem prijezdu uz treba dovezu ukazat maleho...no ale si jeste asi budeme muset nejaky ten patek pockat 😅 😅

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
19. dub 2009

Simco, urcite uz to neco znamena! Vsak uz jsi 38tt a zachod splachuje 😀
Jak to, ze O ma az takove horecky? Snad nebude pri zoubkovani take trpet na convultions jako Daz :(

Milusko, ty jsi machr s tim pivem! 🙂 Tak to aby opravdu dnes v noci budil M.

Evco, a porad se vam bydlinkuje dobre? A jak se vubec ted stavime k tomu napadu s obchodem? Ja si take myslim, ze ta imunologie je kvuli te alergii na sperma...
jinak me take sledovala tenkrat ta klinika cely cyklus. A to take hlavne kvuli tomu jak byla "vystlana" deloha.
ne, au pair uz tu neni... Dnes si sbalila kufry!

chudaku, magiso! Ja jsem prenasela 5 dni a uff uff uff! Tak at to na tebe brzy prijde! 🙂))))

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
20. dub 2009

Kato, take prejeme vsechno nejlepsi k narozeninam! Doufam, ze se ti easter lunch povedl 🙂

Simco, drzim palce, at to jsou zoubky. Seanovi pak lezlo i nekolik najednou. Za to ted ty 3 nebo 4 si davaji na cas!

Evco, k tem krecim.... nam jedna midwife doporucila banany. Ale nevim, jestli to funguje, protoze ja jim kila bananu kazdy tyden, jak moc jine ovoce nemuzu 🙂 krece jsem teda nemela 🙂

Simco, ja teda od te doby co mam Seana tak snesu jenom min alkoholu. Uz po sklenicce vina jsem takova light.

verap
20. dub 2009

Ahojky,

Tak je po vikendu a ja znovu v praci, pocasi bylo ale super.

Doufam, ze se vam deti brzo uzdravi a Simca s Magisou brzy porodi 😉

Musim se pochlubit, na freecyclu jsem nasla inzerat od nejake pani tady z Mayfair, davala veci pro mimco (holku) od 3-6 mesicu, tak jsem pro to v sobotu rano zasla, bylo to par velkych tasek a je to fakt vsechno moc hezke, vetisnu veci z Pumpkin Patch, Gapu a John Lewis. Tak jsem mela radost, ted mam zakaz tahat vice veci do baraku, neni to kde skladovat 🙂

Kate vse nejlepsi k narozeninam.

Ty krece v lytkach taky mivam, ja to teda vetsinou po chvili rozchodim....

janauk
20. dub 2009

Ahoj holky,
take zdravim pri pondelku. My tu mame dnes take krasne, to je k vzteku ze musime trcet v praci 😒

Ja tu mam strasnej fofr, tak jen na chvilku.

Simco, tady je ten link na ten kenwood co mam
http://www.kenwoodworld.com/uk/Products/Kitchen...
ma to hodne nastavcu a vse je z nerezove oceli takze by se to nemelo hned tak rozbit. Ja ho mam pres dva roky a velka spokojenost, ale zas tak casto ho nepouzivam 😖
To me mrzi ze mas takove bolesti a ze malemu je tak spatne. Preju brzke uzdraveni.

Teda Milusko, vy si s Lotkou uzijete. Jeste ji musite budit? Snad je v poradku.

Verko, to je ale ulovek tolik vecip ro mimi. V tom je urcite vyhoda ze jste si nechali zjistit pohlavi! Uz mate i kocarek? Ian vymaloval prckovi zatimco jsem byla v Cechach pokoj a vypada to nadherne. Jen je to zvlastni ze tam za par mesicu s nama nekdo bude...

Magiso, dovolena utekla az moc rychle ☹ Bud rada ze nemas bolesti a preju at ti to rychle utika!

Zuzko, jak ti to dopadlo v praci? Dovoli ti aby jsi si upravila tu pracovni dobu? Ja myslela ze tuto au pair tam mas az do leta? Ona zas neco vyvedla?

verap
20. dub 2009

Jani - kocarek uz taky je, my ho koupili jeste pred tim skenem ve 20tt.

Postylka bude od kolegy z prace, matrace samozrejmne nova, ale to ma zatim cas. Mama strasila, at ho nekupuju (kvuli poveram), ale nejak ji z te nemocnice dovezt potom musime, ze jo. Je to travel system od Graco.

evaj
20. dub 2009

Caute,

hlasim, ze v Praze dneska taky krasne.

Vsechno nejlepsi Kate k narozeninam!!!

Simco, ten "alergicky" test na spermie byl jediny ktery me napadl, ze jsem jeste neabsolvovala. Tak doufam, ze uz skoro 3 roky uspesne nezabijim vsechny Pietrovi sampiony 😀 😀
Chudak Oskar, takove horecky. Snad to brzo polevi.

Magiso, snad vse probehny brzy a rychle 😉

Zuzko, bydli se nam porad dobre, je to velky byt s vysokymi stropy, par rohu jeste zeje prazdnotou 😉 Snad jen balkon mi chybi, ale Stromovku mame za rohem 😵
S obchodem je to pase, penize nam vaznou v baraku v Anglii a jeste nejaky patek potrva, nez se ceny nemovitosti vrati na rozumnou vysi. Takze jsme vse odlozili na neurcito a hlavne se soustredime na rodinu.
Dik za tip na banany, predam segre 😉

Verko, super ulovek s obleckama, to se hodi, ze? Mate uz vymyslene jmeno? Nebo jsem to prosvihla? 😔

slunicko2
autor
20. dub 2009

Verko, to je super s tema obleckama. Uz jsem takhle dlouho nenakupovala 🙂 Tak se pak pochlub!

Jani, ja to sem nechci psat takhle verejne. Proste se ji tu nelibilo 😉 V praci mam ted volno. Tak Sean pujde k chilminder nebo do creche nez prijede nova au pair v cervnu.

Evco, me by zajimalo, jestli se tu ceny domu jeste nekdy v dohledne dobe vysplhaji tak vysoko? Soustredit se ted na mimco je rozumne 🙂 Mate potrebnou lekarskou peci, tak to bude hned 😀 Hlavne jste ted asi i vice v pohode, ne? Drzim palce s tou imunologii 🙂
Na co balkon, kdyz mate stromovku za rohem 🙂
S tema bananama fakt nevim 🙂))))) Jern si pamatuju, ze nam to zminovala.

Vero, ja jsem take kupovala kocarek drive. A presne jak pises, v necem je domu dostat musime!

saza007
21. dub 2009

Ahojte babulky,

konecne sa nam trosku zlepsilo pocasie 😉 Hned sa lepsie po ulici kraca...
Ja sa dnes chystam k midwife. Tehulky - Vera a Jana - dostali ste od midwife nejaku maternity record card alebo nieco podobne? Citala som o tom v tej pregnancy book, co som dostala na prvom appointmet - vraj sa to ma nosit zo sebou, ked cestujete. Mne to zatial nedala, ale dnes sa urcite opytam.

verap
21. dub 2009

Saza - ja mam vsechny maternity notes, je to slozka velikosti A4, kde jsou vsechny ty poznamky od midwife a z nemocnice.
Na prvni kontrole u midwife si je nechala do skenu ve 20tt a pak po skene jsem si je znovu vyzvedla z nemocnice. Asi to ale delaji vsude jinak.

Evi - jmeno mame zatim jen to prvni, o druhe se hadame, az budou oba, tak to sem napisu 🙂 Drzim palecky, at uz i vam to brzo klapne 😉

slunicko2
autor
21. dub 2009

ahoj holky 🙂
tak nevim, jestli to sem mam psat nebo ne... Simca je na ceste do nemocnice. Ma vysoky tlak a protein v moci. Tak drzte palce! Chudak, tak moc chtela porodit bez lekarskeho zasahu!

U nas dnes prsi, ale slunicko uz se dere ven!

Sazo, ja jsem ty zapisky mela u sebe od zacatku. vzdycky jsem si je s sebou brala k midwife nebo do nemocnice. Ale u nas funguje domino efekt, takze jsem pokazde videla jinou midwife, tak mozna i proto.
Urcite se ji na to zeptej. Ja jsem si v tech zapiskach pak i sama hledala kolik mi namerila tlak, jak mi vysla krev apod 🙂 Nebo co videl consultant na scanu...

Vero, na jmeno jeste mate dost casu, vid? nepockate az se mimco narodi? treba se vam bude zdat, ze to druhe pasuje lepe 🙂

Holky, dnes jdu ve 4pm na obhlidku k jedne childminder, tak jsem zvedava. Je to americanka nebo kanadanka a bydli tady v ulici. V praci mi upravila sluzby tak, aby to slo, nez dorazi nova au pair v cervnu.

verap
21. dub 2009

Tak drzime Simce palecky....

Zuzko - co kdyz nas pak nic po porodu nenapadne 🙂

To je dobre, ze ti upravili smenu. Ja mam certificate na childminder, tak bych to taky mohla delat, je dobre vedet, co maji za povinnosti, atd.
Urcite se podivej po tom jejim dome (check all the health and safety issues), zeptej se, kde si deti hraji a kde odpocivaji a co s nimi delava. Je registrovana? Pokud si ji nakonec vyberes, tak oni by meli s tebou sepsat contract ohledne veci, jako payments, atd.

saza007
21. dub 2009

Tak uz som naspat od midwife, dala mi aj bez pytania vsetky moje notes, takze som spokojna.
Pocula som srdiecko, dokonca aj pohyby boli pocas heart monitoru 😵
Krvne testy vsetky ok, akurat tlak nizky, ale vraj je to lepsie ako mat vysoky.
Takze o 3 tyzdne idem do hospital ku consultantovi a potom hned na druhy den na scan.

slunicko2
autor
21. dub 2009

Vero, diky moc za radu! urcite se na to zeptam! Ja ji potrebuju jenom do zacatku cervna. Takze na mesic a kousek. Ale to vis, starosti si stejne budu delat 🙂
Jak dlouho ti trvat si nechat ten certicate udelat?
S tim jmenem jsem to myslela tak, ze pokud uz mate nejaka takova oblibena, ale nemuzete se dohodnout. Tak si pak jedno vybrat, az se mimco narodi 🙂

Sazo, tak to dnes mas happy day 😵 polovina tehu uz je za tebou 🙂

verap
21. dub 2009

Sazo - tak super, ze vse v poradku.

Zuzko - to byl vecerni kurz, mel myslim 10 lekci po 2 hodinach a na konci byl test. Po uspesnem testu se musis zaregistrovat a oni ti prijdou zkontrolovat dum, jestli mas vsechny Health and Safety veci a pak te bud zaregistruji nebo ne. Ja to registrovani jeste nedelala, jeste uvidim, jestli bych do toho vubec sla 🙂

forensica
21. dub 2009

Zuzi, sakrys co to ctu, chudak Simca. No snad je to jen na pozoroani, i kdyz rdeji at se uz mimi narodi nez aby nastal problem ze. Stejne uz jsou pomalu v terminu 😵

Holky, ja ty slozky netahala, vzdyt je to velke jak krava 😅 Ze jsem byla tehu by snad ak uz dle pupku poznali ne? 😀

Verko, parada za ty vecicky 🙂 Me dnes dosel balik z ebay taky plny hadriku a saticek.

slunicko2
autor
21. dub 2009

Verko, aha, tan ten kurz se ve Skotsku nemusi delat. Ale uz to tu take chteji zavest.

Verco, ja myslim, ze uz ji porod vyvolaji nebo pujde na cisare. Drzim ji palce, holce!
tak se pak vecickama take pochlub 🙂

tak mam childminder. Je to americanka. Snad to dobre dopadne. Ma psa, takoveho maleho. Sean si s nim hned hral. Ale ona pak na toho psa zakricela a sean se rozbrecel. Hold neni zvykly na krik. Tak pak pouzila rattle bottle. No, je to jenom na mesic. A takhle je tady v ulici.

slunicko2
autor
21. dub 2009

jej, tak simca asi nemusela v te nemocnici zustat! A ja tu rozsiruju poplasne zpravy 😔

saza007
21. dub 2009

tak dufam, ze so Simcou je vsetko v poriadku.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz