Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
6. kvě 2009

Simco, to datum je dobre 🙂 Ja take doufam, ze se to pocasi zlepsi! Vzdycky je tu hromada hracek doma, nebo playcentre ve meste nebo pak ten seaworld u loch lomond.
uz se tesime!

Milusko, kozu brat nebudu! I know 😉 S hledanim domecku drzim palce! Snad vam neco padne do oka a budete mit to rozhodovani snazsi! A kdy presmyslis nad tim skotskem?
Kolik vazila mala, kdyz se narodila?

Simco, jak se to u vas doma zmenilo, co jste doma ctyri? Vnima to O nejak?

peppapig
6. kvě 2009

Milus, ja netusim, jak je to mozny, ze to tam mam 2x, hmm, ja to navic pisu na etapy ve wordu, jinak me to mizi.

Zuzko, ja vim s temi tax credits, ze se tam da volat, ale i to me obtezuje, ty tisice otazek... Ke skolce neprispivaji dokud oba rodice nepracuji aspon cca 16h pw a ja zatim nepracuju, ale to nevadi, ten den ci dva skolneho se daji utahnout. Navic pres leto chodit nebude neb budeme v CR a pak se mozna uvolni mistecko ve skolce pri me college, ktera je sice levnejsi, ale neprijde mi az tak dobra, jako ta od Bupa, kam ted M chodi. Akorat tento tyden je M v nove vyssi class, tak jsem zvedava jak bude tvoriva 🙂

Fairy ohledne Dnu Deti kukni na facebook, group Koutek.

Simco, mala vazila skoro 4kg ze? To je krasny!! Ja jsem mela 4.50kg musim najit fotky, myslim, ze dite valecek, trosku me to dodnes zustalo 😀

slunicko2
autor
6. kvě 2009

peppo, ja jsem jenom odpovidala na tvuj odkaz, kde jsi psala kolik se plati za au pair tydne a kolik vy platite za den...

peppapig
6. kvě 2009

Ja vim zuzko, ja jsem rada, za nove info, doufam, ze sis muj post spatne nevylozila 😒

kaata
6. kvě 2009

Ahojky. Jejda mane jak to stihate tolik toho napovidat?!? Simco taky se pridavam, krasna vlasatice! Je fakt, ze na te fotce s Chrisem opravdu vypada jako kus zenske, ale to muze klamat.

Helco, jak je Ellince, uz je na tom lip? Jsi s ni jeste doma?

Milusko, doufam, ze depka je uz na ustupu! Ja jsem ted byla s lidma z prace na obede a je tam venku krasne tak mi to docela zvedlo naladu. Jo knizka mi prisla, uz davno, nepsala jsem ti to? Jestli ne, tak se omlouvam! Dorazila v poradku, jsem rada, ze te pobavila. Jinak preju uspesny house hunting!! Ja jsem si myslela, ze po navratu z UK nedavno jste byli naladeni spis na anglickou vlnu?

Vendy, my jsme byli na par akcich z Koutku (bydlime nedaleko Wimbledonu) a byly moc vydarene. Naposledy to byl ten masopust. Ty holky jsou moc fajn a je to vzdycky moc hezky zorganizovane. Na Den Deti se urcite chystame.

Jinak s tax credits neporadim, ale childcare vouchers muzu doporucit. Muj zamestnavatel nakonec prekvapil a opravdu kvuli me tu scheme zavedli (byla jsem prvni v Londynske kancelari v teto situaci). Protoze platim dost dani, tak mi to ted mesicne usetri zhruba stovku (tim, ze cast nakladu na skolku mi strhavaji z hrubeho platu), coz bylo docela prijemne prekvapko. Mikovi ted vyrizujou v praci to same. Vendy, muze si o to zazadat treba I jen yvuj manza, pokud ty zatim nepracujes. Kazdy ma narok na max £243 mesicne.

Jo jeste ty Stokke zidlicky - mne se libi moc, dokonce jsem se rozhodovala mezi Tripp Trapp a tou co mame, kdyz jsem porizovala. Ale taky si myslim, ze pro hodne male deti maji trochu mouchy - co se tyce pohodli, prakticnosti atd. Nicmene porad o ni premyslim az ratolest trochu povyroste. Prijdou mi prakticke v tom, jak prave s ditetem rostou. A u moji segry na ni rada sedavam i ja sama.

fairy
6. kvě 2009

Simco to zni moc pekne ze oba spi 🙂 Taky by me zajimalo co na to rika Oskar ze tam ma sestricku a co v noci spi s Vama v posteli nebo ji mate v kolibce a O je v postylce?
No verim ze pohled na ty nedonosenatka je srdce rvouci ani si na to nechci vzpominat clovek ma sevrene srdce pokazde kdyz tam jde jestli je vsechno ok.
No me je tak nak vseljak cely den takze nic moc hlavne jsem desne unavena ☹ Pri E jsem o tehotenstvi vubec nevedela!
Zuzko teda s tim jidlem u nas zatim problem rozhodne neni ikdyz ted mi myska pekne zhubla.
To pocasi je u Vas naprd, tady je moc krasne dneska no a ja jsem v praci! 😒
Milusko takze zatim zustavate v Nemecku? Hodne stesti s barackem.
Peppo manzel si muze zazadat o child care vouchers to muzou dostat oba rodicove (pokud delas) takze u Vas jen manzel. Je to £243 mesicne a to jde z vyplaty pred zdanenim takze high tax payers usetri pres £100 mesice coz je super.Ja jsem z toho ted musela odejit protoze by se mi o to snizila pak materska ale Col to bude mit dal.

slunicko2
autor
6. kvě 2009

kato, takze jsi to zamestnavateli navrhla ty sama, ze by jsi mela o scheme zajem? Nase spolecnost to nedela. Pritom kvuli hodinam by se to hodilo! Ja se priznam, ze jsem to jeste nikde moc nestudovala...

Peppo, ne, jen jsem se ti snazila vysvetlit rozdil mezi au pair a skolkou. Nas by lepe vysla skolka nebo childminder, ale kvuli hodinam to nejde.

Helco, vzdycky je dobre, kdyz s jidlem nejsou trouble 🙂 Neboj, ona vam zase hezky pribere! Sean uz ji opet za dva! Neustale me taha k lednicce!

Holky, jak to delate se snacks u deti? Sean by mohl jist porad! Nekdo rika, ze je jeste maly na to, abych ho nutila jist jen v urcitou dobu (k cemu se priklanim i ja). Ale nekdo zase rika, ze by se mela stanovit jen urcita doba.
Ja mu davam jogurty, banany, rozinky, susenky, toast etc. co jim jeste davate sebou do skolky? riskantni ovoce mu do tasky radeji nedavam.

Ja se priznam, ze jsem osobne jeste nedonosene mimco v inkubatoru nevidela. Jenom na fotkach nebo pak az doma... Ale tu starost rodicu si dokazu predstavit.

Ja vam to pocasi tak zavidim! Tady od rana neprestalo prset!

Milusko, jeste jednou hodne stesti s hledanim. Je alespon z ceho vybirat?

slunicko2
autor
6. kvě 2009

necetl jste nekdo ve zpravach o Better off dead campaign? je to o zlepseni maternity care tady v uk.

miluska.woolley
6. kvě 2009

Vendul, ja jen ze to ctu a rikam si ze jsem debil 😀 . ale ne, fak 2x.

Zuzi, az pojede Simca, to tam bude i Daz, vid? tak ja si vymyslim nejaky jiny termin. Napis mi kdy by se ti to hodilo.

Kato na anglickou vlnu naladeni jsme, ale s tou ekonomickou situaci tam je to pro nas hroznej risk s praci atd... no a at alespon splacime hypoteku... nevim jak dlouho bysme tu se dvema prckama vydrzeli v tomhle byte. Navic jsme se v UK pekne namlsali, kdyz mate vsichni takove krasne domecky.

Holky domecek super, mala zahradecka, ale uplne by stacila, jen ta open plan kuchyne jidelna obyvak mi prijde dost maly. No ale byl to prvni z mnoha..

forensica
6. kvě 2009

AHojte, neco na me leze, snad ne praseci chripka 😅 Vyrazim do hajan a snad bude zitra lip.

Zuzi, nic jsem necetla, a nejak jsem to ani na netu nedokazala najit. O cem to bylo ze to ma tak divny nazev?

kaata
6. kvě 2009

Zuzko, super nove fotky Seana - i na te zidlicce! My jsme koupili ty barevne plastove.

Zamestnavateli jsem to navrhla sama (tim jak i nase HR je v New Yorku, tak nevedi co tady v UK existuje 😅 ). Zkontaktovala jsem jednoho z provideru tech vouchers a oni mi presne vysvetlili jak to funguje. A pak jsem je dala do kontaktu s nasim HR. Podle toho co vim, tak to v podstate az tak moc neobnasi to zavedeni scheme, a naklady opravdu minimalni. A ja jsem nakonec ani nic nevyplnovala. Pokud bys potrebovala, tak ti poslu konakt a to jejich docela zevrubne vysvetleni.

Jinak do skolky jidlo nedavam, oni tam dostanou vsechno. Jako snacks davam nejcasteji ruzne ovoce, nebo jogurt. Taky u nas hodne jedou Nairns oatcakes.

Zitra nam prijedou na per dni nasi, tak se uz tesim.

jazza
7. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsem tu a dekuju za prijeti.

Rozhodla jsem se zmenit si prezdivku, ale slogan i fotku mam stejnou, tak snad me poznavate.
Duvody vam nekdy vylicim.

Jsem tu za svedskou mensinu 😝

Forensico, diky, me se slogan taky libi, jeste jsem videla u nejake maminky tento:
"I am raising my child, I lost my mind...but I found my soul." Tak to na me sedi 😀

Moc jsem Vas jeste nestihla docist, tak mam co delat, abych vas trosinku poznala.
Zatim preju hezky den, jdu za tim svym kriklounem 😎

slunicko2
autor
7. kvě 2009

Milusko, Daz by se mel vratit nekdy mezitim. Ale znas to, nic neni jiste! Minuly tyden mi rikal, ze mi zavola ke konci tohoto tydne. Vcera textoval, ze zase odjizdi na nejake testy a leave ma az pristi stredu. Chjo! Pod vodu s nima, a vynorit az pri navratu domu. Me tohle cekani na telefony fakt ubiji!

Mate z ceho vybirat u domecku? V Munichu asi bude nabidka velka, ne?

Kato, diky moc! Ja pockam do pristiho meetingu a navrhnu to! Nase HR je velice schopna, ale ona na ty meetingy nechodi.
Vidis, oatcakes me nenapadl... asi mozna proto, ze to ji hodne mych klientu 🙂)))
Na ty plastove zidlicky jsem take koukala! a myslim, ze jsem je mela koupit, bylo by to snazsi s utiranim! Ja jsem je zkoumala zrovna potom, co se Sean ztratil, bylo dost narvano, tak jsem vybrala ten set a ted tu premyslim, cim to natrit, aby se to dobre otiralo 🙂
Uzij si vikend s rodici!

Me vcera prisel email, ze jet2 zrusil od konce srpna sobotni lety. Takze moje mamka si musi komplet prebukovat celou letenku! Nastesti segra jeste stihne doletet bez zmeny.

Ahoj Jazza, vitej! Mozna jsi svedska mensina, ale Verca nema pribuzenstvo zase tak daleko 🙂

janauk
7. kvě 2009

Ahoj holky,
na nas v Bristolu tu vykukuje slunicko, tak snad to vydrzi!

Verco, doufam ze ti je lip. Ja uz s nachlazenim bojuju od soboty a ne a ne se toho zbavit 😒

Milusko, drzim palce na baracky. Hlavne ze je z ceho vybirat. Kdy mate dalsi prohlidku?

Jazzo, kde ve Svedsku bydlis? Ja Svedsko miluju. To dnes vecer budes mit slozite s hokejem ne? Komu budes fandit 😉 ?

Jinak Ian jede pristi tyden do Prahy, dostal tam na par dni praci a ted me premlouva abych jela s nim. No asi by me v praci zabili 😖 ale je to lakavy!!!

jazza
7. kvě 2009

Jani Nykoping, asi dve hodky od Stockholmu.
Ale jeste nejsme komplet presunuti. Ted nam tapetuji byt...
Komplet zabydleni uz snad budeme prvni cervnovy tyden.
S hokejem je to jednoduchy, budem s manzou na noze 😎 Doufam, ze to Svedakum nandame. Kdyz jsme se poznali, byl mistrak tusim ve Vidni, a tam nas rozsekali, tak ocekavam odplatu 😠

Mrnavka je dneska nejaka umrnena, tak nevim, jestli to jsou zuby nebo prdiky...
Zkusim ji vyvezt na vzduch, tak zatim 🙂

janauk
7. kvě 2009

Ahoj Jazzo,
tak Nykoping neznam, ja byla v Gothenburku a toto leto jsme se chystala ke znamym do Stockholmu, ale prisel nam do toho prcek 😉 a tak v srpnu uz nebu moci letat. Tak snad nam to vyjde pristi rok a to uz budeme 3 😉

Takze Vy jste se teprve ted prestehovali? V ramci Svedska nebo z UK, Cech? Moje nejlepsi kamaradka tady je Svedka a tak muj zivot tady je hodne okoreneny Ikeou, semola buns, ...ja ted ani nevim jak se vsechny ty dobroty pisou 🙂 Moc se mi libi obleceni na deti co tam mate. To neni jen ruzova a svetle modra!

No jsem na to s tim hokejem zvedava, tady to bohuzel v TV nejde, tak ani nevim, jak to nasim doposud slo. Videla jsme jen vysledky. Tak si to uzijte.

forensica
7. kvě 2009

Jazza, tak tam jsem nebyla, ale jinak jsme pred par roky prorajdili sever. To bylo super, svedsk je fakt bezva. Hlavne ta priroda 😵A manza je z tama primo ci jineho mesta?Bjorn je z Ahus, tam co delaji vodku Absolutku 😀.My jsme taky s hokejem na noze 😀

Furt je mi naprd. Asi si zitra zajdu pro ATB, v krku skrbe, hlava a klouby boli, lehci teplota, no zabava. Jen trnu aby to nechytla K. Zitra dojede tchyne tak si v sobotu aspon polezim.

Simco, dej vedet kdy se budes citit na prijem nastev 😉 Samoze ja bych dorazila az uplne uzdravena 😉

janauk
7. kvě 2009

Forensi, tak se brzo uzdrav!! Ja se tu porad laduju citronama jelikoz nemuzu nic jineho brat, ale uz to nejak nepomaha 😖
Tak absolutku tu muzu jako jednu z mala alkoholu. Kde jste se s manzelem seznamili?
Ja zase zapomnela tvoje jmeno, tvuj nick me strasne mate! Promin.

forensica
7. kvě 2009

Jani, no ten nick se zdal jak dobry napad ale neni to prilis intuitivni 😅 Veronika 😉 No muzes paralen i ATB, oni vi co ti dat kdyby prislo na vec. Ja mela v tehu ATB na mocak. B me objevil v Tiger Tiger clubu tady v Londyne a uz se me nepustil 🙂

miluska.woolley
7. kvě 2009

Teda holciny, dostaly jste mne a nakonec na ten hokej taky koukam 😀 .

Mame sbaleno, az to kluci dobrusli, jdu do hajan a rano brzo na letistie. Mejte se tu hezky, ozvu se v pondeli.

peppapig
7. kvě 2009

Ahoj holky, teda vy jste toho zas popsaly 🙂

Kaato...no ja uz jsem si vsimla, ze jsme skoro vsechny v tech groups na fb. Ja jsem se divala na Koutku do fotek, teda mrzi me, ze nebydlime bliz, je to super, ze to takhle holky organizuji po cesko-slovensky, fakt super. Moc radi bychom prijeli na detsky den, je to navic nedele, takze by se to mohlo podarit, M by byla jak v raji.

Jinak holky diky za prispevky o childcare vouchers, musim se na to kouknout poradne a uvidime, priznam se, ze me na tax credits v telefonu asi odbyli. Mozna to tedy pujde, diky.

jazza...to tvoje motto je takova pravda, Mia totalne zmenila nas zivot a je to krasa 🙂

Ja jdu kuknout Cutting Edge film o ztraceni male Madeleine pred 2 lety me to hrozne vzalo 😢

xx

forensica
7. kvě 2009

Tak co ten hokej, kolik to je??

miluska.woolley
7. kvě 2009

jsme to Veru prosrali... se omlouvam za vyraz, nedavejte to cist detem. 😀

forensica
7. kvě 2009

Kolik?? ☹

forensica
7. kvě 2009

Uz to vidim, brutus...no ale u nas ma aspon 50% domacnosti dobrou naladu 😀

janauk
8. kvě 2009

No jo, tak ja to take vidim. 3:1 😒 No co se da delat.
Veroniko, snad uz si to budu pamatovat! Me ten tvuj nick evokuje nejakeho detektiva 😉 Necetla jsi nahodou tu Millenium trilogii od Stiega Larssona??

forensica
8. kvě 2009

Necetla, je to dobry? No ja jsem ve tretaku na UNI, studuju Bsc. Forensic Science, tak proto 😉

janauk
8. kvě 2009

Aha, no tak ted uz to dava smysl 🙂 Jak to zvladas s malou? Mas individual?
No me se to moc libilo, ve Svedsku to maj ted snad jako "povinnou" cetbu, 😀 minulej rok se o tom vsichni bavili. V anglictine zatim vysly jen prvni dva dily: Girl with the Dragon Tattoo a Girl who played with Fire.
http://www.stieglarsson.com/

slunicko2
autor
8. kvě 2009

ahoj holky,
jenom vam chci poprat hezky vikend 🙂

a mozna jestli mate nekdo zajem a scan srdce 🙂
http://www.testmyheart.org/Screening.aspx

magisa
9. kvě 2009

Milusko, babo zvedava 😀 😀 , pridala jsem nove fotecky do albicka, tak kdo se chce mrknout 😉

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...