Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

murcos
21. únor 2012

.hľadám mamičky, ktoré by boli ochotné sa podeliť o skúsenosti s predškolskými zariadeniami v zahraničí
Francúzsko, Holandsko, Talianko, Anglicko, Švédsko, Nórsko....atď
Vaše príspevky budú (v prípade, ak to dovolíte) poskytnuté pani učiteľkám v MŠ (cez pedago.periodiku)
Zaujímajú nás tieto otázky.
- od ktorého roku môžete využívať predš.zariadenie, alebo jasličky
- ako je to s adaptáciou na predšk.zariadenie(alebo jasličky) - koľko dní ste mohli aktívne vašu ratolesť doprevádzať v skupine?
- ako dlho je zariadenie otvorené
- koľko detí je v skupine
- koľko učiteliek-pomocných učiteliek
-vybavenie školky (máte vybenie tried počítačom...a čo si o tom myslíte)
- pracuje sa u vas v zariadení s alternatívnou(montessori, waldorf, PEKIP a pod...)
- sú skupiny vekovo zmiešané
- v čom sa odlišujú predškolské skupiny
- ako je to s poplatkami za skolky

budeme radi, ak sa s nami podelíte o info cez preskolicky@gmx.at
19. feb o 21:15 • 3 deti • •

mamkamarketa
4. bře 2012

prosim neni tu maminka z portugalska? resp. z lisabonu

anrebcz
7. bře 2012

@nmonika Ahoj, chtela jsem se zeptat na tvou cerstvou zkusenost u doktora. Dnes jsem zjistila, ze jsem tehotna(podle testu asi 5tt). Vim, ze jsi psala, ze Ti skoro nic nerekli a tak by me zajimalo, jestli teda ma cenu tam takhle brzo vubec chodit. Diky za radu

nmonika
7. bře 2012

@anrebcz Ahoj. Tak obvodny lekar mi oznamil iba tolko,ze v 8 tyzdni by som mala byt objednana k midwife,na krvne testy a zbezne info.Dali mi hned uz aj tehotensku knizku a objednali ma na 12 tyzdnovy ultrazvuk.Kedze som uz mimo UK,odovzdala som im knizku a zrusila ten ultrazvuk.Medzitym mi este poslali karticku na ktoru mas zdarma zubara,vitaminy a lieky na predpis myslim.Snad som aspon takto pomohla.Potom uz netusim ako to je.

anrebcz
7. bře 2012

@nmonika ok diky. tak ja tam po nedeli zavolam a zkusim se rovnou objednat k te midwife na 8tt.

janinek
7. bře 2012

@anrebcz Jsem ti pisla ip 🙂 A blahopreji.

anrebcz
7. bře 2012

@janinek jj dik, ted jsem ti odepsala 🙂

aless
10. bře 2012

ahojte, kocky nie je tu nahodou niekto zo severneho londynu? Blizko pri Brent Cross?
Dakujem.

januzza80
10. bře 2012

@anrebcz Jeste jednou moc gratuluji a preji pohodove tehu.

anrebcz
10. bře 2012

@januzza80 Diky, snad mi to s tim doktorem dobre dopadne 🙂

anrebcz
14. bře 2012

Je tu nejaka maminka/tehulka ze Skotska - Edinburgh a okoli?

e_leni
16. bře 2012

Ahojte maminky :o) Najde se tady nekdo z Witney, Oxfordshire? Mam 17-ti mesicni dceru a druhe cekame v zari.
Pokud mate zajem, ozvete se, budu moc rada. Lenka

cimage
17. bře 2012

caute baby, kolko plienociek a mega vloziek ste brali do nemocnice. Vecicky pre mimco potrebujem len na cestu domov, alebo aj pocas pobytu? Lebo na kazdom letaku je len, ze veci pre male. Pomaly finishujem s pripravami, uz len veci do porodnice musim vyriesit.

anrebcz
17. bře 2012

@cimage Ahoj, mrkni sem. V sekci 'Labour and birth' je i seznam veci pro maminku.
http://www.stgeorges.nhs.uk/docs/services/mater...

cimage
17. bře 2012

@anrebcz Tu knihu mam, je tam len ze nappies and clothes for baby. Mam brat cely balik plienok? Ved tam pojdem s kufrom, ked zabalim plienky tie mega vlozky a ze mame mat male tasky. Este ze uteraky nam daju.

anrebcz
20. bře 2012

@cimage Ja jeste nerodila, tak ti bohuzel neporadim. Ja ani nevim na jak dlouho se do te porodnice chodi 🙂

letta
20. bře 2012

Ahojte, mohu se k Vám přidat? 🙂

smisek2011
20. bře 2012

Ahoj muzu se take pridat???Ja jsem v irsku konkretne Limerick..

cimage
20. bře 2012

@anrebcz Ahoj, nam na kurze hovorila midwife co ho viedla, ze mozeme ist aj hned domov,ale odporucaju aspon 24hodin zostat. Budes pod dohladom, poradia s kojenim a takymi vecami. Ja sa urcite ponahlat nebudem,kedze to je prve mimco. A ked pojdes domov,tak na druhy den dojde midwife pozriet ako sa dari a ci netreba s niecim poradit.

weru
29. bře 2012

@e_leni Ahoj Leni, ja jsem z Oxfordshire. Bydlim kousek od Oxfordu, ale budeme se stehovat nekde pobliz Brize Norton, tak budu k Witney bliz. Mam rocniho chlapecka a do Witney obcas jezdivame s kamaradkou. Muzeme se domluvit a sejit se. Verca

tinna333
13. dub 2012

ahojte baby, nechce sa mi citat vsetky stranky dozadu takze je tu nejaka snazilka z Anglicka ktora by sa podelila o skusenosti ako to je ak chcem vyhladat pomoc u lekara? 🙂) dakujem

janinek
13. dub 2012

@tinna333 Osobni zkusenost nemam vylozene, nicmene zajdete oba k GP a mel by vas poslat na krev a spermiogram. A pak se to odviji od toho. Jak dlouho se snazite?

Jinak dostat se pak na IVF 'zdarma' neni jen tak, vybirjai si jen kandidaty, kde ocekavaji uspech - vek atd. Dale nesmis mit BMI vetsi nez 30, to plati i pro soukrome IVF.

tinna333
14. dub 2012

ja skor rozmyslam nad IUI alebo IVF odcestovat na SVK tak ak by tu bola taka baba ktora to takto absolvovala rada by som popisala o skusenostiach, @janinek ahoj ano u GP sme boli ale to sme uz prisli s vysledkami manzelovho spermiogramu, ktory mal robeny na SVK- je OK no a u mna bola chyba zvyseny prolaktin z krvnych testov a moj ''uzasny'' GP stale opakoval dookola krvne testy ktore boli raz prolaktin zvyseny, raz normal potom opat zvyseny a tvrdil ze to nevadi ze to je v poriadku a mam prist znova a 2 mesiace na krv cize nepomohol vobec, vysedky som tak spatne poslala na SVK k mojej gynekolog. ktora mi predpisala lieky za ktore si poriadne draho platim ale aspon sa uz citim dobre lebo ten prolaktin som poriadne pocitovala.. neviem teda kde sa teraz pohnut dalej kedze viem ze dalsi moj problem je posunuta maternica a prirodzenou cestou to teda asi nepojde :( na to IVF zatial co viem je taky formular kde musis splnit 20 bodov aby si bola vhodna ako ''zadarmo'' a splname 19 z 20 :( (zena musi mat nad 23 rokov) ja mam este len 22 no manzel uz 34 a fakt nemam chut len tak zase rok cakat, uz 2 roky sa snazime..

janinek
14. dub 2012

@tinna333 A to byste se na SK prestehovlai nebo jak bys to myslela? Nebo bys tam sla jen ty a sperma zmrazili? Zkus si nekde najit, jaky je protokol, jak moc se chodi k doktorum a tak. Jestli se pak nechodi kazdy tyden nebo tak neco. Zeptej se te tve doktorky na Slovensku. I kdyz dalsi vec je, kde jsi pojistena, predpokaldam, ze pracujes tady, takz ena Slovensku by sis to musela platit nebo se prehlasit a to zase pak mas blbe kvuli praci a materske tady, tak asi to chce tohle vsechno zvazit.

tinna333
14. dub 2012

@janinek nie praveze to chceme poriesit dlhsou dovolenkou 3 - 4 tyzdne, uz som pisala aj s lekarom a hovoril teda ze ak nenastanu komplikacie tak sa to teda jedno IUI da stihnut v pohodicke, ale moze nastat pri stimulacii z hormonmy vselico cize k IUI vobec nestihneme dojst, platit si to budem sama pretoze poistena na SVK niesom, pracujem tu v UK uz skoro 3 roky aj s manzelom. Chcela by som preto najst niekoho kto to mal podobne ale asi som snad jedina :(

janinek
14. dub 2012

@tinna333 Tak treba se jeste nekdo ozve. Pohyby jsi zkousela? Tam je take dost diskusi k tehu a tak. IUI se pry stihnout takhle 'rychle' da, s IVF to je asi horsi. No drzim palce, at se povede!

tinna333
14. dub 2012

@janinek dakujem, skusim ani som nevedela ze nejake Pohyby su 🙂

janinek
14. dub 2012

@tinna333 Ja ted nevim, jestli se tu smi linkovat, ale proste pohyby a anglicka koncovka a tam jsou pak diskuse a fora, tak se zkus zeptat. Musis se zaregistrovat nejdriv teda.

kvietocek7
13. čer 2012

ahojte, chcem sa spytat ci poznate nejake fotenie deti, najlepsie v Londone. Pripadne ak mate dobru skusenost alebo kontakt 🙂

jankaxxx
5. črc 2012

@kvietocek7 ja poznam a mam aj kontakt na fotografa keby si chcela vidiet fotky tak ma vyhladaj na facebooku a tam mam vsetky co fotil ...je to cech a foti uzasne lebo sam ma 2 rocneho chlapca🙂tak keby si chcela tak sa ozvi