Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janinek
22. led 2011

Jj, to uz sem nekdo daval. A byla jsi spokojena?

A dela normalni prevenci jako se dela v CR?

martja007
22. led 2011

@janinek jojo, primo on, byla jsem tez prekvapena, prislo mi to divny, kdyz on ma byt takova kapacita, ale je to normal gynda soukroma, jmenuje se to Birth company a jemu to tam patri. On sam moc friendly nevypadal, hodne cold a rychlik...no taky jsem mela puvodne platit jen tech £70...
Jeho ordinace byla velika a luxusni, na koze jsem nebyla, nevysetroval me, jen lehatko u ultrazvuku, ale ten mel vymakany..mel venku na recepci 2 asistentky a byly busy....
Sla jsem tam hlavne proto, ze nechteli referal a nemusela jsem mit konzultaci ktera je £250, taky mi to prislo levny, vsude chteli jak jsi psala min £170...

verap
22. led 2011

@janinek: Jestli dela prevenci, to nevim, ja jsem se tam byla zeptat na par veci a zkontrolovat + ultrazvuk, jelikoz jsme se snazili docela dlouho dobu a porad nic.

Muzes rict, ze planujete a ze chces vedet, jeslti je vse jak ma byt 🙂

janinek
22. led 2011

Koukala jsem na ty stranky, tak uz jsem to dekodovala. tys mela asi cervical scan, vid? Ten tam maji za malo prave. Gynaecological scan je totiz za £180, tak proto asi.

Tak moje je friendly, ale jeste jsem tam nikde nevidela kozu. A scan dela vzdy technician. Ze ta moje jen se mnou rozebira vysledky a jednou mi ted prohmatala bricho. Ale to az asi na ctvrte navsteve.

Tak snad je aspon dobrej, kdyz teda neni mco prijemnej, ale dost me to prekvapuje. Ze tady bych u tech soukr dobrych cekala bed manners na vyssi urovni.

janinek
22. led 2011

@verap Ja tam vylozene asi ted nepotrebuji, spis me to zajimalo, protoze tady se tvarili, ze jako proc nejakou preventivni prohlidku, kdyz jako cloveku nic neni.

Uvidim jeste, co rekne ted ta moje. Kdyz mne se tady do toho tak moc nechce, ty vase porodni historky me dost desi, i ty predporodni.

Jak ti dopadl ten pohovor, co jsi sla? Kdy se ti ozvou?

verap
22. led 2011

@janinek: Mela jsem cervical scan a ultrazvuk.

Pohovor myslim dopadl dobre, ale oni se usmivaji na vsechny 🙂 V pondeli mam dalsi dva pohovory a snad teda jeden z toho vyjde. Segra mi ma prijet delat au-pair, ale uz me zacina sikanovat, ze pojede do jine rodiny, protoze se doma nudi a uz by nekam jela.
Jak jsi na tom s praci ty?
Mimochodem jsi tady skoro za rohem, ja jsem v Leytonstone a ty myslim South Woodford jsi psala?

verap
22. led 2011

Ty porodni a predporodni historky necti, kazdy to ma jine.... ja si nahodou nemuzu stezovat, mela jsem vse bez problemu a do porodu tady bych sla znovu - za par let teda, chci nejdrive zase trosku pracovat (at pak dostanu materskou)

janinek
22. led 2011

@verap Ty scany byly na martju, sjem to zapomnela oznacit, tak pardon za zmateni. Tu kliniku tu nekdo doporucoval, to si pamatuji a mam ji uz ulozenou, ze kdyby neco.

Drzim palce na tu praci, snad to vyjde. A kdyz ne, tak neco dalsiho. Co hledas za praci a na kolik hodin denne / tydne? Jo, to se segrou jsi rikala, no tak prijet muze, jestli ma reference, tak mi pridje, z ena gumtree porad vidim, jak heldaji nanny na nektere dny jen nebo odpo atd.

Ja koukam jen po tom uceni a je to takove bidne, ze se mi bud nabidky nelibi a kdyz libi a odpovim, tak zase neodpovi nikdo mne.

Jj, to jsme kousek, ja jsem ted Woodford Green, takze jeste stanici za SW, v SW jsme bydleli predtim. Tak se muzeme zejit na kafco ci jinou tekutinu 🙂

Ja vim, ze kazdy to ma jine a ze tu nikdo nema vylozene problematicky zazitek, ze jako vsechny deticky tu jsou zdrave, i maminky. Ale my uz to resime dva roky skoro, no od presunu sem a porad jsem z toho nesva. Ale jsem fakt vdecna za konika, ze aspon se tu muzu ruzne zeptat a tak. Protoze samozrejme kzady v CR me desi a rika, jak by tady nidk ynerodil a tak. I gynekolozka moje mi rikala, jak pacientky jezdi za ni. Ale ja nechapu, jak to pak probiha prakticky - pojisteni ci platba hotove, kde maji manzela a tak. Ja bych fakt nechtela byt proste bez manzela a aby nebyl u porodu a tak. Jak jsme ted videli u Verci, tak se to da prosvihnout i v miste bydliste. Takze to vidim na UK. Ale urcite se tu jeste tak stokrat na neco zase zeptam.

Ted z jineho soudku trosku, koupily byste tuhle sedacku? http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv... Chceme ji pro navstevy, takze na prevoz z letiste a pak tady do samosky ci do restaurace. Myslite, ze je moc levna? Bude bezpecna? Prijde mi lepsi koupit novou levnou nez po nekom pouzitou, ze pres iznerat clovek nevi, jestli sedacka nebourala nebo tak. Zase bych se zblaznila, kdybychom v tom nekoho vezli a nedejboze meli nehodu a diteti se neco stalo. A kdyz jako jine stoji 150-200 liber, tak nevim. Vim, ze na bezpecnosti se nema setrit. Ale nechci obtezovat kamaradku a pujcovat si od ni, kdyby to nebylo nutne.

forensica
23. led 2011

@verap - verko, ted uz bere £70

verap
23. led 2011

@forensica: Porad je to levne, kdyz porovnas s ostatnimi. Ja doufam, ze uz jeji sluzby nebudu potrebovat 😉

verap
23. led 2011

@janinek: Asda ma ted Baby event a maji tuhle slevnenou:

http://direct.asda.com/Graco-Junior-Maxi-Car-Se...

martja007
23. led 2011

@janinek jojo cervical scan to byl, puvodne mel byt za £50, to pisou na website..ale kdyz jsem se tam objednavala, tak ta assistentka automaticky predala tomu Dr. asi stal u ni, a on tedy byl po telefonu prijemnejsi nez osobne..hned se me ptal proc to chci, ja mu vysvetlila co a jak a on, ze rozumi a objednal me k sobe a ze to stoji tech 70. Mne napadlo, ze mozna kvuli tomu, ze to dela on, to je drazsi, no nechtela jsem se s nim dohadovat o 20 liber....
Pak mi udelal I sexing scan za 50, a ten u nich je kolem 100...
Ale tedy by mohl byt prijemnejsi kdyz uz se mu plati....Ja vim je zvykly na jiny castky nez ode me,je to prece Harley street prede mnou vysla od neho ,,posh looking couple,, a videla jsem je platit £475....ale I tak....

janinek
23. led 2011

@verap Jj, na tu v Asde jsem uz take koukala. Tak uvidim, co rekne kamaradka jeste. Vy byste neco takoveho pro vase dite pouzily na takovehle pripady? 2x do roka prevoz z letiste a pak tady do samosky ci do restaurace.

@martja007 Nebylas tam v sobotu? To maji drazsi ceny. A myslim, ze ten tvuj scan meli za pade a v sobotu za 70.

A souhlas, prijemnejsi rozhodne byt ma. A sice jsi platila malo v porovnani s ostatnimi, ale na tom prece nema zalezet. otazkou je, jestli mel spatnou chvilku nebo je morous na vsechny 🙂 Mne treba muj puvodni doktor v CR prisel, ze me tak nejak odbyval, pritom na jine pacientky dlouze svitoril. Take jsem nevedela, jak zmenit, protoze jsem chtela tam k jine doktorce v te jejich praxi, tak se to tim stehovanim nejak vyresilo a i jsem rekla, ze jako chci k zenske. Pritom zena tam byla i jina, ale tu jsem neznala a tamtu ze zaskoku jo. Ona je totiz detska, ale chodi k ni i dost dospelych, no vzdy mi je trapne, kdyz tam jdu a rikam, ze jako kartu mam u nej, ale objednana jsem k ni.

martja007
23. led 2011

@janinek Ahoj, neee byla jsem tam v utery...Napadlo me, ze mozna ceny zvysili od noveho roku... On totiz ten Dr Gibb ani sam neznal cenu toho sexing scanu, rekl mi ze kolem 100.
Ale uz se mi vickrat stalo, ze jsem volala nekam na soukromou kliniku kvuli scanu a vzdy mi rekli o polovinu drazsi cenu, nez je uvedena na website...

Jinak co se tyka tech soukromych Dr. nikdy jsem nebyla brana jako platici pacient, spise naopak...
Uvedu priklad pred 3 lety jsem mela nejaky minor problem s boob (prso me bolelo-jen jedno). GP me objednala na UZT az za 3 mesice a ja nechtela cekat, takze jsem patrala, kde delaji breast ultrazvuk...(jinak jsem z Brna a tam muzete mit preventivni UZT soukromy ve stejny den ale letet jsem nemohla). Takze skoro nikde, tedy jen zase v Harley street v Ultrasound centru. Chtela jsem jen ten UZT, konzultace byla kolem 240 liber, ultrazvuk 195 za obe prsa.
Prisla jsem tam, receptni byla nice, vypadalo to jak normalni nhs spital vevnitr. Oskenoval me Dr, udajne nejaka super best kapacita in UK, trvalo to 1 minutu 1 boobs a skoncil. Ja na neho jestli mi muze zkontrolovat i to druhe, kdyz uz jsem tam a on ze na co? Nakonec neochotne projel i to druhe a byla jsem venku za dalsi minutu. To jeste se na me dival jako na nejakyho chudaka... No nemela jsem private insurance, platila jsem hotove.. asi na to nejsou zvykli.. Ale ucel byl splnen, vse bylo ok.

janinek
23. led 2011

@martja007 To je fakt, ze od ledna asi zdrazili.

A historka z predtim take vyborna. Ty jejich nechapavae vyrazy, proc jako neco kontrolvoat kdyz ti nic neni, me dostavaji. Kamaradka, co zila v USA, rikala, ze tam kdyz jsi soukrome pojistena, tak ti plati veskere prevence jednou rocne. Jako system je to samozrejme jiny, ze tady v UK je to pojisteni spis o tom, ze te vezmou driv, ale v zasade ta sama nemocnice ci doktor. Ale ze i v USA hamizne pojistovny plati dobrovolne prevence. Proc asi. Protoze si spocitaly, ze se spousta veci podchyti vcas a spis a levneji vyleci, nez kdyz uz pak se neco fakt rozjede.

Ja to tady take oblezam jen diky te kontrole v CR, protoze bych s tim asi sama nikam nesla, protoze mi nebylo vylozene hur nez driv. Ale to tady nikdo nepochopi.

Ta gynekolozka tady je Indka, ale rekal bych, ze anglicka, proste tu fakt vyrostla a hlavne studovala. A je moc mila a vse vysvetli a trpeliva. Poslala me jeste k jine doktorce a to byla Anglicanka. A ta byla desne rychla a sup sup, mi prislo, ze nez jsem dosedla na zidli, uz jsem odchazela. Ale asi je to o povaze, pak jsem ji videla, jak tam jednala s recepcni a take byla takova razna.

martja007
23. led 2011

@janinek to tak mam I u Gp, jini pacosi jsou tam I pul hodky a ja jsem venku za 2 minuty
Jinak ten Gibb ma nejake reviews online a tam jeho pacosky psaly, ze on je rychlik, hnedka s kazdou venku za minimalni cas, ze se snazi odbyt rychle, tak to asi u neho normal..
Jinak mam jeste dalsi historku a to taky u soukromyho gyndaka tady. Jmenuje se to Gynea centre, patri to nejakymu dr Eskandrovi a byla jsem tam na cervical smear test, kdyz mi zacali prave ty problemy s cipkem pred skoro 6 lety. NHS mi zjistilo spatny abnormalni ster, uz nejhorsi level CIN 3, a ja pochopitelne byla v soku, pac jsem chodila pravidelne na stery v CR. No a tak jsem sla na private smear test do toho Gynea a vysledek byl perfektni a zdravi. Tak jsem mu volala, ze jak je to mozne, ze nhs mi praktikly zjistili Carcinom in situ a on, ze jsem ho na to
mela upozornit predem, ze by se vic soustredil na ten odber....takze uplne vyhozeny prachy, myslim, ze taky 70...

janinek
23. led 2011

@martja007 To jako fakt? A pak jsi jela do CR s tim? Jak muze cloveku vyjit jako level 3 a pak uplne OK, to nechapu.

Mne se tady na ten ster nechce vubec, asi radsi si to vzdy nacasuji s navstevou v CR, tam teda jsem minule nechala za prevenci 1700, ale to s levnou EJ letenkou porad vyjde lepe nez tady privatne. Mne proste prijde divne, ze to tady dela sestricka, stejne tak ze kamaradce zavadela to telisko.

martja007
23. led 2011

@janinek jojo, ja chodila na velmi pravidelne stery v CR k mymu gyndakovi v CR (uz k nemu nechodim) a vse bylo vzdy ok. Nemela jsem zadny problemy, jen poslednich 5-6 mesicu asi jednou mesicne slabe spineni, ale to mi vysvetlil, ze to je bezne ci hormonalni. No a prisli na to v UK vlastne..ale nahrala tomu nahoda... Sla jsem si k mymu Gyndakovy pro neco, asi recept a on upustil moji slozku, ta se rozsypala po zemi, ja se shybla, ze pomuzu posbirat a nahodou jsme mela v ruce muj vysledek z steru cipku a tam bylo cislo 2. Ja zrovna o tom cetla nejaky clanek asi tyden predtim v nejakym casaku a tam psali, ze 2 je spatne....tak se ho ptam, a on ze dvojka je dobra, ze jednicku maji panny a to ja ze nejsem 😕
Nejak me to jakztak uklidnilo ale pak mi to vrtalo v hlave a po navratu do UK jsem sla do GUM clinic a udelali mi ster a zjistili ten nejhorsi stupen....no a operovali me v UK, ja uz v CR neverila...

martja007
23. led 2011

@martja007 a jak pises, ze jednou to bylo spatny- ten ster a pak ok, to zalezi jak to oni to udelaji odflaknou... muzes mit spatny abnormal bunky na urcitym miste a oni se tomu vyhnou, tedy to misto vynechaji, proste to neudelaji poradne a miss it...a pak s tim chodis dalsi rok a to se zvetsi a rozsiri atd.....

janinek
23. led 2011

@martja007 Tos me moc neuklidnila. Tak ale dobre, ze tobe na to prisli.

Je to des, jak takhle clovek neco resi. A nevi, komu verit. Na me koukala doktorka moje v CR, pak na vysledky nebyla, to se mnou rozebiral druhy doktor, teda zase mam tu tady. A kazdy rekne neco trosku jineho. Beru to tak, ze nejvic teda verim ted te tady, protoze ma nejvic informaci z tech litru krve, co ze me vysaly atd.

I kdyz ja mela to same s osmickami v CR, jendu mi trhali v Praze v Krci akutne, druhou jakoze kapacita na Budejarne. A od obou naprosto protichudne informace. Doktor v Krci, nekloktat, hlavne zadny hermanek, na Budejarna od baaby papir, ze kloktat, napr. hermankem. Jemu tehdy rikam,z e mam nepouzita ATB od zubarky Augmentin na zanet, on, ze to na po rezani ne, dal mi jina. Baaba mi na po rezani predepsala prave Augmentin. A dalsi. A ted babo rad.

martja007
23. led 2011

@janinek no jo je to horor s tema Dr.'s
S tema zubama nevim, ale myslim, ze hermanek ma stahovaci ucinky, aby se ti to zatahlo a ta ATB znam, uz jsem je parkrat mela, je to amoxicilin s clavulatem, asi ti je dali na prevenci aby jsi nedostala do te rany infekci... ja bych je asi vzala...

janinek
23. led 2011

@martja007 No, to uz je nastesti davno, i kdyz nez sjem se vdala, se to nezahojilo 🙂 Ale problem byl, ze treba ten Augmentin mi doktor rekl, ze na tohle vhodny neni, po tom zakroku, ze ATB ano, ale jiny druh. A ano, hermanek zatahuje a to take vadi, mas tam mit v te dire nejakou dobu tu krevni srazeninu a ne to zatahovat. No, ja mela hrozne problemy po obou tech osmickach, teda jak pri rezani, tak pak to leceni.

A jestli ti prisel ted Dr. Gibb drson, mela bys vide tmoji baabu. Ta tam na me rvala, protoze jsem unhula, kdyz mi chtela pichnout injekci. Takze na to jsem se ji tam rozbrecela a celou tu operaci probrecela. Pak jsem emla prijit za tydne na kontrolu, jenze me to bolelo, tak jsem sla driv na pohotovost. Protoze k ni jsem se bala. A na te pohotovosti mi neco udelali blbe, takze pak jsem k ni musela dochazet snad mesic obden, nekdy ob tri, na kontrolu. Samozrejme me take servala, co lezu na pohotovost, ale to jsme uz byla trosku otrnula, tak jsem ji rekla, ze jsem sla proto, ze to bylo v tech instrukcich, co mi dala. Tak pak zmlkla. No reznice to byla. A to jeste jako ji bylo tak 70 a sislala a nikdo jsme ji nerozumeli, kdyz jsme se pak bavili s pacienty v cekarne. A nez mi to zacla tehdy delat, tak se tam na me svalila. Tvrdila, ze zakopla, ale podle me spis omdlela nebo se ji udelalo nevolno.

martja007
23. led 2011

@janinek Tyyy jo, to bylo v CR, to chapu...
Ja se zubama chodim uz zasadne v UK, taky si pamatuji bolestny vrtani, tahani nervu a I trhani zubu..
Tady si platim uz nekolik let soukromy zubni pojisteni, asi 22 mesicne a daji mi 50% zpet ceny zakroku...a navstevy jsou docela prijemny, muj zubar je Ind a tanci u toho, zpiva atd..zna me uz delsi dobu, delal mi asi 4 zuby...kanalky a plomby a tak a bezbolestne, jen me bolel kdyz byla infekce....
V CR kdyz jdu k zubarce, nikdy me nechtela vzit, ze ma plno, jednou me teda vmestnala a vzala me, ale bolest jak svina, zadna injekce, ci aspon umrtvujici gel....ale aspon pozmamenala, ze mam krasne vyplneny kanalky....pry bezchybne...
Zato od ni, kdyz mi naposledy delala kanalky tak 8 let zpet, tak vyplnila jen dva ze ctyr a tim to vyresila a ja do tech zbyvajicich dostala infekci a tak skoncila u myho nynejsiho zubaka, ktery to cely predelal....

martja007
23. led 2011

@janinek Jo a mas pravdu s tou srazeninou v zubu, uplne jsem zapomnela, ze kdyz mi trhli zub, taky mi rikali nesahat do rany, ani jazykem ci nekloktat...
Jeste perlicka, kdyz jsem byla mala rostli mi uz druhy zuby, tak zubari si ty novy stolicky popletli s mlecnyma a vytrhli mi dve uplne novy stolicky sedmicky dole na obou stranach....ja si dobre pamatuji, jak mi pacili vsim moznym, pac byli novy, zdravy, nevyklaly se a oni mi je vyrvali...Kdyz mi delali tu prvni snad nepouzili ani injekci, pamatuji, ze jsem STRASNE rvalaa drzelo me asi 5 sester...podruhe uz to tak nebolelo, asi se na me pripravili a pichli mi neco...
Dodneska se me zubar pta proc mi chybi dve sedmicky....

verap
24. led 2011

No to jsou mi historky tady.... zubare souhlasim, ze zasadne anglickyho, s ceskymi taky nemam dobre zkusenosti.

jitulicka
24. led 2011

Ahoj, všechny Vás zdravím. Hledám tu nějakou českou či slovenskou těhulku z Londýna (termín porodu konec srpna nebo tak nějak), pro mou dceru, která je v UK sama a nemá si s kým popovídat, o tom čím prochází a co ji čeká. Najde se kamarádka?
děkuji Jitka

verap
24. led 2011

@jitulicka: Kdepak v Londyne je?

janinek
25. led 2011

Zkus jeste Porod v Anglicku.

Neni to jen tak najit nekoho, kdo bydli blizko, natoz se stejnym terminem ci stejne starymi detmi.

jitulicka
25. led 2011

@verap Harrow

smajka
25. led 2011

@jitulicka - ja byvam kusok od harrow, ak by si chcela dcera pokecat. termin mam v aprili 🙂 radi sa stretneme, mam uz jedneho chlapceka 2r8mesiacov .