Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
4. dub 2009

tasnim - Moc gratuluji k ocekavani mimca 🙂 Ty ortopedicke kalhotky vubec neznam, k cemu je to dobre? Na rozvoj kycelniho klouby? V cechach se vzdycky delalo siroke baleni ci latkove velke pleny. Ja tu byla u soukromeho ortopeda, polaka, a on male udelal ultrazvuk a rekl ze klouby v poradku tak jsem klidna. Ohledne zavinovacek, me kdyz se mala narodila tak mi ji oblekli a zabalili do rucniku dosti napevno,takze neco jako zavinovacka. Ono to ty deti drzi spokojene jelikoz jsou zvykle na to byt zmackle v brisku. No ale treba nekterym se to nelibi. Uvidis sama, ale ja teda balila malou jen kdyz jsem ji davala spat. Ony se totiz casto praskaji do hlavicky rukama co jim furt litaji kolem a oni je jeste neumi korigovat a tak se dost budi ci placou. Jen se neboj, tech dalsich 20 tydnu utece jak voda 😉

evaj
4. dub 2009

Ahoj holky,

tak jsem Vas docetla, jeste ze jste toho moc nenakecaly 😉

Simco, gratuluji k publikaci clanku, to je super! Doufam, ze Oskarovi uz je lip, takove trapeni.

Verce gratulace k holcicce a ze je vsechno v poradku.

A vitam nove prichozi!

Mne se dneska zdalo, ze jsme meli kluka a sla jsem s nim plavat do bazenu.....a rano prisla mrcha....mno tak nic.

My jsme dneska stravili super slunecne odpoledne ve Stromovce, kolegyne z prace (Slovenka) privedla pritele S
panela, ktery umi i italsky, tak jsme si vsichni i zkecli. A pak dorazila jeste jedna Slovenka, ktera shodou okolnosti taky mluvi italsky, tak jsme si vsichni dobre pokecali 😉 Uz asi treti den tu je krasne pocasi, kolem 20 stupnu, tak si fakt uzivam navrat domu.
Doufam, ze i Vam se sobota v Cardiffu vydarila.

Hezkou nedeli.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
5. dub 2009

Ahojk holky,
tak take hlasim navrat z Cardiffu.
Mely jsme se nadherne, akorat nam to moc rychle uteklo ☹ Jsem moc rada ze jsem Vas konecne nektere poznala a i ty vase sviste. Mame se na co tesit 🙂
Simco, teda tri hodiny, to jsi musela jet jako dabel. Jinak diky moc za pribrzdeni 😉 hlasim ze jsem cela 😀

Evo, ach ta mrcha!!! Ja do Prahy jedu ve stredu, tak doufam ze na me nejake to slunicko zbyde.
Preji Vsem krasnou nedeli.

slunicko2
autor
5. dub 2009

Ahoj holky 🙂
Hlasime se ze Swansea! Doctu vas az v utery dorazim domu, budu na to mit vice klidu.
Jen jsem si vsimla, ze je tu nova tehulka, tak moc gratuluji!

Evi, opravdu ta mrcha si u tebe neda pokoj!!!!

Setkani bylo moc fajn! Jsem rada, ze jsem se konecne setkala po tolika letech s Miluskou. A konecne poznala Edu a Jancu!

Edo, mala je uzasna! Moc dekujeme za ubytovani a kopu jidla! Sean si pejsky moc uzil! Tchyni jsem musela referovat jake to cele bylo 🙂

Milusko, jeste jednou moc diky za taxikareni! Bylo super, ze mel Sean partaka na hrani! 🙂 Mala je sikulka, moc se mi libilo, jak uz hezky rikala slovicka! Doufam, ze z hotelu nejsi zklamana!

Simco, moc ti to sluselo! Skoda, ze O nedorazil. Musime za vama dorazit do Londonu 🙂

Jani, kdes nechala brisko? V 17tt a nikde nic 😀

Tak, a pristi sraz je pry ve Skotsku 🙂))

Musim bezet, jdu klabosit s tchyni!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
5. dub 2009

Ahojky,

Evi, sakra, ta mrcha by si uz taky mohla dat pohov co ☹

Simco, presne tak s tou zavinovackou. Ja mam doma nekolik od segry ale mala by mi z toho vypadla jak jsou velike. Jinak doufam ze budes brzo v pohode, zni to dost neprijemne 😕 Stejne jako vam, me se dnes K taky brutalne pokadila. V Hyde Parku kamaradce na kline (flek na kalhotech, jeste ze je mela tmave 😅 ). K jsem musela vyslict do naha na lavicce a pri tom davat bacha abych z ni neudelala pomalovanyho indiana 😀 Takovych zazitku a to ma teprv 3 mesice 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
6. dub 2009

Simco, nahradni obleceni nosim, ale v podstate jen bodycko a dupacky at netaham velkou tasku.Ale pro priste vim ze i radeji puncochy 🙂 Jinak super video, S si teda dava do nosu 😀 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
6. dub 2009

Ahoj Simco,
to me mrzi ze ti je porad tak spatne, jako myslim ty krece a do toho jeste na zvraceni. Teda me vcera take nebylo nic moc ale ja myslela ze to je moje klasicka nevolnost. Ale dnes je to uz lepsi.
Jinak ja si vubec nevsimla, ze by jsi nas filmovala! Ty jsi ale fikana 🙂

Zuzko, tvuj napad se Skotskem zni paradne. Ja tam u Vas jeste nebyla, ale souhlasim se Simcou ze by to chtelo na dyl. Meli bychom vzit i nase drahe polovicky a ty by se mohly starat o prcky zatimco my bychom si uzivaly 🙂
Jinak preji na zitra stastnou cestu domu.

verap
6. dub 2009

Ahojky,

Koukla jsem na video, moc vam to vsem slusi 🙂

Simco - doufam, ze te daji do kupy a bude ti lip.

Chci se zeptat, jak jste na tom byli s fyzickou v osmem mesici tehu, segra chce prijet jeste s pritelem v cervenci, ale ja uz pak budu v sprnu rodit a myslim, ze se mi po Londyne trajdat nebude chtit s velkym brichem a kazdou chvili prestavky na zachod. Tak nevim, co ji rict... anglicky nemluvi a nikdy tu nebyla, takze sami by asi horko tezko nekde sli.

verap
6. dub 2009

Jeste perlicka - nesu sefovi kafe a on kouka na me bricho a rika: Vera, you are getting fat.... 😠

Puvodem je z Israele, tak doufam, ze akorat zvolil nespravne slova.

tasnim
6. dub 2009

dakujem livia1378 ;),
dakujem forensica.. ano tie ortopedicke nohavicky su na klby..aby zapadli spravne ...(nieco take)..
tak jak to citam, zbytocne som vyhodila peniaze na perinku a zavinovacku ;) ale co uz, clovek sa uci..
pekny den prajem

slunicko2
autor
6. dub 2009

ahoj holky,
tak jsem si vase dnesni prispevky poctive precetla. Ale uz dvakrat pri psani odpovedi se tchyni zasekl pocitac :(

Simco, video je moc pekne! Ted to vypada, ze doma neumime stolovat 😀 Jak to dopadlo s tim telefonatem nemocnici? Nerodis? Drzim palce, at bolesti polevi!

Omlouvam se, ja se poradne ozvu z domova. Zitra uz letime. Dnes jeste jdu na veceri s ex kolegynkama. Seanovi ale dnes neni nejak moc dobre, proste neni ve sve kuzi! Tak se mi moc nechce.

Daz ve stredu odjel tak jsme az do poloviny leta bez nej.

Do Skotska klidne vsichni prijedte na dele jak vikend! To je jasne 🙂

Vero, ty jsi se ptala na tu segru? Ja jsem tu mela navstevu v 36tt tehu a v pohode. Ale nemusela jsem s nima porad nikde chodit. Do Londyna bych asi takhle nevyrazela v lete na exkurze... pry ma byt teple leto. Navic porad pro nekoho prekladat je dost unavne!

tak ja mizim, nez se to sekne! papa

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
6. dub 2009

Simco - no tak to je dobre ze konecne nekdo poslouchal ze 🙂 Nicmene to nejsou prilis povzbudive zpravy, ale aspon mas diagnozu co. Uz jen par tydnu a pak uz budes mit mimise u sebe a bude lip 🙂

Verko - no ja se treba citila uplne v pohode v 8 mesici, ale strasne mi pozdeji otikaly nohy takze to na nejake velke behani po meste nebylo..podle me nejhorsi bude to horko v metru a busech..me bylo strasne horko a to jsem byla tehu v zime, v lete si to fakt nedokazu predstavit....navic vodit turisty je opruz i v netehotnem stavu 😅..Leda by jsi jim rekla ze je vzdycky nekam zavedes (muzea, pamatky) a ty si sednes a oni budou courat kolem sami.

Dala jsem prvni video K na youtube. Jsem rada ze jsem prisla na to jak to udelat z nasi nove kamery. Je to docela nuda ale pro pysne rodice je samozrejmne strasne roztomila. Vykladala si s mym malickem 😀

https://www.youtube.com/watch?v=6Fke-_NxM24
janauk
7. dub 2009

Ahoj holky,
teda mala je opravdu nadherna! To se nedivim ze jsi pysna maminka 😉

Verko, me taky vsichni strasi ze ti je v poslednich mesicich strasne horko a to vetsina mych znamych byla tehotna v zime, takze si to leto ani nedovedu predstavit. A vsadim se ze letos bude konecne horko, to jen aby nam bylo jeste hur 😉
Ja bych teda na litani ve meste nemela naladu.

Simco, teda diagnoza nic moc, ale ty jsi bojovnice a za par tydnu uz budete mit malou na svete! Drzim palecky, at te to moc netrapi. Super, ze nekdo konecne poslouchal!!!

Ja jsem v praci dnes jen do 2, pak letim k midwife na krevni testy a pak Praha here I come!

Uzijte si krasne velikonoce!

Jxx

saza007
7. dub 2009

Forensica - mala je krasna, ako si milo mlaska!

Jana - good luck u midwife (teda uz to mas asi za sebou, ale aj tak 😅 )

editahlb
7. dub 2009

Ahoj holky, Simco video super, taky jsem netusila ze to natacis, ale maly Sean byl neodolatelny, co? Moc se mi tu s vama libilo, takze se pripojuju k planovani dalsiho sraziku. Skotsko bych brala vsemi deseti tak jestli to s nama Zuzka vydrzi tak hura do Skotska!! 🙂

Verco Kristynka je slunicko! Uplne vas v ni oba vidim 😉

Zuzko prijemny let!

Holky my dneska byli na prvni vakcinaci a priste teda posilam Osiana. Ja jsem ji takhle plakat jeste nikdy neslysela ☹

Jani at ti to pekne pocasi v Praze vydrzi!!! Ani nevim na jak dlouho letis.

Simco drzim palce at ti vsechno dobre dopadne a ty mimco v klidu donosis az do terminu (ja vim, ze ty bys radsi rodila driv, ale jen ji tam vevnitr nechej dopect). Pamatujete si jak jsem vzpomnela tu kmaradku co se ji prave narodila dvojcata? Chudak obe holcicky maji neco co se nazyva 'twin to twin syndrome' a jsou na tom obe ne moc dobre, to je hruza takhle se o ne bat.. Preju vam vsem jenom zdrava miminka! (timto taky zdravim nove prichozi!)

Magiso dej nam vedet az se ti miminko narodi at vime ze jsi o.k.

Musim bezet, pa! Edita

P.S. Evi my budeme v Praze od 15.4., tak si musime dat spicha!

forensica
7. dub 2009

Diky devcata 😵

Edito, to ockovani je hrozny co. Ja taky vzdycky trpim, takovy dva konaky do stehynek. A to posledni ( pro nas za 3 tydny) jsou 3!!! To jsem uz rikala ze pujde Bjorn ale mozna ze nebudu mit na vyber, zalezi kdy mi daji schuzku. No je to lepsi nez by meli nejakou silenou nemoc,ale je to teda hrozny,tripime za ne co ☹

Jsem se dnes odvazila a jela za kamaradkou do Chigwell a pak odtud do Romfordu. Mala byla vice mene zlata, jak je najezena tak je spokojena. I jsem nakoupila par oblecku z Primarku, docela pekne a levne, snad ji budou.

janauk
7. dub 2009

Tak hlasim prichod od midwife. Krev je odebrana tak jen ted doufam, ze vse bude dobre. Jinak mi zjistili ze mam krevni skupinu A negativni a tak me budou muset vic sledovat. Holky, mate take nektera RH negativni? A mely jste s tim problemy?
Jinak jsme poslouchali srdicko a teda ja byla dost na mekko. Midwife je moc prijemna a tak me nechala poslouchat dele nez par sekund na skenu. Ja z toho byla uplne mimo! Jinak srdicko bije rychle a tak rikala ze jestli verim babskym poveram mela by to byt holka. Vyslo vam to takhle nekomu?

Edit, teda to ockovani zni fakt priserne. Na co ted ockovali a kdy jdete priste? Jinak preji take stastnou cestu, at to kluci stastne vse odstehujou a Vam s maminkou preji prijemny let.

Ja letim zitra a vracim se 18teho 😉

Tak ja padim, my jdeme dnes do Bath do restaurace Jamieho Olivera, oslavovat to srdicko 🙂

evaj
7. dub 2009

Ahoj holky,

vidim, ze Seanovi na sraziku fakt chutnalo 😀

Verco, Kristinka ma krasny tmavy kukadla 😵

Edit, my jsme az do 18/4 na Sicilii, ale pak se urcite domluvime. Poslu ti cislo na mobil do IP. To uz se stehujete? At vse probehne hladce!

Jani, gratulace k srdicku, hezky to oslavte 😉

A zprava dne - Pietro ma konecne praci 😵 🙂 😵 🙂 Tak se nam obema ulevilo, uz to zacinalo byt narocny....

fairy
7. dub 2009

Ahoj holky moc vas zdravim.
Tak koukam ze jste si srazik hezky uzili 🙂 Vyslo vam nakonec pocasi tady bylo v tu sobotu odpoledne moc pekne.
Evi moc gratuluji k praci Pierovi to je super urcite vam spadl kamen ze srdce co vlastne delas ty?
Janauk Kata je rh negativni myslim ze jen musela mit ty dve injekce uz si nepamatuji presne ale neni to zadny velky problem neboj hlavne ze to vi uz ted.
Simco ty mas teda seznam problemu no uz ti zbyva jen par tydnu taks nad to zvladnete bez problemu.
Ja mam kratky tyden diky bank holiday 😵 od zitra volno az do utery pristiho tydne.
Dneska jsem sla s E k Dr ma uz pet tydnu zelenou rymu a zacala kaslat tak jsme dostali ATB mela jsme z toho hruzu jak mi to vezme ona neji ani calpol ale vypila to v mliku bez problemu tak jsem si teda oddychla snad bude i nadale.
Tak holky krasny velikonoce. 🙂

slunicko2
autor
7. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

slunicko2
autor
7. dub 2009

tady je ten link holky 🙂
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1801658&l...

omlouvam se, ale dala jsem fotky ze sraziku a od tchanovcu do jednoho alba....

forensica
7. dub 2009

AHojky,

Jani - moc gratuluji k dobrym zpravam 🙂 Jo ohlednte Rh neg si hlavu nedelej, proste ti daji po porodu injekci a hotovo. Zadne strachy, nic se nedeje.

Evi - hura, mam radost ze Pietro ma praci, to je bezva..co bude delat? Bylo to jak sel na ten treti pohovor se sefama na dlabanec?

Zuzi - no hotova spisovatelka 🙂..budes mi muset dat typ na to jak udrzet dite zticha v letadle, docela se toho bojim kdyz navic mi bude sedet celou cestu na kline jak poletime v Cervnu do CR..Uz vidim jak z toho bude K desne nadsena 🤐

slunicko2
autor
8. dub 2009

Verco, neboj mala to zvladne. Bude jeste malicka, nikam ti neutece 🙂 Sean mi take jeste sedel na kline. Az od dvou let musi mit vlastni letenku. Ja jsem ho nechala vylitat po letisti nez se slo do letadla. Ale bylo to malicke letadlo s vrtulema, tak ho hezky vrnelo. Hned usnul 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaata
8. dub 2009

Ahoj holky, nestiham vas uplne poradne docitat, ale na fotky jsem koukla a jsou supeeer! (Simco Zuzky fotky se ti ukazou vsechny jen kdyz se prihlasis pres FB account). Nejvic jsem uplne koukala jak strasne vyrostl Sean - vubec jsem ho malem nepoznala!! Zuzko vypada rozkosne, jak se krmi! A tipla bych ho tak na 3-lete dite nez na rok a pul!

Jinak potvrzuji, jsem Rh negativni, ty injekce davaji v tehu myslim dve, uz si nepamatuji ktere tydny. A pak jsem mela jeste jednu kdyz jsem zacala krvacet. Nebo kdyz je nehoda jak psala Zuzka nebo jakekoliv jine riziko, ze by se tvoje krev mohla dostat k miminku.

My se mame dobre, Nico zacina zvatlat nejaka dalsi sluvka, docela slusny gulas cestiny, rectiny a anglictiny. Ale hlasim, ze cestina vede 😀

Evi, super zpravy o Pietrove praci, kde bude pracovat, bude to mit v Praze? Moc gratuluju!

Omlouvam se, musim zase do prace. Ahojky xxx